Nagekomen Berichten. Meijllnk. Mulder. Bodenstaff. J. Bak. H. de Boer. J. Burgers. W. Wieren. Reinders. L. de Jong. B. de Boer. W. Bakker Scheidsrechter Cl. Schneiders. Kinheim begint van den aftrap af heftig aan te val len en reeds na twee minuten heeft de rechtsbinnen uit een voorzet van links succes (01). Als Helder eenigs- zins aan 't woord is. komt dat meestal doordat Rein ders het een paar maal met doorloopen probeert. Mach teloos is overigens de verdere voorhoede en halflinie tegen 't forsche en snelle spel van Kinheim. Dan, als er een kwartier gespeeld is, kogelt de rechtsbinnen van K. laag in, Meijlink stopt, dooh de linksbinnen loopt den bal in 't net, 02. Depressie heerseht ln 't Helder- kamp. Het consigne: open spel! wordt dan van den kant af nog eens toegeroepen en ziet, K. veslapt, Hel der pakt aan en wordt sterker. Een reactie op de overmatige krachtsinspanning is bij de Beverwijkers ingetreden. Het forceeren van een aantal corners zijn er de symptonen voor. Toch kan H. niet verhinderen dat K. nog een goal maakt, wat evenwel wordt gean nuleerd. Reinders wisselt danom met de Jong. Dan volgt plotseling een pass van B. de Boer en Reinders glipt langs den rechtsback en scoort kalm. Hoop op een gelijk spel komt blijkbaar bij de spelers op, want energiek wordt er op gezeten. Bakker loopt dan a la Bastin op een voorzet in en kogelt juist onder de lat; de lange keeper was evenwel op z'n post Open spel geeft Helder dan een overwicht. De gelijkmaker zit in de lucht. Op verrassende wijze onderschept B. de Boer een voorzet van Reinders, die onverwacht tusschen 's keepers beenen door in 't doel rolt. Even hierna is 't rusten. K. begint weer op dezelfde wijze, doch zonder succes nu. Helder begint eenlgen tegenstand te doen gelden; Bakker rent dan plotseling vooruit, doch faalt voor doel. Eenigzins gebroken door deze mislukking zakt H. iets af. Als Reinders daarna open voor doel In 's keepers handen schiet waar algemeen de winnende goal wordt verwacht, is Helder geheel geknakt. Keer op keer snelt de K.-linksbuiten nu langs den lijn. J. Bak kan hem bij lange na niet houden. Mulders kan het al leen ook niet af, hoe Bodenstaff hem ook bijstaat. Deze kan ondertusschen ook niet van z'n plaats afloopen en zoo rammelt de Helder-defensie maar door. Na 20 min. scoort K. kalm (23). Bij vermeend buitenspel volgt no. 4. Op dezelfde wijze gaat het verder. De reohtsbui- ten maakt er nog zonder moeite 52 van. Het laatste kwartier geeft dan nog een kleine H.- her leving. Reinders kogelt een voorzet van Bakker dan nog laag in den benedenhoek (53). Hier blijft het bij. De saaie tweede helft stond op een zeer laag peil. De eerste helft bood evenwel veelvuldig zeer vlot spel. Bij Helder waren o.i. de zwakke plekken de rechtshalf J. Bak en in de tweede plaats de rechtervleugel, die o.i. te licht was. Bodenstaff was de best Helder-man. Ook in de malaise-periodes stond hij als eens rots. Mul der paste zich zeer goed bii hem aan. Meijllnk maakte een besten indruk. De scheidsrechter had een niet moei lijke taak. Hij floot nogal laat in gevallen van buiten spel. Naar wij vernemen blijft Helder voor a s. Zondag ongewijzigd. Andere wedstrijden te Den Helder: H.R.C. 2—V.V.A. 2, 73. Racing zette de competitie goed in! Racing 1 kreeg met 70 van Zeeburgia klop. A.s. Zondag krijgen we H.R.C.D.E.C. Dat kan een aardig partijtje worden. Helder 2 verloor van Z.R.C 2 met 51 op het terrein van laatstgenoemde. Adspirantendag Helder A: Helder AB.KC. A, 120; Helder b—H.R.C. A, 2—3; Helder A—H.R.C. A, 4—3; Helder dTexel b, 46; Texel aHelder c 31; Texel a—Texel b, 1—3. De elftallen van Helder zijn als volgt vastgesteld: Helder 1 (zie de wedstrijd). Helder 2. doel Kossen; achter Schotting en W. de Jongh; midden S. Spigt, J. C. Amesfoort en A. H. Sohreuders; voor W. Wieren, A. Veen, Meerbeek, A. C. Bak en J. v. d. Berg. Helder 3: doel G. Wit; achter Kreuger en L. de Leeuw; midden L. de Snaijer, Agema en Biersteker; voor W. A. Swaters, N. J. v. Gorselen, C. Smit, G. de Boer en A.. van Weelde. Helder 4: doel D. Gras, achter Wolters en C. Bak; midden Pape, Dienaar en Van Velzen; voor S. Prins, E. Hermes. J. Vet, J. B. Hilker en G. Bijl. De elftallen van H.R.C zijn als volgt: H.R.C.: doel Goudswaard; achter Siersma en De Wijn; midden Stolk, P. Goudswaard en Boot; voor Kaptein, Bakker, W. Beneker, Roobol en Prins. H.R.C. 2: doel Prins; achter Beijer en Post; midden v. Leeuwen, Stompedissel, en Veldhuizen; voor Groof, Brinksman, Marsman, Kunst en J. Beneker. H.R.C. 3: doel Ausem, achter Augusteijn en van Til; midden: de Toorn, Kok en Jole; voor De Best, Kansen, J. van Dam, M. van Dam en Luit ATHLETEEK. Hoogerwerff verbetert het record over 1500 meter. Op de Zondag gehouden A.V.A.C. wedstrijden te Am sterdam liep Hoogerwerff (Haarlem) de 1500 meter in 4 min. 8.6 sec, waarmee hij het record van Jan Zeegers (4.10.6) brak. Postma (A.D.G.S.) slaagde niet in z'n voornemen om het Ned. Record discuswerpen, dat hij op politiewedstrijden aanzienlijk verbeterde, om hoog te itengen. Athletiek bij de match HollandBelgië. Voor den wedstrijd won Holland met v. d. Berge, Pau- Jen, Benz en Berger de 4 keer 200 M. estafette vóór Frankrijk in 1 min. 32.8 sec. J. Zeegers werd derde op de 5000 meter. De 100 meter was onbetwist voor de onzen. Berger (1), en v. d. Berge (2.) wonnen gemakkelijk. Programma ÏLN.V.B. Zondag a.s. 2 A: Z.V.V.—Alcmaria; H.R.C.—D.E.C. (eigenlijk geen aanbeveling noodig)!) HollandiaT.O.G. e.a. Res. 3 A: Helder 2—Alcmaria 3. Res. 2 A; Alcmaria 2De Spartaan 2 en D.E.C. 2H.R.C. 2. 3 A:D.S.V.—Helder. 4 A: UitgeestD.T.S. AARTSWOUD. Uitslag voetbalwedstrijden van Zondag: Aartswoud II —•L.V.C. Langereis I. niet doorgegaan. Aartswoud m L.V.C. Langereis II 32. OUDESLUIS. Na een vrij lange rustperiode, speelde D.O.S.K.O. I op •igen terrein tegen Succes n van Wleringen. Het spel van beide ploegen, had in dezen wedstrijd nog weinig te beteekenen. Belde ploegen wogen vrijwel den gehee- lan wedstrijd goed tegen elkaar op. Voor de rust wist S. tweemaal het net te vinden, togen D. éénmaal. Na de rust werd de strijd al vrij spoedig onderbroken door een regenbui, terwijl tegen het einde eerst D. nog tweemaal het net wist te vinden, waardoor D. een 32 overwinning wist te behalen. Zondag a.s. speelt D.O.S.KO. I haar eerste competi tiewedstrijd en krijgt hiervoor bezoek van J.V.C. I van Julianadorp, en wat direct al een spannende partij be looft te worden. Jansen is gedecoreerd! Waarvoor is dat? Hij heeft een natuurlijken geur voor kunst- Wotmgn uitgevon^e^l Verschillende berichten. Italië door noodweer geteisterd. Wervelstorm, wolkbreuken, brand. V.D. verneemt uit Rome: Vele Streken van Italië zy'n de laatste dagen door ernstige onweders geteisterd. Aan de Ligurische kust, in de buurt van Genua, werden door een wervelstorm niet minder dan 2000 boomen, ontworteld, daarbij waren eenige eiken van honderden jaren oud, en vele olijfboo- men. Te Palermo worden vele visschersschepen vermist, die Vrijdagavond voor het opkomen van het noodweer wa ren uitgevaren. In de provincie Udine zijn ten gevolge van de talrijke wolkbreuken de rivieren buiten hare oevers getreden. In de haven van Venetië werd een bark van de haven politie door den storm omgeslagen, waarbij een douane beambte verdronk. In de badplaats Cortina (Zuid Tirol) geraakte een houten huis in brand. Door den hevigen storm breidde het vuur zich zer snel uit, het naastgelegen hotel „Royal" en vele andere gebouwen, werden aangetast, Vijf per sonen, die zich door uit het venster te springen in vei ligheid wilden brengen, bekwamen min of meer ernstige verwondingen. Na vele uren slaagde de brandweer er pas in het vuur te blusschen. Een mislukte poging. De exploiraties van prof. Piocard. V.D. verneemt uit Augsburg: Ondanks de weinig gunstige weerberichten werd Za terdag plotseling medegedeeld, dat prof. Plccard voor nemens was Zondagochtend vroeg met zijn ballon op te stijgen. In den nacht van Zaterdag op Zondag werden alle voorbereidingen voor den start getroffen. Kort na middernacht begon te vullen van den baloln, hetgeen na hard werken Zondagochtend te 4.40 klaar was. De montage van den gondel duurde eveneens geruimen tijd. De ballon trok als een geweldige kogel ongeveer 100 Meter hoog ln de lucht, doch slechts het bovenste ge deelte van den ballon was met gas gevuld. Het overige deel van het omhulsel hing slag naar beneden. Even na vijf uur kwam Prof. Plccard met zijn vrouw en zijn beide kinderen op het terrein. In de hal werd een eenvoudig ontbijt gebruikt. Nadat alle toebereidselen voor den start getroffen waren, namen prof. Piccard en zijn assistent plaats in den kogel-gondel. Intusschen had het bericht van het op handen zijnde vertrek zich in de geheele stad verspreid en duizenden waren toegesneld om den start bij te wonen. De hemel was met een liohte bewolking bedekt. Maar toen de hulpmanschappen tegen negen uur de touwen losmaakten, rolde de gondel weliswaar over de rails, dooh ging niet de lucht In, daar de ballon geen voldoende trekkracht bezat. Wat de oorzaak van de mislukking is, kon tot nu toe nog niet worden vastgesteld. Wellicht was het gas van te slechte kwaliteit of was de temperatuur te laag. Het kan ook zijn, dat de krachtige wind oorzaak Is. Prof. Piccard verklaarde dat hij geen ballast kon uitwerpen, daar hij anders later geen ballast meer zou overhouden om op voldoende hoogte te komen en de voorgenomen metingen te doen. Prof. Piccard zal een nieuwe poging om te starten eerst ondernemen, wanneer een permanent hoogdruk- gebied aanwezig is. ONDERSCHEIDING. Benoemd tot ridder in de Oranje Nassau-orde D. Brander Tzn., oud-directeur der zuivelfabriek „Hoog- karspel" te Hoogkarspel. DE ROOFOVERVAL TE MILDERT. De vermoedelijke daders gearresteerd. In verband met den roofoverval (zie ook elders in dit blad) op de hoeve van den landbouwer V. te Mildert, kan gemeld worden, dat de vermoedelijke daders te Hunsel zijn gearresteerd. Het zijn de 23-jarige Duitsche mijnwerker M. K. uit Sterkrade en de 27-jarige slotenmaker H. B. uit Oberhausen. Beide verdachten zijn naar het Huis van Bewa ring te Roermond overgebracht. HET KONINKLIJK PALEIS TE AMSTERDAM MOET HET ALWEER ONTGELDEN. Belhamels hebben kans gezien op den achterkant van het Koninklijk Paleis bij de Paleisstraat te Am sterdam met roode menie een sovjet-embleem, nl. een hamer en een sikkel, te schilderen, zonder dat de wacht van het paleis, die ieder half uur de ronde doet om het gebouw, daarvan iets heeft gemerkt. Zondagmorgen waren enkele manschappen van de militaire politie reeds doende de ongerechtigheden van de muren te verwijderen, betgeen heel wat moei te kostte. DE INBRAAK IN HET POSTKANTOOR TE BRUNSSUM. Verdachte in vrijheid gesteld. Zaterdag werd door de Arr. Rechtbank te Maas tricht op vrije voeten gesteld K. J. W., geschorst kantoorhouder der Ned. Posterijen te Rumpen- Bruns- sum, die sedert eenigen tijd werd gevangen gehou den als verdacht van de inbraak en den diefstal in het bijkantoor der Posterijen gelegen in de beneden verdieping van zijne woning, bij welke gelegenheid een bedrag van ruim 3600 gulden werd ontvreemd. Verkeersongevallen. Auto geslipt. Een der inzittenden aan de bekomen verwondingen overleden. Zondagmiddag zou de 18-jarige heer Eduard Berg, tijdelijk wonende te Wierden, even dokte Kruimel van Almelo per auto thuis brengen. Nabij Almelo begon de auto door de gladheid van den natten betonweg te slingeren en is toen in volle vaart tegen een boom ge reden, zoodat de voorzijde geheel vernield werd. Dok ter Kruimel werd uit den auto geslingerd en kwam met eenige lichte kwetsuren in een sloot terecht. De heer L. Berg kreeg een ernstige schedelbreuk en de halsslagader werd hem doorgesneden. Dokter Krui mel kon nog de eerste hulp verleenen. Daarna werd de heer Berg naar het ziekenhuis vervoerd, alwaar hij na eenigen tijd is overleden. Een 5-jarig meisje gedood. Zaterdagavond wilde de vijfjarige Maartje, het dochtertje van den heer Adr. Zeeman te Ouddorp bij Alkmaar, van het erf van haar woning den weg over steken, toen juist een vrachtauto van den heer J. Wit uit St. Pancras passeerde. Het meisje werd door de auto gegrepen ea onmiddellijk gedood. Motorrijder op twee wandelaars ingereden. Zaterdagavond om 10 uur is de motorrijder M. J. B., te Wijk aan Duin, op den Rijksstraatweg te Be verwijk, op twee wandelaars ingereden. Een dezer, mej. C. v. H., eveneens wonende te Wijk aan Duin, werd opgenomen met een beenbreuk: de andere wan delaar, J. de J. uit IJmuiden, liep een gapende hoofd wonde op en de motorrijder kreeg een ernstige bles sure aan een zijner beenen. Waarschijnlijk heeft de motorrijder de wandelaars niet gezien tengevolge van de hevige regenvlaag op dat oogenblik. Tragisch ongeval bij Lonneker. - Zesjarig meisje onder een autobus verpletterd. Zaterdagmiddag is aan den Hengeloschen Straat weg, onder de gemeente Lonneker, een tragisch onge val gebeurd. De familie Drenth, man, vrouw en drie kinderen, zou naar een bruiloft in café Assink gaan. Zij stapten voor dit café uit de autobus. De vader hield het jongste kind aan de hand, maar twee meisjes, een van zes en een van acht, jaar, staken den weg over. Juist op dat oogenblik kwam uit de richting Hengelo een andere autobus aan. De chauffeur tracht te nog een ongeluk te voorkomen en wierp het stuur ora. Het mocht echter niet baten. Het meisje van zes jaar, A. C., werd gegrepen en verpletterd onder een der wielen; het meisje van acht jaar werd door een der spatborden aangereden, doch bekwam slechts eenige schrammen. Den chauffeur trof geen schuld. Bende internationale smokkelaars aan het werk. Een uitgebreide smokkelhandel In verdoo- vende middelen te Rotterdam ontdekt. Groote hoeveelheden heroine dooï de politie in beslag genomen. Op grond van ingekomen berichten van de Commissie ter bestrijding van den handel in verdoovende middelen van den Volkenbond, heeft de Centrale Recherche aan boord van een in de haven te Rotterdam liggend Duitsch stoomschip een groote partij heroine, een zeer verder felijk verdoovingsmiddel in beslag genomen. De lading werd vervoerd onder den naam borax. Het bleek, dat de politie hiermede den eersten stap had gedaan om tot de ontdekking van een uitgebreide handel in verdoovende middelen te komen. Zij stelde zich in verbinding met haar Hamburgsche collega's die eveneens op onderzoek uittrokken en er In slaagden een tweede partij van het gevaarlijke goedje ln beslag te nemen. Hier betrof het een hoeveelheid van niet minder dan 100 Kg., die op het Connossement als talicylzuur stond aangegeven. Als spoedig bleek, dat beide zendingen afkomstig wa ren van een fabriek in Constatinopel, die ze geadres seerd had aan „order in transit, Freihafen Hamburg". De connossementen waren reeds door een expediteurs firma opgevraagd. Het verder onderzoek weer uit, dat er een combinatie van koopers bestaat, waartoe Ame rikanen, Japanners, Franschen, Duitschers en een Zwit ser behooren. Zij staan allen bekend als beruohte smok kelaars in verdoovende middelen. Het finantieele gedeelte van de zaken werd geregeld gedeeltelijk door bemiddeling van Nederlandsche banken De transacties schijnen in Parijs tot stand gekomen te zijn. Oorspronkelijk was Marseille de haven waarover de herione van Constantinopel naar Europa werd ver voerd. Het is gebleken, dat groote hoeveelheden daar reeds verscheept zijn. In den laatsten tijd hadden de smokkelaars daar echter met veel tegenslag te kampen gehad. De politie was er achter gekomen en nadat een paar maal belangrijke hoeveelheden in beslag waren ge nomen, achtten zij het raadzamer de basis van hun ope raties te verleggen. Door een nauwe samenwerking van de Rotterdamsche recherche met haar collega's in Hamburg, Londen, Ber lijn en Parijs kón worden vastgesteld, dat de documen ten zich in handen van Bondensche bendeleden bevon den. Daar werden tenslotte nog belangrijke Inlichtingen verkregen over den handel in bedwelmende middelen. Deze heeft een ontzaggelijken omvang genomen. Er zijn bedragen van duizenden ponden sterling mee gemoeid. Uit een volledig plan de campagne kon men vaststellen dat de bende ook voor de toekomst groote plannen had. Momenteel zijn er groote zendingen verdoovende mid delen onderweg. De politie heeft maatregelen getroffen om deze te achterhalen. Het onderzoek wordt inmiddels met kraoht voortgezet Mond- en klauwzeer. De onderzoekingsreis van Dr. Frenkel naar het middel „Matafto". De N.R.Ct. schrijft: Naar wij vernemen heeft Dr. Frenkel op zijn onder zoekingsreis naar het mond- en klauwzeermiddel Ma tafto verleden week ook Madrid bezocht. Hij had daar een onderhoud met prof. Culebras, en met de heeren Egana en de Miranda, en heeft er den heer van den Berg gesproken. Hij bracht ook een bezoek aan de fabriek te El Goloso, waar het middel vervaar digd wordt, de fabriek, die volgens zekere berichten in het Handelsblad niet bestaat, en hij heeft ontwaard, dat de hertog del Infantado, de man, die zich zeer voor Matafto interesseert, doch die, volgens een an deren voorlichter van het Hdbld., dood was, nog leeft. Hij zal nog wel meer onwaarheden aan den kant van de bestrijders van aMtafto hebben ontdekt KORINTHE WEER DOOR EEN AARDBEVING GETROFFEN. Te Almyros zijn verscheidene huizen be schadigd. De streek van Korinthe is van Vrijdagavond 7 uur tot Zaterdagmiddag getroffen door een zestiental aardbevingen, van welke er twee van middelbare sterkte waren. In het dorp Almyros zijn verscheidene huizen beschadigd. Ook elders in Griekenland is de aardbeving gevoeld. Heb je he' ge!:oord, Ernest, die blinde kerel aan de kerkdeur heeft zijn been gebroken. Oroote grut, wat zal hij ons concurrentie aandoen 1 Parisien). - (gn-V i Cr ....maar nu moet u eens zien wat een gewei- digen haardos ik heb! (Humorisl). Telegrafist van een torpedoboot verdronken. 'Heldhaftige pogingen om het slachtoffer te redden. De torpedoboot „G/2" is te IJmuiden binnengeloo- pen een rapporteerde, dat de korporaalseiner Broers door een stortzee over boord geslagen en verdron ken was. Omtrent dit noodlottig ongeval wordt nog meege deeld, dat het geschiedde tijdens een hevigen storm. De licht torpedobooten werden herhaaldelijk door zware zeeën opgenomen, zoodat men aan boord meermalen vreesde, dat de vaartuigen zouden om slaan. Toen de stortzee, waardoor Broers over boord werd geworpen, over het vaartuig rolde, stond het slachtoffer midscheeps. Een matroos die vlak bij hem was, wist zich nog tijdig vast te grijpen. Broers werd echter door den golf verrast en sloeg over boord. Spoedig was hij een eind afgedreven, De com mandant van de andere torpedoboot, de G13, luit. ter zee eerste klasse, De Gelder, welk vaartuig nabij de G2 stoomde, heeft met levensgevaar een poging tot redding van den drenkeling ondernomen. Zonder zich een oogenblik te bedenken, sprong hij over boord en zwom naar Broers, helaas kon de commandant den man niet helpen, in hoofdzaak ten gevolge van de ruwe zee. Luitenant De Gelder, die zijn leven dus tevergeefs had gewaagd, zwom naar de boot terug en kon weer, zij het ook met moeite, veilig aan boord worden ge haald. Een andere niet minder heldhaftige poging om het slachtoffer te redden, werd ondernomen door luit. ter zee tweede klasse De Hoo en twee miliciens van de „Nautilus". Met hun drieën waagden zij zien in dén soheepsjol en roeiden naar de plaats waar men Broers met den dood had zien worstelen, doch ook hun pogingen bleven vruchteloos. Zij roeiden terug naar het dichtstbijzijnde vaar tuig, de torpedoboot G 2, en sprongen met gevaar voor hun leven op dit vaartuig over. Een oogenblik later werd de jol door een hooge zee opgenomen en sloeg om. Die is goed! Vandaag, nu 't zoo helder is, schijnt de maan en acht dagen geleden, toen 't zoo donker was, scheen ze niet. (Fliegende Blader). GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Guurtje, dochter van C. J. Roos en M. Kos, POLITIE. Weggeloopen: een kat. Gevonden: eeü kerkboekje. WINKEL, 15 September 1930. Appelen f 717, peren f 624, pruimen f 1119, druiven f 3040, tomaten f 56, slaboonen f 15, snij- boonen f 512, kool f 12, uien f 13, alles per 100 pond. Andijvie f 23, meloenen f 1215, komkommers f 15, wortelen f 5—6.50, per 100 stuks. HOOGWOUD. Ter secretarie zijn inlichtingen te verkrijgen over een gevonden bos smalle zwarte en bruiae «ekiwiwvaters voo*> lage schoenen. WINKEL. Voor de op 13 September j.1. gehouden aanbesteding van slootwerk voor den Oosterpolder onder Winkel en Nieuwe Niedorp is ingeschreven als volgt: Perceel 1 1155 M., perecel 2 530 M. K Boontjes en P. Ott. Schagerbrug perceel 1 f 1.55, perceel 2 f 0.85; H. Rood, Hoogwoud, perceel 1 f 2252 (massa), perceel 2 f 1115 (massa P. Sterk, Nieuwe Nie dorp, perceel 2 f 0.97; Gebr. Korver, Oude Niedorp, per ceel 1 t 1., perceel 2 f 0.65, Jb. Kindt en Jn. de Graaf Zijpe, perceel 1 f 1.62%, perceel 2 f 0.97%; G. Oortgijsen, Abbekerk, perceel 1 f 1.20, perceel 2 f 0.80; H. J. Vled- der, Abbekerk, perceel 1 f 1.15, perceel 2 f 0.85, R. Nap, Winkel, perceel 1 f 1.45, perceel 2 f 0.99, dezelfde ln massa f 2090 (perc. 1 en 2). Het werk ls gegund aan den laagsten Inschrijver. Voor de inschrijving voor krooswerk van 13 perceelen waren 5 biljetten, dooh slechts de perceelen 1 Lm. 4 zlja gegund aan den inschrijver O, Koning.

Schager Courant | 1930 | | pagina 8