Uit onze omgeving. LANGEND IJ K Z IJ P E HARENKARSPEL NIEUWE NIEDORP CALLANTSOOG KOEGRAS ST. MAARTEN Met muziek voorop, werd vanaf het tentoonstel lingsgebouw naar het tentoonstellingsterrein gemar- ïheerd. Om nog even bij het gebouw stil te blijven staan, kunnen we zeggen dat de indeeling en opstelling bui tengewoon goed gelukt is. Er is veel werk van ge maakt en dit werk is goed tot zijn recht gekomen. Vooral de afgesloten tuin is een lust om te zien. Rots- tuinen met springfontein in het midden, geven een vroolijk aanzien. De theetent In den hoek biedt plaats voor de vermoeide bezoekers, welke daar rustig een kopje thee kunnen gebruiken. Zoo gezegd, van de inzendingen der tentoonstelling is veel werk gemaakt op elk gebied. Ook de inzen ding van de Z.Z.W. is keurig verzorgd, zoo eveneens is de verzameling oudheden, betrekking hebbende op Wieringen, van den heer O. J. Bosker, buitenge woon interessant. De standhouders in het gebouw hebben aan de afwerking van hun stands zeer veel zorg besteed. Kortom, het is een lust om te zien en een bezoek aan deze tentoonstelling brengt ongetwijfeld eiken bezoeker in verrukking. Op het tentoonstellingsterrein op het land van den heer Jb. Dekker, was alles ook keurig in orde. De inzendingen vee waren nog goed te noemen, als men in aanmerking neemt dat het mond -en klauw zeer zich hier ook al meer en meer uitbreidt. Tot zoover de tentoonstelling. De middenstanders hebben ook niet stil gezeten. Er is niet gewerkt, maar er is gezwoegd tot over mid dernacht, van Dinsdag op Woensdag is aan de ver siering der straten gewerkt. Ta! van eerepoorten en bogen zijn opgesteld en slingers van groen sieren het dorp. Behoudens de Koningstraat, is alles ver sierd. De étalages zijn ook in de puntjes verzorgd. Hieronder volgen de namen der inzendingen en prijzen met de prijswinnende!» op de landbouwten- toonsteling te Hippolytushoef. Koelen, schapen en varkens. Keurmeesters de heeren E. Koster Dz., Jn. Sijp, N. D. Kaan, P. Schenk Dz., Jb. Jimmink en Joch. Blaau boer. Afd. Rundvee, ongecontroleerd: Een lH-jarige stier le prijs, f7.50, wed. D. N. Mulder idem 2e prijs, f5, wed. W. de Jongh; Een melkkoe, geb. voor 1028: le prijs f7.50, S. Lont Cz.; idem 2e prijs f5 E. Baijs Jacz., idem 3e prijs eervolle vermelding, E. Baijs Jacz. Ken vette koe: le prijs f7.50, Jn. Poppen, 2e prijs f5, G. Poppen; 3e prijs E.V., aan G. Poppen en J. Peppen. Vette vaarzen, geb. 1928: le prijs f7.50 Ant. Keij- zer; idem 2e prijs f 5 G. Poppen; idem 3e prijs, eerv. vermelding, G. Poppen. Een herfstkalver (drachtig-: le prijs f7.50 C. Keij- zer Jbz.; idem 2e prijs f 5 C. Keijzer Jbz.; 3e prijs, e. v. G. I.ont Jz. Een kalfschot (1928) (zichtbaar dragend): le prijs f5 Ant. Keijzer; 2e prijs f2.50 C. Keijzer Jbz.; 3e prijs e. v. Jb. Dekker Pz. Vette kalveren: le prijs Ant. Keijzer; idem 2e prijs J. Krommedam. Medaille aangeboden door G. Poppen, voor de mooiste vette koe. toegekend aan J. Poppen. Zilveren medaille, aangeboden door burgemeester Kolff voor de mooiste melkkoe, al of niet ingeschre ven. toegekend aan wed. D. N. Mulder. Zilveren me daille, aangeboden door mevr. Kolff-v. Heurn, voor het mooiste kalf, al of niet ingeschreven, toegekend aan M. Bakker. Medaille, aangeboden door His Wilms, voor de mooiste kalfschot 1928 geboren, zicht baar dragend, al of piet ingeschreven, toegekend aan A. S. Klein. Fokvareeniging Oost- en West-Wieringen. Afd. 1, Vrouwelijk Fokvea. Melkgevende koeien, ingeschreven in het fokregis- ter: le prijs f 10 Wed. D. N. Mulder; idem 2e prijs 17.50 D. Blaauboer; idem 3e prijs f5, N. Bakker; idem 3e prijs a. N. Bakker; 3e prijs b. N. Bakker; 3e prijs c. N. Bakker; 3e prijs d. Wt. Mostert; 3e prijs e. Wed. D. N. Mulder; E.V.: Wt. Mostert. Zichtbaar dragende niet melkgevende koeien, in geschreven in het fokregister: le prijs f 10 Wed. D. N. Mulder; 2e prijs f7.50 Wed. D. N. Mulder; E.V.: N. Bakker. Kalfschotten, afstammende van registerkoeien: le prijs f10 A. S. Klein; 2e prijs f7.50 M. Bakker; 3e prijs f5 N. Bakker; 4e prijs f2.50 Wt. Mostert Cz.; E.V.: C. J. Koorn. Melkgevende vaarzen, geb. in 1928, ingeschreven in bet fokregister: le prijs f7.50 N. Bakker; 2e prijs f5 Wt. Mostert; 3e prijs f2.50 Wed. D. N. Mulder; 4e prijs D. Blaauboer. Hokkelingen, afstammende van registerkoeien, geb. na 1 Febr. 1929: le prijs f7.50 M. S. Bakker; 2e prijs f5 idem; 3e prijs f2.50 D. Blaauboer; E.V.: N. Bak ker en J. Veerdig. Ingeschreven kalveren, geboren tusschen 1 Nov. 1929 tot 1 Febr. 1930: le prijs f5 Wed. P. N. Mul der; 2e prijs f2.50 idem; 3e prijs D. Blaauboer; E.V.: S. J. Koorn. Ingeschreven kalveren, geboren na 1 Febr. 1930: le prijs f5 M. S. Bakker; 2e prijs f2.50 N. Bakker; 3e prijs f 1.50 M. Bakker; 4e prijs C. J. Koorn; 5e prijs idem. Lauwertak, aangeboden door de Muziek ver. „Har monie", voor de mooiste inzending Fokvee, toege kend aan N. Bakker Sr. Zilveren medaille, aangebo den door J. Poppen, toegekend aan N. Bakker. Afd. II, Mannelijk Fokvee. Stierkalveren, geb. na 1 Jan. 1930, afstammende van registerkoeien: le prijs f7.50 Wt. Mostert; idem 2e prijs f5, Wt. Mostert; 3e prijs Wed. D. N. Mulder. Mooiste collectie inzendingen van één familie, ge registreerd vee: le prijs N. Bakker Sr.; 2e prijs f5 I). Blaauboer; 3e prijs f2.50 Wed. D. N. Mulder. Een tweede 2e prijs f5 Wt. Mostert. Zilveren medaille, aangeboden door den heer N. Bakker Sr., voor de mooiste collectie stamboekvee, van één familie, toegekend aan hem zelve. Zilveren medaille, aangeboden door M. Bakker Sr., voor de beste stamboek kalfkoe, toegekend aan Wed. D. N. Mulder. Paarden. Keurmeesters de heeren Cor. Blaauboer. D. Stam mes. KI. Kaan Jr., van Anna Paulowna. Afd. paarden, ongeregistreerd (Warmbloed). Een werkpaard (zw. wagenslag): le prijs f 10 Alb. Klein; 2e prijs f 6 A. v. d. Welle; 3e prijs f4 C. Koorn Sr.; 4e prijs f2 M. Mulder Cz. Een werkpaard (licht wngenslag): le prijs f 10 C Rakker Jbz.; 2e prijs f6 P. Lont Nz.; 3e prijs f4 P. Veerdig; 4e prijs f2 A. v. d. Welle. Hitten: le prijs S. Russelman; 2e prijs KI. Wieg man; 3e prijs M. Kaptein. Koudbloed (Belgen): le prijs J. Veerdig; 2e prijs Wed. I). N. Mulder. Een veulen: le prijs f 4 N.Rotgans 2e prijs W. Mostert Sz. Afd. Paarden, ongeregistreerd, koudbloed. Een werkpaard: le prijs f 10 J. Zweden; 2e prijs ffi A. v. d. Welle; 3e prijs f 4 J. v. Zweden; 4e prijs f2 E. Baijs Jacz. Een veulen: le prijs f4 A. v. d. Welle; 2e prijs f2 Wed. J. Hermans. Ongeregistreerd (halfbloed). Een werkpaard: le prijs f 10 J. v. Zweden; 2e prijs *6 A. v. d. Welle; 3e prijs f 4 J. v. Zweden. Een anderhalf jarig paard: le prijs f5 Wed. E. Hel lingman; 2e prijs f2 G. Lont. Paarden 3 jaar en ouder: le prijs f 10 P. de Jong; 2e prijs f6 D. Jac. Mulder; 3e prijs N. Rotgans. Collectieve inzending (moeder en kinderen van één eigenaar): le prijs f 10 D. Jac. Mulder. Groote zilveren plaquette, aangeboden door de re dactie Wieringer Courant, toegekend aan Alb. Klein. Zilveren medaille, aangeboden door Burgemeester Kolff, voor het mooiste werkpaard ingeschreven in stamboek of veulenboek, toegekend aan P. de Jong. Zilveren draagmedaille, aangeboden door den heer P. Kreijger Jz., voor het beste werkpaard (warm- of koudbloed), toegekend aan S. Veerdig. Een verguld zilveren medaille, aangeboden door mevr. Kolff-van Herun, voor het grootste aantal in zendingen van rundvee en paarden van één eigenaar, A. v. d. Welle. Afdeeling Varkens. Zichtbaar dragende zeug: le prijs f10 Wed. D. N. Mulder; 2e prijs f7.50 W. Mostert Sz.; 3e prijs Wed. D. N. Mulder. Zeug met biggen: le prijs f 10 Jb. Lont Cz.; 2e prijs f7.50 Wed. D. N. Mulder. Een korf met biggen, tot 10 weken: le prijs f5 Wed. D. N. Mulder; Een vet varken: le prijs f5 M. P. Lont; 2e prijs f2 50 M. P. Lont. Verguld zilveren medaille, aangeboden door den heer O. J. Bosker, voor de mooiste zeug met biggen, toegekend aan Jb. Lont Cz. Idem van N.V. C. de Boer, Helder, toegekend aan Wed. D. N. Mulder. Afd. Schapen (gekruist Texelsch rad). Een gekruiste Ram (1929 of vroeger): le prijs f5 M. Bakker. Een gekruiste Ram (1930): le prijs f5 D. Jac. Mul der 2e prijs f2.50 M. Bakker Sz.; 3e prijs f 1 C. Lont; Eerv. verm. M. Bakker. Twee schapen: le prijs f5 M. Bakker; 2e prijs f3 C. Mulder Jz.; 3e prijs M. Bakker; Eerv. verm.: C. P. Mulder Jz., 2 maal: Ant. Keijzer. Twee lammeren (1930): le prijs f2.50 M. Bakke- 2e prijs fl M. Bakker; 3e prijs D. Veerdig; Eerv. verm. D. Veerdig. Zilveren medaille, aangeboden door den burge meester L. C. Kolff. voor den raooisten ram, toege kend aan M. Bakker. Zilveren medaille, aangeboden door den heer T. Takes voor de mooiste ooien van eenzelfden eigenaar, toegekend aan M. Bakker. Collectieve inzending schapen en lammeren: le prijs met lof, D. Veerdig. Afdeeling Geiten. Een melkgevende geit: le prijs f2 P. Kooij Jz.; met medaille aangeboden door C. J. Bosker. Afdeeling Pluimvee. Keurmeester de heer A. Henstra, Hilversum. Minstens 2 kippen met een haan (leghorn): eere- prijs P. Mulder Dz.; le prijs C. Kuut Rz„ 2e prijs .Tb. Wigbout, 3e prijs A. v. d. Welle; zeer eerv. verm.: C. Kuut Rz., eerv. verm.: M. P. Lont, G. Lont Jr., M. P. Lont. Minorca's: 2e prijs M. P. Lont. Rarnevelders: le prijs P. Mulder Dz., 2e prijs J. Doves Sr. Islandcrs: le prijs P. Mulder Dz.; idem boerenkip- pen: le prijs S. de Jong, 2e prijs C. C. Bakker. Een koppel konijnen, minstens 2 stuks. Deze zijn in klassen verdeeld en wel: Klasse A: le prijs C. Kroon, 2e prijs C. C. Bakker, 3e prijs P. Wagemakcr. Klasse B: le prijs G. Bras, 2e prijs P. Mulder Dz. Klasse C: le prijs C. Kroon, 2e prijs Gebr. Engel, 3e prijs A. Doves. Klasse D: le prijs P. Wagemaker, 2e prijs S. Koorn. Medaille, aangeboden door den heer D. D. Lont voor de mooiste inzending kippen, toegekend aan P. Mul der Dz. Zilveren medaille, aangeboden door den heer J. C. de Vries, voor de mooiste inzending eenden, toe gekend aan W. Snooij Jz. Zilveren medaille, aangeboden door den Zeergel. Heer Dr. Beeker. voor de mooiste inzending konijnen, toegekend aan Cor Kroon. Landbouwgewassen. Keurmeesters: P. Kaan Cz., N. Kóorn en J. V. Koorn. Afd. Veldgewassen. Witte tarwe: le prijs A. v. d. Welle; 2e prijs J. Veerdig. Winterrogge: le prijs S. Jac. Mulder, 2e prijs W. Snooij Jr. Ghev. gerst: le prijs M. Mulder Cz. en le prijs Jb. Dekker, 2e prijs J. Veerdig en wed. D. N. Mulder. Haver: le prijs C. S. Koorn, 2e prijs W. de Jong. Groene erwten: le prijs M. P. Lont, 2e prijs W. de Jong. Witte erwten: le prijs M. P. Lont, 2e prijs P. Mul der Dz. Grauwe erwten: le prijs C. en Jb. Lont, 2e prijs A. v. d. Welle. Paardeboonen: le prijs wed. D. N. Mulder, 2e prijs A. v. d. Welle. Duiveboonen: le prijs Ant. Keijzer. Bruine boonen: le prijs J. C. Kooij, 2e prijs C. Lont. Savoyekool: le prijs J. Halfweeg, 2e prijs M. Mul der Cz. Roode kool: le prijs wed. D. N. Mulder, 2e prijs L. Hoep. Witte kool: le prijs L. Hoep, 2e prijs J. Halfweeg. Uien: le prijs J. Veerdig, 2e prijs P. Mulder Dz. Aardappelen: le prijs wed. D. N. Mulder en S. Jac. Mulder, 2e prijs wed. D. N. Mulder en S. Jac. Mulder. Wortelen: le prijs J. C. Kooij, 2e prijs L. Hoep. Mangelwortels: le prijs wed. D. N. Mulder. Koolrapen: le prijs J. Veerdig, 2e prijs wed. D. N. Mulder. Voerbieten: le prijs S. Russelman en wed. D. N. Mulder, 2e prijs A. v. d. Welle en M. Mulder. Medaille aangeboden door den heer J. Bosker Sr., voor de mooiste inzending landbouw- en veldgewas sen, van één eigenaar, toegekend aan wed. D. N. Mulder. Aan deze rubriek is nog toegevoegd Tuinbieten: le prijs C. Lont, 2e prijs Jb. Metselaar. Tuinbouwvoortbrengselen, Zuivelbereiding, enz. Afd. Vruchten. Keurmeester de heer P. van Bodegraven te Schoorl. Zilveren ligmedaille, aangeboden door Notaris H. P. .T. D. v. d. Speek Obreen. voor de'mooiste collec tie fruit, toegekend aan N. Mulder. De mooiste verzameling tafelappels: le prijs N. Mulder. Idem stoofappels: le prijs W. Mostert; 2e prijs P. I.ont Cz. Tafelperen: le prijs C. Maars. De mooiste verzameling idem: 2e prijs S. Snooij Sz. Stoofperen: le prijs Jurie Halfweeg. Afdeeling Zuivel. Keurmeesters de heeren A. J. Beke, Hoorn, C. W. Keijsper, Alkmaar. Fabriekskaas, Gefabriceerd ln de maand Augustus onder leiding van de besturen van den bond van Zuivelfabrieken op Wieringen. 12 stuks fabrieksknzen: le prijs De Eendracht; 2e prijs De Hoop; 3e prijs Klein Begin; 4e prijs Nooit Gedacht. Zilveren ligmedaille, aangeboden door mevr. Kolff- Hageman, voor de mooiste kazen, toegekend aan „Nooit Gedacht". Zilveren medaille, aangeboden door den heer Jn. Doves Sz., voor de beste fabrieks knzen. toegekend aan „De Eendracht". Al deze fa brieken te Wieringen. Verguld zilveren medaille, aangeboden door den heer D. Minnes voor de mooiste inzending van zoet- fabrieken, verguld zilveren plaquette, aangeboden door den heer M. Minnes, voor de mooiste inzending van zoetfabrieken. werden beiden toegekend aan de fabrieken „Westfrieslnnd" te Lutjewinkel en „Voor uitgang" te Julianadorp, waarbij ..Westfriesland" de voorkeur had van uitzoeken. Do overblijvende werd toegekend aan Julianadorp. Zilveren medaille aan geboden door den h'eer D. Blaauboer voor kazen 'der fabrieken van verschillende vormen, toegekend aan „Klein Begin' te Wieringen met model „Hotel de Haan" te Hippolytushoef. Twee koppen weiboter: le prijs „Nooit Gedacht"; 2e prijs „De Eendracht"; 3e prijs „De Hoop", allen te Wieringen. Een K.G. boter: le prijs W. Mostert Cz.; 2e prijs P. Smit; 3e prijs wed. D. N. Mulder. Zilveren medaille, aangeboden door mevrouw Kolff- Hageman, voor de beste K.G. boter, toegekend aan Wt. Mostert, Zilveren medaille, aangeboden door mevrouw oKlff- Hageman, voor de beste kazen, hetzij boeren- of fa briekskaas, toegekend aan „De Eendracht". Twee groene kazen, 2e prijs N. Snooij. Twee platte kazen, le prijs Jb. Dz. Lont; 2e prijs S. Veerdig. Afd. Wol. Keurmeester E. Dz. Govers. le prijs Alb. Klein; 2e prijs J. Veerdig; eerv. verm. toegekend aan M. Bakker Sr., D. Jac. Mulder en C. M. Mulder. Afd. Bloemen en versieringen. Keurmeesteressen: Mevr. Kolff v. Heurn en Mevr. BakkerKuut. De mooiste verzameling bloemen: le prijs mej. Gr. Bosker Jd., 2e prijs N. Kool. Zilveren medaille, aangeboden door den heer P. C. de Haan, voor de mooiste collectie bloomen; idem door den heer J. P. v. d. Plas, toegekend aan mej. Gr. Bosker. De mooiste verzameling groenten: le prijs W. Mostert Sz., 2e prijs M. Engel. Verguld-zilveren medaille, aangeboden door den heer C. Maars, voor de mooiste inzending tuingewas sen, toegekend aan W. Mostert Sz. De letters E. V., hebben tot betee-kenis: eervolle vermelding. Tot zoover den prijzenuitslag. En we kunnen ver der nog melden, dat de tentoonstelling buitengewoon goed geslaagd mag hecten, mede ook door het mooie weer in het verdere verloop van dezen dag. Tevens was er veel publiek op de been, wat de gezelligheid doet verhoogen. De uitslag van den étalagewedstrijd is als volgt: le prijs Alb. Lont, 2e prijs C. J. Bosker, 3e prijs J. de Haan, 4e prijs P. Kreijger, 5c prijs G. Poppen, 6e prijs Joh. Klare, 7e prijs His Wilms. Jury: de heer en mevr. Van Oppen, de heer en mevr. Van der Valk, de heer en mevr. Alma. De uitslag der straatversicring is: le prijs Elft straat. 2e prijs Nieuwstraat, 3e prijs Kerkstraat, 4e prijs Hoofdstraat. Zelfde jury als étalagewedstrijd. NOORDSCHARWOUDE. De Floralia-tentoonstelling. De door de Vrouwenclub W.O.L. alhier georganiseer de Floralia-tentoonstelling belooft wel een succes te worden, aangezien reeds verscheidenen een kijkje heb ben genomen op deze mooie tentoonstelling. Daartoe in de gelegenheid gesteld, hebben wij een en ander ln oogenschouw genomen en kunnen wij niet anders zeggen, dan dat het de moeite waard is een gang naar „Concordia" te maken. De groote zaal van „Coneordia" is in een bloemenhof herschapen. De di verse inzendingen zijn keurig van elkander gescheiden. Naast hen die inzonden om een vreedzame kamp aan te gaan zijn nog vele planten ter opluistering ingezonden. Door den heer Groen van St.-Pancras is een keurige collectie Dahlia's tentoongesteld, waarmede deze kwee- kerij haar naam „De Dahlia" alle eer aan doet. Door den heer Ligtonberg van Oudkarspel is een zeer mooie inzending vaste planten geëxposeerd, welke ongetwijfeld veel bekijk zal hebben. Als men de ronde gehad heeft kan de tentoonstellingbezoeker voor weinig geld een smakelijk kopje thee drinken in de gezellig ingerichte theetuin. Hieronder laten wij de lijst der bekroningen volgen: Als Juryldeen fungeerden de heeren H. v. d. Laan, Tuinbaas van den proeftuin „Kennemerland" te Alk maar, H. Ligtenberg, bloemist te Oudkarspel en L. Mallekote, Hoofd der O.L.-school alhier. Volwassenen. Geraniums: le prijs Né Ootjers, Noordscharwoude, 138 p.; G. Keemanv. d. Meer, N.-S., le prijs, 122 p.; Mevr. LeuringKuijl, N.-S., 2e prijs, 116 p.; P. Deute- kom—Berkhout, N.-S., 2e prijs. 108 p.; G. Goudsblom, N.-S., 3e prijs, 103 p. Bolbegonia's: A. LangedijkSlooves, N.-S., le prijs. 125 p.; G. Zeemanv. d. Oord, N.-S., 2e prijs, 123 p.; G. de GeusKuijl, N.-S., 3e prijs, 109 p. Fuohsia: J. KeemanHopman. N.-S., le prijs, 129 p.; G. SwagerHopman, Oudkarspel, 115 p.; R. Borst Hart. N.-S.. 3e prijs, 105 p. Coléus: Né Ootjers, N.-S., le prijs, 131 p.; P. Deute- komBerkhout, N.-S., 2e prijs, 127 p.; Rensje Hopman Alkmaar, 3e prijs, 120 p. Cactus: R. Hopman, Alkmaar, le prijs, 118 p.; Annie Keeman, N.-S., 2e prijs, 114 p.; Wed. L. Kuiper, N.-S., 3e prijs, 90 p. Diversen: Né Ootjers, N.-S., le prijs, 137 p.; R. Borst— Hart, N.-.S., 2e prijs 136 p.: J. Zeemande Boer, N.-S., 3e prijs, 119 p.; J. MinkKosscn, Oudkarspel, 4e prijs, 108 p. Vrije Inzendingen: Planten: B. Blokkerde R uiter, N.-S., le prijs, 139 p.; S. DekkerBorst, Oudkarspel, 2e prijs, 138 p.Mevr. LeuringKuijt, N.-S., 3e prijs, 129 p. Cactus: Mevr. Frieling, N.-S., le prijs 184 p. Bloembakken: J. Henselman—Kool, N.-S., le prijs, 131 p. Bloemstukken: J. KooijBak, N.-S.. le prijs, 115 p.; S. de VriesBorst, N.-S.., 2e prye, 108 p Marijke Oot jers, Oudkarspel, 3e prijs, 107 p.; E. de Beurs—Jansen, N.-S., 4e prijs, 105 p. Kinderafdeellng. Afrikaantjes: Piet Brink. N.-S., le prijs, 148 p.; Greetje v. Dort, Oudkarspel, le prijs, 127 p.; Gerrit Jonker, N.- S.. 2e prijs, 125 p Trien van Hout, Oudkarspel, 2e prijs. 114 p.; Simon Volkers, N.-S., 3e prijs, 113 p.; Henk Vis, Oudkarspel, 3e prijs, 110 p.; Pietertje Deutekom. N.-S., 4e prijs, 108 p.; Bram Vis, Oudkarspel, 5e prijs, 103 p. Impatiens (waterplantje); Jan Feller, N.-S., le prijs, 143 punten; Henk Vis, Oudkarspel, le prijs, 135 p.; Ada Stam, N.-S., 2e prijs, 120 p Maarten Kuiper, Zuid- echarwoude, 2e prijs, 113 p.; Maartje Hemke, N.-S., 3e prijs, 110 p.; Piet Meereboer, Oudkarspel, 3e prijs, 108 p.; Geertje Swager, N.-S., 4e prijs. 107 p.; Simon de Ruiter, Zuidscharwoude. 5e prijs, 98 p. Struikbegonia's: Maartje Hemke, N.-S., le prijs, 138 p.; Jo. Carnas, Oudkarspel, le prijs, 129 p.; Willy Malle kote, N.-S., le prijs. 125 p.; Didi Deutekom Pd., N.-S., le prijs, 115 p.Piet Borst, Oudkarspel, 2e prijs, 112 p.; Jannetje Ruiter, N.-S., 2e prijs, 110 p.; Leen Koste lijk, Zuidscharwoude, 2e prijs, 95 p.; Aris Bouwens, N.- S., 2e prijs, 90 p.; Klaas Scheltus. N.-S., 3e prijs, 86 p.; Maartje Greeuw, Oudkarspel, 3c prijs, 85 p.; Gerl Jan sen. Zuidscharwoude, 3e prijs, 81 p.; Annie Zeeman, N.-S., 3e prijs, 80 p. Herman Leuring. N.-S.. 4e prijs, 74 p Wlm Kaan. N.-S.. 4e prijs, 75 p.; Jan Oom. N.-S., 5e prijs, 73 p.; Leo de Laat, N.-S., 5e prijs, 70 p. Coleus: Gerritje Blokker, le prijs, 113 p.;. Piet Dank- lof. Oudkarspel, 2e prijs, '107 p.; Clasina Slot, N.-S., 3e prijs, 77 p.; Jan Tauber, Oudkarspel, 4e prijs, 70 p.; Marie Prijs, Oudkarspel, 5e prijs, 58 p. Lubelia'8: Gerrit Tuinman, Zuidscharwoude, le prijs, 136 p.; Bram Vis, Oudkarspel, le prijs 123 p.; Grietje v. Dort, Oudkarspel, le prijs, 120 p.; Maartje Heidsma, Noordscharwoude, 2e prijs, 119 p.; Jacob Hart, Oudkar spel, 2e prijs, 115 p.; Annie Schuit, Noordscharwoude, 2e prijs, 110 p.: Rika Wagenaar, Noordscharwoude, 3e prijs, 100 p.; Pietertje Groenveld, Zuidscharwoude. 3e prijs, 97 p.; Jacob Molenaar, Zuidscharwoude, 4e prijs, 95 p.; Grietje Kroon, 5e prijs, 80 p. Diversen: Dina Stoffers, Zuidscharwoude, le prijs, 115 p.; Henk Vis, Oudkarspel, le prijs, 110 p.; Jan Vis ser, Noordscharwoude, le prijs, 109 p.; Gerritje Blok ker, 2e prijs, 104 p.; Cor Bakker, Oudkarspel, 2e prijs, 95 p.; Wim Kaan, Noordscharwoude, 2e prijs, 92 p.; Jan Smit, N.-S., 3e prijs, 83 p.; Klaas Boot, N.-S., 3e prijs, 75 p.; Cornelia Mink, Oudkarspel, 3e prijs, 74 p.; Riek Veremuien, N.-S., 4e prijs, 71 p.; Plet Smit, N.-S., 5e prijs. 70 p. ZUIDSCHARWOUDE. Aan mej. S. R. du Burck is op haar verzoek eervol ontslag verleend als telefoniste le klasse te Amsterdam. Men is begonnen een der 3 molens te sloopen, die door den polder Geestmerambacht voor afbraak zijn verkocht. SCHAGERBRUG. Men verzoekt ons, het bericht over de vechtpartij Zondagnacht alhier, ln zooverre aan te vullen dat L. D., die zwaar aan het hoofd gewond werd, niet bij de vechtpartij was betrokken. T ZAND. In verband met het feit dat de R.K. school alhier op Dinsdag 23 September a.s. 50 jaar zal hebben bestaan, ia door het schoolbestuur op dien dag een feest georgani seerd hetwelk bestaat uit een middagvoorstelling voor de schoolkinderen in café „De Jonge Prins" van de Wit waarbij de beroemde gooohelspecialiteit Prof. Antonini optreedt. Op den avond van denzelfden dag zal deze mijnheer dan nogmaals optreden voor dames en heeren medewerkers(sters) en genoodigden. Als bizooderheld vermelden wij dat in een droge grep pel achter de huizen bij de nieuwe zuivelfabriek een egel (stekelvarkentje) haar jongen in een zorgvuldig gemaakt nestje had gedeponeerd. Daar het diertje ech ter veel bezoek kreeg van kijklustigen, waaronder voor al de jeugd, heeft het toen dit haar blijkbaar verveelde, op een goeden keer haar kroost één voor één in den bek genomen en onder een aldaar staand kippenhok gedeponeerd, alwaar de nieuwsgierigen haar niet zoo kunnen bespieden, 's Avonds wordt voor het dier een schoteltje melk door het fabriekspersoneel neergezet, hetwelk dan des morgens prompt is geledigd. We verna men dat de kleinen wonder hard groeien. DIRKSHORN. Dinsdag gaf de Muzlekvereenlging „Onder Ons", di recteur de heer A. P. Blaauw, een concert in den tuin van den heer T. IJff. Een zeer mooi programma werd afgewerkt. Geopend met de opgewekte Colonel Bogey-Marsch van Alford, werd het concert vervolgd met een Czardas van Groez- man, „An der schonen blauen Donau" van Strauss en „Si j'étais Roi" van Adam, drie schoon© concertnum mers en keurig gespeeld. Na de pauze werden gegeven de melodieuse „Precio- sa" van Weber, de plechtige ouverture dramatique „Oreste" van Vlessing en de altijd bevallige „Neerlan- dia-ouverture" van Weseley. Hartelijk applaus na elk nummer van het publiek, dat talrijker was op straat dan in den tuin. De slotmarsch van Rousseau kon ons min der bekoren. TERDIE K. Bij den heer F. Moeijes brachten twee zeugen tezamen 39 biggen ter wereld, waar er thans nog 33 van in leven zijn. Voorwaar een zeldzaamheid en een respectable aan winst. Ter secretarie dezer gemeente is wederom aangifte gedaan van een geval van mond- en klauwzeer bij den veehouder J. M. Politie. Gevonden: een pet. Inlichtingen ter secretarie. JULIANADORP. Door den heer J. G. Logemann alhier is te Anna Paulowna een aanvraag ingediend ter bekoming van een voorschot ter verkrijging van een plaatsje als bedoeld in den zin der Landarbeiderswet Voor dat doel kocht hij van den heer J. Keijzer aan den Schorweg een perceel land. Bij voldoende deelname zal er dezen winter weer een Landbouwcursus te Julianadorp worden gehouden. Aangifte daarvoor kan geschieden bij het Bestuur van de afdeeling Den Helder van de Holl. Mij. van Land bouw en ten kantore van de N.V. Malerij „De Hoop" te Koegras. De gebouwen van de voormalige kaasfabriek „De Eendracht" aan de Kortevliet zijn thans in eigendom overgegaan van den heer S. van Scheijen Dz., die in de vrijgekomen fabrieksrulmte zijn timmermanswerk plaats gaat vestigen. Op de Tentoonstelling te Schagerbrug. behaalde de heer P. Hoogschagen Cz. ln de rubriek 3-jar!ge warmbloed-paarden een 3e prijs en de heer N. Bellis in de rubriek 2-jarige warmbloed paarden een 2en prijs. Door den aannemer J. de Graaf alhier, wordt voor de fa. de Vroome uit Warmond, die aan de Middenvliet een perceel bollenland kocht, aldaar een betonnen brug gebouwd. Tot ambtenaar ter secretarie alhier, vacature-W. L. Correljé. ia benoemd de heer Lodder, ambtenaar ter secretarie te Heiloo. EENIGENBURG. Zoo behoort dan de laatste onzer kermissen weer tot het verleden, en ook deze heeft zich als altijd weer doen kennen als een echt gezellige en prettige kermis, waar geen wanklank wordt gehoord. Ook hier werden ter verhooging van kermisgenot en bevordering van het bezoek, volksfeesten gehouden, welke in onze Burg ook nu weer heel gauw de gezel ligheid bracht. Niettegenstaande het weer, dat niet direct schitterend was te noemen, op den Zondag en Maandag was he bezoek groot, evenals den Dinsdag, welke zich ker.merkte door zomerweer. 't Was Maandag, toen de in dezen omtrek goed be kend staande Dilettantenclub ..Ons Genoegen" van Schoorldam. optrad met het blijspel „Zijn Zoon" en hiermede veel succes oogstte. Dit was ook wederom te danken aan de goede vertolking, Daarom, Schoorl dam, een tot weerziens. Ook de muziek van de Gebr. Van Mcurs wordt al hier op hoogen prijs gesteld en heeft ook dit jaar zijn naam hoog gehouden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6