Alliiuti Nitiss- MmMit- L ACCOUNTANTSBUREAU en H. J. ENNIK T JAPONNEN B. CQLTQF M C. v. TRIET Den Helder. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. KANTONGERECHT SCHAGEN. Geen goed gekozen plek! OM HONDERD DUIZEND DOLLAR Moderne Winterjassen en Regenjassen POLDER WAARD EN GROET. H. ERIKS, oud-Burgemeester van PETTEN. Kanaalweg - Een Heider. Zaterdag 20 September 1930. Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst 73ste Jaargang No. 8734 Jlt POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.SO. Losse nummers 6 cent ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend.^ DIT NUMMER BESTAAT UIT VIJF BLADEN. Zitting van Donderdag 18 September 1930. Het bord met het „parkeer-plan" op het Marktplein te Schagen. Het is onzen lezers bekend, dat het parkeer-verbod op verschillende plaatseri in Schagen al heel wat slachtoffers geëiseht heeft. Vooral de Gedempte Gracht is een tijdlang een goéd „tukplaatsje" ge weest voor de hun plicht doende politic-ambte naren. Totdat de Ambtenaar van het Openbaar Mi nisterie gezegd heeft, dat het nu genoeg was, en hij de desbetreffende processen-verbaal in het vervolg naast zich neer zou leggen. Wat toen verder geschied is, is onzen lezers ook be kend. Burgemeester en Wethouders hebben toen mid den op het marktplein, waar Donderdags het vee wordt vastgebonden, twee palen in den grond doen slaan, waaraan een bord. Op dit borci staat een heel verhaal; misschien dat de meesten uwer het reeds gelezen hebben, misschien ook niet, want het staat er alleen Donderdagsmorgens. Het laatste is dus meer voor de hand liggend. In ieder geval, voor hen die het moeten lezen, dat zijn de automobilisten is het al heel moeilijk om er kennis van te nemen, het geen zal blijken uit de volgende zaak, die hedenmor gen voor het Kantongerecht behandeld werd. Een 32-jarige handelsreiziger, Hendrik D. uit Den Helder, had een proces-verbaal opgeloopen, omdat hij zijn auto op de Gedempte Gracht had neergezet. Hij had behooren te weten dat dit niet mocht. Hoe? Door het bord! Maar, zegt verdachte, hoe kon ik weten dat daar een bord staat. Als mpn van liet Noord afkomt op Donderdagmorgen moet men al zijn aandacht op het verkeer concentreeren en is het onmogelijk, dat men ook nog het bord op merkt, dat daar tusschen het vee staat opgesteld, te midden van nog andere borden. De ambtenaar van het O.M. zegt persoonlijk een onderzoek te hebben ingesteld, en eveneens tot de conclusie is gekomen, dat het bord zeer slecht staat opgesteld. En wanneer men zou gaan zien, wat er op staat, en men leest*dan van „tusschen bakker Beem- ster en de Noordersteeg" enz., dan zou men al lang een verkeersopstopping hebben veroorzaakt, alvorens men er goed en wel achter was, waar men nu wel en waar men niet mocht staan. Het ten laste gelegde feit is echter door verdachte gepleegd, die tot de geringste boete, f050 of 1 dag hechtenis wordt veroordeeld, nadat de kantonrech ter zich geheel en al aan het oordeel van den amb tenaar refereerde. De burgemeester van Schagen zal met deze uit spraak. in kennis worden gesteld. ALS DE NATUUR ROEPT. Leendert v. St., een 69-jarige*veehouder te Win kel, staat terecht terzake dat hij een koe heeft la ten loopen op het land van G. Butter, maar laatst genoemde had van dezen slecht betalenden kostgan ger niets terug, en nadat hij reeds meerdere malen had gewaarschuwd, iiep hij tenslotte naar de politie. FEUILLETON Uit hel Amerikaansch van FRANK L. PACKARD. 33. Dave ging naar binnen, vroeg naar de telefoon en deed de deur voor de cel zorgvuldig achter zich dicht. Het volgend oogenblik had hij het St. Lucian hotel aan het toestel. Ik moet meneer Millman hebben meneer Charles Millman, riep hij gejaagd. Dat was onmogelijk, verklaarde de telefoniste van het hotel, het was absoluut onmogelijk om een gast op dit uur van den nacht te storen. Het was tegen de voorschriften Laat u meneer Millman toch aan de telefoon ko men, smeekte Dave Henderson heesch, het is een kwestie van leven en dood Het het kan niet De meisjesstem aan de andere zijde van de draad klonk aarzelend, minder zeker dan zooeven. Het moet! Roept U in Godsnaam Millman aan de telefoon, Dave huilde nu bijna, er staat een men- schenleven op het spel. Roept u hem direct, alstublieft! Wacht u dan maar even, besliste de hoteltejefo- niste tenslotte. Het duurde een eeuwigheid, vond Dave maar einde lijk klonk een slaperige stem: Hallo! Wat is er aan de hand? Ben jij daar, Millman?, vroeg Dave haastig, ben jij het? Ja, met Millman, was 't antwoord. Je spreekt met Dave; met Dave, versta je me? Ik... er is" iemand ernstig gewond. Ik kan je door de telefoon geen bijzonderheden vertellen, maar zie in Godsnaam dat je een dokter krijgt dien je vertrouwen kunt en kom. Spoorstraat 126 Telefoon 370 in da nieuwste kleuren. VERKEERSOVERTREDINGEN. Tegen een zekere B., die te Barsingerhorn aan den verkeerden kant van den weg had gereden, werd f 15.boete of 15 dagen hechtenis geëiseht. De uit spraak luidde 17.— of 7 dagen. Verdachte was niet verschenen. Corn. Zw., een 24-jarige reiziger uit Alkmaar, bad te Schoorldam op zijn motor de maximum-snelheid van 20 K.M. per uur overschreden. f 6.boete of 6 dagen hechtenis Van St. zegt dat het nog een jong beestje was, waarvan hij allerlei intieme dingen vertelde, die in het kort saamgevat, hierop neerkwamen, dat ze „om den stier riep". Misschien als verdachte het talent gehad had, van den eminenten natuurvorscher Jack Londen, dat hij dan een pracht van een verdediging had kunnen opzetten. Nu moest hij het bij deze enkele woorden laten, en ofschoon begrijpelijk, vond de amb tenaar van het O. M., ditmaal waargenomen door Mr. D. Breebaart, geenszins een verontschuldiging en eischte hij daarom togen verdachte f20 boete of 20 dagen hechtenis. De uitspraak van den Kantonrechter luidde f 10.— of 10 dagen. GEEN BEWONDERAARSTER VAN HET 7DE LEERJAAR. De 41-jarige Anne M„ huisvrouw van wijlen A. D. te 'tZand, zal zeker wel geen bewonderaarster zijn van het 7de leerjaar, nu zij de oudste van haar 6 spruiten zoo goed thuis kan gebruiken,' wanneer het er om gaat de monden zoo'n beetje open te houden. Alleszins begrijpelijk! Maar de leerplichtwet kent geen of zoo goed als geen uitzonderingen, dus toen het oudste dochtertje van 312 Juni niet op de school verscheen, volgde proces-verbaal. Heden staat de moeder terecht, maar de omstan digheden in aanmerking genomen, wordt zij veroor deeld tot f 2.boete of 2 dagen hechtenis. De eisch was f5.of 5 dagen. Vergadering van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden, op Woensdag 17 September 1930, in het Polderhuis te Winkel. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer A. J. Waiboer, Dijkgraaf. Secre taris de heer J. Breebaart Dz.; Opzichter de lieer P. Rempt. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en zegt dat in dc opgeknapte bestuurs kamer thans een foto van onzen secretaris hangt. De secretaris is kortgeleden 25 jaren gehuwd geweest en is reeds 28 jaren secretaris van onzen polder ge weest en 18 jaren penningmeester. liet 23-jarig ju bileum als secretaris is indertijd stilzwijgend voorbij gegaan, maar de 25-jarige echtvereeniging is door het bestuur aangegrepen, om den Secretaris een kleine surprise en zijn vrouw een bloemenhulde te doen toekomen. Als tegengeschenk hoeft dc Secretaris den Polder zijn foto aangeboden, welk geschenk dankbaar door bet bestuur is aanvaard. Het is een groote prestatie in den tegenwoordigen tijd 25 jaren lang de ambtsbezigheden van een polder te vervullen en de Secretaris heeft dat steeds gedaan welwillend en zeer accuraat en in den vorm. Waren voor ons de wetten en voorschriften wel eens moeilijk te ver klaren, de Secretaris was steeds bereid ze ons uit te leggen. ADMINISTRATIËN BELASTINGZAKEN. Hoofdkantoor: HAARLEM, Wiihelminastraat. Tel. 11601. Na 6 nar Tel. 14621 Bijkantoor; 's GRAVENHAGE, Akeleistraat 56. Speciale afdeelingen voor BLOEMBOLLENCULTUUR, LAND- EN TUINBOUW en VEETEELT. INLICHTINGEN bl| onzen CORRESPONDENT, den heer Ik zal komen, Dave, antwoordde Millman op zijn kalmen manier. Maar waar moet ik komen? Dave Henderson opende de deur van de telefooncel. Hij had niet het flauwste idee waar hg zich in het groote New-York bevond, behalve dan dat hij in de buurt was van de „IJzeren Taveerne". En dien naam wilde hij maar liever niet noemen. Over een paar mi nuten zouden de kranten er vol van staan en op de telefooncentrale zouden ze.dien naam wel eens in hun ooren kunnen knoopen! Wat is het adres van het restaurant hier?, riep hij naar den man achter het buffet De aangesprokene deelde het hem mee en Dave Henderson herhaalde het door de telefoon. In orde Dave, zei Millman. Ik kom direct als ik mijn auto heb opgehaald en ik breng den dokter mee. Dave Henderson liep terug naar de steeg, ging de schuur weer binnen en knielde naast Teresa. Ze was nog steeds bewusteloos. Hg liet het licht van zijn zak lantaarn op haar onbeweeglijk figuurtje schijnen. Het verband dat hij had aangelegd was wel heel onbeholpen en primitief, maar hij was toch erg blij toen hij zag dat het tenminste het bloeden had gestelpt. Toen ves tigden zijn oogen zich weer op het bleeke gezicht Hij had een gevoel alsof .zijn geest was uitgedoofd; zijn hoofd was dof en suf. Werktuigelijk keek hij van tijd tot tgd op zijn horloge. Eindelijk kwam hij overeind, liep de steeg in en van daar naar de straat waar het restaurant was waar hij zooeven had getelef9neerd. Hij wist dat Millman er nog niet zijn kon, maar hij had rust noch duur en hij liep maar op en neer. Het zou wel dag zijn als ze kwa men, dacht hij. Was het nu een uur geleden, dat hij getelefoneerd had, of een eeuw, of duizend jaar? Eindelijk! Een groote luxe auto kwam de straat in rijden. Dave holde den wagen tegemoet. Goddank, het was Willem. Hij zat zelf achter het stuur. De wagen stopte op zijn wenken en Dave sprong op de treeplank. Gauw!, riep hij. Rijd naar den hoek van den steeg daar! De auto zette zich weer in beweging en stopte even later op de aangeduide plaats. MÜIman sprong eruit, ge volgd door een heer met een kleinere zwarte tasch in de hand. Dave ging hen haastig voor de steeg in en duwde de deur van de schuur open. Hij lichtte met de bran dende zaklantaarn den dokter bg, maar hij praatte te gen Millman. Jg hebt recht er op om alles te weten, zei hij op gedempten toon, terwijl de dokter zich met professio- neele aandacht over Teresa boog. De hel is van nacht losgebroken, Millman; een eindje verderop, in een gelegenheid, die ze de „IJzeren Taveerne" noemen, is het moord en doodslag geweest. Dat is de reden dat ik niemand anders om hulp kon vragen dan jou, begrijp je? En snel fluisterend bracht hij Millman op de hoogte van alle bijzonderheden. Nu begrijp je zeker wel waarom ik niemand an ders om hulp kon vragen!, eindigde hij. Millman gaf niet direct antwoord. Vragend keek hij den dokter aan, die juist overeind kwam. Ze moet direct naar een ziekenhuis, besliste de arts kortaf, hoewel niet onvriendelijk. Naar een ziekenhuis?, herhaalde Dave toonloos. Als de zaken zóó stonden had hij-zelf wel direct den geneeskundigen dienst of politie kunnen waarschuwen! Naar een ziekenhuis... dat beteekende al zijn kaarten op tafel leggen! Onwillekeurig dwaalden zijn oogen af naar den donkeren hoek van de schuur, waar het met bloed bevlekte pakje bankbiljetten in Teresa's koffer verborgen was. Ziekenhuis of politiebureau... dat kwam voor Teresa en hem op het zelfde neer! Toen begon Millman te spreken. Wacht!, zei hij en legde zijn hand op Dave Hen- derson's arm. Daarop wendde hij zich tot den dokter en vroeg: Kunnen we haar in mijn auto vervoeren? Ik denk wel dat dat lukken zal, meende de ge neesheer. Millman trok de dokter terzijde en fluisterde een poosje met hem. Dave ving iets op van „een verpleeg ster laten komen" en toen voelde hij weer den druk van Millman's hand op zijn arm. Het komt in orde, jongen, zei zijn oude vriend op gewekt. Ik geloof dat er toch maar toe besluit om mijn huis in de stad dezen zomer open te maken. voot een klein en select aantal gasten, wel te verstaan! We zullen beginnen met haar er heen te brengen, Dave. X. De groote kans. Het was een groot hius en het was er eenzaam en verlaten. Voetstappen en stemmen, als ze er waren, galmden door de groote holle gangen. en afgepaste Sluiers in Wit en Gekleurd In groote keuze voorradig bg We hebben het geschenk dan ook dankbaar aan vaard. om het aandenken in deze zaal te laten han- 1 gen. (Teekenen van instemming.) De notulen worden onveranderd goedgekeurd. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede, dat door Denk en Doe en het Witte Kruis een badinrichting is gemaakt in hot Kolhornerdiep, doch dat de inrichting meer uit gediept moest worden, waartoe vergunning is ver leend. Op proef heeft het Dag. Bestuur een tweedehands veegmaehine aangeschaft en waar ze goed voldeed, later geaccepteerd voor (200. De lieer Trapman is niet tegen dezen aankoop, maar vindt de wijze waarop het Dag. Bestuur deze zaak heeft behandeld, niet adrem. Over zaken waar over de hoofdingelanden hebben te beslissen, dienen zij ook werkelijk te beslissen. De Voorzitter herinnert aan de bespreking in de vorige vergadering over het onderhoud der wegen. Het Dag. Bestuur wilde doorgaan met het maken van een Goudaliteweg, doch bij monde van den heer H. Spaans werd voorgesteld die wijze van heharden stop te zetten en den weg op de oude wijze te on derhouden. En niemand der hoofdingelanden heeft zich tegen dat voorstel verklaard. Het Dag. Bestuur heeft zich bij dat besluit neergelegd en omdat het maken van een Goudaliteweg dus van de baan was en het vegen met de hand ondoenlijk bleek, heeft een der heemraden de idéé geopperd om een vecginaohinc aan te koopen. De heer Trapman zegt, dat sommige hoofdingelan den nu uitgesloten waren om hun oordeel over de aanschaffing kenbaar te maken en spr. hoopt dat een dergelijke handelwijze niet teveel keeren zal voorkomen. Als spr. in een college zit, wil hij ook graag als zoodanig gekend worden. Wat betreft de conclusie die de Voorzitter uit het vorig maal ge nomen besluit heeft meenen te moeten maken, dat Dave Henderson zat in de hal met zijn kin in de handen gesteund, opeens hief hij het hoofd op. Was het de verpleegster of was het de dokter, die voetstap pen boven? Hij luisterde een oogenblik, en toen, Het hij zijn kin weer in zijn handen rusten. Het waren donkere uren geweest donkere uren voor zijn ziel, eindelooze uren vol teisterenden angst om Teresa. Haast tegelijk met hun aankomst in het huis, was er een verpleegster gekomen. Uit een restaurant in de buurt had iemand ontbijt gebracht voor den dokter, voor de verpleegster, voor Millman en voor hem. Hij had iets gegeten wat, hij wist het niet. De dokter was weggegaan en weer terug gekomen, hij was nu boven. Als hij weer beneden kwam. mocht hij missch'en even naar Tersa toe. Een half uur geleden hadden zij hem gezegd, dat er uitzicht op herstel was. Millman had er op aan gedrongen dat hij naar bed zou gaan en wat slapen. Alsof hij dat gekund had! Hij was half ^dol geweest van angst om Teresa. Millman! Hij had Millman een eerlijke kerel genoemd. Maar vanmorgen had hij geprobeerd nog iets anders van Millman te zeggen voor wat Millman dien n.icht voor Teresa en hem had gedaan. Maar de woorden hadden niet willen komen. Millman soheen het echter begrepen te hebben, hoewel hij zelf evenmin veel ge zegd had. Er was een glimlach in de grijze oogen ge komen en hij had zijn beide handen met een gebaar vol hartelijkheid op Dave's schouders gelegd. Er klonken voetstappen op de trap. Dave keek op; het was de dokter die beneden kwam. Hij sprong op en ging den arts haastig tegemoet Beter! zei de dokter opgewekt. Ik... ik zou graag naar haar toegaan, zei Dave wat verlegen. De dokter glimlachte, terwijl hij de gang doorliep naar de voordeur. Over een paar minutea; ik heb de zuster gezegd dat ze U moet laten weten wanneer ze klaar was. De dokter ging weg. Dave hoorde dat de dokter de stoep af ging; toen klonken andere voetstappen en het geluid van stem men. Een oogenblik later ging de voordeur open en kwam Millman binnen. Dave Henderson's stem klonk heesch, wat heb je ontdekt? Millman ging naar de divan. Ik geloof dat ik alles ontdekt heb Dave, ant woordde hg, terwijl hg ging zitten.

Schager Courant | 1930 | | pagina 1