1 'J SPORT F"*"""*"! |=^VAN ZONDAG Uit onze Omgeving. Z IJ P E KOEGRAS WIERINGEN 9 Tkr' VJÏ*XZt'*iWr*TC. Wij brengen onder de aattHaCfïl tan Hen die voor bereidingen treffen tot deelname aan den op Maan dag 29 Sept. te houden „Parapluis-optocht"' dat, !n 't belang eoner goede organisatie, aangifte moet ge schieden voor of op Donderdag 25 Sept. bij mevr. Schone-Berkhouwer of een der commissieleden. Men verzuime niet tijdig aangifte te doen. DE HERFSTTENTOONSTELLING. Het vakblad „De Vee- en Vleeschhandel" wijdt een overzicht aan de Schager Herfsttentoonstelling en stelt daarbij de vraag: „Is de Tentoonstelling ge slaagd en was er wat te zien? De schrijver meent, dat de belangstelling van het publiek al zeer gering was. Dat zijn wij van Schagen niet gewoon. Een groot verschil met de Paaschtentoonstelling. Geene ongewone prettige drukte, geen vlagvertoon, geen uilstallingen. Geen Westfriesche schoonen met gul len lach en blijde kijkers. Nu om de kerk een 100 stuks vee, alles akelig stil, zelfs de juryleden, anders druk in actie, toonden zich ware beelden van kalmte en ernst. Maar toch de zaak waar het om ging was in orde. Een koppel beste vette koeien, waarbij eenige extra beste slachtdieren. Genoemd werden een 15-tal van den heer Joh. de Veer, een van de Voetbal. De N.H.V.B. verregendI Verrassingen bij de eerste klasse». K.N.V.B.-overzieht van 21 September. We zullen maar niet eerst een klaaglied tegen den regen, die een paar uur eerder had moeten ophouden, gaan opzetten: we weten 't voor ons zelf wel dat hot een bedroefde Zondag was. Gelukkig vonden elders in den lande nog genoeg wedstrijden plaats, waar wat over valt te vertellen. AFDEELING I. Do eersto klasse werd dan begonnen. Van de vier matches die waren vastgesteld, vonden er twee door gang. D.F.C. sloeg in eigen home H.B.S. (3—2), een uitslag die volkomen in de lijn der verwachting lag. 'tGooiZ.F.C., de andere doorgang gevonden heb bende wedstrijd, eindigde in een draw (1—1). Z.F.C. omzeilde hier o.i. reeds een gevaarlijke klip. Ajax—Excelsior en H.F.C.V.U.C. gingen niet door. Jammerl- 2e Klasse. Eerstens valt ons de 2—0 nederlaag op. die Alc- maria in Zaandam tegen Z.V.V. leed. We hadden ver wacht, dat de withemden van begin af aan uit een ander vaatje zouden gaan tappen. Dat Zeoburgia koestert toch zeker beslist kampioensplannen. Verle den week was 't al 7—0 op H.R.C., thans moest W.F.C. er op eigen terrein met 60 aan gelooven. Dat is al 13 doelpunten uit twee wedstrijden! Hotlandia zotte de competitie met een 4loverwinning op T.O.G. in. Die missie-sportdag is dan zeker ook nog doorgegaan. H.R.C.D.E.C. ging helaas niet door. A.F.C.West- Frisia ook niet. In 2B constateeren we weer oen overwinning van Haarlem. Op eigen terrein wonnen de roodbroeken n.1. van B.F.C. (3—0). AFDEELING II. Kijk dat K.F.C. toch eens! Dat begint al met een 31 overwinning op R.C.H.. de club die eertijds Rapid tot een gelijk spel dwong. En op dit veld nu werden ze door de kranige Koogers ingemaakt. Inderdaad oen sieraad voor onze provincie! Gaat. zoo door jongens. A.D.O. kreeg thuis met 21 van Hilversum klop. Dat hadden we ook niet van Tap c.s. verwacht. H.V.V. hield zich E.D.O. van 't lijf (2—1). V.S.V. bleek toch niet sterk genoeg om Blauw-Wit te slaan. Met een 41 zege keerden de Zebra's uit IJmuiden- Oost terug. Een goed begin voor de oud-kampioenen Sparta en Feijcnoord, de twee clubs die Afd. II com- pleteeren, ontmoetten elkaar in de finale om den Zil veren Bal. Feyenoord won het met 20. AFDEELING III. 't Oosten werd beroerd door de 4—1 nederlaag die Go Ahead in eigen home van P.E.C. te slikken kreeg. Zou G.A. aan 't zelfde euvel lijden als P.S.V. verleden jaar: instorting na een geweldig seizoen? Do 8—1 ne derlaag bij den Zilveren Bal en deze 41 doen zulks ten sterkste vermoeden. Z.A.C. toonde haarr zwakheid door thuis met 3—0 van Vitesse te verliezen. Vitesse heeft dus met haar „eigen kweek" succes. Enschedé klopte Robur met 41. Een tegenvaller voor Elf ring c.s. na di* mooie A.R.O.I.-heker-ouverture. A.G.O.C.V.V.Heraeles werd afgelast. AFDEELING IV. M.V.V.N.A.C. werd afgelast. P.S.V. maakte korte nietten met Longa (8—2), waarvan men nog wel schreef dat het eindelijk een goede en krachtige ploeg was en waarin de bekende Gohring in zeer goede vorm de mid-voor plaats bezette. Maar P.S.V. met een voorhoede met krachten: Lommen, v. Eerd cn Visser, is ook lang niet mis. En als Jan van der Broek uit 't ziekenhuis komt, zeker niet. N.O.A.D.Eindhoven eindigde in een gelijk spel (2-2). De Valk begon met een kostbare 4—3 overwinning op Wilhelmina. AFDEELING V. Ook in 't Noorden vond slechts één wedstrijd geen doorgang. En dat was o.i. juist de interresantste. Deze match (Achilles—Velocitas) had juist zoo'n aardig beeld van de kracht van de Veloeitanen to.V, de an deren gegeven. 't Aloude Be Quick 7.otte 't 6eizoen met een 2—1 zege op Leeuwarden in. 't Was overigens voor de Leeuwar ders al een zeer ongunstige dag. Ook Frisia cn Fries land verloren n.1. F.crstgenoemde met 7—0 in Meppol van Alcides, Friesland, dat zooals men schrijft met veel spclersverlies heeft tc kampen, met 72 in Voen- dam van de clnb van dien naam. De nieuweling, M.S.C. begon met een 41 zege in 't Groninger Stadspark op G.V.A.N. Programma N.H.V.B. en K.N.V.B. 28 September. 1 Cr Texel 1Succes 1: Wiéringerwaard 1Helder 3: H.R.C. 3—Zeemacht; (deze is alsnog ingedeeld); B.K.C. 1Nieuwe Niodorp. 2 C: o.a. Alcmaria 5—Vrone 2. 2 D: Helder 4-B.K.C. 2; Sparta 2— D.O.S.K. 1; Texel 2—Succes 2; 'J.V.C. 1—H.R.C. 4. 3 I): D.E.S.Helder 5; Potten 1—Kolhorn 1. Adspiranten G: Schoorl aD.T.S.a; Bergen aVro ne a; Alcmaria cAlem. b. Adsp. K: Sparta a—H.R.C. a; Helder a—B.K.C. a. Adsp. I.: H.R.C. c -H.R.C. d; Helder c—Helder d. Als lid is „Koedijk" voorgesteld. (Alg. Sportblad.) De volgende K.N.V.B.-wedstrijden vinden o.n. plaats: AlcmariaA.F.C.; West-FrisiaH.R.C.; HelderWa tergraafsmeer; RivalenD.T.S.; Z.V.V.Hollandia; H.R.C. 2K.F.C. 2', Blauw Wit 3Alcmaria 2; Spar taan 3—Helder 2; Alcmaria 3—Q.S.C. 2» (Sportkro niek). v beste Inzendingen. Ook <le prima dieren van den heer Schermerliorn te Schermer, hedden mede de aandacht getrokken. Van den invloed van het mond en klauwzeer was hier niets te merken. Er was wei nig handel. Men besteedde de marktwaarde, bij en kele heesten iois er bov*n. Van enkele bekroningen worden de koopers genoemd, voor Schagen alle be kende personen en trouwe raarktbezoekers. De eer ste prijs voor afgewisselde werd gekocht door J. H. Korver van den Helder; de slacher Van der Velde te Medemblik kocht de besttiursprijs. Uit deze rubriek kocht nog de slager P. Wit te Helder. Uit de rubriek 6 breede tanden kocht do heer J. Bieshaar, slager te Amsterdam. tJit de afdeelirwz 4 breede tanden kocht P. H. de Roover. Alkmaar; die kocht mede een prijs- koe met 2 breede tanden. De le prijs voor vette schapen kocht de firma F. II. van der Kamer te Alkmaar. Van de nuttige wenk, om wat meer van deze tentonstelling te maken, zal zeker een volgenden keer wel nota genomen worden. UITGESTELD. De athleliekdag, uitgeschreven door den Turnkring Hollands Noorderkwartier, kon Zondag wegens het slechte weer niet doorgaan ei» is 14 dagen uitge steld. Anna Panlowna. Men verwijte ons niet van lichtelijke ironie, als wij beweren dat 't B.K.C. in uitstekende staat verkeerde, Zoo goed was 't zelfs, dat we van de spelers die aan wezig waren en zich geroepen voelden een oefenpar tijtje ie spelen, er geen een tengevolge van de glad heid hebben zien vallen. Er waren dan ook in 't ge heel gcon reden om 'tvoor den wedstrijd B.K.C. 2— Succes 2 af te keuren, doch daar de scheidsrechter zoowel als Succes niet verschenen, kon er toch niet gespeeld worden. Zooals gezegd, nu ging de middag voorbij met een oefenpartijtje. Sparta 1—K.K.C. 1 ging ook al niet door. Volgende weck B.K.C. 1—Nieuwe Niodorp. K.N.V.B. Se Klasse. Behalve de match HelderD.S.V. werd er verder geen afgelast Kinhelm behaalde haar tweede overwinning. Thans was 't een 42-zege op Oranje-Zwart. Water graafsmeer, dat a.s. Zondag bij Helder op bezoek komt won met 43 van Oosterpark. AmstelHortus werd 29, terwijl K.V.V. eveneens haar tweede overwinning behaalde, n.1. op de Meteoor met 40. 4e Klasse. Swift en Ahrend's V.C. bestreden elkaar met als uit slag 23. N.ELV.B. Voor de eerste klasse werd tooh nog de uiterst be langrijke wedstrijd Nieuwe Nledorp—Texel I gespeeld. Texel verloor een kostbaar punt door gelijk te spelen (2-2). Vrone 4e klas K.N.V.B. De Sportkroniek meldt, dat Vrone 'alsnog is ingedeeld ln 4A, bij D.T.S. dus. Electra is nu uit 4A naar 4C verhuisd. Alcmaria voor Zondag a.s. Het elftal van Alcmaria Is volgens de Sp. kr. voor de maand September: doel Oudeis; achter Kuiper en Ooms; midden J. Rootring, Jonker en Lengers; voor Jo. Bos, A. Rootring, H. Peerebooin, J. Homan en S. Hamstra. In Schagen en omstreken was niet veel te beleven Zondag, wat de voetbalsport aangaat, de meeste terrei nen werden afgekeurd door de hevige waterval. Zoo zijn er dan ook maar weinig competitiewedstrijden geweest. De heeren consuls moeten er evenwel rekening mee hou den geen terrein af te keuren dat heel goed bespeelbaar Is. zelfs zeer goed. Dit gebeurde Zondag in Oudesluia. Dit ls een tceken dat men te haastig ook wezen kan. We zijn voetballers en geen jonge Juffrouws hoor. Zoo was ik Zondag verdwaald in Petten; ver uit de buurt. De storm beukte op den zwaren dijk. Er zou een wed strijd gespeeld worden Petten IOudesluia n. Het terrein was goed en de spelers hadden er allen zin in; dat ls een heel goed begin. Petten had ik nog nooit zien spelen, een flinke ploeg; allen flinke jongens, waar bij er zijn met heel goede capaciteiten. Vooral de voorhoede is van prima materiaal geschapen. Pette- naars, die dit lezen moeten nu niet te hooge verwach tingen van zich maken, en denken dat je al een heele voetballer bent, nee, zoo is het nog niet De toekomst staat voor voetballers als den linksbinnen en linksback wijd open, maar wees voorzichtig en verwaarloos het niet door zelfzücht Met een elftal zooals ze Zondag speelden valt ln de derde klas veel te bereiken. Oudesluis II heeft tenminste op een geduchte manier kennis gemaakt; ze kreeg met 9—0 op de broek. Oudesluis speelde ver beneden hun vorm, zooals ze beweerden, maar dat neemt niet weg dat het geen geheel was. Ik denk dat ze eens flink wak ker geschud moeten worden, dat de competitie begint. Met dit elftal valt niet veel te verwachten. We hopen voor hun dat ze de goede vorm te pakken krijgen; hun grootste fout ls, het schop-maar-raak-«ys- teem. Niet uitkijken. Zoolang dat zoo blijft is er geen hoop. Nu, jongens, Oudesluia zoowel als Petten wensch ik een goed competitiejaar. VEENHUIZEN. Zondag j.1. hadden er op hot gemeentelijk sportten rein drie wedstrijden plaats en wel om een zilveren en een bronzen medaille, uitgeloofd door de voetbal vereniging L.V.C. te Langereis—Veenhuizen. De uitslag was, dat L.V.C. I met 2—1 van Aarts woud II won. D.E.S. II van Sijbecarspel won met 31 van Aarts woud II, terwijl daarna L.V.C. I won van D.E.S. II met 10, zoodat de zilveren medaille door L.V.C. en de bronzen medaille door D.E.S. II gewonnen werd. AARTSWOUD. Aartswoud nLange reis, 12; Aartswoud IISijbe carspel, 13. Dit was een seriewedstrijd, waarin onze jongens dus beiden werden geslagen. Gespeeld werd op het sport terrein te Hoogwoud. OUDKARSPEL. Alle wedstrijden van D.T.S. zijn afgelast, behalve die der adspiranten, welke naar St. Pancras zijn geweect en aldaar met 00 geluk gespeeld hebben tegen de Vrone- adspiranten. N. NIEDORP I—TEXEL L 2—2. In een meer spannenden dan fraalen match ls deze eerste competitiewedstrijd ln een puntenverdeeling ge ëindigd, een resultaat waarmee Texel, de ploeg door velen reeds als kampioen van haar afdeeling gedood verfd. zeer tevreden mag zijn.N.N. toch was overwegend sterker en meermalon ontkwam het doel der bezoekers op wonderbaarlijke wijze aan een doorboring. Was de N.N.-voorhoede beter op dreef geweest, zeker had de Texel-keeper alsdan eenige malen meer moeten vis- schen. Vóór de rust een tamelijk gelijkopgaanden wed strijd met wisselende kansen. N.N. nam al spoedig de leiding wat niet van langen duur was, daar een effect vol schot van Texel-zijde den N.N.-keeper al gauw te machtig bleek. In deze periode kwam de schotloosheid der N.N.-voorhoede aan het licht. De voorhoede der be zoekende ploeg wist beter de kansen te benutten en nog voor de rust had Texel den stand op 21 gebracht Na half-time was N.N. met den wind in den rug al spoedig ln den aanval. Door stug verdedigen der Texe laars eenerzijds en slecht schieten der N.N.-voorhoede anderzijds bleef echter succes uit. Langzamerhand wis ten de bezoekers het spel weer wat te verplaatsen en gedurende eenigen tijd nam de wedstrijd een zoodanig saai karakter aan. dat het geheel het aanzien niet waard was. Tegen het einde kwam er weer een opflik kering in de N.N.-ploeg, het enthousiasme laaide op en het laatste kwartier van den wedstrijd werd een ge weldigen druk op het Texel-doel uitgeoefend. Na diverse vergeefsche pogingen was het eindelijk Kaaij, die met een schitterend schot de partijen op gelijken voet bracht. N.N. bleef domineeren, het regen de kansen, echter het juiste schot ontbrak. In de laatste seconden van den wedstrijd nog een goed-opgezetten aanval en juist dat Paus er met den bal van door ging even voor hij N. Niedorp's derde doelpunt maakte, klonk het eindsignaal van den scheidsrechter, juist te rechter tijd om een Texel-nederlaag te voorkomen. Inderdaad, de eilanders mogen tevreden zijn. Meege vallen zijn de runners-up van verleden jaar ons niet. Individueel zitten er aardige spelers in, combinatie en team-work echter ontbreekt. De bekende linksbinnen Winter viel niet op. Wat het spel der N.N.-ploeg be treft, het volgende: De achterhoede heeft ln zijn geheel goed voldaan en ls nog altijd voor zijn taak berekend. Het is daarom jammer, dat het hechte backatel door het vertrek van Reijne weldra zal worden verbroken. He*» zwakste deel der ploeg is de halflinie. Wel gaat hier een groote kracht uit van den spil Grootes, die momenteel de beste speler uit het N.N.-team is, maar van de kanthalfs ondervindt hij te weinig steun. In de voorhoede gaat weinig kracht uit van den rechter vleugel, terwijl o.i. ook de linkerwing er dezen middag niet zoo het oog in had. De midvoor verder speelde ver beneden zijn kunnen en kwam pas tegen het einde van den wedstrijd in aotie. Over het geheel voldeed de voorhoede slechts matig. IntU9schen, met het tegenwoor dige elftal vreezen we de toekomst nog niet en is N.N. in leder geval ln staat in de le klasse van den N.H.V.B. een behoorlijk figuur te slaan. KOLHORN. De vastgestelde wedstrijd Kolhorn ID.E.S. I is af gelast wegens terrein-afkeuring. Het slechte weer speel de Kolhorn dus danig parten, daar anders deze wed strijd veel publiek had getrokken ter gelegenheid van de kennis. Maar enfin, volgende week met frisschen moed naar Petten en zorg voor een zoo goed mogelijk resultaat! DEN HELDER. Jammer, dat de terreinen zoo vroeg in den morgen gekeurd werden. Ongetwijfeld hadden er 's middags verscheidene wedstrijden gespeeld kunnen worden. Zoo was er nog sprake van dat Helder 3—H.R.C. 3 door zou gaan, maar aangezien H.R.C. met 7 man klaar stond cn 't Helder B-terrein niet van netten was voor zien, ging het toch niet door. Het Racing-terrein was des middags ook heel goed. Maar D.E.C. moest natuur lijk 's morgens al afbericht hebben. H.R.C. 2 was op hoop van zegen naar Mokum vertrokken naar D.E.C. 2. In overleg met den scheidsrechter is dez* match, die reeds afgelast was, toch gespeeld. Racing dolf met 51 het onderspit. Helder I, dat naar D.S.V. moest zat juist 5 minuten in den trein, toen het afberichb-telegram kwam! Zoo levert zoo'n regendag altijd schade op. OUDESLUIS. Zaterdagmiddag had alhier een auto-ongeval plaat9, dat betrekkelijk nog zeer goed afliep. Het zoontje van den heer P., welke met eenige kame raadjes tegen de berm van den dijk aan het spelen was, viel daarvan af, juist tegen een passeerende luxe auto, welke hem over een der beenen reed. He vig bloedend werd hij opgenomen en men vreesde al te zeer dat het been gebroken was, doch de telefo nisch ontboden geneesheer constateerde alleen een ernstige vleeschwonde. Den bestuurder der auto, den heer L. v. d. Berg uit Schagen, trof in deze geen schuld, er werd zeer kalm gereden en de weg was vrij. Blijkens een in dit nummer voorkomende adverten tie zal hier a.s. Donderdagavond een vergadering gehouden worden om tot oprichting te komen van een Onderl. Ver. voor Ziekenhuisverpleging voor Oudesluis, 't Zand en omstreken. Onder leiding van don heer C. Nannis zijn een tweetal voorloopige co- mité's opgericht, terwijl Dr. Oterdoom voor dezen avond zijno welwillende medewerking heeft toege zegd. Gezien het groote nut, hetwelk dergelijke ver- ecnigingen afwerpen, voor de weinige kosten welke eraan verbonden zijn, kunnen wij de bewoners uit dezen omtrek niet genoeg aanraden om deze verga dering te bezoeken en zich op te geven als lid. 'T ZAND. Algemoene vergadering gehouden op 20 dezer, bij den heer H. Schricken, door de voreeniging „Nut en Genoegen". Aanwezig zijn 10 personen. De heer Jimmink zond bericht van verhindering. Om half 10 opent de voorzit ter, Dr. Oterdoom de vergadering mot een hartelijk welkom, waarop voorlezing der notulen van de laatstgehouden bijeenkomst volgt. Na een toelichting door voorzitter, worden deze onveranderd goedge keurd. Ingekomen is een kaartschrijven van een der leden, waarin deze als zoodanig bedankt. Hierna rekening on verantwoording penningmeester Voorzitter wijst nis leden der commissie tot nazien dezer bescheiden aan de heeren Kooij, C. de Leeuw en Muntjewerf. Hierna bleek, dat het saldo vorig jaar was f 73.47%, de ontvangsten bedroegen f 135.60, totaal f 209.07^. De uitgaven beliepen f 135.79, zoodat in kas moest zijn en was f 75.88%. Bij monde van den heer Jb. Kooij wordt dan ook mede^edeled, dat alles in de beste orde is bevonden. Voorzitter bedankt hierop penningmeester voor zijn juiste werkzaamheden. Krijgen we punt 5: Bestuursverkiezing wegens pe riodieke aftreding der heeren Oterdoom, W. J. de Leeuw en Eriks. Allen worden herkozen, terwijl de hoeren Oterdoom en Eriks, welke aanwezig zijn, hun herbenoeming aanvaarden; de heer De Leeuw zal dit alsnog worden gevraagd. Volgt bespreking van cventueele plannen voor de dezen winter te houden feestavond in verband met het 15-jarig bestaan dor veroeniglng. Voorzitter deelt me de, dat, alhoewel op de laatst gehouden Nutsavond aan haar of hem die het aardigst idéé aan de hand deed om den jubileumavond te passeeren, e>en me daille werd uitgeloofd, niemand tot op heden met eenig plan voor den dag is gekomen. In de laatstge houden bestuursvergadering is daarom een en ander bsproken, terwijl thans ieder in de gelegenheid is het zijne erover te zeggen. Voorzitter spreekt er zijn te leurstelling over uit, dat niet meer loden aanwezig zijn voor deze feestbesprekingen, en vraagt hierna aan do aanwezige leden of er nog zijn die met plannen rondloopen. De heer Schrieken zegt, dat als 't soms de bedoeling is een humorist te laten komen, hij daar voor iemand weet, welke met succes optreedt. Do al- gomeene opinie op de gehouden bestuursvergadering was er echter om den avond met bijdragen door eigen krachten te vullen! de thans aanwezige leden blijken daar in hoofdzaak ook voor, mede met het oog op de financieele zijde der zaak. Algemeen wordt hierna besloten den feestavond in denzelfden vorm te houden als dat bij 't 5 en 10-jarig bestaan gebeurde. Het voorstel van het bestuur om den avond op den 20en December a.s. te houden datum oprichting was IS December wordt algemeen goedgevonden. Voorzitter deelt hienia mede, dat opgaven van bij dragen voor den feestavond vóór 1 November a.s. in het bezit van het bestuur moeten zijn, zulks met het oog op het opmaken van ihet programma. Besloten wordt tot het voorstel van het bestuur om vóór en na de pauze 2 éénacter tooneelstukken eventueel korte 2 acters op te doen voeren, een en ander aangevuld met diverse bijdbagen. Hioma volgt bespreking of dezen winter 2 of 3 Nuts- avonden zullen worden gehouden, zulks in verband met de omstandigheid, dat de eerste avond dozen keer pas op den 20en December valt cn waar steeds de tweede avond in Januari d.a.v. is, zullen er in dat korte tijdsbestek moeilijk nieuwe stukjes kunnen wor den ingestudeerd. Dit onderwerp zal echter nader wor den bezien en besproken, de mogelijkheid om aan den feestavond een verloting, raderij of iets dergelijks te verbinden en dan mede met de opbrengst daarvan de onkosten te dekken om in Januari iemand tc la ten optreden, zal nader worden overwogen. Mocht er eventueel, zooals met het 10-jarig bestaan ook het ge val was méér zijn ingestudeerd dan vanwege den tijd kan worden afgewerkt, dan kan dat reserve alsnog dienen om den tweeden Nutsavond te vullen. Volgt voorstel bestuur om den feestavond in de groote zaal van den heer Schrieken te houden, met dansen na. Allen voor. Vervolgens besprekingen met den heer Schrieken om de onsmakelijke coulissen voor dien avond of, indien mogelijk, blijvend, door anderen te vervangen. De heer Schrieken zegt dat hieraan nogal onkosten zijn verbonden, doch belooft medewerking. Daar de rondvraag niet oplevert, sluit voorzitter hierna onder dank de vergadering. Zaterdagmiddag is de melkboer S. door C. B. met diens paard en dresseerkar aangereden bij den oprit naar het postkantoor. De fiets waarop S. gezeten was, werd van achter door de kar gegrepen, waar door S. eraf werd geslingerd en gelukkig naar de zijde van den kar af viel,zoodat hij enkel zijn been wat hezeerdea B. reed gewoon door alsof er niets was ge beurd. Er wordt aan opzet gedacht. De politie stelt een onderzoek in. PETTEN. Zaterdag opende de heer J. Kossen zijn nieuwen win kel. Talrijke bloemstukken zetten deze gebeurtenis de noodige luster bij. Het flinke perceel is gebouwd op den hoek bij Petten's binnenkomst en draagt zoodoende bij tot de verfraaiing van het dorpsbeeld. Aan weerszijden van de deur bevindt zich een smaakvol gearrangeerde étalage, waarmee het inwendige van den winkel geheel ln overeenstemming is. In tabak en sigaren, maar bij zonderlijk ln manufacturen vindt men een verscheiden heid, die den bezoekers tot koopen noodt Moge de winkelier zijn ondernemend streven met een vergroot debiet beloond zien. Na 6 maanden elders onderdak gevonden te hebben betrokken de leerlingen der openbare school Maandag met vreugde hun herbouwde school. Al is het uiterlijk, afgescheiden dan van een nieuwe dakbedekking, en mo derne lichtramen, weinig veranderd, het inwendige heeft een totale gedaanteverwisseling ondergaan. Na de ves tibule betreden we den lichten, ruimen gang, waarvan de vloer en gedeeltelijk de zijwanden met frlsch tegel werk zijn bezet. Helder steekt het plafond hiertegen af. Aan de eene zijde van de gang zijn de 3 klasselokalen, die harmonisch geschilderd met hun gloednieuwe meubl- leerlng een prettlgen Indruk maken. Aan de andere zijde treffen we de, voor een inrichting als deze, onontbeer lijk te achten gelegenheden, alle even hygiënisch inge richt. Verder geeft deze gang toegang tot het grondig onderhanden genomen gymnastieklokaal en tot den kel der voor centrale verwarming. Het geheel ls een fraai stuk werk, dat den ontwer per en aannemer alle eer aandoet. Waarschijnlijk ls er Woensdagavond voor belangstellenden gelegenheid een en ander ln oogenschouw te nemen. -- JULIANADORP. NRar men ons mededeelt, heeft de Nederlandsche Heidemaatschappij, evenals in vorige jaren, ««n een groot aantal landbouwvereenigingen een circulaire verzonden, waarin de aandacht wordt gevestigd op de door deze maatschappij georganiseerde cursus sen in eenvoudige landbouwboekhouding. Nu men allerwege hoort van malaise en crisis in den land bouw, lijkt het ons gewenscht, de aandacht van de landbouwers op de bemoeiingen dezer maatschappij op dit gebied te vestigen. Het wordt meer dan tijd, dat iedere landbouwer of boer zoo hij zulks nog niet mocht doen, tot het bijhouden van een boekhouding van zijn bedrijf overgaat. Gelegenheid om het te lee- ren is er in het aanstaande winterseizoen weer vol doende. Ook wanneer men meent, dat een opgelegde belastingaanslag te hoog is kan alleen dón met vrucht daartegen worden opgekomen, wanneer een volledi ge en duidelijke berekening van de bedrijfsuitkom- sten kan worden getoond. En dit laatste is alleen mogelijk aan de hand van een goed opgezette en bij gehouden boekhouding. De Directie der Nederland sche Heidemaatschappij te Arnhem zal gaarne alle inlichtingen over de hierboven genoemde cursussen verstrekken. Sinds 10 September jl. is de eerste dienst van den autobusdienst van den heer J. van Scheijen met. on geveer een half uur vervroegd, hetwelk een uitste kende maatregel blijkt te zijn geweest en wel in het bijzonder voor de scholieren, die de diverse onder wijsinstellingen in Den Helder bezoeken, daar zij nu allen op tijd in Den Helder zijn, hetwelk voor dien tijd niet het geval was. Toen gingen bijna allen per trein, hetwelk inhield dat zij 's morgens wel op tijd waren, maar des middags een half uur moesten ver; zuimen om den trein weer te halen. Nu zijn zij 's morgens op tijd en kunnen des middags ook tot 't einde toe blijven, daar de bus dan om 5.30 uur uit Den Helder vertrekt. Een goede verandering dus. Het mond- en klauwzeer dat hier dezen zomer bij na niet voorkwam, is thans geconstateerd onder het rundvee van M. G. en J. A. d. R. B. en W. hebben dezer dagen aanbesteed de levering van brandstoffen in de ge meentegebouwen voor het sei zoen 1930—1931. Hierbij is de levering van lange turf gegund aan C. Metselaar Pz., te Westerland; van an- thraciet en brechcokes (voor de centrale verwarming) aan D. Doves te De Haukes; van neutjeskolen en korte turf aan S. P. de Vries, Belt. Gedeputeerde Staten hebben tbans hun goedkeuring verleend op het Raadsbesluit tot stichting van een open bare lagere school te Den Oever. Door den Volksbond tegen Drankmisbruik zal ln de Wieringermeer bij Sluis I ten Zuiden van De Haukes een ontspanningslokaal met bierverlof worden geopend. Te Westerklief in het gezin van O. O. en ln de Elft in het gezin van P. H. zijn nieuwe gevallen van diphte- rle geconstateerd. Nieuwe gevallen van mond- en klauwzeer hebben zich voorgedaan onder het vee van: J. Wiegman Lz., C. Mul der PJz., E. Bais Jacz.. allen te Westerland; J. Doves Jacz., Kliefstr.; D. Lont Pz., J. Lont Pz., beiden te Wes- terklief D. Veerdig en S. Veerdig te Oostcrklief; M. Lont, Zandburen; C. Lont Jbz., Belt; S. Kuit, 8troe; A. Kooy, Noordburen; J. van Zweeden, Polder; D. Post, Zandburen, en E. Huljbers, Belstraat. Tot onderwijzeres ln vasten dienst aan de Christelijke school te Den Oever ls benoemd Mej. H. J. Voerman te Ermelo, met Ingang van 1 October a.s. Van de dienstplichtigen der lichting 1931 uit deze ge meente zijn toegewezen aan: de Zeemacht C. Ruitenburg en Joh. Takes; 21 Reg. Inf. S. Zomerdyk en G. Haaf ak ker; Reg. Kust-Artillerie Tj. Liemberg; 6 Reg. Veld- Artillerie P. C. Luijt; le halfreg. I Reg. Huzaren F. Vls- ker, v

Schager Courant | 1930 | | pagina 2