SPORT. W1ER1NGEN OUDE NIEDORP HOOGWOUD Spoorwegambtenaren gekneveld. Plechtige uitreiking eere-^octoraat aan Ir. J. A. Ringers. Een nieuwe tribune op het Alkmaarsche Sportpark. De Inca-schat gevonden? Déraillementen. Door een auto gegrepen. Ernstig auto-ongeluk in Denemarken. wege fascisten bloot stond. Dit had bij hem het plan doen rijpen den eersten den besten fasci9t, dien hij ontmoeten zou, neer te schieten Aurileo, die als gezegd koopman was te Rotterdam, droeg in zijn knoopsgat een fascistisch herkennings- teekcn. VIJFDAAGSCHE WERKWEEK MET HOOGER LOON EN LAGER PRODUCTIEPRIJS. In de Bata-schoenenfabriek te Zlim. Thomas Bata, de eigenaar van de grootste schoenen fabriek in Europa, zal naar uit Praag gemeld wordt, met ingang van 13 October a.s. in zyn fabrieken een arbeidsweek van vijf dagen invoeren. Hij stelt zich voor, zijn huidige productie te hand haven, de arcbidsloonen nog te verhoogen en den prijs van het product te vetlagen. De Bata-fabriekcn produceeren 100.000 paar schoenen per dag, terwijl 22.000 arbeiders aan deze fabrieken verbonden zijn. VERSLAG ALGEMEENE LEDENVERGADERING VAN DE V.V. „SPARTA" SCHAGEN. Deze vergadering werd gehouden in het clublokaal van bovengenoemde vereeniging, op 20 September, des avonds 8 uur. Voorzitter, de heer Watertor, heet allen hartelijk welkom en hoopt dat de besprekingen vlot van sta pel zullen loopen en in het belang der V.V. „Sparta" zullen zijn. Ook heet hij de aanwezige supporters i hartelijk welkom. De notulen worden onder eenige reserve goedge- keurd De verkiezing van 3 nieuwe bestuursleden volgt Ockozen worden de heeren G. Bos, J. Schlamilch en 1 S. Breebaart. liet doet ons een genoegen dat zich nu in het bestuur een aantal oudere personen zitting hebben genomen De heer G. Bos is zelfs nog be stuurslid van de vereeniging geweest in 1911 en is een van de oprichters van de V.V. „Sparta" op 11 Mei 1911. Daarna volgde punt 5 der agenda en wel: „Het con tract, met do gemeente Schagen" De voorzitter deelt eenige punten mede, totdat de heer W. D. Niestadt het woord vraagt en zegt. dat deze kwestie nog niet goecl geregeld is. We moeten wachten tot de ge meente Schagen geheel eigenares is. Dan zal de V.V. „Sparta", tenminste de algemeene vergadering, niet dwarsboomen, maar als de gemeente met een redelijk voorstel komt dit wel accepteeren. Maar zoover zijn we nog niet en adviseert spr. de vergadering geen besluiten te nemen, alvorens de gemeente definitief eigenares is. Zooals gezegd, dan zullen wij, als de ge meente met een redelijk voorstel komt, dit ook wel in ernstige overweging nemen. Punt 0 brengt aanvrage Koninklijke goedkeuring. De heer Lutjehnrms heeft eenige bezwaren over het aanvragen der Koninklijke goedkeuring. Spr. vraagt of er genoeg geld is. Is dit het geval, dan kan spr. zich er volkomen mee vereenigen. De heer Niestadt vindt, dat als er geen geld ge noeg is, evengoed tot aanvraging der Koninklijke goedkeuring moet worden overgpgaan. Daar de penningmeester meedeelt, dat er centen plentie zijn. wordt aangenomen met algemeene stem men Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Punt 8, verkiezing elftalcommissie. Benoemd wor den de heeren v. Geelen, I.utjeharms Jr., en J. v. Ketel, welke hun benoeming aannemen. Punt 9, 19 en 11 brengen niets ter tafel, zoodat voorzitter onder een toepasselijk woord om halfeen de vergadering, dio goed bezocht was, sloot. De wedstrijden voor de Sparta-elftallen vastge steld, gincen geen van allen door. Alzoo een goed begin in de nieuwe competitie. Zondag a.s. krijgen we hier Dosko I tegen Sparta II. Dit kan een spannend partijtje worden, mits het weer maar mee wil werken. Verschillende berichten. De dienstplichtige G. Haafakkcr der lichting 1931 zal op 3 November a.s. te Amersfoort worden ingelijfd bij het 21e Reg. Infanterie, opleiding onderofficieren. In de maand October a.s. zal het Leger des Hells zijn gewone jaarlijksche collecte In deze gemeente houden. Gedurende de maand Augustus zijn 41 perceelen aan de waterleiding aangesloten. Do1' navolgende dienstplichtigen der lichting 1931 zijn als volgt toegewezen: Jacob de Boer, 21e Reg. Inf. Garnizoen Amersfoort, PI. cn Tijdv. Inlijving le pi. 16—25 Febr.; Petrus Antho- nlus Broersen, le Reg. Veldart, (beredenen), Garniz. Utrecht, pl. en tijdv. Inlijving 2e pl. 110 Oct; Johannes Burgmeijer: lo schoolcomp. Reg. Kust-Artillerie Garniz. den Helder, pl. en tijdv. inlijving le pl. 110 Mei; Simon- Petrus Groen, le schoolcomp. Reg. Kust-Artillerie Gar niz. Den Ilekler, pl. en tijdv. inlijving 2e pl. 16—25 Oot.; Hendrik Moras, le Reg. Veld-Art. (beredenen) Garniz. Utrecht, ploeg-Tijd v. inlijving 2e pl. 110 Oct Do toewijzing betreffende de dienstplichtigen der lich ting van 1931 In deze gemeente luidt als volgt: Cornelis Antonius Bijvoet, 144, le Reg. Veld-Art (ber.) Utrecht, 2e ploeg 110 Oct.; Cornelis Jacobus Dekker, 145, 21 Reg. Inf.'Amersfoort, 2e ploeg 1625 Juni; Franciscus Johannes Feld, 162, 21 Reg. Inf. Amersfoort 2e ploeg 110 October; Johannes Petrus Koenis, 5, 21 Reg. Inf. Amersfoort, 2e ploeg, 1625 Juni; Hendrik Kort, 9. 21 Reg. Inf. Amersfoort, le ploeg, 1625 Febr.; Jacob Maarten Met, 29, 21 Reg. Inf. Amkersfoort, le pl. 1625 Febr.; Johannes Medardus Schouten, 65, 21 Reg. Inf. Amersfoort, le ploeg, 110 Febr.; Joannes Gerardus Wegdam, 93, Zeemacht, Den Helder, 2e ploeg, 26 Aug. 4 Sept. allen 1931. Lomlcnscho autobandieten geven een staaltje van hun kunst. Gewapende autobandieten hebben Zaterdag te Lon den twee staaltjes van hun „kunst" vertoond, die levendig aan Chicago doen denken Twee spoorweg ambtenaren waren kort na middernacht in het sta tion van Barldng (Kssex) bezig de ontvangsten van don dag te tellen toen een hunner een plank hoorde kraken Omkijkend zag hij twee mannen met revol vers. De mannen bij wie zich een derde eveneens ge wapende voegde, bonden de ambtenaren en stopten hun een prop in den mond na verklaard te hebben dat zij zouden schieten als er geschreeuwd werd. Zij gingen er vandoor met 100 p.st. aan biljetten en zilver geld. Hun auto werd kort daarna onbeheerd in de buurt gevonden. Later drongen twee eveneens gewapende mannen een kantoor in Mile End-road in Bow (Oost-Londen) (Van onzen correspondent). DELFT, 22 September 1930. Voor de uitreiking der eere-dootoraten In de technische wetenschap honoris causa aan de heeren Ir. J. A. Ringers, Prof. Ir. F. K. Th. van Iterson en Ir. S. Joosting, welke de Senaat der Technische Hoogeschool te Delft in zijn vergadering van 16 Juni j.1. verleende, was geen sohooner gelegen heid te bedenken dan de buitengewone Senaats-verga- dering, welke heden alhier werd gehouden en waarin tevens de herdenking van het 25-jarig bestaan der Tech nische Hoogeschool plaats vond. In verband met de omstandigheid, dat ir. Ringers in onze Provincie werd geboren en is getogen, belang rijke werken in onze Provincie uitvoerde en een lange reeks jaren onafgebroken tot begin 1930 in onze Pro vincie woonachtig was, meenden wij de gelegenheid, die ons werd geboden, de uitreiking der eeredootoraten bij te wonen, niet te mogen laten voorbijgaan, speciaal waar het hier de onderscheiding van een in Neder land en speciaal in onze Provincie bekende en geachte figuur als Ir. Ringers betrof. Ir. J. A. Ringers werd geboren te Alkmaar in het jaar 1885. Hij studeerde te Delft en trad reeds op 21- jarigen leeftijd als adjunct-ingenieur in dienst bij den Rijkswaterstaat In 1909 werd hij bevorderd tot inge nieur bij dezen dienst. Nadat hij tijdens een 5-jarig verlof een reis naar N.O.-Indië had gemaakt en hij verschillende werken, o.a. die uitgevoerd door de N.- Indisohe Spoorwegen, zijn kunnen had getoond, werd hij in 1921 belast met de leiding van den bouw der nieuwe sluis te IJmuiden, welke zooals bekend, de grootste sluis ter wereld werd en in April van dit jaar door H.M. de Koningin feestelijk werd geopend. Met de uitvoering dezer waterbouwkundige reuzen taak heeft ir. Ringers in Technische en Handelskringen ook ver buiten Nederland, een vermaardheid verwor ven. Dat zijn verdiensten naar waarde werden geschat, bleek o.m. bij de opening der sluis, toen het bekend werd, dat het H.M. de Koningin had behaagd, ir. Rin gers te benoemen tot Ridder in de Orde van den Ne- derlandschen Leeuw, eene zeer hoo-ge onderscheiding. Met ingang van 1 Januari 1927 trad Ir. Ringers als Directeur-Hoofduitvoerder in dienst van de Maatsohap- pij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken te Wieringen en diegenen die de vorderingen der Zuderzeewerkcn van nabij kunnen gadeslaan, beseffen dat een krach tige figuur tot 1 April 1930 de leiding bij de uitvoering in handen heeft gehad. Met ingang van dezen datum n.1. werd Ir. Ringers geroepgn het hooge en zeer eervolle ambt van Directeur-Generaal van den Rijkswaterstaat te gaan bekleeden, waarmede de eerste stap door de Regeering werd gedaan tot Reorganisatie van den Wa te rstaatsdi enst. En het komt ons voor dat met deze benoeming vanaf den eersten dag, Waterstaat nieuw leven is ingeblazen. Wij vernemen van belangrijke Waterstaatswerken, wel ke in sneller tempo zullen worden uitgevoerd, wij le zen zoo juist In de memorie van toeliohting bij de Wa- terstaatsbegrooting, van het jaar 1931, welke groote wer ken en speciaal bruggen- en wegenbouw, spoedig in uit voering zullen komen en vernamen wij niet een dezer dagen dat de Regeering de uitvoering van het West- Frlesche kanalenplan, een plan met de uitvoering waar van reeds lang was getraineerd, zal subsidieeren? Alles bijeengenomen wijst er reeds op dat de Regeering hier „the right man in the right place" koos. Toen wij dan ook in Juni j.1. vernamen tot welk besluit de Senaat der Techn. Hoogeschool was gekomen, stemde het ons tot bijzondere voldoening te vernemen dat Ir. Ringers zou worden doctor in de technische wetenschap honoris- causa, eene bevoegdheid van den Senaat, waarvan in de 25 jaren dat de T.H.S. bestaat, tot dusverre in slechts 25 gevallen gebruik werd gemaakt. Vermelden wij thans eenige bijzonderheden over de plechtigheid zelve. Als wij te 2.30 aanwezig zijn in de Stads-Doelen aan den Verwersdijk ls geen plaats in de zaal onbezet. Drie korte stooten met een staf, gedragen door een der pro fessoren en iedereen verheft zich van zijn zitplaats, ter wijl professoren en lectoren in hun statige toga met ba ret de zaal binnenschrijden. Tezamen zijn dan naar schatting pl.m. 1200 personen aanwezig. In de rijen der professoren merken wij naast den minister van Water staat de aanstaande doctoren op. Het magnesiumlicht der fotografen verstoort een moment de plechtige, bijna binnen, hielden den kassier van een verzekerings maatschappij in bedwang en beroofden hem van 10 pst. aan biljetten. Zij sloten daarop de deur van zijn kantoor en gingen aan den haal. De officieele opening Zondag plaats gehad. Zondag heeft te Alkmaar de officieele opening plaats gehad van de nieuwe tribune op het gemeente lijk sportpark. Ter geleigenheid daarvan was door de gemeente een algemeene sportdag georganiseerd, waaraan verscheidene sportclubs hun medewerking verleenden. Om ruim 1 uur sprak de burgemeester, mr. W. C. Wendelaar, een openingswoord. Hij was overtuigd dot de nieuwe tribune het mooiste bouwwerk is dat in de laatste jaren in Alkmaar tot stand kwam en het deed hem bijzonder genoegen, dat het bouwen ervan kon worden opgedragen aan den architect Jan Wils, die door den bouw van het Stadion te Amsterdam reeds had getoond wat hij kon. Spr. uitte den wensch, dat de nieuwe tribune aan de sport ten goede mag komen en tot haren bloei zal bijdragen. Dan zullen talloos velen profiteeren van de nieuwe inrichting. De reeds genoemde architect Jan Wils is een Alk maarder van geboorte, die zich schitterend van zijn opdracht gekweten heeft, ofschoon zijn plan aanvan kelijk we.1 wat duur was, maar na eenige besnoeiing kon worden uitgevoerd voor rond f60.000. De tribune biedt thans plaats voor 1100 personen, is ruim 7 meter hoog en 77 meter lang. De overkapping wordt door geen enkelen steunbalk gedragen, het heele dak van etcrnietplaten wordt door groote ijzeren spanten aan den achterkant der tribune gedragen, zoodat niemand uit het publiek het uitzicht door pilaren belemmerd wordt. De ruimten onder de zitplaatsen zijn ingericht voor café, kleedkamer, waschgelegenheden met douche's voor koud en warm water, een kamer voor vergaderin gen. enz. Yóór de tribune is de ruimte tot het speelveld traps gewijs opgebouwd' (telkens 20 c.M. hooger), zoodat daar nu alleszins voldoende staanplaatsen zijn voor 2000 menschen. Aan den overkant is door middel van een verplaatsbare overdekte tribune nog ruimte ge maakt voor 1200 menschen. Afwachten of dit bericht serieus is. V.D. verneemt uit New York: Uit Zuid-Amerika wordt gemeld, dat het na lange vergeefsche opsporingen den advocaat Torres uit Pa nama gelukt is, in Venezuela den legendarischen In ca-schat te vinden. Torres deelt thans mede, het graf te hebben gevon den van den laatsten Inca-koning Atahualpa, dat hij de inboorlingen als een heiligdom staat aangeschre- eerbiedige stilte, welke in de zaal heerscht. Prof Ir. F. Westendorp vangt aan een rede uit te spreken in ver band rr.et het zilveren jubileum der T.H.S. waarin de geschiedenis der school beknopt wordt behandeld. In een boeiende verhandeling over de mechanisatie van den Arbeid herkennen wij den geleerde welke aan het woord is. In volgorde van den leeftijd worden de a.s. doctoren thans gepromoveerd. Prof. Ir. A. J. ter Linden promoveert Ir. van Iterson, Prof. Ir. N. C. Kist vervult deze taak voor Ir. Joosting, terwijl Prof. Ir. G. H. van Mourik Broekman promotor is van Ir. Ringers. Klokslag 4 uur vangt prof. van Mourik Broekman aan door in een uitvoerige rede de verdiensten te schetsen van Ir. J. A. Ringers, kortweg en famiiair, zooals een oud-leeraar tegenover zyn oud-leerling kan zijn, Ringers genoemd. De groote verdiensten van Ringers aldus apr., liggen niet in de eerste plaats alleen op economisch ter rein, neen, met voorbijstreven van alle cijfers bleef hij de wetcnschappelijk-practische ingenieur. Het baarde dan ook geen verwondering, dat de toenmalige minister van Waterstaat op Ringers beslag legde, teneinde, mede op aandringen van de gemeente Amsterdam een spoe dige aanvang te doen maken met de uitvoering van 's werelds grootste waterbouwkundige werk op sluizenge- bied, n.1. den bouw van de nieuwe schutsluis te IJmuiden Uitvoerig verhaalt spreker van de problemen, welke zich speciaal ten aanzien der wateronttrekking bij den bouw voordeden, hoe Ringers zich te dien aanzien wist te ver staan met den Directeur van het Rijksbureau van de Drinkwatervoorziening, den heer Kuil, tot nut van de omliggende watervoorzieningen van de Hoogovens, het P.W.N. enz. Hoe Ringers bezuinigde op den bouw en een minder kostbare uitvoering bedacht van het systeem der kolk- vulling en -lediging door het bouwen van speciale om- ioopkanalen (riolen) in de binnen- en buiten-hoofden der sluis, welk nut Ringers verkreeg door zijn onder zoekingen in samenwerking met het Waterbouwkundig Laboratorium te eBrlijn; hoe dit reohtsstreeks oorzaak was, dat Delft, zij het dan ook nog niet in al te weel- derigen vorm, thans ook een waterloopkundig labora torium bezat. Tenslotte hoe Ringers blijk heeft gegeven van een groote wetenschappelijk-teohnische scherpzinnigheid en van een practischen blik. De groote waardeering van de Nederlandsche ingenieurswereld voor zijn werk, werd dan ook op officieele wijze aan Ringers kenbaar ge maakt, toen in de vergadering van het Kon. Inst. v. Ingenieurs, van 1 Sspt 1927 de voorziter hem de Con- rad-premie, eene hooge onderscheiding uitreikte, aldus spreker. Toen de werken te IJmuiden de voltooiing naderde, wist de M.U.Z. (Maatschappij tot Uitvoering van Zui derzeewerken) Ringers als leider aan zich te verbin den. Nadat spreker over zijn loopbaan, welke slechts van korten duur in dienst dezer Mij. was, nog eenige mededeelingen had gedaan, verhaalde spreker dat een der eerste daden van den tegenwoordigen minister van Waterstaat was, het -Kon. Besluit te bevorderen, waarbij aan Ringers de algemeene leiding van dien dienst werd opgedragen. Een hoogst eervolle loopbaan gedurende welke van Ringers nog veel belangrijk werk mag worden verwacht. In de groote groep van Nederlandsche Ingenieurs, die thans Holland's naam op Waterbouwkundig gebied hoog houden, zien wij als een van de duidelijkste figu- rfen scherp afgeteekend Ir. J. A. Ringers. Tenslcte besloot Prof. van Mourik Broekman zijn rede als volgt: „Waarde Ringers. Ingevolge het besluit van den Se naat der T.H.S., genomen in zijn vergadering van 16 Juni 1930 zijt gij thans doctor in de technische weten schappen honoris causa, waaraan verbonden alle rech ten welke de wet het doctoraat toekent." Hierna werd Ir. Ringers het diploma als zoodanig aangeboden en weerklonk een daverend, langdurig ap plaus. Nadat de president van den Senaat van het Delftsch Studentencorps, aan den Voorzitter van het college van Curatoren namens het corps, een geschilderd portret van wijlen dr. ir. C. Lely de Techinsche Hoogeschool, heeft aangeboden en de Voorzitter van de Centrale Commissie het woord nog heeft gevoerd, draagt den aftredenden rector-magnificus Prof. Ir. F. Westendorp het rectoraat over aan zijn opvolger, prof. dr. ir. H. S. Hallo, wien ten bewijze daarvan den ambsketen woi'dt overgegeven. In den foijer van de Stads-Doelen hield als slot de Se naat receptie waarin gelegenheid bestond de nieuwe eeredoctoren te complimenteeren, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt en gedurende welke den gasten ververschingen werden aangeboden. ven. Torres heeft, assistentie van militairen en politie gevraagd, aangezien hij een overval van de inheem se he Indianen vreest. In het dorp Yaraquis wonen nog rechtstrceksche afstammelingen van den laatsten Inca-koning Atahualpa, terwijl ook de regeering van Venezuela wel aanspraken zal maken op de vondst. A. B. KLEEREKOOPER VIJFTIG JAAR. Hot Tweede Kamerlid, de heer A. B. Kleerekoper, heeft gisteren in huize Elisabcth, aan don Parkweg te 's-Gravenhage, waar hij na zijn ernstige ziekte ver pleegd wordt, zijn vijftigsten verjaardag gevierd. PROF. VAN CALCAR. 25 jaar hoogleeraar. Op 26 Septmbeer zal het vijf en twintig jaar gele den zijn, dat prof. dr. R. P. van Calcar, hoogleeraar in de bacteriologie, de gezondheidsleer en de medische politie aan de rijksuniversiteit te Leiden, het hoogle raarsambt aanvaardde. AUTO TEGEN SNELTREIN GEBOTST. Vier personen gedood. Uit Chalon- sur-Snone, in Frankrijk: Een automobiel kwam op een overweg te Branges in botsing met den exprestrein uit Dijon. Vier per sonen werden gedood, twee zwaar gewond. HET NIEUWE ENGELSCHE PRINSESJE. Margaret Rose genaamd. Reuter seint uit Londen: Officieel wordt medegedeeld, dat het nieuwe prin sesje, het kind van den hertog en hertogin van York, de namen Margaret Rose heeft gekregen. De doop zal in October plaats hebben, in de particuliere ka pel van het paleis van Buckingham. Tram bij Middelburg uit de rails geloopen. Zaterdagavond heeft vlak bij Middelburg een ern stig tramdéraillement plaats gehad. De electrische tram die te half negen van Vlissingen was vertrok ken is aan het einde van den Vlissingscheweg bij de brug over den watergang, vermoedelijk door te snel rijden, in een bocht uit de rails geloopen. De motor wagen draaide om en reed vlak langs den watergang een eindje terug van Middelburg af. Mede door het trekken van de twee bijwagens kwam de motorwa gen tot staan alvorens het talud van den watergang was bereikt. De beide bijwagens liepen ook uit de rails. De passagiers schrokken natuurlijk hevig en het mag een wonder heeten, dat slechts één hunner een dame uit Middelburg, lichte verwondingen aan een hand en een knie opliep. Ontsporing van dan eleclrischen trein te Haarlem. Gisterochtend om half acht zijn op het station te Haarlem twee rijtuigen van een electrischen trein ontspoord Op een wissel ontspoorden twee rijtuigen van den uit drie wagens bestaanden trein, De voor ste wagen botste eerst tegen het rechtsche perron en daarna tegen het linlcsche. Deze wagen werd aan de voorzijde ernstig beschadigd. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. De oorzaak is nog niet met zekerheid te zeggen. Verondersteld wordt, dat de wis sel, die door het drukken op een knop electrisch t'unctioneert, te vroeg is teruggezet. De rails ter plaatse zijn geheel verwrongen. De secretaris van Epe bij het overstreken van de straat gedood. Gisteravond te ongeveer zeven uur begaf de ge meentesecretaris van Epe, de heer F. Heier zich van zijn woning naar het gemeentehuis. In de Dorpstraat stak hij den rijweg over, vlak voor een auto, die uit de richting Apeldoorn kwam en. bestuurd werd door den heer D. uit Amsterdam. Het gelukte den bestuurder niet meer een aanrijding te voorkomen. De heer H. werd gegrepen en een 25-tal meters mee- geleurd. Enrstig gewond werd het slachtoffer opge nomen. Geneeskundige hulp was spoedig aanwezig, welke verleend werd door de doctoren dr. Meij en van Twisk. Ook de burgemeester van Epe de heer van YV'alsem was weldra op de plaats van het ongeval aanwezig. De verwondingen van den heer H. waren van zoo'n ernstigen aard, dat hij spoedig aan de gevolgen be zweek. Het slachtoffer was ongeveer 50 jaar en was een geziene persoonlijkheid in de gemeente. DE AANSLAG OP EEN ITALIAAN UIT ROTTERDAM. De toestand van het slachtoffer ernstig. De toestand van Silvestro Aurillo, den te Rotterdam eevestigden Italiaan, die Zondag bij het Noorder station te Brussel door den anti-fascist di Barbora neergeschoten werd, is Maandag verergerd. In den loop van den middag heeft hij zelfs de sacramenten der stervenden ontvangen. Een gesloten antobus met 15 passagiers van de helling gestort, V.D. verneemt uit Oslo: Een gesloten autobus, waarin 15 passagiers geze ten waren, is gisterochtend op den terugweg van den internationalen wedstrijd DenemarkenNoorwegen te Oslo bij het station Stange in Denemarken van een helling gestort en op de spoorlijn terechtgeko men. Alle inzittenden werden gewond en 6 moesten met ernstig letsel naar een ziekenhuis worden over gebracht. De bestuurder van de auto heeft waar schijnlijk tengevolge van oververmoeidheid de macht over het stuur verloren. De autobus heeft op de' spoorlijn een vertraging van meer dan twee uur veroorzaakt. FAMILIEDRAMA NABIJ HELSINGFORS. V.D. verneemt uit Helsingfors: In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft zich te Karstula in Finland een vreeselijk drama afge speeld. Er brak brand uit in het gebouw van de bur gerwacht, dat geheel afbrandde. Bij het opruimings- werk vond men onder de puinhoopen de verkoolde lijken van den conciërge, zijn vrouw en vijf kinderen. Het politie-onderzoek wees uit, dat de man. die reeds eenigen tijd zenuwziek was, .ziji") vrouw en kinderen had "vermoord en daarna het huis in brand had ge stoken. DOOR EEN AAP GESTEENIGD. Taxipassagier gedood. Een Algerijnsch handelsman, die zich Vrijdag j.1. per taxi van Maillot naar Bouira bpgaf, werd bij het rijden door een bergpas eensklaps dusdanig door een steen aan de slaap getroffen, dat hij spoedig over leed. Het bleek dat de steen was gegooid door een aap. De apen uit het gebied zijn in v erscheidene „clans" verdeeld, die elkaar fel bestrijden. De taxi passagier had/het ongeluk een weg te rijden, die juist het slagveld der apen was JACK DIAMOND TE PHILADELPHIA AANGEHOUDEN. Reuter seint uit Philadelphia. Jack Diamond, de beruchte bendeleider, is gisteren met de vrachtboot Hannover hier uit Hamburg aange komen. Rechercheurs brachten hem naar het stad- huos, naar zij zeiden om te hooren, wat alles wat hem overkomen was bij zijn mislukt bezoek aan Europa te beduiden had. Diamond schreef zijn moeilijkheden in Europa toe aan de campagne, die een Londensch dag blad tegen hem gevoerd had. Deze campagne had ook zijn uitzetting uit Duitschland ten gevolge gehad. EEN MILLIOENEN-ERFENIS. Van een 104-jarigen oom. Maria Sebes, de vrouw van een leeraar in de buurt van Boedapest en hare drie broers en zusters hebben 5 millioen dollarh geërfd, van een oom, die na den opstand van 184S met Kossuth naar Amerika was uitgeweken, te Chicago een groote fabriek gesticht had en die thans op 104-jarigen leeftijd als vrijgezel is overleden. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Aaltje" Maartje, dochter van Klaas Wee land en Geertje Muntjewerf. POLITIE. Verloren: een belastingplaatje in étui. WINKEL, 23 September. Appelen f 513, peren f 416. slaiboonen f 16, snij- boonen f 6—10, kool f 1—2, aarde.-pelen f 2—2.50, bieten f 11.50, uien f 1, alles per 100 pond. Bloemkool f 5 10. andijvie f 1—2, kropsla f 1—2. komkommers 1—2, wortelen 45, alles per 100 stuks.

Schager Courant | 1930 | | pagina 8