BARSINGERHORN LANGENDIJK CALLANTSOOG DEN HELDER. W1ERINGE N NIEUWE NIFDORP Z IJ P E Auto bij Zijpersluis door de tram gegrepen. HARENKARSPEL KOEGRAS ANNA PAULOWNA WARMENHU1ZEN HOOGWOUD Krokodillenplaag in Bengkalis. 'deze overnam; later Is op een bestuursvergadering ln priiicipe daartoe besloten. Wat het geval-Oudhuis betreft, deze was reeds meer malen gewezen op het aangevoerde. De menschen hadden echter een klein erf. en de eenigate geschikte plaats waar de tent kon staan, was daar, waar men soms bij kool- of bietenrijden langs moest, zoodat men dan verplicht was de tent af te breken. Waar de men schen thans echter een der nieuwe tenten in gebruik hadden, werd toegezegd er extra op te letten of een zorgvuldige behandeling van het materiaal plaats vond. Niets meer aan de orde zijnde, werd met een woord van dank voor de opkomst de vergadering gesloten. VEENHUIZEN. Tijdens het korte, hevige onweer van Donderdagavond sloeg de bliksem in de boerderij van den heer J. C. Be- nit aan de Langereis. Alles brandde tot den grond toe ai. HARINGHUIZEN. Een tractor met een 10 M. lange aanhangwagen van de firma de Wild, ijzerhandel, te Alkmaar, zakte dezer dagen bij het nemen van een bocht tot aan de assen in den berm van den weg, zoodat het verkeer geruimen tijd werd gestremd. Met behulp van een andere auto kon het voertuig wor den losgewerkt en zijn weg vervolgen. ZUIDSCH ARW OUDE. De uitslag van den biljartwedstrijd in het lokaal van den heer Kramer was de volgende; le prijs K. Langendijk te Noordscharwoude; 2e prijs P. van der Welle en 3e prijs Jn, Kramer Gz. te Zuidscharwoude. Van den slager J. Smit is een paard, dat hij te Amsterdam kocht en daar in een der gemeentestal len had gestald, gestolen. LANGENDIJK. Er was vandaag weer heel wat aanvoer van plant goed op de bloembollenveiling te Broek. De handel was echter weinig opgewekt en de prijzen niet beter dan de vorige week. De meesten hebben zich onge twijfeld wel reeds van plantgoed voorzien. Donderdagavond had alhier de beproeving van de brandspuit plaats en werden tevens op de standpij pen der waterleiding de slangen aangesloten. Zooals altijd, vormde een en ander, behalve eene goede oefe ning, ook een groot vermaak voor de jeugd. In den nacht'van Donderdag en Vrijdag is langs de kust een flinke partij nieuw hout aangespoeld, Ook langs het strand onder Petten was dit het geval De „Schuttevaer" te Den Helder. Sinds Vrijdagmorgen ligt in het Heldersche Kanaal (ibij het Koningsplein) het fameuse schuitje van den 72-jarigen heer Schuttevaer. Op deze wijze het land doortrekkend, hoopt de „grijsaard" zooals in de reclame van de „Witte Bioscoop", waar hij „zich met het pu bliek over z'n avonturen zal onderhouden" vermeld staat, z'n kostje te verdienen. Vanaf heden is de boot te bezichtigen. In den nacht van 25 op 26 September is bij den heer L J. Hoep, Vatrop, Wieringen, een uil door een open staand koekoekraam naar binnen gevlogen. Het beest liet zich gewillig door de bewoners vangen. Op Zondag 28 Sept. a.s. zal vanwege het visschers- fonds te, Wieringen een openbare vergadering wor den belegd in hotel Lont met als voornaamste punt op de agenda, benoeming van een boekhouder-betaal meester voor den vischafslag te den Oever. DEN OEVER. Naar men ons mededeelt, zijn tegen de volgende week ongeveer 70 man personeel uit den dienst der M.U.Z. ontslagen. Bezoek aan de Zuiderzeewerken. Vrijdagmidag werd Den Oever overstroomd door een groot gezelschap, bestaande uit 5 a 600 leerlingen van de Vakschool voor Winkelpersoneel uit Amsterdam, met het doel een bezoek te brengen aan de Zuiderzee werken. Nadat de bezoekers de werken ln den sluis- put in oogenschouw hadden genomen, werd te onge veer 4.30 den terugtocht per stoomschip van de ESO- NA naar Den Helder aanvaard en verder per trein naar Amsterdam. De petitionnementsaktie. Gisteravond had alhier een bijeenkomst plaats van de werkers voor het Petitionnement, dat door S.D.A.P. en N.V.V. georganiseerd wordt tegen de onzalige plannen tot vlootuitbreiding der huidige regeering. In de ver gadering bleek, dat er over het algemeen zeer goed gs- teekend wordt Door een twintigtal personen, die Nieuwe Niedorp, Oude Niedorn crv een gedeelte van Hoogwoud en Heer- hugowaard hadden bewerkt waren tot gisteren 1378 handteekeningen verzameld. Intusschen was nog niet alles binnen en staat het vast, dat het respectabele aantal van 1500 zal worden bereikt en wellicht overschreden. Een woord van hulde aan de stoere werkers, die in zoo korten tijd dit resultaat wis ten te bereiken en, waardoor duidelijk aangetoond wordt dat het meerendeel der bevolking hier niets van de vlootplannen wil weten is wel op zijn plaats. Inmiddels wordt hier naar ons ter oore kwam op deze vergadering, ook nog gewerkt met de lijsten van Kerk en Vrede. Laten wjj hopen, dat vele Christenen, die anti-militai- ristisch zijn doch door invloeden van hooger af niet op de lijsten van de arbeidersbeweging teekenden, het al thans doen op die van Kerk en Vrede. Vrijdagmorgen had ten overstaan van Notaris We- gener Sleeswijk iu het lokaal van den heer Homan te St. Maartensvlotbrug de afslag plaats van de boer derij met weiland, groot 9.62.23 H.A. aan den Belk- merweg, eigendom van de familie Blaauw. Een en ander werd de vorige week in vier perceelen ingezet op een bedrag van f14332 33. De uitslag is geweest dat de perceelen 1 en 2, huis met 4.44.20 H.A., eigen dom is geworden van den heer C. Kos te Anna Paulowna, voor f7494. De perceelen 3 en 4, tezamen groot 5.18.03 II.A.. werden niet gemijnd en werden toegewezen aan de heeren J. van der Oord c.s. voor f6927.33. Totaal bedrag f 14.422.33. Toewijzing aan korpsen van dienstplichtigen der gemeente Zijpe, lichting 1931: A Lindenbergh, 21e Hec. Inf. le ploeg, 110 Febr. 1931. Amersfoort; Nic. Molenaar. L. J. Munter, J. G. Sneekes, 21e Reg. Inf. le ploeg, 16—25 Febr. 1931. Amersfoort; R. II. Wilbcrs. Reg. Genietroepen He Batj.. le ploeg, 16—25 Mrt. 1031.' l'trecht; H. B. Lenghaus, 21e Reg. Inf., 2e ploeg, 16—25 Juni 1931, Amersfoort; H. Smit, 2e Reg. Veldart (onberedenen) geschikt voor opl. onder-of f., 2e ploeg, 110 Juli 1931, Den Haag; A. B. Buter, C. Klaaver, Ge Reg. Veldart. 2e ploeg (onberedenen), 1625 Juli 1931, Leiden; P. Roozing, Zeemacht, 2e ploeg 26 Aug.-4 Sept. 1931, den Helder; II. Breed, J. Delver, R. C. Moeijes, C. Schouw- vlieger, J. C. Spruit, D. Sijs, 21e Reg. Inf., 2e ploeg, 1— 10 Oct 1931, Amersfoort; G. v. d. Werff, 5e Reg. Veldart., 2e ploeg, onberedenen,; P. A. J. Dekker, 2e Reg. Onbereden Art., 2e ploeg, 2e schoolbatj. 16— 25 Oct. 1931, Naarden; H. A. Veuger, 21e Reg. Inf., le ploeg, opl. onder-off., 110 Nov. 1930, Amersfoort. Het anntfll geval'~n van mond- en klauwzeer ls in de afgeloopen week inet niet minder dan 24 vermeerderd. In den nacht van Woensdag op Donderdag is brand uitgebroken in de broodbakkerij van G. N. Ren tenaar te Keinsmerbrug. Met moeite konden de bewo ners aan de vlammen en rook ontkomen. Het perceel brandde grootendeels af; alleen het voorste gedeelte bleef gespaard door de hulp van de motor-brandspuit van Schagerbrug. Voor rekening van Alb. Groot te Stolpen, zal al daar een graanmalerijw ordeng ëbouwd. Met de uitvoe ring van dit werk is belast N. Groot te Berkhout BURGERBRUG. Tegen een 2 meter hooge paal naast de trambaan neergekwakt. Het ongeluk wondergoed afgeloopen. De bestuurder er met een paar lichte kwetsuren afgeko men. Donderdagavond te 6 uur had aan de Zijpersluis op den onbewaakten overweg een ernstig ongeluk plaats, wat bijzonder best afliep. De heer P. Nap, broodbak ker alhier, was na 't broodventen met zijn bestel-wa- gentje op weg naar huis. Op genoemden overweg kwam hij in botsing met 't locaaltrammetje, welke vanaf richting Alkmaar kwam aanstoomen. Bedoelde auto werd in de flank door de locomotief gegrepen, met gevolg, dat auto en chauffeur van de rails geslin gerd werden, door de houten leuning gedrukt en een eindje verder tegen een ijzeren paal van pl.m. 2 M. hoogte neergekwakt werden. De auto geraakte bij ge luk los van de tram en lag na de botsing geheel vrij naast de trambaan, wat voor den chauffeur een bui tengewoon geluk beteekende. Ook 't ijzeren paaltje was een behoud voor den heer Nap en zijn toch al reeds half gekraakt wagentje, waar beiden anders van de minstens twee meter hoogen spoorbaan naar bene den gekante]cl. waren, wat de situatie er bepaald wel op verergerd,'doch in ieder geval niet op Veraange naamd zou hebben. Naar wij later in den avond vernamen, maakte de heer Nap het redelijk wel. Voor zoover wij te weten kwamen, liep hij een gescheurde lip en geblesseerde wang op, welke kwetsuren inmiddels door Dr. Schmidt behandeld zijn geworden. Voor 't herhalingsonderwijs aan de O. L. school alhier, meldden zich 13 leerlingen aan. De heer II. Reinhardus alhier, heeft, met gunstig gevolg 't toelatingsexamen voor de Politieschool te Hilversum afgelegd. Zijn opleiding daarvoor genoot hij bij den heer Smelik, hoofdonderwijzer alhier. OUDESLUIS. Donderdagavond had alhier de aangekondigde ver gadering plaats om te komen tot oprichting van eene vereeniging voor ziekenhuisverpleging. Voor een ver gadering was de opkomst goed te noemen. Aanwezig waren behalve de reeds eerder genoemde commis sies, de heer Dr. Oterdoom, het bestuur van de ver eeniging te St. Maartensbrug, welke voor hetzelfde doel reeds een paar jaar werkzaam is, benevens een inspecteur van de Mij. voor Ziekenhuisverpleging te Gouda. De heer C. Nannis, welke zich reeds geruimen tijd voor bovengenoemd doel heeft ingespannen, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak de hoop uit, dat de besprekingen tot het doel zouden leiden. Vervolgens werd het woord gegeven aan het bestuur van St. Maartensbrug, het wen; bij monde van zijn voorziter, den heer J. Keuris, hunne werk wijze enz. schetsten. Door enkele aanwezigen werden vragen gesteld, waarvan wel het voornaamste was of men zich ook tegen operatiekosten en wat daarbij komt kan ver zekeren. aangezien deze kosten veelal het hoogst zijn. Deze vraag moest voorloopig ontkennend worder beantwoord, doch wanneer de vereeniging eenmaal definitief is opgericht cn blijkt dat zij levensvatbaar heid bezit, kan dit er altijd nog bij genomen worden, ofschoon de premie hierdoor aanmerkeli; k verhoogd zal worden. Door den heer Keuris werd er op gewe zen. dat degenen die in een doktersfonds zijn, vrij gesteld zijn van operatiekosten, hetgeen door Dr. Oterdoom werd bevestigd. Desgevraagd gaven een aantal der aanwezigen zich reeds op als lid en zegden hunne medewerking toe om meer leden te verwerven. Dit zal geschieden door het verspreiden van een circulaire, voorzien van een aanhangsel om zich op te geven als lid, hetwelk dan persoonlijk wordt teruggehaald. De volgende week zal nog te 't Zand een vergadering worden belegd, en dan kan men aan het werk. Met een hartelijk woord van dank aan allen voor hunne aanwezigheid en de aangename toon waarin deze vergadering gehouden was, werd door den heer Nannis gesloten. Dat velen zich straks als lid mogen opgeven, des te lichter zijn de lasten te dragen. PETTEN. Onder auspiciën van de Oudercommissie had Woens dagavond in de O.L.-school een vergadering plaats van allen, die in de voltooiing van genoemde inrichting be lang stolden. Dit aantal was zeer groot. De voorzitter, de heer J. C. Bellis, opende de*e bijeenkomst met een toepasselijk woord, er, zijn vreugde over uitsprekende, dat zoovelen aan den oproep gehoor gaven. Vervolgens sprak het hoofd der school. Deze releveerde nog eens de onvolkomenheden van voorheen, die tenslotte voor de autoriteiten aanleiding waren de school af te keuren. Met dit besluit kwam evenwel nog geen einde aan den onhoudbaren toestand. Vier lange jaren passeerden sinds dien en eerst na de samenvoeging der gemeen- en werl er ernst met het vraagstuk gemaakt. En thans zijn we dan eindelijk vereenigd in het inderdaad fraaie gebouw, waarvan de vele goede eigenschappen het best samen zijn te vatten in de woorden: licht, lucht en reinheid. Met den wen3ch, dat de nieuwe sfeer het onderwys in gunstigen zin zou beïnvloeden, eindigde spreker. De heer J. C. Bellis sprak tot slot woorden van waardeering tot allen, die aan de totstandkoming hun medewerking verleenden: architect, aannemer en last not least de raad der gemeente Zijpe. Hierna bezichtigde men het gebouw, waarna de ve len hoogst voldaan huiswaarts keerden. GEMEENTE ZIJPE. Geboren: Willem, zoon van Arie Filmer en Elizabeth Christina de Wit. Maria Catharinc, dochter van Gerhar- dus Cornelis Wilhelmus Groot en Yda Ooijevaar. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Albertus Bremmer, 25 jaar, korporaal-kok, te Den Helder en Jenneke Quast, 21 jaar, zonder be roep, te Zype. Pieter Jan Bood, 24 jaar. chauffeur te Den Helder en Neeltje van der Sluijs, 22 jaar, zonder beroep, te Zijpe. Overleden: Geertje van der Aarde, 78 jaar. wed. van Pieter Borst. Ellsabc-th Blaauboer, 79 jaar, wed. van Reijer Kos. Voor de lichting 1931 zijn de volgende- personen als dienstplichtige toegewezen: Jacob Aris, ,11 Reg. Hu zaren, de Haag; A. Bakker, Comp. In}endancetroc- pen Utrecht, Jan Bes, Math. Bos, Joh. 'Levendig, al len 21e Reg. Infanterie Amersfoort en Jan Llnstra, le Reg. Huzaren, Amersfoort. Woensdag geraakte een 2-jarig zoonljjie van den heer Zwagerman te Waarland bij de woning in een sloot. Toen de moeder, zoekende, het kind weer vond, was het reeds overleden. Maandagavond begaf de ruim 80-janfige heer S. te Tuitjenhorn, zich huiswaarts van de "kermis. Dicht bij zijn woning komende geraakte hij, mogelijk door het licht van een aankomend rijwiel, jn de war en geraakte hij in 'de wegsloot. Ofschoon hij direct uit het water werd opgehaald en oogensdhijnlijk niets geen nadeelige gevolgen had gekregen, is hij Woens dagavond aan de gevolgen overleden. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd Don derdag ten huize van den heer D. Bruin d"e vergadering van de afdeeling „HaTenkarspel" van „Hot Witte Kruis" gehouden. Na opening worden de notulen doorden secretaris, den heer J. Wartenhorst, gelezen en behoudens een en kele aanvulling, onder dankzegging voor de nauwkeu rige notuleering goedgekeurd. Verschillende stukken zijn bij het Bestuur Ingekomen, onder welke dankbetuigingen van de heieren P. Dekker en Ds. de Leeuw. Alle worden voor kennisgeving aan genomen. Volgt behandeling van den Beschrijvingsbrief voor de Algemeene Vergadering te Haarlem op- 7 October a.s. De hoofdschotel hiervan vormen de voorstellen tot wij ziging van de Statuten der Hoofd vereeniging. een voortzetting van een in de vorige Aljpemeene Verga dering aangevangen werkzaamheid, doctfi toen aange houden. Enkele deze voorstellen worden wat nader bekeken. Toejuichting verdient de schrapping van. art. 23, waarin werd bepaald, dat het reglement om 41fe 5 jaar moest worden herzien. Een lastige overbodigheid wordt hier mede opgeruimd. Voorts vindt het bijf/al, dat de vor ming van Districten niet verplichtend, zal worden ge steld. Het ls het Hoofdbestuur niet mngelijk gebleken, voor de districten een werkkring te ontwerpen, welke ln het kader onzer organisatie past. Punt 44 van den Beschrijvingsbrief zal volgens het oordeel van den voorziter der afdeelir^g wel eenige be spreking uitlokken, in verband met h*et gesprokene in de vorige Algemeene Vergadering aangaande de functie van vice-voorziter der Vereeniging. (Men leze hierom trent het Stenografisch verslag van de» vergadering van 1929, pag. 60 en 61). Thans wordt «voorgesteld, een voorzitter te benoemen buiten het Bksstuur. Verkiezing leden van het Hoofdbestuur. By enkele candidaatstelling zijn reeds gekozen de heeren Dr. Th. W. Beeker, J. E. G. Bibbits en C. o'Bs De voorzitter merkt hierbij op, dat de heer Dibbits, Alg. Secretaris, inmiddels is overleden. Met hem is heengegaan een zeer ter zake kundig en welwillend man, wiens adviezen wij steeds zeer op prijs stelden. Zijn heengaan beteekent v.oor „Het Witte Kruis" dan ook een groot verlies. Voor de vacature-Prins zyn 5 canriidaten gesteld. Aanbevelingen voor deze heeren zyn bereids ingekomen. In verband met de voorzitterskwesiie Sn het Hoofdr bestuur wordt den afgevaardigde vrij mandaat verleend. Tot afgevaardigden naar de Algemeene Vergadering worden benoemd de heeren Reuvers en Wartenhorst, tot plaatsvervanger de heer Kistemaker. Bij de nu volgende bestuursverkieztng worden herko zen de heeren J. Dam, A. Kistemakier en L. Reuvers. De voorzitter stelt voor, nogmaals ean poging te doen tot het in 't leven roepen van een Moederoursus. Be sloten wordt, dat per advertentie in de „Schager" en „Ons Blad" deelneemsters zullen worden opgeroepen. Hierna deelt de heer Reuvers een en ander mede aangaande een bezoek aan de Provinciale stichting „Duin en Bosch" bij gelegenheid van de vergadering van de „Wijkverpleging". Spreker achte deze stichting een zeer goed geslaagde poging tot toepassing der Ar beid stherapi e. Bij de rondvraag informeert de heer" Pronk, of de ver gadering van „Het Witte Kruis" oo<k niet eens kan worden gehouden te Kal verdijk. De voorzitter wil zulks wel eens in overweging ne men, maar hij voelt er niet veel voor,, daar de ervaring, opgedaan te Tuitjenhorn enkele jaren geleden, hem heeft geleerd, dat men in de andere deelen der Ge meente al even weinig met de vergaderingen op heeft als te Dirkshorn. Te Tuitjenhorn waren toen twee le den aanwezig. De heer Kistemaker zegt, dezelfde erva ring te hebben opgedaan met een in het Waarland gehouden vergadering van de Vereeniging „Door ons, voor ons". Daarbij was één lid venschenen. Hierna sluiting onder dank voor de gezellige bespre kingen. JULIANADORP. Het kroozen en rietsnijden in de vaarten en slooten van den Polder „Het Koegras", is voor 9 perceelen op gedragen aan den heer I\. Wijnsmn te Koegras en voor 2 perceelen aan den heer C. Rreen Ez. te Den Hel der. Gestadig aan breidt het dorp door nieuwbouw zich uit, zoodat het aantal woningen al heel wat groo- ter is dan voor een jaar terug. Voor den heer P. Kuit zijn thans een tiental woningen in aanbouw, welk werk wordt uitgevoerd door den aannemer De Leeuw van 'tZand. Donderdagavond vergaderde de Afdeeling Den Helder van de Vereeniging tot Bevordering der Bijen teelt in Nederland, in een der lokalen van de Ghr. School aan de Kortevliet te Koegras. Volgens de presentielijst waren slechts 8 leden ter vergadering aanwezig. De voorzitter, de heer T. Speur, heette de aanwe zigen welkom en sprak de hoop uit dat niettegmstaan- de de opkomst heel gering is te noemen, de bespre kingen op een aangename wijze zullen worden go- voerd, en verklaarde de bijeenkomst voor geopend. Drie leden hadden bericht van verhindering gezon den. De notulen van de vorige vergadering werden door den secretaris, den heer Jac. KiJjan gelezen en onder dank onveranderd vastgesteld. Volgden de mededeelingen en <le ingekomen stuk ken. waaronder een schrijven van den Rijksbijenleelt- consulent den heer Giersbergen te Wageningen. Deze heer had van den secretaris de noodige inlichtingen gehad over het experiment met de geïmporteerde. Oosten rij ksche koningin. Daar er na de vele moeite die enkele leden zich hiervoor getroost hebben, zulk een pover resultaat is verkregan, dit schrijft de heer Van Giersbergen toe aan het ongunstige weer flat eenige weken aan elkander heeft gcheerscht. Maar, schrijft genoemde heer, met vallen en opstaan leen het kind loopen. wat dus wil zeggen, dat men met deze slechte uitkomsten niet ontmoedigd behoeft te wezen. Over de levering en de kwaliteit van de accijnsvrije suiker, was men zeer goed tevreden. Verder werden diverse besprekingen gevoerd over de uitkomsten van den honingoogst van dit jaar. Deze valt over het algemeen zeer tegen, en is het dan ook niet mogelijk om den prijs van de honing, die vol gens sommige gebruikers te hoog zou zijn, thans te verlagen. Vervolgens doet de Secretaris voorlezing van zijn rapport omtrent den wassmelter, hejweik in de vo rige vergadering besloten was. Destijds is dat werk tuig door de toen aangesloten leden betaald en was elk bij te dragen gedeelte groot f 1.43. Eveneens werd toen besloten dat toetredende leden ook dit bedrag van f 1.43 zouden bijdragen. Dit is echter nooit ge beurd, doch zal dat besluit nu ten uitvoer gebracht worden. De secretaris zal dit aan de leden, die daar voor in aanmerking komen, berichten. Verder werden in behandeling genomen een twee tal punten, die de vorige keer waren aangehouden. Ten eerste, om de Bijenfilm eens te laten komen, cn dan toegang te geven aan een ieder tegen een klein entree. Wegens het risico daaraan verbonden, wordt hiervan afgezien. Ten tweede is er mcdedceling gedaan, dat de ver goeding voor het vergaderlokaal te laag is, dus zou die vergoeding ecnigszins verhoogd moeten worden. Hierover wordt *an gedachten gewisseld en besloten dat de secretaris het ingenomen standpunt van de vergadering schriftelijk aan het Schoolbestuur zal mededeelen. In een volgende vergadering, zal dan hierover nader beslist worden. Verder wordt er gesproken of er dezen winter nog iets extra's moet gebeuren. Veel plannen komen ech ter niet ter tafel en wordt besloten om den hee^Van Giersbergen uit te noodigen over een of ander onder werp een lezing te komen houden en daar dan tevens een praat- en vraagavond aan te verbinden. Hier over zal geconfereerd worden. Bij de rondvraag wordt gevraagd of het van be lang kan zijn, dat men twee kleine volken, boven elkander zet, om deze in den winter voldoende warm te houden. Dit is echter niet noodig, daar de tem peratuur voor elk volk voldoende is om door den winter te komen. Een ander vraagt om wat reclame platen voor den honingverkoop te bestellen. Ook dit zal gebeuren. Daar er verder niots meer aan de orde is, zegt de voorzitter de leden dank voor hunne aangename be sprekingen, hoopt dat het bezoek een volgende keer weer gröoter zal zijn en sluit de vergadering. VAN EWIJCKSLUIS. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer N. D. M. Dekker, legde in den loop der vorige en het begin dezer week met gunstig gevolg het Doctoraal examen, tweede ge deelte, af aan de Faculteit der Veeartsenijkunde van de Rijksuniversiteit te Utrecht. BREEZAND. Fancy fair. Daar het aantal plaatsen in het gebouw der Evan gelisatie niet meer toereikdnd was, heeft men niet alleen meer banken moeten plaatsen, doch moest men ook tot verbouwing overgaan. Met het doel, het bestuur der Evangelisatie door de geldelijke zorg dezer verbouwing heen te helpen, houdt de Christelijke Meisjesvereeniging gedurende drie dagen een bazar Door de wewillendheid van 't bestuur der Veilingsvereeniging heeft men hiervoor de beschikking gekregen over het veilingsgebouw, dat zich, door de groote ruimte, uitstekend leent voor dit doel. Natuurlijk heeft men door het aanbren gen van wat versiering en uitbreiding van het aantal lichten het geheel een gezellig aanzien gegeven Bij de opening op Donderdagavond, ving het mu ziekcorps „Soli Deo Gloria", dat zich voor twee avon den beschikbaar heeft gesteld, aan met het spelen van een vroolijke marsch. De heer P. Boon verzocht hierop, om, met begeleiding van de muziek, Psalm 89 vers 7 te zingen en ging vervolgens voor in gebed Van Psalm 144 las de heer Boon eenige verzen voor, waarna hij een toespraak hield, meer in het bijzon der naar aanleiding van het 13de vers. Met dank aan de gevers der geschenken en aan hen, die op andere wijze medewerking verleenden, verklaarde hij den bazar voor geopend en kon men dus aan de stands zijn inkoopen gaan doen, of bij de verschillende at tracties zijn geluk beproeven. ANNA PAULOWNA. Gestolen rijwielen terecht. De politie heeft de heide personen, die gearresteerd zijn voor de op 31 Augustus en 1 September te Bree- zand gepleegde rijwieldiefstallen, nog eens danig aan den tand gevoeld. Met de gegevens, die zij hierdoor kreeg en met medewerking van de recherche te Haar lem, is het haar geluk de rijwielen aldaar op te spo ren. Voor de lichting 1931 zullen onderstaande dienst plichtigen bij de navolgende afdeelingen worden in gelijfd en in de tijdvakken als vermeld: K. Nieuwland, 21e Reg. Inf. Amersfoort, le ploeg, 110 Febr. 1931; J. A. de Nijs, 21e Reg. Inf. Amers foort le ploeg 1—10 Febr. 1931; H. L. Snoek, 21e Reg. mf. Amersfoort, le ploeg, 1G25 Febr. 1931; J. W. Wiering, A. H. Zomerdijk, J. C. Th. Bakker, 21e Reg. inf. Amersfoort, 2e ploeg, 1625 Juni 1931; J. P. Kleijhoek. le batt. Genie troepen Utrecht, le ploeg, 15— 25 Febr. 1931; Th. van Locnen, le batt. Genietroe pen, Utrecht, le ploeg, 1625 Febr. 1931; C. Mars, Zeemacht, den Helder, le ploeg, 24 Febr.5 Mrt. 1931; W. Mink, corps luchtdoelart Utrecht, 2e schoolcomp. t—10 Juni 1931; W. Wagenaar, Reg. Kustart. den Helder, le schoolcomp., le ploeg 110 Mei 1931; J. II. II. Zillinger Molenaar, Reg. Kustart. Utrecht, le schoolcomp. le ploeg, opleiding officier, 1—10 Oct. AARTSWOUD. Uitslag verkooping ten behoeve der Diaconie van het z.g. Armhuis met 85 Aren weiland en erf. Kooper werd C. Raa voor f 4100. Dertien menschen verslonden. Aneta seint uit Medan: De omgeving van Slak Sri Indrapoera. afd. Bengkalis' van het gouvernement Oostkust van Sumatra, wordt geteisterd door een krokodillenplaag. In den ttjd van twee weken zijn dertien menschen, grootendeels kin deren, door de ondieren verslonden. WEER EEN LANGE-AFSTANDS-VLIEGTOCHT VAN EEN EENZAME VROUW. De bekende Engelsche automobiliste, mevrouw Yictor Bruce, die pas sedert twee maanden heeft lep reu vliegen, is in haar eentje met een klein vliegtuig uit Heston vertrokken voor een lange-afstandstocht. Haar eindbestemming is, naar men gelooft, Japan. DE KINDERVERLAMMING IN DEN ELZAS. Uit Parijs wordt gemeld: Dc gezondheidsdienst van het departement Bene den-Rijn deelt mede, dat men tusschen 1 en 21 Sep tember nieuwe gevallen van spinale kinderverlam ming geconstateerd heeft, zoodat een wederopleven der epidemie te vreezen is. EEN TRIBUNE INGESTORT. Dertig personen gekwetst. Het B.T.A. meldt uit Barcelona: Tijdens een stierengevecht in de buurt van Bar- celona stortte een tribune is. Een dertigtal toeschou wers werd meer of minder ernstig gekwetst.

Schager Courant | 1930 | | pagina 19