Scbager Courant i Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Marktberichten. Woensdag 1 October 1930 73ste Jaargang. No. 8740 Binnenlandsch Nieuws. Nu de Hembrug aangevaren. Het onveilig: sein te laat geheschen? De scheepvaart had stagnatie. Het spoorweg verkeer niet gestoord. Na de Velzerbrug is thans ook de Hembrug aangeva ren, waarbij echter de gevolgen lang niet zoo erg zijn als bij de aanvaring van eestgenoemde. Gisteravond n.1. omstreeks acht uur voer de treiler „Zuidpool" IJ.M. 46, gesleept door de Droogdok 10 van de Amsterdamsche Droogdok Mij. op weg van Am sterdam naar IJmuiden tot voor de Hembrug. De brug stond open en het sein veilig, zoodat de kapitein van de sleepboot niet anders dacht dan dat hij kon doorvaren. Plotseling ging de brug dicht. Naar de kapitein van de treiler verklaarde, werd pas, toen zijn schip tot op ongeveer 80 M. de brug was genaderd, het onveilige sein geheschen, Onmiddellijk daarna werd de brug dicht ge draaid. Op zoo'n korten afstand was het geheel onmoge lijk den sleep nog vóór de brug tot stilstand te krijgen De sleepboot kon onder de brug doorvaren, de treiler niet. Hij geraakte in de brug bekneld, toen de brug een hoek van ongeveer 45 gr. had. De treiler werd meege nomen met de draaiing van de brug, welke geheel dicht ikwam, zoodat de treinen gewoon konden doorrijden, maar het scheepvaartverkeer was gestremd, daar de treiler in de doorvaart zat aan den Noordwal en de brug niet open kon. Aan den eenen kant gelukkig was de vaart toevallig niet druk; alleen de „Rijnstroom" van de H.S.M. moest wachten. De onderhavenmeester, de heer Scholten, is dadelijk naar de brug gegaan om den toestand op te nemen en in overleg met den havenmeester den heer W. N. van den Poll, is aan de Amsterdamsche Droog dok Maatschappij verzocht om branders te sturen, ten •einde de masten af te branden, opdat de vaart weer vrij kwam. Het mechanisme van de brug had door de aanva ring niet geleden. Ongeveer elf uur was de treiler los. Hij werd spoedig versleept, waarop de brug open kon en de „Rijnstroom" kon doorvaren. De schipper van de treiler verklaarde nog, dat, toen het sein van de brug op onveilig kwam, de sleepboot uit alle macht had gefloten. Maar op de brug had men blijkbaar niets gezien en men merkte nog niets, voor het te laat was. VRACHTAUTO TE WATER GEREDEN. Drie koeien verdronken. Gistermorgen geraakte een vrachtauto van den heer D. Bult te Nijega in Friesland in een zand- berm, zoodat hij op den kop in een sloot terecht kwam. Door het inslaan der ruiten wisten de inzit tenden zich te redden. Van de negen koeien, die in den auto geladen warer^. verdronken er drie, de an dere wist men met groote moeite óp het droge te brengen. De auto werd ernstig beschadigd. DE POSTVLUCHTEN OP INDIë. Te Allahabad aangekomen. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat het post vliegtuig voor Indië, de P. II.-A. G. R. gisteren om fi.03 uit Karatsji is vertrokken en om 15.38 te Alla habad is gearriveerd. Alles is wel aan boord, bieden wordt de reis voortgezet. Begrooting 1931 van Noordholland, Ged. Staten van Noordholland hebben heden den Prov. Staten de begrooting over 1931 aangeboden. De inkomsten zijn geraamd op f 59.153.350, de uitgaven op hetzelfde bedrag, zoodat het waarschijnlijke batig saldo nihil zal zijn. In de toelichting op de begrooting zeggen Ged. Staten dat dank zij de hoogere opbrengst, die van de opcenten op de inkomsten- en vermogen9- belasting mag worden verwacht, de begrooting zonder verzwaring van den belastingdruk sluitend kan worden gemaakt. Weliswaar moeten de opcenten op deze belastingen van 5 tot 11 worden verhoogd, doch dit is uitsluitend het gevolg van de wetswijziging, waardoor aan de pro vincie de bevoegdheid tot het heffen van opcenten op de personeele belasting is ontvallen. De begrooting gaat vergezeld van een voorstel van Ged. Staten, een geldleening aan te gaan van f 6,195.900 tegen een reëele rente van ten hoogste 5 's jaars. Van deze leening zal een bedrag van f 145.000 worden besteed als bijdrage voor den sluisbouw te IJmuiden, een bedrag van f 3.609.000.voor uitbrei dingswerken ten behoeve van het Prov. Electriciteits- bedrijf, een som van f 2.400.000.— voor de uitbreidings werken van het Prov. Waterleidingbedrijf, f 26.000.— wegens kosten ten behoeve van ontginning van het landgoed onder de gemeente Castricum en f 15.500.— wegens bijdragen aan provinciale ziekenhuizen. De ontploffing aan boord van het stoomschip Zaandam. Nadere bijzonderheden Reuter seint uit Londen: Omtrent de ontploffing aan boord van het stoomschip Zaandam van de Halcyon lijn, waarbij, zooals gemeld, een stoker gedood en een tremmer zwaar gewond is, wordt nader gemeld, dat de zwaargewonde tremmer aan de kapitein van de Zaandam na de ontploffing heeft ver klaard, dat toen hij in de bunkerruimte ging en een lamp aan stak er op dat oogenbllk niets gebeurde. Echter toen hij verder liep geschiedde er een ontplof fing. De kapitein verklaarde voorts, dat men meermalen in de bunkerruimte sigaretten rookte. Wellicht zou door den tremmer Groen een sigaret zijn aangestoken ten ge volge waarvan de ontploffing (van de rondzwevende kooldeeltjes. Red. N.R.C.) was geschied. De kapitein had in zijn 15-jarige loopbaan nimmer van een ontplof fing vernomen, veroorzaakt tengevolge van het rooken der leden van de bemanning in de bunkerruimten. BLOEMBOLLENDIEFSTALLEN. Nader wordt vernomen, omtrent de in ons nummer van gister vermelde bloembollendiefstallen bij de N.V. „Hol- landf.ehe Maatschappij" te Vogelenzang, dat een groot deel van de gestolen partijen is opgespoord. De nu nog vermiste partijen vertegenwoordigen een waarde van •nkele duizenden guldens, De crisis in den NoordhoUandschen land en tuinbouw. Vragen aan Ged. Staten van Noord-Holland. Het Vrijz. Dem. Statenlid van N.-Holland, de heer P. Kostelijk te Heerhugowaard, heeft de volgen de vragen gesteld aan Ged. Staten: Zijn Ged. Staten voornemens te overwegen, of hebben ze bereids overwogen, welke maatregelen naar aanlei ding van de in den land- en tuinbouw heerschende cri sis door de provincie zouden kunnen worden genomen? Zijn Ged. Staten bereid, het resultaat naar die even- tueele overwegingen aan de Staten mee te deelen? Geschonden schoonheid. Een Rotterdamsche bioscoop-portier door een vrouw met een scheermes bewerkt. Wie Emil Jannings heefl gezien in zijn film: „Der letzte Mann" weet, welk een fier hart kan kloppen onder het praal-uniform van een simpelen portier, aldus de N. R. Ct. De held van dit drama heeft met den laatsten man dit gemeen, dat ook hij portier is en fierheid bezit, de verhouding tot Jannings staat in veel verder verband: beiden zijn aan de bioscoop, zij het dan ook, dat de eerste een beroemd auteur is en de ander het ambt van portier bekleedt in een theater aan de Hoogstraat te Rotterdam. Zijn fierheid is evenwel niet gebaseerd op de smetteloosheid van zijn uniform; ook zonder dat zou hij fier kunnen zijn, want hij is, om het populair te zeggen een knappe jongen. Hij heeft zich echter de wraak van een vrouw op den hals gehaald en deze heeft getracht hem te treffen in zijn zwak, dat tevens zijn kracht is: zijn schoonheid. Het puntje van zijn neus was haar doelwit; met een scherp scheermes gewapend heeft zij den top van den gevel belaagd; het krachtig ingrijpen van een politieman heef het reukorgaan ge red. Niet kon worden verhinderd, dat de portier een geduchte jaap over zijn rechterwang heeft gekregen. De aanleiding tot deze geschiedenis, die wel een ei genaardig licht werpt op toestanden in donker Rot terdam, is als volgt: De thans 35-jarige vrouw J. J. H. is vroeger kapster geweest. Zij kon evenwel in het dienstverband niet wennen, zij wilde graag eigen baas zijn en een eigen kapsalon hebben. Het ontbrak haar aan het noodige geld en om dit te krijgen is zij, zooals de uitdrukking luidt: het leven in gegaan. Geruimen tijd geleden leerde zij den thans 37-jarigen portier J. L. kennen. Gedurende ongeveer een jaar hebben zij tezamen ge leefd. Toen heeft hij haar in den steek gelaten, maar zij kon hem niet vergeten en bleef hem geregeld naloo- pen, totdat een andere vrouw haar vertelde, dat de! man getrouwd is en vijf kinderen heeft. Na die er varing is de liefde in haat gekeerd. Zij bleef J. L. achtervolgen, maar nu niet meer met betuigingen van liefde. Integendeel. Telkens weer moest L. aangifte komen doen bij de politie, dat de vrouw hem had uitgescholden en had bedreigd. Gisteravond verscheen de vrouw opnieuw voor het bioscooptheater. L. trok zich in den hal terug en zijn collega's hielden een oogje in het zeil, opdat zij niet onverhoeds naar binnen kon komen. Inmiddels werd de politie opgebeld om assistentie. Rechercheur Do- lislager van de derde afdeeling trok er op uit en juist toen hij het theater inliep, meende de vrouw haar kans schoon te zien en zij wipte mee naar bin nen In de hal haalde zij een scheermes voor den dag een attribuut uit vervlogen dagen sprong op L. toe en hief het mes op. De rechercheur greep haar beet en trok haar arm terug. Hij kon evenwel niet verhinderen, dat zij L. nog net een snede over den rechterwang toebracht. L. is in de verbandkamur aan het Achterkloosier verbonden en daarna in het ziekenhuis aan den Coolsingel behandeld, waarna hij is heengezonden. De vrouw is naar het politiebureau aan de Oppert gebracht, waar zij is gehoord. Zij vertelde te hebben gehoord, dat L. er over had gepocht, dat zij om hem liep te „simmen". Zij had toen besloten eens te laten zien, hoeveel verdriet zij wel om hem had en daartoe had zij het scheermes meegenomen, met de bedoeling het puntje van zijn neus af te snijden. Zijn schoon heid zou dan voor goed zijn geschonden. Het ingrij pen van den rechercheur heeft haar evenwel verhin derd aan haar anatomische voornemens gevolg te geven Wegens poging tot zware mishandeling is zij opgesloten. De tollenkwestie in 't Gooi. Op 31 December verdwijnen vier tollen. Het bestuur van den straatweg 's GravelandSoest- dijk, vergaderde met de obligatiehouders van dien weg- ten gemeentehuize te 's-Graveland. Mededeeling werd gedaan, dat het bestuur van den weg met Ged. Staten van Noordholland en Utrecht overleg gepleegd had. De concessie zal door het Rijk niet meer worden verlengd, zoodat 31 December de vier aan den weg 's-GraveïandSoestdijk gelegen tollen zullen worden opgeheven. Den obligatiehouders werd een uitkeering van 85 pet der nominale waarde van hun stukken in uitzicht gesteld. Hiermede werd door geen der aandeelhouders ac- coord gegaan, mede omdat de laatste 15 jaren geen rente is uitgekeerd. Besloten werd nu rechtskundig advies in te winnen omtrent het recht van al of niet verlengbaarheid der concessie. DE DUITSCHE EX-KROONPRINS TE DOORN. Maandagavond is de gewezen Duitsche kroonprins te Doorn aangekomen. Hij deed de reis van Bremen naar Doorn per auto. Zijn bezoek staat in verband met den 21sten verjaardag van prins Hubertuse den derden zoon van den gewezen kroonprins, welke ver jaardag volgens gebruik van de Hohenzollern, bij den ex-keizer wordt gevierd. Nederl. Eier-controle-Bureau. Uitreiking van merken. Bij Kon. besluit is met ingang van 13 October a.s. de Vereeniging het Nederlandsche Eiercontrole-bureau be voegd verklaard om met betrekking tot kippen- en eenden-eieren na, of in verband met keuring, merken of teekenen bedoeld in art. 10 van de Landbouwuitvoer- wet 1929 uit te reiken. In Staatscourant No. 189 is opgenomen de beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw, waarbij de merken voor den uitvoer van eieren zijn vastgesteld en waarin zijn opgenomen bepalingen betreffende gewicht en verpakking. Een blijmoedig belastingkantoor. De gemoedelijkheid van den raschechten Rotterdammer. Er zijn nu eenmaal van die lieden, die, hoe kalm, be zadigd en nuchter zij in hun dagelijksche doen ook mo gen zijn, opstuiven, in vuur en vlam geraken en venijn spuwen als zij het woord belastingen hooren. Wij ken nen brave burgers. degelijke huisvaders, fatsoenlijke renteniertjes op wie het woord belasting werkt, gelijk de befaamde roode lap op een stier, die aan al wat rood is stierlijk het land pleegt te hebben. Voor dezul ken is dit simpele verhaaltje van typisch Rotterdamsche gemoedelijkheid niet geschreven, aldus lezen we in de N.R.Ct.. Rotterdam, de eerste havenstad des lands met een wereldreputatie om haar havens, haar kranen en bokken, haar silo's en elevatoren, haar werven en dok ken, haar vliegensvlugge laden en lossen en... haar Schiedamschen dijk heeft in vele opzichten nog zoo veel gemoedelijks uit oude tijden bewaard, dat ondanks door braken en dempingen, vrebouwingen en uitbreidingen wolkenkrabbers en boschplannen niet verloren gaat, niet verloren kan gaan, omdat die gemoedelijkheid leeft in iederen rasechten Rotterdammer. Gistermiddag drensde eendraaiorgel zijn deuntjes vlak voor een groot gebouw, waarin achter traliewerk en lo ketjes belasting-ambtenaren hun plicht vervulden in de traditioneeie smakelooze omgeving van geel geverfde banken en lessenaars, waaraan reeds vele ambtelijke loopbanen moeten zijn uitgezeten, van nuchtere bordjes met niet spuwen en verboden te rooken, van blauwe horretjes en stijve schoolsche gordijnen, van kale witte wanden, van welke de eentonigheid slechts wordt ver broken door een groote reclame maandkalender, waarop ijverig iederen morgen een blauw kruis door den datum van gisteren wordt geteekend, aan lijvige folianten en saaie, dikke boeken. Voor het loket der directe belastingen stond het gewone rijtje van belastingpenning brengende burgers, die al voor de geaardheid zuchtend, berustend of met booze blikken hun offers plengden op het koele mar meren plaatje in het loket, om daarna, bij de volgende halte hun biljet weer in ontvangst te nemen, voorzien van een aanteekening en een paraaf, waarvoor zij zoo zwaar hadden gebloed... Maar opééns kwam kordaat een orgelman het lokaal binnen stappen. Regelrecht ging hij naar de afdeeling wegenbelasting, die momenteel zonder klandizie was en zonder plichtplegingen schoof hij zijn bus de tij den, dat centen werden toegeworpen en het slijk der aarde uit het slijk der straat moest worden opge- visoht, of dat men zijn gaven deponeeren moest in een soort koperen slof of in een schelpje zijn voorbij door het loketje den daarachter zittenden ambtenaar toe. Deze keek niets verbaasd en bleek dit bezoek reeds te hebben verwacht. Hij greep de bus en begon een rondgang. De werkzaamheden aan de schrijftafels van de klerken en de schrijvers en aan het bureau van den commies werden onderbroken. Ieder tastte naar zijn beurs en deed geld In de gleuf glijden. Met een tik tegen zijn pet dankte de man van het pierement en verdween. Buiten zette het orgel een nieuwe wijs in; het klonk als een hymne van dank en dankbaar heid... MUITERIJ IN EEN CHINEESCH REGIMENT. Vijftig executies. Uit Sjanghai wordt gemeld: .-fficieel wordt medegedeeld, dat de Foetsjau mui terij is uitgebroken in het 21e Chineesche regiment. De muiters doodden den regimentscommandant en verscheiden officieren. De opperbevelhebber der Chi neesche strijdkrachten te Foetsjau moesten de troe pen mobiliseeren, om het muitende regiment te ont wapenen. Zonder vorm van proces werden daarop vijftig muiters terechtgesteld. De orde te Foetsjau is thans weer hersteld. Incidenten in Havanna. Vuurgevecht in de straten Betooging tegen den president. Reuter; seint uit Havana: Naar aanleiding van een studentenbetooging is het tot een revolvergevecht met de politie gekomen, waar bij zes personen gewond werden, van wie twee levens gevaarlijk. De studenten, die gewapend waren, liepen „weg met Machado" roepend en in de lucht vurend in de richting van het paleis van den president Om het paleis werd een politie-cordon opgesteld, dat wei gerde, de studenten door. te laten. Er ontstond een handgemeen, waarbij de politie beproefde, de studenten te ontwapenen. Plotseling riep iemand „Er wordt ge schoten!", waarop de politie het vuur opende. Hierbij werd een vrouw, die op een balkon stond te kijken, gewond. Het gevecht duurde 25 minuten. Ook in an dere wijken der stad kwam het tot botsingen, die echter minder te beteekenen hadden. Talrijke studen ten zijn in hechtenis genomen. Engelsche vliegtuig-ongevallen. Drie vliegtuigen tegen de boomen te plet ter gevlogen. Twee dooden. Uit Londen wordt gemeld: Bij Arundel in het graafschap Sussex zijn heden drie Britsóhe militaire Bulldog-vliegtuigen tengevolge van den mist in aanraking gekomen met boomtop pen op de helling van een heuvel en te pletter ge slagen. De bestuurder van een der vliegtuigen, lui tenant Armstrong, werd gedood. De piloot van het tweede vliegtuig, sergeant Birkishaw, werd zoo zwaar gewond, dat hij kort daarop aan de gevolgen over leed. De (Jerdc bestuurder, vlieger-officier Pawson, werd slechts licht gekwetst. Er bevonden zich geen andere personen in de vliegtuigen. IN ITALIë GEEN HUWELIJKEN MET BUITEN- LANDSCHE VROUWEN. Verbod voor diplomatieke en consulaire ambtenaren. Uit Rome wordt gemeld: De „Popoio di Roma" deelt mede, dat Grandi, do minister van buitenlandsche zaken, een wetsontwerp heeft ingediend, waarbij het aan diplomatieke c consulaire ambtenaren is verboden, buitenlandsch vrouwen te huwen. CLANDESTINE ARAKSTOKERIJ ONTDEKT. Accijnsontduikingen op groot© schaal. Aneta seint uit Batavia: Maandagnacht werd op Tanah Abang een clandlstine arakstokerij ontdekt, welke met groote capaciteiten werkte, zoodat de ontduiking van accijns in dit geval op f 18000 per jaar wordt geschat In bevoegde kringen is men er van overtuigd, dat talrijke arakstokerijen over het geheele land nog niet zijn ontdekt zoodat de accijns ontduiking enorm moet worden geacht VIER ARBEIDERS DOOR DEN STROOM GEWOND. Op de cokesafdeeling van den Eschweiler Bergwerk- verein in Mariëndorf zijn gistermiddag 4 arbeiders tij dens hun werkzaamheden in aanraking gekomen met een draad, waarop een stroom van 500 volt stond. Zij vielen bewusteloos neer. De onmiddellijk Ingestelde po gingen om de levensgeesten weer op te wekken hadden slechts bij twee succes. De twee anderen waren laat in den avond nog buiten bewustzijn. BROEK OP LANGENDLJK. 30 September. Aardappelen: Schotsche muizen f 3.603.90, groote f 1.803, duc f 2.20, roode kool f 0.602.40, gele kool f 0.702.50, witte kool f 0.801.20, Deensche witte kool f 12.20, slaboonen f 10.4015.10, snijboonen f 40.40, gele nep f 3.203.60, gele drielingen f 11.30, gele uien f 2.10 —2.90, grove f 2.20—2.50, biet f 2.10—2.50, peen f 1— 1.80, per 100 Kg., bloemkool le soort f 7.6013, 2e soort f 0.50—1.90, reuzen bloemkool f 6.40—13.50. witkrop f 1.90 2.60 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 9000 Kg. aardappelen 9400 stuks bloem kool, 24000 Kg. roode kool, 66500 Kg. gele kool. 80000 Kg. witte kool. 8300 Kg. Deensche witte kool, 336 Kg. slaboonen, 30 Kg. snijboonen, 26500 Kg. gele uien, 1725 Kg. biet, 4700 Kg. peen, 745 stuks witkrop. NOORDSCHARWOUDE. 30 Sept Schotsche muizen f 3.203.90, groote f 2.502.90, du- ken f 2.30, bl. eigenheimers f 5.40, bl. aardappelen f 3.30, drielingen f 3.80—4.70. uien f 2.20-2.90, drielingen f 0.70 1.40, grove f 2.403, gele nep f 3.103.80, spercieboonen j f 9—15.30, roode kool f 0.60-2.70, witte kool f 0.90—1.20,1 gele kool f 1.60—2.30, per 100 Kg., witkrop f 1.20—1.70,1 bloemkool f 3.70-^8, per 100 stuks. Aanvoer: 33600 Kg. aardappelen, 43400 Kg. uien, 300 Kg. spercieboonen, 15400 Kg. roode kool, 39400 Kg. witte i kool, 4600 Kg. gele kool, 420 stuks witkrop, 1300 stuka I bloemkool. MEDEMBLIK. 30 Sept. Schotsche muizen f 1.301.80, kleine f 2.803, uien* f 1.551.65, gele nep f 1.501.60 per 50 Kg., witte kool f 0.70—0.90 per 100 Kg. PURMEREND, 30 September 1930. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoeg en prijzen als volgt: Kaas: 17 st. kl. Fabriekskaas f 42. 22 st. kl. Boeren kaas f 41. 1 stapel Goudsche kaas f 38, alles met rijks- werk. In totaal 40 stapels wegende 30.000 K.G. Handel goed. 1498 K.G. boter f 1.4&—1.75, weiboter f 0.95— f 1.50 per K.G. Vee. 599 Runderen, w.o. 408 vette f 11.16 per K.G. handel stug; 143 melk- en geldekoeien f 190430. han- del matig; 48 stieren; 59 paarden f 100200, handel f stug, 23 vette kalveren f 1.101.40, handel matig, 153 nucht kalveren, voor de slacht f 1344, voor de fok f 1226. handel stug; 298 vette varkens, voor de zout} 5861 cent en voor de slacht 4851 cent per K.G.,! handel stug; 67 magere varkens f 1838, handel stug;* 311 biggen f 1626, handel stug; 749 schapen, vette j f 3414. handel matig; 1015 lammeren f 2434, handel matig; 80 bokken; 3 ganzen f 5.50, kippeneieren f 78,1 eendeieren f 4.75, piepkuikens f 0.503.60. Eierveiling: 4914 stuks eendeieren a f 5. 21122 kip eieren a f 7.10—8.70. 125© idem b f 4.90—6.20. PURMEREND. 30 September 1930. Coop. Centrale Eierveiling Purmerend G.A. Afdeeling 'eieren: 34781 eendeieren f 55.10, 64100 kipeieren: 70—80 Kg. f 8.60—9, 65—66 Kg. f 7.90—8.50, 63—64 Kg. f 7.50—8.20, 60—62#Kg. f 7.30-8, 58—59 Kg/] f 6.90—7 80, 56—57 Kg. f 6.70-^7.60. 53—55 Kg. f 6.30—'7, 50—52 Kg. f 6.20—6.50, 45—49 Kg. f 5.20—5.80. Afdeeling Pluimvee: oude kippen f 0.752, oude hanen f 0.901.40, jonge hanen f 0.652.05, oude een-j den f 0.450.80, ganzen f 2.252.80, alles per stuk; j oude kippen (per kilo) f 0.550.68, jonge hanen (pee l kilo f 0.80—1.10. rj AMSTERDAM, 30 September 1930. Aardappelen. Zeeuwsche bonten f 4.204.80, blau- wen f 4.204.80. bl. eigenheimers f 3.754. eigenhci- j mers f 3.505, eigenheimers poters f 2.753. IJpolder i eigenheimers f 33.25, Bevelanders f 2.903, Beverw^' Zandaardappelen f 4.204.90, Hillegommer id. f 2.10— 3.80, Drentsche eigenheimers f 2.803.50, Flakkeesche eigenheimers f 3.904.10, Spuische eigenheimers f 4 4.10, eigenh. poters f 2.802.90, Friesche Borgers f 3.30 3.50, alles per H.L. l WARMENHUIZEN, 30 September 1930 Schotsche muizen f 3.60—3.80, grove idem f 2.70—1 2.80, drielingen f 3.904.10, eigenheimers f 6.406.80, j blauwe aardappelen f 4.70, roode kool f 0.601.90, witte kool f 0.701, nep f 2.90-3.70. uien f 2.30—2.70. drielin- gen f 11.20, grove uien f 2.502.70. Aanvoer: 8000 Kg. aardappelen, 16300 Kg. roode koolj j 47000 Kg. witte kool. 6100 Kg. nep. 21700 Kg. uien. WARMENHUIZEN. 30 September 1930. Erwtenveiling. Aanvoer: 950 Kg. vale erw ten (kleine) f 17.50, 1750 Kg. grauwe erwten f 41.50, 630 Kg. groene erwten f 2529.90, 50 Kg. tuinboonen f 16.10. WOENSDAG 1 OCTOBER 1930. v.gjjb. Anna Paul-nqpa. nam. 8 v r Bijeenkomst. DE FRANSCHE SPOORWEGONGELUKKEN. Dus u hebt geen enkele kamer vrij Neen. Maar komt u overmorgen maar eens terug. Een van mijn huurders gaat n.1. morgen op reis «iet de Parijs-Orleans Maatschappij. Aan het loket. Welke klas Eerste klas; twaalf aansprekers en de paarden met pluimen! U wou een conferentie houden over het vraagstuk der veiligheid, mijnheer Briand? C'est ca, m'sieur Chamberlain. En waar zijn dan de spoorweg-deskundigen? (Canard Enchaïné).

Schager Courant | 1930 | | pagina 5