een nette Bezorger, Woning met Stalling Vliegramp bij Dresden. Revolutie in Brazilië. De moordzaak-Lans. Tramontsporing te Princenhage. De verduistering van f14.000. Zijn stiefvader doodgeschoten. 13000 gulden verdwenen. Een ernstig zedendelict ontdekt. Advertentiën. Fokrammen, een Kleine wiWclne In de opstelling fs een verbetering. doch H.R.C. blijft de baas. Al spoedig maakt de H.R.C rechtsbuiten een 2e goal, doch is buitenspel, de scheids rechter ziet het niet en het is 20 voor H.R.C.. De voorhoede van S. is de kluts kwijt, en H.R.C. maakt hier gretig gebruik van. De H.R.C. baks zenden alles retour en na een gevaarlijke doorbraak schiet een H.R.C.-speier keihard in. Het is voor S. een verloren wedstrijd. En als we denken dat de eer gered zal wor den. weet de H.-keeper net nog corner te werken. Het einde wordt geblazen en H.R.C. heeft zijn tweeden wed strijd gewonnen. Ons 2e elftal was op bezoek bij Schagen II. en speel de een goeden wedstrijd, die bekroond werd met een 53 overwinning. De adspiranten waren er het slechtst aan toe. Doordat verschillende spelers wegens hun 18-jarigen leeftijd niet meer mee konden spelen, waren de a-spelers heel wat minder dan vorige jaar; dit bleek uit den uitslag: met 60 hebben de Schager adspiranten hun terug gestuurd naar Wleringen. AARTSWOUD. Uitslag voetbalwedstrijden. Aartswoud I speelde tegen Obdam I om een medaille, welwillend aangeboden door een sportliefhebber ter gelegenheid van de kermis. Ze speelden op eigen terrein en wisten te winnen met niet minder dan 40. Aarswoud H ging niet door daar Kolhorn vermoedelijk door slecht weer niet was opgekomen. OUDKARSPEL. D.T.S. 3 speelde Zondag een wedstrijd tegen Vitesse S van Bovenkarspel, met als uitslag 82 voor D.T.S. D.T.S. a speelde Zondag tegen Schoorl a met als uit slag 30. VEENHUIZEN. Zondag speelde L.V.C. I een wedstrijd op het gemeen telijk sportterrein te Hoogwoud tegen Blauw-Wit van Winkel en wist met 2—2 gelijk spel te maken. CALANTSOOG. V.V. Callantsoog I—Dosko-veteranen: 0—3. PETTEN. Geel Rood 2 van 't Zand speelde te Petten tegen P.S.V. 2. Ondanks 't feit, dat P. met enkele invallers uitkwam, was ze verre de baas over G. R., dat met 10 spelers verscheen. Tegen wind in spelend liet P. een aardig partijtje voetbal zien en de kleine mld-voor en de stoere rechtsbuiten werden achtereenvolgens in de gelegenheid gesteld den stand op 40 te brengen. Tegen de verwachting in hield G. R. na de rust kranig stand, eerst na gerulmen tyd voerde P. de score op tot 7—0, de eindstand. 'T ZAND. De voetbalclub alhier heeft Zondag j.1. wel pech ge had. Het le elftal dat alhier op eigen terrein tegon Dosko 2 speelde moest het onderspit delven met 14, evenzoo verloor het 2e te Petten tegen Petten 2 met 07, terwijl het 3e te Callantsoog tegen Call. II verloor met 01. OUDESLUIS DOSKO I speelde een competitiewedstrijd alhier te gen Helder 4. Hoewel D. een flinke 52—overwinning wist te behalen, heeft zij moeite genoeg gehad met H., welke over een mooie, pittige ploeg beschikt, welke tot het einde toe bleef werken. D. speelt eerst tegen wind, wat geen bezwaar bleek om evengoed den stand op 20 te brengen in haar voordeel. Voor de rust maakt H. echter nog een tegenpunt, Rust 21 voor D. Na de rust maakt D. direct 31, doch H. weet vrij spoedig den achterstand te verkleinen, 32. Voor het eindsig naal klinkt, heeft D. echter den stand op 52 weten te brengen. Het geheel was een aardige" wedstrijd, welke het aankijken best waard was. D.O.S.K.O. II speelde vriendschappelijk te 't Zand te gen Geel Rood I, en hield zich ook uitstekend, door met niet minder dan 41 te winnen, hetwelk toch tegen G. R. op eigen terrein, direct niet zoo gemakkelijk is. De D.O.S.K.O. veteranen waren bij Callantsoog I op be zoek en keerden zoowaar met een 3—0 overwinning te rug. Alzoo wel een succesdag voor D. A.s. Zondag krijgt D.O.S.K.O. I bezoek te Oudesluis van H.R.C. 4 uit Den Helder. H. blijkt over een mooi elftal te beschikken, zoo dat wij a.s. Zondag een moolen wedstrijd kunnen ver wachten. NJELV.B.-UITSLAGEN. 1 C: Zeemacht 1Sparta 1, 14; Succes 1H.R.C. 3, 03; Helder 3B.K.C. 1, 13; Nieuwe Niedorp 1— Wieringerwaard 1, uitgesteld. 2 D: B.K.C. 2—J.V.C. 1, 3—4; DOSKO 1—Helder 4, 52; Texel 2H.R.C. 4, 2—3; Sparta 2Succes 2, 35. 3 D: Kolhorn 1Sparta 3, 23. Adspiranten K: H.R.C. aHelder a, 33; Sparta a Succes a, 60. Adspiranten L: Helder b—H.R.C. b, 1—3; H.R.C. c— Helder c, 0—2. K.N.V.B. 2e klasse A. De twee, hier gespeelde wedstrijden ein digden in gelijke spelen. Zoo wist T.O.G. het tegen het verzwakte D.E.C. niet verder dan 11 te brengen. De match H.R.C.Alcmaria Victrix bracht op niet veel an ders (2—2). Zeeburgia, Hollandia, A.F.C., West-Frisia, Z.V.V. en WF.C. speelden niet. 2e klasse B: Haarlem ging weer door met te win nen. Thans was 't V.V.A. dat er met 31 aan gelooven moest. Hercules won van de Spartaan (10). Velox sloeg B.F.C. (52), terwijl D.W.S. een alleszins ver trouwen wekkende zege op Bloemendaal behaalde (4-0). 3e klasse A: Helder behaalde een fraaie 40-zege op Hortus in Amsterdam. Burgers en Reinders scoorden ieder twee maal. De ploeg heeft uitstekend gespeeld. Oosterpark, dat Zondag a.s. te Den Helder komt, sloeg 't zwakke Amstel met 53. Watergraafsmeer herstelde zich en sloeg Oranje-Zwart met niet minder dan 61. Kinheim werkte zich weer op ten koste van de Meteoor (42). 4e klasse: Vrone kont 't in haar eersten wedstrijd in den K.N.V.B. niet bolwerken. De reis naar Swift (Amsterdam) werd een 60-nederlaag. Uitgeest won met 3—0 van de Rivalen, terwijl S.L.T.O. en J.O.S. de punten deelden. Reserve-klassen: 2e klasse: Spartaan 2—H.R.C. 2, 2—3; Alcmaria 2—Ajax 3, 0—1; 3e klasse: Helder 2— D.E.C. 3. 2—0; Z.V.V. 2—Alcmaria 3, 6—1; A.F.C. 3— Hollandia 3, 01. OVERZICHT. De wedstrijd Nieuwe NiedorpWieringerwaard, die ongetwijfeld een spanned karakter met een twijfelaeh- tigen uitslag gehad zou hebben, kon wegens de athle- tiekdag in Schagen niet doorgaan. Ook Texol speelde niet; deze had n.ï. een vrije Zon dag. Sparta behaalde een klinkende 41 overwinning op Zeemacht. De bewering, als zou Zeemacht met onge- reohtigde spelers zijn uitgekomen, bleek onwaar. Groen en Hilker waren nJ. voor Zeemacht opgegeven, doch nog niet door Helder geschrapt Ondertusschen van de Spartanen een keurig resultaat H.R.C. is ook niet voor de poes, getuige de 30 over winning op Succes. Helder 3 werd thuis door B.K.C. geklopt (13). Tweede klasse. J.V.C. heeft meer moeite met B.K.O. 2 gehad, dan ver wacht was. Een 4—3 zege valt ons niet zeer van hen mee D.O.S.K.O. IHelder 4 werd een 52 overwinning voor de zwarthemden. H.R.C. 4 speelde met alle macht tegen Texel 2 en mocht, onverwacht het zoet der overwin ning smaken (32). Succes won in een doelpuntenrijke match van Sparta 2 (53) in Schagen. Derde klasse. Sparta 3 verweerde sich kranig tegen Kolhorn. 10 was met rust de stand voor K., doch de geel-rwarten wisten een 32 zege te bewerkstelligen. Adspiranten. De strijd om de Heldersche adspiranten hegemonie eindigde in een gelijk spel (3—3), een zege die de H.R.C. a-adspiranten door geweldig enthousiasme tegen Helder a wisten te verkrygen. Sparta a zij zich er dan ook wel van bewust dat hen Zondag as. een zware uitwedstrijd tegen Helder a wacht. Succes a lijkt ook aan de zwakka kant te zijn. Met 60 werd van Sparta verloren. In de andere afdeeling won H.R.C. b met 3—1 van Heldor b dat door 't afstaan van spelers aan Helder a zwak was. I Helder c wist met 2—0 van H.R. C. te winnen. GEMEENTE SCHAGEN. Overleden: Jan Bakker, oud 82 jaren, weduwnaar van Trijntje Stam. POLITIE. Gevonden: een hamer, een zwarte muts. Verloren: een sleuteltje van een melkbus; een rij wielplaatje. Inlichtingen ter secretarie. Verschillende berichten. Nog is men niet bekomen van de eerste ontstelte nis over de ramp van de R. 101, of reeds wordt men opnieuw opgeschrikt door een tweede Jobstijding: Het Junkers-vliegtuig D. 1930 van de Deutsche Luft- .hansa, dat den dienst Berlijn-Weenen onderhoudt, is gistermorgen nabij Dresden verongelukt. De acht inzittenden zes passagiers en twee bestuurders werden gedood. Nader wordt gemeld, dat er bij het ongeluk acht menschen zijn omgekomen. Aan boord waren de be stuurder, de monteur en zes passagiers, w.o. twee vrouwen. Zeven menschen waren op slag dood. Op weg naar het ziekenhuis is de ernstig gekwetste aan zijn wonden bezweken. De machine is van het type Messerschmidt M 20 en kon 15 personen vervoeren. Sedert lang is dit type bij de Duitsche Lufthansa in dienst. Over de oorzaak van het ongeluk is op het oogenblik nog niets te zeggen. Een commissie van onderzoek uit Berlijn is reeds per vliegtuig naar Dresden onderweg. Het toestel is volkomen vernield, het is echter niet verbrand. Het vliegtuig was bezig den gebruikelijken bocht vóór de landing te maken. De weersomstandigheden kunnen de oorzaak van het ongeluk niet zijn, daar het zicht 10 K.M. was en de wolken 600 M. hoog wa ren. De Lufthansa had het toestel pas ecnige dagen ge leden van de fabriek overgenomen. Het was dus een bijna gloednieuw toestel. Zeer tragisch is de dood van den passagier dr. Kühnel. Hij was voorzitter van den Oostenrijkschen auteursbond. Oorspronkelijk zou hij Dinsdag naar Weenen gaan, doch op zijn verzoek was zijn biljet tegen vandaag uitgeschreven. In het Zuiden van de Zuid-Amerikaanscihe repu bliek Brazilië, is in verschillende staten, als Rio Grande de Sul, Minas Geraes, Parana en San Paulo, een opstandige beweging uitgebroken, welke gericht is tegen den gekozen bondspresident, Prestes, hij wiens verkiezing het volgens zijn tegenstanders niet eerlijk zou zijn toegegaan. De bondsregeering heeft den staat van beleg af gekondigd. De oorzaak der beweging. Oorlogs schepen naar het Zuiden gezonden. Volgens nadere berichten is de revolutionncire be weging ontstaan, doordat bovengenoemde staten on tevreden zijn over dc politiek van de bondsregeering te Rio de Janeiro. Deze staten zouden het plan heb ben Prestes, den nieuwgekozen president, niet te er kennen en protesteeren tegen de houding var» het bondscongres. Gemeld wordt dat oorlogsschepen der bondsregee ring naar het Zuiden zijn gezonden teneinde een blok kade in te stellen. Nachtelijke gevechten te Para. Reuter seint uit New York: Uit goede (niet-officieelc) bron wordt gemeld, dat het garnizoen van Para in opstand is gekomen en de officieren en generaals gevangen heeft gezet. Er hadden nachtelijke gevechten plaats tusschen het garnizoen, dat meester was van een deel der stad en de politie, die de federale regeering trouw is ge bleven. Ook eenige staten in het noorden in op stand. De staten Piauhy, Ceara, Rio Grande do Norte en Parahyba zouden zich bij den opstand hebben aan gesloten. Een aanval op Sao Paulo zou aanstaande zijn. Generaal Dacunha, een der rebellenleiders, bevestig de, dat de opstandelingen in Rio Grande do Sul be schikken over 40.000 man en 1000 burgers, en dat zich voortdurend federale troepen bij de insurgenten aansluiten. Zeven staten in opstand. Volgens de laatste berichten uit Brazilië zouden ten minste zeven staten tegen de bondsregeering in opstand zijn gekomen. Opmarsch naar Rio. Volgens berichten uit Uruguay zouden omstreeks 40.000 opstandelingen toebereidselen treffen voor een opmarsch naar de hoofdstad van Brazilië met het doel de regeering ten val tc brengen. Het gerechtshof te Den Haag heeft gister den gewe zen procuratiehouder wegens doodslag op zijn pa troon Lans te Rotterdam, wegens valschheid in go- schrifte, meermalen gepleegd en verduistering, even eens meermalen gepleegd, met vernietiging van het vonnis der Rotterdamsche rechtbank veroordeeld tot twintig jaren gevangenisstraf. De Rotterdam sche rechtbank had den verdachte tot vijftien jaren gevangenisstraf veroordeeld. Het hof overwoog in zijn vonnis dat bewezen is, dat verdachte met het oogmerk om Lans van het leven te berooven, hem aan het hoofd en aan den hals ver schillende verwondingen heeft toegebracht, tenge volge waarvan Lans is overleden, hetgeen het mis drijf van doodslag oplevert. Voorts achtte het hof be wezen de verduistering en valschheid in geschrifte meremalen gepleegd, en heeft met vernietiging van het vonnis der Rotterdamsche rechtbank verdachte tot den genoemden straf van twintig jaar veroordeeld. Machinist en stoker zwaar gewond. Zondagmorgen om 10 uur is een sneltram van de Zuld-Nederlandsche Stoomtramweg-maatschappij, ko mende van Etten op den Lieeboschweg tusschen Etten en Princenhage, in volle vaart ontspoord en gedeeltelijk omgeslagen. Slechts het personenrijtuig bleef overeind. De locomotief en een bagagerijtuig reden den straat weg over, botsten tegen de boomen en sloegen toen om. De machinist P. Roks uit Princenhage en de stoker Van Dingen uit Gastel geraakten onder de machine en werden overdekt met brandwonden, veroorzaakt door ontsnappenden stoom, van onder de machine vandaan getrokken. Beiden zijn naar het St Luciagasthuis te Princenhage overgebracht De passagiers in het personenrijtuig, dat zwaar be schadigd werd, bleven ongedeerd. De toestand van den machinist Roks is, naar later nog meegedeeld werd, levensgevaarlijk. BOTTER LEK GESTOOTEN. De schipper gered. Zondagmorgen om 7 uur heeft een mosselbotter van de Balsplaat bij Harlingen af noodseinen gegeven. De motorreddingboot C. A. den Tex verliet daarop de haven van Harlingen om assistentie te verleenen. Het bleek dat het schip, aan boord waarvan zich alleen schipper K. Tot bevond, des nachts door den vliegenden Noord- Westerstorm was overvallen en lek gestooten. De schip per heeft toen den botter op het droge gezet. Het schip is aan zy'n lot overgelaten. De schipper is aan wal ge bracht. AUTO OP EEX HOOP STEENEN. Op den grooten weg 's-HertogenboschGrave Is Zon dagmorgen een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Een luxe auto, reed door tot nu toe onopgehelderde oorzaak in volle vaart tegen een hoop ateenen, die langs den weg lag opgestapeld. De auto sloeg over den kop. De Inzit tenden, een heer en dame, afkomstig uit Hoofdplaat, werden zwaar gewond en naar het ziekenhuis te Grave overgebracht. De heer bleek een bovenbeen te hebben gebroken en had verder ecnige schrammen opgeloopen. Zijn echtge- noote had een lichte schedelbreuk en brak eveneens een been. Beider toestand was gistermorgen bevredigend. TE SNEL GEREDEN. Op den Rotterdamsohen weg nabij Delft Is Zondag middag omstreeks 4 uur de motorrijder C. P., beambte aan de Philipefabriaken te Eindhoven, waarschijnlijk door te snel rijden over den kop geslagen. De politie vervoerde hem naar het Gasthuis, u-aar hij enkele uren later, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden In verband met het in ons nummer van Zaterdag op genomen poltiie-berlcht, waarin verzocht werd om op sporing van een boekhouder, J. v. d. P., geboren te Broek op Langendijk, die verdacht werd f 14.000 te heb ben verduisterd, kan thans worden meegedeeld, dat zloh te 's-Gravenhage aan het politiebureau heeft aange meld de 23-jarige boekhouder J. v. d. P. die bekende f 14.000 te hebben verduisterd ten nadcele van de Ned. Mij. tot Ontginning van Steenkolen, Nassaulaan 4, Den Haag. Hij verklaarde het geld, waarvan hij nog slechts enkele guldens in zijn bezit had, ln het buitenland te hebben opgemaakt. Een 23-jarige bewoner van de Weteringschans te Am sterdam, heeft na een geringe woordenwisseling ln zijn woning een of meer revolverschoten gelost op zyn 30- jarigen stiefvader, die op hetzelfde adres woonde. De man Is aan de bekomen verwondingen overleden. Het lijk is door den G.G.D. naar het Binnengasthuis ver voerd. De dader is aangehouden. Uit zelfverdediging? Nader wordt omtrent deze noodlottige twist verno men: De jongeman woonde met zijn moeder en stiefvader; de beide mannen hadden dikwijls over kleinigheden verschil van meening en ook wel hoogloopende ruzie. Vrijdagavond tegen 9 uur was dit weer het geval. De chauffeur heeft naderhand verklaard, dat hij op een gegeven oogenblik bang werd voor zijn stiefvader, die hem te lijf wilde en toen een revolver trok, dien hij altijd bij zich droeg. Eenige schoten heeft hij toen ge lost in de richting van H. De getroffene deed nog eeni ge passen in de richting van de deur en viel toen neer. Een onmiddellijk geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. De politie heeft N. in verzekerde bewaring gehouden. Het lijk is door de Justitie in beslag genomen. Het staat niet vast of twee of drie schoten gelost zijn. In don eveneens in beslag genomen revolver zaten 5 hulzen, waarvan er 3 ledig waren. Gistermiddag is te Amsterdam een ongeveer vijf tienjarige kantoorlooper op zeer geheimzinnige wijze van dertien mille beroofd, op zóó geheimzinnige wijze dat er ernstig aan gedacht wordt, dat de jongen m het complot betrokken was. Maar dienaangaande staat nog niets vast; het onderzoek, dat geleid wordt door commissaris Pijper van het politiebureau Mar- nixstraat, heeft dienaangaande nog geen enkel be wijs opgeleverd. De jongen is in dienst bij een effectenfirma en was gisteren uitgestuurd om bij twee banken, resp. op den N. Z. Voorburgwal en in de Spuistraat, een bedrag van in totaal dertien duizend gulden te innen. Ilij ontving het geld, maar kwam op het kantoor der el- fectenfirma, dat aan de Keizersgracht, op nog geen kwartier afstands van de banken is gelegen, tot de ontdekking, dat hij het geld kwijt wasHet be drag dat uit bankpapier bestond, had hij geborgen in een actetasch en onderweg had hij zich alleen even opgehouden in een fietsenstalling nabij zijn kantoor, teneinde daar zijn fiets op te bergen. De jongen zegt nu te vermoeden, dat men hem daar het geld afhan dig heeft gemaakt. Maar een politioneel onderzoek in de fietsenzaak leverde geen resultaat op, zoodat de po litie tot dusver voor een raadsel staat. In afwachting van nadere gegevens is de jeugdige geldloopen op het fiureau gehouden^ "de eigenaar van 'de fietsenzaak' te, nadat hem een verhoor was afgenomen, weer op vrije voeten gesteld. AARDBEVING IN NOORD-PERZIë. Groote schade en tal van slachtoffers. Volgens een Reuterberlcht uit Teheran heeft een aardbeving groote schade aangericht in de dorpen aan den voet van den uitgedoofden vulkaan Dania- vend in Noord-Perzië. Er zou ook een aantal dooden te betreuren zijn. Er is een vliegtuig op verkenning uitgezonden, maar door de groote hitte kon het den vulkaan niet naderen. Bijzonderheden ontbreken, daar de verbin dingen verbroken zijn. Geplaagd door een Duitsch echtpaar, wo- nendo te Halfweg. Wij lezen in Het Volk: Ongeveer een week geleden heeft de centrale re cherche een huiszoeking verricht in een boekhandel- tje aan den N.Z. Voorburgwal on in een perceel aan de Spuistraat nabij de Rosema rijn steeg te Amsterdam, waar de winkelier zijn woning heeft, zulks in ver band met een uitgebreiden handel in pornografische lectuur, welke de recherche op het spoor was geko men Deze handelaar werd na de huiszoeking, die een groote hoeveelheid pornografie voor den dag bracht, in hechtenis genomen en kort daarna, in afwachting van de justitieele vervolging, op vrije voeten gesteld. Wij vornemen nu echter, dat deze zaak geleid hoeft tot de ontdekking van een zedendelict van zoo ernsti- gen aard, els de recherche in jaren niet in behande ling heeft gehad. Deze zedenmisdrijven werden, naar gebleken is, reeds sedert een aantal maanden gepleegd door een Duitsch echtpaar, wonende te Halfweg, waarvan de man tevens leverancier was van een deel van een pornografischen rommel, meerendeels door hem zelf vervaardigde foto's. Deze zijn bij den boek handelaar in beslag genomen. De centrale recherche heeft zich, na deze ontdok* king dadelijk met de politie to Haarlem in verbin ding gesteld en in samenwerking met haar het onder« zoek voortgezet. Dit heeft dezer dagen geleid tot de arrestatie van het Duitsche ochtpaar, waarvan de man omstreeks 39 jaar oud is. Beiden zijn na hun. aanhouding naar Haarlem overgebracht, waar dc Justitie hun opsluiting in het huis van bewaring heeft gelast. Het is gebleken, dat dit Duitsche echt paar, zedendelicten van hoogst ernstigen aard heeft gepleegd, waarbij niet alleen een 9-jarig dochterje van hot echtpaar zelf betrokken werd, maar tevens een aantal jongere kinderen, zoowel jongens als meisjes, uit hun omgeving, dio zij in dc woning lok ten. Het ingrijpen van de politie te Halfweg, vooral toen dit tweetal gevankelijk werd weggevoerd, en de gepleegde feiten min of meer bekend werden, heeft groote opschudding verwekt. Nu juist een maand geleden heetf de politie van het bureau Singel in samenwerking met de zedenpo litie een inval gedaan in het boekenwinkeltjc van den 32-jarigen H. E., gevestigd in perceel Singel 443 i)ij den Heiligenweg, waar toen een groote voorraad por nografische boeken en platen in beslag is genomen. Het was de politie toon bekend geworden, dat op een bepaalden dag een zending uit België kon wor den verwacht en dadelijk na de aankomst van dien rommel groep de politie in. Behalve de boekhandelaar E. werden toen nog twee personen in verband met dezo zaak aangehouden. Allen werden na een dag in arrest te hebben doorge bracht, na de voltooiing van dc door de justitie be stemde processen-verbaal, op vrije voeten gesteld, in afwachting van de behandeling van de zaak voor de rechtbank. Naar wij vernemen, is de politie Donderdag echter andermaal tot de arrestatie van E. overgegaan. De politie was tot de overtuiging gekomen, dat deze man den handel in pornografische schrifturen op groo-o schaal bleef voortzetten. In verband hiermee deed de zedenpolitie Donderdagmiddag, in tegenwoordigheid van commissaris Harrcbomeo, opnieuw een inval in het obscure boekenwinkeltje. Geconstateerd werd toen niet alleen, dat er een vrij groote voorraad pornogra fische geschriften, boeken en platen ten verkoop in voorraad was, maar tevens dat dc verkoop van der gelijke lectuur plaats vond. De politie kreeg bij het door haar ingestelde onder zoek aanwijzingen in handen, dat een aantal foto's en dergelijke afkomstig zijn van den Duitscher uit Half weg en dat E. met dit Duitsche echtpaar relaties on derhield. Wederom werd de geheele voorraad in beslag geno men, terwijl de voor een en ander aansprakelijke man in hechtenis werd genomen. Hiermede vervul ik den treu- rigen plicht, U kennis te geven van het overlijden van onzen lieven Man, Vader en Grootvader GERBEN VRIJBURG, Oud-Notaris te Zijpe, in den ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam, A. VRIJBURG— Berkhouwer. Schagerbrug, Zijpe, 5 Oct. 1930. Heden overleed, tot ons groot leedwezen, onze beste Hoogge achte oud-Patroon, de WelEd. Gestrenge Heer G. Vrijburg, oud-Notaris, in den ouderdom van 69 jaar. E. RENTENAAR. J. J. BLEEK. Schagerbrug, 5 Oct. 1930. INPLAATS VAN KAARTEN. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon JOCHEM. J. W. BLAAUBOER. C. BLAAUBOER—Jansen. NQord, Schagen, 6 Oct. 1930. Onderpeteekenden betuigen aan Fa milie, Firma Eecen, Personeel Firma Eecen, Buren en Vrienden, hun har telijke» dank voor de groote belang stelling hun op 1 October bewezen. Joh. DUIJF. A. A. DUIJF—Bakker. Oudkarspel, October 1930. Hiermede geven wij U kennis van het overlijden van onze ge liefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder GEERTJE SMIT, Wed. van H. SCHR1EKEN, in den ouderdom van 62 jaren. 's-Hertogenbosch, Kanaalstraat 5, P. SCHRIEKEN. J. SCHRIEKEN—Kloet. Bergen, W. BLAAUBOER. O. BLAAUBOER-Schrleken. Barsingerhorn, A. SCHRIEKEN. K. SCHRIEKEN—Wit. J. W. SCHRIEKEN en Verloofde en Kleinkinderen. Barsingerhorn, 6 Oct. 1930. Eenige en algemeene kennisgeving. gekruist Texelsch ras, bij G. BAKEN ;zn., Anna Paulowna. Aan hetzelfde Adres: 23 beste Biggen te koop. Heden werd plotseling van onze zijde weggenomen, onze innig geliefde Man, Vader en Behuwdvadcr, de heer Lambertus Brugman, in den ouderdom van ruim 62 jaar. Zijn diepbedroefde Echtgenoote en Kinderen Wed. N. BRUGMAN—Claij. G. J. BRUGMAN en Verloofde. J. C. VETHMAN-Brugman. J. VETHMAN. C. W. BRUGMAN, i W. BRUGMAN. Barsingerhorn, 4 Oct. 1930. De ter-aarde-bcstelling zal plaats hebben op Woensdag 8 Oct. a.s. te Nieuwe Niedorp, nam. half 1 vanaf het sterfhuis. TE KOOP: te Heerhugowaard (Zuid) aan den Kabel aldaar, en 1 H.A. 15 Aren 55 Centiaren WEI LAND, verhuurd het land tot Kerstmis a.s., het huis tot 30 April 1931 voor f 350 per jaar. Inlichtingen verstrekt Jb. STEKELBOS, Heerhugowaard Zuid. Voor spoedige indiensttreding gevraagd voor de w(jk Nieuwe Niedorp. Borgstortlng ad f 300.— verelscht. Sollicitaties te richten aan het Bestuur der Coöperatieve BroodbakkerU en Verbruiks» vereeniglng „DE TIJDGEEST" te Winkel.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3