Radioprogramma □I SPORT E™ VAN ZONDAG DRAIS^AvanVALKENBURQ'S- e A LEVERTR/ Begrijpelijk zal het Uw Bestuur nu ook wel zijn ge worden, dat toen de Raad op 1 November j.1. in be handeling nam Uw verzoek van den vorlgen dag om subsidie voor wegvcrbeterlng, terstond de wensch om een trottoir weer naar voren kwam en met nog meer aandrang, omdat men vermeende, dat by het grondig behandelen van den weg en var. het weggedeelte, waarop men het trottoir wenschte, een trottoir gemak kelijker en op minder kostbare wijze kon worden aangelegd dan op een reeds bestaande bestrating of nieuw aangebrachte verharding. Waar het ons van nabij bekend is, dat de Raad aan de in den brief van 1 Nevember j.1, genoemde trottoirs biyft vasthouden, verzoeken wy U beleefd, ten einde nu en liefst spoedig, tot de door ons eollege zoowel als door Uw bestuur gewenschte daadzaken te kunnen geraken wel de totstandkoming van de trottoirs aan den Zuldermolenvaartsweg en aan de Spoorbuurt te willen bevorderen, en het onderhoud daarvan evenals van de te maken wegen voor rekening van Uwen Polder te willen nemen en ons tevens te willen be richten of naar Uwe meening in de nog te maken extra kosten van deze trottoirs eveneens een subsidie van 40 moet worden bijgedragen. Burgemeester en Wethouders van Anna Paulowna, get. LOVINK, Burgemeester, get C. KEIJZER, Secretaris. Het antwoord van D. en H. bij schryven van 15 Sept. 1930 luidde: In antwoord op Uwen brief van 13 dezer, no. 540/21, betreffende wegen en voetpaden, hebben wij de eer U te berichten, dat wy, om de bestaande moeliykheld op te lossen, ons nieuwe verzoek tot bevordering van een gemeenteiyk subsidie voor wegverbeterlng tot een 1 a- g e r percentage hebben teruggebracht dan aanvanke lijk het geval was, zulke met de bedoeling, dat de gemeente dan nu zelve in de gelegenheid zal worden gesteld daar, waar de Raad dat wenscht, trottoirs te maken op aan de ontworpen breedte der wegen gren zende terreinen van den polder. Dat maken en verder onderhouden der gewenschte trottoirs zal dan uit sluitend een zaak der gemeente zy'n. De Polder zal zich daarby bepalen tot het beschikbaar stellen der gron den, voor zoover die zyn bezit zyn. Zóó, hopen wy, dat een oplossing kan worden ge vonden, welke wederzyds bevrediging schenkt. Dykgraaf en Heemraden van den Anna Paulownapolder, get. C. WIJDENES SPAANS, Dykgraaf. get. C. KEIJZER, Secretaris. De Voorzitter wijst op de terugbrenging van het per centage dat van de gemeente werd gevraagd eerst 50 pet. en nu 40 pet wat voor de gemeente een verschil oplevert van f 9000. Dykgraaf en Heemraden hoopten dat daardoor de wegverbeterlng en het aanbrengen van een trottoir uit elkaar zouden blijven. Uit het raadsver- slag Is gebleken dat des* zaak door den raad is aan gehouden en de correspondentie aan de leden zou worden verstrekt. Het is wellicht gewenscht om nu de beslis sing van den raad af te wachten. De vergadering denkt er biykbaar ook zoo over, bespre king vindt nie.t plaats, en de mededeelingen werden voor kennisgeving aangenomen. Uitgifte in erfpacht. Dijkgraaf en Heemraden stellen voor tot uitgifte In erfpacht van een terreintje voor het bouwen van een woning aan den N. Molenvaartsweg aan N. Raap en van twee terreintjes aan de provincie Noordholland voor den bouw van transformatorstations resp. aan den N. Molen vaartsweg en den Stoomweg. De Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur excuus vraagt omdat het reeds verder is gegaan dan geoorloofd is. De heer Raap had evenwel nogal met het oog op zyn ontslag aanvrage, en waar het hier een byzonder nuttig persoon voor de gemeenschap gold en de heer Raap dat hoopt te biyven, heeft het Dag. Bestuur die vrijheid gevonden verder te gaan dan het gerechtigd is. Het perceel groot pl.m. 1400 M2. kan niet algemeen als bouwterrein worden beschouwd, doch gedeeltelyk als bouwterrein en gedeel telijk als tuin of erf. Het Dag. Bestuur stelt voor het perceel ln erfpacht uit te geven 500 M2. voor 7Mi cent per M2., het overige gedeelto voor 2% cent per M2. De heer K. A. Kaan zegt dat de Voorzitter terecht heeft opgemerkt dat de heer Raap zich voor de polder ver- diensteiyk heeft gemaakt, van het landbouwonderwijs enz. hebben de boeren geprofiteerd, en spr. vraagt of het nu niet mogelijk is om, zoolang de heer Raap leeft, hem die erfpacht te schenken. De Voorzitter antwoordt dat dit felteiyk niet kan. En spr. heeft ook gezegd dat de heer Raap zich verdienste lijk heeft gemaakt voor de gemeenschap, maar niet voor den polder, qua waterschap. De gemeenschap zou dus den heer Raap ten goede moeten komen als dit billijk en gewenscht wordt geacht Het Idee van den heer Kaan ls zeer mooi, maar langs den door hem aangegeven weg kan niet worden bereikt wat deze beoogt. De heer Stammes vraagt of de erfpacht niet een beetje aan den duren kant is. Het is een verloren hoek en zoowel 7tt cent als 2*4 cent vindt spr. nogal hoog. Spr. dacht dat het gemakkeiyk was een prys te betalen en dan wat biliyker. De Voorzitter zegt dat de juiste grootte der 2 deelen niet bekend ls. De heer Raap ging met de voorgestelde regeling accoord. Als hy een gedeelte van het perceel had willen hebben, hadden wy wel geprobeerd er iets op te vinden, doch de heer Raap wilde het geheele per ceel wel hebben. Het eenigste was, dat de heer Raap het perceel llover wilde koopen, maar het polderbelang kan soms vorderen dat het bezit aan den polder blijft. En het zou niet goed wezen het belaag van den polder achter te stellen bij dat van den sympathieken persoon, als de heer Raap. Het ls het laagste tarief dat de polder ook voor anderen in toepassing brengt. De heer K. A. Kaan vraagt of met de uitgifte van het perceel niet in botsing wordt gekomen met den a.s. primairen weg. De Voorzitter zegt, daar zeker van to zijn, meer mag hy er niet van zeggen. Spr. merkt voorts op dat het niet zal worden een primaire, maar een secundaire weg. De heer Kaan denkt dat het wel by teckenen zal bly- ven, en niet tot het maken van den weg zal komen. De Voorzitter zegt evenwel dat het wel in orde komt. De heer Van Balen Blanken vraagt of het schuthok dat op het perceel staat van den polder is. De Voorzitter antwoordt bevestigend, dat schuthok gaat weg, het wordt zoo goed als niet gebruikt, en als het noodlg ls kan het weer op een andere plaats worden gezet. Het voorstel van het Dag. Bestuur wordt aangenomen De terreintjes aan N. Molenvaartsweg en Stoomweg wor den aan de provincie in erfpacht afgestaan voor 50 ja ren, tegen 10 cent per M2. In verband met het hierboven vermelde besluit wordt goedgevonden de vergoeding voor het gemis van tuin grond aan den sluiswachter P. Kuiper te verhoogen van os f 40, ingaande 1931. Herbenoeming penningmeester. Aan de orde ls benoeming van een panningmoester ter voorziening in de vacature, welke zal ontstaan door periodieke aftreding van den heer D. J. Kaan op 1 Ja nuari a.s. De voordracht luidt: 1. D. J. Kaan, 2. C. KeU- zer, 3. J. Baken. De heer D. J. Kaan wordt met algemeene stemmen herbe noemd en de Voorzitter noemt het een verblydend versehynsel dat de heer Kaan het algemeene vertrouwen geniet. Spr. wenscht hem geluk met de herbenoeming en hoopt dat de heer Kaan de volgende jaren onder de meest gunstige omstandigheden zyn functie moge ver vullen. Vaststelling rekening 1929. Volgt de vaststelling van de rekening over 1929. De commissie van onderzoek bestond uit de heeren De Graaf Onderwater en Rczelman, doch de heer De Graaf was verhinderd om aan het onderzoek deel te nemen. Door den heer Onderwater wordt gerapporteerd dat alles in de beste orde was bevonden. De gewone ontvangsten be- leeuwarden- droegen f 140660.87, de buitengewone ontvangsten f 301.893.77, totaal f 442554.64; de gewone uitgaven be droegen f 130060.27, buitengewone uitgaven f 432426.47, zoodat het voordeelig saldo bedroeg f 10128.17. De commissie stelt voor de rekening goed te keuren onder dankzegging aan den penningmeester voor het keurige en accurate beheer, en voor de duidelyke wyze waarop de bescheiden aan de commissie werden voorge legd. Overeenkomstig dit advies wordt door de vergadering besloten en de Voorziter dankt de commissie voor haar onderzoek en den heer Onderwater voor het uitbrengen van het rapport. De rondvraag. De heer K. A. Kaan wenscht inlichtingen te vragen over het electrisch gemaal. Er was nogal eens verschil in uitkomsten omtrent den meter en spr. vraagt nu hoe het verdere verloop is. De Voorzitter zegt dat zooals reeds eerder is mede gedeeld, de meter nogal eens vrij sterk opliep. En als de meter één kwartier zeer sterk oploopt, dan sta je voor dat maximum e.cn geheel jaar gedebiteerd. Dat is voor het Dag. Eestuur aanleiding geweest om een relaistoe- stel te doen aanbrengen. Dat werkt vry gunstig, de mo tor slaat automatisch af als de spanning te hoog wordt, cn moet opnieuw aangeslagen worden. Het werkt vry bevredigend, maar het komt nogal eem voer en dan in den nacht by stormachtig weer, on hc'. is voor den ma chinist niet aangenaam telkens daa: er uit bed te moeten. Spr. heeft nu een rapportje aan den machinist gevraagd en in de eerstkomende vergadering zrl het Dag. Bestuur dat rapportje bespreken en aan het P.E.N. op zenden. Spr. denkt dat er op die tijdstippen een klein hiaat ln de stroomleverlng komt. Hierna volgt sluiting. Woensdag 8 October, 298 M.) Hilversum (1071 M., van 12.006.00 n.m. VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwyding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht van Mien EmelsVan Buuren; 10.30 Ziekenuurtje; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Middag- Concert door het VARA-Septet; 1.45 Onderbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Gramofoonmuziek; 2.30 Kindervertellingen; 3.00 „Maak het zelf!" door Céllne SehaakeVerkozen; 4.00 VraaghaJfuurtje voor kinde ren; 4.30 Piano-recital door Betay van Praag; 5.00 Orgelspel door Johan Jong; 6.15 Lezing van J. J. de Roode: „De algemeene toestand van Europa"; 6.45 Saxophoonmuziek van M. Wery; 7.00 Gramofoonmu ziek; 7.05 Vervolg Saxophoonmuziek; 7.20 Oursus te houden door W. H. Vliegen; 7.45 Gramofoonmuziek; 8.00 Uitzending uit Leiden. Medewerking van het VARA-Orkest o.I.v. Hugo de Groot; 9.30 Spaansch Concert (vanuit de studio te Hilversum) door Margue- rite Couperus (zang) en Lion Contran (plano); 10.30 Vervolg Uitzending uit Lelden; 11.00 Persberichten van Vaz Dias; 11.1512.00 Gramofoonmuziek. Huizen (1875 M.) N.C.R.W 8.159.30 Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Zieken- dienst; 11.00—11.30 Gramofocnplaten; 11.30—12.30 Har moniumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12.00 Politie berichten; 12.302.00 Middag-Concert; 2 002.45 Concert door het „Arnhemsch Instrumentaal A. O. V. Trio"; 2.45—3.15 Lezen van Chr. Lectuur; 3.15—4.15 Vervolg concert; 4.155.00 Gramofoonmuziek; 5.006.00 Kin deruurtje; 6.006.45 Uurtje voor de Landbouwers; 6.45 7.15 Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 7.157.45 Cursus Electrotechniek; 7.45—8.00 Politieberichten; 8.00—10.00 Uitzending uit de Geref. Kerk te Rotterdam (Delfs- haven); 10.0010.10 Persberichten Vaz Dias; 10.10 11.30 Symphonie-muziek. SPARTA-NIEUWS. Sparta IZeemacht I 41. Precies 2 uur blaast scheidsrechter Reyers uit Alk maar de beide elftallen binnen de lijnen. We zien dan dat het S.-elftal er als volgt uitziet. C. Prins H. Middelbeek V. Vlottes J. Schlamilch R. Rus P. Eoon W. Rus A. Loggers A. Watertor A. Plakman J. L. Lutjeharms Sparta trapt af voor de schuin over het veld staande wind. Het veld is goed, behalve voor beide goals waar het een ware prut- en waterboel was. De Spartanen schij nen er vandaag byzonder veel zin in te hebben, want spoedig zitten ze voor het Zeemacht-doel. Lutjeharms maakt uit een goed aangegeven bal van Watertor 10. Een kwartier voor rust maakt Watertor no. 2. Het spel gaat vlug op en neer. By een der Zeemacht-aanvallen schiet de linksbinnen van verren afstand op doel. Keeper Prins glipt uit en het is 21. De Spartanen niet ontmoe digd doen er nog een schepje op, zoodat zy steeds voor het Z.-doel verschynen. Goals komen er niet meer en gaat de rust in met Sparta in den aanval. Na de thee welke wy van Zeemacht in de rust moch ten ontvangen, neemt Zeemacht het spel een poosje in handen. De linksbuiten van S. krygt een heele poos niets te doen. Doch stelselmatig werkt de halflinie zich naar voren en zetten hun aanvalslinie aan het werk. Toch duurt het het nog 20 minuten voor Watertor uit een goed aangegeven bal 3—1 weet te maken. De linksbin nen van S. is af en toe niet ter plaatse, wat veel afbreuk aan Sparta's aanvallen doet. By een harde voorzet van links wil de Zeemacht-back den bal uit trappen, deze glipt echter van zyn schoen en schiet onthoudbaar voor Zeemachts keeper, welke heel verdiensteiyk werk ver richtte, in eigen doel 41. Nu ls de strijd beslist, onop- houdelyk keert de Sparta-voorhoede voor het Z.-doel terug, maar goed verdedigen der Z.-back's en keeper brengen geen verandering meer in den stand. Weldra fluit scheidsrechter G. Reyers, welke goed voldeed, het einde van dezen mooien en vlug gespeelden wedstryd. Half zes arriveerden ze weer op de markt te Schagen, waar we vernamen van Sparta II z'n tweede nederlaag. Sparta nSucces II 35. Daar we persoonlyk dezen wedstrijd niet konden vol gen kunnen we geen verslag hierover maken. We zullen ons deze maal dan maar van een verslagje over dezen wedstryd onthouden. De wedstryd was soms het aan zien niet waard. De E.C. zal weer eens moeten verande ren. Sparta III—Kolhorn I 3—2. Sparta's derde elftal vertrok omstreeks kwart over een uit Schagen en wel met negen spelers en arriveerde kwart voor twee aan de Ko'.hornsche kaai. C. R., Spar ta's tiende man, was op z'n motorfiets maar eens de Zui derzee in getufd of soms daar ergens Kolhorn's voetbal veld zich bevond. By navraag bleek hem echter dat, dit maar eens was verplaatst naar het oude voetbalveld achter café Jonker. C. R. kwam dan ook een kwartiertje later ook langs de kaai getufd en verkleedde zich spoe dig. Op het veld gekomen, waren ze reeds een kwartier aan de gang, en de stand was toen nog 00. Met tien menschen werd toen verder gespeeld. Spoedig echter weet Kolhorn uit een schermutseling voor het S.-doel te profiteeren, 10 voor Kolhorn. Hiermee gaat de rust in Na rust maakt Kolhorn zelfs 20. Al een heel mooie voorsprong. Maar de Sparta-menschen zetten hun tan den op elkaar en maken zoo stelselmatig 2—1, 22 en ten slotte hun winnende goal 32. Dit was de kroon op hun werk, voor het taaie volhouden. Goed zoo lui. Laat je niet ontmoedigen, door achterstand. Jullie strekt nu me nlge vereeniging tot voorbeeld. Sparta ASucces A 6—0. Het Sparta A elftal heeft zich best verweerd. We heb ben ook dezen wedstrijd niet bygewoond, maar van hooren zeggen weten we nog wel iets te vertellen. We hoorden dan dat Kasie de Succes-keeper als doel man niet best vond. Dat Kasie ook niet meer in Sparta A thuishoort, aangezien z'n spelcapacitelten minstens voor Sparta 3 gelden. Jammer dat hy nog zoo jong is. Dat Speets z'n heiligdom keurig wist schoon te houden. Dat z'n bynaam van Orai dus keurig op hem van toe passing ls. Dat we af zullen spreken dat als het weer eenigszins beter is we Zaterdagsmiddags of Woensdags gaan oefenen. Omdat Kasie z'n vorige nederlaag nog dwars ln zyn maag zit. Dat hy zich voorstelt om de vol gende maal van H.R.C. a te winnen. Dat ik nu niets meer gehoord heb en dit dus het einde is. H.R.C.Alcmarla 22. (Van onzen sportredacteur). Voorby is ie weer! Een van de wedstryden waarop de rechtgeaarde sportsman In deze omgeving op „vlast" is weer voorbygetrokken. Jammer genoeg kunnen we niet zeggen dat het een „fyne" was, neen, integendeel, daar voor was ten eerste de feu sacré er niet het laatste kwartier uitgezonderd en ten tweede vormde de wlr.d een onoverwinnelijke vyand voor het hooge spel, dat on danks het feit, dat de gang van zaken tot een wijzi ging in laag spel dwong, betracht werd. De bal ging hierdoor zeer veel uit en aan den anderen kant maakte hy het achterhalen van de toch al slecht aangegeven bal len tot een zwaar werk. Alcmaria kwam met drie in vallers, voor Ooms en de gebroeders Rootring, in 't veid, doch dit bleek geen beletsel te zyn om desondanks een ruime technische meerderheid aan den dag te leggen, een meerderheid die zich ondanks herhaaldelijk gesukkel in de Racing achterhoede (Oh De Wijn!) niet in doelpun ten uit liet drukken. H.R.C. stelde hier een volledig elf tal tegenover. Racing won de toss en verkoos het wind- voordeel. De opstelling was als volgt: H.R.C. W. Goudswaard Slesma De Wyn. Stolk P. Goudswaard Roobol Kaptein Bakker Beneker Veldhuizen B. Prins Scheidsrechter Broeksmit Hamstra Jo Bos Lengers Jonker Homan Peereboom Keppel V. d. Vall Hoorn Kuiper Oudes Alcmaria Victrlx Te c.a. half drie trapt Homan af. Racing, gesteund door den wind, neemt het offensief. We denken aan stonds getuige te zijn van enkele spannende oogenbllk- ken voor 't A-doel, maar het is veel leven om niets. De aanvallen, die meestal door den snellen rechtsbui ten van H, Kaptein worden geleid, hebben oogenschynlijk steeds een gevaariyk karakter, maar de voorzet is meestal zoo onbesuisd en hoog, dat de wind ze meestal ver achter doet belanden. De enkele malen dat het wer- keiyk goed afloopt, zijn de Alcmarianen er eerder bij dan Beneker cs., en weg is 't gevaar. Nog niet lang is 't spel aan den gang, of 't blijkt, dat het samenspel by Alcmarla op een hooger peil staat. Wij zagen vele ma len hoe Racers eenvoudig van 't kastje naar den muur Hepen, en hoe een witjak zich een weg baande naar de roode helft Eerst dachten we dat dit slechts sporadisch zou voorkomen, maar de aap kwam al gauw uit de mouw. Er haperde in de roode gelederen iets. 't Leek dat de achterhoede wat schutterde, de Wyn leek zwak. Spoedig kwam de ontgoocheling, toen de witte voorhoede er een paar keer als koek doorvloog. Op den through- pass bleken de witte binnenspolers goed afgestemd, en als Siersma door stevig ingrypen de scheidsrechter met z'n fluitje voor buitenspel en den wind die den bal me ters naast deed belanden, nie,t tusschenbeide waren ge komen, daa hadden we reods enkele malen een door boring van Goudswaard'8 veste beleefd. Corners geen ge brek! Keer op keer waren de roodjakken gedwongen, alhoewel voor den sterken wind spelende, een verdedi gende positie in te nemen. Waarschijnlijk was betere balcontrole mogeiyk tegen wind. Boa bleek zeer gevaar iyk te koppen, en 't H.-doel ontkwam daardoor ook maar nauwelyks aan een doelpunt. Een vrye schop kan ook maar met moeite worden verwerkt. Alleen Kaptein probeert het eens. 't Gaat by 't voorzetten evenwel meestal te wild en Jonker is verder steeds meester van het terrein. H.R.C. mist het verrassende, overdon derende van anders, die vurige begeerte naar de over winning, een factor die reeds in zoovele wedstrijden heeft beslist Nu het zonder dit gaat. en men techniek tegenover techniek moet zetten, nu blijkt het wat er al- zoo aan Racing hapert. Als verzachting mag men even wel aanvoeren dat de rooden hun spil niet in z'n ge wone doen zagen, en dat Beneker niet erg op schot was, maar daarover mag men toch gerust zeggen, dat Alc maria met z'n drie invallers een beter spelletje te zien gaf. Kaptein loopt na een half uur te wild op Jonker in en moet zelf uitvallen. Als hü weg is, geeft Prins een voorzet die na door Kuiper gemist te zyn, door Beneker onhoudbaar wordt ingekogeld (10). Toch had Racing het niet verdiend, en de glimlach der vreugde van de supporters was dan ook wel eenigrzins wrang. Dan komt Kaptein met een verbonden scheen weer te rug. Hy mist evenwel hierdoor iets van z'n snelheid. De rust nadert Het einde van deze betrekkelijk saaie helft wordt verlangend tegemoet gezien. Maar voor dat aan dit verlangen wordt voldaan wordt hij nog even goed Een aanval wordt regelmatig, doch snel opgebouwd. Hamstra rent naar voor, een pass naar binnen volgtvlug wordt de H.-achterhoede gepasseerd; Homan krygt den bal te pakken, men valt niet aan en de bal ligt in do touwen (11). Broeksmit fluit even later rust. Alcmaria begint vol goeden moed aan de tweede helft, doch ziet, daar neemt Racing den bal mee. Nog wordt er wel min der goed geplaatst, als by Alcmaria, doch nu is de rem mende werking van den wind juist een meewerkende factor, die een dusdanige rol speelt, dat een geheele ommekeer van 't spel gerust op z'n rekening kan wor den geschreven. Hamstra liet eerder nog fraaier solospel zien, Bos c.s. profiteerden eerder nog meer van Do Wyns zwakheid, maar de wind gooide alles uiteen. Daar begon zich echter by de Racers ook een vleugje enthou siasme In den strijd te mengen, en dat prikkelde. Toch weet Alcmaria het spel nog eens te verplaatsen, 'waait doordat het spel der Racers door te veel geestdrift nog al eens te slordig werd, wisten de A-mannen op kalmer wijze een overwicht te bewerkstelligen. Een schitterend goal werd er door geboren, toen Hamstra een run be sloot met een keurige passeering van Stolk en toen keurig plaatste naar de toegeloopen Homan, die on houdbaar in 't uiterste bovenhoek je knalde (12). Boa komt door missen van Sicrsma in 't bezit van den bal. Door z'n snelle vaart struikelt hij evenwel en weg is de kans. Benskers schot aan den anderen kant iykt van alle zuiverheid en mikvastlieid ontdaan, als hij uit een voorzet van Kaptein over kogelt. Roobol en Veldhuizen zijn omgewisseld. Dit bevordert nu niet direct de kracht der verdediging, integendeel, naast De Wyn is nu ook de toch al zwakke Veldhuizen een kolfje naar de hand van de Alcmaria-voorhoede; de voorhoede evenwel is er beter op geworden. Een „oude rot" vormt nu weer de onmisbare schakel tusschen Beneker en Bouke Prins. Allengs zien we dan ook een sterke Racing-linkerwing, vanwaar meestal het gevaar dreigt en dan ineens een Alcmaria-aanval die als koek door de linker-defensie helft snijdt. Dit noopt Siersma en P. Goudswaard de be hulpzame hand te bieden, maar daarbij krijgt men na tuurlijk 't nadeel dat men dan aan de andere zyde weer vry staat. We twijfelen dan ook niet of Racing zal moeite doen om De Wijn cn Veldhuizen door beteren te vervangen. Naar mate het einde nadert, begint Racing enthousiast te spelen. Alles wordt er op gezet. Kaptein en Bakker toonenj dan een zeer goed begrijpen als eerstgenoemde de back naar zich toelokt en Bakker den toegcspeclden bal meesteriyk in het net jaagt. De H.R.C.-achterhoede rammelt nog steeds. De voorhoede en de halflinie zit er echter geweldig op en Alcmaria krygt het benauwd. H. weet een groote druk op 't vyandige doel te bewerk stelligen. Prins zien we weer eens in z'n oude glorie, als hy door een geweldige sprong door de lucht een bal tracht in te loopen. 't Wordt een stryd om de over- winning. Beneker kogelt in de laatste minuten nog een bal in den hoek, die evenwelmeesteriyk wordt gestopt. Dan is 't einde. De wedstrijd heeft niet zeer bekoord. Zooals gezegd, het spelbeeld was over 't geheel genomen saai. We denken met meer genoegen terug aan de Alkmaarsche match van verleden herfst, toen Alcmaria na een. ruststand van 11 met 31 won. Dat was van het begin tot het eind 40 plus! Over de spelers het vol gende (als ploeg was Alcmaria dus beter!) Oudes en Goudswaard toonden zich beide van een goede zyde, al dient gezegd, dat beiden lange periodes van rust hadden en we hun spel daardoor niet zoo scherp kun nen beoordeelen. Siersma was in z'n oude doen. 't Komt ons voor, dat de bonkige kantjes van z'n spel, z'n onbesuisd raakloopen enz., een weinig verdwynen, wat ten goede komt aan hem en z'n ploeg. Hy stak gunstig af bij De Wyn, die zeker onvoldoende was; H.R.C. heeft de verwachtingen, die van hem werden gekoesterd, dus niet beantwoord gezien; enkele malen hoorden we v. Til waar als z'n opvolger noemen; we hebben evenwel maar af te wachten. Kuiper en Jonker speelden met een groote rust over hun spel.Ze grepen resoluut in en voorkwamen hierdoor dat 't peutige spel der H.-voorhcede succes had. De halflinics deden niet veel voor elkaar onder. Anders ziet men vaak een groot verlies hierin by twee elf tallen, doch dat was hier niet 't geval. Beide blonken niet uit, vielen ook geenszins tegen. Alleen dan de zwakke plek die ontstond toen Roobol met Veldhuizen omwisselde. Wij hadden van Goudswaard iets meer ver wacht. De voorhoede van Alcmaria was gedecideerd beter dan die der Racers. Tenminste voor rust. Ham stra was het, die vanaf de vleugel de zaak op gang bracht. En binnen was 't zaakje ook in orde; Jo. Bos, Homan en Peereboom vonden het goed met elkaar. Alleen Keppel viel iets uit den toon. Deze linie deed ons voor rust enkele malen denken aan het roemruchte qulntet van een paar jaar geleden: Jo Boa, Muiueri*, Reitsma, Homan en Jan Elfrlng, waarvan er twee (Mulders in Ajax 1 of 2, Elfring in Robur 1) hun weg hebben gevonden in de bovenste regionen van ons vaderlandsche voetbalwereldtje! By H.R.C. was Kap tein, ondanks z'n blessure, de gevaarlijke man. Da anderen kunnen niet zonder meer goed of slecht wor den genoemd; doch middelmatig als geheel waren ze toch wel. Blauw Wit's zegetocht. P.E.C's kampioensplannen. K.N.VJB.-overzicht van 5 October. Toch nog een zestal eerste klasse wedstryden afge last! Hierdoor was Velocitas een speling van 't lot gedwongen nog een weekje op haar eerste match te wachten. AFBEELING I. Ajax won op eigen bodem van H.D.V.S. (20). Men schrijft dat de Rood-witte Amsterdammers hun suc cessen hoofdzakelyk op eigen terrein moeten behalen, reden te meer waarom ze niet mocht talmen 't goed begonnen Hermes te kloppen. D.F.C. was thuis van Stormvogels, 't Verschil bedroeg evenwel slechts 1 puntje (10). H.F.C.'s veld werd afgekeurd. Ook de overwinning van Z.F.C. op H.B.S. was klein. Toch helpt deze zege (32) de Zaankanters weer om zich met 5 punten uit 3 wedstryden bovenaan te plaatsen, 't Gooi sloeg V.U.C. (1—0), dat zich dus ten tweede male geslagen zag. Een bijzondere uitlooppoging van de een of andere club is nog niet te constateeren. Z.F.C. schijnt het te willen, maar er zal by lastiger wedstryden, als bijv. tegen Ajax. D.F.C. en Excelsior wel eens wat anders komen kyken. De ploeg is, en dat wordt ook uit eigen boezem verklaard, lang zoo sterk niet als In dit befaamde tweede competitiehelft van vorig jaar. AFDEELING H. Reeds nu is er in deze afdeeling slechts een club die ongeslagen is. En dat dit de Zebra's zyn, zal velen genoegen doen, die op een hernieuwd kampioenschap van Blauw-Wit hopen. Vandaag haalde ze het staaltje uit om Sparta in eigen home te kloppen (10), waar door ze met 6 punten uit 3 wedstrijden en een score van 72 aan 't hoofd gaan. Hilversum, nog ongesla gen liet een veer in Velsen, waar V.S.V. zich volkomen van haar zwakke begin herstelde (02). Feyenoord won van Edo met 42, daardoor van zin om de Ze-, bra's te volgen. A.D.O. behaalde een fraaie 72-ovep» winning op R.C.H., de bedwinger van Rapid! Zou de nieuwe opstelling zoo goed voldoen? K.F.C. bracht het er waarachtig niet selcht af in Den Haag. waar een 1—1 geiyk spel tegen H.V.V. werd geforceerd. AFDEELING ITT. Wat zou dat P.E.C. toch bezielen. A.G.O.V.V., dat onder de kamploenscandidaten had gerangschikt, kreeg daar In eigen home even een gevoelig lesje van de groen-witte Zwollenaren (15). Zou P.E.C. B.V.V. gaan nadoen. Waarschyniyk herinnert men zich die zege tocht van 7 achtereenvolgende overwinningen nog? Go Ahead ging voort met zich te herstellen en sloeg Robur met 5—3. Alhoewel in de onderste lagen der ranglijst verkeerend, geiooven we niet dat de roode lantaarn in hun handen belandt. Laat ze eerst maar eens een thuiswedstrijd krygen. Uitwedstrijden tegen Enschede en Go Ahead zyn niet voor de poes. Dat Enschedé zal 't zeker ook weer een eind schoppen. Tubantla leed een 52-nederlaag, waardoor Enschede P.E.C. op de voet volgt. Heracles wist slechts met 3—2 van Vltesse te winnen. Een goed resultaat der Arnhemmers. Z.A.C.Wageningen vond geen doorgang. AFDEELING IV. Willem II, de oud-kampicen won haar plaatseiyken wedstrydtegen Longa met 6—1. Longa schuttert raar

Schager Courant | 1930 | | pagina 6