Sthager Courant BANNE VALKKOOG. Tweede Blad. Uit onze Omgeving. LANGENDIJK Z IJ P E HOOGWOUD ST. PANCRAS NIEUWE NIEDORP BARSINGERHORN WIERINGEN Woensdag 15 October 1930 73ste Jaargang. No. 8748 Vergadering van het college van Dagelijksch Bestuur en Hoofdingelanden van de Banne Valkkoog, op Dins dag 14 October 1930, des middags half 2, ten huize van den kastelein J. van Schoorl te Valkkoog. Voorzitter de heer T. Rens Az., secretaris de heer F. S. v. d. Velde, penningmeester de heer A Klerk. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering, waarna allereerst aan de orde wordt ge steld de Verkiezing van Hoofdingeland van het Ambacht van West friesland, genaamd Geestmer-ambacht aftredend is de heer T. Rens Az. Van de 33 stemmen die werden uitgebracht, ver kreeg de heer T. Rens Az. 27 stemmen, de heer P. Berkhout 6 stemmen, zoodat de heer T. Rens Az. is gekozen. De heer Rens dankt voor het in hem ge stelde vertrouwen en hoopt dat vertrouwen waardig te toonen. Algemeene felicitatie volgt. De notulen der vorige vergadering worden door den secretaris gelezen, waarna ze onder dankzegging onver anderd worden vastgesteld. Naar aanleding van de agenda wordt door den heer Berkhout nog eens ter sprake gebracht den toestand van de sloot bij het perceel-Appel. Door het inwerpen van vuilnis enz. wordt de sloot daar reeds gedempt en de heer Berkhout geeft in overweging op een be paalde plaats een schoeiing te zetten op de scheiding het hek van den heer Appel. Aan het Dag. Bestuur wordt dit overgelaten. Mededeelingen. De Voorzitter deelt mede. dat in verband met de klacht van Geestmerambacht over de sluis te Stroet, een onderzoek is ingesteld en het bleek dat er een steen tegen den aanslagbalk lag. De opzichter van Geestmerambacht heeft evenwel opnieuw bevonden dat de deuren niet voldoende sluiten. Spr. denkt dat de deuren bij het doorvaren onvoldoende worden geopend en daardoor van onder worden beschadigd. De heer Glas vond den toestand niet zoo erg. maar de opzichter moest toch rapport inleveren. Ook een kop van de contradeuren was heel slecht. De heer Burger meent, evenals de heer Glas, dat er geen sluis is die niet lekt, maar de Voorzitter wijst erop, dat Geestmerambacht vordert dat de sluis in orde As. A.s. zomer moeten de deuren er maar uit. De heer C. de Geus heeft nooit gezien dat de sluis deuren niet voldoende werden geopend, maar andere leden blijken een andere ervaring te hebben opgedaan. Het straatwerk te Valkkoog is aanbesteed en inmid dels naar genoegen opgeleverd. In verband met den grooten waterval heeft het Dag. Bestuur de kade geschouwd. Op verschillende plaatsen hebben de ingelanden aan weerskanten van de hekken de dammen niet voldoende verzorgd, de verhooging was te smal. Er zal nog een korten tijd gegeven worden om het in orde te maken, maar daarna zal boete worden toegepast. We moeten 's nachts zegt de Voorzitter, rustig kunnen slapen. De kade van den polder behoefde op een 3-tal plaatsen voor ziening en ook die van den polder Westerend, die is aangeschreven. Op de vraag van den heer Glas hoe de verhooging geschiedt, de Ringpolder vult met klei aan, zegt de Voorzitter dat het de bedoeling is met vaste specie op te hoogen en spr. heeft tot dit doel gratis vaste specie beschikbaar gesteld. De heer T. Rens Cz. wijst er op dat het met dien hoogen waterstand niet mogelijk is de zaak in orde te maken, als het tijdelijk in orde wordt gemaakt, is het toch ook goed. De Voorzitter wijst er op dat het belang van den polder eischt dat spoedig in het euvel voorzien wordt. Spr. zou een maand willen stellen om het in orde te maken. Het is wel gewenscht dat de polder voor dit doel een paar bielsen sloeg, opdat de ingelanden daar achter grond kunnen aanbrengen. Algemeen wordt dit goedgevonden. De heer Gootjes vraagt of het niet de bedoeling was dat het slootwerk bij P. v. d. Molen vroeg-herfst ge beurde. De Voorzitter acht dit moeilijk, het is beter dat het a.s. winter gebeurt. Ingekomen stukken Voor het straatwerk waren 3 biljetten ingekomen en het werk is aan C. Ootes te Schagen voor 66 cent per M2. gegund. De beide andere inschrijvingen waren 90 cent en waren van 2 gegadigden van Wieringen. De keur is goedgekeurd. Het P.W.B. vroeg toestemming tot het plaatsen van betonnen paaltjes bij de afsluiters van het hoofdbuizen net. De paaltjes van 10 bij 15 c.M. komen 40 c.M. boven den grond. Door den Voorzitter was geantwoord dat als de paaltjes hinderlijk zijn voor het verkeer, ze op kosten Van het bedrijf zullen worden verwijderd. Spr. noemt bijv. de afsluiting bij het werkmanshuisje van Eenhoorn, als er daar een wordt geplaatst is dat hinderlijk voor het verkeer. Door het P.W.B. werd geantwoord dat ze alleen bui ten de bebouwde kommen worden geplaatst, fnaar de Voorzitter zegt dat de toestand bij Eenhoorn dus onge- wenscht wordt. Maar, zegt spr. laten ze ze maar zetten, als ze hinderlijk zijn, gaan ze er weer uit. Uit te voeren slootwerk. Van den heer L. Barten was het verzoek ingekomen •m de sloot vanaf 't postje tot aan de sluissloot uit te diepen. Spr. wijst op de bepaling dat als ingelanden bij slootwerk grond ontvangen, ze M deel van de kosten moeten bijdragen. Een tweetal ingelanden, Kort en Van Dijk zijn daartoe ook genegen. Voorz. merkt op dat niet *4 maar 1/3 der kosten jpoet worden betaald. Twee jaar geleden bleek de sloot slecht bevaarbaar te zijn, maar toen waren belanghebbenden niet genegen het 1/3 deel te betalen. Adressant zal er op worden gewezen dat de bijdrage 1/3 der kosten be draagt en de vergadering vindt algemeen goed dat de el'ot dan uitgediept wordt Een verzoek om electrische bemaling. Van een 30-tal ingelanden is een adres Ingekomen, waarin gewezen wordt op den schadelijken invloed van den hoogen waterstand en op het feit dat de be maling van den polder er niet een Is. naar de eischen des tijds. Adressanten verzoeken daarom een electrische bemaling in te voeren. De Voorzitter zegt dat op 10 Juni l.L Is vergaderd en 2 dagen later een enorme waterval kwam. waardoor het water 37 c.M. boven peil stond. Vijf dagen later was het' 35J,-j c.M. boven peil. Vijf jaar geleden is ook om electrische bemaling verzocht, maar toen is het verzoek afgestemd, met het oog op de kanalisatie, die naar verwacht werd, de bemalingstoestanden zou ver beteren. Voor het kanaal OmvalKolhorn is nog f5300 aan bijdragen tekort en het schijnt dat men bijdragen voor andere kanalen wil overhevelen naar dit kanaal, zoodat de mogelijkheid bestaat dat het kanaal toch in de toekomst erkomt. Intusschen, de tegenwoor dige toestand is zeer schadelijk voor de gewassen en spr. vindt het wel wenschelijk te onderzoeken of elec trische bemaling of hulpbemaling verbetering zal brengen. Den heer Glas doet het genoegen, dat de Voorzitter een onderzoek wenschelijk acht. Het verzoek van adressanten geeft een beeld van de geest die onder de ingelanden leeft Spr. noemt de klacht gegrond en wijst erop dat na den regenval van een week terug, vanmor gen het water nog 14 c.M. boven peil stond. Met lan derijen vol producten wordt het een broodvraag. Het is stuitend om te zien dat als gemalen mag worden, dit niet kan door windstilte en vooral waar het hiei; betreft uitmalen op de Ringvaart, waar meestal elec trische bemalingen op uitslaan. Spr. deelt mede, dat het de bedoeling van adressanten is, dat het Dag. Be stuur een onderzoek naar de kosten enz. instelt, en dat daarna een vergadering met ingelanden wordt ge houden. De Voorzitter wijst erop, dat de vergaderingen van het polderbestuur openbaar zijn. De heer Glas erkent dit, maar den ingelanden is het zwijgen opgelegd. De bedoeling was om een vergade ring te houden, waarin de Ingelanden vragen enz. mochten stellen. Den heer Berkhout spijt het te moeten zeggen, maar het bestuur heeft het jaren laten loopen, dat de polder een molenaar heeft, die niet op zijn plaats is. Er zijn vele dagen, dat meer water verplaatst koh worden. Om 5 of 10 duim op voor te komen daarvan is met Mul geen sprake, met Roos, met den windmotor, raken we wel water kwijt De Voorzitter deelt mede. er wel met Mul over te hebben gesproken, maar deze wijst dan op den onge- lijken wind, die het heel gevaarlijk maakt den molen op toeren te laten loopen. Mul oordeelde, dat wij er geen verstand van hadden en spr. heeft opgemerkt dat de wind inderdaad ongelijk was. De heer Burger zegt. dat Mul eenmaal te bang is, al Is het waar, dat de molen wat ongelijk loopt De heer T. Rens Cz. merkt op, dat de molen niet kapot maalt. De heer K. Wit Dz. zegt dat de wind toch zeker niet anders is dan vroeger We hebben den molen wel eens anders zien malen Maar wel heeft de molen nog al eens moeten stilstaan omdat het water op peil was. De Voorzitter zegt dat 5 jaar geleden we 109 uren voor peil stonden Verleden Dinsdag is het gemaal aan de Langereis beginnen te malen en dat maalt dag en nacht. Van de 100 uren waren wij 25 uren voor peil. Schermerboezem evenwel 80 van de 100 uren. Geestmer ambacht doet zijn best om de stuwen te Kolhorn weg te krijgen. In de toekomst zal de toestand wel verbete ren. De heer A. Wit vraagt aan den heer Glas of de pol der als hij electrische bemaling heeft, altijd uit zijn water zal zijn Spr. noemt den polder Schagen, waar een machine staat met ruim voldoende capaciteiten en waar men nog dieper in 't water zit dan in onzen polder De heer Glas zegt dat de door den heer Wit gestelde vraag een technische vraag is. Spr. heeft wel eens ge hoord, dat de bemalingen in de Zijpe te licht zijn voor groote watervallen. Het zal dus zaak zijn om eerst bij verschillende polders en bij een onpartijdig adviesbu reau een onderzoek in te stellen. De heer K. Wit Dz. deelt mede, dat Schagen op 't oogenblik vrijwel van 't water af Is. De Voorzitter herinnert aan het vroeger uitgebrachte rapport van het P.E.N. Er zijn ook polders, die een electro-motor in den molen plaatsen, maar ons prov. bestuur schijnt daar niet zoo yoor te wezen De heer T. Rens Cz. meent dat je je nek altijd breekt bij electrische bemaling, doordat je aan een transfor mator vervalt De Voorzitter noemt enkele cijfers uit bedoeld rap port de totale bemalingskosten zouden f 3.69 beloopen, maar de stroomprijs is nu wel beduidend minder dan 5 jaren geleden. Met 9 tegen 2 stemmen wordt besloten een onder zoek naar de kosten voor electrische bemaling in te stellen, tegen stemden de heeren Berkhout en A. Wit. Verslag kroosschouw. Bij het verslag dat over de op 13 dezer gehouden kroosschouw wordt uitgebracht, wordt aanbevolen, eenige consideratie te gebruiken in verband met den hoogen waterstand. Verschillende ingelanden zullen daarom nog een 14-tal dagen uitstel krijgen, alleen de heer M. Wit zal worden beboet. Bij onderzoek is gebleken, dat de sloot de scheiding tusschen polder Westerend en polder Valkkoog vormen de, in de schouw van den polder Valkkoog valt. Zoo wel de secretaris als de penningmeester geven een uit eenzetting, waaruit blijkt dat er een eigenaardige situ atie is ontstaan, nadat de polder Westerend een eigen bestuur heeft gekregen. De polderlasten verlaagd. Aan de hand van de vermoedelijke uitgaven en ont vangsten over 1930, wordt de omslag bepaald op f 15, vo rig jaar f 16. De zitdag wordt bepaald op Maandag 29 December. De onderbemaling. Bij de rondvraag brengt de heer Berkhout de onder bemaling ter sprake. Volgens het reglement mag de onderbemaling als het water 15 c.M. boven peil staat, niet meer malen. Spr. past het zelf nogal soepel toe en houdt op met malen als de stand 20 c.M. is, maar ziet dat zijn collega's doorgaan met malen. De Voorzitter erkent dat dit niet bij rechtuit is ge weest. Er wordt nu op gelet Er is gemalen tot het wa ter van 't land afbleef. Wel is het niet geheel volgens het reglement maar spr. vindt een soepele toepassing wel gewenscht. De heer D. Wit merkt op dat als de onderbemaling niet mag draaien bij zoo'n hoogen waterstand dan de onder bemaling wel opgeborgen kan worden. De heer C. de Geus begrijpt dat onderbemaling noodig is, maar wat spr. veel eens constateert, is lang niet in de haak. Toen Donderdag het water in den polder 24 cM. boven peil stond en de molen niet werkte, doordat de vijzel kapot was, draaide het molentje van D. Wit nog lustig. En dat gaat niet op. De heer D. Wit zegt dat dit maar een oogenblikje was, en het water van den polder stond op peil. De heer De Geus weerspreekt dit, dan zal het regle ment gewijzigd moeten worden. De heer T. Rens Cz. wijst er op dat het laaggelegen land dat een onderbemaling heeft, geen waterberging heeft. En als de heer De Geus denkt dat door de on derbemaling het overtollige water weg was. moet hij in dat geval maar eens naar het achterste land loopen. De heer D. Wit erkent dat hij van den zomer zijn boekje te buiten is gegaan, maar spr. heeft ook gezien dat toen het water op peil was, de molen van Berkhout maalde. De heer T. Rens Cz., dacht dat als de polder kan ma len. de onderbemaling ook kon malen. De heer De Geus noemt dat een vreemde veronderstel ling. De heer Berkhout heeft eens aan den heer T. Rens Cz. gevraagd of hij wel moenfc malen, en spr. kreeg op die beleefde vraag het antwoord: Moeten we dan ver zuipen. De heer T. Rens Cz. zegt dat de vraag door Berkhout onbeleefd werd gesteld. De Voorzitter merkt op dat door het kleine beetje water van de onderbemaling het poiderwater geen halve centimeter rijst. Den heer Glas doet het genoegen dat de heeren T. Rens Cz. en D. Wit Kz. schuld bekennen. Spr. herinnert aan den geweldigen regenval op 12 Juni, de motor was defect en dan ia het schreeuwend ais men ziet dat Rens voor zijn grasland zijn onderbemaling in werking heeft, terwijl het bouwland van de ingelanden onder water staat. De heer T. Rens zegt dat er een meter water in zijn hooiland stond. De heer Glas wijst er op. dat de hoofdingelanden de reglementen moeten nakomen. Des Zaterdags .was het water nog maar 4 duim lager. De heer T. Rens: Juillie waren 4 duim lager, maar wij stonden nog een meter onder water. De heer Glas wijst er op dat de polder geen last moet hebben van de onderbemaling. De hoer K. Wit was ook in de veronderstelling dat als de polder maalde, ook de onderbcmaling mocht ma len. Dat blijkt nu niet het geval te wezen. Spr. erkent dat de onderbemaling er niet is om den polder onder te malen, maar op 't oogenblik zijn de laaggelegen lan den nog lang niet uit het water. De Voorzitter zal naar zijn beste weten de zaak rege len. De heer Berkhout heeft gezien hoe schipper Bras voor de banne Sint Maarten het grint per auto op den weg brengt en het lijkt spr. een besparing toe als dit op die wijze ook gebeurde op den Valkkoogerdijk. De Voorzitter wijst op de controle, maar geoordeeld wordt dat Roos evengoed toezicht kan houden als het grint vanuit de schuit in de auto gelost wordt. De heer Burger zegt dat dan een paar grinthokken ge maakt zouden moeten worden. De heer Berkhout zegt dat er wel een paar plaatsen zijn die de gelegenheid daartoe bieden enspr. zou ze dan van beton gemaakt willen zien. De Voorzitter zegt toe dat een onderzoek zal worden in gesteld. De heer Molenaar wijst op den verwaarloosden toestand van den Galgenkade, de randen zijn veel te hoog. De Voorzitter zegt voorziening toe. Nog een paar inlichtingen worden gevraagd en daarna volgt sluiting. We vernemen, dat vojral in Broek op Langendijk een groot aantal tuinders zijn begonnen met de teelt van bloembollen. Ons werd meegedeeld, dat, als gevolg van de slechte uitkomsten van het tuinbouwbedrijf, ver schillende pachters hun land geheel of gedeeltelijk niet zullen inhuren. We vernamen ook, dat er van dit vrijgekomen land weer al verhuurd is en soms tegen vrij wat lageren prijs. De landeigenaren zullen ook wel inzien dat de pachtprijzen van tegenwoordig niet gehandhaafd kunnen worden. ZUID SC HA RW OUDE. Het Gezelschap „Nut en Genoegen" hield Zaterdag avond zijn eerste bijeenkomst in dit seizoen. De voor zitter, de heer Renaud, heette de niet-talrijke aanwe zigen welkom en hoopte, dat op volgende bijeenkomsten de belangstelling grooter zal zijn. De heer K. Dijkhui zen werd met algemeene stemmen als secretaris her kozen. De heer Jb. de Geus bracht als penningmeester van de Nutsbibliotheek verslag uit Ontvangen was f 106.09, uitgegeven f 61.95, alzoo een batig saldo van f 36.14. Den penningmeester werd dank gebracht voor zijn gehouden beheer. Van twee leden was bericht Ingekomen, dat zij als zoodanig bedankten. Overwogen werd de wenschelijkheid van een pro- paganda-commissie. De volgende vergadering zal ge tracht worden tot een definitief besluit te komen. Daarna hield de heer P. Boon een lezing over de bestrijding van het Rheuraa, aan de hand van een lezing, door dr. J. van Breemen destijds voor de A.V.R.O. gehouden. Er bleek de noodzakelijkheid uit van een methodische bestrijding der ziekte. Hoewel niet dadelijk aan de ziekte stervende, is de ellende voor de lijders groot, terwijl er een sociaal nadeel uit voort vloeit. In Noord-Holland is het aantal lijders aan rheumatiek groot; doch ook in het buitenand. b.v. in Engeland is ze erg. Gemiddeld 12 18 duizend In den schoolleeftijd bezwijken er aan. Er zijn 82 maal zoo veel gevallen van rheumatiek als van t.b.c. In vele gevallen laat de behandeling nog te wenschen over. Toch schenkt men aan de bestrijding dezer ziekte den laatsten tijd meer aandacht. Autoriteiten hebben den plicht aandacht te schenken aan practische ervaring en de noodige maatregelen te treffen. Op de lezing volgde een leerzame discussie, wat te begrijpen is, als men weet, dat ook in deze streek vele lijders aan rheumatiek zijn. He fantis, jij hier? Waarom zit jij daar? OmJat inbreken makkelijker is dan uit breken» Koosl ZUIDSCHARWOUDE. Woensdag 22 October is in onze gemeente gele genheid tot kostelooze vaccinatie. Alhier doet zich een geval van roodvonk voor ia het gezin van den heer L) de Graaf. OUDKARSPEL. Heden is tot lid van Bestuur van den Nieuwen Polder, periodiek aftredend, de heer Gerb. Moeijes weder herbenoemd. BURGERBRUG. Het schilder-, glas- en behangwerk benoodigd voor den bouw van het Tehuis voor ouden van dagen te Schagen is door den aannemer opgedragen aan den heer J. Renooij Sz., alhier, en den heer P. J. Renooij Sz., te Schagerbrug. Motorrijder over den kop geslagen. Op 't traject Schoorldam—Zijpersluis van den Rijks weg langs het kanaal, hetwelk op 't moment wordt ver breed, sloeg Zondagnacht een motorrijder over den kop, nabij Zijpersluis. Naar wij vernamen is hij door een voorbijkomend collega in bewusteloozen toestand gevon den en opgenomen en in een juist passeerenden luxe auto naar 't Hospitaal te Den Helder vervoerd. Alvorens aldaar aangekomen te zijn, was hij wederom tot het bewustzijn teruggekeerd. Naar bleek, was 't een chauf feur eener autobusonderneming. De oorzaak is ons niet bekend, doch 't wordt niet voor onmogelijk gehouden, dat de aldaar ter plaatse uitgevoerde werken er niet vreemd aan zijn. Ofschoon onveilig licht de plaats aan duidt, is nog altijd de ernstige waarschuwing op z'n plaats voor velen en in 't bijzonder de snelheidsmaniak ken, n.1. om bij avond en nacht, bij in aanbouw zijnde wegen op hun hoede te zijn en een matig tempo te rij den. 'T ZAND. Bij de op 13 dezer gehouden handicapdraverij werd door 14 paarden deelgenomen, t.w.: 1. Mary Magowan van G. Visser .Zijpe: 2. Senator Axbond van Z. Davidson, Hoorn: 3. Maggy Henry van J. Schoon. Medemblik; 4. .->ilent Nancy van Th. Smit, Alkmaar; 5. Remplacant van K. v. Leeuwen, Am- sterdam; 6. Olga van I. Mooij, Wieringerwaard; 7. Janet Harvester van J. Vergaaij, Purmerend; 8. Frettchen van D. Beets, Beemster; 9. Oplooper van D. de Vlieger, Haarlemmermeer; 10. Mary P. van A, Witteveen, Schoorl; 11. Meteor van K. Hart, Me demblik; 12. Malie B van H. Thies, Hoorn; 13. No- therman B van N. Spaans, Schagen; 14. Hartstein van C. Vergaaij, Amsterdam. Een en ander ging om prijzen van f200, f100, fóO en f25. Na vinnige coursen werden de bovenstaande prij zen gewonnen door: 1? prijs Senator Axbond, 2e prijs Hartstein, 3e prijs Mali B en 4e prijs Maggy Henry. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden auto- of vracht wagendekzeil. Bij beschikking van Z.E. den Minister van De fensie, dd. 11 October jl. Vlle afdeeling, no. 333V is aan Cornelis Petrus Pater, ingeschrevene van de lichting 1930 dezer gemeente, voor een jaar vrijstel ling van den dienstplicht verleend wegens kost winnerschap. Onder leiding van den heer I. Hoekstra, Hoofd der O. L. School in de Kerkelaan, alhier, wordt een cur sus schoolvrije jeugd gehouden, waaraan door 10 leerlingen wordt deelgenomen. De heer J. de Ruiter te Ursem heeft zijn benoe* ming tot hoofd der school alhier aangenomen. Naar we vernemen, heeft de heer Jn. Stammes om gezondheidsredenon bedankt als dijkgraaf van het Heemraadschap der Strijkmolens voor de Nie- dorper Kogge. Ook als Kerkvoogd bïj de Ned. Herv. Kerk heeffi de heer Stammes bedankt. Voor den winteravondschoolcursus alhier hebben zich 10 en voor dien te Haringhuizen hebben zich 7 leerlingen aangemeld. B. en W. stellen den Raad voor, over te gaan tot onbewoanbaarverklaiing van het perceel, voorheen bewoond door H. J. Moerbeek aan de Kreil alhiep. Door B. en W. dezer gemeente is aan den Raai voorgesteld het onderhoud van de wegen der Banne Barsingerhorn alsnog over te nemen. Maandagmiddag kwam één der autobussen van de firma Naastepad te den Oever in botsing met de manufacturenauto van den heer S. J. te Hippolytus- hoef. De auto van J. meest het tegen de groote bus afleggen en werd daarbij dan ook flink bescha digd. Persoonlijke ongelukken kwamen echter niet voor. Dinsdagnamiddag geraakte een vrachtauto van B. O. C. „Schel" bij het uitwijken voor een oliewagen van „Texaco" in den Slingerweg in een langs den weg zijnde vrij diepe greppel. De auto zakte tot de assen weg en kon dien tengevolge niet op eigen kracht wegkomen en ook niet met behulp van dom mekracht e.d. Ten slotte werd met behulp van de vrachtauto van J. Lont en handenkracht van ver schillende toeschouwers, de auto weer op den weg getrokken. Het ongeval liep dus nog goed en zon der schade af. Jaarvergadering van de muziekvereeniging „Har-' monie" op jl. Maandagavond in „Concordia" van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. Aanwezig zijn 13 leden en eenige adspirantleden. Voorzitter de heer C. J. Bosker, opent met een gebruikelijk woord, waarna notulen en jaarverslag door den secretaris den heer H. G. Rurap, worden gelezen en goedgekeurd Volgt rekening en verantwoording van den pen ningmeester, den heer C. Gorter. Volgens de commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren C. Duinker en KI. Engel, werden de bescheiden in de beste orde bevonden. Er bleek een nadeelig saldo, hetwelk door het saldo van het vo rig jaar werd gedekt. De commissie en dan penningmeester worden dank gezegd voor de diensten de vereeniging bewezen. Volgt bestuursverkiezing. Aftredende zijn de hee ren C. J. Bosker. C. Duinker en C. Gorter. Allen wor den herkozen met bijna algemeene stemmen. Den directeur wordt een huldeblijk aangeboden voor de vele diensten de vereeniging bewezen. Voor het a.s. examen tot toelating als werkend lid geven zich de volgende adspiranten op; M. Zwanink, M. C. Rump, Jb. Smit, S. de Vries en de heer Kingsma. Het exa men zal op 27 Nov. a.s. worden afgenomen door een hiervoor benoemde commissie. De uitvoeringen wor den vastgesteld op half November, Kerstmis, Fe bruari en met Paschen. Vervolgens wordt aangenomen om het volgend

Schager Courant | 1930 | | pagina 5