Abonnementsgelden, DE GRIJZE ITALIAAN. Gemengd Nieuws. kalen van de school te St. Maarten geschilderd die nen te worden en de school te Valkkoog van een spouwmuur voorzien dient te worden. De heer K. Wit wijst op den flinken post „onvoor zien" en de Voorzitter wijst erop, dat met het oog op den economischen toestand een flinke post „on voorzien" wel gewenscht is, met het oog op moge lijke werkloosheid. De begrooting wordt vervolgens onveranderd voor- loopig vastgesteld. B en W. stellen voor te beschikken over het ba tig «aldo van den dienst 1929. betreffende den kapi taal dienst groot f40.55 en dat te bezigen voor den dienst 1930, ten einde gemeld bedrag mede aan te wenden voor de kosten schoolbouw te Stroet. Goedgevonden. Vastgesteld diende te worden een suppletoirs be grooting, dienst 1930, maar het wachten is op de af: rekening van den heer Saai van den verbouw der bijzondere school. Over diens werkzaamheden is men uitstekend tevreden, maar met het toezenden der afrekening is de heer Saai laksch. Er zal nog eens op toezending worden aangedrongen. Ontwikkellngsonderwljs. B. en W. stellen voor, ook dezen winter de gelegen heid te geven, bij genoegzame deelname, om ontwik- kelingsonderwijs te kunnen ontvangen, zoowel in de openbare als bijzondere scholen. Algemeen goedgevonden. Wat betreft bet aantal leerlingen dat vereischt wordt om een cursus te doen houden, stelt de Voor zitter voor de school eenigszins te wijzigen. Het aan tal leerlingen van de dagscholen is op t oogenblik: Smt Maarten 35. Valkkoog 25, Eenigenburg 13, Stroet 99 en Rijpie 53. Voor een leerlingenaantal van 1 tot 25 zou de Voorzitter het aantal leerlingen voor een cursus :n ontwikkelingsonderwijs bepaald wil len zien op 6, van 25 tot 50 leerlingen op 8, en van 50 tot 100 op 10. Voor de cursussen in ontwikkelings onderwijs zullen dus noodig zijn te St. Maarten 8, te Valkkoog 8, Eenigenburg 6, Stroet 10 en Rijpje 10 leerlingen. De heer Stoop kan zich over t algemeen wel mei deze schaal vereenigen, maar wijst, wat 't Rijpje be treft op de uitgebreidheid van de schoolwijk, waar door men neiging heeft naar Eenigenburg te gaan. Door de overige heeren wordt opgemerkt, dat wij ziging moeilijk is, ook te Valkkoog zal het moeilijk zijn 8 leerlingen te krijgen en ook die schoolwijk is uitgebreid. Met algemeene stemmen vereenigt de raad zich dan ook met het voorstel van den Voorzitter. Onderwas in lichamelijke oefening en het platteland. B. en W. stellen voor opnieuw vrijstelling aan te vragen voor den tijd van twee jaren van de verplich ting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefe ning aan de openbare scholen dezer gemeente. In 1929 is die vrijstelling slechts verleend voor één jaar. dus tot 1 Januari 1931. De gemeente beschikt niet over lokalen en terreinen daarvoor, terwijl twee van de drie scholen, eenmansscholen zijn en hoewel de derde school thans nog niet (ze telt nu 35 leerlingen), is bij eenige teruglooping dezelfde kans niet denkbeeldig. Voor dergelijke scholen met 7 klassen moet, wanneer vrijstelling wordt verleend, onderwijs worden gegeven in vak J vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek, welk vak óok in het leerplan dier scholen is opgenomen. B. en W. zijn echter van meening dat voor deze ge meente met haar mogelijke kans van weldra 3 een mansscholen het vak lichamelijke oefeningen alsnog niet uitgevoerd kan worden. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt zonder discussie besloten. B. en W. gaan vrijuit. Bij de rondvraag zegt de heer Glas niels nieuws naar voren te willen brengen, maar nu het P.E.N. ongeveer met zijn werkzaamheden te 't Rijpje klaar is, had spr. graag gezien, dat, mede met het oog op de werkzaamheden aan den weg, eerst de straat verlichting aan de Stroet was afgewerkt. Dat dit niet gebeurt, is niet de schuld van B. en W., want het is spr. bekend dat de Voorzitter daar meermalen op heeft aangedrongen. De menschen aan de Stroet begrijpen niet waarom het werk aan de Stroet niet wordt afgewerkt. Spr. vraagt of de Voorzitter reeds antwoord heeft ontvangen op het schrijven dat deze opnieuw tot het P.E.N. zou richten. De Voorzitter deelt mede, dat het schrijven dat nog eens aan het P.E.N. zou worden gericht, niet is verzonden. Spr. dacht dat nu het P.E.N. in de ge meente werkzaam was, er ook met het andere werk rekening zou worden gehouden. De heer Glas wijst er op, dat B. en W. dan toch de •plaats van de palen moeten aanwijzen. De Voorzitter zegt, dat het P.E.N. zich in dat opzicht niet aan de voorwaarden houdt, want voor de straat verlichting te 't Rijpje zijn B. en W. ook niet uitge- noodigd tot overleg wat de plaatsing der palen be treft. De heer Glas is het met die opmerking eens. Spr. wil er maar op wijzen dat het niet de schuld van B. en W. is als de straatverlichting aan de Stroet niet in orde wordt gemaakt. De heer Brak heeft gehoord dat het net te 't Rijpje onder stroom staat en dat men nu naar de gemeente Zi.ipe moes!. De Voorzitter belooft aanstonds Bloamendaal te zullen opbellen. De heer Blom had deze kwestie ook ter sprake Willen brengen, maar kan er zich zeer goed mee ver- lenigen, dat de Voorzitter daadwerkelijk zal optreden. Hierna sluiting. Betaling 3e kwartaal 1930. Aan onze lezers buiten Schagen doen wij het ver zoek het abonnementsgeld der Schager Courant over het derde kwartaal 1930, ten bedrage van f 1.80 (voor courant met Zondagsblad f2.53). vóór 1 November a.s. aan ons Bureau te betalen, óf over te maken per postwissel óf over te laten schrijven op onze post rekening No. 23330. Na genoemden datum wordt beschikt mot f 0.14 verhooging. Toezending is dns voordeelig! Voor alle abonnó's die gewoon zijn het couranten* geld aan onze Agenten (de plaatselijke kantoorhon* ders) te betalen, geldt dit verzoek niet. Zij, die bij ons op De Prins, Het Nieuwe Mode blad, Grncieusc, enz. zijn geabonneerd, kunnen even eens het daarvoor verschuldigde abonnementsgeld 3e kwartaal 1930, op dezelfde wijze toezenden. Voor De Prins is het bedrag f2.33 Voor Het Nienwo Modeblad f 1*25 Voor Gracleuse f2.15 Voor Panorama f2.S0 Voor Het Leven 12.50 DE ADMINISTRATIE. Voo' Uarbelde^. ,e<'r M vet- bied'u en 'l%en0o°' be.,eb9o®end'en Bloedig drama in Polen. Verscheidene personen in het gebouw van het ziekenfonds te Czenstochau door een man uit de wachtkamer gedood of gewond. Politieke beweeggronden In het spel. Uit Warschaw wordt gemeld: In het gebouw van het ziekenfonds te Czenstochau heeft zich Donderdagmiddag een bloedig drama afge speeld. In den loop van een conferentie, waarin de in specteur der ziekenfondsen, de regeeringscommissaris der fondsen en de geneerheer-directeur bijeen waren, drong plotseling een man, die eerst in de wachtkamer had. gezeten, de kamer binnen. Hij trok een revolver en loste twee schoten op den inspecteur. Deze zakte doo- delijk getroffen ineen. Met een volgend schot werd de regeeringscommissaris gedood. Ook de geneesheer-direc teur, die zich achter een schrijfbureau had verschanst, werd met twee schoten ernstig gewond. In de wachtka mer zat een werklooze, die den man het wapen wilde ontrukken, maar door een schot eveneens werd geveld. Daarop wilde de indringer vluchten; een ambtenaar van het ziekenfonds, die hem wilde aanhouden, werd door twee revolverschoten van medeplichtigen vanden indringer zwaar gewond. Toen echter het geheele huis in rep en roer kwam en bleek, dat aan vluchten niet te denken viel, joeg de Indringer zich zelf een kogel door het hoofd. Uit een onderzoek is gebleken, dat niet is uit gesloten, dat politieke beweeggronden in het spel zijn geweest, in verband hiermede, dat de ziekenkassen, die vroeger uitsluitend domein van de socialisten zijn ge weest, thans door de regeeringscommissarissen worden geleid. De indringer bleek tot de socialistische militie tc behooren. Ernstige aardverschuiving in Noorwegen. Groote aardmassa's op bebouwde stadswijken gestort Aanzienlijke schade aangericht Uit Oslo wordt gemeld, dat Bergen, in Noorwegen, ge teisterd is door een ernstige grondverschuiving, die haar oorzaak vond in de doorbraak van een dijk van de een denkooi in de nabijheid van het restaurant op de Floej- fjeld. Groote aardmassa's stortten naar beneden op be bouwde stadswijken. De waterleiding werd op vele plaat sen vernield en een groote. watermassa bedreigde de laagst gelegen deelen der stad. Het tramverkeer moest stop gezet worden. Talrijke boomen werden ontworteld en op vele plaatsen werd ook aan gebouwen schade aan gericht. Op het kerkhof werden verschillende graven beschadigd, o.a. het graf van'den Noorschen componist Ole Buil. De totale schade beloopt meer dan 100.000 kro- Lijk in een auto. Misdaad in het spel? Aneta seint uit Djokjakarta: De politie van Solo hield alhier aan den Europeaan PI., gewezen machinist van en rubberonderneming in het Solosche. Deze arrestatie houdt verband met het vinden van het HJk van den Javaanschen chauffeur van een Soerabajaschen auto, waarinf PI. Zondagnacht naar Soerabaja was vertrokken. PI. belde toen te Sragen een dokter op, wlen hij mededeelde dat den chauffeur een ernstig ongeluk was overkomen door een passeerenden auto, welke hem aanreed, toen hij wegens benzinege brek had gestopt. De politie onderzocht het geval, waar na bleek, >dat de chauffeur was overleden tengevolge van mishandeling. Het verder onderzoek wordt voortgezet te Soerabaja, waarheen de Solosche politie zich met PI. heeft begeven. Van een torenhuis gesprongen. Twee mannen in New-York plegen zelf moord voor de oogen van duizenden voorbü- gangers. In Wallstreet te New York hebben gisteren twee man nen zelfmoord gepleegd door van een torenhuls te sprin gen. Eén van hen sprong van de dertiende verdieping van het Equitable-gebouw. Hij kwam op een vrachtauto terecht en sleepte in zijn val ook nog den chauffeur mee, die eveneens werd gedood. De andere zelfmoordenaar sprong van de vier en twintigste verdieping van het Singer-gebouw. Duizenden voorbijgangers zagen, hoe de man op een uitstekende gedeelte van de veertiende verdieping viel en dood bleef liggen. ONGELUKKEN IN DE FRANSCHE LUCHTVAART. Weea* twee. Bij Marseille is een Fransch marine-vliegtuig om laag gestort, waarbij de bestuurder om het leven kwam. Ook bij Chartres heeft de Fransche militaire lucht vaart wederom een verlies geleden. Hier is een mili tair vliegtuig ten gevolge van een motordefect om laag gestort, waardoor de beide inzittenden levensge vaarlijk gewond werden. „Het IJzeren Fonds" der Bolsjewiki. Dit fonds Is ontstaan om ln geval van een ineenstorting de leiding van de bolsjewis tische actie instand te kunnen houden. Den laatsten tijd wijdt de pers in het buitenland veel aandacht aan het z.g. „IJzeren Fonds" der bolsje wiki. Het heet, dat een vooraanstaand bolsjewiek, wiefis verhouding tot Stalin veel to wenschen overlaat kort geleden by een bank ln het Westen een pakket zou hebben gedeponeerd, dat bewijzen bevat, dat Stalin het fonds der bolsjewistische partij zou hebben verduis terd. Het gerucht zal wel een der talrijke gefantaseer de berichten blijken te zijn, welke nu en dan door op nieuwtjes beluste journalisten verspreid worden. Het bestaan van het „IJzeren Fonds" is echter een feit. In het laatste nummer van de „Borjba", het orgaan der njewozwrasjitssjentsy te Parijs, vindt het „HSbl." de volgende uiteenzettingen over dat fonds. Het „IJzeren Fonds" werd gesticht in den zomer van 1918, dus teen de burgeroorlog ln het Zuiden nog ln een beginstadium verkeerde. Lenin hield rekening met de mogelijkheid, dat zijn bewind zou ineenstorten en riep daarom dat fonds in het leven. De sovjet-regeering stortte in dat fonds eenige tientallen millioenen roe bels in buitenlandsche valuta en in diamanten. Het fonds werd ondergebracht in een speciaal voor dat doel ingerichte kluis in het Kremlin en was verpakt in vijf afzonderlijke pakketten, waarvan elk den naam en adres van een der bolsjewistische leiders droeg. De commandant van de instelling, waar het fonds bewaard werd. was steeds een oude partijgenoot (dus een lid van de oude garde). Volgens zijn instructie moest hij na een door hem van Lenin persoonlijk ont vangen bevel de pakketten aan de personen doen toe komen, wier namen zij vermeldden. Zoo was de toe stand tot den dood van Lenin. In 1923 nam Stalin de plaats in- van Lenin als leider van de bolsjewistische partij. Sindsdien is hij de per soon, die over het fonds beschikt. Stalin veranderde de adressen van de personen, aan wie de pakketten, in geval van nood, overhandigd moeten worden. Trotzky. vroeger de rechterhand van Lenin, werd uit de lijst der rechthebbenden geschrapt. In 1924 werd een pakket, op bevel van Stalin, naar Stockholm overgebracht en daar ln een safe van een bank opgeborgen. In 1926 en 1927 werden nog drie pakketten naar het buitenland overgebracht (deze operatie werd verricht door Scheinman, den directeur van de Rijksbank der Sovjet-Unie en thans eveneens een njewozwarasjtsjenets), nu naar Duitachland; ook deze pakketten zijn in safes bij banken gedeponeerd. Te Moskou is slechts één pakket overgebleven, n.1. dat waarop de naam van Stalin staat Daar de pakketten, die naar het buitenland zijn gebracht zich practlsch eveneens in de macht van Stalin bevinden, is het ontstaan van het gerucht begrijpelijk. Dat fonds heeft ten doel, in geval van een ineenstor ting van het tegenwoordige regime en de overwinning van de vijanden der bolSjewiki, een materieele basis te vormen voor den strijd, dien de bolsjewiki dan van plan zijn tegen het nieuwe regime te voeren. Het is dus begrijpelijk, dat Stalin het fonds in zijn macht wil houden, om ook ln geval van een Ineenstorting de leiding van de bolsjewistische actie in handen te houden. GRONDPRIJZEN IN HONGARIJE. Bedenkelijke daling. Zooals reeds eerder is gemeld, uit zich de land bouwcrisis in Hongarije ook in een snelle daling van de grondprijzen, zoodat de regeering tot het ne men van maatregelen gedwongen is. Thans is een commissie ingesteld, die belast is met den aankoop van de terreinen der grondbezitters, welke met finan- cieele moeilijkheden te kampen hebben. Op deze wijze hoopt men de grondprijzen te stabiliseeren. Eenige honderden grondbezitters hebben reeds hun verlangen tot verkoop van hun bezit aan de com missie kenbaar gemaakt, zoodat het nog de vraag is, of deze wel over voldoende geldmiddelen be schikt, om haar taak te kunnen vervullen. DE VRIENDSCHAP TUSSCHEN DE VER. STATEN EN CANADA. Reuter seint uit Washington: Op de hier gehouden vergadering van de Ameri- kaansche nationale vercenigiing van tuinbouwers, is het plan geopperd, om ter erkenning van de onge broken vriendschap gedurende meer dan een eeuw, aan de Amerikaansch—Canadeesche grens een tuin ter grootte van 1000 acres aan te leggen. Dat zou dan 5.000.000 moeten kosten. De tuin zou komen aan de grens tusschen den staat New York en Canada. Voorbeeldige Duitsche directeuren. Vrijwillige verlaging hunner salarissen. Wolff meldt uit Berlijn: Steeds weer wordt door het publiek de vraag gesteld, of de loons- en salarisverlaging van alle personen, die in particuliere bedrijven werkzaam zijn, die door den rijks- bond van Duitsche metaalindustrieelen geëischt wordt als eerste en voornaamste voorwaarde, om de werkloos heid te kunnen bestrijden, ook verlaging insluit van de salarissen van het administratiepersoneel, hoofddirecteu ren en directeuren der verschillende fabrieken. In antwoord hierop kunnen wij op grond van infor maties. die wij te bevoegder plaatse hebben ingewonnen, mededeelen. dat naar aanleiding van dit verzoek van den rijksbond, dat tot de particuliere bedrijven gericht werd, de hoofddirecteuren en directeuren der groote Duitsche ondernemingen vrijwillig een salarisverlaging hebben aangeboden. De vliegtochten naar Australië. Weer een prestatie van Kingsford Smith. Kinsford Smith, die gistermorgen naar Soerabaja ver trok, heeft de eerste vlucht zonder tusschenlanding tus schen Rangoon en Singapore volbracht, een afstand van 1400 mijl, Hij zelde, dat hij het slechtste weer van zijn geheelen tocht op dit traject had ondervonden, waartïij hjj meermalen niet hooger dan 30 tot 40 meter had kun nen vliegen door slecht zicht. Het aantal noodlandingen, dat andere vliegers op dit traject hadden moeten maken, kwam hem nu alleszins bzegrijpelijk voor en ofschoon hij natuurlijk verheugd was den tocht te hebben vol bracht, had het een paar maal weinig gescheeld of hij zou ook een ongeluk gekregen hebben. Luitenant Hill is Donderdagomrgen reeds van Singa pore vertrokken en Donderdagavond te Soerabaja aan gekomen. Hij is nog 60 Uur op Hinckler voor. Vijf dagen onder Hinkler's record. Reuter meldt uit Singapore, d.d. Donderdag: Kingsford Smith, die Rangoon te 3.30 verliet, is hier te 1S.30 uur aangekomen. Hij heeft over het traject tot hier vijf dagen minder gedaan dan Hinckler. ECHTSCHEIDINGS-STATISTIEK IN AMERIKA. V.D. verneemt uit New York: Het Statistisch Bureau te New York (stad) deelt mede, dat in den Staat New York op 23.6 huwelijken één echtscheiding voorkomt. Met dit cijfer heeft de staat New York het laagste echtscheidings-percentage van alle 48 Noord-Amerikaansche staten. „Lach je om mij?" „Ja zeker! wat je daar zegt, is te ongerijmd om waar te kunnen zijn!" „Te ongerijmd? Te ongerijmd? Het is niet ongerijmd, dat ik Lord Cunnlngham vermoord heb. En weet ja waarom ik dat deed? Alleen omdat hij mij uitgelachen heeft! Daarmede teekende hij z'n eigen doodvonnis!" De kleine Italiaan, die deze woorden sprak, was als een veer opgesprongen, z'n fonkelende oogen in het tanige gezicht, door sluik, grijs haar omlijst, spraken van. een afschuweliiken haat, waardoor z'n toehoorder, Jim Corbey, een rilling over z'n rug voelde gaan. Afkeer maakte zich jegens het mannetje van hem meester, gemengd met een vagen angst, dien de koude stekende oogen van den Italiaan niet deden verminderen In zichzelf vervloekte Jim Corbey het moment, dat hij de uitnoodiging van Vitta dl Meranni, met wien hij ln een klein hotel kennis had gemaakt, aangenomen had. Nu bevond hij zich ver van de bewoonde wereld ln een klein Italiaansch dorpje, waar hy de gast was van een geleerde, die blijkbaar behept was met het idee, den kortelings zoo ruchtbaren moord op Lord Cunnlngham begaan te hebben. Die vervloekte Cunnlngham lachte mi] uit, toen ik hem vertelde van m'n studies op het gebied van de Borgia-verglften. Een groot gedeelte van die vergiften heb ik teruggevonden en Ik zei, dat het voor mij niets beteekende iemand van het leven te berooven, zonder dat ooit de verdenking op mij zou kunnen vallen. En hem heb ik toen getoond, dat mijn woorden niet ijdel waren! Aan den ïyve heeft hij het ondervonden! Nim mer zal de aardsche gerechtheid met mU kunnen afre kenen, alleen omdat men geen bewijs tegen mij kan vinden! My uitlachen is iets, dat ik haat, als de pest en sedert ik de macht bezit mU daarvoor te wreken, is nog nimmer iemand, die my daardoor beleedigd heeft, ont snapt...!" De vage angst van Jim Corbey was onder deze woor den aangegroeid tot een ontzetting, die z'n ledematen verlamde. Verduiveld, ook hU had het grijze mannetje uitgelachen en zoo juist had hy gezegd, dat iemand, die dat durfde doen, koelbloedig door hem van het leven beroofd werd. Geforceerd luchtig bracht hy uit: „Kom laten we over iets anders praten. Vertel me eens wat van je studies op plantaardig gebied." De kleine Italiaan knikte stom, doch z'n oogen ble ven op Jim Corboy gevestigd en deze voelde, dat er achter die oogen een vuur smeulde, dat by de minste aanleiding tot een alles vernietigende vlam zou oplaaien. „Langen tyd vertoefde ik in donker Afrika", begon Meranni, „waar ik een aantal zeldzame planten vond, uit welker sappen ik een poeder distilleerde, dat een eigen aardig opwekkende kracht heeft apropos wil je nog een kop thee?" Jim Corbey knikte. „Van die poeder neem ik dikwyls een kleine dosis in, de prikkelende smaak alleen is al een genot." Intusschen haalde hij een klein doosje te voorschijn. „Probeer de goede eigenschappen van dit poeder ook eens." Zonder op een antwoord te wachten wierp de Italiaan een weinig van het poeder in de thee van Jim Corbey. Ontzet keek deze toe en de Meranni, die dit zag, merkte smalend op: „Je bent toch zeker niet bang, dat het ver gif Is?" „Ging er een magnetische kracht van het mannetje uit? Corbey die had willen uitschreeuwen, dat hij wei gerde, de thee op te drinken, merkte tot z'n eigen ver bazing, dat hy lachend van neen knikte en zonder aar- zelen den kop leegdronk. Een aangenaam prikkelende smaak bleef in z'n mond achter.. „Het eigenaardige van dit poeder is, dat het door een kleine reactie verandert in een vergif, dat verschrikke- Jijk is. De ongelukkige, die het inneemt, sterft een lang zame dood, die soms jaren kan duren, onder pynen, waarbij vergeleken die van Satan een kleinigheid zijn.*' By deze woorden bemerkte Corbey op z'n gelaat een uitdrukking van zoo'n helsche vreugde, dat het koude zweet hem uitbrak. Had die vervloekte kerel hem nu toch vergiftigd? De verdere ultwyding van den Italiaan over de ge volgen van dit vergif deed Corbey*s bloed in z'n aderen stollen. Daarby woelde in z'n hersenen de gedachte, aan daarstraks, toen hy het mannetje uitgelachen had... Tot z'n ontzetting voelde hij een eigenaardige verstij ving van z'n spieren opkomen. Dus toch, dus toch had het kereltje hem vergiftigd. Diens brandende oogen boor den zich in de zijne en hielden die vast. Zy schenen een eigen taal te spreken, een taal die hy maar al te goed verstond. „Uitgelachen heb je me? Met den dood zal je boeten! Met een vreeseiyken dood!" Plotseling stond de Meranni op en diens krakende stem drong weer tot hem door. „Ik geloof, dat je slaperig begint te worden, Corbey. Laten we er voor vandaag maar een eind aan maken* Je weet je kamer wel te vinden, niet?" Ook Corbey verhief zich en een groet mompelend, wankelde hy naar buiten. „Niet naar m'n kamer, neen, weg van hier," flitste het door z'n brein. „Het slot van z'n werk zal hy niet zien." De nachtlucht verkoelde z'n brandend voorhoofd, doch het eigenaardig knagende gevoel ln z'n ledematen ver dween niet. Meer en meer steeg z'n angst Weg, ver weg van dien vreeselijken kerel, zoo spoedig mogeiyk! En wankelende strompelde hy verder, langs het rotspad. Waarheen het leidde wist Jim Corbey niet, dat kwam er ook niet op aan. Als hy maar weg was van die klei ne, grijze verschrikking, die het op z'n leven gemunt had... Den volgenden morgen berichtten de bladen, dat do jongo Engelschman Jim Corbey van een rots gestel was en jammeriyk om het leven was gekomen. (Nadruk verboden). PIERRE DELARUE. LOGICA. (Aussie). Zoo, g^at u met vacantieu reist zeker per trein? Nee. de trein eeeft me zoo'n zeeziek eevoel, daarom reis ik met de boot. x

Schager Courant | 1930 | | pagina 15