Uit den Duitschen Rijksdag. Een verklaring Yan de regeering. Plaatselijk Nieuws. Waarnaar men luistert Dd r:j!:ekanselier, Dr. Briinlng, over dc crisis. Alle klassen van het Dnitsche volk moe ten in den financieelen noodtoestand offers brengen. Een rumoerige zitting. De Donderdagzitting van den Duitschen Rijksdag is begonnen met een regeeringsverklaring. Behalve deze verklaring zijn aan de orde de noodverordening de wet lot schulddelging en 21 voorstellen van ver schillende partijen, ingediend inzake opheffing van de noodverordeningen, revisie of opheffing van het plan-Young, doorvoering van de amnestie voor de veemmoorden en andere binnen- en buitenlandsche politieke quaesties. In de loge van den rijkspresident woont de Ja- pansche prins Takamatsoera met .zijn gemalin de ziting hij. De rijkskanselier wordt door de communisten ont vangen met den kreet: „Weg met den hongerdicta- tor! De rede van Dr. Bruniny. Dr. Brüning begint zijn rede met een herinnering aan de zware economische crisis, die niet alléén Duitschland treft. De regeering biedt een economisch en financieel program aan, waarmede zij de ergste gevolgen van de economische crisis denkt op te hef fen. Voorwaarde voor de' doorvoering van dat pro gram is de handhaving van de noodverordening, welke de regeering op 26 Juli heeft afgekondigd. De rijksregeering verlangt de verwerping van de voorstellen lot terugneming der noodverordening. Deze verordening maakt het in evenwicht brengen der begrooting en daarna een verwezenlijking van de sociale politiek mogelijk. (Lawaai bij de nat.-soc. en comm.) Zijn rede vervolgend, verklaarde dr. Brüning, dat de rijksregeering zich niet zal verzetten tegen de behandeling van de noodverordening, welke onmis bare bepalingen bevat voor de gemeente-financiën en de begrooting der landen. Nieuwe bronnen van inkomsten zijn door de noodverordening geopend. Belangrijke deelen van de sociale verzekering heb ben een vorm gekregen, welke de redding van de verzekering mogelijk maken. Een tekort van een milliard. Het tekort over het volgende jaar wordt op een milliard geschat (hoort, hoortl) Met nieuwe belas tingen en lasten is de nood niet -op te heffen. Daar toe heeft de regeering zich tot dusver beholpen met leeningen. Maar intusschen is de geldmarkt gewij zigd. Vele Duitsche kapitalisten hebben in verblin ding, bij gebrek aan voldoende vaderlandsliefde, hun geld naar het buitenland gebracht, (levendige kreten van hoort, hoort!) Geroep bij de comm „Daar ginds rechts zitten de lieden van de kapitaal- vlucht!" Daardoor is aan het financiewezen zeer groote scha de toegebracht. Indien dit niet ware geschied, zou de Duitsche geldmarkt wel in staat zijn geweest on- zo meest dringende financieele behoeften te voldoen. Nu echter waren wij gedwongen ons tot het buiten land om hulp te wenden. Daarvoor hebben wij de noodige middelen op bevredigende wijze bekomen, onder voorwaarde, dat de machtiging tot afdoening door een wet behoorlijk wordt vastgelegd. Ik stel.u. Mijne Heeren, den eisch, hetzelfde vertrouwen te hebben in het Duitsche economische kunnen en de regeering als het buitonland. (Lawaai en interrupties bij rechts en de comm.) De rijksregeering heeft haar saneeringsprogram reeds gepubliceerd. De grondslagen zijn een volkomen evenwicht iu de begrooting voor '31, de onafhankelijkheid van de werkloozenvsrzekering, spaarzaamheid aan alle kan ten, ook wat betreft de salarissen (onrust), versobe ring van het bestuursapparaat, inzonderheid op het gebied van het belastingwezen; verder de voorberei ding van eon definitieve financieele regeling, waar door aan de gemeenten ook de verantwoordelijkheid voor de inkomsten wordt opgelegd. De regeering wil geen duurzame verlaging van het loon, zij wil echter het onhoudbaar geworden Duit sche prijsniveau zelf in elk geval binnen normale grenzen brengen. Alle lagen van het Duitsche volk moeten offers brengen, geen sociale politiek in de ledige ruimte Voeren. De regeering zal al het mogelijke doen om het grootst aantal arbeidswilligen en tot arbeid in staat zijnden aan arbeid en brood te helpen. In elk geval zal zij voor een voldoende ondersteuning van de werkloozen zorgen. Zij zal verder de wet tot arbeidsbescherming weer indienen, benevens een mijnwerkerswet en een nieuwe regeling betreffende voorkoming van onge vallen en sociale verzekering. Onze rijkspolitie zal in de eerste plaats een be langrijke schrede vooruit beteekencn in de richting tot herstel van het internationale economische even wicht. Verlaging van dan kolenprijs. De kolenprijsbepaling is beslissend voor de pro ductiekosten van de geheele productie. De mijn- bouwindustrie liaeeft zich bij de door de regeering geopende onderhandelingen thans bereid verklaard vanaf 1 Dec. de prijzen met zes procent te verlagen. Ik waardeer deze boteekenisvolle stap des te meer, doch de toestand van de Duitsche kolennijverheid tengevolge van haar tekort aan elasticiteit bij aan passing aan den markttoestand van het oogenblik m de huidige conjunctuur bijzonder moeilijk is. (Bij val bij de meerderheid, onrust likt.) Zoo noodig zal de regeering ook tot krachtige maatregelen tot verlaging van den prijs overgaan. (Gelach links.) Het weren van landbouwproducten het buitenland. uit In het bijzonder heeft de landbouw het zwaar, die lijdt onder de lage prijzen op de wereldmarkt. De regeering beschouwt het, zoo ging Brüning voort, als haar taak, de overstrooming van Duitsch land met buitenlandsche landbouwproducten tegen te gaan. De regeering moet 'Hen landbouw bij zijn streven zich te handhaven, bijstaan. Van credietinstellingen verwacht de regeering in het bijzonder steun voor de landbouwbedrijven. Elke avontuurlijke politiek wordt afgewezen. Aan de Intern. Bank is de taak toegewezen om in geval van moeilijk heden bijtijds maatregelen le tref fen om die moeilijkheden uit den weg te ruimen. De Duitsche rogeoring is het daarmede eens, maar be treurt het, dat dit denkbeeld in het buitenland ot dusverre zoo weinig weerklank heeft gevonden. De Hoe de teekenaar, Kelen, den Rijkskanselier Dr. Brüning ziet. verplichting tot. herstelbetalingen mag er niet toe lei den dat. het Duitsche volk beroofd wordt van zijn socialen grondslag. De andere taak van de Duitsche regeering is het allereerste orde in eigen huis te brengen. Dat is de voorwaarde voor elke gezonde buitenlandsche poli tiek. Wij moeten verlangen dat met onzen benarden economisrhen toestand rekening wordt gehouden. Onze jonge generatie loopt in voortdurende onzeker heid over hare toekomst. Het feit dat men thans niet eens de bepalingen van het Verdrag van Versailles die ten onzen gunste zijn bij de wederpartij in acht heeft genomen, kan niet worden weersproken. De be paling van het Verdrag van Versailles dat op de go- dwongen ontwapening van Duitschland de vrijwillige ontwapening der andoren zou volgen, is tot dusver niet uitgevoerd. De rijksregeering moet in deze om standigheden alles doen om onze landsverdediging binnen de haar gestelde grenzen te waarborgen. Wij zullen steeds in de bres stoqn voor het behoud van de weerkracht van het Duitsche1 volk. (Toej.). Wij zullen echter ook er voor zorgen dat de weer macht als vast bolwerk voor onze volks- en staats- gemeensehap vrij zal blijven van invloeden van bui ten. Toej. en onrust). De achting voor onszelf .eischt dat de Duitsche weermacht niet de speelhal wordt, van egoïstische partijdoeleinden en ongegronde laster en verdachtma king. (Bijval.) Gezien den morcclen en economischen nood van ons vaderland, beschouwt de rijksregeering het als een harer gewichtigste plichten om alle po gingen om de rijksweer te bederven, zoo krachtig mo gelijk te bestrijden. Voortgaande zeide Brüning dat de ernstige crisis, die Duitschland thans te boven moet komen, zede lijke kracht eischt en een eenparige aaneensluiting van allen die hun vaderland lief hebben. De nood van het vaderland kan geen zelfverminking der par tijen verdragen. Tegenstellingen uit den verkiezings strijd moeten wordenvergeten. Er worden zware offers verlangd. Zij moeten den weg banen naar de vrijheid en naar de opkomst van het Duitsche volk. (Levendige bijval bij de regeeringspartijen; lawaai en gelach rechts en links.) Hiermede was de rede van Brüning geëindigd. I-Iet debat over deze regeeringsverklaring wordt verdaagd tot Vrijdag. Er zijn ral vpn moties tegen de regeering, w.o. tegen minister Curtius, plus nog andere, waarvan wel de voornaamste is die der communisten, welke staking der betalingen van de regeling-Young eischt De Duitsch-nationalen eischen voorts opheffing van de bekende nood-verordeningen van dc regeering. De 80ciaal-democmten verlangen evenals de Hitlerianen een vermindering van de vergoedingen der volksver tegenwoordigers, en de nationaal-socialisten komen bovendien met een bouquet van moties aan, die o.a. wenschen onmiddellijke stappen tot vernietiging van het Vredesverdrag van Versailles, onteigening van het bezit van Joodsche bankiers en beursmenschen, vast stelling van lage rentevoeten, vermindering van de tractcmentcn der ministers, schadeloosstelling van de slachtoffers der inflatie, enz., enz. en nog eens enz. De rede van den Rijkskanselier was droog en dor en daardoor een groote teleurstelling. Op schrift heeft deze rede zijn verdienste, omdat ze weinig houvast geeft aan de tegenstanders. Maar zooals de omstan digheden in den Rijksdag zijn, was kracht, geestdrift, meer noodig geweest. De rust was in den Rijksdag verre te zoeken. Dc communisten maakten zooveel kabaal, dat de rede vdbr de helft niet te verstaan was. Ook de Hitlerianen leverden tenslotte hun portie en wierpen minister Gröner een stroom van verwenschingen naar het hoofd. THEATER ROYAL. Zaterdag en Zondag draalt in het Theater Royal de bekende film: „De Apache in den Rr.ttenkelder." De korte inhoud vertelt ons van deze interessanten film het volgende: Jack Clifford, een jonge millionalr, bekend sportman en pretmaker ontvangt op zekeren dag een geheimzin nig schrijve^ van de volgende inhoud: „Wat zou Vle „Uil" ervan zeggen, om Inplaats van uit een gril de politie bij den neus te nemen, zijn talent In dienst van een ernstige zaak te stellen? Jack Clifford, je hebt een goede regisseur noodig. Hierbij een ontwerp voor oen eerste opdracht. Vannacht moet je de brand kast van Itzig Berynski openbreken en met je bekend teeken versieren. Daarna ga je naar Jhon Davy, Eeryns- ki's boekhouder, Carlyle Rood 7, en vertel hem van je inbraak. Dit eerste „eerlijke" werk zal een ongelukkige van de vertwijfeling ja van erger nog, redden. Waag het niet je tegen dit bevel te verzetten, anders Clifford voert de opdracht uit. om hot gaheim van zijn dubbel leven niet prijs te mceten geven. Hij beleeft dan tailooze avonturen, die de hoogste eischen aan zijn moed stellen. Tevergeefs probeert hij de vrouw te leeren ken nen, die hem altijd weer brieven ter hand stelt, in welke zij hem bevelen geeft. Doch dit gelukt hem niet, In do oogen der wereld is hij echter een inbreker, een misda diger. Hij wordt als de inbrekerskoning de „Uil" vervolgd, daar hij bij al zijn operatie's het teeken van een uil achterlaat. Ook bij een moord vindt men het teeken der „Uil" achtergelaten en hij wordt nu door de politie als verdacht van moord gezocht. O'Tool, de chef-redacteur, van de courant „Alarm" looft een prijs uit voor het arresteeren van den verrae- telen inbreker, maar alleen, omdat hjj, daar hij aan 'n gemeene daad der „Uli" die hij vereert, niet geiooven kan, hoopt dat deze zich zal verdedigen. Clifford, die den moord niet begaan heeft zoekt zelf den waren dader en doet daarbij de ontdekking, dat zijn vriend, d« bekende detective O'Bryon. met den moorde naar onder één hoedje speelt Nog voordat hij hem ont maskeren ken. vindt hij in zijn tijdelijk verblijf in «en beruchte inhrekersbuurt een oude vrouw, die zich als een betooverend Jong meisje ontpopt. Hij herkent in haar zijn geheime briefschrijfster weer, die hem nu eindelijk haar wederwaardigheden onthult. Zij Is de sedert twee jaren vermiste Alico Hogan. Do man, die zich sedert dezen tijd voor den groot-lnduatriëele Hogan, haar oom ultgoeft, Is haar oom niet, maar eon beruchte gemeene schurk, die samen met O'Bryon, haar vader en oom vermoord heeft en nu haar vervolgt om in het bezit van haar vermogen te komen. Zij was voor hun moordda dige plannen gevlucht en had in de onderwereld der In brekersbende veel nood en ellende gezien, die zij met be hulp van Clifford naar beste krachten te verhelpen zocht. Zij vroeg hem nu haar een laatste maal te hel pen. Hij moest haar het pakje met haar papieren, die in handen van Hogan en O'Bryon waren terugbezorgen Zijn moed en tegenwoordigheid van geest stellen hem in ntaAt de papieren te bemachtigen en de beide schur ken aan de politie over te leveren. Als Clifford in zijn tijdelijk verblijf terugkomt, vindt hij Alice er niet meer. Vol onrust zoekt hij haar in Wang Fu's kroeg, wordt dap.r als de gevreesde „Uil" herkend en moet vluchten. Hij komt Juist ter rechter tijd om Alice uit de handen van twee apachen, die haar overvallen hadden, te red den en ijlt met haar naar zijn tijdelijk verblijf. De op gewonden menigte echter, steeks het huiB in brand, om dat zij In den „Uil" een misdadiger ziet. Tevergeefs zoekt de toegesnelde O'Tool hen van do onschuld der „UU" te overtuigen en treurig moet hij zien, hoe zijn vriend in de vlammen omkomt. Clifford en Alice waren eohter door een ondergrondsche gang ontkomen en gaan thans een gelukkige toekomst tegemoet Het Theater Royal heeft een groote verbetering on dergaan. De centrale verwarming is geheel vernieuwd, zoodat men nu verzekerd kan zijn van een geheel ver warmd theater. Het verblijf zal daardoor zeer veraange naamd worden. VOORZITTER WITTE KRUIS. Wegens a.s. vertrek heeft Ds. IJ. van Dijk alhier bedankt als voorzitter van de afdeeling van Het Witte Kruis. Op de ledenvergadering van a.s. Maan dag moet in deze vacature voorzien worden. VERKOOP LANDERIJEN. De uitslag der veiling van Donderdag j.1. ten over staan van Notaris C. L. v. Bergh, alhier, is als volgt: A. Voor de erven G. M. Sneekes: de boerenplaats ZITN VOORKEUR. (Bulletin SydnevV Moeder: Zou fe met ie verjaardag wel een heerliike taart met zeven kaars jes willen hebben, jantje? Tantje; Ik had liever zeven taarten met cén kaarsje. aan het Schoenmakerswegje met 4 perceelen weiland, tezamen groot 5.58.40 H.A.. gekocht door den heer S. Baken, alhier voor f 17621.72. B. Voor de erven G. M. Sneekes en den heer W. Slijkerman: 4 perceelen Bouwland aan het Halorwegje, tezamen groot 1.1265 H.A., gokocht door den heer W. Sneekes voor f 2007. Verder Is het perceel bouwland van den heer Klaas Engel en het weiland van den heer Pieter Brammer opgehouden. NIEUWE LEIDSTER. MeJ. J. de Vries, Hoofd der Bewaarschool, alhier, ls benoemd tot Directrice van de Christelijke Zangven- eeniging „De Lofstem" alhier, in de plaats van MeJ. Hoogschagen, die wegens huwelijk bedankt heeft. VACATURE ONDERWIJZER. Het aantal sollicitanten voor onderwijzer een onze 'openbare school in de vacature-Visser bedraagt 9. AUTO DOOR EEN TREIN VERSPLINTERD. Op een onbewaakten overweg. Donderdagmorgen is de bestelauto van den heer J. de Wit, alhier, die bereden werd door zijn reiziger, den heer A. Groot te Heiloo, aldaar in de H°ndsbosschelaan op den onbewaaktenoverweg gegrepen door den trein,die uit Amsterdam alhier te ongeveer kwart voor elf aan komt. De wagen werd totaal vernield, maar wonderlijk genoeg werd de hoer G. niet noemenswaard gewond, hoe wel hij uit de auto werd geslingerd en een eindje verder op den berm van den spoorweg terecht kwam. De chauf feur die er 200 gelukkig afkwam, kon met een anderen auto zijn dagtaak vervolgen. Zondag 19 October. Hilversum (298 M.) V.A.R.A. 9.00 Postduivenberichten; 9.05 Gramofoonmuziek; 9.15 Mededeelingen in het Esperanto; 9.30 Tuinbouwhalf- uurtje o.l.v. S. S. Lantinga. Onderwerp: Klimplanten. V.P.R.O. 10.30 Kerkuitzending uit het Gebouw van den Ned. Protestantenbond te Bussum. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—12.30 Radio-Volke-Universlteit. Cursus: Vlaamsche Cultuur; 12.302.00 Middag-Concert door het AVRO-Octet; 2.002.30 Boekenhalfuur; 2.30 4.00 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Concert te geven door het Concertgebouw-Orkest; 4.00 5.00 Gramofoonmuziek. In de rustpoos:t Sportberichten van Vaz Dias. V.A.R.A. 5.00 Korte toespraak door J. Mondeel; 5.10 Gramofoon muziek; 5.15 Vooravond-Concert dor het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 6.15 „Vrijheid", tooneelstuk van Herbert Kranz, op te voeren door de afd. Zaandam v d. Bond v. Arbeiders-Tooneelvereen.; 7.15 Populair concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; 8.158.45 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 8459.10 Kamermuziek door het Wiener Weiss- Kwartet; 9.109.30 Voortzetting Concert door het Omroep-Orkest; 9.309.50 Voordracht door Louis Saal- born. Fragmenten uit „Koning Oedipuus"; 9.5010.10 Wederoptreden van het Weiss-Kwartet; 10.1011.00 Voortzetting Concert door het Omroep-Orkest; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O. 8.309.30 Morgenwijding door Pastoor L. H. Perquin. N.C.R.V. 9.50 Kerkdienst uit de Evangelische Gemeente (Wcte- ringkerk) te Amsterdam. Voorganger: Ds. P. v. Vliet. K.R.O. 12.0012.15 Toespraak tot de luisteraars door den voorzitter van den K.R.O.; 12.151.30 Lunchmuziek door het K-R.O.-Sextet; 1.30 —2 00 Godsdienstonderricht; 2.00—2.30 Literair halfuurtje; 2.304.30 Populair Con cert door het Salon-Orkest ol.v. Marinus van 't Woud; 4.30—5.00 Ziekenhalfuurtje. N.C.R.V. 5.50 Kerdkienst uit de Evang. Luth. Kerk te Weesp. Voorganger: Ds. K. H. Wallien. KRO. 7.45—8.10 Spreker: Dr. P. C. de Brouwer. Onderwerp: Symboliek en Kerkbouw; 8.10—10.40 Concert dcor het K.R.O.-Orkest; 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.40 11.00 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 20 October. Hilversum (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. v.r.R.o. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht an Johan Molenaar; 10.30 Zickon- uurtje; 11.30 Cncert door het VARA-Scptet; 12.00 Mid dagconcert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 1.45 Ondorbreking voor verzorging van den zender; 2.15 Orgelspel door Johan Jong: 2.45 Nederlandschc schrij vers en dichters voor de microfoon. Frans HuHcman leest uit eigen werk; 3.30 Concert dcor Sa. Rodriguez (viool) en Johan Jong (orgel); 4.30 Na Schooltijd. Kin dervertellingen; 5.00 Vooravondconcert door het VARA- Orkest o.l.v. Hugo de Groot en het VARA-Mandoline- Ensembl o.l.v. Joh. B. Kok; 6.00 Lezing van Is. Sant- croos: „De Bralndbevelllglng eener groote stad"; 6.15 Vervolg Mandoline-Ensemble; 6.45 VARA-Orkest; 7.30 Causerie over „Het Nut en de Werking van de Keu ringsdiensten van Waren"; 8.00 Korte toespraak door Is. Goudsmit; 8.15 Concert van Noord- en Zuid-Duit- sche Muziekwerken door het Utrechtsch Stedelijk Or kest o.l.v. Evert Cornells. In de pauze: Voordracht van Adolf Bouwmeester; 10.45 Persberichten van Vaz Dias; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) N.C.R.V, 8.15—9.30 Tijdsein en Morgenconcert; 10.30—11.00 Korte Ziekendlenst; 11.00—11.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. J. C. M. Doyen; 12.00 Politieberichten; 12.30—1.30 Orgelconcert uit de Herst. Evang. Luth Kerk te Am sterdam, door Jan Zwart; 1.305.30 Uitzending uit het Concertgebouw te Amsterdam van de eerste Fcestver- gadering, ter gelegenheid van net 50-jarig bestaan der Vrije Univereiteit; 6.30-6.30 Concert; 6.30—7.00 Spre ker: W. J. van Schelven. Onderwerp: „Wanneer levert Pluimvee voordeel op?" 7.007.45 Christelijk Philoso- phische Cursus door Dr. P. Stegenga Az.; 7.458.00 Politieberichten; 8.006.80 Uitzending van den Kerk- avond, te houden door het Comité van Amsterdam- sche Zondagsscholen; 9.309.40 Persberichten Vaz Dias; 9.4011.00 Concert door het Christ Fanfarecorps „Pa trimonium" te Amsterdam; 11.00—11.30 Gramofoon muziek. Dinsdag 21 October. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.016.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.01—10.15 Morgenwijding; 10.30—12.00 Ochtend- Concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.01— 2.00 Concert door het Orkest van het Rembrandt- Theater te Amsterdam. Zangvoordraoht door John da Nocker;; 2.002.30 Halfuurtje voor de Vrouw; 2.30— 3.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.004.00 Knipcusus door Mevr. Ida de LeeuwVan Rees; 4.30—5.30 Kinderuurtje door Mevr. Ant. van Dijk; 5.307.00 Concert door het Klein Strijk-Orkest van de Arnsterdamsche Orkest-Vereenlging. Zangvoordracht door Henriëtte Sala; 7.007.30 Engelsche les voor be ginners; 7.30—8.00 Radlo-Volks-Universltêlt. Muzlck- cursus; 8 00 Tijdsein; 8.018 20 Pianospel door Prof. Henri Wilhelmus; 8.20—8.30 Zangvoordracht door Paul Hochhelm (tenor); 8.30—9.00 Kamermuziek door het Concertgebouw-Trio; 9.009.30 Edith Lorand en haar Orkest. Uitzending uit de Concertzaal van het Kon. Zoöl. Bothanisch Genootschap te Den Haag; 9.80—6.40 Wederoptreden van Paul Hochhelm; 9.40—10.00 Voort zetting Kamermuziek; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.1511.00 Populair Concert door het Omroep- Orkest o.l.v. Nico Treep; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R. O. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-trlo; 1.45—2.00 Oramofoonmuzlek; 2.00—3.00 Vrouwenuurtje; 8.00—3.30 Knipcursus; 3.30—4.00 Praatje over „Dansen" door H. J. Polak; 5.006.00 Gramofoonmuziek: 6 00 Tijdsein; 6.00—6.15 Nieuwsberichten in Esperanto; 6.15—8.45 Gra mofoonmuziek; 6.45—7.16 Cursus in schriftverbetering; 7.157.45 Praatje door Jan Beerends over het leven en kunstenaarschap van Charlie Chaplin; 7.45—8.00 Poli tieberichten; 8.00 Concert door de „Arnhemsche Or kest Vereeniglng" o.l.v. Martin Spanjaard; 10.15—12.00 Concert door het Strijkorkest „The Serenaders".

Schager Courant | 1930 | | pagina 19