Raadsvoorstellen Anna Paulowna. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. 31 wordt B.K.C. toont zich in de laatste tien minuten met ware strijdlust bezield en onderneemt een reeks flinke aanvallen, die evenwel geen van alle met een doeltreffend Bchot kunnen worden bekroond, door 't stugge verdedigen van DOSKO.'s hechte achtertrio. Zoo komt 't einde met 31 voor DOSKO. I, dat er nu met 4 overwinningen uit 4 wedstrijden en een doel saldo van 234 keurig voorstaat. De ploeg is 't wel waard. B.K.C. heeft heftigen tegenstand geboden. De adspiranten a wonnen van Zwaluwen 3 met 12 0. Na afloop vond in 't clublokaal de prijsuitreiking der nederlaagwedstrijden plaats. Succes had twee be kers in ontvangst te nemen. Succes I had met een 5O-overwinning op B.K.C. I de eerste prijs en Suc ces 2 met een 4O-zege op B.K.C. 2 eveneens. De heer Kaan reikte de prijzen aan den voorzitter van Succes, den heer Oden, uit. A.s. Zondag staat een zwaar programma te wachten. B.K.C. 1 en 2 moeten uit. B.K.C. 1 naar Sparta 1, 't tweede naar Helder 4. B.K.C. 3 krijgt DOSKO. 2 thuis, terwijl de adspiranten hun eerste competitiewedstrijd tegen Helder e spelen, eveneens thuis. PROGRAMMA N.H.V.B. en K.N.V.B. 26 October a.8. 1 C: Texel 1Zeemacht 1; Succes 1Nieuwe Niedorp; H-R.C. 3Wieringerwaard; Sparta 1B.K.C. 1. 2 C: D.T.S. 2Alcmaria 5. Strafzitting van ViiJIag 17 October. DUIN VERMAAK OF JACHTAMUSEMENT? De eerste strafzaak tegen den 20-jarigen Petrus de Gr. te Egmond aan Zee en zijn meer jeugdigen ka meraad J. J. E., wiens ouderlijke woning zich in de Koninklijke Residentie bevindt, had reeds op 26 Sep tember op het repertoire gepronkt, doch was des tijds aangehouden ten einde den verbalisant, jacht opziener II. Iloltz te hooren en werd heden door mr. do Groot, die de functie van plaatsvervangend kan tonrechter vervulde, opnieuw behandeld. De jonge heer E. was ook ditmaal niet verschenen, doch had diens vader van persoonlijke belangstelling blijk ge geven. De aanwezige verdachte, de chauffeur de Gr., bleef ontkennen, dat zij destijds de bedoeling hadden te stroopen met assistentie van de hen vergezellende honden, liet was het plan geweest om een duinwan deling naar het strand, alwaar de familie E. een tent had, te maken. De jachtopziener legde echter een zeer verzwarende verklaring af, Zelfs had hij waar genomen, dat de honden werden aangehitst en eeni- ge konijnen hadden gepakt. Hij was echter niet in de gelegenheid geweest dezen jachtbuit op te sporen en in beslag te nemen, lleel wat woordjes, vriende lijk en minder vriendelijk, werden gewisseld, doch het slot was een veroordeeling van de Gr. tot f 15 boete of 10 dagen en den minderjarigen E. tot f5 boe te of 1 week tuchtschool. DE ALLERLAATSTE KANS DIE GEBODEN WERD. De 36-jarige transportarbeider Jan B., wonende te 'Alkmaar, is helaas den slaaf van zijn ongebreidelde zucht naar alcohol en al zoovele malen veroordeeld dat hij thans vertoeft in de rijkswerkinrichting te Hoorn, in den mond des volks, in hooge mate vin dingrijk in het. bedenken van scheldnamen, den „krententuin" genoemd. Begeleid door een rijkspoli tieman had deze zwakkeling de reis naar Alkmaar aanvaard om opnieuw en wel bij 4e herhaling te recht te staan ter zake het zich in kcnnelijken staat bevinden op den openbaren weg „Het Verdronken Oord" in den kermisnacht van 25 op 26 Augustus, welk feit was geconstateerd door den politieagent Staats aldaar. Het stond er voor dezen delinquent dan ook niet te best voor, aangezien hij ondanks al zijn mooie be loften en heilige voornemens, voortdurend weer in hetzelfde euvel vervalt en ook de hem verleende gunst van een voorw. veroordeeling reeds hopeloos had verspeeld. De heer Ambtenaar wilde dan ook niet meer van eenige clementie hooren en vorderde 4 dagen hechtenis en 8 maanden opzending naar een rijkswerkinrichting, doch de waarnemend Kanton rechter, misschien verteederd door het gezicht van de vrouw der overtreders, die met een jammerende kleine op den arm de terechtzitting bijwoonde, wilde hem nog een laatste kans geven, en veroordeelde den vergeefs met. zijn betere natuur worstelenden Ba- chusvereerder tot 5 dagen hechtenis en opzending voor den tijd van slechts 1 maand. EEN EIND CONSUMPTIEWORTEL ALS PROJEC TIEL GEBEZIGD. Een te Egmond aan Zee wonend winkelier, de 39- jarige heer Gerrit A., was uitgenoodigd om als ver dachte op deze zitting te verschijnen, naar aanlei ding van het hem ten laste gelegde feit, dat hij op 29 Augustus in de plaats van zijn inwoning den ar beider Willem Abi met een eind' consumptiawortel tegen het oor had geworpen, waarop de aldus beje gende heer als contra prestatie een klacht had in gediend wegens straatschending. De minder aange name verstandhouding was ontstaan, omdat de heer Abi, die had aangenomen om voor verdachte te wer ken voor een weekloon van f 14, deze betrekking zon der eenige voorafgaande formaliteit had verlaten, omdat een ander gegadigd werkgever hem f 18 had toegezegd. Nu had de heer Abi nog een middag voor déTiwinkelier gewerkt en kwam nu daarvoor f 1 loon vorderen, doch volgens getuige, die de stelling hul digde. die het meest geeft, heeft me, had de veront waardigde winkelier geantwoord: Een klap op je smkun je krijgen en hem toen een eind wortel waarop hij kauwde, in het gelaat geslingerd, welk projectiel zijn oor gevoelig raakte. De getroffene, die voorheen voor politieagent heeft gestudeerd, was van meening, dat deze bejegening, als vallende on der artikel 424 Wetb. van Strafrecht: straatschende rij daar stellende, een strafbaar feit opleverde en de Kantonrechter stelde hem heden in 't gelijk door den wortelwerper te veroordeelen tot f 1 boete of 1 dag, een meer clemente straf dan door den Ambtenaar, die f 10 boete of 10 dagen had gevorderd, was ge- requireerd. GEEN MEDEWERKING VERLEEND TOT EEN GOEDE ARBEIDSRAADADMINISTRATIE. De 29-jarige monteur-chauffeur Corn. Pietcr K. te Texel had in loondienst gewerkt bij den heer Boe kei en later die betrekking weer verlaten, zonder op eenige wijze de administratie van den Arbeidsraad te Alkmaar met al die mutaties in kennis te stellen. Door een dergelijke nonchalance van lieden ter wier behoeve deze instelling in het leven is geroepen, zeer hinderlijk werkt, bestaat daaromtrent dan ook een strafbepaling en werd de heer K. alzoo ter verantwoor ding geroepen. Het bleek dat hij reeds vanaf 1 Sept. 1929 bij Boekei had gewerkt en reeds een tweede routekaart had ontvangen, alvorens de eerste nog was ingeleverd. Volgens verdachte was die kaart voortdurend in liet bezit geweest van den werkne mer. doch uit het feit, dat de monteur werd veroor deeld tot f3 boete of 3 dagen, kan gevoegelijk afgeleid worden, dat deze opheldering door mr. de Groot niet voldoende werd geacht en geen straffeloosheid waar borgde. 2 D: Helder 4—B.K.C. 2; J.V.C. 1—Succes 2; D.O.S. K.O. 1—Texel 2. 3 C: And ijk 2—D.T.S. 3. 3 D: D.E.S. 1Sparta 3; Succes 3Petten 1. 4 D: Wieringerwaard 2Succes 4; B.K.C. 3D.O.S. K.O. 2. Adsp. K: Helder a—Helder b; H.R.C. a—H.R.C. b. Adsp. L: B.KC a—Helder e; Helder d—KR.C. d. „Algemeen Sportblad". Zooals onze lezers zien, is de groote 3e klasse ge splitst, n.1. in: 3 D bestaande uit D.E.S. 1, Kolhorn 1, Sparta 3, Succes 3. Helder 5, Petten 1 en 4 D: D.O.S. K.O. 2, B.K.C. 3. H.R.C. 5, J.V.C 2, Wieringerwaard 2 en Succes 4. Naar wij vernemen, is de V.V. „Helder" nu bezig om te trachten Helder 5 in klasse verlaagd te krijgen. Zou het zoover komen, dan zou ons D.O.S. K.O. 2 de geschiktste toeschijnen, om met Helder om te wisselen. De wedstrijd Succes 3B.K.C. 3 vervalt nu. Ook de adspiranten-klassen zijn gewijzigd. In afd. K zijn toegevoegd: Helder b en H.R.C. b en B.K.C. a vervalt. In afd. L moeten Helder e en B.KC. a worden toegevoegd en zijn Helder b en H.R.C. b vervallen. In afd. H zijn Vrone b, D.T.S. b en Nieuwe Niedorp a vervallen. K.N.V.B.: Oranje-ZwartHelder; D.E.C. 2Alcmaria 2; W.F.C. 2H.R.C. 2; Helder 2—Ajax 4; Spartaan 3— Alcmaria 3; Hollandia 2—D.S.V. 2; Z.F.C. 3—West- Frisia 2; H.R.C.Hojlandia; West-FrisiaD.E.C.; Ajax -H.F.C.; H.D.V.S.Z.F.C.KFCBlauw-Wit en ten slotte de 4e klasse derby: VroneD.T.S. „Sportkroniek". EEN VRIJSPRAAK, DIE NIET OP PRIJS WERD GESTELD. Een Alkmaarsch ingezetene, all round sportsman en asphaltrenner van erkende groote capaciteit, de 22-jarige monteur J. J. T., stond terecht naar aan leiding van de door hem op, volgens het proces-ver baal, niet volgens de gregoriaansche tijdrekening, op Zaterdag 28 Aug. te'Ileerhugowuard op den Middel weg begane overtreding en wel: zich op een rijwiel voortbewegend, zich had vastgeklemd en laten me devoeren door een in beweging zijnde auto. De heer T. erkende dit feit, doch beriep zich op den hevigen wind, die destijds woei en hij zich op deze wijze het wielrijden had vergemakkelijkt. Het gemak dient dan ook den mensch, doch in casu was deze efficiency nogal hoog in prijs, aangezien de heer Ambtenaar f 10 boete of 10 dagen requireerde. Toen bleek echter dat de verbalisant een onjuisten datum had genoteerd, aangezien het feit was gepleegd op Zaterdag 30 Augustus en had vrijspraak moeten volgen. Maar de Ambtenaar liet in geen geval Jos en zegde een nieuwe vervolging toe, zoodat de ver dachte die vrijspraak liever van de hand wees. Ge lukkig echter werd het moeilijke geval tot aller ge noegen geregeld; omdat de heer T. genoegen nam met de voorgestelde schikking ad 6 gulden. PRACTISCH, MAAR NIET GEVAARLOOS. De heer Arie V., 'n toonaangevend jongmensch uit de agrarierskringen van Oudorp, bevond zich in den laatsten nacht der jongste Alkmaarsche kermis, 31 Aug.-7 Sept. jL, per rijwiel op den Zuidervaartweg in de Schermer, gem. Akersloot en teneinde zijn vaart met besparing van particuliere arbeidskracht zooveel mogelijk te bespoedigen, had hij zich vastgeklemd aan een motorrijder en liet hij zich met een behoor lijk vaartje, dat hij met persoonlijke trapvaardigheid nimmer had kunnen bereiken, zalig medevoeren. Het schijnt echter wel dat in de Schermer de veldwach ters nimmer behoefte hebben aan nachtrust, althans de overtreding en de practische fietser werd gecon stateerd, gerelateerd en geverbaliseerd en moest hij heden ontwaren, dat al te veel spoed niet altijd goed is, daar hij tot niet minder dan f8 boete of 8 dagen werd veroordeeld. EEN WF.RELDMOTORRIJDF.R SLACHTOFFER VAN BENEPEN HOLLANDSCHE WETSOP- VATTINGEN. Een landbouwer uit Winkel, de heer Adriaan R., viel den vierden October jl. op den Alkmaarschen weg in de strikken der politie en bleek het dat hij een motorrijwiel bereed, niet voorzien van twee, on afhankelijk van elkander krachtig werkende rem men, met gevolg dat hij zich kon beschouwen als te zijn, wat mon noemt: de pisang. Hij stond dan ook heden terecht te dier zake (art. 14 motor- en rijwiel- wet) terecht en erkende het feit ten volle. Doch ont kende de noodzakelijkheid van het voorschrift. Hij had op zijn 9-jarigen Harley Davids verschillende werelddeelen afgetuft en *er in Amerika zelfs wel Bergen mee beklommen, zonder dat hem de nood zakelijkheid van die tweede rem ooit was gebleken. De h.h. Magistraten toonden zich echter ten dien aan zoen wat minder ruim van opvatting te zijn, doch omdat de heer R. zijn goeden wil demonstreerde door voorziening in de bestaande remleemte te beloven, werd de gevorderde straf f 15 boete of 15 dagen tot f8 of 8 dagen genadiglijk gereduceerd. HET CONTACT LIET HIER AAN STEVIGHEID NIETS TF. WENSCHEN OVER. De heer Herman D. H., 'n jeugdig kantoorbediende of iets in dien gesigneerden geest, althans kenne lijk geen Zuiderzeewerker of bediener van een hei toestel, had zich in den laten avond van 10 October omtrent, het elfde uur per rijwiel bevonden op den Kanaaldijk gem. Bergen en werd alstoen door een bevoegd ambtenaar geconstateerd, dat het door den wielrijder gebezigd liehtapparaat onvoldoende werk te, zoodat een bekeuring, in den vorm van een op roeping op schrift gesteld, het onontkoombare ge volg was, benevens verschijning des heeren H. voor den Kantonrechter als verdachte. Volgens toelichting van den wielrijder was het gebrek te wijten geweest aan een zwevend contact. Op 't moment na de be keuring waren de wispelturige kuren van het lan taarntje weer tot rust gekomen, doch toen had het onheil zich alreeds voltrokkep. Gevorderd werd f3 boete of 3 dagen, doch mr. de Groot achtte aan den tol der gerechtigheid voldoende voldaan door de opi legging van f2 boete of 2 dagen hechtenis. DE BEZORGDE. (Nagels Lustige). Dit is pas gebakken brood, drink er dus geen water bii. Maakt u zich geen zorgen; ik drink nooit water. Voor de openbare vergadering van den raad. der ge meente Anna Paulowna op Woensdag, 22 October 1930, des namiddags te twee uur ten raadhuize, zijn de pun ten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. brief van Ged. Staten, d.d. 17 .September j.1., No. 86, betreffend© ondersteuning werkloozen. b. de wijziging der begrooting, zooals deze is vast gesteld op 27 Augustus j.1. is door Ged. Staten goed gekeurd; c. procesverbaal van opneming van boeken en kas van den Gemeente-ontvanger; d. de levering van brandstoffen in den aanstaanden winter benoodigd voor het raadhuis en de o.l. scho len, is opgedragen aan J. Muntjewerf; e. de beslissing van Ged. Staten op het besluit tot aan- en verkoop van grond voor stichting van trans- formatorgebouwtjea is verdaagd; f. de huur voor '.n de transformatorgebouwtjes na bij station Anna Paulowna en -halte Breezand ge plaatste meters is verhoogd. g. van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Neder land, is een verzoek ingekomen om toe te treden als lid van die vereenlging; h. aan H.N. Cornelissen is toestemming verleend ge bruik te maken van één der lokalen van school I voor repetities van een door hem opgerichte kin derzangklasse. 3. Adres van de gymnastiekvereeniging „D.O.K.E.V.", om een subsidie van f 100. Voorgesteld wordt dit adres te stellen in handen van B. en W. om prae- advies. 4. Verzoek van de vereenlging „Zanglust" om uitkee- rlng van de tijdens het zangconcours betaalde ver makelijkheidsbelasting, bedragende f 89.31. 5. Benoeming van een onderwijzer aan de o.l. school II ter voorziening in de vacature Kooiman. De voor dracht luidt: 1. A. den Broeder, Den Helder, 2. J. Brouwer, Hem; 3. D. Bonne, Midsland. 6. Voorstel tot wijziging der verordening op het ver volgonderwijs. 7. Voorstel tot het geven van opdracht tot samenstel ling van een uitbreidingsplan voor deze gemeente. 8. Voorstel tot wijziging der verordening tot verdee ling der gemeente in stemdistricten. 9. Aanvragen om voorschotten ingevolge de bepalingen van de Landarbeiders van J. G. Logeman en C. de Rooij. 10. Rondvraag. Anna Paulowna, 18 October 1930. De Burgemeester, LOVINK. De ontwerp verordeningen en het prae-ad- vles van B. en W. omtrent het samenstellen van een uitbreidingsplan. In het voorstel tot wijziging van de verordening tot regeling van het vervolgonderwijs, doen B. en W. uitko men dat niettegenstaande de verminderde deelneming aan de cursussen, het wenschelijk is deze cursussen niettemin in stand te houden, doch tevens om vast te houden aan de bepaling dat voor het houden van een cursus zich ten minste vijftien leerlingen moeten aan melden. Om de kosten van dit onderwijs te beperken, wordt daarom voorgesteld de belooning te stellen op een naar het aantal leerlingen varieerend bedrag. In de wijzigingsverordening wordt bepaald: „Wanneer niet ten minste zes leerlingen aan een school zich aan melden, worden de leerlingen, die zich aanmelden, bij andere cursussen ingedeeld." „Zoodra het aantal leerlingen van een cursus beneden; zes daalt, wordt deze opgeheven en is het bovenvermeld van toepassing." „Aan de onderwijzers en onderwijzeressen met het geven van vervolgonderwijs belast, wordt eene belooning toegekend, welke wordt bepaald als volgt: hij een aantal van 6 tot en met 8 leerlingen f 1.25 per werkelijk gegeven lesuur; bij een aantal van 9 tot en met 11 leerlingen f 1.50 per werkelijk gegeven lesuur; bij een aantal van 12 en meer leerlingen f 1.75 per wer kelijk gegeven lesuur. Wanneer meer dan één leerkracht gelijktijdig onderwijs geeft, wordt de belooning voor ieder dier leerkrachten naar dezen maatstaf berekend, breidingsplan voor deze gemeente. men het gemiddelde aantal leerlingen, hetwelk voor deelneming aan den cursus- bij den aanvang en op den len der maanden, gedurende welke de cursus duurt, is Ingeschreven. Wanneer een leerling gedurende drie ach tereenvolgende cursusavonden de lessen zonder eenige geldige reden verzuimt, wordt hij afgeschreven." De verordening te doen ingaan 1 October 1930. Het uitbreidingsplan. Hieromtrent zegt het prae-advies van B. en W. het volgende: Meerdere malen is in Uwe vergadering ter sprake gekomen, zij het niet in openbare zitting, de wensche- lijkheid om over te gaan tot vaststelling van een uit breidingsplan voord eze gemeente. Tot heden bestaat daartoe geen verplichting. Immers in artikel 31 der Woningwet worden alleen die gemeen ten verplicht, welke meer dan 10.000 zielen tellen, en de gemeenten, wier zielental in de laatste vijf jaren met meer dan een vijfde is toegenomen. Ongetwijfeld zal evenwel deze verplichting vanaf 1 Januari a.s. wel be staan, hetwelk U zal blijken uit de toeneming der be volking vanaf 1 Januari 1926. Op dien dag bedroeg het aantal inwoners 4372, op 1 Jan. 1927 4394, op 1 Janu ari 1928 4520, op 1 Januari 1929 4817, op 1 Januari 1930 5071, terwijl dit op dit oogenblik 5430 bedraagt. Er is reden om te vermoeden, dat dit aantal op 1 Januari a.s. wederom zal zijn gestegen. Ook als dit getal terug liep zou de verplichting er reeds zijn, omdat deze reeds geschapen wordt bij een bevolkingscijfer van 4372 plus 1/5X4373 (874) is 5246. Nu de wet ons spoedig de verplichting zal opleggen tot het nemen der hierbedoelde maatregelen over te gaan, komt het ons gewenscht voor daarmede niet te talmen, omdat wij van het nu van een uitbreidinsplan voor deze gemeente zijn overtuigd. Bij het tempo, waarin gedurende de laatste jaren woningen worden gebouwd, is te verwachten, dat de meest gezochte plaatsen spoedig zullen zijn volge bouwd. Wanneer dan geen rekening gehouden is met de mogelijkheid om door aanleg van wegen of straten op daarvoor geschikte plaatsen, uitbreiding van ge schikt bouwterrein te bekomen, zal men om tot een gewenschten toestand te geraken, reeds bestaande panden moeten sloopen, hetwelk groote uitgaven zal vragen. Indien thans opdracht voor de samenstelling van een uitbreidingsplan wordt gegeven, zal rekening kun nen worden gehouden met de behoeften, welke zullen ontstaan door de zich nog steeds uitbreidende bloem bollencultuur, de wijziging van de cultuur in den Oost polder en de drooglegging van de Wieringermeer, ter wijl gelet kan worden op den aan te leggen spoorweg vanaf station Anna Paulowna naar Friesland, de aan te leggen Rijkswegen vanaf De Kooij tot Van Ewijck- sluis en vanaf Van Ewijcksluis tot N.-H. Kanaal. B. en W. hebben zich doen voorlichten door den Hoofdingenieur-Directeur van den Rijkswaterstaat en den Secretaris der vaste Commissie voor uitbreidings plannen in Noordholland. Volgens deze tot oordeelen be voegde autoriteiten vereischt de voorbereiding der plan nen een nauwgezette en uitvoerige studie, terwijl de uitwerking der plannen slechts kan worden toever trouwd aan ter zake kundige architecten. Wij hebben, zooals U bekend is, ons in 'verbinding gesteld met den heer Wieger Bruin, leider van het Adviesbureau der Noordhollandsche gemeenten voor bouwontwerpen en uitbreidingsplannen. Deze heeft zich bereid verklaard in vereeniging met den heer Dekker, architect te Schagen, de genoemde taak op zich te willen nemen tegen een honorarium van f 2700. Aan bijkomende kosten voor het vervaardigen van kaarten, reiskosten en diversen moet nog op f 600.— gerekend worden. Wij ontveinzen ons niet, dat dit' een belangrijk be drag vormt, hetwelk in hoofdzaak ten goede komt aan het toekomstig geslacht, doch de overtuiging, dat wij het onze hebben bijgedragen om moeilijkheden voor de toekomstige bestuurders dezer gemeente te voorkomen, is zeker een offer waard. Met vrijmoedigheid stellen wij U mitsdien voor, het maken van een uitbreidingsplan aan de heer Wieger Bruin en Dekker op te dragen. f De verdeeling van de gemeente in stern- districten. I Waar door de toeneming der bevolking dezer ge meente het stemdistrict H naar zijne tegenwoordige begrenzing meer dan 1000 kiezers bevat, terwijl «tom district I dit getal spoedig zal bereiken, achten B. en W. het gewenscht het getal stemdistricten uit te brei den en stellen zij voor te bepalen: Bij de stemming ter verkiezing van leden van den Gemeenteraad is deze gemeente verdeeld in vier stem districten, welke respectievelijk omvatten de wegen of gedeelten van wegen en de straten, hieronder bij elk district aangegeven: Stemdistrict I. Molenvaart van Van Ewijcksvaart tot spoorbaan, Nieuwe weg, Spoorbuurt, Stationsweg, Bene- denbuurt, Lagedijk, Grasweg van Lagedijk tot spoor baan,. Boermansweg van Lagedijk tot Middenweg, Zij- perdijk van Lagedijk tot Middenweg, Van Ewijcksvaart van Lagedijk tot Kleiweg, Kleiweg van Van Ewijcks vaart tot Middenweg, Kerkweg, Kneesweg, Kneeskade, Veerweg van Kerkweg tot de betonnen brug in dien weg, Van Ewijckskade van Kerkweg tot Meerweg Stemdistrict H. Zandvaart. Meerweg van Middenweg tot Schorweg, Kleiweg van Middenweg tot Zandvaart, Middenweg van spoorbaan tot Stoomsloot, Tulpenstraat, Narcissenstraat, Hyacinthenstraat, Zwarteweg, Konings weg, Scharweg, Stoomweg van Zandvaart tot Schor- weg, Balgweg van Zandvaart tot De Kooij. Stemdistrict Hl. Van Ewijcksvaart van Kleiweg tot Balgdijk, Meerweg van Van Ewijcksvaart tot Midden weg, Stoomweg van Van Ewijcksvaart tot Zandvaart, Lelystraat, Middenweg, van Stoomsloot tot Balgweg, Amsteldijk, Amstelpad, Van Ewijckskade van Meer weg tot Amsteldijk, Lotweg, Oosthoekweg, Zwinweg, Kruisweg, Veerweg van de betonnen brug in dien weg tot Zwinweg. Stemdistrict IV. Molenvaart van de spoorbaan tot Koegraszeedijk, Grasweg van de spoorbaan tot Koegras- zeedijk, Boermansweg van Middenweg tot Koegraszee dijk, Zuiderweg en Middenweg van Zijperdijk tot de spoorbaan. Naar dit ontwerp zullen, naar de kiezerslijst 1930 1931 de stemdistricten de volgende aantallen kiezers om vatten: district I 825, H 783, IH 554, IV 419. Of 43. Dat een ongeluk niet alleen komt, Dat ondervonden alle vier. Die in de auto waren gezeten, En waarlijk niet voor hun pleizier. Eerst was de agent omver geworpen, Nu reed men tegen een winkelruit, Toen men op een hoek wilde keereh, De juffrouw schreeuwde haar woede uit Zie voor vervolg Sport elders In dit nummer.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10