SPORT Uit Alkmaar en Omstreken. Uit onze Omgeving. WINKEL LANGEND IJ K HOOGWOUD WIERINGEN (Vervolg). HET NEDERLANDSCHE P ROEF-ELFTAL. Er Is een elftal gekozen, dat a.s. Woensdag een oefenwedstrijd tegen een Engelsche prof-club speelt. Men moet niet denken, dat dit het officieele Ned. Elftal wordt, maar men wil als laatste poging voor de offi cieele vaststelling nog even een elftal zien, waarin naast vaste internationale verscheidene speltrs staan, die op de nominatie staan. Bevallen ze nu Woensdag niet, dan kan men z'n toevlucht weer tot de oudjes nemen, 't Is dan als volgt samengesteld: Van der Meulen (H.F.C.); De Bruijn (Hermes D.V.S.); Van Kol (Ajax); Rep (Z.F.C.); Andriessen (Ajax); en Van Heel (Feyenoord); Gerritse (BI. Wit; Lagendaal (Xerxes); Van Reenen (Ajax); Mulders (Ajax); Van Nelle (D.H.C.). We zullen maar afwachten! K.N.V.B. 3e Klasse, Helder gaat op 't goede pad voort, 't Zwak ke Amstel was 't vierde achtereenvolgende slachtoffer (14). K.V.V. behield de leiding door een 42-over- winnlng op Hortus. Deze overwinning werd pas in de laatste minuten verkregen. Helder, dat op een veld vlak naast dat van Hortus speelde, had al plezier in den 02-achterstand, die K.V.V. even voor 't einde nog had. Toen kwam K.VV. echter zoo opzetten, dat er geen houden aan was. Watergraafsmeer en Meteoor speelden met 22 gelijk, terwijl Oranje Zwart met 42 van Oos terpark verloor. De stand is: K.V.V. Kinheim Helder 5 0 0 18—4 10 5 0 1 32—17 10 4 0 1 16—9 8 4e Klasse. D.T.S. brengt er minder van terecht dan verleden jaar. Nu werd op eigen terrein van J.O.S. verloren, (12). J.O.S. is evenwel een der sterksten. Vrone kon 't tegen 't zware Zaandijk niet bolwerken (14). S.L.T.O. en Swift speelden gelijk (11). terwijl Rivalen met 3—2 van Ahrends V.C. verloren. A.s. Zondag VroneD.T.S. Reserve-klassen. Alcmaria 2H.R.C. 2, 31; Helder 2Oosterpark 2, 32; Ajax 4Alcmaria 3, 82; West-Frisia 2D.S.V. 2, 12—0; Blauw-Wit 4—Hollandia 2, 4—0. N.H.V.B. la klasse C. H.R.C. 3 behaalde In Nieuwe Niedorp op de club van dien naam een verdienstelijke 43 overwinning .De Ra cers, wier idee het is naar de reserve 3e klasse K.N. V.B. over te gaan, heben reeds een gotde kans, temeer daar Texel weer een punt verspeelde, zij het met eere, tegen 't buitengewoon goed spelend Helder 3, dat zich mt rust reeds een 3Övoorsprong had verworven. In de tweed helft wist Texel evenwel nog gelijk te maken (3—3). Wleringerwaard won niet geheel onverwacht van Sparta (43) De roodbroeken zijn voor alle clubs op eigen terrein moeilijk te overwinnen. Zeemacht en Suc ces deelden de punten (11), een welverwacht en regel matig resultaat. De stand is: H.R.C. 3 4 4 0 0 12— 5 8 Texel 3 12 0 12— 6 4 Sparta 3 2 0 1 10—0 4 Wieringerwaard 3 2 0 1 1613 4 Nieuwe Niedorp 4' 1 1 2 1112 3 Zeemacht 4 112 58 3 B.K.C. 3 1 0 2 7— 8 2 Succes 2 0 11 1—4 1 Helder 3 4 0 1 3 8—20 1 2e Klasse. D.O.S.K.O. 1 gaat zeker en vlug op het kampioenschap af, als tenminste Succes 2 niet tusschen beide komt. Deze twee doen n.1. weinig voor elkaar onder. Succes 2 sloeg H.R.C. 4 met 4—1, terwyl D.O.S.K.O. I met 3—1 van B.K.C. 2 won. Texel 2Helder 4 ging, door afwezigheid van den scheidsrechter niet door. Sparta 2 deed goed werk door J.V.C. I te kloppen (21). 3e Klasse. Kolhorn verloor met slechts 2—1 van Succes 3. De be langrijke wedstrijd Petten ID.E.S. I eindigde in een klinkende 5—1 overwinning voor de ongeslagen Pette- naars! Adspiranten Afd. k: H.R.C. a—Succes a 7—0; afd. I: H.R.C. c— H.R.C. d 5—0; Helder c—Helder d 10—1. Kolhorn. Het is Kolhorn niet mogen gelukken de reeks nederla gen te stuiten en thans moest zij met 21 het onderspit delven tegen Succes 3. Over den wedstrijd het volgende: Succes wint den toss en speelt eerst tegen wind. Het spel biedt bij den aanvang wisselende kansen, wat wel blijkt dat beide partijen een strafschop toegewezen krij gen te nemen. Beide partijen slaagden er in, deze te missen. Daarna is S. in de meerderheid en slaagt er in bij een opeenhooplng voor het K.-doel te doelpunten 01. Voor de rust wordt er geen verandering meer in den stand gebracht. De rust gaat dus met een 1—0 voor sprong voor Succes. Na half time zit S. er goed op doch doelpunten komen er niet. Nu volgt een periode waarin de partijen elkaar staan en het gelukt den rechtsbinnen van Kolhorn den stand gelijk te maken (11). Nu wordt de strijd spannender en Kolhorn is iets in de meerderheid doch doelpunten blijven uit. Vijf minuten voor 't eind maakt S. de winnende goal. Verder blijft de stand on veranderd. AARTSWOUD. Uitslag voetbalwedstrijden van Zondag. Aartswoud I speelde tegen Sijbekarapcl I. Voor dezen wedstrijd was door een sportliefhebber een mednile uitgeloofd. Na hard werken van beide kan ten, waardoor veel spanning ontstond, kon geen der partijen scoren. Wel een bawijs dat zij tegen elkan der opgewassen zijn. De eindstand was dan ook 0—0. Over drie weken, zoo werd besloten, zou men we der in het strijdperk treden. Aartswoud II speelde tegen Sijbekarpsel II en kon ook geen winst boeken. Eveneens eindigde deze wed strijd met gelijk spel, 1—1. WIERINGEN. Succasnieuws. Succes 1 speelde Zondag haar 3e competitiewed strijd tegen Zeemacht van den Helder. Om 2 uur fluit Kooistra de elftallen bijeen. Zee macht wint den toss en Cees brengt de bal aan het rollen. I)e opstelling van S. is eenigszins gewijzigd. Van beide kanten worden de aanvallen afgeslagen, de voorhoede van S. treuzelt te veel en menige moyie kans brengen ze om zeep. De rust gaat in met ge- lijkon stand, 0—0. Na de rust heeft S. eenigszins windvoordeel, de aanvallen van S. zijn gevaarlijker en uit een voor zet van Hoeneman, werd het eerste doelpunt gebo ren. Kooij geeft zijn club de leiding. Na nog een kwartier gespeeld te hebben, zet de rechtsbuiten van Z. goed voor. De S. linksback is geblesseerd en de rechtsback kan niet voorkomen dut de Z. linksbui ten met een hard schot gelijk maakt. Nog ecnige aanvallen van beide kanten, die niets opleveren en dan blaast Kooistra, die goed leidde, inrukken en S. heeft haar eerste puntje in de wacht gesleept. Succes II speelde thuis tegen H.R.C. 4 en had niet veel moeite de Racers van haar lijf te houden. Met een 41 overwinning zónden ze de roodjakken naai den Helder terug. Het derde elftal speelde te Kolhorn tegen de club van dien naam en wisten ook beide puntjes mee naar Wieringen te nemen. De S. adspiranten speelden tegen H.R.C. a., wat voor onze jonge adspiranten een te zware tegen stander is. Ze moesten dan ook het onderspit del ven door met 70 naar huis te worden gezonden. Het was voor Succes geen slechte dag. OUDKARSPEL. Voetbaluitslagen. D.T.S.—J.O.S. I 1—2 Andijk I—D.T.S. 2 4—0 D.T.S. 3—N. Niedorp 2 15—1 D.T.S. 1—J.O.S. 1, t—2. Ook de derde wedstrijd van D.T.S. is op een ne derlaag uitgeloopen. J.O.S. ging met een zwaarbe vochten 2—1 overwinning huistoe, hiermede hun eerste twee punten in de wacht sleepcnd. Het wil tot nog toe met D.T.S. niet erg vlotten. Hoewel in het veld niet de mindere, was de Amsterdamsche voorhoede toch veel gevaralijked dan die van D.T.S. Het primitieve spel van de laatste stak hier wel zeer bij af. Slikker in het doel kan op een goeden wedstrijd terug zien. Vooral voor de rust weerde hij zich uitstekend. De wijze, waarop hij een drietal „keien" verwerkte, was subliem. Het was wel jam mer voor hem, dat hij aan de tweede goal de mees te schuld had. Bij een tam boogschot op doel, sloeg hij er finaal naast, met het gevolg, dat de ijlings toe schietende rechtsbinnen kalm kon doelpunten. De backs en halflinie hebben zich ook behoorlijk van hun taak gekweten. Hier vonden wij v. Dijk de beste. Speets hoede zich voor te ver opdringen, waardoor soms de gevaarlijkste situaties voor het D.-doel ont stonden. Van de voorhoede ging nog weinig kracht uit. Op de linksbinnenplaats debuteerde S. Kuiper, die in het veld aardige dingen deed. Voor het doel ontbrak echter het goede schot. Een kwaal, waar de geheele D.-voorhoede aan leed. Het spel was echter beduidend beter dan in voorgaande ontmoetingen. Hopelijk houdt dit een belofte in voor de toekomst. De J.O.S.-ploeg is ons meegevallen,. In het koppen waren zij den D.-spelers ver de baas. Voor de rest deden de ploegen niet voor elkander onder, al durf den de J.-spelers nog wel eens te schieten. De wedstrijd. Van Dijk had den toss verloren, zoodat D. tegen wind in aftrapt. De eerste aanvallen zijn voor de Amsterdammers. Slikker is echter in goeden vorm. Ekele malen breekt de D.-voorhoede door. Het be slissende schot is nog zoek. Eecen is een paar maal ongelukkig door hard naast of over te schieten. Ook een mooi schot van II. Kuiper tegen den paal had beter lot verdiend. De partijen geven elkaar geen haar toe. Het spel golft vlug heen en weer. Pas heeft Slikker een bal goed weggewerkt, of S. Kuiper schiet uit een corner vlak naast. Toch krijgt de D.-achter- hoede meer werk dan haar collega's aan de over zijde. Doch goed gesteund door de kanthalfs wordt elke aanval der Jossers in de kiem gesmoord. Als de rust wordt aangekondigd is de stand nog steeds 0-0. Na de thee is D. eerst in de meerderheid. Het duurt niet lang of na een paar vergecfsche pogingen komt bij een corner eindelijk het zoo lang verbeide oogenblik. Deze, goed genomen, komt bij Eecen te recht, die buiten bereik van den keeper in een doel punt wordt omgezet. Verwoed komen de Amster dammers thans opgezet. Ook zij hebben weldra suc- cus. Als bij een prachtig vleugelschot Slikker ge passeerd wordt. Dit schot verrastte hem volkomen, daar een ieder een voorzet had verwacht. Op de wijze als hierboven omschreven komt spoedig het tweed doelpunt van J.O.S. Vanaf den aftrap neemt Eecen in combinatie met v. Meurs den bal mede. Vliegensvlug worden een drietal spelers gepasseerd; maar het harde schot van Eecen wordt precies tegen den J.-keeper geschoten. De terugspringende bal wordt weggewerkt. D.T.S. stelt nog wanhopige pogin gen in het werk gelijk te maken, doch Vrouwe For- tuna is niet met hen. Als de scheidsrechter, die uit stekend voldeed, zijn instrument voor de laatste maal bespeelt is de stand nog steeds 21 voor J.O.S. Een uitslag waarmede zij dubbel en dwars tevre den mee mogen zijn. A.s. Zondag de „big-match" Vrone I—D.T.S. I. Een voorwoord. Eindelijk, konden dank zij moeder Natuur de voor Alcmaria Victrix vastgestelde wedstrijden alle negen doorgang vinden. Aangezien van deze ne gen wedstrijden er vijf werden thuis gespeeld, kon de Alcmaria enthousiast dus wel genieten. Nu, en geno ten is er! Van alle te behalen \vinstpunten»thuis, ging er slechts één verloren. Van het totaal te behalen winstpunten 18 werden er 13 geincasseerd, wat inmiddels «Is een vrij gunstig resultaat kan worden aangemerkt. Zorgde het zesde elftal voor een vermakelijke ver tooning, dc adspiranten en junioren droegen zorg voor „keurige" .staaltjes voetbal, terwijl tot slot de wedstrijd Alcmaria 2—-H.R.C. 2 alles in vuur en Vlam zette. Het enthousiasme was hier overweldigend en men waande zich af en toe thuis bij Ajax. Nog nim mer hebben we de koele Alkmaarders op zulk een spontane wijze uiting hooren geven, als dozen mid dag. Trouwens de „roodjakken" staan vanwege de „spirit" alom bekend, zij gaven zich dan ook geens zins gewonnen. Doch ook de Alcmarianen betaalden met gelijke munt. Dat de doelwachter jn deze zege een belangrijk aandeel heeft, is een voldongen feit. Door hem werden somtijds zeker schijnende doelpun ten op beslist schitterende wijze onschadelijk ge maakt en menigmaal was applaus zijn deel. Deze jeugdige doelverdediger heeft dan ook in zeer korten tijd een zeer goede promotie gemaakt. Zagen wij hom twee seizoenen geleden tijdens een ad spi ranten-wedstrijd in actie en het vorige seizoen bij de junioren, reeds nu is hij zijn plaats in het tweede elftal ten volle waard. Zeggen wij niet eens: „Heil de jeugd, aan u de toekomst!" En zeer terecht. Wij willen geenszins dezen speler over het paard tillen en geven hem den goeden raad, dat het ,Hollandsche voetbal" nog immer voor verbetering vatbaar is. Er is een tijd geweest dat Alcmaria in het geheel niet dc beschikking had over een goeden doelwachter. Deze tijd is nu voorbij, maar nu de rest! T.O.G. I—ALCMARIA I. 2—6. Alcmaria I stelde haar aanhangers niet teleur en heeft in de hoofdstad haar /eerste overwinning van dit seizoen weten te behalen en nog wel met flinke cijfers. In het elftal was een kleine wijziging aangebracht, zoodat het er als volgt uit zag: Oudes; Kuiper en Jonker; J. Rootring, v. cl. Vall en Lengers; Bos, Indri, Homan, Pecrebooin en Hamstra. De wedstrijd werd gespeeld op het terrein van Wil- helmina—Vooruit, hetwelk uitermate klein en slecht was. Gezien T.O.G. reeds „vocht" met het degradatie spook voor ,oogen, zijn voor een minder fraaien wed strijd, de factoren reeds genoemd. De wijze waarop Kuiper en Oudes werden aangevallen, terwijl de bal niet meer in hun bezit was, geeft veel te denken en hier had de scheidsrechter zeker wel iets strenger tegen kunnen optreden. De rust ging in met een 0—2 stand en toen deze na rust werd opgevoerd tot 0—3, volgde vrij spoedig een tegen-goal. De omzetting BosIndri, had tot ge volg, dat binnen een zeer korten tijd de stand reeds 16 was. Nog voor het einde wist T.O.G. voor de tweede maal te scoren. 26. ALCMARIA 2H.R.C. 2. 3—1. Het is juist twee uur geweest, als scheidsrechter Beauchampet de volgende elftallen in het veld fluit: Alcmaria 2. v. d. Horst. Schokker Roozedaal Hoorn, dc Grand, Michels Keppel, Th. Bos, Koning, Nol, Deetman. J. Beneker, Kunst, Marsman, Brinksma, Grooff. Boot, Stompedissel, Jolen Be ij er, Post Prins H.R.C. 2 De eerste speelhelft bracht een gelijk opgaanden strijd, met aardige wederzijdsche aanvallen. Er is ongeveer tien minuten gespeeld, als Nol met een goed schot de thuisclub de leiding weet te geven. 10. Vin nige H.R.C. aanvallen volgen, doch de Alcm.-verdedi- ging is op haar post. Ook de Alcm. voorwaartsen zit ten niet stil. We zien menige keurige ren van Kep- nel, gevolgd door een fraaien voorzet, doch een twee de doelpunt blijft uit. Nog zien we eenmaal bij een goed geplaatste bal, Keppel doorbreken, de H.-doel- wachter uitloopen, doch het harde schot gaat juist vlak naast. De rust komt met ongewijzigden stand. Na rust weet H.R.C., door toedoen van haar links binnen met een goed schot gelijk te maken. 1—1. Nu wordt er fel gestreden om het winnende punt. Toch gelukt het de Alcm. midvoor, na ongeoorloofd te zijn aangevallen, uit moeilijke positie te scoren. De scheidsrechter had reeds gefloten, annuleerde het doelpunt en kende een penalty toe. Bos plaatste ech ter onder den vallenden keeper in doel. 21. Nu zijn de H.R.C.'ers niet meer te houden en het Alom. doel doorleeft benauwde momenten, doch diverse achter spelers weten om beurten het gevaar te bezweren en in laatste instantie is doelman v. d. Horst in pracht conditie. Dan komt Alcm. wat los en de aanmoedigin gen zijn niet van de lucht. Er wordt uiterst „warm" gespeeld. Vrij onverwacht volgt dan een corner op het H.-doel. Deetman zet keurig hoog voor en Bos kopt even keurig in. 31. Toch geeft H.R.C. zich geenszins gewonnen en goed gevaarlijke uitvallen vol gen. Doch ook thans weet de Alcm. verdediging al het gevaar te bezweren, zoodat het einde komt met een 3—1 overwinning. Alhoewel de uitslag iets te hoog is, verdiende Alcm. de overwinning. Alle spelers hebben zich volkomen gegeven en het publiek een pittigen wedstrijd bezorgd. Bij Alcmaria was de verdediging in goede conditie, terwijl in de halflinie Michels zeer zeker de beste was. Hoewel de aanvallen beter waren dan twee weken geleden te gen Ajax III, is het „combineeren" nog steeds voor verbetering vatbaar. J)e nieuweling, Koning, speelde niet onverdienstelijk Ieder verstandig rooker Heelt G0MARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. Ajax 4Alcmaria 8, 82. Alcmaria 3 was het elftal, dat in verband met de goede verrichtingen der Alcmarla-elftallen, roet ln het eten wierp. Na met rust met 02 te hebben voorge staan, zag het toch nog kans zich met 82 te laten afmaken. O, madame mysterieus! W.R.C. I—Alcmaria 4, 1—8. Alcmaria 4 kwam ook eindelijk eens ln actie en zette de competitie goed in. Zij wist W.R.C. I op eigen ter rein een flinke nederlaag toe te brengen. Een bijzonder geval had hier plaats en wel, dat de scheidsrechter 10 minuten voor tijd den wedstrijd moest staken, omdat al het aanwezig materiaal het „nate" element had op gezocht en wel voor 's menschen oog, maar niet voor 's menschen handen bereikbaar was. Alcmaria 5Hollandia 3, 44. Alhoewel het vijfde elftal met rust een 30-voor- sprong had en even daarna met 41, konden zij de Hoornsche „rood-witten" niet weerstaan, die nog kans zagen de partijen op gelijken voet te brengen. Nog eeni- ge serieuze oefeningen van de achterhoede is zeer aan te bevelen. In het Alcmarla-elftal, merkten wij o.a. op, één in Schagen ook wel geen onbekende persoonlijk heid... Bram Elte! De Holandit-reserves vielen ons als derde elftallers geducht tegen. Alcmaria 6Bergen 3, 91. Alcmaria gaat nog steeds op het goede pad voort. Nu weer ging Bergen 3 er met groote cijfers onder. De „favorieten" hebben nu reeds een doelsaldo van 35 3, waar moet dat naar toe? Alcmaria JuniorenZ.V.V. Junioren, 73. In dezen wedstrijd demonstreerde men staaltjes voet bal, welke menigen toeschouwer in „verrukking" bracht. Ook de Z.V.V.'ers lieten zich niet onbetuigd, wat de rust, die met 12 inging, dan ook overduidelijk liet zien. Na rust braken de Alcmarianen geweldig los. Bal controle, combineeren. schieten enz., het was alles prachtig en het einde kwam dan ook met bovengenoemd resultaat. Er is een spreekwoord dat zegt, „zoo de ouden zongen, piepen de jongen"! Is dit wel waar? Alcmaria A—Z.V.V. A, 7—0. De A.-adspiranten deden het niet minder goed, hier wist men echter de Zaandamsche voorhoede ln be dwang te houden. Bergen aAlcmaria o 30. Dit was een zware partij voor de jongste witte leeuw tjes, welke zich met den moed der wanhoop ln de strijd wierpen en hun klauwtjes ln het taaie Berger vleesoh trachtten te zetten. De stoere Bergenaren kamploens- candidaten lieten zich echter niet van de wijs brengen en wisten den kleinen moedigen A-doelwachter driemaal te passeeren. Toen was de dressuur voorbij. Alkmaar IBergen I 73. De nieuwe plaatselijke vereen, wist zich van haar Zon dag j b geleden nederlaag op de Koog, afdoende te her stellen, zoodat zij in haar afdeeling de bovenste plaats nog bezet Alkmaar 2Zilvermeeuwen 4 2—2. Met het tweede elftal gaat het minder goed- Nu weer een gelijk spel. Alkmaar aVrone b 110. De Alkmaar-adspiranten zetten de competitie goed in en wisten een flinke overwinning te behalen. 11 Is an ders een raar getal, zij hadden het dozijn maar vol moeten maken. Als scheidsrechter Hoek eens een pr^ar minuten later „af" gefloten had? Och meneer dat gaat niet! Bergen 2—C.S.V. 2 2—2. Deze ploegen hebben de puntjes eerlijk gedeeld. Zaandijk IVrone I 41. Zaandijk I, die zich het vorige seizoen het kampioen schap op lugubere wijze zag ontgaan, wist Vrone I een 41 nederlaag toe te brengen. Toch heusch geen slecht resultaat van de nieuwe viérde klasser en de return- wedstrijd zal mogelijk wel wat anders laten zien. Met D.T.S. gaat het dit Jaar rilet opperbest. Nu weer werd op eigen terrein verloren. Vooruit Oudkarspelieren, de tanden op elkaar! Afscheid van meester Rietbergen. Zaterdagmorgen gaf de heer Rietbergen zijn laatste les aan de o. 1. school, die hij na een achtjarige werkzaamheid ten gevolge van zijn benoeming aan de U.L.O.-school te Hengelo (O.) gaat verlaten. De laatste lesmorgen was meer besteed als de mor gen, waarop wederkeerig afscheid werd genomen tusschen onderwijzer en leerlingen. Klasse 4 en 5 had zich dan ook reeds den vorigen avond verdienstelijk gemaakt om het lokaal van meester te versieren, niet als teeken van blijdschap, doch om hem dien laat- sten morgen zoo aangenaam mogelijk te maken. 't Was hen gegaan als alle leerlingen en alle mees ters. Ze hadden oogenblikken gekend dat meester een beste was en ze hadden oogenblikken gekend jui9t tegenovergesteld, als meester hen een verma ning had moeten geven of straf had moeten opleggen voor iets, dat naar het oordeel van den betrokken leerling natuurlijk, steeds onverdiend was en juist een ander oorzaak was dat hij straf kreeg. Maar nu ging meester weg en ze hadden hem nu zoo graag gehouden, hij had een plaats ingenomen in de kinderzieltjes en het losmaken daarvan voelden ze als een komend gemis en hij mocht ook niet zóó weggaan, ze wilden hem iets medegeven om bij hem in herinnering te blijven. De oudsten der leerlingen hadden de ouders der betrokken leerlingen bezocht en zóó iets bijeengebracht waarvoor iets gekocht moest worden. Een nieuwe schoolatlas van Bos, wis ten ze, zou inslaan en die werd gekocht en toen mees ter in zijn versierde stoel gezeten was kwam een der oudste leerlingen, Wim de Ridder naar voren en onder het zeggen van een passend gedicht overhan digde hij de atlas. Spontaan sloten alle leerlingen zich aan bij den laatsten zin: „Meneer Rietbergen, het ga U goed" en daarop zongen ze in koor „Lang zal hij leven." Enkele der leerlingen werd het te machtig en er kwamen tranen en ook meneer zelf was getroffen door deze warme oprechte waardee ring voor hetgeen zij samen doorgemaakt hadden. Na de lagere school was het de U.L.O.-school waalm aan de heer Rietbergen vakleeraar was in wiskun de en daar was het de oudste leerling Dik de Veer, die als bewijs van waardeering voor het genoten onderwijs, namens de U.L.O.-leerlingen, meneer een Zakflora aanbood. Ook in die klas een losmaken, een gewichtig oogenblik in een schoolleven zoowel voor onderwijzer als leerlingen. Burgemeester en secretaris kwamen namens het gemeentebestuur afscheid nemen, waarbij de Burge meester liet uitkomen, dat de gemeente het jammer vond, dat de heer Rietbergen deze gemeente en daar mede deze school gaat verlaten. Voor hetgen hier in het belang van het onderwijs was gedaan, bracht spreker dank en sprak voorts de wensch uit, dat da heer Rietbergen in zijn nieuwe standplaats moge vinden wat hij er zich van voorstelt. De heer Rietbergen dankte den Burgemeester daarvoor. De commissie van toezicht kwamen bij monde van haar voorzitter afscheid nemen, terwijl de Ouder commissie zich schriftelijk tot den heer Rietbergen had gewend. Toen nog het afscheid van de collega's, waarmede de heer Rietbergen langer of korter had samenge werkt en daarmede was afgesloten een tijdperk van pl.m. acht jaren aan deze school doorgebracht, welk tijdvak èn voor den vertrekkenden onderwijzer cn voor de leerlingen, door deze wijze van losmaken van elkander, een blijvende herinnering is geworden. Het geven van onderwijs in het vak wiskunde aan de school voor U.L.O. alhier, is opgedragen aan den heer K. Viersma, onderwijzer aan de u.L.O.-scnooi te Noordscharwoude. Als we goed zijn ingelicht is het met het Georgani seerd Overleg voor de Lichtbedrijven nog niet definitief voor mekaar. Nu het reglement daarvoor moet worden vastgesteld, schijnt men van de zijde der Gascommissie niet in te stemmen met den wensch der afdeeling- van den Bond, om dit te doen geschieden door een vertegen woordiger van den Bond en de Gascommissie, die dit door het personeel wil laten geschieden. ZUIDSCHARWOUDE. De a fdeeling Zu-idsoharwoudeBroek op Langend ijk van den Bond voor Staatspensionneerir.g, zal trachten in den komenden winter twee propagandauitvoeringen te geven, n.1. te Broek op Langendijk en te Zuidschar- woude. De bekende propagandist van de R.K. Volkspar tij, de heer Felix Donders, een warm voorstander van staatspensioen en een welsprekend boeiend redenaar, zal worden uitgenoodigd te komen spreken, terwijl de too- neelvereeniging „Jong Leven" zal worden gevraagd haar medewerking te verleenen door het geven van een uit voering. De door B. en W. opgemaakte gemeentobegrooting sluit in ontvangst en uitgaaf op f 74721.60, waarin een post een onvoorzien voorkomt het voordeelig saldo van de rekening 1928 ad f 21056.51. In de vacature van den heer J. Verkroost is als be stuurslid van Coop. Boerenleenbank II gekozen de heer Jb. Kroon; in de vacature G. Kooij als lid van den Raad van Toezicht de heer N. Kramer, en in de vaca^ ture Jb. Kroon de heer K. Kostelijk. Te Amsterdam slaagde dezer dagen voor het examen Apothekersassistente mej. R. M. Pool, alhier. De nog achtergebleven hooiresten van de op j.1. Woens dag afgebrande boerderij in de Klelfstraat alhier, begon nen Zondag weer opnieuw te branden, zoodat dc brand weer er nog bij te pas kwam. Er erd eer. 3i~nr rn de waterleiding gekoppeld, om zoo btt vuur t« betó.rijTiHifc. Zoo wij vernemen zal alhier in het laatst van deze week het circus RobertI worden opgetrokken op het land van den heer Jb. Bruul. DEN OEVER. Bij het ontspanningslokaal was het Zaterdagavond ru moerig, een beschonken persoon wilde naar binnen, doch daar de deuren gesloten waren in verband met de bios coopvoorstelling, poogde hij met geweld binnen te drin gen. Daarbij werd een ruit vernield. Een en ander ver oorzaakte groote opschudding, daar er een heftige ruzis ontstond tusschen verschillende Zuiderzeewerkers. De hoofdoorzaak waa wederom drankmisbruik. Op a.s. Woensdagavond zal er in gebouw „Land in Zicht" een propagandaavond worden gehouden ten bate van minvermogende lijders aan vallende ziekten. De toe lichting geschiedt met lichtbeelden. In gebouw Rehobodt te Hippolytushoef zal Dinsdag avond voor hetzelfde doel een lichtbeeldenavond gehou den worden. Er doen zich ook hier, evenals overal in den lande, zeer vele gevallen van mond cn klauwzeer voor. Men kan dan ook niet voorzichtig genoeg zijn met het gebruik van ongekookte melk. Het beste is alle melk voor het gebruik te kooken*

Schager Courant | 1930 | | pagina 6