ANNA PAULOWNA ST. MAARTEN WARMENHU1ZEN LANGEND IJ K CALLANTSOOG Gemengd Nieuws. Sneeuwstorm in den staat New York. Verkeersongelukken in het buitenland. Tegen een muur te pletter gereden. VI i e g-o n g e 1 n k b ij Luik. Overstroomingen in Spanje. Binnenlandsch Nieuws. Ernstige vechtpartij te Giethoorn. Gratieverzoek voor kapitein Borren. De moord op den Zeedijk te Amsterdam. DEN OEVER Feestavond V.VJVtP. Wij vernemen, dat het in de bedoeling ligt van de V.V.M.P. om op Zaterdag 22 November a.s. wederom een feestavond te organiseeren voor de leden en genoo- digden. Als conferencier is de bekende artist Louis Noiret geëngageerd. WEERINGEN. Vergadering van de vereenlging „Volksonderwijs", af- deeling Wieringen op J.1. Maandagavond in hotel de Haan te Hippolytushoef. Voorzitter opent deze vergadering on spreekt het ge noegen uit weer bekenden te zien. Zoo ook doet het spr. goed enkele introducee's te zien, en hoopt dat deze straks lid zullen worden. We zijn den afgeloopen tijd niet zeer actief geweest met het beleggen van vergaderingen doch we hebben lang niet stilgezeten. Ook haalt spr. nog even aan de a.s. schoolbouw, waarover we straks zullen spreken. Den secretaris wordt verzocht de notulen der vorige vergadering te willen lezen, welke na gelezen te zijn, onveranderd worden goedgekeurd. Den secretaris wordt dank gezefd voor zijn keurige notuleering. Naar aanleiding van deze notulen zegt voorzitter nog dat de cursussen welke in den vorigen winter zijn ge houden een succes zijn geweest. Groote dank zijn we verschuldigd aan de leeraressen en leermeesters. De penningmeester heeft bericht van verhindering gezon den, hij is dan ook niet aanwezig. Voorzitter deelt mede dat het vorig jaar een saldo was van f 222.53, daarbij komt f 47.49 over van de cursussen, en de tentoonstelling bracht een batig saldo van f 192.56. Alzoo een bate van f 462.58. Uitgaven waren in totaal f 153.73, zoodat een batig saldo is van f 308.85. Word voorgesteld een commissie te benoemen welke de bescheiden bij den penningmeester zal nazien. Dit wordt goedgevonden. Mej. Dito en de heer Joh. Klare worden verzocht deze commissie te willen vormen, en nemen deze werkzaamheden op zich. Volgt verkiezing twee bestuursleden. Tussehentijds zijn afgetreden de heer A. H. J. van 't Hof, wegens bedanken en de heer R. Windsma wegens vertrek naar elders. Bij de eerste stemming verkrijgt de heer A. H. J. v. 't Hof meerderheid van stemmen, en neemt zijn benoeming aan. Volgt een tweede vrije stemming waarbij geen meerderheid van stemmen wordt verkregen. Volgt her stemming, waarbij Mej. Dito meerderheid verkrijgt. Ook deze neemt haar benoeming aan. Volgt bespreking beschrijvingsbrief algemeene verga dering. Punt 20, wat inhoudt een voorstel van afd. 'sGraven- deel om een verandering te krijgen in de leeftijdsgrens bij het verlaten van de school, wordt ook hier besproken. De z.g. knappe kinderen welke vlot de 7 klassen hebben doorloopen, hebben dan nog niet den 14-jarigen leeftijd bereikt en moeten voor de 2e maal de 7e klasse door loopen. Verschillende ouders, welke hun groot kind (en uitgeleerd op de school) liever thuis zagen, mogen die kinderen niet van de school houden als ze geen 14 jaar zijn. Dit wordt toch veel gedaan en daardoor wordt veel onmin verkregen. Het prae-advies van het hoofdbestuur luidt zoo, om niet op het voorstel van 's Gravendeel in te gaan zooals deze de wijziging wenscht. De heer v. t. Hof zou een goede oplossing vinden, de toelatingsleeftijdsgrens te stellen op 6 jaar. De afgevaar digde van onze afdeeling, welke zoo straks zal worden gekozen zou in dien geest het voorstel van 's Gravendeel kunnen wijzigen of aanvullen. Over dit punt en ook over andere punten betreffende den beschrijvingsbrief wordt nog 't een en ander gespro ken, totdat wordt overgegaan tot benoeming eener af gevaardigde tot de algemeene vergadering. Als zoodanig wordt gekozen de heer H. de Jong, die .zijn benoeming aanneemt en tot plaatsvervangend af gevaardigde wordt gekozen de heer J. H. Eden. Gezien de süccessen der gehouden cursussen, zou het bestuur het wenschelijk achten deze cursussen weer te houden. De heer Van 't Hof zou het wenschelijk achten dat de leerlingen, welke al reeds 2 jaar den cursus rietvlechten hebben gevolgd, deze daar niet aan mee te laten doen. De heeren P. de Vries en Nicolai stellen zich be schikbaar de leiding op zich te nemen van den hout- snijcursus. Voor dencursus rietvlechten zullen leiders j worden gezocht. Ook zal weer getracht worden te Oos- jterland een cursus te houden in de verschillende hand- werken. Een film zal zoo mogelijk dezen winter worden vertoond. Na afloop der cursussen zal een tentoonstel ling worden gehouden. Getracht zal worden een kinder operette op te voeren. De heer Joh. Klare geeft in overweging, als geen operette zal worden opgevoerd, om dan een tweede filmavond te geven. Dit is beter dan geen propaganda. Voorzitter brengt in herinnering, den schoolbouw te Den Oever. Spr. is de meening toegedaan, dat nog maals een adres tot den gemeenteraad moet worden gericht om op den bouw aan te dringen. Allen zijn hiervoor. Volgt rondvraag. Hierbij zegt de heer Kooij, dat door hem in een gemeenteraadsvergadering er reeds op is aangedrongen, achterlijke kinderen te sturen naar een school te Den Helder. Het heeft hem ten zeerste bedroefd, dat zijn voorstel in dien geest bij den ge meenteraad niet is aangenomen. Vele raadsleden, die lid zijn van „Volksonderwijs" stemden er tegen. En waarom? Alleen omdat de kosten te groot zouden zijn. Voorzitter zegt dat ook door anderen er is op aange drongen bij het gemeentebestuur. Men moet niet ver geten, dat als die kinderen aan hun lot worden over gelaten, deze later als ze groot zijn, ook ten laste van de Gemeente komen en dan zullen de kosten ook niet laag zijn. Als ze nu wat geleerd kan worden, kunnen ze later hoogstwaarschijnlijk zelf in hun onderhoud voorzien. De heer P. Kooij stelt voor, een adres tot den Ge meenteraad te richten, om die kinderen, welke daar voor in aanmerking komen, op kosten van de gemeen te naar die school te Den Helder te laten gaan. Allen zijn hiervoor. Indien de gemeenteraad het noodige er niet van inziet, zal zoo mogelijk een vergadering door de afdeeling worden belegd, waartoe de gemeenteraad zal worden uitgenoodigd en dan in die vergadering het hoof van de school voor achterlijke kinderen te Den Helder een lezing over dit onderwerp te laten houden. Misschien. wordt dan het noodzakelijke ervan bijge bracht. Verder is niets meer aan de orde. Voorzitter zegt de aanwezigen hartelijk dank voor de aangename bespre kingen en hoopt dat deze goede resultaten mogen dra gen en sluit hiermede de vergadering. BREEZAND. De honden goed vasthouden. De vorige week werden een vijftal kippen van den heer Boon doodgebeten, en Zondag j.1. kwamen de belde zoons van den heer Schouten tot de ontdekking, dat niet minder dan 47 konijnen door een hond waren gedood. In beide gevallen kon worden vastgesteld, welke hond de schuldige was. Beide dieren hebben hun strooptocht met den dood bekocht, zij zijn door de politie afgemaakt. De heer van der Vaart, eigenaar van den hond, die zoc'n trek in een kippetje had, heeft de schade vergoed, door de gedoode dieren door andere te vervangen. De heer Angevaren, wiens hond aansprakelijk gesteld werd voor de massamoord op de konijnen, heeft de schade geldelijk vergoed. Daar er nog wel een boutje van de langooren overbleef, kwam de heer A. er met betaling van een goede f 50 af. Dat bedrag is echter groot ge noeg om eigenaars van vastliggende honden aan te spo ren de kettingen en halsbanden eens goed na te zien Juist honden, die in den regel vastgehouden worden en los weteh te breken, zijn meestal de schuldigen in der gelijke gevallen. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Teunis, zoon van A. van der Stelt en van W. Jeeninga; Theo, zoon van D. Bloothoofd en van M. C. Mosch. Ondertrouwd: Marinus Johannes Geense, oud 32 jaren chauffeur en Adriana van de Panne, oud 27 jaar, zonder beroep, belden wonende alhier; Albert TIel, oud 24 Jaar, landbouwer en Catharina Geertruida Smit, oud 22 jaar, zonder beroep, beiden wonende te Anna Paulowna. Overleden: Cornelis Hoogmoed, oud 80 jaren, echtge noot van Jantje Dekker; Pieter Appel, oud 66 jaar, echt genoot van Jannetje Slijboom, B. en W. dragen ter benoeming van een onderwijzer aan de o. 1. school II te Breezand, het volgende drietal voor: 1. A. den Broeder te Den Helder; 2. J. Brouwer te Hem; 3. D. Bonne te Midsland. In deze gemeente is een geval van besmettelijke ziekte, roodvonk, geconstateerd in het gezin van M. Weijers, te Breezand. Voor rekening van Mevr. Wed. K. Davids, alhier, wordt aan den Kleiweg een woonhuis gebouwd. De bouw is opgedragen aan C. Wisse, aannemer in deze gemeente. Onder het vee van wed. P. Maars Kleiweg, is mond en klauwzeer geconstateerd. Politie- Gevonden: een slinger en sleutels van een auto. Inlichtingen ter secretarie. ST.-MAARTEN. De heer lyi. Kriek, hoofd der school te Eenigenburg, is in gelijke betrekking benoemd te Ursem. STROET. Alhier is een begin gemaakt met het verbeteren van den weg vanaf Dlrkshorn naar Sint Maarten. Zal het den eersten tijd voor de aan dien weg wonende men- schen een echte „kladdige boel" geven, straks, als de kuilige grintweg is vervangen door een mooi vlak dek van teerslak, dan zal men het ten volle waardeeren, dat de polder zoo diep in het vestjeszakje heeft gegrepen en hun zoo'n mooien stofvrijen weg heeft bezorgd. Hengelsport „Wel iets aan de haak doch geen visch". Zondag 1.1. waren twee hengelaars bezig om te trachten een vischje te verschalken, wat heusch niet zoo vlot gaat dezen zomer. Vol spanning werd er naar de dobber getuurd en eindelijk, ja waarachtig, de dobber schoot weg, Vlug werd opgehaald en he laas, de visch schoot eraf en de haak kwam onge lukkiger wijze in de hand van zijn kameraad, dio op korten, eigenlijk te korten, afstand van hem stond. Dat de haak tamelijk diep das doorgedrongen be wijst wel, daar het slachtoffer zich onder genees kundige behandeling moest stellen. In het vervolg de verbandtrommel maar mee, wanneer men uit het visschen gaat. BROEK OP LANGENDIJK. De gehouden collecte voor de Bijbelverspreiding heeft opgebracht f 59.50. Zaterdagmiddag j.1. had de 75-jarige echtgenoote van den heer J. Hillen het ongeluk achter haar woning in het water te vallen. Door ijlings toeschieten van eenige voorbijgangers wist men haar behouden op het droge te brengen en werd erger voorkomen, OUDKARSPEL. De tooneelvereeniging „Jong Leven" welke aanvanke lijk van plan was, het tooneelstuk de „Drie wijze gek ken" in studie te nemen, heeft hiervan afgezien, om reden het niet mogelijk was de 9 heerenrollen te be zetten. Door de vereenlging is thans in studie genomen het tooneelstuk in 3 bedrijven „Met de handschoen ge trouwd" van Jan Fabricius. NOORDSCHARWOUDE. Naar „Ons Weekblad" meldt ,is men reeds met de instudeering van de Revue begonnen en hebben de da mes van het Ballet, hetwelk onder leiding staat van den heer K. Boot Jz. haar eerste repetitie gehad. Met de instudeering van de koren en orkest zal ook spoe dig worden begonnen. Als dirigent zal optreden de heer H. J. Zaal, als tooneelleider de heer G. Deutekom, met de heeren D. Dirkmaat als requislteur en W. Tuin voor de verlichting. Een nationaal muziekconcours. Maandagavond werd in het lokaal van den heer J. de Bakker een vergadering gehouden vanwege ons Har moniegezelschap „Excelsior" ter voorbereiding van de plannen om het volgend jaar een nationaal muziek concours van harmonie- en fanfarecorpsen een en an der ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan der ver eenlging. De voorzitter van „Excelsior", de heer J. Kuiper, open de met een woord van welkom deze belangrijke ver gadering. Op de convocatie kwam maar één punt voor, n.I. de viering van het 35-jarig bestaan der vereenlging. Hoewel reeds eenige vergaderingen hieromtrent plaats gevonden hebben, zeide spr., is dit de vergadering waar definitief het besluit genomen zal worden, om het mu ziekconcours al of niet doorgang te laten vinden. On danks den slechten toestand hebben wij niet geschroomd zei spr., de plannen voor een nationaal muziekconcours aan de orde te stellen. Spr. riep een bijzonder woord van welkom tot den heer J. H. Keizer, uitgever N. L.' Crt., de oud-burge meester, de heer C. Brinkman, tevens beschermheer der vereenlging, alsmede aan de Persvertegenwoordigers, hier aanwezig. Ook de afgevaardigden van de gemeen tebesturen van Noordscharwoude en Oudkarspel een hartelijk welkom. Met den besten wensch voor het wel slagen van het concours, verklaarde spr. de vergade ring voor geopend. Mededeelingen. Een coucours-reglement Is reeds be reids samengesteld en werd dit op deze vergadering voorgelezen. Het concours zal een 3-daagsch feest wor den, n.1. 23. 24 en 25 Mei 1931. Dit valt op de Pinkster dagen. De bedoeling is dan om den avond voor het concours een concert te geven. Voor meerdere festi viteiten wordt o.m. het houden van een bal-champetre genoemd. Wat het concours betreft, zullen behalve wedstrijden in de 3e, 2e, le afdeeling, afdeeling uitmuntendheid, Eere- en Superieure afdeeling ook marschwedstrijden gehouden worden. Aan de vele corpsen in Noord- en Zuid-Holland zal een uitnoodiging gericht worden, zoodat verwacht mag wor den, dat de deelname verzekerd is. Bij corporaties en particulieren zal om een medaille of bijdrage verzocht worden. Als leden van het Eerecomité zijn aangezocht de hee ren C. Brinkman, oud-burgemeester, Jhr. van Spengler, Burgemeester van Noord- en Zuidscharwoude. (Eere voorzitter), A. J. Wijnveldt, burgemeester van Oudkarspel P. Slot, burgemeester van Broek op Langendijk; J. Oot- jers, wethouder dezer gemeente; Ds. V. J. Staal, alhier, en de heer J. H. Keizer, redacteur N.L.Ct. Als eereleden die zich voor „Excelsior" verdienstelijk hebben gemaakt, zijn gekozen de heeren F. van De, C. Langendijk Cz., A. Oterlee, en Jb. Smit Jbz. De feestcommissie zal bestaan uit verschillende heeren uit Noordscharwoude en Oudkarspel. Ook voor dit con cours zal een waarborgfonds ingesteld worden, waar voor reeds dezen avond door de aanwezigen op getee- kend werd. De heer Ootjers en Keizer, leden van het Eere-comlte spraken nog eenige woorden van sympathie tot de ver eenlging, die ondanks de tegenwoordige melalse er niet tegen opziet een muziekconcours te organiseeren. Met een woord van dank voor de aangename besprekin gen volgde sluiting. Boerderij verbrand. Maandagavond tegen half acht brak alhier brand uit in de boerderij van den heer Jb. Mooij. De geheele boerderij brandde tot den grond toe af, alleen een bijstaand schuurtje kon nog door de Cal- lantsooger handbrandspuit behouden blijven. Een groote schelf hooi en een tweetal schelven graan, die op het erf der boerderij stonden, werden mede een prooi der vlammen. Gelukkig kon al het vee wor den gered. De felle brand trok honderden belang stellenden De motorbrandspuit van de Zijpe kwam eveneens op het terrein van den brand, doordat ver meend werd dat de brand in de gemeente Zijpe was, doch assistentie behoefde niet te worden verleend; aan redden viel immers niet meer te denken. De oorzaak van den brand is onbekend. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Josephina Petronella Margaretha Ma ria, dochter van Johan Frederik Hendrik Settels en Maria Anna Hubertina Bollen. Overleden: Maartje Schilder, oud 81 jaar, weduwe Nieuwboer. POLITIE. Gevonden: Een dop van een benzinetank van een auto; een passerdoos. ERNSTIG vNGELÜK BIJ EEN SCHOOL UITSTAPJE. Gistermorgen ls aan het stuwmeer bij Hen9tley een ernstig ongeluk gebeurd. Een klas van een volksschool uit Hagen liep langs het meer, toen plotseling draden van de hoogspanningsleiding naar beneden kwamen. De 37-jarige leerares Eversberg en een S-jarlg meisje waren na aanraking met de draden op slag dood. Een ander meisje is met ernstige brandwonden naar een zie kenhuis vervoerd. Twee meisjes zijn licht gekwetst. ONGEVAL IN DE HAVEN VAN BRUGGE. Nederlandsehe schippersknecht verdronken. Zaterdagavond heeft in de haven van Brugge een ongeval plaats gehad. De 20-jarige schippersknecht D. de Waart van Marken, werkzaam op de motorboot Othello II uit Utrecht is 's avonds laat, bij het aan boord gaan, te water geraakt en verdronken. Zijn Hjk is later opgehaald. VLIEGTUIGEN IN BOTSING. 2 dooden. Tijdens een vliegdemonstratie in den staat New Yer- sey kwamen boven het vliegveld te Trenton twee deel nemende vliegtuigen met elkaar in botsing. Een der toestellen raakte met den vleugel den staart van het andere toestel, met het gevolg, dat belde vliegers naar beneden stortten en op slag dood waren. Meer dan 10.000 toeschouwers, die rond het vlieg veld aanwezig waren, waren getuige van het vreeselijk schouwspel. Honderden auto's bleven steken. Uit Buffalo wordt gemeld: Het westelijk deel van den staat New York ia, naar een N.T.A. bericht uit Buffalo meldt, Zaterdag en Zon- dog door een sneeuwstorm geteisterd. Het verkeer was er bij Buffalo door gestremd. De zwaarste sneeuwval werd gemeld uit het dorp Angola, waar de sneeuw meer dan 1 M. hoog lag. Bij dit dorp zijn meer dan 200 auto's in de sneeuw blijven steken en tusschen Wanakeh en Dunkerk stonden er op zijn minst duizend. Twintig meis jes die aan den oever van het Eriemeer kampeerden,zijn van de buitenwereld afgesneden. Zij hebben maar weinig voedsel en geen licht of verwarming. Ook ln Canada groote sneeuwval. Ver scheidene dooden. Ook uit Regina in Canada wordt zware sneeuwval en hevige koude gemeld, waardoor verscheiden personen om het leven zijn gekomen. Een boer vond des ochtends op 30 meter afstand van zijn woning zes automobilisten, die door de sneeuw geblokkeerd en doodgevroren waren Op eenlgen afstand trof hij nog een auto, waarvan de inzittenden gered konden worden. Nabij Calgary is een auto door een lawine bedolven en zijn de inzittenden om gekomen. Autobus tegen een telegraafpaal gereden en daarna van de belling gestort. In de nabijheid van Lulea in Noord-Zweden is een autobus met 20 inzittenden tegen een telegraafpaal gebotst en daarna van de wee-helling afgestort. Een der inzittenden werd gedood,'10 min of meer ernstig gewond. De chauffeur vluchtte na het ongeluk het nabije woud in, waar hij zich verborgen houdt. Auto op den spoorweg geslingerd. De bestuurder door den juist aankomenden trein in stukken gereden. Tusschen Coblenz en Bingen is gisteren de auto van den fabrikant uit Niederlahnstein, bestuurd door diens 24-jarigen zoon, te-gen een telegraafpaal opgere den en op de rails van den spoonveg geslingerd, juist op het oogenblik, dat een goederentrein naderde. De verongelukte auto werd door den trein gegrepen en nog 150 meter meegesleurd en geheel vernield. De bestuurder werd op slag gedood. Zijn lijk was door de locomotief in twee stukken gereden. De andere inzittende, een eveneens 24-jarige jonge man, werd zoo zwaar gewond, dat hij spoedig na zijn opneming in het ziekenhuis overleed. Ernstig ongeluk met een Belgische auto bus. Twintig gewonden. Het B.T.A. seint uit Roubaix: Een Belgische autobus, die een dertigtal arbeiders en arbeidsters uit Merckhem (België) vervoerde, wilde in een bocht van den weg met een snelheid van 45 K.M. per uur een andere autobus passeeren, doch sloeg hierbij te pletter tegen den muur van een fabriek te Tourcoing. De auto werd geheel vernield; twintig der inzittenden werden meer of minder ernstig ge wond; zes hunner verkeeren in zorgwekkenden toe stand. AARDBEVING IN LOUISIANA. Geen slachtoffers, geen schade. Reuter seint uit New Orleans: In dertien of meer steden van den Amerikaanschen staat Z. O. Louisiana, met inbegrip van New Orleans zijn aardschokken gevoeld. Er zijn geen berichten van verlies aan menschenlevens of schade. RADIO IN DE FRANSCHE TREINEN EEN SUCCES. Eenige maanden geleden is men in Frankrijk begon nen met proefnemingen met een radio-installatie in de treinen. Deze proefnemingen zijn zoo succesvol, dat thans reeds twaalf treinen met een radio-installatie zijn uitgerust. EEN SCHAT IN DEN NEUS. Na een operatie verliet een patiënt van elders het radium-instituut te Manchester met een radium- naald ter waarde van 12000 gulden in den neus. Hij was in de veronderstelling dat de operatie afgeloopen was en keerde per auto huiswaarts. Men kende ge lukkig het nummer van zijn wagen, de ziekenhuis autoriteiten stelden zich in verbinding met de po litie en deze wist te bereiken dat de auto te Ches- ter werd aangehouden, waar in het ziekenhuis de kostbare naald verwijderd werd. Een Fransch vliegtuig naar beneden ge stort. De lijken der twee 1 nzittenden vreeselijk verminkt onder de puinhoopen vandaan gehaald. Een Fransch militair vliegtuig is gistermiddag te Aywaille in de provincie Luik veropgelukt. De lucht was zwaar bewolkt, het regende en de lieden, dio zich op het land bevonden, zagen een vliegtuig bo ven Aywaille en omstreken cirkelen, blijkbaar met het doel een noodlandig te doen. Plotseling brak één der vleugels van het vliegtuig af, waarop het toe stel zijdelings naar beneden plofte en ook een tweede vleugel afbrak. Het toestel sloeg tegen den grond op de rotsachtige weide bij het gehucht Le Gibet. On middellijk snelden de burgemeester, de gendarmerie en een aantal inwoners naar de plaats van het on geluk, waar van onder het puin twee vreeselijk ver minkte lijken werden weggehaald. Een der slachtof fers bleek de Fransche kolonel Happe te zijn, comraan dant van het twaalfde luchtvaartregiment te Reims. De tweede was een jong militair vlieger. Beiden wa ren in uniform. Volgens een op de slachtoffers ge vonden document was het vliegtuig uit Reims ver trokken met bestemming naar Metz. Dooden en gewonden. Niet alleen Z.-Frankrijk, ook N.-Spanje wordt door overstroomingen geteisterd, met name de omgeving van Tarragona. Volgens een V.D.-berlcht zijn daar ter stede tengevolge van den watersnood vele menschenlevens te betreuren. Er werden 14 dooden en 20 zwaargewon den geborgen. De regens zijn thans opgehouden en het water daalt eenigszins. Tengevolge van de overstroomingen aldus seint de Times-corr. uit Madrid, zijn talrijke hulzen ingestort De autoriteiten stelden direct alles in het werk om hulp te verleenen, doch slaagden hierin slechts ten deele. Een politieagent werd met een klein meisje dat hij trachtte te redden, door den stroom meegesleurd en verdronk. Terwijl men met alle macht bezig was aan het reddings werk, doofde plotseling het electrische licht, waardoor de stad in duisternis gehuld werd. Gelukkig daalde het water spoedig, zoodat het nu reeds mogelijk is de groote schade te schatten, welke het water in dit landbouwge bied heeft aangericht Een der vechtenden leeiijk toegetakeld. Men schrijft uit Giethoorn: Zondagavond half tien bevonden zich eenige Papen- drechtsche werkloozen met enkele jongens uit Giethoorn In een café alhier. Tusschen de beide groepen ontstond een woordenwisseling, waarop de werkloozen uit het ca fé werden gezet Plotseling werd een van deze werkloozen naarbuiten gevolgd door twee van de Giethoomsche jongens, van wie de een hem onverhoeds een slag in het gezicht gaf en de ander hem met een mes vermoedelijk een scheermes eenige vrij diepe sneden over het ge laat toebracht. Een zijner ooren werd nagenoeg afge sneden. Verdacht van een en ander zijn aangehouden J. W. en B. v. d. Z. alhier, die onlangseenige manaden gevangenisstraf heben ondergaan. DOOR EEN AUTO OVERHEDEN EN GEDOOD. Een scharenslijper het slachtoffer. Op den Rijksstraatweg, tusschen Halfweg en Haar lem is gistermorgen ongeveer half zes een scharen slijperswagen, voortgeduwd door B. en zijn vrouw, aangereden door een vrachtauto. De bestuurder O. we'rd verblind door de lichten van een van den te- genovergestelden kant komenden auto, zoodat hij den scharenslijper niet zag, die midden op den weg reed. B. werd ernstig gewond overgebracht naar de Maria Stichting te Haarlem waar hij kort na aan komst is overleden. De vrouw is minder ernstig ge wond. DOODELIJKE AANRIJDING. Door plotseling den weg over te steken. Gisterenavond te omstreeks half zes stak de C0- jarige koopman N. Versluis te Papendrecht plotse ling den weg over voor een uit de richting Slie- drecht komenden luxe auto. De bestuurder poogde nog een aanrijding te voorkomen, maar kon hierin niet slagen. V. werd door den auto gegrepen en tegen den grond geslagen. Hij kreeg een schedelbreuk en werd onmiddellijk naar het gemeente ziekenhuis te Dordrecht overgebracht. Daar is hij te acht uur overleden. Na den overval op Carapao, Het Haagsche Corr. Bur. meldt: Op de griffie van het Hoog Militair Gerechtshof is heden een verzoek ingediend, waarin aan H. M. de Koningin gratie wordt verzocht voor kapitein Borren, die, zooals men weit, door het Hoog Mili tair Gerechtshof is veroordeeld tot één dag gevan genisstraf wegens het feit, dat het aan hem te wijten is, dat het waterfort op CuraQao door Venezolanen is overvallen. Eerste ondergeteekende van het ver zoek is de oud-majoor intendant tit. G. H. O. W. van der Vogel. Naar nog vernomen wordt, is het gisteren ten be hoeve van kapitein Borren ingediende gratieverzoek onderteekend door een 25-tal personen. Het ligt vort» in de bedoeling, het verzoek nog te doen volgen door een lijst, van nader ingekomen adhaesiebetuigingen. Door d« vrouw een volledige bekentenis afgelegd. Naar wordt meegedeeld, heeft de vrouw, bijgenaamd „Zwarte Riek", die er van verdacht werd Vrijdag nacht jl. op den Zeedijk te Amsterdam den man met wien zij leefde, met een mes doodgestoken te hebben, (zie ook elders in dit nummer), bij de politie een vol ledige bekentenis afgelegd. Zij is ter beschikking van de justitie gesteld en gis teren naar het huis yaa bewaring overgebracht.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7