SchagerCourant SPORT VAN ZONDAG De Competitie-wedstrijden. Derde Blad. Al onze 4 Noordelijke tweede-klassers winnen. HET MEISJE UIT DE STAD. H.R.C. I—A.F.C. I, 3-0, Dinsdag 21 October 1930. 73ste Jaargang. No. 8751 Voetbal. Oost- en Zuid-Nederland verlie zen. -- Vrij regelmatig competitie- verloop. KNVB.-overzicht van 19 October. Eindelijk eens geen terreinafkeuringen. De eerste dro ge Zondag dus. We schreven boven dat het competitie verloop vrij regelmatig was; dit is ook zoo. Tooh doet het ons een genoegen dat onze 4 Noordelijke tweede klassers met name H.R.C., Alcmaria. Hollandia en West- Frisia eenigszins van de verwachtingen afgeweken zijn door allen te winnen. AFDEELING I. Ajax pleegt tegen D.F.C. altijd z'n beste spel te ver- toonen, maar de traditie wil ook dat de Dordtenaren tegen Ajax hun beste beentje voorzetten. Een gelijk spel was 't wefverwachte resultaat. De bril-uitslag (O—0) wijst weer op een schotlooze Ajaxvoorhoede. Ondertus- schen zijn beide clubs weer een puntje meer op Z.F.C. achter. De Zaankanters sloegen vandaag in een uiterst belangrijke wedstrijd Stormvogels (31). Z.F.C. staat nu keurig bovenaan. H.F.C. speelde met 22 gelijk tegen H.D.V.S. Hoe verdienstelijk dit resultaat ook moge zijn, doordat H.B.S. met 31 van 't Gooi, en 't zich herstel lende V.Ü.C. met 42 van Excelsior winnen, staan de imannen van V. d. Meulen weer onderaan. De stand: Z.F.C. 5 4 10 10—5 9 Ajax 4 2 2 0 8—2 6 D.F.C. 5 2 2 1 6—6 6 Hermes D.V.S. 4 12 1 5—6 4 2e Klasse A. Prachtig Alcmaria, Racing, Hollandia en West Frisia! Alle vier hebben jullie gewonnen en van tegenstanders die lang niet mis waren. De Alcmarianen sloegen onder Amsterdam's rook de nieuwe tweede klasser T.O.G. met 62. West-Frisia klopte Zeeburgia in eigen home met 4—1! Hollandia stuurde D.E.C. met 32 nederlaag huis- tie, terwijl A.F.C., de vierde Amsterdammer in deze klas se, met 30 klop kreeg van H.R.C. op Tuindorp. W.F.C. slaagde er tenslotte nog in om 't ook nqg ongeslagen Z.V.V. met 41 te slaan,zoodatdekansen van alle clubs nog zoo ongeveer gelijk staan. Alleen West-Frisia is nog ongeslagen, zooals de stand laat zien: Z.V.V. 5 3 11 12-8 7 A.F.C. 4 3 0 1 10—7 6 West Frisia 3 2 10 14—5 5 Zeeburgia 4 2 0 2 167 4 Hollandia 4 2 0 2 9—9 4 D.E.C. 5 1 2 2 9—10 4 W.F.C. 4 12 1 7—10 4 Alcmaria 5 12 2 1113 4 H.R.C. 4 112 6—12 3 T.O.G. 4 0 1 3 5—19 1 2e klasse B. Haarlem herstelde zich fraai door Velox dat zich spoedig op de tweede plaats had genesteld met 51 te kloppen. Hercules had thuis bezoek van Zandvoort. Met 10 bleven Buitenweg c.s. in de meerderheid, waardoor ze de tweede plaats van Velox overnemen. D.W.S. doet zich ook gelden. Thans werd Baarn met 61 geklopt! De Spartaan won voor 't eerst. B.F.C. werd n.1. met 31 FEUILLETON Uit het Engelsch van H. A. V ach e 11. ui. Hazel raakte schuchter zijn arm aan een George hief 't hoofd op. Ze zag zijn oogen vol tranen en zijn ge laatstrekken verwrongen door aandoening. /.eg nu maar liever niets fluisterde zij. Ik begrijp best wat je moet voelen! Ilaar stem was zacht en vleiend, overvloeiend van meeleven. Laten we naar buiten gaan! zei hij. Ze aarzelde, want ze was bang voor de duister nis, maar ze begreep ook, dat in de kamer hun ge sprek door juffrouw Spragge zou kunnen worden gestoord. Het eetgerei moest nog worden opge ruimd en alles aan kant gemaakt. Ze volgde hem over de waranda, het trapje af naar het bankje, waar ze met Wilbur had gezeten. De sterren schenen met een wazigen gloed de he mel gezien door een aardschen sluier. Toen ze bij de bank kwamen, keerde hij zich snel om on nam haar opeens in zijn armen. Onstuimig kusttc hij haar haren, haar oogen en haar lippen. Ze beantwoordde zijn kussen nog niet, maar ze gaf er zich zonder verzet aan over. Een betooverend ge voel van voldoening vervulde haar, een hemelsche matheid, een zalig zich laten gaan van moede, over spannen zenuwen en spieren. Zij sloot de oogen. O, jou schat! mompelde hij. Hij ging zitten en drukte haar tegen zich aan Volkomen meegesleurd door zijn verrukking, bijna bewusteloos van emotie, kuste Hazel hem terug. George hoorde haar hijgen, hij voelde haar armen om zijn hals, hij geloofde de verliefde dwaas dat zij zich onvoorwaardelijk aan hem overgegeven had. Dat is pas wat ik diep ademen noem, riep hij triomfantelijk. Ze antwoordde niet, haar lippen hadden maar één wenscli: de zijne te ontmoeten, maar op het moment dat ze hem de hare reikte. geslagen. Weinig hielp dit evenwel daar V.V.A. met 31 van Bloemendaal won. Alleen zijn Bloemendaal en Baarn nu nader bij de bezetting der laatste plaats be trokken. De stand is: Haarlem 6 5 0 1 18— 6 10 Hercules 6 4 11 12— 9 9 D.W.S. 5 4 0 1 16— 7 8 Velox 6 4 0 2 21—13 8 V.V.A. 5 2 0 3 9—12 4 Zandvoort 6 1 2 3 813 4 B.F.C. 6 2 0 4 11—16 4 Spartaan 5 113 58 3 Bloemendaal 6 114 1119 3 Baarn 5 113 8—15 3 Een opmerkelijk verschil tusschen de „kop" en de „staart!" De Haarlemsche Rood-broeken zijn o.i. wel de sterks ten. AFDEELING II. De 31 nederlaag, die K.F.C. tegen Fijenoord leed, valt nog mee van de Koogers. De aandacht trekt de stevige 40 zege van Blauw Wit in 't Stadion op Hilversum. De Zebra's gaan stevig aan de kop, gevolgd door Feijen- oord en Sparta, dat E.D-O. met 31 sloeg. R.C.H. sloeg nu ook V.S.V. (30) en is dus blijkbaar weer op 't goede pad teruggekeerd. De stand is: Blauw Wit 5 4 0 1 11 —3 8 Feijenoord 4 3 0 1 125 6 Sparta 4 3 0 1 12— 5 6 K.F.C. 5 2 12 12—12 5 A.D.O. 4 2 0 2 9— 8 4 We zien K.F.C. al langzaam maar zeker naar de mid delmoot afdalen. Al een heel verdienstelijk resultaat voor de eerste keer. E.D.O. en V.S.V. bengelen onderaan AFDEELING III. Deze afdeeling stond, voor zoover het competitie be treft stil. Dit kwam door de wedstrijd Oost-Nederland West-Duitschland die te Deventer gespeeld werd. Ons nationale voetbalprestige leed weer eens een gevoelige knak doordat de onzen met 31 verloren. Dat de O.-Ne- derlanders na rust nog aangepakt hebben, bewijst wel de eindstand na een achterstand van 20 met rust 't Oostelijk elftal telde vele verrassingen. Zoo had men be proefde krachten als Landaal, Kluin, Elfring, de Gebr. Halle, Jan de Kreek etc. niet opgenomen, doch de voor keur gegeven aan de besten van dit moment. Dit expe riment is jammer genoeg niet gelukt. Ware het gelukt, dan zou de balans na 19 wedstrijden door ons in even wicht gebracht zijn. Het elftal zag er als volgt uit: Van Weezei (Tubantia); Horsten (Vitesse) en Wanders (Wageningen); Entjes (Heracles); Derboven (Z.A.C.) en Schlosser (Heracles); Wim de Bruijn, Pollandt, Phlip de Bruijn allen (P.E.C.!) Flolich (Enschedé); en V. d. Heijden (Wageningen). De stand is: West Duitschland 19 9 3 7 4135 21 Oost Nederland 19 7 3 9 3541 17 AFDEELING IV. N.O.A.D.B.V.V. was hier de eenige wedstrijd. De Til- burgenaars, die met 61 wonnen (en dus blijkbaar zeer sterk zijn) namen de gelegenheid te baat om twee pun ten op P.S.V. en N.A.C. uit te loopen. Ook hier werd een belangrijke semi-internationale wedstrijd gespeeld. Te Maastricht ontmoetten Zuid-Nederland en Luxemburg elkaar namelijk. Ook hier (evenals in Deventer) was de Techn. Commissie aanwezig, 't Zuidelijk elftal, dat ge kozen was uit P.S.V., N.A.C. en Willem II had wel een zeer sterk voorkomen en dat de spelers uit 't Groot-Her togdom dan ook gewonnen hebben valt ons eenigszins tegen. Met 21 verloren onze landgenooten, die als volgt uitkwamen: Boumans (P.S.V.)Van Run (P.S.V.) en Van Loon (Willem II); De Leeuw (Willem II); Kools (N.A.C.); en Van Opstal (N.A.C.); Simons (N.A.C); Hermans (P.S.V.); A. van Eerd (P.S.V.), V. d. Broek (P.S.V.) en De Kanten (Willem II). George stond gegeneerd op en wreef zich met den achterkant van zijn hand de tranen uit de oogen. Ik kon er niets aan doen! Ik heb je er des te liever om! Als een wilde, deed het dichtslaan van een raam boven de waranda, het. raam van Samantha's ka mer, Hazel een tuimeling maken van den hemel naar de aarde. Samantha had voor het raam gezeten toen de beide jongelui het huis waren uitgegaan. Sommige van George's hartstochtelijke woorden wa ren tot haar doorgedrongen. Toen in een aanstor mend gevoel van schaamte, had ze geprobeerd het raam te sluiten. Ze bedoelde dat gcruischloos te doen, maar het oude, scheeve raam had geweigerd en met een krachtigen ruk had ze zich verraden. Dat was Samantha's raam, zei George. Hazel hoorde aan den klank van George's stem dat hij er ellendig zeker van was dat Samantha hen gehoord had en ook dat hij begreep hoe Samantha het te kwaad moest hebben. Hazel slipte uit George's armen. Hij deed geen po ging om haar teggen te houden. Ze ging naast hem zitten. Haar vrouwelijk instinct vertelde haar dat ze George in haar macht had dat hij zou toegeven wat zij hem ook zou vragen. Ze bracht, haar lippen dicht bij zijn oor. Samantha houdt van je, George! Zijn gesteun gaf duidelijker antwoord dan welk gesproken antwoord ook had kunnen doen. Dat maakt alles anders, zei Hazel vast. Alles anders. Hoezoo? Ze nam zijn hand en hield die teeder vast. Het spijt me zoo dat ik je verdriet moet doen. Jij mij verdriet doen? Ik moet je verdriet doen. Je moeder heeft je zoo pas ook verdriet moeten doen. Ze zal altijd de haas willen zijn in haar eigen huis. En jij zou toch ook willen dat ik het in het mijne ook was. Dat weet ik niet hoor. Daar heb ik me tot vanavond nooit rekenschtp van gegeven. Maar nu moet je je er rekenschap van geven. Dat kan wel zijn. Ja zijn toon werd hoop voller we kunnen lagerop een nieuw huis bou wen. Het zal niet noodig zijn om het land en het vee te verdeelen. De boel zal heel góed terecht komen. Dat zou kunnen, zei Hazel, als 't niet om Samantha was. Het zou wreed zijn om haar te vragen bij je moeder vandaan te gaan. Maar zeg nu eens zelf is er in de vallei plaats voor haar en mij? Je zult mij toch niefc willen voorstellen er van door te gaan? Is dat eigenlijk niet je plicht, beste jongen! Zeker nietl AFDEELING V. Eindelijk speelde Velocitas. In Meppel waren de kam pioenen n.1. bij Alcides op bezoek. Hun 32 overwinning valt ons niet mee. Be QuickG.V.A.V. eindigde in een 33 gelijk spel. Leeuwarden verraste haar supporters door Veendam in eigen hol te slaan (23), waardoor de Veendammers dus niet meer ongeslagen zijn. Friesland— M.S.C. was door ons op een zege voor M.S.C. geschat. Friesland, beseffend, dat het hoog tijd werd om aan te pakken dacht er evenwel anders over en ook M.S.C. leed z'n eerste nederlaag. Met een31 nederlaag konden ze naar Meppel terug. Frisia blijft zwakjes. Achilles, dat op bezoek was, en ook nog op z'n eerste punt wachtte, wist met 10 van de Friezen te winnen. Frisia zit nu met 3 verloren wedstrijden en 117 doelpunten onderaan. WEDSTRIJDEN UIT ONZE OMGEVING HELDER I—TEXEL I, 3—3. Helder III wist zoowaar het sterke Texel te ver slaan, hetgeen een fraaie prestatie beteekent. Bijna was het zelfs gelukt een overwinning te behalen. Met de rust hadden de veel lichtere Helder-spelers zelfs de leiding met 30, waarvan de middenvoor er twee en de linksbuiten één voor zijn rekening nam. Na rust konden de witjes het tempo niet meer vol houden en v/as Texel sterk in dé meerderheid. Onge veer 2 minuten voor het einde maakten de eiland bewoners gelijk. AMSTEL I—HELDER I, 1—4. Helder I zette haar zegetocht voort. Ditmaal was Amstel het slaohtoffer. De withemden hebben even wel, naar wij vernamen, lang niet zoo goed gespeeld als tegen Oosterpark. Waarschijnlijk is de tegenstander onderschat door de 152-nederlaag tegen Kinheim. Ongeveer tien minuten na rust moest Bodenstaff uit vallen wegens een knie-blessure. Met de rust was de stand 11. Hierna speelden de witjakken iets beter, waarvan een 14-overv/inning het gevolg was. De doel punten werden gemaakt door J. Burger twee, terwijl De Jongh twee strafschoppen benutte, welke een ge volg waren van ruw spel der Amstel-achterhoede. HELDER n—OOSTERPARK II, 3—2. De reserve-elftallen hebben lang niet zoo'n spannen- den wedstrijd gespeeld als de eerste elftallen de vorige Zondag. Ook nu wist Helder te zegevieren. Hetf winnende doelpunt werd eerst vlak voor het einde gescoord. H.R.C. heeft dan eindelijk haar eerste overwinning behaald A.F.C. was het slachtoffer, dat hiermede haar le nederlaag incasseerde. De Amsterdammers hebben hier evenwel een goeden indruk achtergelaten en de balcontrole en het positiespel der roodzwarten was beter dan bij Racing. Over het algemeen waren de laatsten echter sneller en hielden het spel veel beter open, terwijl de gasten door hun dikwijls te korte spel, de H.R.C.-spelers steeds gelegenheid gaven om in te grijpen. De voornaamste oorzaak der H.R.C,-overwin ning was evenwel keeper Goudswaard, die dezen mid dag in buitengewone vorm was en die de middenvoor der bezoekers, ofschoon hy over zeer goed en hard schot beschikte, onmogelijk kon passeeren. De H.R.C.- backs hebben zich ook goed geweerd. Siersma hebben wij echter wel eens beter gezien, maar ook nu was hij nog niet gemakkelijk te passeeren. In de midden linie was P. Goudswaard weer uitstekend op dreef en zoowel verdedigend als aanvallend was hij de meerde re der kanthalfs, terwijl ook zijn positie kiezen zeer goed was. Stolk had dezen wedstrijd een zeer zware taak in het bewaken der A.F.C.-linksbuiten, een han dige speler, waaraan hij, zoowel als Siersma, zijn han den aan vol had. Roobol speelde niet zóoals we van hem gewend zijn. Hij liet den rechtsbuiten te veel vrij en het was een geluk voor de racers, dat deze niet erg gevaarlijk was, anders had hier nog wel eens een doel punt uit kunnen voorkomen, In de voorhoede waren Beneker en de twee buiten spelers degenen waarvan het moest komen. Zowel Kap- tein als Prins waren een groot gevaar voor de A.F.C.- verdediging door hun snelle rennen. De binnenspelers zijn momenteel de zwakste punten uit het elftal. Geen van beiden kon zich boven het middelmatige verheffen. Al met al een wedstrijd, waarin door H.R.C. dikwijls uitstekend gespeeld werd, in 't bijzonder het laatste halfuur voor rust. Na half-time waren de racers aan merkelijk minder, langzamer, waardoor A.F.C. toen de gelegenheid kreeg haar beste spel te ontplooien. De Amsterdammers bezitten een goed elftal. De verdedi ging was goed, de linksback zelfs uitstekend, de kee- WIJ BREIEN en repareeren alle soorten Wollen Kleeding, Kousen en Sokken, ook de allerfijnste. JAAP SNOR. Zuid straat 15, DEN HELDER. Let op den gelen winkel. Depot Schagen: C. de Moei, Noord. Wacht eens even, ik zal je wat vertellen. Wil bur Stockere, die vandaag hier was, wil met me trouwen. Zooiets had ik wel gedacht. Ik kan het hem niet kwalijk nemen. Zou je het prettig vinden als hij een halve mijl bij ons vandaan woonde, op goeden voet met ons was, in- en uitliep als jij van huis was en me ver wende als ik me eens wat vervelend voelde. Zou jij dat leuk vinden? Ik zou hem zijn, nek omdraaien. Dat denk ik ook. Nu, op die manier zou ik me tegenover Samantha voelen en zij, de arme ziel, zou net zoo tegenover mij staan. Ik ga nooit van Spragge's hoeve weg, nooit! Maar als het nu eens echt in je voordeel was? Dat is het niet. O, George, je wilt toch dat ik trotsch op je zal zijn? Ben je dan niet trotsch op me? Dat bracht haar radde tong in beweging. Ik ben qngelooflijk eerzuchtig voor je, George. Ik heb maar één ding op je aan te merken, je bent belachelijk bescheiden. Je bent je heelemaal niet van je kracht bewust. Misschien is hot dat wat mij tot je aangetrokken heeft. Ik heb altijd naar een man verlangd die mij op een hoogte zou kunnen plaatsen! Eloogten maken je duizelig, Hazel! Laat mij daar niet aan denken. Maar ondertus- schen, met wat je toen deed, toen we die helling af kwamen, heb je me veroverd. Nadat je mij hebt ge kregen, moet je mij zien te houden. Ik kan je be^t; houden, schat! Mijn geest en mijn lichaam behouden, bedoel ik. Ik ben van plan om te trachten je geheel in elk opzicht te behouden. Hoe stel je je dan voor dat je dat zoudt kun nen? Hij ontidekto een lichten spot in haar toon, maar hij antwoordde onvervaard: Toen ik je daarnet in mijn armen had, heb ik je toen niet verteld hoe stevig ik mijn vrouw kan vast houden? Dat was lichamelijk. Je liet me los omdat, er een mam sloeg. O, George, we houden op die manier van elkaar omdat we jong zijn, maar wat zal ons bij el kaar houden als we oud zijn? Ze verborg haar gezicht tegen zijn schouder en onmiddellijk gleed zijn arm om haar middel. Hij fluisterde zachtjes: Dat kan ik je wel vertellen, liefste. Waarom hield ik van mijn ouden hond die verleden jaar herfst gestorven is? Hij deugde niet meer voor dc jacht. Hij kon niets anders dan buiten in de zon liggen. Maai de herinnering voor wat hij voor mij geweest is, houdt [DRAlSIflA-vANVALKEMBURQ'S- A -'iLEVERTR/ LEEUWARDEN- J per niet bijzonder klemvast, wat aan zenuwachtigheid te wijten was, maar hij was zijn plaats toch wel waard. De middenlinie bleef voor de rust meestal te veel ver dedigen, hierna zaten zij echter goed achter te voo- hoede. De spil was verdedigend goed, maar zijn aan geven aan de voorhoede was vaak slecht. In de voor hoede vielen vooral middenvoor en linksbuiten op. De eerste, een kolossale speler, verdeelde goed, gaf zeer mooie ballen naar den vleugel en had, zooals gezegd, een gevaarlijk schot. Over den wedstrijd zelf het volgende: Om half drie laat de scheidsrechter beginnen. H.R. C. heeft eerst het windvoordeel, wat echter niet veel beteekende. In den aanvang zijn de gasten in de meerderheid en vertoonen gedurende de eerste tien. minuten fraai positiespel. De middenvoor centert eens prachtig naar den linksbuiten, die naar binnen zwenkt en op doel kogelt, waar Goudswaard evenwel op zijn post is. Maar na deze korte periode volgt een over wicht van H.R.C., dat tot de rust duurde. De groen- hemden (H.R.C. speelde namelijk in een groen shirt) vertoonden toen zeer goed voetbal. Na ongeveer een kwartier heeft H.R.C. succes. Kaptein brengt snel op, loopt naar binnen en kogelt precies op het kruispunt van paal en lat. De terugstultende bal wordt nu zonder veel moeite over den uitgevallen keeper in het net ge werkt (10). Een mooie voorzet van Prins wordt nu naastgeschoten. De keeper stopt dan een kogel van Beneker. H.R.C. krijgt een vrije schop toegewezen, om dat de A.F.C.- keeper den bal te lang vasthoudt. Prins geeft een tikje naar Roobol. De keeper stompt diens schot echter corner. Dan komt racing op goedkoops wijze aan een doelpunt. Prins geeft een zachte schui verver op doel. De keeper valt uit, maar de rechtsback verandert den bal van richting en deze verdwijnt in het doel (20). In dezen stand wordt voor rust geen verandering meer gebracht. Na rust bood den strijd precies het omgekeerde beeld als er voor. Nu waren de eerste minuten voor de thuisclub, terwijl de bezoekers het verdere gedeelte van den strijd domineerden. De racers slagen er na eenigen tijd in hun voor sprong te vergrooten. Kaptein zet hoog voor doel, Be neker kopt en de bal passeert voor de derde maal den doellijn (30). Hierdoor zijn de gastheeren vrijwel zeker van de overwinning. A.F.C. geeft echter niet op, maar pakt integendeel flink aan.De voorhoede roert zich geducht en de racing-verdediging moet alle zeilen bijzetten om scoren te verhinderen. De middenvoor doet eenige kogels, die echter keurig verwerkt worden. Dan gaat voor A.F.C. een mooie kans verloren, doordat de scheidsrechtier voor buitenspel fluit, hetgeen onjuist was. Eenige snelle uitvallen van H.R.C. worden mees terlijk door den linksback onderschept, maar hierna verkeert het A.F.C.-doel in groot gevaar, maar ten. slotte wordt naast geschoten. Bij een aanval redt Goudswaard wederom keurig. Hij kan evenwel niet wegwerken. A.F.C. loopt echter te laat in, waardoor de keeper zich kan herstellen. Met H.R.C. in den aan val, fluit de scheidsrechter einde. Een ondeelbaar oogenblik later en dus te laat, knalde Beneker uit een voorzet van Kaptein den bal fraai'in het net. ANNA PAULOWNA. De laatste weken valt er niet veel anders dan neder lagen te vermelden. Neemt men evenwel in acht, dat alle elftallen van B."K.C. in zeer zware afdeelingen zit ten, dan is dit wel begrijpelijk, 't Vertoonde spel valt bovendien mee, zoodat men absoluut niet van „een slappe tijd" zal moeten spreken. Integendeel Is B.K.C. dat er alles opzet om het verkregene te behouden, aller belangstelling waard. Zondag was, buiten de adspiranten, alleen het tweede elftal in 't geweer. Door verhindering van Angevare en Klerk, was B.K,C. 2 verzwakt; voornamelijk deed dit zich voelen op den rechtervleugel, waar Klerk met z'n snelle rennen en harde voorzetten meestal voor het ge vaar zorgt. DOSKO. I was de tegenstander. Wel kwa men deze niet volledig uit, maar de invallers pasten zich hier heel goed aan. Voor rust wae 't een vrij gelijk opgaanden strijd. Eerst weet Blom met een hard schot de leiding aan B.K.C, te geven. DOSKO. maakte voor rust nog gelijk (1—1). Na rust is DOSKO., on danks tegenwind, stevig in de meerderheid. Haar aan vallen onderscheiden zich door onverwachte wendin gen en zijn dan ook zeer gevaarlijk. Met een fraaien schuiver van verren afstand weet een der D.-binnen- spelers dan te scoren. De Gebr. Pijakker zijn, om zoo te zeggen, niet te passeeren. Dan rolt Mulder met een goed .opgevangen schot over de lijn, waardoor de stand mijn hart nu nog warm voor hem. En met ons zal het net zoo gaan Hazel, ik geloof niet dat ik ver anderlijk ben; menschen en dieren en land, dat krijgt allemaal vat op me. Zijn eenvoudige eerlijkheid verwarde haar. Ze wist dat deze man niet zou veranderen. Maar ze bestorm- de hem opnieuw: Ik heb je al gezegd dat deze boerderij te klein voor je is. Ik zou willen dat. je op de plaats kwam bij de mannen van het Westen, de mannen die de historie aan ihet maken zijn, die onze Staat opbou* wen. Help ik daar dan niet aan mee? Natuurlijk. Juist omdat je al zooveel gedaan, hebt, vraag ik je om nog meer te doen, steeds meer. Hoe dan wel? Vlot haar eigen gretigheid in bedwang houdend, schetste ze haar plannen. Het koopen van een aan deel in een zaak, die door zijn speciale kennis kon worden uitgebreid, een drukkere omgang met man nen van zijn eigen kaliber, sterk naar lichaam en sterk van organisatievermogen, het langzamerhand vrij worden van een geest, die tegengehouden werd door de boeien van eon onvoldoende opvoeding. Hij luisterde geduldig, zonder een opmerking, tot ze uitgesproken was. Geen oogenblik kwam het bij hem op, dat zij in haar hart meer bezig was met haar eigen toekomst dan de zijne. Hij was zeer onder den indruk van haar verstand. En toch bleef hij bij de overtuiging dat hij persoonlijk alleen tot volle wasdom zou ko men op Spragge's hoeve en nergens anders. Toen Hazel ophield met spreken, kwam de maan juist boven de heuvels ten westen van het huis drij* ven. George mompelde iets binnensmonds. Immers, in den namiddag had hij een versch spoor van een bok gezien. En hij had zich overtuigd dat het diep zijn middagrust hield in een dicht kreupelboschje niet ver van een kleine bron. Niemand was beter dan hij op de hoogte met de gewoonten van een hert on der bepaalde omstandigheden en hij wist dat de kans groot was dat hij het dier dien avond op die plaats te pakken zou krijgen. Het feit dat het tot nu toe mis lukt was om voor Hazel een versch hertenboutje op te diepen, vuurde bovendien zeer zijn jachtlust aan. Juffrouw Spragge had hem geplaagd door te zeggen „dat hij zeker in slaap gevallen was". Toen hij opeens de maan te voorschijn zag komen, dacht George aan het hert. Qok verlangde hij om Hazel's woorden die als booze bijen in zijn ooren gonsden te ontkomen. Hij praatte zichzelf in, dat hij onderweg alles goed kon overdenken. Ja, hij moest zich losrukken van dit betooverende meisje met haar zachte stem. .Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9