RADIO Zijpe en Hazepolder Waarnaar men luistert In „Het Wapen van de Zijpe" werd Woensdag 22 October, des morgens 10 uur een buitengewone verga dering gehouden van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofd ingelanden van „Zijpe en Hazepolder", ter behandeling van een voorstel van den heer H. Rezelman en andere hoofdingelanden om: le. in te trekken het besluit van het College van Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden, genomen in hunne vergadering van 12 Februari 1930, tot het met ingang van 1 Januari 1931 als Egalementslanden op de leggers te doen plaatsen, de Egalementslanden op de leggers te doen plaatsen, de Egalementslanden van voor 1917, alsmede de nollen, welke tot heden vlak bruikbaar land zijn geworden; 2e. Thans nog geen rekening te houden met alle laatstelijk genomen besluiten, die betrekking hebben op de zaak der Contribuabele- en Egalementslandbezitters, doch den toestand te handhaven, zooals deze vanaf 3916 geldig was. totdat de te verwachten uitspraak door God. Staten is gedaan. Van deze besluiten uit te zonderen, het besluit van 14 Augustus 1929, waarbij besloten werd nollen van de heeren Jb. Swan, nu wijlen P. Blaauw en J. C. Blaauw, als zoodanig in de leggers te schrappen en daarin als Egalementsland te doen'plaatsen; 3e. Ged. Staten in kennis te stellen met het besluit dat naar aanleiding van het onder le en 2e bedoelde voorstel zal worden genomen. De vergadering is geheel voltallig, 1 vacature. Voorzitter de heer C. Hooij, dijkgraaf, secretaris de heer J. J. Bleek, opzichter de heer Kooij. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat deze vergadering is aangevraagd door de hoofdingelan den, de heeren Rezelman, De Boer, Rademaker, Dig- num, Swan en Rampen en volgens artikel 52 is spr. verplicht binnen 8 dagen aan die aanvrage te voldoen, wat door spr. Is gedaan. De notulen der vorige vergadering worden onveran derd goedgekeurd. De geloofsbrieven van den nieuw benoemden hoofd ingeland, don heer J. Eriks, worden nagezien door do heeren Rezelman, Rampen en Brak. Tot toelating wordt geadviseerd. De Voorzitter heet den heer Eriks welkom en felici teert hem, erop wijzende dat de heer Eriks langen tijd reeds deel heeft uitgemaakt van dit collego en steeds de belangen van den polder op de naar zijn oordeel beste wijze heeft behartigd. Spr. hoopt dat dit ook weer in den vervolge zoo zal zijn, afgescheiden van partij-belang en spr. hoopt tevens op aangename sa menwerking. De heer Eriks dankt den Voorzitter voor zijn vrien delijke woorden en hoopt op aangename wijze de be langen van den polder te zullen dienen, in goede sa menwerking met alle leden. Waarom deze buitengewone vergadering werd aangevraagd. Wanneer de Voorzitter aan den eersten onderteeke naar van het hierboven vermeldde verzoek het woord heeft verleend, zegt de heer Rezelman, dat hij eerst een kleine opmerking wil maken naaraanleiding van de aanvraag om deze vergadering. Dat deze buitengewone vergadering wordt gehcuden is heelemaal buitengewoon. Zoo lang spr. hoofdingeland is, is het altijd gewoonte geweest dat in deze maand een gewone algemeene vergadering werd gehouden. Aangezien evenwel een gedeelte van het Dag. Bestuur deze algemeene vergadering niet wenschte, waren de onderteekenaren wel verplicht de vergadering aan .e vragen. De vermelde punten waren reeds bij het Dag. Bestuur bekend, want de voorstellen waren al eerder ingezonden, om op de agenda voor de eerst te houden algemeene vergadering te worden geplaatst. Wat nu de voorstellen betreft, spr. wijst op de be zwaarschriften, die bij Ged. Staten zijn ingediend en die blijkbaar nog niet zijn behandeld, omdat van een beslissing niets bekend is. Daarom gaat het niet aan de nieuwe toestand op 1 Januari 1931 in werking te doen treden. De Voorzitter zegt dat wat de October-verga-iering •betreft, die vergadering nooit veel om 't lijf had en het gewoonlijk noodzakelijk bleek om in December of Janu ari een vergadering te houden. Wij hebben daarom ge oordeeld dat de October-vergadering niet nrrclig was, bij de te behandelen zaken was geen haast un geoor deeld werd, dan beter in December te kunnen verga deren, waardoor dan het lange tijdsbestek October April zou vervallen. Do ingediende bezwaarschriften. Wat nu de bij Ged. Staten Ingediende bezwaarschrif ten betreft, deze bezwaarschriften golden niet het op 12 Februari 1930 genomen besluit door de algpmeene vergadering, maar het besluit van het Dag. Bestuur van 7 Dec. 1929 om bedoeld voorstel aanhan rig te ma ken. Reeds twee maal hebben Ged. Staten medege deeld, dat de besluiten inzake de classificatie der lan derijen niet aan de goedkeuring van Ged. Skaten on derworpen zijn. Wel hebben volgens art. 22 van de wet van 1900 Ged. Staten het recht om besluiten, die niet aan hun goedkeuring zijn onderworpen, te vernietigen', indien ze in strijd met de wet of eenige maatregel van bestuur of iets dergelijks zijn. Maar zoo lang dus het op 12 Februari 1930 genomen besluit niet door Ged. Staten is vernfctlgd, is het besluit van kracht en moet het blijkens artikel 11 van het bijzonder regle ment worden uitgevoerd. En spr. wijst er dan verder op, dat ook de bedoeling van het voorstel van de heeren Rezelman e.a. blijkens datzelfde reglement, nadat het concept-besluit ;.s ge- Vallen, door het Dag. Bestuur gedurende een maand ter visie ,behoort te worden gelegd. Het genomen besluit blijft 20 jaren van kracht en het polderbestuur kan aan de thans bestaande situatie bitter weinig doen. U zult zeggen, dat Ged. Staten zich nu stil houden, maar Ged. Staten weten dal deze kwes tie gedurende tal van jaren het brandpunt vormt; zij zijn er heusch niet op gesteld, dat dit brandpunt blijft gloren, maar om nu maar ja of neen te zeggen, ze moeten weten wat ze doen en de kwestie vereischt langen tijd van studie. Het antwoord van Ged. Staten zal wel komen, wij kun nen het nu al of niet goed keuren, maar als Ged. Sta ten een beslissing hebben genomen komen we op een gezonde basis. Ook in het voorstel van de heeren Rezel man e.a. ligt opgesloten dat ze overtuigd zijn van een goed besluit door Ged. Staten. Tegenover dc krachtige partij van de contribuale landen staat de krachtige par tij der egalemcntsmenschen. en wat is er nu op tegen dat het gaat als is besloten? Misschien hebben Ged. Staten straks een regeling, die gunstig is voor beide partijen Zoolang geen uitspraak is gedaan moet het besluit even wel gehandhaafd blijven en spr. oordeelt dan ook dat het voorstel van den heer Rezelman e. a, niet aangeno men kan worden. De heer Rezelman zegt dat het den Voorzitter mis schien niet bekend is, maar na het besluit van de hoofd- ingclandcnvergadering op 12 Februari is aan Ged. Staten het verzoek gericht om dat besluit te vernietigen. Wy hebben gemeend dat in strijd met art. 11 van het bijzon der reglement is gehandeld. De Voorzitter wist niet dat dit gebeurd was, maar de vergadering behoeft daar ook geen rekening mee te hou den. Spr. herhaalt dat voor de classificatie, besluiten de goedkeuring van Ged. Staten niet noodig is, en spr. vraagt of men denkt dat anders Ged. Staten al dien tijd zouden laten passeeren. Zoolang het besluit niet vernietigd Is, zijn wij verplicht het besluit te handhaven. De heer Rezelman zegt, dat het besluit van Ged. Sta ten wel zal komen. De Voorzitter beaamt dat en vraagt wat de bedoeling is van punt 2 van het voorstel. De heer Rezelman zegt dat dit gedeelte van het voor stel slaat op het in de vorige vergadering genomen be sluit, tot wijziging van artikel 10 van het buitengewoon reglement, n.1. zóó dat de lasten der egalementslanden op Vst inplaats van op 1/5 werden gebracht. Het is jaren de wensch van de geheele vergadering geweest, dat Ged. Staten een uitspraak doen. De Voorzitter erkent dat het gewenscht is dat een uitspraak wordt gedaan, maar de wijziging van het bij zonder reglement hangt af van Prov. Staten. En als de wijziging is goedgekeurd, moet zij eerst nog door den Kroon worden bekrachtigd. En dus loopt er misschien langer dan een jaar over heen. En zoo lang deze wijzi ging niet is goedgekeurd, moet de oude toestand gehand haafd blijven, anders zouden we ons aan grof plichts verzuim schuldig maken. Ook wat de door de voorstel lers gewilde uitzondering betreft moet de oude toestand blijven. De heer Bruin zegt dat dit puntje dan maar buiten bespreking moet blijven. In stryd met het reglement De Voorzitter zegt dat het voorstel wel wordt aange nomen met 9 tegen 7 stemmen, maar spr. is dan ver plicht het besluit ter vernietiging voor te dragen als zijn de in strijd met het reglement. De heer Dignum zegt dat het eigenaardig klinkt, dat de legger voor 10 jaren moet zijn vastgelegd. Spr. wijst er op dat toch een tusschentydsche verandering heeft plaats gehad, want in 1916 is de legger gewijzigd, wat dus tot 1926 en daarna zou de wijziging dus tot 1936 moeten loopen. Er is dan ook niets op tegen dat nu weer een tusschentijdsch besluit wordt genomen. De Voorzitter zegt dat de heer Dignum niet goed op de hoogte is. In 1926 is de wijziging niet vastgelegd ge worden, de hoofdingelanden hebben dien tijd nooit an ders gedaan dan kibbelen; wel zijn alle middelen te baat genomen om wijziging te krijgen. Spr. hoopt dat het nu zoover is gekomen dat deze geschiedenis uit den polder vandaan komt. Er is nu niet veel meer te veranderen, de uitspraak is aan Haarlem en spr. is overtuigd dat die uitspraak goed zal zijn. De heer Rezelman: Daarom stellen wij voor om op die beslissing te wachten. De Voorzitter zegt dat het besluit uitgevoerd moet wor den; 1 Januari 1931 moeten de egalementslanden op den legger worden gebracht. De heer Dignum zegt dat het de bedoeling ls om dat besluit in te trekken. De Voorzitter: Dat mag niet De heer Rademaker dacht dat dit wel zoo was, als het Dag. Bestuur het voorstel aanhangig maakt. De Voorzitter zegt dat dit aan de hand van art. 11 van het bijz. reglement niet is gedaan. Als het wel werd gedaan, zou het Dag. Bestuur buiten zijn bevoegdheid gaan. De heer Rezelman meent dat dit al meer is gebeurd. Verleden jaar zijn een paar perceelen geherclassificeerd dat is ook een leggerwijziging en dan zou weer 10 jaai gewacht moeten worden. De Voorzitter zegt dat dit niet als een volledige leg gerwijziging is te beschouwen. Het voorstel van de heeren Rezelman e.a. wordt nu in stemming gebracht, het wordt aangenomen met 9 tegen 7 stemmen, tegen stemden de heeren Eriks, Brak, Schil der, Tiel, Jimmink, Nieman en de Voorzitter. De Voorzitter hoopt dat dit nu de laatste keer is, dat deze kwestie besproken is. De rondvraag. De heer Van der Oord vraagt of het gebruik van de wals op den Schager weg wel noodig was geweest. Z.I. zou net zoo goed de wals niet gebruikt hebben kunnen worden. De Voorzitter zegt dat het met de beste bedoeling is gebeurd. Als er fouten aan kleven, heeft het Dag. Be stuur ze gezien. Als een zaak in wording is kan men er moeilijk een uitspraak over doen. Het komt het Dag. Bestuur voor, dat de manier van werken op den Scha- gervveg beter is dan de wijze waaróp het werk op den weg Schagerbrug—Keinsmerbrug is gedaan. Óok andere autoriteiten blijken nog niet te weten hoe het met de wegen moet, en we kunnen dus niets anders doen dan te leeren hoe het niet moet. Voor het uitgenomen paarden- pad moest de wals gebruikt worden. De heer Dignum vraagt waarom het uitspaden van den weg SchagerbrugKeinsmerbrug met de hand ge beurde, inplaats van met ploeg en paard. Medegedeeld wordt dat alleen het voorste gedeelte is gedaan op de door den heer Dignum genoemde wijze. De heer Dignum dacht voorts uit een courantenver slag te hebben begrepen dat de Schagerweg vanaf La- gedijk naar Schagerbrug zou worden geteerd, terwijl nu tot aan de Stolpen wordt gewerkt. Tegen de uitvoering heeft spr. evenwel geen bezwaar. De Voorzitter zegt dat altijd is betaald de geheele Schagerweg, van Westfrieschen dijk naar Stolpen. Wel is men over de begrooting heen, ook wat den weg naar Keinsmerbrug betreft, maar machtiging daartoe is ver leend. De heer Swan informeert naar de slootenschouw van de onbemalen landen, waarop de Voorzitter den heer Swan de noodige inlichtingen verstrekt. Uit die mededeelingen blijkt wel, dat onvoldoende aan dacht wordt geschonken aan de publicaties aan de bor den en de Voorzitter acht dit blijkbaar een zeer goed- koope gelegenheid om den ingelanden door middel van de verslagen op de hoogte te brengen. Voor dergelijke bekendmakingen stellen we echter onze advertentieko lommen gaarne beschikbaar. (Red. Sch. Crt.) De heer Rezelman merkt op dat de weg Schagerbrug Keinsmerbrug voor het verkeer is opengesteld, toen de weg nog gevaar opleverde. Spr. geeft in overweging dat niet mee te doen, wat anders is het onj het verkeer oog luikend toe te laten. De Voorzitter licht toe dat het buiten zijn voorkennis is gebeurd. De heeren die den weg teerden hadden geen bezwaar, maar spr. erkent dat de openstelling te vroeg is gebeurd. Het is ook hier weer, de een zegt dat ver keer er overheen goed is, de ander vindt het ongewenscht Maar voortaan zal de openstelling niet te spoedig gebeu ren. De heer Dignum vraagt hoe het mogelijk is dat de sloot vormende de grens tusschen bemalen en onbemalen land, het eigendom wordt van een particulier, terwijl de sloot aan beide kanten door anderen belend wordt. De Voorzitter deelt mede, daarover inlichtingen te hebben gevraagd aan den gemeentesecretaris, de egale- mentssloot stond op naam van Armbestuur en consorten De heer Rezelman deelt mede dat die consorten nooit te vinden zijn geweest en het Armbestuur altijd de lus ten en lasten heeft gehad. De firma Filippo wilde het recht van die sloot hebben en nadat noch door den no taris noch in Alkmaar de consorten te vinden waren, is de sloot aan die firma verkocht. Het Armbestuur houdt ook het vaarrecht. De Voorzitter zegt dat de sloot toch in oorsprong wel aan den polder heeft behoord. Er is hier zooveel scheef, maar spr. zal trachten recht te krijgen wat recht dient te zijn. Er moet toch een koopacte wezen en spr. wil van die acte wel eens kennis nemen. Als de sloot van de firma Filippo ls wat moet de polder dan met de brug. De firma Filippo zou dan ook de brug moeten onder houden. De heer Rezelman zegt dat het eigendom als „water" stond vermeld en wat het door den Voorzitter genoemde betreft, dat is een quaestle die den polder raakt De Voorzitter zal het zaakje uitzoeken. Hierna sluiting. Iets nieuws. Omwenteling in de Radio-ontvangst. - De zendende Ontvanger. Uit BERLIJN. Manfred von Ardenne, de alle radio-amateurs en -technici bekende uitvinder van den weerstandsverster ker en de meervoudige lamp, heeft aan het Heinrich- Hertz-Instituut een schema voorgelegd, volgens het welk een ware revolutie op Omroepgebied zal worden veroorzaakt. Op 21 October a.s. zal hij voor de Alge meene Vergadering van genoemd instituut zijn ideeën uiteenzetten, onder den titel van „Eine Methode zur Schaffing guter Empfansverhaltnisse für den Rund funk in der Grósstadt". Hij wil in alle grootere steden ontvangstcentrales opstellen, die vast verbonden zijn met een bepaalden zender. Deze ontvangers zuilen afgestemd worden op de ontvangst van een speciaal station en de daarmede verbonden zender zal de uit zendingen van het opgevangen station weer hoorbaar maken voor, het geheele district, zoodat de bewoners op deze wijze in staat gesteld worden een keus te doen uit de programma's van meerdere zenders, zonder dat er aan hun toestellen zwaardere eischen moeten wor den gesteld, of zonder dat de ontvangst zwakker wordt. Deze gedachte komt juist op tijd. „Als de nood het hoogst is, is de redding nabij", zegt een oud spreek woord. En ten zooveelste male is dit woord weer be waarheid geworden. Want in den aether heerscht een geweldige verwarring, die waarlijk treurige perspec tieven voor de toekomst opent. Alle landen zoeken hun heil in de versterking der zend-energie.Het gevolg daar van is, dat de zenders steeds meer en meer elkanders gebied betreden. Men kan tegenwoordig ook met de beste ontvangers slechts zeer weinige stations ongestoord ontvangen. Oslo b.v. zoemt met een naar geestig geluid door de programma's van Hilversum heen, en zoo zijn er nog vele andere voorbeelden te noemen. De sterke zender van Berlijn b.v. is nu reeds op 150 K.M. van Berlijn ^verwijderd, niet meer te on derscheiden uit het meng"ëlmoes van aether-geluiden. Ook de eigenaars van kostbare toestellen zijn steeds meer en meer aangewezen op de programma's van het districts-zendstation, zoodat het privilege, dat zij met hun geld verworven hadden, om ver-verwijderde stati ons gemakkelijk te kunnen beluisteren, nu ook moeten missen. Daarbij komt, dat de eischen van de luisteraars zich juist in tegenovergestelde richting bewegen: zij willen uit een groot aantal programma's kunnen uitkiezen wat zij verkiezen te hooren en willen niet meer aange wezen zijn op hetgeen éen enkel Omroepstation hen gelieft voor te zetten. Zelfs wanneer zij ontvangers bezaten van 800 of meer gulden, zou het hen bij den tegenwoordigen aether- toestand niet gelukken meer stations te hooren. En daarbij luistert het grootste deel met kleine ontvan gers, die een reikwijdte hebben van hoogstens 200 K.M.! Er bestaat of eigenlijk: er bestond dus geen uit weg meer! Want men kan niet vergen van de des betreffende autoriteiten, dat zij in alle steden zenders opstellen. Manfred von Ardenne's voorslag lost als zij prac- tisch uitvoerbaar blijkt te zijn al deze problemen in één slag op! Als hij de uitzendingen van de ver-verwij derde stations opvangt en over een eigen, kleinen zen der, op dezelfde golflengte, weer uitstraalt, verricht hij daarmede slechts de functie van een versterking van den groten zender, zonder energie-verhooging van dezen -^een versterking, die de luisteraars ten goede komt. De luisteraar kan dan iflet een zeer eenvoudig toestel, misschien zelfs met een detector-apparaat „vreemde stations" op dezelfde geluidssterkte hooren en bemerkt daarbij in het geheel niet, dat deze uitzen ding eigen tweede-hands" is. Het is te hopen, dat de personen, in wier handen dit plan berust, het zoo spoedig mogelijk aan de practijk zullen toetsen! (Nadruk verboden). Actueel Radio-Nieuws. P A R IJ S. Actieve Radioreportage. Het station Rijssel heeft ons eens laten zien, wat „radiojournalistiek" in den besten zin des woords wel te beteekenen fieeft. Nauwelijks was het gerucht van de catastrophe van het Engelsche bestuurbare luchtschip Vrijdag 2i October. Hilversum (298 M). de „R. 101", daar doorgedrongen, of het station nam maatregelen, zijn microfoon naar het tooneel van de ramp te verplaatsen. Zoodoende verkreeg men een waarlijk sensationeele uitzending. Het getoeter van de vele auto's vermengde zich met het geraas van de aan rukkende hulpbrigade's, het geschreeuw van de toe schouwers kortom, men nam door den microfoon alle kenteekenen waar van een koortsachtige bedrij vigheid, van een verregaande agitatie. Wanneer alle Omroepvereenigingen bij hun reportage een dergelijke activiteit aan den dag legden, zouden onze programma's, tenminste wat betreft de actueele berichtgeving, zeer zeker veel er by winnen. I P A R IJ S. Het geheimzinnige Fransche Omroepstation. Een rondschrijven nog steeds zonder adres doet mededeeling, dat het geheimzinnige Fransche Omroep station „Paris-Expérimental" op 25 October a.s. met twee zenders de uitzendingen zal hervatten. De beide zenders werken respectievelijk op 40.90 Meter met 6 K.W. en op 299.5 Meter met 300 K.W. De geluidssterkte moet nu zoo zegt het rond schrijven werkelijk merkwaardig goed zij geworden. De programma's, die wij uitzenden, zullen verscheidene malen per dag bespreken worden, n.1. van 14 uur tot 17 uur en van 18 uur tot 19 uur. Het is wel eigenaardig, dat men ondanks alle moeite dit station, dat, naar het rondschrijven nu weer voor de zooveelste maal te kennen geeft, op 14 K.M. af stand van Parijs moet liggen, niet kan opsporen. KOPENHAGEN. Een moderne prins. Een prins met zeer moderne opvattingen is onge twijfeld prins Hérald, de broeder van den Deenschen koning. Hij had namelijk erin toegestemd de radio- tentoonstelling te Kopenhagen met een feestrede te openen. Een dag vóór de opening werd hij echter plot seling door de griep aangetast, zoodat hij zijn kamer niet kon verlaten. Onmiddellijk liet hij telefoneeren, dat men hem een gramofoonplaten-opnarne-apparaat zou sturen met de noodige technici en in pyama en op pantoffels sprak hij voor dit toestel de feestrede uit. Den volgenden dag heeft men door middel van pick-up en loudspeaker deze feestrede in het tentoonstellings gebouw weegegeven, hetgeen bij de luisteraars veel hilariteit verwekte. P A R IJ S. Wat omroepers voor geschenken krijgen. De directeur van het zendstation Radio-Parijs deelt het volgende hierover mede: „De meest verschillende geschenken krijgen zij toe gestuurd en niet zoo heel weinig ook: kistjes siga^ ren, fijne wijnen, bloemen, zelfs juweelen... Eén van hen, die een bijzonder buigzame stem heeft, ontving zelfs in het begin van den zomer een uitnoodiging om eenige weken te komen doorbrengen op het landgoed van een familie in Normandië. Het onaangename is, dat zulke uitnoodigingQn volgens de reglementen van het station niet mogen worden geaccepteerd, daar een eerste vereischte voor een omroeper de anonymiteit is: elke persoonlijkheid moet daarbij worden uitgeschakeld. „Aan den anderen kant zoo vertelt de directeur zijn deze geschenken zeer welkom, daar het honorarium dat wij met onze beperkte middelen kunnen aanbieden, nu niet zoo schitterend is, dat een kleine belooning voor het gepresteerde niet op zijn plaats zou zijn Uit dit oogpunt beschouwd hoop ik maar, dat de luisteraars, die reeds een stoffelijk blijk van hun belangstelling gev- ven, deze loffelijke gewoonte niet zullen staken. Het is een prettig idee voor een omroeper, een blijk te mogen ontvangen, dat men met sympathie naar zijn stem en zijn voordracht heeft geluisterd." Steekproeven in den wereld-aether: Over de boulevards van Hollywood wandelt een me- ifianische mensch, die door middel van radio-golvea wordt bestuurd. Deze mechanische mensch wordt ver gezeld door een filmschoone in badcostuum. Natuurlijk hebben zij veel bekijks. Ook in Roemenië is men er toe overgegaan spe ciale uitzendingen te organiseeren voor den School- omroep. Belgrado heeft een nieuwe kortegolf-zender gekre gen. lederen Maandag tusschen 22 en 23 uur Zal deze zender op 30 Meter in den aether zijn. Het kenteeken is: tikken van een metronoom. 8,00 Politieberichten; 8.0011.00 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 11.00--12.00 Gra- mofoonmuziek VARA. 8.00 Gramofoomuziek. V.P.RO. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Martien Beversluis; 10.30 Ziekcn- uurtje; 11.30 Gramofoonmuziek. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—2.00 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep, met medewerking van Toos Schleyer (zang); 2.052.30 Uitzending voor Scholen; 2.303.00 Gramofoonmuziek; 3.004.00 Middagmuziek door het AVRO-Kwlntet. VARA. 4.00 Gramofoonmuziek; 4.45 Na schooltijd. Wie voor kinderen verhalen schrijven; 5.30 Orgelspel door Joh. Jong; 6.00 Vooravond-concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 7.00 Actueel allerlei uit de Ar beidersbeweging; 7.15 Literair halfuurtje door A. M. de Jong. V.P.R.O. 8.00 Tijdsein; 8.01 Catechisatie. Spreker: Ds. F. W. J. van den Kleboom (Bergen); 8.30 Concert; 9.00 Spreker: Mr. Roel Houwink. Onderwerp: De biografie van den kunstenaar; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten van het Vrijz. Godsdienstig Persbureau; 10.03 Vaz Dies; 30.15 Declamatie; 10.45 Gramofoonplatenconcert. VARA 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) KRO. 8.009.15 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Eer. halfuur tje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Tydsein; 12.0112.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Lunchmuziek door het KR.O.-kwintet; 1.452.00 Concert door bet K.R.O.-Salon-Orkcst; 2.002.45 Kookcursus door mej. Lauwers; 2.454.45 Vervolg Concert door het Salon- Orkest; 5.456.45 Zang met piano-begeleiding; 6.45 7.15 Engelsche cursus; 7.1*57.45 Spreker: A. A. L. Graumans. Onderwerp: „Brabantsche Brieven"} 7.45 Zaterdag 25 October. Hilversum (298 M). VARA 8.Ou orgelspel door Johan Jong; 9.00 Gramofoonmuziek. V.P.RO. 10.00 Morgenwijding. VARA 10.15 Voordracht door Frits Tingen; 10.30 Ziekenuur- tje; 31.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Middagconcert door hot VARA-Septet; 1.45 VARA-liedjes voor de kinderen; 2.45 Paedagogisch Concert o.l.v. Piet Tiggers; 4.15 On derbreking voor verzorging van den zender; 4.30 Radio- Cursus Duitsch; 5.00 Ons Huis een Tehuis door T. Landré; 5.30 Voordracht van Kees Bakker; 6.00 Kin deruurtje. De Familie Mulder; 700 Uurtje voor de vis- schers op zee; 8.00 Bestuursmededeelingen door A. de Vries, voorzitter VARA. 8.10 Korte toespraak door D. Zalm; 8.20 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 9.00 „Tien jaren achturendag", luisterschets van Martien Beversluis, op te voeren door „Het Groot Volkstooneel; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.10 VARA-Varia; 10.20 Populair Concert door het VARA- Orkest: 11.15 Bij de Pomp. Wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) KRO. 8.009.15 Morgenconcert; 11.3012.00 Godsdienstig half uurtje; 12.00 Tijdsein; 12.0112.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet; 1.45 2.30 Gramofoonmuziek; 2.30—3.00 Vragenhalfuurtje voor Jeugdige personen; 3.004.15 Kinderuurtje; 5.006.00 Gramofoonmuziek; 6.016.15 Sportpraatje door S. P. J. Borsten; 6.156.35 Journalistiek Weekoverzicht »oor Paul de Waart; 6.356.45 Gramofoonmuziek; 6.45— 7.15 Esperanto-Cursus; 7.157.45 Onderwerp: „Iets over de geschiedenis van ons kiesrecht". Spreker: J. Heffels; 7 45—8.00 Politieberichten; 8.00—1100 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 9.30 Vaz Dias; 11.0012.00 Vrooiyk Gramofoonprogramma.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10