ZIJN PLICHT. ANNA PAULOWNA WIERINGEN 'Z IJ P E LANGENDIJK Stemrecht en Medezeggen schap in de Waterschappen. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. De aanranding in de bosschen bij Apeldoorn. Een Zeppelinwerf in Nederland? Hoewel het nieuwe kanaal dat verbinding zal geven met den Wieringermeerpolder, nog niet voltooid is, werden toch reeds dezer dagen de eerste schuiten kool door het kanaal vervoerd en wel ten behoeve van de firma Kramer te Zuidscharwoude. VAN EWIJCKSLUIS. Onze plaatsgenoot, de heer H. J. Derksen, thans werkzaam aan 't station alhier v. d. spoor-tramweg SchagenVan Ewijcksluis, is met ingang van Zondag 26 October a.s. aangesteld als assistent-stationschef aan het station KrommenieAssendelft. Het reizend publiek zal den heer Derksen, die zich tijdens zijn twaalfjarig verblijf alhier eene groote po pulariteit wist te verwerven door zijne hulpvaardig heid, overal waar deze hulp gevraagd werd, noode zien heengaan. Toch zal ieder deze overplaatsing, die voor den heer D. tevens 'n promotie beteekent, aan dezen gaarne zien toegewezen. Maandag is op het werk van J. de Vries bij Sluis I, in den Wieringermeerpolder een ernstig ongeluk ge beurd. Door het breken van een draad, viel een hei blok naar beneden, waardoor een arbeider ongeluk kigerwijze aan het hoofd werd getroffen, en ernstig verwond werd opgenomen. Na door Dr. Beeker voor- loopig verbonden te zijn, werd het slachtoffer per vlet naar De Ilaukes vervoerd en vandaar per auto naar het ziekenhuis te Alkmaar. Maandag is liet eerste graan, n.1. rogge, in den Wieringermeerpolder uitgezaaid. In ons blad van Zaterdag schreven we over het aanleggen van rijwielpaden in den Wieringermeerpol der, thans kunnen we melden dat vanaf de Haukes in de richting van Sluis I reeds pl.m. 2 K.M. gereed is gekomen. Thans is men ook bezig een rijwielpad aan te leggen over den boezemmeerdijk, vanaf de Hau kes naar Oosthoek. Ongeveer 10.000 M3. schelpen zul len worden aangevoerd voor de beharding der paden. Aart de R.K. School te Burgerbrug zal een cursus voor vervolgonderwijs worden gegeven. Voor dezen cursus hebben zich 12 leerlingen aangemeld. De levering van brandstoffen voor de scholen en het Raadhuis te Zijpe is door Burgemeester en Wet houders opgedragen aan den heer J. Nieman te Scha- gerbrug. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland is voornemens zijn 4-jaarlijksch bezoek aan deze gemeente te brengen op 3 November a.s. Nadat aan den Oosterdijk reeds 2 molens als slacht offer van een betere bemalingswijze zijn gevallen, is men nu begonnen, met het sloopen van den bekenden molen aan den Twuijverweg. We vernemen, dat verschillende verpachters door hun huurders Is meegedeeld, dat het gepachte land wordt opgezegd. De opbrengst is zoodanig, dat de pacht er on mogelijk van betaald kan worden. Zoo komt er dus heel wat land los. Het gevolg zal zijn een grootere aanbod, waartegenover echter een geringere vraag komt te etaan, daar men zeer voorzichtig wordt met het huren van land. Automatisch zal daardoor de huur dalen en zijn er o.l. geen wettelijke maatregelen noodlg tegen te hooge pacht Het wordt nu weer een gezellige drukte aan Langen- dljk. Overal is men druk bezig met het lossen van de kool, die men of uit het Ambacht of uit da polders heeft gehaald. Het beschot in het Ambacht valt tegen, dat in de polders Is over 't algemeen bevredigend. Ook laat de kwaliteit daar niet veel ts wenschen over. We vernemen, dat zij, die per gewicht hebben gecontracteerd, nog het voordeeligst uit zijn. Alle hoop is nu gevestigd op den komenden winter. Voor velen zal deze financieel gespro ken, doorslaggevend zijn. Onder de bollenkweekers zijn er ook, die met gladiolen zijn begonnen. De natte zomer ls oorzaak geweest van geen al te groot gewas. De prijzen zijn intusschen bijzon der laag en de meeste soorten zijn zoo goed als onver koopbaar. NOORDSCHARWOTJDE. Het huls. schuur, erf en tui» van den heer F. van Straaten alhier, wat In openbare verkooplng gekocht was door Mej. de wed. C. Borst te Oudkarspel, is in onder- handschen verkoop overgegaan aan den heer P. Hink Pz., alhier. Door de notarissen G. W. L. van Woerden te Beem- ster en Johan W. C. Kroon te Zuidscharwoude is op Dinsdag 21 October, 's avonds half zeven verkocht in het café „Het Bonte Paard" alhier: Onder Noord seharwoude: een huis, schuur en erf, aan de Spoor straat, Sectie C 1947, groot 2.55 A. 2. Een tuin of bouwterrein voor een boet, ten zuiden van het vo rige, sectie C 2443, groot 3,27 A. Onder Harenkarspel: Zeven akkers bouwland, in het poldertje „Hosse- bosch", sectie F, nos. 295, groot 13.90 A. (6 snees), 296 groot 10 A. 60 c.A. (4& snees). 303 groot 24.60 A. (10K- snees), 304 groot 25,10 A. (10M snees) 305 groot 19.40 A. (8 snees), 306 groot 17.80 A. (734 snees) en 307 groot 15.60 A. (6>4 snees). Eingendom van den heer F. van Straaten. Koopster is de Wed. C. Borst te Oudkarspel voor de totale som van f5740.50. OUDKARSPEL. Met ingang van 3 November a.s, is de heer E. Scheep maker benoemd tot volontair ter secretarie te Koedijk. OUDKARSPEL. Door den bouwkundige, den heer S. Vis, is voor re kening van den heer G. Hart Jbz. alhier aanbesteed het rnaken van een nieuwe werkplaats cn verdere werkzaamheden. De uitslag ls als volgt: Timmerwerk: P. Engering, Zuidscharwoude f 3800; W. Giltjes, Broek op Langendijk f 1843; K. Bruin, Oud karspel f 1745; G. J. van Gelder, Broek op Langendijk f 2015; Gebr. van der Plas, Broek op Langendijk f 2100; A. Zuidscharwoude, Noordseharwoude f 1650; J. Heids- ma, Noordseharwoude f 1895; Jb. de Vries, Zuidschar woude f 1790. Metselwerk: H. Metselaar, Zuidscharwoude f 1875; C. de Geus, Broek op Langendijk f 1790; C. Mul, Zuid scharwoude f 1645; J. Tromp, Oudkarspel f 1750; F. Kultwaard, Broek op Langendijk i 1750. Schilderwerk: K. Rezelman, Oudlcarspel f 265; J. P. den Hartigh, Broek op Langendijk f 397; F. van Door- num, Broek op Langendijk f 318; C. Sloves en K. Dek ker, Oudkarspel f 348.75. Het stemrecht Ged. Staten herinneren er in hun antwoord aan, dat in het bestaande Algemeen Reglement wordt uitge gaan van de gedachte, dat in een waterschap meer voudig of enkelvoudig stemrecht geldt, al naar gelang de desbetreffende voorschriften van het Bijzonder Reglement bepalen. Beide vormen van stemrecht wor den op één lijn gesteld. Met het beginsel, dat enkel- en meervoudig stemrecht beide mogelijk moeten zijn, wordt in het voorstel tot wijziging niet gebroken, zoodat Ged. Staten een uit voerige motiveering van hun standpunt ten (leze over bodig achtten. Dat zij het „met geen enkel woord" zouden hebben verdedigd, zooals in het Verslag is be weerd, is echter onjuist, zeggen Ged. Staten en z\j ver wijzen naar bladzijde 93 van hun Nota. Blijkens het te dier plaatse opgemerkte, is het Col lege de opvatting toegrdaan, dat in waterschapszaken het verband tussehen grondbezit en medezeggenschap in waterschapsbelangen van dien aard ls, dat dit moeilijk verbroken zal kunnen worden en dat, waar bet ba- lang bij een goede behartiging der waterschapszaken grooter kan zijn naar mate het grondbezit toeneemt, het niet gewenscht is de mogelijkheid van het meer voudig het stemrecht geheel uit te sluiten. Ged. Staten gaan dan verder: ..In het algemeen zal dit uit grooter grondbezit voort vloeiende belang, gelet op de overeenkomst van belan gen tussehen groot- en klein-grondbezlt, o.i. ook bij enkelvoudig stemrecht voldoende worden beschermd, uit welken hoofde wij het enkelvoudig stemrecht als regel hebben gesteld. Denkbaar zijn echter gevallen, waarin het, voor een juiste afweging van de In een waterschap vertegenwoordigde uiteenlooper.de belangen, noodig zal zijn, tot een meervoudig stemrecht zijn toevlucht te nemen. „Algemeene criteria kunnen echter te dien aanzien niet worden gesteld en de vraag of in een bepaald ge val voor een voldoende bescherming van de verschil lende belangen aan meervoudig kiesrecht behoefte be staat, zal naar onze meening slechts aan de hand van bijzondere, op den toestand in het desbetreffende wa terschap betrekking hebbende gegevens, bij de vast stelling van het Bijzonder Reglement van bestuur doel treffend kunnen worden beantwoord". Op die wijze achten Ged. Staten de belangen van de verschillende categorieën van ingelanden het best ge waarborgd, wijl daarbij de mogelijkheid beslaat met alle bijzondere omstandigheden rekening te houden. Autonomie der Waterschappen. Als de herziening van de Toezichtsverordening op den Waterstaat aan de orde komt, zullen Ged. Staten ook de vraag onder de oogen zien, of een nadere rege ling van het recht van beroep tegen door hun College genomen beschikkingen, waarbij aan bepaalde besluiten van een waterschap goedkeuring wordt onthouden, al dan niet aanbeveling verdient. Tegen een verruiming van het beroepsreeht staan zij niet afwijzend. Gebouwde eigendommen. Ged. Staten merken op, dat volgens hun voorstel het betrekken van de gebouwde eigendommen in den omslag niet wordt voorgeschreven, doch slecht3 mogelijk wordt gemaakt De beslissing valt bij de vaststelling van elk Bijzonder Reglement. Zoo goed als er gevallen zijn, waar in de gebouwde eigendommen geen belang hebben bij de werken van het waterschap, zoo goed zijn er gevallen waarin zij dat wèl hebben en dan ls het mede dragen der lasten niet onbillijk. Openbaarheid der vergaderingen. Ged. Staten verdedigen die openbaarheid nogmaals krachtig en besluiten aldus: „De openbaarheid der vergaderingen achten wij voorts bij een publiekrechtelijk lichaam en dus ook bij een waterschap een zoo elementairen eisoh, dat wij dit open baar karakter ook niet verzwakt zouden wenschen te zien door een mogelijkheid van algeheele dispensatie." Vol machten. Ged. Staten betwisten, dat het stemmen bij volmacht een anachronisme zou zijn, wat h.l. ook hieruit blijkt, dat bij de jongste wijziging van do kieswet het stemmen bij volmacht in bepaalde gevallen ook voor de andere openbare lichamen mogelijk is gemaakt. Of 45. Terwijl de moeder naar haar zoon keek, De jongen dreef steèds verder voort. Poogde de chauffeur opnieuw te keeren. Toen werd een luid gekraak gehoord. Een lantaarnpaal moest het nu ontgelden, Volgde het voorbeeld van den agent. „Ik zie", zei Plm's moeder tot den chauffeur, Wat een prutser jij toch wel bent. Kort verhaal MIJN prof had het gemerkt en na een college had hij gezegd: „Slavers, kom vanavond om 8 uur eens bij me." Hij, Frans Slavers, had die uitnoodiging vreemd gevonden, maar hij was natuurlijk gegaan. Zijn prof had hem ontvangen in zijn studeerkamer en hem een fijne sigaar aangeboden, en toen had hij gezegd: „Stavers, vertel het eens, wat is er." Slavers had gezegd, dat hij zijn prof. niet begreep. „Hoor eens', had de oude heer gezegd, jij, Sta vers, bent een van de weinige studenten, dio ik werkelijk graag mag en lioe of dat komt? Ik denk, omdat ik in jou mijn evenbeeld zie; ik was als stu dent ook arm, ik had ook geen ouders meer, ik gaf ook privaatles om er te komen en omdat ik zooveel me je opheb, daarom zit je hier en ik vraag je nogmaals wat heb je? Wat hindert je? Dat je iets hebt is zeker, want je bent de laatste drie maanden heel anders dan vroeger; b.v. van morgen, ik sta te spreken en jij kijkt me aan met heel groote oogen, maar je ziet me niet, je doet, of je luistert, maar je gedachten zijn ver weg; vroeger was je altijd wak ker en kon je vragen stellen, die mooi waren, die bewezen, dat je wakker was, dat er een kop op zat, maar nu Even was het stil. „Ik had nooit kunnen denken", begon Frans Sta vers, „dat u iels zou hebben kunnen merken, maar het is waar, ik tob vreeselijk overik zal u ver tellen....-..'' Slavers stem sloeg over, er kwam een prop in zijn keel. „Is het een meisje?" Frans knikte. „Ja, Stavers, zielesmart is vreeselijk, maar toch, ondanks alles, mag jij je er niet aan over geven, je moet flink zijn, nog een paar maanden en je bent dokter Stavers en dan ben je een man in de maat schappij, die er zijn kan. Nog maar een paar maan den werken en dan „Dat is het juist", kreunde Stavers. „nu ik bijna mijn doel bereikt heb. nu ik er bijna ben, nu krijg ik die slag. „Hoor eens, Stavers, laat ik je een raad geven en die moet je opvolgen, zoek afleiding in je werk en zoek er troost in, dat zal je sterken en je lot verzachten, bedenk, dat je een menschenhelper moet worden, 't Is een mooi vak en terwille der mensch- heid, die je diensten later noodig heeft, moet je doorzetten. 't Was een groot deftig huis, in een stille laan; op de deur stond geschilderd Dr. Stavers en daar woon de nu de bekende dokter, die je beter maakte, als je door anderen was opgegeven. En altijd een volle wachtkamer; uren kon je wachten, eer je aan de beurt kwam. De dagen waren voor Dr. Stavers druk; 's morgens begon het al met de leden van Voorzorg, clan ziekenbezoek, dan 's middags spreek uur en des nachts dikwijls er uit, soms twee- t driemaal, dat kwam vaak voor. „Maar dokter, waarom trouwt u niet?" deze vraag stelden zijn kennissen hem wel honderdmaal en al- lijd was zijn antwoord: „ik heb het te druk om er aan te denken, laat staan doen" en dat gezegde werd aangenomen en zijn kennissen waren er tevre den mee. Maar hijzelf hij voelde wel, dat in zijn hart een ongeneeselijke wond was, een wond, die nooit zou heelen cn al zou dit in den loop der jaren genezen, dan zou het nog een vreeselijk litteeken achterlaten, maar dat alles ging geen mensch aan, dan alleen hemzelf, hij droeg die alleen. Zeker, soms voelde hij het hevig, vooral tegen Kerstmis Nieuwjaar het was dan overal zoo gezellig bij an derenKerstboomfeest., familie over en hij was maar alleen. Veel invitaties kreeg hij, en overal was hij een graag geziene gastdat was leuk en hij nam die graag aan en menigmaal bekende hij in zichzelf: ,ccn vrouw schept in ieder gezin de sfeer van gezelligheid. Het was een stormachtige avond. Dr. Stavers zat in zijn studeerkamer en rustte uit onder het genot van een sigaar van de vermoeienissen van dien dag. De bel ging over in de hal, even later verscheen de dienstbode enof de dokter wou komen, Vlie ringstraat 6. Even later en met vluggen tred liep hij al in de richting der Vlieringstraat, hij kende die straat, allemaal armoede, tweevierzes, hier was het, de deur stond half open. Hij belde, ging meteen naar binnen en verlichtte de donkere trap met zijn zaklantaarn. „Dokter", begon zij, „ik heb boven een kostgang- ster liggen; ik durf het niet langer zonder u, maar ze wilde nooit iets van een dokter weten." Even later stond Dr. Stavers in een donker, armoedig ka mertje, dat slecht verlicht werd door een petro leumlamp. Op bed lag een vrouw met een doek op het voorhoofd, een klein meisje zat rfaast het bed. De vrouw nam het kind mee. Dr. Stavers voelde den pols, en nam den doek van het hoofd van de patiën te, zij opende de oogen, twee paar oogen ontmoetten elkander. „JuJudithJudith jij hier?" „FransFransdag Frans!" Even bleef het stil. „Judith, hoe kom jij hier, waar is je man?" „Die is al drie jaar overleden; hij ging een jaar na ons huwelijk aan den drank,«wij werden arm en ik verdiende de kost met naaien, ook nog na zijn dood. Vijf jaar geleden werd kleine Judith geboren en nu ben ik op, ik kan niet meer; 't Is de straf, dia ik kreeg, omdat ik jou in den steek liet, toen je student was. „Ga ik sterven, Frans?" „Judith, ik zal doen, wat ik kan. Twee uur later lag Judith te bed in de logeerka mer in het groote huis van Frans, kleine Judith sliep op een divanbedje in haar kamer. Hij zat vaak als hij even vrij was naast het bed, waar zij lag met haar hand in de zijne, zonder iets te zeggen Op een nacht was de zuster gekomen en had ge zegd: „Dokter, de patiënt wordt niet goed", cn Frans was direct uit de aangrenzende kamer geko men om bij het einde tegenwoordig te zijn. „Frans!" „Wat is er, Judith?" „Mijn laatste levensdagen waren de mooiste, die heb jij me gegeven, maar ik heb een kind Frans... Frans, dat is vleesch van mijn vleesch, bloed van mijn bloed, wil jij er over wakenFrans?" „Judith, ik zal er voor zorgen." „God zal het je vergoeden, FransFrans Frans." Van kind tot meisje en van meisje tot jonge doch ter was kleine Judith opgegroeid in het huis van Dr. Stavers. Zij was vader gaan zeggen en zij waren van elkaar gaan houden. Samen hadden zij reizen gemaakt en altijd waren zij samen geweest. Zij had er voor gezorgd, dat hij zijn jaren niet ging voelen en hem opgevroolijkt als hij down was. Het was herfst, de rood-bruine bladeren lagen gril lig door elkander op den grond. Dr. Stavers liep de kerkhoflaan op, een bouquet herfstbloemen in de hand. Voor een wit marmeren zerk bleef hij staan* ontblootte zijn hoofd, legde de bloemen op de zerk, en sprak: „Judith gisteren is je kleine lieve kind ge trouwd; ik heb mijn plicht gedaan. M. v. S. Een H. A. of H. A. Daar bij elk Bijzonder Reglement van bestuur als ver- eischte voor verkiesbaarheid met een geringen opper vlak dan één H.A. kan worden volstaan, behoeft er vol gens Ged. Staten geen bezwaar te bestaan om 1 H.A. als maximum te stellen. Zorg voor het personeel. Vooral met het oog op de bepalingen van de Ambte narenwet kan naar de meening van Ged. Staten de zorg voor dc belangen van het waterschapspersoneel veilig aan deze colleges worden overgelaten. Hiermee 6luiten wij ons overzicht van het antwoord van Ged. Staten. De openbare behandeling vangt a.s. Dinsdag aan, waarschijnlijk na afdoening van'het voorstel tot steunver lening aan den tuinbouw, dat door de heeren Polak, Zeeman, Westerhof Van de Vall, Thomassen, Ankersmit, de Miranda en Reinalda ls gediend en dat nu om prae- advies is bij Ged. Staten. ZONDAG 26 OCTOBER 1980. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. St.-Maarten, nam. 7 uur, Ds. Tinholt. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Hulsduinen, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw, l Slechts ééne schrede. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensibrug, geen dienst. Oudesluis, zie Scbagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Rijkx. Winkel, geen dienst. Anna Paulewna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Bee^ Wcsterland, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Warmenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. W. A. F. van Dijlc, uit Scheemda. Oude Niedorp, geen dienst Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Den Oever, voorm. 10 uur, Cand. Finkensieper. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Hoogenhujjzen, van Ara sterdam. Nam. 5 uur, de heer Boon van Breezand. Breezand, voerm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Hippolytushoef, voorm. 10 en nam. 3 uur, Dienst. Den Oever,, voorm. 10 uur en nam. 3 uur, Dienst. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2V4 uur, Preeklezen. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. Op zoek naar den dader, ment bekend. Zijn signale- Uit Apeldoorn wordt gemeier Het Apeldoornsche dienstmeisje, dat n-a een aan randing in het Leesten werd teruggevonden, heeft aan de politie verklaard, dat zij den aanrander reeds drie malen voor Zondagavond heeft ontmoet, steeds tl ca avonds. De eerste maal, drie weken geleden, toen hij. haar per rijwiel een eindweegs op zijn verzoek verge zelde. Toen reeds waren er termen aanwezig om da politie te waarschuwen. Daarna had hij haar nog twee malen aan haar dienst opgewacht en was hij, hoewel tegen haar zin, a-angezien zij geen verkeering met hem wenschte, een eind met haar opgeloopen. Ge- passeerden Zondagavond op weg naar haar dienst zijn de, reed deze persoon haar in dc Jachtlaan achterop cn ging zij, uit vrees voor hem, en op zijn sterk aan dringen, met hem mede, totdat zij ten slotte op het Leesten aankwamen. Ofschoon zij den man niet bij name kent, heeft zij van zijn persoon een nauwkeurige beschrijving kun nen geven, aan de hand waarvan de politie thans don dader tracht op te sporen. Geruchten die niet ontkend worden. Naar de geruchten gaan, worden sedert ©enigen tijd besprekingen gevoerd tussehen Nederlandsche en .Huitsche vertegenwoordigers van fmancieele en in- dustriëele kringen over de mogelijke inrichting van een werf voor den bouw van luchtschepen in ons land. De daartoe op te richten maatschappij zou in ze-- keren zin beschouwd kunnen worden als een dochter maatschappij van de Zeppelinwerf te Friedrichshafen. Zij zal naar alle waarschijnlijkheid haar constructie werkplaatsen vestigen te Rotterdam. Volgens de zegslieden van het bericht, valt te ver wachten, dat men binnen betrekkelijk korten tijd tot definitieve resultaten zal komen. Omtrent bovenstaande heeft de „Msb." inlichtingen gevraagd bij den Consul van Duitschland te Rotter dam. Aan dit blad werd verzekerd, dat dit als uitge sloten moest worden beschouwd. WIEL VAN EEN AUTO GELOOPEN. Een der inzittenden in het ziekenhuis op genomen. Gistermorgen om zeven uur heeft op den Meppeler- straatweg te ZwoUe een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. In een twee-persoonsauto reed de heer S. Koop man uit Leeuwarden, met zijn broer met een vaart van 80 K.M. Plotseling raakte het rechtervoorwiel los en werd een 70-tal meters weggeslingerd, terwijl de auto tegen een boom botste. De bestuurder kwam er zonder letsel af. Zijn naast hem zittende broer kreeg echter ernstige verwondin- gen. In een passeerenden auto werd de man naar net R.K. Ziekenhuis te Zwolle vervoerd, waar hij ter ver pleging is opgenomen.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6