SchagerCourant Raad Br. op Langendijk. ACCOUNTANTSBUREAU 'l en H. J. ENNIK Tweede Blad. MIJNRAMP. Binnenlandsch Nieuws. KINDERPORTRETTEN FAMILIEGROEPEN, ARPAD M0LD0VAN NIEUWE NIEUW - NNKHMOUDE. Predikbeurten. Zaterdag 25 October 1930. 73ste Jaargang. No. 8754 Ze gleden omlaag door de donkere schacht, Omlaag in den zwijgenden, dreigenden nacht. De arbeid riep op, en ze meldden zich aan, Ze kenden den plicht van hun moeilijk bestaan, Zoo ver van het licht en de zonneschijn, Waar enkel gevaren en moeiten zijn. Waar aarzelend lampje bij lampje brandt, Bij schuivende schaduwen langs den wand. Ze kromden hun ruggen, het zwarte goud Lag donker en laag om hen heen gebouwd. Toen joeg door de gangen een donder-knal, Weerkaatst in een echo van overal. Hoog laaide een vlam, een fontein van vuur, Of d'aarde verging in dit onheilsuur! De gangen bezweken, ontreddering kwam, Die allen verbijsterend met zich nam. En diep in de aarde begon de strijd, Die steeds naar een zekeren ondergang leidt. Ze hebben wanhopig een uitweg gezocht. Maar dit was het eind van hun arbeidstocht. De lampen doofden, toen was het gedaan, En niemand is levend naar boven gegaan. Nu staan ze in rijen opgebaard, De dappere makkers, die niet zijn gespaard. Ze keerden voor 't laatst uit de donkere mijn... Glück auf, kameraden, verlost van Uw pijn, Glück auf, waar geen moeite en leed meer zal zijn! October 1930. KROES. (Nadruk verboden). De mijnramp te Alsdorf. Het doodencijfer tot 258 gestegen. Nadat gisternacht in het ziekenhuis te Alsdorf nog twee gewonden zijn overleden, en in de hoofdingang van de 3G0 M. verdieping het lijk van den machinist van een bedolven mijnlocomotief is gevonden, hebben thans reeds 258 werklieden als gevolg van de mijn ramp het leven verloren. Het vinden van de locomotief schijnt volgens de berichten, voor de commissie van onderzoek aanlei ding te zijn geweest, om in die richting de oorzaak van de ramp op te sporen. Op diezelfde plaats waar de machinist nu is wegg?haald, ligt vermoedelijk onder de instorting de locomotief van een kolen- trein. Dat. zijn benzollocomotieven met electrische ont steking. Deskundigen zijn er nu dicht aan toe te ver onderstellen, dat de electrische vonk van de ontste king het aanwezige mijngas heeft ontbrand, waardoor een kolcnstofontploffing is ontstaan. Die geeft een ge weldige vlam. Zij kan een uitweg hebben gevonden door den lichtkokcr, waar zij toen bovengronds een nieuwe lcolcnstofexplosie kan hebben verwekt, die hier de gebouwen verwoestte. Er zijn nenschen, die zeggen inderdaad twee slagen van ontploffingen ach ter elkaar te hebben gehoord. Een belangrijke vondst. Bij het opruimingswerk van het directiegebouw is men zoover gekomen, dat een kantoorvertrek blootge legd kon worden, waarin zich een geheel onbeschadig de kaartkast bevond met de namen van de arbeiders, die in de mijn werkzaam waren. Daar tot nu toe de 'herkenning van de slachtoffers zeer moeilijk was, komt deze vondst goed van pas. Het reddingswerk boven en onder den grond wordt met koortsachtigen ijver voortgezet. Het plichtsbesef en de offervaardigheid der leden van de reddingsbri gades, verplegers en van hen, die zich met het op- ruimingswerk hebben bezig gehouden, vindt algemeen grootc waardcering. Er zijn gevallen bekend, waarbij mannen, die aan het reddingswerk hebben deelgenomen, onder de grootste lichamelijke inspanningen, en niettegenstaan de al de ellende, die zij hebben gezien, 48 uur en nog langer, bijna onafgebroken doorgewerkt hebben. De vlaggen halfstok. Naar aanleiding van de begrafenis der slachtoffers van de vreesclijkc mijnramp, zullen vandaag op last van de rijksregeering en van de Pruisische staatsre- geering, de vlaggen van de openbare gebouwen in Pruisen halfstok hangen. Vijf minuten stilte op de Beurs. Het bestuur van de Berlijnsche Beurs heeft besloten, wegens de begrafenis van de slachtoffers van de mijn ramp, om 12 uur hedenmiddag gedurende vijf minuten het geheelc bcursbedrijf stop te zetten. Thans 262 dooden. Naar V.D. meldt, zijn nog twee lijken gevonden en twee gewonden overleden, zoodat het aantal dooden is gestegen tot 262. De malaise in den tuinbouw. De gemeento Koedijk verleent aan de huurders van haar landerijen restitutie der huursom voor een vierde gedeelte. De gemeenteraad van Koedijk besloot op voorstel ten B. en W. in verband met de slechte uitkomsten der tuinbouwbedrijven, aan de huurders van ge- tteente-landerijen over het jaar 1930 een vierde ge deelte der huursom te restitueeren. De wensch werd daarbij geuit dat dit voorbeeld gevolgd zou worden door andere gemeenten, en particuliere grondbezit ters. Voorts werd aangenomen een voorstel uit den Raad om in de kosten van vervoer per autobus van tuinders, die wegens slapte in het tuindersbedrijf dagelijks naar de Wieringermeer gaan om te wer ken, f 40 per week bij te dragen. Van het Rijk is in dezen geen vergoeding te ver wachten. burgemeester Kikkert noemde den toestand voor de arbeiders in de Wieringermeer allerminst goed en zeide, dat het op den weg der directie van den polder ligt voor de arbeiders keeten te bouwen, waarin zij kunnen eten en tegen kou en regen beschut zijn. WERKVERSCHAFFING. De minister van binnenlandsche zaken en landbouw heeft In verband met de vrij groote werkloosheid in «ommige gemeenten van Oostelijk-Friesland, machti ging gegeven tot heropening van de door het Rijk ge- Wbsidieerdo werkverschaffingen over te gaan. Het ernstige zeden-conflict te Halfweg. Ergerlijke kinderexploitatie. Tegen den fotograaf twaalf jaar geëischt. Naar men weet, heeft einde September de centrale recherche te Amsterdam een huiszoeking verricht in een boekhandel aan den N.Z. Voorburgwal en in een perceel in dc Spuistraat nabij de Rosemarijnsteeg te Amsterdam, waar de winkelier zijn woning had, zulks in verband met een uitgebreiden handel in pornogra fische lectuur, welke de recherche op het spoor geko men was. Deze zaak heeft geleid tot de ontdekking van een zeden-delict van ernstigen aard, hetwelk gistermorgen voor dc Arrondisscments-Rcchtbank te Haarlem be handeld werd. De zedenmisdrijven werden n.1. sedert een aantal maanden gepleegd door een Duitsch echtpaar K. J. A. F. en A. F. C., wonende te Halfweg, waarvan de man tevens leverancier was van een deel der pornografi sche fotografieën, meerendeels door hem zelf „naar de natuur" vervaardigd foto's. Het ernstige van het ge val was, dat het echtpaar zich niet ontzag bij de ge fotografeerde „vertooningen" hun negenjarig dochter tje te misbruiken. Het is dan ook gebleken, dat deze Düitsche echte lieden reeds zede-delicten van hoogst ernstigen aard gepleegd hebben. Bij de behandeling van de zaak werden verschillen de getuigen gehoord, o.a. verscheiden kinderen. Tal van nieuwe feiten kwamen aan het licht, o.a. dat kinderen door allerlei aanlokkelijke aanbiedingen werden meegelokt. Vielen zij eenmaal in handen van den man, dan werden zij op schandelijke wijze be handeld. Het voorkomen van het dochtertje leidde tot heftige scènes tusschen de betrokkenen. Verder wa ren ook enkele „klanten" van de zaak als getuige ge dagvaard, die verklaarden wat zij hadden gezien. Het O. M. eischte tegen den fotograaf K. J. A. F. het wettelijk maximum, te weten een gevangenisstraf van 12 jaar cn tegen zijn vrouw A. F. C. een gevan genisstraf van 6 weken. In geen jaren heeft het O. M. te Haarlem een straf tot een dergelijke hoogte geëischt. Het O. M. noemde het geval een der ergerlijkste mis drijven waarvan het ooit kennis had genomen cn meende, dat de maximumstraf van twaalf jaar hier op haar plaats was. De verdediger, mr. L. G. van Dam, vroeg op formeele gronden vrijspraak. De uitspraak zal plaats hebben op 30 October a.s. Huiselijk drama te Rotterdam. Man mishandelt zijn vrouw op beestachtige wijze. Donderdagavond laat heeft er in een perceel aan de Rembrandtstraat te Rotterdam een echtelijke twist plaats gehad, waarbij een man zijn vrouw zoo tegen het hoofd heeft geschopt, dat zij in het ziekenhuis aan den Bergweg moest worden opgenomen. In het gezin v. d. Z. dat in genoemd pand woont, is de onderlinge verhouding zeer slecht. Herhaaldelijk komen tusschen man en vrouw oneenigheden voor, wa&rby eerstgenoemde colporteur en kellner G. v. d. Z. zich niet ontziet zijn vrouw ernstig te mishandelen. Donderdagavond toen de man, gedeeltelijk gekleed nog, zich op zijn bed had uitgestrekt, ontstond weer een ruzie over een onbeteekenende kwestie, De man wond zich meer en meer op, dreigde zijn vrouw, sprong ten slotte uit zijn bed en pakte haar beet. Na haar tegen den grond geworpen te hebben, schopte hij zijn weer loos geworden vrouw met zijn geschoeide voeten zoo danig op en tegen het hoofd, dat verschillende gapen de en hevig bloedende verwondingen ontstonden. Tenslotte zag de vrouw kans te ontkomen en by de buren binnen te vluchten. Vandaar begaf zy zich naar een apotheek op het Noordplein waar een voorloopig verband werd aangelegd. Vervolgens is zy naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht en daar ter ver pleging opgenomen. Haar toestand was gisterochtend redeiyk wel. De man is, toen de vrouw gevlucht was, naar een café aan de Jan van Loonslaan gegaan. Daar is hy door de politie gearresteerd en naar het politiebureau aan den Bergsingel gebracht, waar hy is opgesloten. Het Is gebleken, dat hy bij zijn thuiskomst reeds onder den invloed van sterken drank verkeerde. Nachtelijke schietpartij te Tilburg. Inbrekers op heeterdaad betrapt. Be rucht Rotterdammer door de politie neer geschoten. Door de surveilleerenden agent Koenders te Tilburg, werden in gisternacht te omstreeks half vyf twee ver dacht uitziende individuen in de Boomstraat aange houden. Toen de agent op zyn vragen geen bevredi gend antwoord kreeg en hij ter fouilleering overging, werd hy door een der kerels aangegrepen. De agent wist zich echter los te rukken en trok zyn revolver, waarop beide kerels op den loop gingen. Wijl aan de somatie vand enagent om te blyven staan geen ge volg werd gegeven, loste deze een schot en trof een der vluchtelingen in het zitvlak. De man viel op straat en bleef liggen. By fouilleering bleek terstond, dat de agent K. een goede vangst had gedaan. De getroffene was in het bezit van een volledig stel inbrekerswerk tuigen en had een som van f 300 in zilvergeld by zich. Spoedig bleek, dat in den afgeloopen nacht een Inbraak was gepleegd in het kantoor vanv de Fa. Hoeckel aan de Utrechtschestraat, waar een brandkast was gefor ceerd en opengebroken, terwyl ook een ongewenscht bezoek was gebracht aan het kantoor van de Fa. H. v^n B. in de Elleboogstraat, waar intusschen niets wordt vermist Ofschoon de aangehoudene weigert eenl- ge inlichting tc geven, is de commissaris van politie by het onderzoek te weten gekomen, dat hy een zeke re J. H. is uit Roterdab, een berucht individu, die reeds verscheidene jaren gevangenisstraf achter den rug heeft is. De aangehoudene is op last van den officier van justitie naar het .Huis van Bewaring te Breda over gebracht waar men operatief zal moeten Ingrijpen om den kogel te verwyderen. De politie meent in den aan gehoudene een der personen gearresteerd te hebben, diefden laatsten tijd Brabant en speciaal Tilburg on veilig gemaakt hebben. TWEEDE KAMER. De Vlootwet aangenomen. Met 61 tegen 33 stemmen. Tegen de soc.-dem., vrijz.-dem., Wijnkoop, Floris Vos en Braat. Het Kamerlid L. de Vis ser uitgesloten. Gister heeft de Tweede Kamer met 61 tegen 33 stemmen hst vlootplan van mi nister Deckers aangenomen. Tegen stemden de sociaal-democraten, de vrij zinnig-democraten en de heeren Wijn koop, Floris Vos en Braat, Er werd door verschillende leden nog gerepliceerd o.w. de heer Albarda (s.d.), die antwoord gaf op de pertinente vraag van den minister, wat hij bedoelde met de woorden op het congres van de S.D.A.P. en N.V.y. gesproken, waar hij zeide, den strijd voor de ontwapening besprekende, „niet te aarzelen, elk doelmatig strijdmiddel geoorloofd te noemen, ook al valt het ver buiten het wettelijk geoorloofde." Spr. handhaaft deze woorden ten volle zooals ze zijn gesproken, niet zooals ze zijn geinterpreteerd. De Minister moet de woorden lezen zooals ze ge zegd zijn. Spr. heeft gesproken van regeeringen, die den oorlog ontketenen. Wil de Nederlandsche regee ring den oorlog ontketenen? Niemand gelooft dit, be halve de communisten. Nog verschillende andere leden voeren het woord, ook de heer L. de Visser (com.) die zich weer ver schillende uitdrukkingen permitteert die het gevolg hebben dat hij tot de orde wordt geroepen. Spr. noemt de verklaring van den heer Albarda een capitulatie voor kapitalisme en militarisme. De woorden in de openbare vergadering waren niet anders dan dema gogie en bedoelden niet anders dan den indruk te wekken, dat opgetreden zal worden tegen de Neder landsche regeering. Wat doet nu deze held: ik heb de regeeringen bedoeld, niet uw regeering. Zij mis sen den moed, deze heeren, om te zeggen: ja zeker, wij zullen, als gij den oorlog wilt ontketenen en dat bedoelt dit ontwerp het leger en de vloot on betrouwbaar maken voor den oorlog. Daar zitten de politieke dominé's zonder Onze Lieve Heer. De Voorzitter: „Deze uitdrukking is in hooge mate ontoelaatbaar." De heer De Visser: „Dan wil ik ze wel weglaten." Spr. zet uiteen, dat de minister heeft erkend, dat onze vloot moet dienen om de balans te doen om slaan. dus om te vechten in bondgenootschap met den ander. Het is een heele oorlogshetze tegen Sovjet-Rusland, van den paus af tot De Voorzitter: „Ik roep u tot de orde." De heer De Visser: „U kunt niets toelaten". De Voorzitter hamert, onder voortdurend ge schreeuw van dn heer De Visser. De Voorzitter: „Ik moet u het woord ontnemen". De heer De Visser: „Dat moet u eens probeeren." De Voorzitter hamert. „Het woord is aan den heer Slotemaker de Bruine." De heer De Visser gaat voort tegen het gehamer in te schreeuwen. De Voorzitter schorst de vergadering voor een kwartier. De heer De Visser: „Dan begin ik weer." Tot de Kamerleden: „Laten jullie dat toe?" Na een uur wordt de zitting heropend. De Voorzitter geeft het woord aan den heer Slote maker de Bruine. De heer De Visser: „Mijnheer de voorzitter De Voorzitter hamert en zegt: „Ik heb u het woord ontnomen. Ik wensch u mede te deelen, dat ik u bij herhaling tot de orde heb geroepen, omdat u den Paus, een staatshoofd, herhaalde malen in het debat hebt betrokken. Ik kan u het woord niet meer geven." De heer De Visser: „Mijnheer de voorzitter De Voorzitter hamert. De heer De Visser schreeuwt tegen het gehamer in. De Communist De Visser uitgesloten. De Voorzitter: „Ik stel voor den heer De Visser den toegang tot de vergadering voor heden te ontzeggen. (Instemming en rumoer.) De heer De Visser gaat met luider stemme voort. Tijdens het stemmen protesteert hij luide: „Het zal niet gaan. Gij kunt doen, wat gij wilt". (Tot den heer Boon: „Als liberalen moest u uit uw vel springen dat gij een dergelijk katholiek terrorisme toelaat. Ten scherpste wensch ik tegen deze wandaad te protes teeren. U moest u schamen!") Het voorstel van den voorzitter wordt aangenomen met 91 tegen 1 stem. De vergadering wordt tc 3.35 voor een half uur ge schorst. De heer De Visser verliet het Binnenhof zonder ge leide van politie. Uiterlijk was hij zeer kalm toen hij do poort van het Buitenhof doorliep. Kort nadat hij het Kamergebouw had verlaten, kwam een tiental rechercheurs dc reeds aanwezige po liticmacht, bestaande uit een inspecteur, eenige agen ten en enkele rechercheurs, versterken. Het gebeurde ging aan dc voorbijgangers vrijwel onopgemerkt voorbij. Slechts het groote aantal poli tiemannen trok even de aandacht. Later werd de vergadering wederom heropend en werden de replieken vervolgd, waarna de minister dupliceert, waarbij hij o.m. opkwam tegen wat de heer Albarda had gezegd. Deze zeide dat zijn woor den verkeerd geinterpreteerd waren. De meest ver keerde interpretatie van de woorden van den heer Albarda is dan wel gegeven door „Het Volk", dat boven het verslag met groote letters drukte: „Tegen den oorlog zijn alle middelen geoorloofd". De heer Albarda had overigens, waar zijn woorden zoo ver keerd werden geinterpreteerd, gezien de belangrijke positie, die hij in ons staatsleven inneemt, niet moe- BUSTEN, INTERIEURS enz. in de allerfijnste uitvoering. Speciaal adres voor vergrootingen en reproducties naar elk portret, ook naar oude, onduidelijke foto's. Groote voorraad in alle soorten moderne lijsten, pasklaar in alle gangbare maten. Groote keuze in Engelsche Metallijsten. Met het ocg op de komende drukte verzoeken wij beleefd Uwe bestellingen voor St. Nicolaas zoo vroegtijdig mogelijk te doen. FOTOGRAFISCHE ATELIERS ten wachten tot deze vergadering om de juiste inter pretatie te geven. Wij weten nu nog niet of de Ned. soc.-dem. het als hun recht beschouwen den defensieven oorlog want een anderen kennen wij niet waartoe op wet tige wijze wordt besloten, met onwettige middelen te verijdelen. De verklaring van den heer Albarda bracht hierover geen licht. Om meer dan één reden wordt dit door spr. betreurd. De alg. beraadslagingen worden gesloten. De heer Albarda (s.d.) wil de stemming verschui ven tot a.s. Dinsdag, omdat de Kamer genoodzaakt was één der leden uit te sluiten. De voorzitter stelt voort te stemmen, waartoe wordt besloten met 70 tegen 24 stemmen. Tegen de Soc.-Dem. met. den heer Wijnkoop. liet Vlootontwerp wordt daarna aangenomen met, zooals boven reeds gemeld, Ü1 tegen 33 stemmen. De heer Wijnkoop vraagt verlof de Min. van Justi tie en van Binn. Zaken en Landbouw te mogen in- terpelleeren over de vrijwaring van de rechten der leden van de Kamer. Op dit verzoek zal in de volgende vergadering be slist worden. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag. ZONDAG 26 OCTOBER. NED. HEBV. GEMEENTE te: Groet, voorm. 10 uur, Ds. Boeke. Avondmaal. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Boeke. Veenhulzen. voorm. 10 uur. Ds. Deetman. Heerhugowaard, zie Veenhulzen. Vrydagavond half acht vergaderde de Raad van boven genoemde gemeente ten raadhuize onder voorzitterschap van den Ed. Achtb. heer P. Slot. burgemeester; Secre taris de heer Schelhaas. Voorzitter opent de vergadering met eén woord van welkom en gaat voor in gebed. De notulen worden door den secretaris voorgelezen eft zonder op- of aanmerkingen onder dankzegging aan den samensteller goedgekeurd en vastgesteld. Hierna wordt de heer Jb. Glas Abrz. door Voorzitter becedigd en geïnstalleerd. Voorzitter heet den heer Glas hartelyk welkom, en, wenscht hem geluk met zyn be noeming, den wensch uitsprekende, dat het den heer Glas gegeven mag zijn, de belangen der gemeente lan gen tyd te kunnen behartigen. De heer Glas dankt den Voorzitter voor de vriendelijke woorden. Ingekomen stukken. Van den heer De Graaf, hoofd der O. L. school bericht dat hy zyn benoeming als lid van de commissie tot we ring van schoolverzuim aanneemt. Aanwezig is proces-verbaal van opname van kas en boeken bij den Gemeenteontvanger. Kas en boeken wa ren overeenkomstig de bescheiden. In kas was een be drag van f 2828.77%. Van Ged. Staten goedkeuring op het in een vorige ver gadering genomen besluit tot het aangaan van een geld- leenlng van f 10000, ten behoeve van de moderniseering der openbare lagere school en het aanbrengen van brandkranen. Bericht dat de koninkiyke godekeuring Is afgekomen op het besluit tot de classificatie in de Personeele- en Fondsbelasting, eveneens op de verordening tot de hef fing van opcenten op deze belastingen. Bovenstaande stukken voor kennisgeving aangenomen Van den A.N.W.B. een verzoek om als subsidieerend li chaam te willen toetreden. B. en W. stellen voor een sub sidie van f 5 te verleenen met het oog op het groote nut dezer instelling. Aldus besloten. Verzoek van den heer S. Schoon om het gedeelte land van Papenhorn weer voor 5 jaar te mogen huren tegen denzelfden prijs. Wordt gerenvoyeerd naar B. en W.; zal behandeld worden als de huur van den anderen huurder afgeloopen Is. Van den Bond van Geltenfokvereenigingen in Noord- Holland een verzoek om een verordening in het leven te roepen waardoor het ras zou worden verbeterd. B. en W. zyn van oordcel, dat het voor deze gemeente geen nut zal hebben. Er wordt dan ook afwijzend op beschikt Van het Volksonderwys een schryven met een aanspo ring om met andere gemeenten ln overleg te treden tot het Instellen van een schoolartsendienst. Voorzitter deelt mede, dat deze zaak reeds anderhalf jaar geleden ter hand genomen ls door de afd. Noord- Holland van de vereeniging voor Ned. Gemeenten. De bedoeling is, de provincies dan in 6 of 7 districten te verdeelen en voor elk district een arts aan te stellen. Het lijkt B. en W. niet gewenscht naar deze roepstem te luisteren, daar het bij de afdeeling Noord-Holland wel in do beste handen zal zyn. Stellen daarom voor, dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. De heer Kamp zegt, dat er toch wel veel voor een schoolarts te zeggen is. Spr. ls er voor dat er werk van zal worden gemaakt. Voorzitter antwoordt dat er aan gewerkt wordt, doch het ligt niet op den weg der gemeenten om nu zelf een arts aan te stellen. Wordt terzijde gelegd. Nu is aan de orde een voorstel van B. en W. betref fende de sluisverpachting. In een vorige zitting is deze zaak naar B. en W. ge renvoyeerd om een concept huurcontract op te maken. B. enW. hebben een voorstel om aan art. 20 toe te voegen, dat de by de sluis en sluiswonlng gelegen erven niet gebruikt mogen worden voor opslagplaats, zoodat het richtig gebruik ders luis belemerd wordt By overtreding bedraagt de boete f 25. by herhaling wordt deze verdubbeld. Bij deze en-en is niet inbegre pen het gedeelte waarvoor de tegenwoordige sluiswach ter een vergunning heeft volgens de Hinderwet. De heer Smak vraagt waar dit gedeelte ligt en hoe groot het ls. Voorzitter antwoordt: Het Noordoosteiyk gedeelte. De heer Smak: Is onder deze bepaling ook begre pen de ringsloot, waar de petroleumschuiten liggen? ADMINISTRATIËN BELASTINGZAKEN. Hoofdkantoor: HAARLEM, Wilhclminastraat. Tel. 11601. No 6 uur Tel. 14621 Rijkantoor; 's GRAVENHAGE, Akeleistraat 56. Speciale afdeeiingen voor BLOEMBOLLENCULTUUR, LAND- EN TUINBOUW en VEETEELT. INLICHTINGEN bij onzen CORRESPONDENT, den heer H. ERlKSj oud-Burgemeester van PETTEN.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5