Plaatselijk Nieuws. Gemengd Nieuws. De mijnramp in het Saargebied. HET GEHEIM. De onbewaakte overwegen in het buitenland. Opstand op Formosa. Binnenlandsch Nieuws. Door den trein gedood. Brood met aardappelmeel. Het invoerverbod van Nederlandsch vee in België. J EEN JUBILEUM. Op 1 November, Zaterdag a.s. zal bet 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. Schot, thans blokwachter, in dienst trad bU de Nederlandsche Spoorwegen. 93 dooden, 21 gewonden, 1 vermiste. Het onderzoek naar de oorzaak. Maandagavond laat Is men er in geslaagd, nog drie ingesloten mijnwerkers uit de mijn te halen, zoodat zich nog slechts één mijnwerker onder den grond be vindt. Het totaal aantal dooden bedraagt thans 93, het aan tal gewonden 21» Van slechts vier lijken heeft men de identiteit niet kunnen vaststellen. In de rouwkapel staan lange rijen lijkkisten, welker deksels nog herhaaldelijk geopend moeten worden, om het den nagelaten betrekkingen mogelijk te maken, de dooden te idcntificeeren. Een mijnbaas, die op het moment van de ontploffing op de derde verdieping werkzaam was, heeft ver klaard, dat de luchtverversching op de plaats van de ramp niets te wenschen overliet ook later heeft hier niets aan gehaperd. De bedirijfveiligheid was vrij goed. Het eerste officieele onderzoek naar de oorzaak van de ramp, waaraan ook vertegenwoordigers van de groote mijnwerkers-organisaties deelnamen, heeft geen resultaat opgeleverd. De arbeiders-vertegenwoordigers vermoedden, dat de aard der ontploffing gelegen is in een mijngang in de richting van Bremsberg, afd. O I en niet in de afdeelingen .3 en 2. Alle in den z.g. Bremsberger gang arbeidende mijn werkers hebben den dood gevonden en bovendien ont stond in een gedeelte van deze gang een brand, die op het oogenblik nog niet gebluscht is. Morgen vindt de teraardebestelling der slachtoffers plaats. De regeering heeft alle openbare vermakelijkheden in het geheele Saargebied verboden. In geen der mijnen vai het Saarbekken zal morgen gewerkt worden. Heden wordt door de mijndirectie als eerste onder steuning aan de gezinnen van de slachtoffers elk 1000 frs. uitbetaald en aan de gewonden elk 300 francs. Bovendien ontvangen de weduwen van de Coöpera ties elk 1000 frs. en de gewonden 300 frs. als voor schot. Thans 96 dooden. V.D. verneemt uit Saarbrücken: In den afgeloopen nacht is in het ziekenhuis weder een zwaargewond slachtoffer van de mijnramp te Friedrichsthal aan de gevolgen overleden. Het totaal aantal dooden is hierdoor tot 96 gestegen. Kort verhaal Vrij bewerkt door HERMINE DE BREE. (Nadruk verboden.) AT zou Nora toch in die van het schrijf bureau hebben?" Alex Harders keek peinzend naar het be wuste meubelstuk en wipte met zijn pink dc asch van zijn sigaar. Toen vestigde hij opnieuw zijn blik op de lade, als verwachtte hij dat zijn oogen dc kracht van X-stralen zouden krijgen als hij maar lang genoeg keek. Het was dc derde cn onderste la, die Alex Har ders zoo irriteerde. Steeds was dat ding op slot, wat met de andere laden niet het geval was. Bij toeval had hij dit feit ontdekt cn later had hij eenige malen gezien, dat zijn vrouw er haastig iets in wegstopte, op een moment dat ze zich onbespied waande, daarop de lade zorgvuldig afsloot en met een blozend gezicht weer opstond. Hij was jaloersch; hij was dol op zijn allerliefst jong vrouwtje, en dus was zijn jaloezie verklaarbaar. Men- schen die het weten kunnen, beweren tenminste dat, als, waar geen jalouzie bestaat, ook geen liefde is. Ilij peinigde zijn hersens af met de vraag wat voor geheim Nora toch kon hebben, waarvan zij hem geen deelgenoot kon maken? Waren het liefdesbrieven van een of anderen vroegcren aanbidder, die zij nog eens wilde overlezen? Van Herbert misschien, die haar uit Californië nog vrij geregeld schreef? Hij zou wel een smid kunnen laten komen, om de lade te kunnen openen, maar bij die gedachte kreeg hij een kleur van schaamte. Toch liet de idéé hem niet los, de ge dachte aan die gesloten bureau-lade vervolgde hem dag en nacht, het werd een obsessie, die zijn opvattin gen van eer en discretie een bedenkelijken knauw gaven. Hij werd in zijn tobberijen gestoord door het bin nenkomen van Nora. Zij kwam van de straat en had haar hoed nog op. „Zoo meisje", begroette hij haar. „En hoe was het in de stad?" Ze woonden op een forensendorp en ze was dien middag in Amsterdam gaan winkelen. Nora had de gewoonte om naast Alex's stoel op het haardkleed te gaan zitten en haar hoofd tegen de arm leuning te vlijen. Ook nu deed zij dat. Zij was een van die gelukkig-aangelegde vrouwen, een onschatbaar be zit. voor hun mannen, die van tabaksrook houden. Alex deed een trek aan zijn sigaar. „Zeg Lex, weet je wat ik gezien heb?", zei ze op eens. „Nu, biecht maar op, zeker een dot van een hoed?" plaagde hij. „Neen, veel erger hoor! Het was iets bij een juwe lier." „Toe maar!" „Ik zeg het niet omdat ik denk dat ik het van je krijgen zal, maar er lag bij Matthieu in de Leidschc- strnat, je weet wel, die fijne, kleine zaak met die artistieke étalage, een snoes van een ring! Een krans van diamanten cn smaragd. Markiesringen worden niet meer gedragen, weet je wel?" „Neen, dat weet ik niet. Ik weet eerlijk gezegd niet eens wat een markicsring is!" „Een markicsring heeft den steen langwerpig-vier- kant-gezet", legde Nora uit. „Wat interessant!" „Hè, wat flauw, kijk zoo!" En ze gaf een demonstra tie met behulp van haar trouwring om haar broche. „O, nu begin ik het te snappen; en hoe was die ring dan die jij gezien hebt?" Een nieuwe, gedétailleerde beschrijving volgde. „Ilm. Rijke combinatie, dieamanten cn smaragd. Veel te rijk, tenminste voor mij!" „Lieve dommerd, ik zou ook niet willen dat jij hem kocht, maar die ring viel mij op, omdat smaragd mijn geluksstcen is, en iemand heeft me eens verteld dat ik nooit gelukkig zou zijn als ik mijn geboortestecn niet droeg." „Reuzencompliment voor mij hoor, dat moet ik zeg- E: begrafenis. Hedenmorgen heeft de begrafenis plaats van de slachtoffers der ramp in de mijn Mayhach. Naar het W. B. meldt, staat het werk in alle mij nen in het Saargebied vandaag stil. De Fransche regeering zal bij de plechtigheid wor den vertegenwoordigd dcor den minister van arbeid. Nieuwe ■eiligheilsir.aatrepelen in Canada. In Canada, een nieuw land met een uitgestrekt spoor wegnet, bestaan vele spoorweg-overwegen. Ter voor koming van ongelukken op de onbewaakte overwegen, heeft men alle met elcctriciteit en benzine gedreven spoortreinen en de accumulator-motorwagens, welk materieel m hoofdzaak op de zijlijnen dienst doet, aan de voorzijde in felle kleuren rood en geel geschilderd. De ervaring heeft n.1. geleerd, dat deze kleuren op zeer grooten afstand zichtbaar zijn. De Canadceschc Nationale Spoorwegen zijn tot de zen maatregel overgegaan, omdat de waarschuwings signalen door sirene cn bel uitgezonden, niet afdoen de bleken om ongelukken te voorkomen. De boomen opengelaten. De spoorweg maatschappij aansprakelijk gesteld. Den 17dcn Juni is op den bewaakten overweg bij Seclin een kar door den sneltrein ParijsRijsscl ge grepen, waarbij de karrevoerder werd gedood. De over wegwachter had vergeten de boomen te sluiten en ook het belsignaal, dat de komst van den trein aankondig de, niet gehoord. De rechtbank te Rijsscl heeft den man deswege een boete van 100 frs. opgelegd. Tevens erkende zij echter de aansprakelijkheid van de Noor der spoorwegmaatschappij voor het ongeluk en veroor deelde zij deze tot het betalen van een lijfrente van 1000 frs. 'sjaars aan de weduwe van het slachtoffer en van 1500 frs. voor elk van haar drie kinderen, zoo lang deze minderjarig zijn. EEN GEVECHT MET EEN STEENAREND. Een jachtopziener van prins Palffy in Slowaijke zag dezer dagen een reusachtigen steenarend met uitgebreide vleugels, gereed tot den strijd, op hem afvliegen. Daar er in een naburig boschje arbeiders werkten, durfde hij niet te schieten, doch vluchtte, achtervolgd door den vogel in de richting van dat boschje. Daar gelukte het hem, met zijn mes een dik ken tak af te snijden, waarmede hij den strijd tegen den arend aanbond. Na twintig minuten gelukte het hem, dezen door een slag op den kop te dooden. DEURWAARDER DOODGESCHOTEN. Door dokwerker. Een deurwaarder, die zich Zaterdag jl. met twee getuigen aan de woning van een dokwerker te Bou- chout bij Antwerpen meldde om een exploit te bren gen, werd nadat hij de hulp der politie had inge roepen, daar de dokwerker hem den toegang wei gerde. bij het binnentreden der woning doodgescho ten. De dader wist te ontkomen. gen. Ik dacht dat jij je gelukssteen al maanden gele den gevonden had!" Een paar dagen later kwam hij met een vrocgeren trein thuis dan gewoonlijk en toen hij de kamer bin nenkwam, snapte hij Nora weer juist toen ze do bu reaulede sloot en uit haar geknielde houding opstond. En waarempel, haar lippen beefden en haar oogen leken verdacht vochtig. „Deksels", dacht hij, „wat kan dat toch zijn?" Ze had niet gezien of gehoord dat hij de achterka mer was binnengekomen, terwijl zij bij het schrijf bureau in de voorkamer was bezig geweest. Toen zc klaar was liep ze direct door de deur van de voor kamer de gang in. In de gauwigheid had hij gezien dat ze den sleutel van de lade in de hand hield. Hij was op zijn hoede. Hij nam een courant van tafel en deed alsof hij die in keek. Maar in werkelijkheid werp hij steelscho blikken in den spiegel, die hem verried hoe Nora de serre was binnengekomen en iets weg stopte, in een hoekje van haar naaitafel De sleu tel natuurlijk! Toe kwam ze uit dc serre de achterkamer binnen, en er was iets schichtigs in haar manier van kijken toen ze Alex opeens zag staan. „Je bent vroeg vanmiddag", zei ze, een beetje ver ward, „ik heb jc heelemaal niet hooren thuis ko« men." „Zeker zoo verdiept geweest in gewichtige bezig heden", antwoordde hij argeloos. Na den eten kwam zij de huiskamer binnen met een mantel aan. „Ik ga naar tante Meta, Alex", zei ze. „Jij hebt immers toch straks vergadering. Ben je er vroeg weer?" „Ik denk het wel. Maak jij het ook niet laat?" „Neen." Ze bukte zich, gaf hem een kus op het voorhoofd en ging heen. Het was alsof die kus hem in het vlcesch brand de. Ze had hem eens verteld, dat een kus op het voor hoofd eerbied betcekendc. En hij zou, zoodra ze hanr hielen gelicht had, den inhoud van die la inspcctcc- ren! Maar hij kon niet anders;dc gedachte aan die lade met haar geheimzinnige inhoud, folterde hem, benam hem don adem. Toen ze een paar minuten weg was, ging hij naar de serre, rommelde in do naaitafel, vond, zooals hij verwacht had, den sleutel en ging ermee naar de voor kamer. Hij knielde voor het bureau neer, maar zijn vin gers trilden zoo, dat hij den sleutel haast niet goed in het slot kon krijgen. Hij kon het kldppen van zijn hart hooren. Hij was zich bewust dat het vrccselijk gemeen was, wat hij deed, maar hij kon niet meer terug; zijn jaloezie won het van zijn gevoel van eer en met een ruk trok hij de. lade open. Wat was dat? Hij had gedacht brieven le zullen zien, maar dc lade lag vol met dingen van fijn batist of zooiets, met kant eraan cn een zachte lavendel-geur steeg er uit op. Verbijsterd nam hij het bovenste stuk eruit. Het leek niet grootcr dan een zakdoek, maar het was geen zakdoek. Toen ging hem een licht op. Lang geleden, toen hij eens zijn moeders kamer voor bijliep, had zij hem binnengeroepen. Zij had voor een geopende, antieke klcerenkist gestaaan, waaruit een geur van gedroogde rozen en lavendel hem tegemoet gekomen was. Zijn moeder had een geel-gcworden din getje van mousseline en kant op haar hand liggen en ze had hem verteld dat dit het eerste stuk kleeding was geweest dat Jlij gedragen had. Dit, wat hij hier in zijn hand hield, was ook zoo iets, alleen was het smet teloos wit Met een voorzichtig, bijna eerbiedig gebaar legde hij het weer op zijn plaats, sloot zacht de la, stopte den sleutel weer in dc naaitafel, zette zich toen in een fauteuil en keek een hcelc poos droomcrig voor zich uit. Den volgenden dag bracht de post ex aangeteekend pakje voor Mevrouw Harders. Toen ze het doosje, dat het bevatte, opende, schitterden haar smaragden en diamanten togen. „Wat schattig van hem", dacht ze vol liefde. „Hij plaagt altijd, maar hij heeft een hart als goud. En toen kwam er in haar oogen een zacht licht en een blos kleurde haar wangen, „ik zal het hem van avond vertellen", fluisterde ze. Bloedbad onder de Japanners. Volgens een bericht uit Tokio, zou in het binnenland van Formosa, een groot eiland in den Stillen Oceaan, gelegen ten Zuiden van Japan, een groote opstand onder de wilde stammen, in dat gebied woonachtig, zijn uitgebroken. De inlanders vallen de geïsoleerde po litieposten aan; de manschappen van een dezer posten in de provincie Taitsjoe werden gedood. Vijftienhonderd kopper;'•néllers uit de bergen bedrei gen de stad Hor!. Te Moesja, nabij Hori, zijn, naar men vreest, reeds dertig .Tapansche families omgebracht. De verbindingen met Hori zijn verbroken. Het vermoeden bestaat, dat in dit district alle politieposten overmees terd zjjn, waarbij de oproerlingen geweren en munitie hebben buitgemaakt. De onlusten schijnen veroorzaakt te zijn door ge ruchten, dat de inlanders gedwongen zouden worden de streek te ontruimen, nadat het plan tot oprichting van een electrische centrale was goedgekeurd. 190 Japanners vermoord. Volgens nog niet bevestigde berichten zijn 190 Ja panners, o.w. 20 schoolkinderen, vermoord bij den op stand der inboorlingen te Musha op Formosa. Het N.T.A. seint uit Tokio: Naar het gebied van de onlusten in centraal Formo sa zijn 600 gewapende politie-agenten gezonden Gis ter heeft een troep opstandelingen een school te Musha overvallen, waar juist sportfeesten aan den gang wa ren Men vreest dat er veel menschen om 't leven zijn gekomen Naar V.D. uit Tokio verneemt, doen daar geruchten de ronde, dat op Formosa in de afgeloopen 36 uur on geveer 170 tot 200 Japanners gedood zijn. De gouver- neur^generaal van Formosa heeft volledige volmacht gekregen tot het herstellen van de orde. HET WERKLOOSHEIDSCIJFER IN ENGELAND. Met 10.000 geslegen. Uit Londen: Het aantal werkloozen bedroeg 26 Oc- tober 2.199.288, of 10.616 meer dan in de voorafgaande week. STORMACHTIGE REIS VAN HET BULGAARSCHE KONINGSPAAR. Hun schip In een Grieksche haven. Uit Athene wordt gemeld: Tengevolge van een hevigen storm rag het schip, waarmede koning Boris en zijn jonge gemalin de reis naar Bulgarije verrichten, zich genoodzaakt in den nacht een haven van een der Grieksche eilanden bin nen te loopen. Eerst gisterochtend kon de reis wor den voortgezet het schip is inmiddels het kanaal van Corinthe gepasseerd. MIJNONGELUK IN OKLAHOMA. 28 mijnwerkers bedolven. Reuter seint uit Mc. Alister (Oklahoma): Door een ontploffing in een kolenmijn te Wheatley, zijn 28 mijnwerkers bedolven. Een hunner werd gedood. Later wordt gemeld: De hoop, om de 28 mijnwerkers, die na een ontplof fing in de kolenmijn te Wheatley bedolven zijn, nog te redden is nagenoeg opgegeven. VERDUISTERING DOOR EEN NOTARIS. Zich zelf by de justitie aangemeld Men meldt uit Apeldoorn: Gistermorgen heeft zich bij de justitie te Zuphen aan gemeld notaris B. B. te Apeldoorn, die verklaarde zich schuldig te hebben gemaakt aan verduistering van pl.m. f 40.000. Hij is in verzekerde bewaring gesteld. De rechtbank te Zutphen heeft heden zijn faillisement uitgesproken. EEN BIZONDERE PLECHTIGHEID. Gistermorgen tusschen elf en twaalf uur cirkelde een vliegtnig eenige malen boven de stelling Den Helder en het vliegkamp De Kooy, waarna het koers zette naar de Noordzee. Daar werd ingevolge den vyensch van de ouders van wijlen luitenant ter zee tweede klasse C. Rol- danus, diens asch uitgestrooid. Voorts werden eenige bloemstukken in zee geworpen.. DOOR EEN AUTO AANGEREDEN. Motorrüder en duorijdster ernstig verwond opgenomen. Gisteravond te omstreeks half negen is op den Rijns- burgerweg te eLiden de 22-jarige motorrijedr F. V. uit Leiden, toen hij uit de Johan de Wittstraat op genoem den weg kwam, door een achter hem komenden luxe auto aangereden. De motorrijder werd aan de eene zijde en de 22-jarige mej. M. B. uit Koudekerk, die op den duo zat, aan de anderez ijde van den auto over den weg geslingerd, Beiden bekwamen vrij ernstige hoofdwonden en ge compliceerde beenbreuken. Zij werden naar het Acade misch ziekenhuis vervoerd. Met een kruiwagen op eon afgesloten overweg. Op den door hekken afgesloten overweg aan het begin van de Middachterallee onder dc Steeg, is Maandagavond even over vijven door den lokaaltrcin van Dieren naar Arnhem, het 16-jarig knechtje van den brandstoffenhandelaar B. aangereden. De jongen was op dat oogenblik juist met zijn kruiwagen op de spoorlijn. De machinist bemerkte het ongeluk en deed den trein onmiddellijk stoppen. Hij vond den jongen op de spoorlijn liggen. Toen dr. Beumer uit Rhenen even later arriveerde, waren de levensgeesten reeds geweken. Het is een weesjongen uit Amsterdam, die bij den brandstoffenhandelaar in huis was. HET ZACHTE NAJAAR. RÜpe aardbeien in eind October. Men schrijft aan het „Hsbl.": Verleden week heb Ik in de Bommelerwaard niet al leen tusschen de bloeiende aardbeienvelden geloopen, maar te Gameren in den tuin van de pastorie ook bloeien de vruchtboomen gezien. Te Brakel verraste men mij met vier lekkere rijpe aardbeien van den kouden grond." NA HET TYPOGRAFEXCONFLICT. Een drukkersfirma treedt uit de federatie. Het Volk meldt, dat de drukkersfirma H. van Kam pen en Zoon te Kampen bedankt heeft als lid van de Federatie der werkgeversorganisaties cn het personeel gesteld is voor de keuze, ook te bedanken voor zijn werk nemersorganisatie dan wel ontslag te krijgen. HET ZAKKENDE WATER. Stoomgemaal by Lemmer stopgezet. Het provinciaal stoomgemaal bij Lemmer is gistermid dag een uur, na 21 etmalen onafgebroken in werking te zijn geweest, stop gezet. De boezemwaterstand is van 28 op 12 oM. boven F.Z.P. teruggebracht DE INDISCHE POSTVLUCHTEN. Het derde postvliegtuig te Batavia aangeko men. Aneta meldt dat volgens de K.L.M. ontvangen bericht 't derde postvliegtuig naar Indië ,de P.H.A.E.N. gister morgen te 6.10 uur uit Medan is vertrokken en te 12.35 uur gistermiddag te Palcmbang is aangekomen. Het vliegtuig vertrok te 14.43 uur weer uit Palembang en arriveerde te 17.50 uur in Batavia. AUTO-TREEPLANK IS GEEN ZITPLAATS. Jongen onder de wielen verpletterd. Gisterenmiddag vond op den Noorderweg te Ooster beek een ernstig auto-ongeval plaats. Terwijl de chauf feur van een daar staanden vrachtauto zich in de ca- bina begaf, was een acht-jarig jongetje, het zoontje van den heer B., op de treeplank gaan zitten, zonder dat do ohauffeur daar iets van had bemerkt. Bij het aanzet ten van den motor viel het jongetje van de treeplank af, met het noodlottig gevolg, dat het achterwiel van den zwaren auto het knaapje over de borst ging. De jongen was oomiddoliyk dood. Den chauffeur treft geen schuld. Met weinig enthousiasme ontvangen in de Tweede Kamer. Het brood met aardappelmeel dat gistermiddag in de koffiekamer der Tweede Kamer is geserveerd, Is door de leden met weinig enthousiasme ontvan gen en met lange tanden genuttigd. Over het oordeel dat uitgesproken werd zou men een voorloopig verslag kunnen samenstellen, dat zich de parlementaire redacteur van de „Telegraaf" in den bekenden stijl van zulk een verslag als volgt voorstelt: Sommige leden betwijfelen of he.t ter beschikking gesteld brood tien procent aardappelmeel bevatte. Diezelfde leden vonden afgescheiden hiervan het brood hoewel versch gebakken droog. Andere leden vonden het brood goed, mits met veel boter ge nuttigd. Eén lid vond het brood zeer goed bewerkt, daarbij in het oog houend, dat tien procent aardap- pelmele was toegevoegd. Bij minder goede bewerking gebakken met minder zorg zullen deze resultaten zoo meende dat lid, niet worden bereikt. Eenige leden wenschten alleen dan dit brood te eten wanneer er oorlog is of een zoodanige ramp welke hen zou noodzaken tot het eten van aardap pelmeel in dezen vorm. Weer een ander lid vond de zaak van geen belang daar het enkele sneetje brood door hem per dag gebruikt z.i. de moeite niet loonde om er veel over te zeggen. Tot zoover het Voorloopig Verslag. Eenige snedige opmerkingen, tijdens de beraadslagingen over het aardappelmeelbrood geopperd, mogen wij echter den lezers niet onthouden: „Goed gemeubileerd gaat zoo'n sneetje er wel in", meende er één. „Er is geen smaak of geur aan", zei een ander. Een philosofische natuur meende dat hij „er tevreden mee zou zijn als hij niet anders kon krijgen." De opmerking dat voor een deskundig oordeel het brood eigenlijk ongesneden en ongesmeerd zou moeten worden geproefd werd ook eenige malen gehoord. Een lid vestigde er onze aandacht op dat dit aard appelmeelbrood alleen kan worden gebakken met buitenlandsche tarwe en niet met onze slappe inland- sche tarwe. Uit ervaring wist hij. dat mengen en niet te lang bewaren belangrijke factoren zijn en dat de tien procent niet mag worden overschreden. Een verklaring van dr. Tenhaefi. In verband met het Belgisch invoerverbod van vee werd in Belgische bladen medegedeeld, dat den 16en October j.1. te Esschen drie wagens vee werden terug gezonden. Bij het vee in een der wagens werden ziek teverschijnselen geconstateerd. Het vee was afkomstig van Leeuwarden, en ook was er vee bij, dat op de Rotterdamsche markt was geweest. Er zouden 11 zieke dieren gevonden zijn, waarvoor niettemin getuigschrif ten van gezondheid werden afgegeven. Voor zoover Leeuwarden betreft deelt de inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst, dr. C. Tenhaeff te Leeuwarden, mede: Den 15cn October 1.1. werden te Leeuwarden ge keurd, gezond bevonden en onder rijkscertificaat naar België verzonden, drie pinken en acht kalveren in een wagon N S No. 73780. Op 20 October d.a.v. werd deze wagon met bovenge noemde dieren onder zegel te Leeuwarden terugont vangen uit Esschen, aldaar geweigerd wegens het voorkomen van mond- en klauwzeer onder de dieren. Na opening van den waeon bleek den inspecteur dat geen der aanwezige pinken en acht kalveren bij be schouwing eenig verschijnsel van mond- en klauwzeer vertoonde, en bij het direct ingestelde verdere onder zoek van mondholte enz., bleek hem, dat geen defcer dieren lijdende was aangenoemde ziekte of teekenen vertoonde daaraan te hebben geleden. De bovenbe doelde dieren zijn nog steeds absoluut gefcond en ver- toonen geen enkel verschijnsel van mond- en klauw zeer. Juffrouw, wil uwes me een stukkfe zeep Ieenen M'n kameraad heit de bik en ik wou hem laten schrikken. (Melbournc Punch).

Schager Courant | 1930 | | pagina 2