ZANG-UITVOERIHG 50 snees Roode Kool. flinke Smidsjongen, PUROL Stremming Verkeer. Tweede Kamer. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Radiotoestel 13 snees Deensche Witte Kool, Dienstbode of Dagmeisje. De heer De Visser (comm.) had een verzoek om de n-'ccrintr tc mogen interpelleeren over eventu eel e betrekkingen tusschen den Paus als staatshoofd en het rük der Nederlanden en omtrent de posi tie van Kamerleden ten opzichte van den Paus als hoofd van de katholieke kerk, als deze in maat schappelijke acties optreedt. Over dit verzoek wordt Donderdag beslist. Paahtontwerp. Daarna is het woord aan den Minister Ruys de Bcorenbrouek, om de sprekers te beantwoorden die hot woord hebben- gevoerd over het Pachtontwerp. De Minister behandelt eerst de vraag of de wet gever de pachtverhoudingen kan beinvloeden, dan kan men terecht vragen naar het uitblijven van do wijziging van het B. W. Daarop antwoordt spr., dat het pachtcontract slechts in de tweede plaats in aanmerking komt; in de eerste plaats komt in aan merking landaanwinst, ontginning, ontwatering, in cultuur brenging. Men zou op tweeërlei grond kun nen beweren, dat de wetgever zich afzijdig moet houden; ten eerste omdat de wetgever machteloos is tegenover economische omstandigheden en in de tweede plaats, omdat de toestand niet van dien aard is, dat ingrijpen gewettigd is. De wetgever heeft vast te leggen, wat de proef der praktijk heeft doorstaan. Daarenboven zijn er gevallen te over, waarin de pachtverhouding niets te wenschen over laat. Voor deze is de Pachtwet niet geschreven, zij zullen niet veranderen. Er zijn op sommige punten inderdaad verbeteringen aan te brengen, waarbij het doel moet zijn, den bedrijfsvrede tc versterken. Uit de tegen misstanden gerichte middelen in het ontwerp blijkt, tegen welk kwaad zij zijn gericht. De misstanden vloeien voort uit de uiteenloopende positie van pachter en verpachter. De toekomst van den pachter hangt af van den verpachter. Hier ra ken wij de kern van het vraagstuk: de ongelijkheid der partijen. De wetgever is niet bij machte, die ongelijkheid hij voorbaat op tc heffen en moet daarom trachten de economisch zwakkere partij steun te verschaffen, •hetgeen niet dan met groote voorzichtigheid kan geschieden. Nu zegt men, dat het bedrijf in de huidige cri sis ook door niet te stuiten verschijnselen wordt ontwricht. Het is dan ook onbillijk, alle euvelen toe te schrijven aan de pachtverhouding. De regeering is niet bereid van dit wetsontwerp een crisismaat regel te maken. Met den heer Van den Heuvel zegt spr., dat crisismaatregelen buiten het B. W. getrof fen moeten worden. Enkele sprekers hebben'uitdrukking gegeven aan hun bezorgdheid voor de eigengeërfde boeren. De vraag was, of niet iets moet worden gedaan voor de hypotheken. Betreft deze vraag echter niet den voorrang van den landbouw in het algemeen en treedt zij niet huiten het pachtvraagstuk? Hetzelf de geldt voor de publieke verhuringen. Men kan deze een kwaad noemen, maar men,moet dan van een noodzakelijk kwaad spreken. Opheffing daarvan kan de regeering niet in het vooruitzicht stellen. Wat de continuatie betreft, de vraag is gesteld, of de continuatie niet beter kan worden bereikt door een schadeloosstelling, waarmede evenzeer beoogd wordt verhooging van de bedrijfszekerheid van den pachter. De regeering, die de voorkeur geeft aan het andere stelsel, meent, dat daarmede juist bereikt wordt, wat als middel wordt gesteld: bestendiging van den band tusschen grond en pachter met het doel: verhooging van de bedrijfszekerheid. In die richting komt men met de schadeloosstelling niet ver der. Schadeloosstelling zou de ongelijkheid der par tijen te scherper doen uitkomen. Naar de meening der regeering is de voorkeur te geven aan haar continu- atiestelsel, al ontkent zij niet het goede in het stelsel drr schadeloosstelling. De regeling van de vergoeding voor de verbeterin gen acht spr. voldoende. Över de pachtcommissies is aanmerking gemaakt op de mogelijkheid der bezoldi ging van de voorzitters. Het zal niet mogelijk zijn, een functionnaris te vinden, die de functie uit liefde voor de zaak op zich neemt Ten slotte hoopt spr. dat de Kamer het ontwerp zal zien uit hetzelfde gezichtspunt, dat de houding der regeerirtg heeft bepaald, nJ. pachters en verpachters tot elkaar tc brengen. Daarna voert de minister van Justitie, de heer Donner, het woord en zegt dat men hier in hooge mate te doen heeft met dwingend recht. Juist daarom moat men zich van de consequenties zeer goed be wust zijn. Wanneer men regelend recht maakt, kan men vele scherpere bepalingen maken dan bij dwin gend recht, dat voor alle gevallen geldt. Wat de vergoeding voor verbetering betreft, kan de verplichting van den pachter om haar te betalen, slechts in het contract worden opgenomen als de verbetering geschiedt op initiatief van den pachter. De heer Van Voorst tot Voorst heeft een aantal uitzonderingsgevallen met betrekking tot de conti nuatie genoemd, die in de wet zouden moeten wor den opgenomen. Spr. ziet daartegen moeilijkheden en noemde speciaal het voorbeeld van executie. Een motie van den lieer Wijnkoop om te komen tot een verbod van publieke verpachtingen wordt m*t 1 stem voor verworpen. Volgt artikelsgewijze behandeling en de heer Hiem- s'ra verdedigt een amendement om de pachtcommis- eie te laten oordcelen over alle nieuw te sluiten pachtovereenkomsten. Dit amendement wordt verworpen met 60 tegen 20 stemmen. Do heer Ebcls (V.D.) verdedigt het amendement: „De verpachter mag den pachter niet verder in zijn vrijheid van gebruik beperken dan door een goede bedrijfsvoering wordt gevorderd. Ieder beding, in strijd met de bepaling van dit ar tikel. is nietig." Ook dit amendement valt met 44 tegen 34 stemmen. De heer v. d. Sluis (S.D.) verdedigt een amende ment strekkende om het recht van den pachter op vergoeding voor aangebrachte verbeteringen, dat volgens spr. in het ontwerp kan worden uitgescha keld. onaangetast te laten. Hier is volgens spr. een voorbeeld dat het ontwerp met de eene hand terug neemt, wat het met de andere geeft. Indien de uitschakeling van het recht op vergoe ding niet vervalt, heeft niemand iets aan dit ont werp. De heer Ebels (V.D.) verdedigt een amendement om den pachter, ingeval de pacht langer dan een jaar heeft geduurd, recht, te geven op een schadeloosstel ling voor de verbeteringen, die door hem in de laatst verloopen tien jaren aan het gepachte zijn aange bracht. Het bedrag der schadeloosstelling moet wor den beperkt tot het bedrag der waardevermeerdering, waarmede de verpachter bij het einde van de pacht bliikt gebaat. Beide amendementen worden verworpen respec tievelijk met 43 tegen 31 en 39 tegen 33 stemmen. De lieer v. d. Sluijs bepleit daarna een amendement waarbij een verlaging van den prijs van de voort- hrrngHeien van het bedrijf beschouwd wordt als een buitengewone omstandigheid die recht doet ontstaan °P verlaging van den pachtprijs. De heer Ebels (V.D.) verdedigt een amendement betreffende het bepalen der vermindering van den pachtprijs. Het wil de vermindering van den prijs evenredig doen zijn aan de vermindering van de., bedrijfsopbrengst. Ook deze beide amendementen vallen met 42 tegen -3 en 41 tegen 24 stemmen. Daarna verdedigt de heer v. d. Sluis een amende ment, strekkende om met betrekking tot het remis- sierecht. ook in het geval dat tot verzekering wordt overgegaan, de risico's op de schouders van pach- tej en verpachter te leggen en niet. zooals het ont werp wil, eenzijdig op de schouders van den pachter. De heer Beumer (a.r.) vraagt of het bewuste arli- kel niet in strijd is met de grondwet. Wat de heer v. d. Sluis wil is volgens spr. niet vatbaar voor op neming. De minister kan dit artikel niet intrekken zoo als gevraagd was. Spr. heeft als de heer v. d. Sluis tegemoet komt aan technische bezwaren, geen ern stige bezwaren tegen zijn amendement en behan deling van het amendement wordt daarop verdaagd tot Donderdag. De heer v. Voorst tot Voorst (R. K.) verdedigt twee amendementen. Het eerste wil een behoorlijk ver band leggen tusschen den pachtprijs en de bedrijfs resultaten, berekend over eenige jaren. Om dit te bereiken wordt een nieuw artikel voorgesteld, dat den verpachter de bevoegdheid verleent van tijd tot tijd (hier is een periode van drie jaren voorgesteld) herziening van den pachtprijs aan te vragen om de zen zoo noodig in overeenstemming te brengen met de gewijzigde conjunctuur. Tevens verdedigt spr. een amendement dat dezelf de bevoegdheid aan den pachter wil toekennen. De minister noemt het amendement geheel vallen buiten het kader van het wetsontwerp en het is voor de regeering onaannemelijk. De stemming wordt bepaald op Donderdagmid dag. Handen Verschillende berichten. Vergiftigingsverschijnselen te Heerlen. Na het eten van bedorven worst. Elf per sonen ongesteld. Te Hecrlerheide zijn bij leden van verschillende gezin nen vergiftigingsverschijnselen geconstateerd. Als oor zaak heeft men opgegeven het eten van ondeugdelijke preskop en bloedworst. Zoo spoedig dit bekend werd, heeft de directeur van het slachthuis de vleeschresten bij de betrokken families en bij den slager, waar ze ge kocht waren, doen in beslag nemen voor het onderzoek Op het oogenblik worden vijf personen in 't St. Jozef ziekenhuis verpleegd, die het vrij goed maken; zes zie ken worden in eigen huis verzorgd. Zekerheid omtrent de oorzaak van de vergiftigings verschijnselen is nog niet verkregen, daar het onderzoek der vleeschwaren nog niet is afgeloopen. Tram op een auto gereden. Die op de rails stond. De bestuurder gedood. Gistermorgen is de heer A. P. bij het tuindorp te Coevorden, toen hij uit een auto stapte, om te kij ken of deze niet op de tramrails stond door den juist aankomenden tram gegrepen en ongeveer 15 M. meegesleurd. De heer P. werd ernstig verminkt opgenomen en overleed spoedig. Een kennis van hem, di© ook in den auto zat sprong eruit en kwam met den schrik vrij. Het ongeluk moet mede te wijten zijn aan het feit, dat voor d© locomotief van de tram een wagen, geladen met steenen, was gekoppeld, zoodat de ma chinist het uitzicht op den weg miste. Geval van gasverstikking in Den Haag. Oud© ijsventer dood in zijn woning gevon den. In een slopje aan de Jan Hendrikstraat 81 te Den Haag heeft zich een geval van gasverstikking voor gedaan. De aldaar boven een pakhuisje alleen wonende 71-jarlge ijsventer J. D. was Maandagavond door de buren voor het laatst gezien. Wel waren Dinsdag de melkboer en de bakker nog aan de deur vah het per ceel geweest, doch In de veronderstelling, dat D. niet thuis was, waren zij doorgegaan. Toen gistermiddag te één uur de bakker de deur nog gesloten vond en op zijn herhaald bellen niet werd opengedaan, waarschuwde hij de buren, die wel eens meer een of andere bood schap voor den ouden man, een weduwnaar, aannamen. In overleg met de buren, die zich thans over het lot van D. ongerust begonnen te maken, klom de bakker op een platje, vanwaar hij door het raam in de slaap kamer kon kijken. Tot zijn ontsteltenis zag de bakker dat D. blijkbaar dood op bed lag. De geneeskunrige dienst en de politie werden onmid- delijk gewaarschuwd; de geneesheer van de G.G.D. kon slechts den dood constateeren. Het lijk is daarop weggehaald. In het kamertje en ln het pakhuisje werd een sterke gaslucht waargenomen, terwijl in het pak huisje een gaskraantje openstond. Niet onwaarschijn lijk is het dat D. des avonds bij ongeluk het gastoestel waarop hij zijn eigep potje placht te bereiden, is ge- loopen en dat daardoor het kraantje is opengegaan, zonder dat de oude man bewust de gaslucht heeft ge roken. Maandagmiddag was D. nog met zijn ijswagentje erop uitgetrokken doch wanneer het ongunstig weer was, bleef hij meermalen thuis, zoodat het Dinsdag nog geen verwondering had gewekt, dat men den man dien dag niet in het slopje had gezien. In' den regel ging hij tegen half 3 de deur uit en keerde 's avonds om 9 a 10 uur terug. Volgens het politle-onderozek wordt niet gedacht aan eenig misdrijf. Een mislukte poging tot uitbreken. Uit 't Hais van Bewaring te Amsterdam. Pech in den nacht. Een staaltje van zijn uitbreekhnnst. Dezer dagen vertelt Het Volk heeft de be ruchte recidivist-inbreker II. G., die sedert eenige weken in het huis van bewaring te Amsterdam ver blijf houdt, een ditmaal niet geslaagde poging tot ontvluchting gedaan. Deze gedetineerde is een der beide onfortuinlijke inbrekers, die onlangs bij een inbraak in een groot magazijn aan de Keizersgracht in handen der politie vielen, doordat bij het forceeren van een deur de al armsignaalinstallatie in werking kwam. G. geniet niet alleen als beroeps-inbreker een be denkelijke reputatie, maar ook als uitbrelter. Destijds slaagde hij er in uit de bijzondere strafgevangenis te Scheveningen te ontsnappen. Door toevallige omstandigheden is nu enkele da gen geleden ontdekt, dat G. voorbereidingen aan het treffen was om ook hier uit te breken en een eer ste maar niet voltooide poging daartoe reeds onder nomen heeft. Iemand van het personeel, die in zijn cel eenig gerucht hoorde, nam waar, dat de gedetineerde met een waschblik in zijn handen stond en daaraan stond te peuteren. Daarop werd G. tot aan den lijve gefouilleerd, waarbij een hoeveelheid ijzerdraad op hem bevon den werd. Een nadere beschouwing van het waschblik leidde tot de ontdekking, dat G. den rand van dit blik te ruggebogen had, waardoor hij een deel van een zich in dien rand bevindend dik stuk ijzerdraad er uit kon trekken. Een verder onderzoek bracht toen aan het licht, dat G. dit ijzerdraad gebezigd had om er loopers van te maken, waarvan er een viertal in zijn privaatton I gevonden zijn. Die loopers had G. reeds gebruikt ook 1 en hij was er inderdaad in geslaagd met deze pri mitieve, maar handig gemaakte werktuigen de slo ten van drie deuren te forceeren. Dat is in een der nachten van de vorige week gebeurd. G. had er zorg voor gedragen de zaak goed voor te bereiden. Door ziekte te simuleeren, was hij „in de gemeenschap" geplaatst, samen in een groote cel met drie andere gedetineerden. Die cel is ln twee gedeelten verdeeld, een dagverblijf en een nachtver blijf, waarvan de scheiding door een ijzeren hek met deur wordt gevormd. Het nachtverblijf is weer verdeeld in vier slaap plaatsen elk door een deur afgesloten. Met behulp van de door hem van het ijzerdraad vervaardigde loopers is hij er nu in geslaagd de deur van zijn slaapcel te openen en vervolgens de deur van het ijzeren hek, waardoor hij in het dagverblijf kwam. Daarna trachtte hij de gewone celdeur van 't dagverblijf te openen. Ook daarin slaagde hij zon der veel moeite, aangezien de schaftklep in die deur, bij wijze van ventilatie, openstond. Hij had dus slechts zijn hand door dat gat te steken om aan den buitenkant bij het slot te kunnen komen. Hij bevond zich toen dus reeds op de gang, maar hier had hij pech, doordat hij er niet in slaagde met zijn loopers een andere deur te openen, die hem toegang tot een vertrek zou hebben verschaft, waar uit hij zijn ontvluchtingspoging vrijwel ongemerkt had kunnen voortzetten. Toen dat mislukte keerde hij weer naar zijn slaap plaats terug, de door hem geopende deuren achter zich in het slot dichttrekkend. Het spreekt vanzelf, dat hij deze nachtelijke escapades heeft ondernomen op een tijdstip waarvan hij had uitgerekend, dat de bewaker, die met de nachtelijke ronden is belast, niet in de buurt der gemeenschapscellen zou zijn. G. is naar nonleiding van deze, ditmaal mislukte poging tot ontsnapping, voor den tijd van een week met verblijf in het cachot gestraft. Het Volk vernam in dit verband nog, dat aan deze mislukte uitbrekcrij een paar weken te voren nog een andere poging tot ontvluchting was voorafgegaan. G. heeft trouwens reeds op den dag,van zijn inslui ting zij het dan binnenskamers een niet onver makelijk staaltje van zijn uitbreekkunst gegeven. Toen hij door de politie was „voorgeleid", volgde zijn overbrenging door de rijksveldwacht van de Prinsen gracht naar het huis van bewaring via het bureau van den rechtercommissaris. In afwachting van zijn voorgeleiding voor dezen justitie-ambtenaar, had de rijksveldwachter hem met de handboeien aan in een wachtccl geplaatst. Na een minuut of tien belde G. en toen de veldwachter bij hem kwam vragen waarom hij had gebeld, overhandigde hij hem de handboeien, waarvan hij zich ontdaan had, met de laconieke op merking: „Neem maar raee, die dingetjes heb ik niet meer noodig". Op de vraag van den rcchter-commissaris, hoe hij de boeien had losgekregen, moet G. sarcastisch heb ben geantwoord: „Dat is vakgeheim, meneer. Ik ben niet alleen inbreker, maar ook uitbreker". Toen hij ruim een week later, in verband met het ingaan der preventieve hechtenis in de raadkamer der rechtbank moest verschijnen, heeft hij in een gang van het Paleis van Justitie zijn eerste poging tot ont vluchting gedaan. Door zich, tijdens zijn overbren ging, plotseling om te draaien, rukte hij zich van den rijksveldwachter los. Hij werd echter nog in het ge bouw door den veldwachter en een klerk van het par ket gegrepen. Of het verblijf in de strafcel (cachot) en de inrich ting en ligging van deze cellen, volledige waarbor gen bieden voor de mislukking van eventueel nieuwe ontvluchtingspogingen, schijnt aan twijfel onderhevig te zijn. VOET AFGEKNELD. Gisteravond te omstreeks 6 uur geraakte de schip per v. d. Meulen uit Rotterdam, die zijn schip Leonie, komende uit Gent, hij het schutten in de sluis te Sas van Gent. wilde vastleggen, met zijn rechter voet verward in een staaldraad, met 't gevolg dat dit lichaamsdeel werd afgeklemd. Medische hulp werd terstond verleend door de doctoren Puylaert en van Looy. De getroffene is naar het ziekenhuis te Sluiskil vervoerd. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Gisterenochtend werd het bejaarde echtpaar Hid- ding te Dalen bewusteloos in zijn woning aangetrof fen. Het bleek, dat zij slachtoffers waren van kolen dampvergiftiging. Beide oudjes werden terstond naar buiten gebracht en na ecnigen tijd slaagde men erin, hun levensgeesten weer op te wekken. Het treinongeluk in Frankrijk. Reeds zestien lijken geborgen. Meer dan dertig gewonden. Oorzaak der tamp nog niet vastgesteld. In aansluiting met een kort bericht elders In dit num mer over een ernstig treinongeluk in Zuid-Frankrijk, worden nog de volgende bijzonderheden meegedeeld: Bij Périgueux, waar de sneltrein GenèveBordeaux ls ontspoord, waren hedennamiddag reeds zestien lijken geborgen. Voorts moeten nog 30 40 personen gewond zijn. De oorzaak van het ongeluk staat nog niet vast; «ener zijds gelooft men, dat de ontsporing veroorzaakt is door een voorwerp, dat zich op de rails bevond. Anderzijds echter wordt verklaard, dat de spoordijk door den voort- durenden regenval verzakt is. Twintig minuten voordat het ongeluk plaats had passeerde een andere trein de bewuste plek en bij aankomst in Périgueux verklaarden de reizigers een hevigen schok te hebben gevoeld, juist op de plaats waar de volgende trein ontspoorde. Ook een treinbeambte heeft bij de spoorwegautoriteiten te Périgueux een soortgelijke verklaring afgelegd. Er was toen onmiddellijk een Inspecteur vertrokken, doch deze kwam te laat en kon slechts de noodlottige ontsporing constateeren. De verongelukte trein werd door twee locomotieven getrokken; deze kantelden en sleepten zes van de twaalf Geboren: P1ETER SIM0N, Zoon van P. NIEMAN. V. NIEMAN-Baas. Winkel, 28 October 1930. Dir. TOON DE HOOGH. Soliste Mej. A. TRAP, wagons mee, terwijl eenige andere in elkaar schoven. De bergingswerkzaamheden ondervinden de grootste moeilijkheden doordat de wagons zoo ernstig vernield zijn. Nog een ongeluk Toulouse, 29 Oct. De sneltrein PingcerdaToulouse is bij Auterive (bo ven Garonne) ontspoord, terwijl hij een vaart van 80 K.M. had. De locomotief en de bagagewagen kwamen in een sloot langs de spoorbaan terecht. De wagens ontspoor den, maar werden niet ernstig beschadigd. Drie passa giers werden licht gewond. Het bloedbad op Formosa. Reuter seint uit Tokio: Gister werden zes en tachtig verkoolde lijken ge vonden, waarvan 23 vrouwen, 17 jongens, 21 meisjes en dertien politicmannen, die vermoord werden door inlanders op het eiland Formosa. Nog andere lijken werden gevonden op afgelegen plaatsen in hetzelfde district. Volgens een nader bericht uit Tokio zijn bij het bloedbad dat de Maleische bevolking op het eiland Formosa onder de Japansclic bevolking heeft aange.- richt, ruim 300 personen gedood. Op een plaats dron gen ongeveer 2000 inboorlingen een Japansche school binnen, waar zij ongeveer 120 leerlingen het hoofd af sloegen. De Japansche regeering schat het aantal ge- doode Japansche politieagenten op 110. SCHAGEN, 30 Oct. 264 Gelde koeien (magere) f 200380, 76 id. (vette) f 300160, 10 kalfkoeien f 330—430, 70 vaarzen f 160—240, 136 graskalveren f 70115, 32 nuchtere kulveren f 14 28, 35 schapen (magere); 80 id. (vette) f 3616, 483 Overhouders f 3040, 6 boken en geiten f 6—14, varkens, magere f 3242, 34 idem vette per Kg. f 0.54 —0.58, 149 biggen f 14—20, 32 konijnen f 1.50—2, 122 kip pen f 0.601, haantjes f 0.601.75. EIERVEILING, SCHAGEN, 30 Oct. Aangevoerd zijn: 66 partijen 21058 kipeieren, 1 2partijen 930 stuks eendeieren, 3 stuks kalkocneleren. De prijs liep van: kipeieren f 910.50, kleine f 6.60—7.90, bruine f 8, eendeieren f 6.106.30, k&lkoeneieren f 11.10. De veiling duurt voort. AMSTERDAM, 29 October 1930. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 3.754.50, blauwen f 3.754.50, bi. Eigenheimers f 3.253.50, Eigenheimers f 2.S03.20, blauwe poters f 22.50, bonte poters f 22.50, Beve landers f 2.402.60, LJpolder Eigenheimers f 2.903.10, blauwe Eigenheimers f 3.253.50, Bevelanders f 2.60 2.70, Noord-Holl. blauwe f 2.50—2.75, Bevcrwijksche zandaardappelen f 3.504.20, Hillegommer zandaardap- pelen f 2.803.50, Drentsche Eigenheimers f 2—3.50, Flakkeesche Eigenheimers f 33.20, Spuische Eigenhei mers f S.203.40, Friesche Borgers f 2.903, alles p. HL. AMSTERDAM, 29 October 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 250 vette kalveren: le kw. f 1.00—1.18, 2e kw. f 0.92 -1.04. 3e kw. f 0.820.92 per Kg levend gewicht; 35 nuchtere kalve ren f 12—20, 630 varkens: vleeschvarkens (90—110 Kg.) 69—70 ct., zware varkens 67—68 ct., vette varkens 64 66 ct, per Kg. slachtgewicht. ALKMAAR, 29 October 1930. Op de heden gehouden Paardenmarkt waren in totaal 276 paarden aangevoerd, waarvan aanvoer en prijzen als volgt: Rijpaarden f 200400, werkpaarden f 200 300, slachtpaarden f 110—250, hitten f 80300, 4 veulens f 80—12. Handel stug. Het vorig jaar waren aangevoerd 226 paarden en 8 veulens. ALKMAAR. 29 Oct Andijvie f 0.20—1, bloemkool I f 6.50—13, II f 2.60—4, gele kool f 14, groene kool f 38, Chln. kool f 0.20 1.70, roode kool f 16 per 100 stuks, bieten f 2.60, sprui ten f 514, uien f 2.20—4.30 per 100 Kg., peren f 5—24, snijboonen f 1520.20, D. spercicboonen f 12—23, per 100 pond, prei f 1.30—3.30, selderie f 2.20, wortelen t 3.60— 5.50 per 100 bos, postelein f 0.620.70, spinazie f 0.82— 1.04 per bakje. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Oct Bloemkool le soort f 5.6010.30, 2e soort f 0.90—3, reuzen f 6.9015.60 per 100 stuks, roode kool f 1.10—4.10, gele kool f 1.602.60, Deensche witte f 1.50—2.20, uien grove f 2.302.70, uien f 1.902.60. drielingen f 1.40—1.80, nep f 3.90—4.20, bieten f 1.90—2.60, peen f 1.80—2, kleine peen f 0.901 per 100 Kg. Aanvoer: 5100 st. bloemkool, 40000 Kg. roode kool, 24000 Kg. gele kool, 38000 Kg. Deensche witte kool, 6200 Kg. uien, 600 Kg. bieten, 5350 Kg. peen. NOORDSCHARWOUDE, 29 Oct. Schotsche muizen f 3.30, groote f 1.802.80, drielingen f 4—1.60, uien f 2.50—3.10, drielingen f 1.50-1.80, grove f 2.83. gele nep f 2.702.90, peen f 1.301.90, ramme nas f 2.503.50, roode kool f 1.50—3.20, witte kool f 0.60 —1.20, gele kool f 1.301.40 per 100 Kg., bloemkool f 8 10 per 100 stuks. Aanvoer: 3400 Kg. aardappelen, 7200 Kg. uien, 6400 Kg. peen, 1400 Kg. rammenas, 14600 Kg. roode kool, 13400 Kg. witte kool, 1900 Kg. gele kool, 400 stuks bloem kool. WARMENHUIZEN, 29 Oct. Witte kool f 0.70—1, nep f 3—3.50, drielingen f 140, uien f 1.80, Schotsche muizen (grove) f 2.70 per 100 Kg. Aanvoer: 10600 Kg. witte kooi, 725 Kg. nep, 1075 Kg. uien, 300 Kg. aardappelen. SOCIAAL-DEMOCRATISCHE VROUWENCLUB. Alhier is opgericht een vrouwenclub der S.DA.P. rfiet aanvankelijk 10 leden. Secretaresse is mej. P. Kamp. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Anny, dochter van Frans Grootes en van Antje Kater Getrouwd: Adrianus Chrlstophorus Ranke en Tecla Wilhelmina Rosalia Bolte. Overleden: Maartje Kistemaker oud 72 jaren, echtge- noote van Lubertus van Rijswijk. op Zondag 2 Nov., in de zaal van den heer BEUNEMAN te Julianadorp. NA AFLOOP BAL. Toegang 75 cent (ook voor het Bal). G. ERIKS, 't Witte Paard", Schoort. De vlotbrug over het Noord-Hollandsch kanaal te 't Zand, wordt op Maandag 27 October 1930 of zooveel later als noodig zal blijken tot een nader te bepalen dag voor het verkeer te land afgesloten en vervangen door een pont met een maximum draagvermogen van 4000 K.G. Ter voorkoming van oponthoud verdient het aanbeveling het kanaal elders dan 't ZAND te passeejen. Een prima gebruikt 3-lamps, gelijkstroom, voor f GO.-, Geheel compleet met plaatstroom, accu en luidspreker f 110.—. Te zién en te hooren bij J. GROOT, Laan, Schagen. TE KOOP: 26 snees Gele Kool, bij S. WARNAAR, Nieuwe Niekorp. Gevraagd: Een bij J. GROOT, Electr. Smederij, Laan, Schagen. Gevraagd met Kerstmis: een A. SPAANS, Waardpolder, Kolhorn'

Schager Courant | 1930 | | pagina 3