Schap Courant ADVERTEERT LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE. voor St. Nicolaas in dït blad. Tweede Blad. Uit onze omgeving. S C H 0 0 R L. ST. MAARTEN W1ER1NGEN NIEUWE NIEDORP LANGENDIJK WIERINGERWAARD ANNA PAULOWNA Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Donderdag 6 November 1930. 73ste Jaargang. No. 8761 Vergadering van het b estuur der Langehdijker Groen- tenveiling te Broek op Langendijk, op Dinsdag 4 Nov. Tegenwoordig waren 23 personen. Afwezig met ken nisgeving de heeren Jb. Duif en W. La Mair. Voorzitter, burgemeester Slot, opent met een welkom, waarna de notulen werden gelezen en onveranderlijk wer den vastgesteld en geteekend. De keurlijsten over Augustus en September welke resp. 6 en 6 keuringen bevatte, werd geen op of aanmerking over gemaakt. Uit het rapport over het nazien van het kantoor werd medegedeeld dat alles in goede orde was bevonden en dat er in Augustus geveild was voor een bedrag van f 87074.33, waarvan voor: Broek op Langendijk f 11710.82; Koedijk f 9669.75; Heer- hugowaard f 7445.78; St. Pancras f 18060.35; Heerhugo- waa.'rd R.K. f 10422.03; St. Pancras R.K. f 2304.35; Zuid- scuarwoude f 6091.01, id. R.K. f 2792.86; Schermer f 1788.52 Ursem f 2184.16; Hensbroek f 6876.61; Oterleek f 974.23; Schermerhorn fDe Rijp L. T. B; f 1161.37; De Rijp en Omstr. f 263.16; Diversen f 5329.13. In Seuptember was geveild voor een bedrag van i 114840.18 waarvan voor: Broek op Langendijk f 25409.02; Heerhugowaard f 10592.87; id. R.K., f 14467.90; Zuidscharwoude f 6875.58; id. R-K. f 2513.14; Hensbroek f 6722.74; Schermerhorn f 65.45; De Rijp en Omstr. f 305.38; Koedijk f 11375.38; St. Pancras f 23004.01. id. R.K. f 3360.01; De Schermer f 4706.59; Ursem f 2634.98; Oterleek f 1044.72; De Rijp L.T.B. f 1148.36; Diversen f 2314.05. Nog werd medegedeeld dat er vanaf 1 Januari tot 30 September, geveild was voor een bedrag van f 2255849.98 en dat er aan bloembollen geveild was voor een bedrag van f 177209.34, waarvan voor leverbare bloembollen voor een bedrag van f 140200.38 en van plantgoed voor t 37008.96. Nog werd medegedeeld dat in de aardappelencampagne van Juni tot einde Augustus verzonden waren 201987 balen aardappelen van 50 KG. waarvan naar Duitschland 164562 balen; naar Engeland 16566 balen, naar Zwitser land 15728 balen, naar Denemarken 5191 balen. In het geheel waren in dien tijd aangevoerd ruim 1500 wagons van 10000 K.G. Schrijven ingekomen van de Prov. Comm. met de uit- noodiging om voorstellen in te dienen voor haar algem. vergadering. Voorzitter zegt dat er al eens gesproken is om vroeger de inventarisatie te houden van de stapelproducten, zoo- dat dat misschien als voorstel ingediend kon worden. De heer Muller zegt dat dit besproken is op de algem. verg. van de L.G.C. en de reden was dat gemeend werd, dat de tuinders wachten op den uitslag van de inventa risatie, voor dat ze beginnen te veilen. Wanneer er op 15 Dec. geïnventariseerd wordt, dan komt er voor Ja nuari rfe'eT'weThfg"köbï aan de véilihg, dien aangaande is de wenscS uitgesproken om de eerste inventarisatie te houden op 1 December, en acht het noodzakelijk dat als punt van bespreking op te geven. Enkele leden dachten dat het wel wat vroeg was, om dat de mensohen dan nog niet klaar zijn, maar over het algemeen achtte men "het wel gewenscht en meende men dat met een beetje goeden wil het wel uitvoerbaar was, en werd besloten dit voorstel aan de Prov. Comm. op te geven. Om drie maal te inventariseeren werd niet noodig ge acht, omdat na do tweede inventarisatie (15 Febr.) het elke week bekend gemaakt wordt, hoeveel er nog aanwe zig is. Voorzitter deelt mede, dat het dag. bestuur uitge- noodigd was door Ged. Staten, om een bespreking te houden over het verleenen van subsidie voor de kanali satie, daar er nog een kleine som gelds te kort was toegezegd om het werk te beginnen, waarom Gedepu teerden de veilingen L.G.C. en N.M.B.. hadden uitge- nocdigd om te hooren of van die zijde ook steun was te verwachten in den vorm van subsidie. Het dag. be stuur van de L.G.C. is zoo vrij geweest om daar te verklaren, dat de Vereen, er vrij zek^r subsidie aan zou willen verleenen, omdat het op een algemeene ver gadering uitgesproken was, om te trachten het Kanaal Huigen dijk-Omval te krijgen en daar desnoods een flink geldelijk offer aan te geven. Wanneer wij nu sub sidie verleenen aan de Kanalisatie, dan krijgen wij den doorvaart HuigendijkOmval, wat voor deze streek en voor de veiling van groot belang is en bovendien betere kanalen. Het dag. bestuur van den N.M.B. kan echter geen voorloopige toezegging toen, daar zij vreesden dat hun Vereen, er niet toe besluiten zou. De doorvaart HuigendijkOmval is voor ons van groot belang, maar als de N.M.B. er geen subsidie aan geeft, is het voor ons moeilijk het wel te doen. De heer C. Wagenaar Kz. zegt, dat het vorige jaar 1600 wagons kool naar Amerika zijn gegaan, die in hoofdzaak per motor naar de havenplaatsen verzonden xijn. Wanneer wij aannemen, dat er van de Broeker veiling 500 wagons zijn verzonden, dan zou dat een vrachtbesparing geven als het kanaal er was, van ruim t 6000, zcodat het zeker wel van groote beteekenis is voor deze streek als dat kanaal er komt Het geheele bestuur is van oordeel, dat het kanaal voor on van groot belang is en wel een geldelijk offer waard, maar hoopt, teven(s, dat ook de N.M.B. in deze een gunstig besluit zal nemen. De Secretaris deelt mede, dat Gedeputeerden nog geen bepaalde som hebben gevraagd, zoodat daar nog geen beisluit over genomen kan worden. Bij de rondvraag zegt de heer Koning, dat het zoo moeilijk is, vooral in den natijd om slaboonen aan te voeren, welke zonder keuring gelost kunnen worden. Spr. zou gaarne willen, dat daar een andere regeling voor getroffen werd, daar anders zijn leden genood zaakt zullen zijn, naar een andere veiling te gaan. Het bestuur zal hier zijn volle aandacht aan schen ken en zoo mogelijk een andere regeling invoeren, dat k v. de keurmeester de partijen vóór het veilen keurde en bepaalde hoe ze geveild moeten worden. De heer C. Wagenaar Kz. zegt, dat hij klachten ge kregen heeft over de bascule's. De veilingleider zegt dat bij hem geen klachten zijn Jngc*komen en dat hij overtuigd is, dat thans met het wc-inige dat verladen wordt, er voldoende goede bas cules aanwezig zijn. Verder brengt de heer Wagenaar naar voren, dat hier dit jaar voor de tomatenbakken 30 cent per stuk betaald moest worden, terwijl het bijna overal 20 cent is, Spr. zou het wel wenschelijk vinden, om daarover met het Centraal Bureau een bespreking te houden, opdat er een uniforme regeling getroffen wordt. De secretaris zegt, dat de bakken hier gegeven wor den voor den kostenden prijs, wanneer wij ze hadden Begeven voor 20 cent, had elke bak aan de veiling 10 cent gekost, hetgeen dan ten voordeele geweest zou z>jn van enkele leden, wat wij niet mogen doen. Besloten werd om over deze zaak een schrijven te richten aan het Centraal Bureau, opdat een uniforme regeling getroffen kan worden. Verder zegt de heer Wagenaar, dat de telefoniste aan de veiling, trouwen gaat, of er soms al voor een nieuwe gezorgd is. Voorzitter zegt,, dat er dezen zomer steeds een vrij willige hulp is geweest, die al goed op de hoogte is met de zaak, zoodat het dag. bestuur besloten heoft. deze voorloopig aan te stellen. Den veilingleider is opgedragen er toezicht op te houden en den toegang tot de telefooncel vrij tehouden. Medegedeeld werd nog, dat uien die niet geschikt zijn voor het merk U.C.B. geveild kunnen worden'voor het binnenland. Hierna sluiting. Groet. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer Groet- Kamperduin, vergaderde Dinsdagavond in het lokaal van den heer Huiberts te Groet. Er was van den kant der leden een flinke belangstelling. Na opening en notulen, doet de voorzitter ecnïge mededeelingen, rakende dc belangen van het verkeer.' Met genoegen wordt gewaagd van het tot stond ko men van het gmeentelijk kookgasbedpjjfterwijl ten zeerste wordt toegejuicht!, dat dc gemeente een flinke verkeersweg heeft gekregen van noord tot zuid» waar door in het afgeloopen seizoen Kamperduin al ten zeersto gehaat was. Jammer vond de voorzitter het, wanneer de Voor weg, welke ook aan de beurt van vernieuwing is, een mindere breedte zou krijgen dan de andere wegen, waar deze weg toch voor Kamperduin van veel be lang zal zijn ten opzichte van den rijksweg langs het Kanaal en in de toekomst vanuit Friesland langs den afsluitdijk. Het groote verkeer van die zijde zal gaan langs den Voorweg cn spreker drong er op aan dat de beide aanwezige raadsleden hunne gedachten eens dien kant uit laten gaan. Verblijdend was, dat de heer Minkema op de hem eigene uitstekende wijze, 't café te Kamperduin in exploitatie heeft genomen, terwijl herinnerd werd aan het dezen zomer verschijnen van den hieuwen gids voor deze streek, welke er, dank zij de medewerking van den kunstschilder Lau en van den drukker, zoo voordeelig uitziet Met voldoening gewaagt spreker van het bezoek der Zuid-Afrikaansche studenten aan Kamperduin. De V.V.V. heeft ze op waardige wijze en met niet te groot bezwaar voor de kas, onthaald en heeft er den dank voor mogen ontvangen van dc gasten. Vele gemeentenaren werkten mede aan het welsla gen van dit bezoek, dat zeer zeker voor deze streek een goede reclame is geweest, evenals de duinwande lingen, welke zoo zeer in den smaak vielen. Ook dc autobustochten naar Wielingen, door de P.H.V. opge zet en door V.V.V. gesteund, stonden in het teeken van belangstelling, zoowel van gaston als van bur gers. Het strandfeest was goed geslaagd, het avondfeest te Groet trof het, onilanks dc belangstelling, met het weder zeer slecht. Overwogen zal worden of het niet doenlijk zal zijn om in den vervolge deze feesten tege lijk met de Groeier Kermis te doen plaats hebben. De verloting was goed geslaagd, alle loten waren aan den man gekomen. Op het strand waren door de goede zorgen van het gemeentebestuur de boeien weder aanwezig, benevens eene verbandkist* Gelukkig waren deze artikelen on gebruikt gebleven; ongelukken zijn er, dank zij de goede zorgen van badman Greeuw, niet voorgekomen. Een lid had schriftelijk zijn lidmaatschap opgezegd, met het oog op zijn aanstaand vertrek naar elders. Van den heer Oldenburg was een prijsopgave bin nengekomen vaagden druk van 200 exemplaren sta tuten",'welke dezen zomer Koninklijk zijn goedge keurd. Na eenige discussie over de wijze waarop de leden met deze gedrukte exemplaren konden kennis ma ken, besloot men om gratis aan elk lid eed exemplaar te zenden, terwijl de nieuwe leden verplicht zijn een exemplaar te koopen tegen den kostprijs van 20 ct. De Zomerfeestcommissie bracht verslag uit van haar werk, waaruit bleek, dat de baten waren f 1.09%. De commissie werd ontbonden, onder dankbetuiging voor hare goede diensten. De vcrlotingscommissic bracht eveneens verslag uit en we merkten dat de verloting een winst van f 170 had gebracht. Ook deze commissie werd bedankt voor haar werk. Uit het verslag van den houder van het informatie bureau stippen we aan, dat in het seizoen 1930 153 schriftelijke en 152 mondelinge informaties waren ver strekt, totaal 275, tegen 199 in 1929. De bureauhouder werd bedankt voor zijn accuraat werk. Er kwam van hem ter tafel een "lijst opmerkingen, welke een zeer uitvoerige discussie verwekten. Ten eerste zou hij wenschen dat wanneer menschen welke geen plaats meer in hunne woning hadden, en toch nog aanvragen kregen, deze zouden endosseeren naar het biïreau. Op een vraag van den heer P. Greeuw bleek het be stuur al voldaan te zijn, wanneer cicze aanvragen zou den komen bij menschen welke lid zijn van V.V.V. Dan zou hij gaarne telefonisch worden aangesloten en zou dat van de pensionhouders ook gaarne zien, waardoor spoediger de zaken zouden marcheeren, en beter zou blijken wie verhuurd is, terwijl hij meer op de hoogte zou blijven van de namen der gasten ten dienste van hen die op visite komen. Men overwoog zeer lang het nut van telefoonaan sluiting. Ook gingen er meerdere stemmen op tegen aansluiting. Tenslotte werd er over gestemd en maak te men met 14 tegen 24 stommen uit, dat het bureau niet telefonisch zal worden aangesloten. Op raad van een der aanwezigen zal iemand vol gend jaar rondgaan, eens per week om een lijst samen te stellen van de aanwezige gasten. De heer Kriller informeerde cn werd voldoende in gelicht over de wijze waarop het contact wordt on derhouden tusschen het bureau en de leden. Op verzoek van den bureauhouder werd zijn sala ris gebracht van 25 op 40 gulden. De heer C. Duin verwonderde zich over het sala ris van f25, waar toch vorig jaar door de vergade ring dit salaris op 50 gulden was gesteld. De voorzitter meende dat het bestuur alle aangele genheden van het bureau, dus ook de salarisregeling bepaalde, waarop de opmerking werd gemaakt dat dan ook niet over de telefoon behoefde gesproken te worden. Duidelijk was ons de verdeeling van werkzaamheden niet. De heer Corn. Kager Jzn. werd tot bestuurslid her benoemd met bijna algemeene stemmen en nam deze benoeming aan. De begrooting voor 1931 vond algeheele instem ming. Ze sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f410. We merkten onder de ontvangsten f200 contributie, f 100 gemeente-subsidie, f10 dito van de Kamer van Koophandel en f 100 voordeel van eene verloting. On der de uitgaven, naast enkele kleinere posten f150 voor reclame, f50 garantie voor gas, en f25 garantie voor waterleiding. Er waren klachten ter tafel gebracht over de min de vlotte aansluiting van telefonische gesprekken. De voorzitter en de heer Meedcndorp illustreerden met voorbeelden uit de practijk hoe soms uren moest worden gewacht om zelfs in Alkmaar iemand te kun nen bereiken, 't Bleek, dat hier dezelfde bezwaren waren als onlangs door enkele Schoorldammer abon- né's waren geuit. De heer Oldenburg zeide. dat 't hebben van slechts één verbindingslijn met Alkmaar van alles de oor zaak was en wees op 't schrille contrast, dat het min der drukke kantoor te Bergen aan Zee liefst beschikt De advertentie werkt voor U en 't kost U weinig! over drie verbindingslijnen. Het bestuur zal met alle kracht ijveren ter juister plaatse voor verbetering. Op voorstel van het bestuur zullen wandelkaarten worden aangemaakt, zoo mogelijk in samenwerking met V.V.V. Schoorl, doch anders door V.V.V. Groet alleen. De heer Groen informeerde hoe het toch mogelijk was. dat de samenwerking van de beide V.V.V.'s zoo veel te wenschen overlaat. De voorzitter vermoedde dat het bestuur van V.V.V. Groet misschien wat voortvarender was, wat den heer Kruier de wcnsch deed uiten, dan alles in het werk te stellen V.V.V. Schoorl te prikkelen tot meer dere werkzaamheid en voortvarendheid, zulks in het belang van zeer veel, daar vele dingen zich zoo goed voor samenwerking leenen. Ook de heer Oldenburg wees op het voordeelige van samenwerking. De voorzitter zegde toe, alles in het werk te stellen om tot samenwerking te komen. Hij deelde echter mede dat vooral inzake do uitgifte van wandelkaar ten V.V.V. Schoorl zich zeer slecht aan do afspraken had gehouden, waardoor de zaak niet liep zooals dat behoorde. Getracht, zal worden om althans ten dienste van de gasten souvenirs van deze streek beschikaar te stellen. IUex-na deelde de voorzitter mede, dat de Rijwiel- padvereeniging Schoorl zich heeft opgelost als af deeling van de RAV.P.V. Noord-Kennemerland. Uitvoerig stelde hij en ook de heer Kriller als voor zitter dier afdeeling, in het licht welke de redenen waren welke hadden genoopt tot opgeven van de zelfstandigheid. Vóór alles, zoo sprak de heer Kriller, is voor ons van belang, .dat het rijwielpad, zooals dat door onze Schoorlsche vereeniging is ontworpen, en voorbereid, er komt, en er zoo spoedig mogelijk komt. Met het oog op eventueele groote subsidies is daar als afdee ling van N.K. meer kans toe, dan als zelfstandige vereeniging. We komen gauwer aan den aanleg van het pad toe. Ons geheele plan is overgenomen, zoo als clat Is ontworpen. We beschikken reeds over de gronden, zoodat er reeds veel voorbereidend werk was tot stond gekomen. Gaarne zou spreker zien dat zij die lid waren van de oude vereeniging dit zouden blijven van de nieuwe afdeeling, ware het slechts uit blijk van waardeering voor wat is voorbereid. We hebben daar recht op. Verblijdend was, dat zeer veel aanwezigen te ken nen gaven, lid te willen zijn van de afdeeling van NK. Op voorstel van het bestuur zal in 1931 een wed strijd plaats hebben van mooi aangelegde tuintjes. Besproken werd de overlast van sommige kamp- vereenigingen Het bestuur zal zich in verbinding stellen met de grondeigenaren, welke alleen de men schen zijn die hun invloed kunnen laten gelden, waardoor orde zal worden geschapen in een toestand welke zoo' langzamerhand voor de omwonenden on houdbaar is beginnen te worden. Voorts zal het bestuur middelen heramen om ongc- wenschte gasten te mijden cn schade welke door 't niet nakomen van contracten zal ontstaan, vergoed te' krijgen. Bij de rondvraag klaagde de heer Corn. Hoogvorst over'de schade voor de neringdoenden ontstaan bij de autotochten. V.pel geld gaat zoo de gemeente uit. Verschillend wérd hierover geoordeeld, Anderen meenden dat het, evenals een duinwandeling, een middel is geworden om gasten naar de plaats te trekken. De heer J. Hoogland keurde het af dat de voor zitter en de secretaris ter elfder ure zich onttrokken aan de actie bij den gemeenteraad inzake de zomer woningen. Dit was toch in opdracht van de leden vergadering. De heer Kriller vroeg naar de kosten van gasaanleg. Hem was door de menschen van de gascommissie, welken er voor rond zijn gegaan, medegedeeld, dat, wanneer hij muntgas nam, hij voor zijn woningen te Kamp niets had te betalen voor den aanleg naar die huizen. Met deze mededeeling voor oogen had hij muntgas gekozen, en nu moest hij bij de gemeente betalen. Iloe zit dat nu? Is hij verkeerd ingelicht of eiseht de gemeente ten onrechte geld van hem. Het bleek, toen de heer Dehé, oud-voorzitter van de gascommissie, hem beantwoordde, dat de heer Kril ler door de commissieleden verkeerd was ingelicht. Juist was het elf uur en sluittijd, zoodat de voor zitter de vergadering sloot onder dank voor aller medewerking. GEMEENTE SINT MAARTEN. Ingeschreven gedurende de maand October 1930. Geboren: Nicolaas Cornelis, zoon van Cornelis van der Stoop en Agatha Snijders. Johannes, zoon van Jan Stoop en Maria Cornelia Mak. Simon, zoon van Willem Kistemaker en Maart je Wagenaar. Albert, zoon van Klaas de Roo en Jantje Dekker. Ondertrouwd: Geene. Gehuwd: Elis Teunis Hagen en Aafje Antje Klerk. Overleden: Tijs Jonker, oud 69 jaren, echtgenoot van Guurtje Rus. Johannes Stoop, oud 2 dagen, zoon van Jan Stoop en Maria Cornelia Mak. Ilendricus Bleeker, oud 68 jaren, echtgenoot van Maria Hooge- boom. DEN OEVER. Daar de nieuwe vuurtoren op den dijk nu reeds functionneert is het lichtbaken op Den Oever over bodig geworden en zoodoende buiten werking gesteld. En, naar wij vernemen, zal deze vuurtoren afgebro ken worden en dienst doen op de Oude Zeug. Degenen die in langen tijd niet op Den Oever zijn geweest, zouden we willen aanraden liet Zuiderzee werk thans eens te komen bezichtigen en clan in do eerste plaats de werkzaamheden van de Amsterdam- sche Ballast Maatschappij. Men zal verbaasd staan kijken, welke veranderingen thans liet werk heeft on dergaan, daar momenteel het water door den put loopt, hetwelk een interessant gezicht oplevert. Dinsdag 4 November j.1. had de verhuring plaats door de Herv. Gemeente alhier van de navolgende perceelen weiland, voor den tijd van 4 jaar: „De Bijlen", groot 2.66.70 H.A., voor f280.aan H. Koorn, voorheen dezelfde voor f 2S0. „De Midden Jager", groot 2.73.40 H.A., voor f300.— aan D. Zwagerman, voorheen dezelfde voor f330. „De Ooster Jager", groot 2.63.90 H.A., voor f 300.— aan D. Zwagerman, voorheen dezelfde voor f330. „De Vier en Zes Gaersen", groot 3.10.30 II.A., niet ver-' huurd, vorige huurder P. Vel voor f 400. In de plaats van den heer Jn. Stammes, is heden tot kerkvoogd voor de Ned. Herv. Kerk benoemd de heer D. Wit Cz. NOORDSCHARWOUDE. Voor den tijd van 3 jaren werden vanwege dc N.V. Spoorlijn Station-dorp 1 7pcrccclen verhuurd, ieder onngcvcer 100 M. breed, als opslagplaats, tusschen de Wuijversloot en de spoorlijn alhier. Dc uitslag is als volgt: Perc. 1. Fa. Vroegop, Noordschanvoude, f 10.—. Perc. 2. Dezelfde, f 16. Perc. 3. II. Kos, Harenkarspel, f 17. Perc. 4. P. Greeuw, Oudkarspel, f 16.—. Perc. 5. J. Visser, Noordschanvoude, f 14. Perc. 6. G. Stam, Noordschanvoude, fit. Perc. 7. C. Stam, Oudkarspcl, f 13. Perc. 8. De Xoordermarktbond, Noordschanvoude, f 10.-. Perc. 9. Fa. Vroegop. Noordschanvoude, f 10.—. Perc. 10. Dezelfde, f 10.—. Perc. 11. Dezelfde, f 10. De overige perceelen zijn opgehouden. De verhuring geschiedde voor 1 jaar. Het woonhuis van den lieer P. Deutekom, be« woond door E. de Boer, bij de Mosselenbrug, dat aan gekondigd was voor verkoop, 'is'niet""nangoboden. Een cn ander ten overstaan van notaris Joh. W« C. Kroon, te Zuidscharwoude: De nieuwe Cinema „Kolhorn" zal ook hier een voorstelling geven en wel a.s. Zondag in de zaal van den heer P. Schenk. Vertoond zal worden het groote filmwerk „De Tijger van het Circus Turini". Nadere bijzonderheden volgen per advertentie. GEMEENTE WIERINGERWAARD. Ingeschreven over de maand October 1930. Geboren: Geene. Gehuwd: C. van Niéuwkoop. 29 jaar en Sietske de Jong, 22 jaar. Overleden: Neeitje Eriks. echtgen. van J. van Eeten, 78 jaar. Ouderavond O. L. School I, School en Huls, was het onderwerp, dat de heer G. 't Hart gekozen had voor een inleiding op den Woensdag j.1. gehouden ouderavond. Het is een onderwerp, zei spr. dat al van veel kanten en bij veel gelegenheden bekeken is, doch dat nooit te veel in het licht van do belangstel ling gezet kan worden. Het bekende artikel uit de wet op het lager onderwijs spreekt van de verstandelijke en. lichamelijke ontwikkeling en van de zedelijke opvoeding Dat artikel legt dus aan de school een tweeledige taak op: zij moet zijn een onderwijsinrichting, doch ook. en niet in de laatste plaats, een instituut van opvoeding. Wil de school de haar opgelegde taak kunnen voibren- gen, dan is, vooral met het oog op de zedelijke opvoe ding samenwerking van ouders met de onderwijzers en eventueel de'geestelijke onontbeerlijk. Die samenwerking is natuurlijk alleen mogelijk wanneer tusschen dc ver schillende opvoeders een band bestaat, een wedcrzijdsch vertrouwen en ouders en onderwijzers, achting voor el kaar hebben. Op velerlei gebied is contact tusschen bei den wenschelijk en mogelijk. We zullen de vele voorbeel- Of 50. Over heuvels dreef de jongen verder, Over land, een blokkendoos gelijk, O, dacht onze Pim als 'k daar mocht rusten, Was ik den koning zelfs te rijk. Opeens werd hij tegengehouden, Zijn vlucht plotseling gestaakt. Met den stok was de arme jongen In de draden vastgeraakt.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5