De D0X in ons land. Werkster Plaatselijk Nieuws. Vergadering Schagen's Middenstands- vereeniging. Nagekomen Berichten. Mijnramp in Ohio. Marktberichten. Advertentiën. Chrysanten. Breimachine Een flinke In 'n Oogwenk is de Jeuk verdwenen! De SCHAKER LEESBIBLIOTHEEK biedt U keuze uit pl.m. 1000 werken. Geopend Zaterdags van 4—6 uur, in een lokaal van de Ned. Herv. Kerk. Leesgeld 4 ets. per boek en per week. SCHAGEN TEN VOORBEELD. Gisteren had de directie van het Theater Royal alhier de burgemeester van Krommenie met diens wethouder, benevens een architect, op bezoek. De bedoeling van dit bezoek was om eens een kijkje te nemen in het Theater Royal, voornamelijk wat betreft de verplaats bare vloer, welke met zijn stoelen en al onder het tooneel wordt gerold, en waarna de dansvloer te voorschijn komt. Zooals bekend, is het Theater Royal te Schagen de eenige bioscoop en schouwburg in Neder land, die een dergelijke inrichting bezit. We vernamen, dat bij de gemeente Krommenie bij de stichting van een gymnastieklokaal, tevens vereenl- gingsgebouw, plannen voorzaten, om een dergelijke in richting aan te brengen. Vandaar het bezoek aan Schagen's theater, waarover ze zeer enthousiast waren. De bezichtiging had plaats onder leiding van Burge meester Cornelissen. AANVRAAG GROND OP HET HEERENBOSCH. Naar wij vernemen heeft de heer N. J. C. van Geelen alhier bij het gemeentebestuur een aanvraag ingediend voor grond-aankoop op het Heerenbosch. Het betreft een perceel grond, groot 6 bij 24 meter, gelegen aan het plantsoen, dat uitziet op de Landbouwstraat Het zou de bedoeling van den heer Van Geelen zijn, om hier zelf te gaan wonen. Zijn zoon zal de zaak dan verder drijven. Woensdagavond hield de Schager Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging een ledenvergade ring in het café De Beurs, van den heer C. Boontjes, waar 25 leden present waren. Voorzitter de heer Schmalz. Na opening met welkomstwoorden, herinnerde Voor zitter aan den zoo prachtig geslaagden feestavond van het 25-jarig jubileum en dankt de feestcommissie, de hee- ren C. Roggeveen Cz., Joh. Rotgans, A. M. Kossen en G. Koning voor hare vele bemoeiingen. Ook de Winkel weekcommissie werd dank gebracht. Tevens herinnerde spr. aan het belangrijke raadsbesluit inzake de bijdrage voor het Kanaal, en bracht hij dank aan Gemeentebe stuur en Raad voor dit besluit. De notulen worden goedgekeurd. Uit de mededeelingen van den Voorzitter diepen we op, dat inzake nachtstroom een onderhoud met den bur gemeester had plaats gehad; dit onderwerp had de aan dacht van het gemeentebestuur. Verschillende Ingekomen stukken passeeren de revue. Op verzoek van den heer M. Geel is adhesie betuigd aan zijn verzoek om verlenging van concessie voor zijn auto busdienst WieringenSchagen. Aan het bestuur der Ambachtsschool te Den Helder is bericht dat het invoeren van een leervak voor onder wijs voor auto- en rywielreparateurs zeer gewenscht is. Op verzoek is aan den heer C. W. Deenik wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd op de meest eervolle wijze ontslag verleend tegen 11 Dec. a.s. als Directeur-leeraar der Handelswlnteravoridschool, met dankbetuiging voor de velo bewezen diensten. Voorzitter voegt hieraan eenige waardeerende woorden toe. Administratio Middenstandswoningen Daarna brengt de heer J. Schoorl Pz. verslag uit van de exploitatie der Middenstandswoningen over het boek jaar 19291930. De woningen waren alle verhuurd, zoo dat geen huurderving plaats had. Een paar huuraanvra- gen zyn nog aanwezig. Het onderhoud was nogal hoog geweest, n.1. f 903.10. Afgelost is f 800, zooals elk jaar. De totale aflossing is nu f 4392.50. De huurpenningen be liepen f 61S0; er bleef een winst van f 162.65, waardoor de reserve stijgt tot f 1850.22. Tevens wordt overgelegd de begrooting waarop het onderhoud is geraamd op f 1800, waardoor f 668.39 bij drage uit het reservefonds noodig is. De administrateur brengt in dit zijn laatste jaarver slag dank aan de heeren Houtlosser en Koning (com missie van beheer), voor de prettiga samenwerking. De heeren Buiskool, S. de Vries en J. A. v. Ketel had den de boeken en bescheiden nagezien en alles in de beste orde bevonden, en adviseerden tot goedkeuring en decharge, met dank aan den administrateur. Hiermede -ging de vergadering accoord. Eesprokcn werd nog de raming van f 1800 voor onder houd, dat werd hoog gevonden. Toegelicht werd, dat de woningen geschilderd moeten worden. Het. feit, dat bijna f 700 uit het reservefonds noodig is, deed de vraag rijzen, of met de tegenwoordige huur de exploitatie zich dekt De Voorzitter dankte den administrateur bij diens afscheid voor het vele goede werk, in deze gedaan. De commissie van onderzoek werd tevens dank gebracht. De heer Houtlosser dankte op zijn beurt den heer Bchoorl voor de prettige samenwerking. De heer Van Ketel wees op een uitdrukking in 't verslag van den administrateur, dat het allicht zijn laatste zou zijn Hy vroeg of het bestuur pogingen had gedaan, den heer Schoorl van zyn besluit tot ontslag terug te doen komen en zoo niet, of het dan den heer Schcorl wilde vragen, of hy persé op zijn standpunt blyft. Voorzitter wees erop, dat de ontslag-aanvrage reeds 19 Aug. is ingekomen, het had eenige verwondering ge wekt, dat dit tegen 1 Jan. was, ofschoon het boekjaar anders is. De commissie van beheer had opdracht, de zaak nog eens met den heer Schoorl te bespreken. De heer Koning zegt, dat de datum 1 Jan. geen be zwaar bleek en dat 't z.i. niet op den weg der beheers commissie ligt, te gaan vragen op een genomen ontslag terug te komen. Wie ontslag vraagt, heeft daarvoor zijn motleven. Spr. zou voor zich darr niet op terug komen en verwacht een dergelijk stimdpunt ook van een ander. Voorzitter zegt dat dit ook de opvatting van het Be stuur Is. Na verschillende besprekingen meent Voorzitter te megen concludeeren, dat deze ontslag-kwestie in een te ver gevorderd stadium is om erop terug te komen. Een oproeping voor gegadigden als administrateur zal werden gedaan. Is de heer Schoorl weer gegadigde, dan kan hij solliclteeren. Vervolgens worden als commissie voor 't volgend jaar tot 't nazien der rekening van de Middenstandswonin gen aangewezen de heeren Buiskool, D. Raat en W. H. Krimp. De heer Buiskool deelt vervolgens mede, dat van de E.M.I.H.U. f 210.10 aan de plaatselijke vereenigingen toekomt. Hij stelt voor, hierin f 75 bij te dragen aan de Winkelweek-commissie, die dit bedrag vermoedelijk ts kort komt, en welk bedrag zty anders zou moeten vragen aan de vereenigingen. Het resteerende bedrag te verdeelcn als volgt: f 50 aan de Middenstandsvereeni ging, f 50 aan Algemeen Belang en f 35 aan de Hanze. Dit voorstel verwerft de algemeene instemming. Den heer Bulskool wordt dank betuigd voor zijn vele bemoeiingen als secretaris der E.M.I.H.U. Verlaging staangelden Marktstalletjes. ttcr zegt dat in de bestuursvergadering bespro ken is het voorstel aan den Gemeenteraad door B. en IV. gedaan, om de staangelden voor Donderdag van de marktstalletjes terug te brengen van f 0.50 tot f 0.25 Eerste étappe van de vlncht over den Oceaan. De start. (Zie ook de foto-pagina in dit nummer. Gistermorgen is het groote Duitsche Domier-vlieg- schip, de DÓ X, uit Altenrhein aan het Meer van Constanz vertrokken naar Amsterdam, waarmede de eerste étappe van een vlucht over den Oceaan naar New York is aangevangen. Op de startplaat heerschte gistermorgen al heel vroeg een levendige bedrijvigheid en wanneer ten slotte de bemanning, bestaande uit 10 koppen met als commandant kapitein Christiansen, aan boord is, wor den de motoren aangegooid. Statig taxict de Do. X naar het midden van het Meer van Constanz. Even later beginnen de motoren op volle kracht te loopen, de vliegboot glijdt door het water, dat hoog tegen den boeg opstuift. Dan, na een betrekkelijk korten aanloop, verheft het vliegschip zich majestueus in de luoht. De vlucht naar Neder land is begonnen. Na een voorspoed! gen tocht van zes uur te Sohellingwoude bij Amsterdam gedaald. Het verloop van de vlucht. Het Dornier vliegschip „DO X" is gistermiddag om 4.48 uur te Schellingwoude bij Amsterdam gedaald. Het is huiverig-koud aan hot Buiten-IJ en de dui zenden menschen die nieuwsgierig naar het vlieg schip uitzien, staan diep in hun kragen gedoken. Tientallen auto's brachten hoe langer hoe meer be langstellenden aan. de schutsluizen zaten bijwijlen vol met dichtbevolkte motorbooten en bootjes. En steeds meer menschen verdringen zich op de dijken. Do „Do X" in zicht. Het zal zoo ongeveer kwart over vieren geweest zijn, aldus een medewerker van het Hsbl., dat een van ons plotseling, wijzende met den vinger naar het zuidoosten, iets zeide van: zou 'm dat kunnen zijn? Heel in de verte over Pampus lag als een liggend streepje in een grauwe wolk, laag genoeg naar wij meenden, iets vreemds. Het was niet te zien, dat het bewoog, maar het werd allengs grooter, zoodat de on derstelling niet zoo gek was, dat het inderdaad de Dornier was. Iets van een onderdrukt gebrom begon ons in de ooren te klinken, een regelmatig grommerig geluid, dat alleen veroorzaakt kon worden door zware mo tormonsters in de lucht. Het kwam nader en nader en het „ding" werd in dien tusschentijd grooter en grooter, het was inderdaad de verwachte vogel. De vormen werden hoo langer hoe beter te onderschei den, je zag onder den geweldigen vleugel het scherp geteekende profiel van de boot en daar bovenop, heel hoog als een fijne kam nog, de motorgondels. Als een fijn silhouet teekende de DO X zich af te gen den wazigen hemel. Werd grooter en grooter, het geluid van de motoren zwol aan tot een geweldig ge donder, de patrijspoorten kwamen te zien en de reu zenletters onder tegen den vleugel: D 1929. Daar vloog dan dat wonderding, waarvan wij zooveel ge lezen hadden en waarover de enkele gelukkige, die het te Altenrhein had gezien, ons zoo enthousiast ver teld had, boven onze hoofden. Majestueus, machtig, machtiger dan iets wat wij ooit in de lucht gezien hadden. Bovenal schooner tevens. Wij hebben hier per M2., zulks In verband met den wensch van den Bond van Marktkooplieden, die dan als tegenprestatie den boycot der Zaterdagavondmarkt zullen opheffen* en hun steun daartoe zullen verleenen. He»t Bestuur verneemt gaarne den geest der vergade ring. om dan advies aan den Burgemeester uit te bren gen. Hierna volgen zeer langdurige besprekingen waaraan door velen wordt deelgenomen. Eenerzijds wordt krachtig aangedrongen op de ver laging, omdat de staangelden hier hoog zijn en dus de houding van de marktkooplieden verdedigbaar wordt geoordeeld. De Zaterdagavondmarkt moet op deze wijze gesteund worden. Anderzijds wordt betoogd, dat het niet aangaat, verband te brengen tusschen de Zaterdag avondmarkt en de Donderdagsche staangelden. Voor de Zaterdagavondmarkt wordt tijdelijk heelemaal niets geen staangeld betaald, en desondanks komen de stand werker-s niet. Gevreesd wordt, dat dit evenmin het geval zal zijn, als de staangelden Donderdags werden verlaagd. De Bond kan zijn leden niet verplichten, Za terdags naar Schagen te gaan. en men vreest dat het doel alleen maar is, om te komen tot verlaging van de staangelden voor den Donderdag. Het offer, dat de gemeentekas zou moeten brengen, en dat op f 600 wordt geschat, wordt te zwaar geacht. Medegedeeld wordt nog dat Schagen met zijn staan geld voor de Marktstalletjes in ons land aan de spits staat (met Eindhoven alleen ook met 50 cent per M2.) Overal is 't lager. Het slot van de langdurige besprekingen is. dat 3 voor stellen In stemming worden gebracht: le. De Donderdagsche staangelden verlagen tot f 0.25 per M2.. Voor 6, tegen 15, dus verworpen; 2e. verlaging met f 0.10, dus f 0.40 per M2. Voor 8 te gen 13; dus verworpen. 3e. Marktgelden Donderdags te handhaven en voor de Zaterdagavondmarkt gratis. Voor 12 tegen 4, blanco 6, alzoo aangenomen. In dezen geest zal Voorzitter aan den burgemeester het advies dezer vereeniging uitbrengen. Drie nieuwe leden worden vervolgens aangenomen. By de rondvraag wordt geïnformeerd, wie den nieuwen administrateur der woningen benoemt Voorzitter antwoordt: Het Bestuur. Ook wordt nog gevraagd of 't niet goed zou zijn re clame te maken onder de Zuiderzeewerkers, die veeial via Schagen reizen, opdat zij bij hun tijdelijk verblijf hier de adressen weten. Voorzitter oordeelt beter dat Ieder voor zich in deze actief is. Hierna sluit Voorzitter de bijeenkomst, met de opwek king tot allen om wakker te zijn voor de belangrijke gebeurtenissen, die naar wij hopen binnenkort voor Scha gen zullen aanvangen. NOORDSCHABWOUDE. Tulnbou wlezln g. Woensdagavond werd vanwege de tuinbouwvereeni- ging „De Eendracht" te Oudkarspel en de tuinbouw- vereeniglng „Tulnbouwbelang" alhier, de eerste lezing op tuinbouwgebied in dit seizoen gehouden in de groote zaal van „Concorda" alhier. Een vrij talrijk publiek, hoofdzakelijk bestaande uit de leden der beide ver eenigingen, waren aanwezig. De w.n. voorzitter van de vereeniging „Tulnbouw belang", de heer Ootjers, opende met een hartelijk woord van welkom, in het bijzonder tot den spreker van dezen avond, den heer H. Balk Wz. te Amsterdam, Spr. uitte zijn genoegen over de goede opkomst, daar de verwachting in dezen tijd van kool thuis halen, niet zoo groqt was Spr verheugde zich er over, dat zoovele jongeren aanwezig zijn, daar het wel van het grootste belang is, dat de jongemenschen worden ingelicht over de vraagstukken op tuinbouwgebied. Spr. riep ook nog een woord van welkom toe aan de heeren tulnbouwleeraren en anderen hier aanwezig, als mede aan de pers. de „Graf Zeppelin" kunnen bewonderen en die heeft op vele menschen een heel sterke impressie gemaakt. Op anderen weer niet, den meesten viel hij tegen. Maar dit ait was indrdaad geweldig. De groote Fokker F IX is een nietig ding in vergelijking met deze reuzenmachine en met dat Fokker-vliegtuig wor den toch al twintig menschen en nog heel wat last naar boven gesleept. Maar dit. Het is werkelijk een moment. Een oogenblik, dat je moet hebben beleefd om er de waarde van te kun nen beoordeel en. De verschijning van deze vliegboot beteekent een groot evenement in de vliegerij. De daling op het water. Spoedig daarop ging het vliegschip na eerst een cirkelvluchtje boven het IJ te hebben gemaakt, lang zaam zakkend naar het water, afglijdend in een prachtig tempo. Even slechts beroerdo het slanke schip het wateroppervlak, wipte toen als het ware iets op om vervolgens zijn boeg in de onbewogen op pervlakte te steken. Eén enkele geweldige boeggolf, even wat gekabbel, en de reus lag stil. Uit het mangat achteruit kropen na elkaar een paar van de bemanning met een vlaggestok, die schie lijk werd vastgesjord en even later werd daaran de Duitsche vlag voorgeiieschen. Wij hebben het dun doek, uit eerbied voor dit wonder van Duitsche tech niek eerbiedig gegroet Intusschen waren de vele motorbooten naderbij ge komen en weldra scharrelden die propvolgeladen booten om het gevaarte heen, zoo nu en dan klonk een spontaan hoevee over liet water. Zeker, over de hartelijkheid van de ontvangst te Amsterdam zal de bemanning van de Do X niet mogen klagen. Getrokken door de sleepboot van de marine en ver gezeld dor al die stampvolle motorbooten, werd de vliegboot langzaam aan verhaald naar de boei, waar intusschen de marine alles geprepareerd had. Het vastmaken vorderde niet veel tijd, zoodat nog voor vijf uur het gevaarte voor anker lag. Vervolgens had de begroeting met de Nederland- sche autoriteiten plaats. Uver het verloop van den tocht vertelde dr. Tilger- karaj», perschef aan boord van de Do X, dat de vlucht naar Amsterdam voorspoedig geweest was. Boven Keulen, aldus dr. Tilgerkamp, hadden we even pech. O, niet ernstig, maar we zullen de oor zaak toch moeten vinden. We hadden namelijk last om draadloos met Nordeich in contact te komen. Bo ven Keulen hebben we ook geprobeerd een telefonisch gesprek aan te knoopen met den burgemeester, doch wij konden dezen wel verstaan, maar hij ons niet. Boven Bonn en Keulen werden we reeds veront rust door intredende duisterenis. En in Duisburg za gen wij zelfs de eerste lichten in de stad ontsteken. Eindelijk om 4.30 passeerden wij bij Lobith de Noder- landsche grens, zoodat wij ongeveer in één uur van de grens naar Schellingwoude zijn gevlogen. De Do X ziette direct koers naar Nijkerk en dit stuk was, wat het zicht betreft, wel zeer slecht. Plotseling doemde de Zuiderzee op .onder een schitterende lucht en de bemanning was buitengewoon enthousiast, toen zij voor het eerst zout water onder zich kreeg. Verder is er weinig te vertellen. Wij vlogen regelrecht naar Schellingwoude en de rest weet u." Zooals bekend blijft het vliegschip no geen paar dagen in ons land, cm vervolgens naar Southampton, Le Havre, La Coruna en Lissabon te gaan, en van daar den sprong naar de Azoren te maken en via de Bermuda-eilanden Amerika te bereiken. Spr. deelde mede, dat de voorziter van Tulnbouwbe lang, de heer Barten, verhinderd was, tegenwoordig te zijn. Hierna gaf spr. het woord aan den heer Balk, die als onderwerp had gekozen: Bemesting, speciaal kali bemesting in den tuinbouw. Na de lezing wordt overgegaan tot het vertoonen van eenige films, waarin een beeld wordt gegeven van deze grootsche industrie. Voorts worden eenige komi sche films vertoond, welke een propagandistisch doel beoogen voor kalibemesting. Het slot van de film zegt: dat kali geeft: quantiteit en qualitelt Eenige vragen worden den spr. nog gesteld, waarna de voorzitter met een woord van dank aan den spr. en den opgekomenen, tot sluiting overgaat OUDE NIEDORP. In het afgeloopen kwartaal werden In het veefonds alhier verzekerd 410 runderen, waarvan 3 stuks werden afgekeurd. De omslag werd vastgesteld op 0.2 pet voor de maanden Augustus en September en 0.15 pet. voor de maand October. Dit is gemiddeld berekend per drie maanden per rund f 1.60. NIEUWE NIEDORP. Nadat deze week de aanbouw en uitbreiding van het uiterst moderne Fotographlsche atelier van onze plaatse lijke fotograaf den heer Arpad Moldovan gereed is ge komen, zijn wy zoo vrij geweest eens een kijkje te gaan nemen. Wij merkten al spoedig, dat onze belangstelling door de heer M. op hoogen prijs werd gesteld; wij werden dan ook met de meeste voorkomendheid en bereidwilligheid ontvangen. Op onzo desbetreffende vraag verklaarde de heer M. ons, dat hijzelf het wel een eenigszlna gewaagde onderneming heeft gevonden aan een en ander een groot bedrag ten koste te leggen In dezen ongunstlgen tijd. Maar ik moet met den tyd mee, en de uitbreiding en moderniseering was noodzakelijk, aldus de heer M. We kunnen niet nalaten onze bewondering uit te spre ken over de ondernemingsgeest van onzen fotograaf. De betimmering aangebracht van geperste boomschors Is keurig afgewerkt, terwyl de afschildering artistiek en smaakvol is uitgevoerd. Terwyl de aangebrachte cen trale verwarming tot in alle afdeellngen aangenaam aandoet. En daarbij de vele zeldzaam mooie fotografische opnamen als wandversiering, maakt het alles tot een volmaakt geheel. En aldus drukten wij ons ook tot den heer M. uit. Waartegen deze nog eonigszins protesteerde. Neen, het Is nog niet geheel volmaakt, dat zal het pas zijn als de leiding die reeds door het geheele gebouw heen, voor niet minder dan dertig lichtpunten is aangebracht, aan het electrisch net zijn aangesloten, dan ja, dan (aldus de heer M.) laat de volmaaktheid niets meer te wenschen over, dan is het af. Met een hartelijk woord van afscheid, gingen wy dan heen ons compliment makend voor de keurige inrichting en met bewondering voor het enthousiasme waarmede de heer Moldovan de toekomst tegemoet gaat Dat het hem goed moge gaan! 150 arbeiders opgesloten. Reuter seint uit Athens, in den Amerikaanschen staat, Ohio: In de mijn Millfield zijn 150 arbeiders tengevolge van een mijngasontploffing opgesloten. Moeilijkheden bij de reddingspogingc Nader verneemt V.D. omtrent de ramp uit New York: De ontploffing in een kolenmijn bij Millfield had ongeveer GO meter onder de oppervlakte plaats, in een schacht waarin 300 mijnwerkers bezig waren. Om streeks 170 arbeiders konden ongedeerd in veiligheid gebracht worden, terwijl de overige personen, o.w. zich ook de directeur der maatschappij en drie leden van het hoogcrc personeel bevinden, ingesloten zijn. De bergingswerkzaamheden worden door een brand, die onmiddellijk na de mijngasontploffing uitbrak, zer bemoeilijkt. Voor den ingang van de mijn spelen zich hartver scheurende tooneelen ef. Tallooze verwanten van de ingeslotencn wachten met spanning op de berichten van de in de mijn afgedaalde reddingcolonnes. Het bergingspersoneel heeft met groote hitte in de mijn te kampen. Volgens de jongste berichten zijn er 140 mijnwer kers ingesloten. De hoop op redding moet zeer ge ring zijn. DE OORLOG DER MISDADIGERS IN DE VEREENIGDE STATEN. Reuter seint uit Newark (New Jersey): John Posselli die in de misdadigerswereld bekend stond als „de Aap", is in het ziekenhuis aldaar dood geschoten, waar hij een toevlucht had gezocht voor behandeling van minder ernstige verwondingen. De aanvallers zijn ontkomen. Samuel Kleinberg, een alcohol-smokkelaar, is eer gisteravond te Hoboken doodgeschoten uit een snel passeerenden auto. SCHAGEN. 6 Nov. 4 stuks paarden f 100—200, 40 geldekoeien (magere) f 210—335, 60 idem (vette) f 300—450, 61 vaarzen f 200 260, 60 giaskalveren f 70150, 26 nuchtere kalveren f 12—30, 62 Idem vete f 3642, 322 overhouders f 2735, 2 bokken en geiten f 614, 30 varkens magere f 2436, 57 idem vette per Kg. f 0.4S0.51, 135 biggen f 14 23, 16 konynen f 0.502.50, 55 kippen f 11.50, haan tjes f 0.75—2.25. EIERVEILING, SCHAGEN, 6 Nov. Aangevoerd zyn: 65 partijen 21800 stuks kipeieren, 32 partyen 850 stuks eendeieren, 7 stuks kalkoeneieren. De prijs liep van: kipeieren f 8.309.70, kleine f 6.707.40, bruine f 8, eendeieren f 6.206.40, kalkoeneieren f 10.40 De veiling duurt voort. ALKMAAR, 5 November 1930. Op de gehouden najaarsveemartk waren dit Jaar aan gevoerd 2148 koeien. De prijzen waren als volgt: melk koeien f 350425, geldekoeien f 180—380. De handel in koelen was stug doch prijshoudend; Geldevaarzen f 160- 240, kalfvaarzen f 180—260, graskalveren f 80150, stieren f 150—225. Het aantal kalveren en stieren was 512. De handel ln vaarzen, graskalveren en stieren was goed. Verleden jaar was de aanvoer 2812 runderen en 568 kalveren. AMSTERDAM, 5 November 1930. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 236 vette kal veren, le kw. 100110 ct., 2e kw. 9298 ct., 3e kw. 84 90 ct. per Kg. levend gewicht, 31 nuchtere kalveren f 1218 per stuk, 400 varkens, vleeschvarkens 90110 Kg, 6667 ct., zware varkens 6466 ct., vette varkens 6264 ct., per Kg. slachtgewicht. AMSTERDAM, 5 November 1930. Aardappelen (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bonten f 3.504, blauwen f 3.40—4, bl. eigenheimers f 3—3.25, eigenheimers f 2.80—3, blauv.e poters f 22.25, bonte poters f 2—2.25, Bevelanders f 2.402.60, Vlaamsche Zand-Industrle f 2.252.40. eigen heimers f 2.80—3, Noord-Holl. eigenheimers blauwe f 2.50—2.60, HUlegommer zandaardappelen f 2.80, Drent- sche eigenheimers f 2.103.50, Flakkeescho eigenhei mers f 3.103.20, Spuische eigenheimers f 3.20—3.30, Friesche borgers f 2.903 per H.L. ALKMAAR. 5 Nov. Andijvie f 0.30—2.40, bloemkool I 6.50-16.90, II f 1.50 2.90, gele kool f 16, groene kool f 3—8, knolsclderle f 4.305.40, Chln. kool f 0.202.40, roode kool f 1—5 per 300 stuks, bieten f 2.70, spruiten f 518, uier. f 1.90 - 4.20 per 100 Kg., peren f 8, snyboonen f 20.4022.10, wit lof I f 11—14, II f 5—7 per 100 pond. prei f 4.90—5.70, slederie f 56.50, wortelen f 7.508.50 per 100 bos, pos telein f 0.85, spinazie f 0.850.94 per bak. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Nov. Bloemkool lc soort f 5.60—7.40, 2e soort f 1.60—2.50, reuzen f 10.2015.70, per 100 stuks, roode kool f 1.70— 3.90, gele kool f 1.20—2.90, witte kool f 0.87—1, Deen- scne witte kool f 1.502.10, grove uien f 33.30, uien f 2.10—3.10. drielingen f 1.10, nep f 3.50—3.90, peen f 2 —2.10, drielingen f 4.30 per 100 Kg. Aanvoer: 6200 stuks bloemkool, 22000 Kg. roode kool, 17000 Kg. gele kool. 23000 Kg. witte kool. 29000 Kg. Decn- sche witte kool, 6500 Kg. uien, 1500 Kg. peen, 175 Kg. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE. 5 Nov. Schotsche muizen f 2.503.20, grove muizen f 2.50 2.80, eigenheimers f 4, drielingen f d.60, uien f 2.402.90, drielingen f 1.30. grove f 3—3.20, peen f 1.80—2.20, ram menas f 2.40, roede kool f 1.40—5.30. witte kool f 0.70 —1.20. gele kool f 1.60—3.10, D. witte kool f 1.20—2.20, per 100 Kg., wltkrop f 1, bloemkool f 7.80—13.90 per 100 stuks. Aanvoer: 1900 Kg. aardappelen, 7500 Kg. uien, 2600 Kg. peen, 600 Kg. rammenas, 38400 Kg. roode kool, 10000 Kg. witte kool, 3000 Kg. gele kool, 8200 Kg. D. witte kool, 1200 stuks wltkrop, 2100 stuks bloemkool. WARMENHUIZEN, 5 Nov. Aanvoer 4100 Kg. witte kool t 0.90 per 100 Kg. Vanaf heden verkrijgbaar SNIJ BLOEMEN, div. kleuren. Ook planten in pot. Kweekerij J. M00IJ, Schoorl, Voorweg O 181. Te koop: een bijna nieuwe Wikuna Rond met alle toebehooren en leerboek. Brieven onder lett. M, Bureau v. d. blad. gevraagd, vooralle werkdagen. Inlichtingen zijn te bekomen aan het kantoor van „DE TI«JD- OEE8T" te Winkel. Misschien komt het U overdreven voor, tóch Is het waar. dat ge de ondrage lijke jeuk, die door huidaandoeningen veroorzaakt wordt, direct kunt bedaren. De eerste druppels d.d.d. een be roemd geneeskrachtig middel legen huidaandoeningen brengen dadelijk verlichting, d.d.d. dringt diep In de poriën der huid en doodt daar de ziekte kiemen d.d.d. is geen vettige zalf, maar een heldere vloeistof. Het wordt met succes aangewend tegen ekzeem, uit slag. brand en andere aandoeningen der huid. Koop nog heden een flacon van i 0.75 en f 2.50 bij Uw Apoth. en Drogist. DaDaD» ondersteunt de heilzame 7CrD werking der D.D.D.-Vloci- A c K stof en houdt de huid gezond. 11.— pci stuk. B 3

Schager Courant | 1930 | | pagina 7