W1ER1NGEN NIEUWE N1ED0RP HEERHUGOWAARD LANGEND !JK ZJJ F E VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. De autobus van Beliecom door de stoom tram Bergen—Bergen aan Zee aangereden. ANNA PAÜLOWNA. Boerderij verbrand. Vrijdagmiddag omstreeks kwart over 12 brak brand tilt in de boerderij van den heer C. Koopman aan den Zuiderweg. alhier. De motörbrandspuit was spoedig ter plaatse en kon den schuur en eenige hooi- en stroo- klampen behouden. Van de boerderij, waarvan de overblijfselen nog den geheelen avond moesten worden natgehouden, staat nog slechts het vierkant overeind. Door de snelheid waar mede het vuur zich verspreidde, kon noch den inboedel, noch den boerderij-inventaris gered worden. Het vee liep nog in het land. De oorzaak van den brand is onbekend, verzekering dekt de schade. Hollandsche Maatschappij van Landbouw. De afdeeling Anna Paulowna van de Holl. Mij. van Landbouw vergaderde Vrijdagavond bij den heer H. Jonker. De heer C. Rezelman heette de talijk opgekomen le den welkom en verzocht den secretaris, den heer N. Raap, de notulen van de beide vorige vergaderingen te lezen. Deze werden onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deed de 'volgende mededeelingen: Er is heel wat gerst (waarschijnlijk wel meer dan 200.000 K.G.) geleverd aan de brouwerij tegen f 7,75 en f 8. De landbouwcursus is met 15 leerlingen begonnen on der leiding van de heeren N. Raap en J. Tromp. Het bestuur voert besprekingen met den heer Spaans, die eind November of begin December een lezing met lichtbeelden zal houden. Van het geleverde slakkenmeel is een monster geno men, dat een gehalte aangaf van 15.1. De leverancier nam daar geen genoegen mee. Ijlen tweede onderzoek gaf een gehalte van 15.9 aan. Hiernaar is uitbetaald, doch het geschil met den leverancier is nog niet geheel uit den weg geruimd. De heer Van Balen Blanken dringt er, naar aanlei ding van deze mededeeling op aan, dat de monsterne mer voortaan weer geregeld een verslag uitbrengt, over de door hem verrichte werkzaamheden. Het be stuur zal een instructie voor den monsternemer sa menstellen en dit punt daarin opnemen. Het bestuur wil voor het werk van den secretaris een afdrukmachine aanschaffen. De vergadering is daar in principe ook voor, doch wil eerst beslissen, als de juiste prijs bekend is, van een goede machine. Verschillende ingekomen stukken worden voor ken nisgeving aangenomen, zonder dat aanleiding geven tot discussie. Eenige circulaires van het hoofdbestuur ma ken daarop een uitzondering. Reeds eerder heeft het hoofdbestuur aan de afdeeiingen gevraagd, of zij het mogelijk en wenschelijk achten de aardappelafzet te centraliseeren, b.v met behulp van veilingen Op aan drang van de afdeeling Oost-Flakkee werd deze vraag herhaald en tevens geïnformeerd of voorlichting ge- wenscht is, omtrent stand van gewas, opbrengst per HA, aanwezige voorraden, marktprijzen en de voor- tiitzichtcn. Dit laatste wordt door de leden wel op prijs gesteld, maar voor het overige meent men hier goede prijzen voor de aardappelen te maken en gevoelt men geen behoefte tot centralisatie, doch acht die voor an dere streken wel van belang. Van de besprekingen over een geheime circulaire betreffende de crisismaatregelen mogen we natuurlijk niets mededeelen. We kunnen wel opmerken, dat men over het algemeen niet erg te spreken is over den gang van zaken. Dat kwam ook tot uiting bij de behandeling van het schrijven over het gebruik van inlandsche tar we. Men gelooft niet, iets te bereiken met de door bet hoofdbestuur voorgestelde maatregelen.. De gegevens, die het hoofdbestur vraagt over den crisistoestand zullen door het bestuur der afdeeling zoo volledig mogelijk verstrekt wordenD De heer Rezelman heeft al een globale berekening gemaakt voor een be drijf van 30 H.A. Hij kwam tot de concusie, dat (fr gemiddelde opbrengst per HA f 208 minder is, dan voor de crisis. Neemt men aan dat vroeger per H.A. f 100 winst werd gemaakt, dan heeft men nu dus per H.A. f 208f 100 f 108 verlies. Op 30 H.A. had men dus vroeger 30 maal f 100 is f 3000 winst, die men ongeveer noodig had voor levensonder houd. Stelt men thans het bedrag voor levensonderhoud op f 2000, dan komt men voor zoo'n bedrijf tot een ver- mogensverlies van f 2000 30 x f 108 f 5240, welk be drag nog door enkele factoren (speculatieve bouw) be ïnvloed wordt, en dus wat hooger of lager kan zijn, doch waaraan men toch wel een goede houvast meent te hebben. Ook dit jaar, zoo werd besloten, zal er bij genoegzame deelname, uitgaande van de afd. een cursus worden ge houden. Ds. Enklaar van Den Helder is bereid gevonden tot het houden van een achttal voordrachtavonden. Verscheidene leden gaven zich al op voor deelname; anderen zullen door een circulaire opgewekt worden, zich ook op te geven. Voor de Landbouwonderlinge wordt meegedeeld dat het voorschot voor de ziekteverzekering van f 1.60 op f 1.80 per f 100 loon is gebracht. Door de werkgevers kan 9 c. per f 10 loon ingehouden worden, met ingang van 1 November. Voorts deelt Voorziter nog mee. dat voor de ZCK een bijdrage noodig is vari 10 cent per aandeel en dan volgt de rondvraag. De heeren J Geerligs en Van Balen Blanken brengen het bouwen van arbeiderswoningen in den Oostpolder ter sprake. De door de woningbouwvereeniging aan de werkgevers gezonden circulaire, is moeilijk te beant woorden. De heer Rezelman zal in een vergadering van de wo ningbouwvereeniging de zienswijze van de l?den verde digen. Mocht tot bouwen besloten worden, dan zal aange drongen worden op het zetten van eenvoudige woningen, want een huurprijs van f 4.25 wordt te hoog geacht. De heer R R Waiboer wau graag weten of er animo was om wat meer actie te betoonen met het oog op de crisis; kan er niet eens met enkele andere afdeeiingen gezamenlijk vergaderd worden, vroeg hij. De heer Van Balen Blanken vond ook, dat men hier weinig aan de landbouwers kon merken, dat er een crisis is. Komt men echter op een algemeene vergadering dan komt men wel tot de conclusie dat het in verschil lende streken heel slecht is. Verscheiden leden meenden dat er van boven af te weinig gebeurt en betwijfelen, of de wil om te helpen wel bij de regcering aanwezig is. Men wou bij het hoofdbesutur aandringen den tot nu toe gevolgden weg te verlaten en tot daadwerkelijk optreden over te gaan. Voorzitter maakte o.a. de opmerking, dat die weg wel wordt Ingeslagen, door verschillende groepen arbeiders, die van een bepaald salaris moeten rondkomen, doch hij gelooft niet, dat iemand die, een verlies heeft van f 100 per bunder, maar over een zeker bezit beschikken kan, ook dadelijk gaat betoogen. Intusschen zei hij toe, dat het bestuur de vragen in de crisis-circulaires scherp zal be antwoorden. De heer Jb. van Duin informeerde of voor een jongen die bij zijn vader in dienst is, ook uitkeerlng bij ziekte plaats heeft en kreeg ten antwoord, dat dit alleen gebeurt als die zoon als arbeider op de loonlijst voorkomt en dus ook premie voor hem betaald wordt. Daar verder geen vragen meer gesteld werden sloot voorzitter de vergadering. Het vleeschtfepot van den heer N. Goes, uit Den Helder, is door den heer T. Zon van den heer J. Muntjewerf overgenomen. BREEZAND. Vrijdagmiddag werd de politie gewaarschuwd, dat een hier langs de huizen ventende persoon onzede lijke handelingen pleegde ten aanschouwe van jonge meisjes, die in zijn nabijheid kwamen. De rijksveld wachter wilde tot arrestatie overgaan, doch de man was juist met de autobus naar Den Helder vertrok ken. Met een telefoontje was de politic in Den Hel der echter spoedig op de hoogte en het gelukte haar den gezochte in een logement aan te houden. Met den trein van half vijf werd hij overgebracht naar Anna Paulowna cn aldaar ingesloten. Reeds meerdere malen is deze 34-jarige zwerver, af komstig uit Hoorn, voor eenzelfde feit veroordeeld. Hij legde een volledige bekentenis af en zal ter be schikking van de justitie worden gesteld. Succes-nieuws. A.s. Zondag speelt Succes I thuis tegen Schagen I. Succes 4 gaat op bezoek bij B.K.C. 3. Beide elftallen komen om 2 uur in 't veld. Donderdag vlogen over onze gemeente 24 wilde zwanen in één koppel, van het Oosten naar het Wes ten. Volgens de ouderen is dit een voorbode van een strengen winter. Wij vernemen dat op de gehouden ringvergade- ring is besloten, om aan de Figuurzaagclub die in ge bouw „Land in Zicht" gehouden wordt, nog een ver- eeniging te verbinden, de z.g. Vierhoek jongens, die op vele plaatsen in ons land reeds werkzaam zijn. Op het werk van de Amsterdamsche Ballast- Maatschappij is Vrijdag wederom een ploeg grond werkers ontslagen. Dc smederij van dezelfde maatschappij is j.1. Vrij dag afgebroken; het personeel is ondergebracht in de cementloorls, om aldaar het bedrijf voort te zetten. DEN OEVER. Het eerste schip in de schutsluis. Vrijdagmorgen is het eerste vaartuig, al was het dan niet officieel, door de schutsluis gegaan. De drijvende bok van het bergingsbedrijf Van der Tak was in de sluispoot noodig en werd dit vaartuig via de schutsluis daarheen gebracht. Van de Zuiderzeewerken. Vrijdag is de baggermolen „Beverwijk 5" begonnen met het doorbaggeren van het Noordelijk gedeelte van den dijk om den sluisput, zoodat binnen afzienbaren tijd de verbinding tusschen het toekomstige IJselmeer en de Waddenzee tot stand zal zijn gebracht. Naar we vernemen, wordt de graanmalerij van de fa. van Herwerden onlangs door brand verwoest, wederom op dezelfde plaats opgebouwd. De bouw is opgedragen aan Gebr. de Heer te N. Niedorp, het timmerwerk; en aan de heeren J. Lodder, N. Niedorp en H. Blanken, Oude Niedorp. het metselwerk. LANGEREIS. Donderdag heeft het Nut Vriendenkring zijn nuts- avond gehouden in de zaal van den heer Modder aan de Langereis. Ondanks het prachtige weer was de opkomst niet groot, waar de Voorzitter de heer B. Verhoeve in zijn openingswoord, zijn spijt over uitsprak. Na dit openings woord werd een liedje gezongen door al de aanwezigen. No. 1 uit den ouden bundel, Amicitia, waarna de secre taris de gelegenheid krijgt tot voorlezing der notulen, die. behoudens een kleine toelichting van den voorzitter omtrent de verloting op de laatste bijeenkomst, onver anderd worden goedgekeurd. Hierna volgde het in stem ming brengen van de herziening van art. 10 van het Reglement. Het voorstel dat de bestuursleden elk jaar moeten aftreden en niet herkiesbaar zijn, werd verwor pen met 11 stemmen tegen en 9 stemmen voor. Dan volgt verkiezing van het bestuur, dat na ver schillende vrije stemmingen als volgt is samengesteld: Voorzitter, de heer B. Verhoeve, vice-Voorzitter de heer K. Zilver; Secretaris de heer E. Stapel; Penningmees teres Mevr. HooglandKorver (als eerste vrouwelijk be stuurslid). Mede bestuurslid is de heer H. Lak. Vervolgens werd een lezing gehouden door Mevr. Hoog landKorver, getiteld: Vergeten Schuld. Een mooie le zing, waar wel iets in zat. goed gelezen, en die gevolgd werd met de meeste aandacht. No. 65 uit Kun je nog zingen, zing dan mee, 'was het volgende., en dandan is de taart aan de beurt, de at tractie, welke in handen is gevallen van Mevr. Blokker. Nu is de beurt aan den heerP. de Wit met zijn bijdrage Het zoontje van den nette Papa, waar hartelijk om ge lachen is, het slot was ook mooi. Dan krijgen we den heer Galis met: Rijk en toch arm, een ernstig mooi stuk waar allen van hebben genoten. Hierna werd de volgende bijeenkomst vastgesteld en wel op 10 Dec. a.s. voor welke bijeenkomst zich voor bijdrage hebben opgegeven: Mevr. Lak en Mevr. Boot. Na het gemeenschappelijk zingen van: O Klokje, sluit de Voorzitter na een woord van dank aan hen, die heb ben medegewerkt aan deze bijeenkomst. Al was de op komst niet groot de gezelligheid was er, en de leden die zijn thuisgebleven, hebben wat gemist. Dus leden tot 10 December. GEMEENTE NIEUWE NIEDORP. Ingeschreven gedurende de maand October 1930. Geboren: Catharina, dochter van Geertje Verhage; Digera, dochter van Anthonie van der Gulik en Catha rina Meester; Jacob, zoon van Hendrik Berkenbosch en Helena Veldhuizen. Ondertrouwd: Jan Bos, oud 23 jaren, wonende te Hoog woud en Catharina Johanna Groot, oud 21 jaren, alhier. VEENHUIZEN. De afdeeling van den Bond voor Staatspensionnee- ring hoopt in December een propaganda-avond te hou den. Opgevoerd zal dan worden het nieuwe propaganda stuk „Avond". Leider der repetities is de heer H. Bruin, alhier. Door de gezamenlijke winkeliers en neringdoenden van den Langendijk zal met de komende Sint Nicolaas een groote St Nicolaasattractie worden opgezet, die door de wijze waarop deze gevoerd wordt, 'zeker veel sympathie bij het publiek van den Langendijk en daar buiten zal hebben. De plannen zijn bij contanten aan koop gratis bonnen verkrijgbaar te stellen, welke bon nen bij loting recht zullen geven op daarvoor beschik baar gestelde fraaie prijzen. Voorts zal St. Nicolaas in hoogst eigen persoon alle scholen aan den Langendijk bezoeken teneinde de kinderen met een tractatie te verrassen. We vernamen, dat sommige tuinbouwers hun perso neel tegen het eindigen van het dienstverband ontslag hebben aangezegd. Anderen hebben verlaging van loon in uitzicht gesteld of dit als voorwaarde van weder in huren genomen. Is het voor de schipeprij een heelen tijd stil geweest, de laatste weken is het bijzonder druk geworden. Dit vindt zijn oorzaak in het vervoer der kool uit de polders naar Langendijk. Met motoren en schuiten vol worden ze uit den Anna Paulownapolder, Waard en Groet, IJpol- ders Haarlemmermeer e.a. hierheen gebracht. Het lijkt er soms op, of er buitenom meer kool is geteeld dan aan Langendijk zelf. De aanvragen voor keuring van voor uitvoer bestem de uien moeten voor Noord-Holland buiten Amsterdam gericht worden aan den Hoofd-controleur van het U.C.B., den C. Balder te Noordscharwoude. Het is niet alleen voor onze tuinbouwers een zeer on- gunstigen tijd, doch ook voor tal van anderen, die op een of andere wijze hun welvaart afhankelijk weten van de uitkomsten in den tuinbouw. De vakmenschen klagen en de winkeliers ondervinden de gevolgen van de slechte tijden. In het bijzonder is het slap op de schui tenmakerijen. Ook voor de transportarbeiders is het bui tengewoon sleoht. Deze tooh hebben hun verdiensten in verhouding tot de hoeveelheden groenten, welke wor den ingeladen. Zoo drukt de crisis zijn stempel op vele bedrijven en lijdt een groot deel der ingezetenen van Langendijk door de zeer slechte uitkomsten van den tuinbouw. Voor den nachttelefoondienst hebben alle gemeenten, behalve Oudkarspel, de gevraagde subsidie verleend. Ook de beide veilingsbesturen hebben dit gedaan. NOORDSCHARWOUDE. Door het breken van den slinger is het uurwerk in den gemeentetoren defect geraakt en hooren wij reeds eenige dagen de klok niet slaan. Wij vernemen inmiddels, dat men tot reparatie is overgegaan. Hulppost- en telegraafkantoor. Omgang verkeer October 1930.. Ontvangen expresse 32, verzonden aangeteekenden 47, idem ontvangen 138, girostortingen 895, verzonden post wissels 125, ontvangen postwissels en postcheque 178, gedeponeerde borderellen 22, ter incasseering ontvangen kwitanties 527, belastingbetalingen 168, totaal aantal posthandelingen 2287, behandelde telegrammen 935, ver- kochte postwaarden f 1370,45, verkochte plak-, stati; stiek- en rentezegels f 589.84%, geldelijke omzet f 108042.23%. SCHAGERBRUG. Aan den heer C. Dekker, timmerman alhier, is op gedragen het bouwen van een woonhuis voor reke ning van den heer J. Oskamp alhier. T ZAND. De „Hollandia", Hollandsche fabriek van melkpro ducten en voedingsmiddelen te Purmerend, betaalde j.1. Donderdag aan hare leevranoiers te 't Zand en om streken voor de aan haar filiaal te 't Zand afgeleverde melk f 8.61 per 100 L. We vernamen, dat de heer J. Bisschop, machinist aan de Coop. Zuivelfabriek „Nieuw Leven" alhier, in gelijke dienstbetrekking is benoemd aan de Coop. Stoomzuivel- fabriek „Putten" te Putten (Gld.) Gister Vrijdag is de pont over het Noordholl. Kanaal, welke tijdens de reparatie der vlotbrug het doorgaand verkeer tusschen onze twee dorpsgedeelten zal onderhouden, in gebruik genomen. Alhoewel overzetten met tijdverlies gepaard gaat, is het voor hen die met zware vrachten rijden, toch nog een verbetering, aangezien over de slechte vlotbrug het hoogst toelaatbare gewicht 1000 K.G. bedroeg, teiwijl dit voor de pont 4000 K.G. bedraagt. OUDESLUIS. Naar wij vernemen, staat ons een avond van groo te kunst te wachten. De heer Buisman is nl. in on derhandeling getreden met het Groot Volkstooneel dat op het oogenhlik een tournee door Nederland maakt. Het buitengewone succes, dat dit gezelschap in den lande oogst, zoowel op het tooneel als voor de Radio, was aanleiding om te probeeren, of ook Oudesluis, waar men iets goeds waardeert, bezocht kon worden. Daar het voor het eerst is, dat een eer sterangs beroepsgezelschap voor ons op zal treden, en daaraan nogal wat verbonden is, wenschen wij den ondernemer succes toe, in de hoop, dat dit ex periment door meerdere uitvoeringen zal kunnen worden gevolgd. De bedoeling zou zijn een werk van den bekenden Herman Heijermans ten tooneele te brengen en wel in de maand Januari. Per advertentie zullen wij wel nader ingelicht worden. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 31 Oct. tot en met 6 Nov. 1930. Geboren: Adriaan, zoon van Willem Oele en Cornelia Bakker. Ondertrouwd: Sijbrand Gerben Grondsma, 23 jaar. lood gieter te Alkmaar en Henderika Bellis, 23 jaar, zonder beroep te Zijpe. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. Zitting van Vrijdag 7 November. Verdere behandeling der zaak verdaagd. In den avond van 20 Augustus omstreeks 8 uur, zou de autobus van den heer C. B„ door hem zeiven bestuurd en komende van Egmondbinnen, den on- bewaakten overweg oversteken te Bergen nabij den Komlaan, alwaar, destijds althans, hel uitzicht zeer onvoldoende was. De in aantocht zijnde stoomtram van Bergen werd door den heer B. niet tijdig ge noeg opgemerkt met het noodlottige gevolg, dat de bus in het midden werd gegrepen en door de locomo tief een aantal meters meegesleurd tot de vaart door de beklemming van de bus en een telefoonpaal einde lijk werd beëindigd. De dienstdoende machinist, het ongeluk voorziende, maakte onmiddellijk gebruik van de Westinghouse en vacumrem, wat echter niet kon verhinderen, dat de trein nog een oogenblik doorliep. De aanrijding, die ontzettende gevolgen had kun nen hebben, liep gelukkig af zonder persoonlijke ongelukken. De chauffeur de heer B. liep juist vrij en de eenige passagier, de aanvallige 9-jarige Joopie Baltus, die eerst achterin zat, was te voren reeds na bij den chauffeur gaan zitten, door welke verplaat sing het lieve kind voorzeker haar leven heeft te danken. Natuurlijk kwamen weldra een groot aantal be langstellenden op de plaats des onheils te zamen en onder hen bevond zich ook de in de nabijheid, in de Eeuwige Laan wonende Kantonrechter, die daardoor in staat was, zich een persoonlijk inzicht door eigen aanschouwing te vormen. Onnoodig er bij te voegen, dat het achterdeel van de bus volkomen was ver nield. Tegen den heer B. was een strafvervolging inge steld op grond van de omstandigheid dat hij over een spoorbaan was gereden op het moment dat een trein in aantocht was, wat hem uit den aard zijner betrekking niet vrijstond. Deze zaak werd heden behandeld en bracht heel wat abnormale drukte in het Kantonrechterlijk zaal tje. Een drietal getuigen a charge, benevens 6 ge tuigen a décharge waren op verzoek van mr. Po- lack uit Groningen, verdediger van verdachte, ge dagvaard. In de eerste plaats werd gehoord de diensfdoende machinist, die verklaarde geheel volgens voorschrift gebeld en gefloten te hebben. Hij had onmiddellijk geremd toen de aanrijding plaats greep. De verdachte daarentegen deelde mede, in de ca bine bellen noch fluiten te hebben gehoord. De 9- jarige Johanna Baltus, die verklaarde in het geheel niet geschrokken te zijn geweest, had evenmin het bellen of fluiten van de tram waargenomen. Na het ongeval werden een aantal het uitzicht ter plaatse belemmerende struikelt en boomen wegge kapt. Voorts werd met meer duidelijkheid het fluit signaal gegeven. De schilder v. d. Steen had wel bellen, maar geen fluiten gehoord. Hij zag de bus aankomen, doch meende dat Beliecom wel zou stoppen, daarom bleef hij in gebreke zijn hand ter waarschuwing op te steken. Had hij 't maar gedaan. De veldwachter Tamminga gaf toe dat het uitzicht vóór het ongeval onvoldoende was. Voor dien tijd werd alleen gebeld, mar nu hard gefloten. De jongejuffrouw Baltus, niets verlegen, legde de reeds door ons gereleveerde verklaring af, zij had er speciaal op gelet, dat geen signalen door de tram werden gegeven. Haar vader, mede aanwezig, had er nadrukkelijk naar gevraagd. Voorts werden nog eenige dames en een heer gehoord, voornamelijk over de kwestie van het a.1 dan niet voldoende sig naal geven. De verdachte zelf verklaarde nog, dat hij gewoonlijk bij dezen gevaarlijken overweg heel zacht reed en bijna geheel stil hield, juist ditmaal was hij door gereden. Toen hij de tram op zich aan zag komen, gaf hij direct vol gas en deze manoeuvre redde zijn en het leven van Joopie Baltus. Bij den aanvang van zijn omvangrijk requisitoir bracht mr. Brujes Tack, de ambtenaar, zijn dank voor den gelukkigen afloop van het ongeval. Hield daarop een tamelijk uitvoerige juridische beschou wing over de kwestie of hij in zijn actie al dan niet ontvankelijk moest worden verklaard en deed ten slotte, na het gebeurde in alle deelen te hebben na gegaan uitkomen, dat verdachte in geen geval kon gerekend worden een zoodanige bevoegdheid te heb ben, dat het door hem overtreden wetsartikel krach teloos zou zijn. Voorts wees het O.M. op de eigen er kentenis van verdachte en vorderde f 10 boete of 10 dagen. Mr. Polack, die eveneens zeide verheugd te zijn over den goeden afloop van het gebeurde, bestreed krachtig den ambtenaar, wat betrof de bevoegdheid van een bestuurder van een wettig toegelaten open baar middel van vervoer, om overwegen te berijden. In leder geval moest men dan voldoende weten, of een trein in aantocht was, wat in casu allerminst was bewezen. Pleiter ontkende ten stelligste dat vol doende signaal was gegeven. Voorts wees pleiter er op, dat de trein na de remming nog 50 meter was door geschoten. De verantwoordelijkheid berustte bij de spoorwegmannen. Bij den autobestuurder was over macht aanwezig. Ten slotte concludeerde pleiter vrij spraak. Volgde nog een geanimeerde ré- en dupliek, die tot gevolg had, dat de zaak werd geschorst en voor. onbepaaluen tijd werd aangehouden. ONDANK IS DES WERELDS LOON. De groentenhandelaar Petrus P. van Avenhorn had op 51 Mei zijn vrachtauto uit humanitaire over wegingen beschikbaar gesteld voor het vervoer van wei 20 peclsonen, wat op den Bergerweg de aan dacht had getrokken van de verkeerspolitie. Proces verbaal. werd volgens de regelen der kunst opge maakt en heden stónd de stevige, gemotorjaste heer P. terecht, betoogende dat bij gemeld vervoer abso luut geen geldelijk voordeel of eenig winstbejag nad voorgezeten. De heer Ambentaar was hiervan ook wel over tuigd en de Kantonrechter geert geregeld in derge lijke gevallen ontslag van rechtsvervolging, doch de autoverhuurders hadden over deze benadeeling in hun zaken geklaagd en dus had de Ambtenaar, steu nende op artikel 15 2de lid van de wet op de open- nare middelen van vervoer deze zaak nog weer eens aangebracht en requireerde hij f4 boete of 4 dagen, daarbij den wensen uitsprekende dat het clen heer Kantonrechter mocht behagen, schriftelijk von nis te wijzen, teneinde een principale beslissing uit te lokken, De Kantonrechter betoonde zich bereid en zal als nu over 14 dagen, dus 21 November, schrif telijk uitspraak doen. LIEFDADIGE LIEDEN WORDEN VERZOCHT OP. HUN ZAKKEN TE PASSEN! De niet verschenen mej. E. J. G. had te Alkmaar in de maand Augustus een collecte gehouden ten bate van verwaarloosde kinderen, die zouden wor den verpleegd in een gesticht van het zoogenaamde Nationaal Keddingsleger te Paasloo, nabij Blokzijl. Deze vertegenwoordigster der Christelijke Charitas, gestoken in een compleet verpieegstercostuum, was ook in het bezit van godsdienstige lectuur, en het gelukte haar vele liefdadigen te bewegen een min of meer belangrijke bijdrage voor dit mooie werk te geven. Onder meer ook mej. Rentenaar te Alkmaar, uie spontaan haar gift offerde. Nu was echter mej. Gr. niet in het bezit van de vereischte vergunning van den commissaris van politie en op dien grond werd dan ook een strafvervolging ingesteld en vor derde de ambtenaar heden tegen de niet verschenen dame het maximum f 15 boete of 15 dagen, die on verminderd door den heer Kantonrechter werd opge legd, voornamelijk omdat men hier te doen heeft met een uiterst t w ij f e 1 a c h t i g e zaak. Be doeld gesticht toch staat niet alleen materieel, doch ook moreel niet onverdeeld gunstig aange schreven en is-het van algemeen-belang een waar schuwing te doen hooren. Laat men in dit geval en ook in 't algemeen van dergelijke altruïstische personen vorderen, dat zij de vergunning van het commissariaat van politie, kenbaar door een duidelijk stempel, vertoonen. Als dan kan men zich overtuigen of de liefdegave in derdaad welbesteed is. EEN ZWAKKE VERDEDIGINGSMETHODE. De 23-jarige heer H. H. H., bankprocuratiehouder te Alkmaar, stond terecht op grond van het feit, dat hij op den Frieschen weg op 1 October links van den weg bad gefietst. Zijn verdediging, dat den slechten toestand van den weg de oorzaak was, terwijl het verkeer momenteel van geen beteekenis genoemd kan worden, zoodat de comparant het proces-verbaal kin derachtig geliefde te noemen, was niet krachtig gei noeg om de argumenten van den ambtenaar te ont zenuwen, zoodat veroordeel ing tot f 1.boete of 1 dag volgde. Doch met deze straf, hoe gering ook, nam de procuratiehouder 'geen genoegen en deed hij toezeg ging in hooger beroep te zullen komen, wat hem ver moedelijk meer last dan voordeel zal bezorgen. JE MOET MAAR ONGELUKKIG ZIJN. Een 34-jarig handelsreiziger, de heer Nic. Br., te Alkmaar, reed op 23 October te Alkmaar op zijn rij wiel in de Langcstraat, zonder dat het achterspat bord was voorzien van de voorgeschreven reflector. Het was natuurlijk al heel gauw kip ik heb je en werd den heer B. de gebruikelijke invitatie uitgereikt om voor den kantonrechter te verschijnen cn wel op de zitting van heden. Dc heer B., het gemis erken nende, beweerde evenwel buiten zijn voorkennis de reflector op den Westenveg verloren te hebben. Al daar had hij dit surrogaat inderdaad teruggevonden, zooals hij dan ook kon tooncn. Het kind lmd dan ook een zachten dood: f 1 boete of 1 dag. EEN AL TE GROOTE OPENHARTIGHEID KAN OOK SCHADELIJK ZIJN. De 35-jarige handelsreiziger, de heer Sijbrand H. te Alkmaar, had zich op 27 Oct. vergaloppeerd door te verzuimen onder den primitieven tunnel uit het Steentijdperk, nabij den Bergerweg te Alkmaar, van zijn rijwiel af te stappen. Deswege terecht staande, verklaarde hij de overtreding juist, doch was zoo ondiplomatisch er bij te voegen, dat hij wel drie we ken lang onder dien tunnel had gepeddeld, zonder het verbodsbordje op te merken. Deze mededeeling bracht een ongekende sensatie bij de heeren. De Amb ténaar was zelfs zoo geschokt in zijn strafrechter lijke gevoelens, dat hij niet aarzelde f 10 boete of 10 dagen te vorderen. Doch het record sloeg onze Kan tonrechter, door het opleggen van niet. minder dan f 12 boete af 12 dagen hechtenis, tot pijnlijke verba zing van den veroordeelde, die blijkbaar het vaste voornemen nam, in hooger beroep te zullen gaan.

Schager Courant | 1930 | | pagina 20