r De Competitie-wedstrijden. Tweede Blad. Gemengd Nieuws. Dinsdag 11 November 1930. 73ste Jaargang. No. 8763 De typhoon in Indo-China. Meer dan honderd slachtoffers. Het B.T.A. seint uit Parijs d.d. 8 November: Volgens een bericht van het Indo Pacific Ag. uit Saigon bedraagt het aantal menschen, omgekomen bij den wervelstorm boven de eilandengroep Poelo Condor, reeds meer dan 130. Daarbij betreft het nog slechts berichten uit afzonderlijke districten. Het s.s. „Gouverneur-Generaal Roume" is uit Sai gon voor de Poelo Condor-groep aangekomen. Het gebied van Camau, in Zuid-Cochin China, is ernstig geteisterd. Verduistering op groote schaal. Bij een spaarbank te Oslo. 400.000 Kro nen verduisterd. V.D. verneemt uit Oslo: Bij de spaarbank te Oslo zijn dezer dagen verduiste ringen ontdekt tot een bedrag van ongeveer 400.000 kronen. Als dader werd direct verdacht de 35-jarige Jirocuratiehouder Hyblin. Hyblin had juist ziekenver- of gevraagd, om naar hij zeide, in een sanatorium herstel te zoeken. Inplaats daarvan reisde hij echter naar Hamburg, vermoedelijk om te trachten vandaar per schip Europa te verlaten. Kort na zijn vertrek werden de verduisteringen ont dekt, waarna de recherche te Oslo zich in verbinding stelde met de politie te Hamburg. Hyblin had inmid dels er waarschijnlijk de lucht van gekregen, dat zijn verduisteringen ontdekt waren en besloot naar Oslo teerug te keeren om zijn directie ervan op de hoogte te stellen, in de hoop, daardoor misschien een rege ling te kunnen treffen en een strafvervolging te ver mijden. Kort na zijn terugkeer te Oslo telefoneerde hij den directeur van zijn bank, en maakte een af spraak met deze in zijn woning. Daar overhandigde hij den directeur de helft van het verduisterde be drag, de rest had hij, naar hij mededeelde, met spe culaties verloren. Inmiddels is Hyblin door de po litie gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Werldooze vrouwen in 'Engeland. Maar gebrek aan dienstboden. Herhaaldelijk is er in Engeland bedenking tegen geopperd dat er een groot aantal vrouwen werkloos waren en steun trokken, terwijl er een nijpend ge brek aarr-Tttenstboden is. Deze vrouwen kon echter geen verwijt treffen, dat zij geen werk als dienstbo de zochten. Het verrichten van huiselijke diensten valt niet binnen het stelsel van de verzekering te gen werkloosheid, en een fabrieksmeisje, dat dienst bode werd, kon, wanneer zij weer werkloos werd, géén steun meer krijgen. Juffrouw Margaret Bondfield, de vrouwelijke mi nister van arbeid, heeft nu echter verklaard, dat zij nieuwe regelen heeft vastgesteld, volgens welke werk- looze vrouwen, die weigerden een betrekking als dienstbode aan te nemen, haar recht op uitkeering zouden verbeuren. Zij zeide dat een van de ernstigste euvels van het geheele stelsel der verzekering tegen werkloosheid altijd de bepaling was geweset, dat iemand voor wien geen werk in zijn eigen beroep te vinden was, vrij was om werk in een ander beroep te weigeren. Dit is nu veranderd en juffrouw Bond field heeft verklaard, dat zij zou zorgen, dat aan den nieuwen regel de hand gehouden wordt. Zij legde er tegelijk nadruk op, dat het beroep van dienstbode niemand oneer aandeed. DE DOOD BOVEN SCHANDE. De West vertelt een treffende tragedie: In het schoolgebouw op Welgedacht C werden de lijken gevonden van twee jeugdige Britsch-Incliërs, Akbar Ali en Ramroep. Uit een nagelaten briefje bleek dat zij zich van het leven hadden beroofd, om niet in aanraking te komen met de politie. Zij hadden namelijk, met eenige anderen, meloenen gestolen van een Britsch-Indiër aan de spoorbaan, die gedreigd had met de politie, tenzij elk der dieven vijf gulden deponeerde. Bij onderzoek in het hospitaal bleek, dat zij zich met cyaankali van het leven hadden beroofd. Een der jongelingen was zoon van een goudsmid. In hun brief hadden zij den wensch uitgesproken om naast elkander begraven te worden. Aan dien wensch is voldaan. 300 RUSSISCHE BOEREN NEERGESABELD. Volgens een bericht van een te Warschau verschij nend blad zijn in het Wilnagebied 2 Russische boeren aangekomen, die behoorden tot een groep van 300 boe ren, welke zich tegen de invoering van het collectie bedrijf hadden verzet en manschappen van de tegen hen uitgezonden strafexpeditio hadden gedood. Naar de twee meedeelden, hebben de 300 boeren ge tracht naar Polen uit te wijken, doch op hun vlucht zijn zij door een afdeeling van de Gepoe achterhaald, die allen neergesabeld heeft. Een sluipmoord te New-York. Op twee bendeleden. Te New Vork zijn dezer dagen in den tuin van de hnueuze Alhambraflats twee bandieten uit een hin derlaag doodgeschoten. Dit is de derde moord van d;en aard in enkele weken tijds. De slachtoffers zijn Stephen Ferreigno en Alfred Méneia, leden van de zZ- „grape racket"-bende, handelaars in druivensap v°or de bereiding van wijn, in verband waarmede ••The Ape", Joseph Passile door een concurreerende 0,'8anisatie werd vermoord, zooals wij Woensdag n-9dedeelden. Beide mannen werden van dichtbij ko gels in het hoofd geschoten uit een venster van de eerste verdieping, toen zij voorbijgingen zonder dat Z'J een kans kregen, ook maar naar hun revolvers 'e grijpen. De moordenaars hadden een paar weken geleden de flat gehuurd, waar ze klaarblijkelijkvvoort durend op den loer lagen. Als de reden voor den woord nam men aan. dat de twee doodgeschoten Wannen orders hadden gegeven voor een inval in het gebied hunner rivalen. Naar het uiterlijk waren jle vermoorden eenvoudige werktuigkundigen van hun vak. doch zij leefden in een rijkgemeubcld flat. B,J de politie stonden zij ongunstig aangeschreven. Voetbal. Z.F.C. voorloopig bovenaan. Feijpnoord boven aan, Blauw-Wit verliest. P.E.C. eindelijk geslagen. N.O.AJD. verliest, even als Be Quick. K.N.V.B.-overzicht van Zondag 9 November. Eindelijk een droge Zondag. In een ander opzicht was deze speeldag evenwel in 't gehec-l niet „droog". Een aantal belangrijke wedstrijden, die gedeeltelijk nogal verrassende uitslagen brachten, verwekten tame lijk veel ieven in de brouwerij. AFDEELING L Het groote succes van Z.F.C. is een feit van den eersten rang. Met vier punten voorsprong staan de rood-witten thans bovenaan. Ajax is voorloopig. slechts „runner-up". H.F.C.D.F.C. ging niet door. V.U.C, ver loor met 30 van HermesD.V.S. Spelen de mannen van V. d. Wildt niet al te veel „licht"-wedstrijden? ,t Gooi behaalde een zeer nuttige 32—overwinning op Excelsior. H.B.S., dat Denis weer in de gelederen heeft, sloeg Stomvogels met 20. De standi s: Z.F.C. 7 5 2 0 19—13 12 Ajax 6 3 2 1 16—5 8 D.F.C. 6 3 2 1 9—8 8 2e Klasse. H.R.C. maakte een slechte beurt door op eigen ter rein met 21 van T.O.G., de hekkesluiter, te verliezen. (Zie verslag). De leiding berust thans bij Z.V.V. en West-Frisia, die beide resp. met 21 van D.E.C. in Amsterdam en 73 van Alcmaria in Alkmaar won nen. A.F.C. viel af door een 41-nederlaag tegen Zee- burgia. De stand is nu: West-Frisia 5 4 1 0 23—8 9 Z.V.V. 6 4 11 14—9 9 A.F.C. 6 4 0 2 14—13 8 Zeeburgia 5 3 0 2 208 6 Hollandia 6 2 2 2 1212 6 W.F.C. 6 13 2 11—15 5 Alcmaria 6 1 2 3 1420 4 D.E.C. 7 12 4 10—14 4 H.R.C. 6 1 2 3 8-15 4 T.O.G. 5 1 1 3 7—20 3 2e klasse B. D.W.S. heeft den strijd gewonnen van Haarlem. Met 53 werden de Haarlemmers op eigen terrein inge maakt. Voorloopig blijft Hercules evenwel leider, daar deze met 21 van B.F.C.wonnen. V.V.A. sloeg Za-nd- voort met 41, Velox bleef in de running door een 2O-zege op Baarn. De Spartaan deed weer een stapje, dat haar van de laatste plaats verwijderde, door de heklcesluiters, n.1. Bloemendaal, met 21 te slaan. De stand is: Hercules 8 6 1 1 19—13 13 D.W.S. 7 6 0 1 25—13 12 Velox 8 6 0 2 26—14 12 Haarlem 8 5 0 3 24—16 10 De Spartaan 7 3 1 3 9—10 7 AFDEELING II. Blauw-Wit is wéér geslagen. Beschouwde men het debacle van vorige week tegen H.V.V. als een onge lukkige samenloop van omstandigheden, thans is de zwakte van Blauw-Wit wel duidelijk gebleken, nu ze met 21 in 't Stadion van R.C.H. verloor. En dat dit nu een club is die achtereenvolgens Feijenoord en Sparta klopt! Feijenoord deed haar plicht door thuis met 52 van A.D.O. te winnen. Sparta won maar nauwelijks van Hilversum (l—O) maar blijft toch kam pioen scandidaat. V.S.V. won van R.C.H. en herstelde zich dus eenigszins. E.D.O.K.F.C. was afgelast AFDEELING III. De reus is gevallen. Wageningen heeft, in Zwolle nog wel, een einde aan P.E.C.'s record gemaakt. Da^P.E.C.- ers hebben het niet zoo ver gebracht als B.V.V. ver leden jaar Deze bracht het n.1. tot 7 achtereenvolgende overwinningen. Met 41 wonnen de mannen van Van der Heijden. Enschedé speelde gelijk tegen Z.A.C. (11, een hoopvol resultaat voor de laatsten, en een meevaller voor P.E.C. A.G.O.V.V.Go Ahead ging niet door. Vitesse's zwakte bleek uit den 5—2-nederlaag tegen Robur et Velocitas. Heracles sloeg Tubantia met AFDEELING IV. Op merkwaardige wijze is M.V.V. onderaan geraakt Zondag j.1. Zelf verloren ze met 31 van P.S.V., doch daar Longa zoowel als Wilhelmina wonnen n.1. van Einhoven met 32 en van N.OA.D. met 10 benge len de Limburgers op de laatste plaats. B.V.V. verkreeg een punt, door gelijk te spelen met Willem H. NA..C. sloeg de Valk met 21, zoodat het leidende peleton on veranderd is, met dien verstande, dat N.O.A.D. twee verliespunten erbij heeft gekregen. De stand is: P.S.V. 6 5 1 0 31—9 11 N.OA..D. 7 5 1 1 25—9 11 N.A.C. 5 3 2 0 17—12 8 AFDEELING V. Be Quick leed een onverwachte nederlaag tegen 't zwakke Frisia (32). Hiervan maakte Leeuwarden gebruik, de leiding te nemen. Ze wonnen n.1. thuis van Achilles (31). M.S.C. begint al af te zakken. Thans wist Veendam met 51 in Meppel te winnen. Velocitas steeg ondanks de groote 62-overwinning op Friesland, niet, daar ook G.V.A.V. won, n.1. von Alcides met 40. De Drentenaren komen er dus slecht af! Leeuwarden Veendam 28-14 20—8 Z.F.C.—AJAX, 32, Hel feit van den dag! Spanning! Spanning! (Van onzen sportredacteur). Zoo tjokvol hebben we nooit een terrein gezien bulten het Stadion te Amsterdam. Maandagmorgen vroeg was men met koortsachtige haast aan het werk getogen om aan weerskanten van de groote overdekte tribune een onoverdekte te bouwen, waardoor men aan een dikke twee duizend man meer plaats kon bieden. Te circa half twee was 't geheg^e geval reeds „afgeladen" en nog steeds stroomden de massa's uit de Zaanstreek, Am sterdam en sportlievend Noord-Holland toe. Ten slotte dreigde het een janboel te worden. Heele drommen braken door de omrasting. om telkens maar weer terug geduwd te worden. Een heele rij tribune-kaart-houders moest nog staan, zeedat er blijkbaar te veel kaarten waren verkocht. Ten aanschouwe van naar onze schatting 12.000 men schen werd dan tien minuten over tijd, n.1. 20 voor drie, begonnen. De verwachtingen waren door de respectievelijke aan hangers zeer hoog gesteld. Geen Amsterdammer twijfelde omtrent Ajax' zege op de Zaansche „boertjes", terwijl iedere Zaar.lander op een overwinning van Z.F.C. reken de. Onze verwachting was dat of de wedstrijd zou in een gelijk spel eindigen of Ajax zou winnen, alhoewel we hoopten op een zege van Z.F.C. De twee partijen stonden eikaar vrij aardig. Er werd snel, enthousiast en vaak forsch gespeeld. Jammer dat beide partijen met Invallers moesten uitkomen. Ajax miste o.a. Van Reenen, Andriessen Jr.. de twee inter nationals dus. terwijl Z.F.C. nog steeds de Maar, en bo vendien linkshalf Bakker miste. De wedstrijd. Lust, de aanvoerder van Z.F.C. won den toss. Hij kiest voor den wind. Onmiddellijk onderneemt Z. een aanval. Door het solicde werk van Van Kol en Diepenbeek even wel blijft succes uit. Z. zal zoo een minuut of drie aan het woord geweest zijn of Ajax werkt zich los. Er wor den vele aanvallen mooi opgebouwd, maar schieten kun nen de heeren niet. Zoo schiet Volkers enkele malen hoog over en Mulders plaatst vaak achter. De opstelling van Ajax is keurig. Van Kol en Diepenbeek plaatsen zich direct op het middenveld als de voorhoede ten aan val trekt en de halflinie vormt dan een goede schakel tusschen voor- en achterhoede. Alleen Vunderik, de invaller voor Andriessen, vonden we iets te achterblijvend. Bij Z.F.C. vlot het spel eveneens best. Klopper en Rep zijn uitstekend. Beiden harde werkers; Rep bovendien de ras-voetballer. Zeeland, die de linkshalfplaats bezet, valt nogal uit den toon. Z'n werken gaat zeer zenuwach tig en z'n positiespel is van onvoldoende kwaliteit. Ge lukkig heeft hij van 't Kaar achter zich op de backplaats die voor twee werkt. Z'n groote lengte en z'n gestalte zijn niet te verwaarloozen factoren in den strijd tegen de meer tengere Ajax-spelers. Ook andere Z.F.C.-'ers, zooals Klopper, Hoogmoed en Lust kunnen er rijkelijk gebruik van maken. De eerste helft kenmerkt zich door een onbegrijpelijke schotloosheid. Ieder verstandig rooker Heeft G0MARUS in z'n koker! Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. Feijenoord 6 5 0 1 19—8 10 Blauw Wit 8 4 1 3 16—10 9 Sparta 5 4 0 1 13—5 8 K.F.C. 6 2 2 2 13—13 6 P.E.C. 6 5 0 1 26—8 10 Enschedé 6 3 2 1 16—11 8 Heracles 5 3 1 1 14—9 7 Ga Ahead 5 3 0 2 16—13 6 Nadat Strijbosch het doel in de lucht gezocht heeft, schiet van Halderen aan de andere kant uit een voorzet van v. h. Kolf keihard In Bonneveld's handen. Even la ter schiet dezelfde speler juist naast. Z.F.C. is na een kwartier spelers flink in de meerderheid gekomen. Bij een uitval van Ajax wordt een der Ajaxieden in 't straf schopgebied „genomen" en de scheidsrechter kent een strafschop toe, die door Van Kol keihard in wordt ge schoten, doch niet ver genoeg van den keeper af, want Kuiper weet met een pracht-uitval schitterend te redden. Hoe is 't mogelijk dat Van Kol een penalty miste, zal men denken! Dit wns een geduchte tegenvaller voor Am sterdam, evenwel een verlichting voor Z.F.C. 't Sloeg eenigszins op het spel van Ajex terug, want Z.F.C. is twee derde van den verderen speeltijd voor rust in de meerderheid geweest. De stand schijnt 00 te blijven, maar tegen half-time worden de kansen zoo opgelegd aan beide zijden, dat we een van beide de leiding den ken te zien nemen. Een pass van Klopper ver over de opgedrongen Van Kol en Diepenbeek heen naar Lust, weet deze nog juist voor den uitgeloopen keeper te be reiken, maar jammerlijk vliegt het schot rakelings voor doel langs. Even voor rust schiet Strijbosch aan de an dere zijde van verren afstand tegen de lat, maar de toe stormende Volkers wordt gehinderd en z'n schot belandt naast. Dan wordt het einde aangekondigd van de eerste helft. De wedstrijd is bijzonder spannend geweest. De jammerlijk gemiste kansen en de blanco score heb ben de spanning nog hooger opgevoerd. Wie zal de lei ding nemen, vraagt men zich af. Veel tijd tot overpeinzen en bespiegelingen krygt men evenwel niet, want daar komende de, voor dezen wedstrijd in blauw shirt gesto ken Ajaxcieden al weer 't veld in, gevolgd door Z.F.C. Direct weer dat vuur, dat enthousiasme in het spel. Maar nu wordt er flink geschoten en de eerste treffer uit een prachtvoorzet van Ten Have. die door Volkers met een wordt Ingezet. Dat geeft den Amsterdammers moed. Reeds na 6 minuten, drie minuten na dat van Ajax, maakt Z.F.C. gelijk. Van het Kolf krijgt den bal keurig toegespeeld, rert naar voren en naar binnen en kogelt in; keeper Bonneveld J^iat den bal vallen en een der bin- nenspelers, wen meenden Van Halderen zet in (11). Sterk is Z.F.C. nu in de meerderheid. Maar tegenover Van Kol en Diepenbeek heeft men het niet gemakkelijk. Men zou niet gedacht hebben dat Ajax in deze periode de leiding zou nemen. Dat geschiedde na een prachtige snelle aanval. Er volgde, als zoovele malen, weer een schermutseling waaruit Volkers inschoot Dit gebeurde na 20 minuten. Het spel golft oj) en neer. Z.F.C. speelt iets beter, dank zij haar sterkere voorhoede. Een kwar tier voor het einde is 't weer Van 't Kolf. die schitterend voorzet en van vlak bij maakt Hoogmoed gelijk (22) Nu wordt de strijd om de winnende goal gestreden. Nog twaalf minuten zijn te spelen. Van Halderen is al te en thousiast en bespringt Bonneveld een paar keer op ge vaarlijk wijze. Ook tracht hij enkele malen Diepenbeek en Van Kol omver te loopen, maar dit gelukt hem niet Klopper en Rep treden sterk op de voorgrond. Klopper passeert drie, soms vier Ajaxcieden en zet dan of Lust of v. h. Kolf met verre trappen aan 't werk. Rep drijft eveneens schitterend en z'n driehoekspel met Lust en Hoogmoed is prachtig. De duisternis begint reeds te vallen, 't Is ondertusschen al twintig over vieren gewor den en er zijn nog drie minuten te spelen. Z.F.C. zet nog eenmaal de tanden op elkaar; alles wordt er op ge zet. De sterke Ajax-verdediging wordt overrompeld, een keihard schot. Bonneveld laat los, de bal tolt verlaten voor het doel en Van Halderen weet met een geweldige spurt het leer het eerst te bereiken en Z.F.C. leidt met 3—2. Het publiek was wild van vreugde. Tot het einde toe was 't onmogelijk nog iets van den wedstrijd te zien De strijd was geëindigd! Een jubelend Z.F.C. dat haar gevaarlijkste tegenstander wist te slaan. Een treurend Ajax, dat evenwel op revanche, en dan met een volledig elftal hoopt. Met zoo'n gehavende ploeg als deze, is wer kelijk zeer eervol verloren. Wat het spel betreft, in onze aanhef is reeds de ge weldige élan, waarmee de spelers zich in den strijd meng den, opgemerkt De match was zeer snel en we gelooven niet, dat, behalve dan het slechte schieten van voor rust, het spelpeil laag gestaan heeft Ondanks de snelheid van handelen paarde het gros der spelers een flinke dosis hersenwerk aan hun werken. Er werd prachtig positie spel geleverd. Dit viel ons vooral van Z.F.C. mee. Ze speelde o.i. een van haar beste wedstrijden en in, mits in dezen vorm doorgaande, zeker ln staat om bovenaan te blijven. Als men dan In lastifee uitwedstrijden, zooals in die tegen D.F.C. volgende week maar de gang er in houdt! Ajax heeft eervol, alhoewel verdiend verloren. Z.F.C. was over 't algemeen sterker. Kuiper was gedecideerd beter dan Bonneveld, die ons zwak eerste-klas toescheen Twee van de goals heeft hij door z'n losheid veroorzaakt Kuiper verdient een compliment voor de wijze waarop hij de strafschop verwerkte. De achterhoede van Ajax speelde rustiger (vooral Van Kol!) en zekerder dan die van Z.F.C., doch werd des ondanks herhaaldelijk gepas seerd. Men moet evenwel niet vergeten dat Z.F.C.'s voor hoede iets sterker was dan die van Ajax. Diepenbeek is een bewegelijke, handige speler, zonder nochtans van de klasse van Van Kol te zijn. Ook V. h. Kaar, die men o.i. foutief als vervanger voor Van Kol aanwijst is niet met deze te vergelijken. De halflinies, ja, een groot ver schil lag er niet in. Wellicht was die van Z. iets beter vooral in de tweede helft. Zooals gezegd. Zeeland was zwak. de anderen waren best Van Deijck en Martens speelden goed, maar Vunderik was minder. Een geducht gemis dus dat Andriessen, met recht de „spil" van het elftal, dienst had. Hij is n.1. bij de politie. De voorhoede van Ajax vertoonde nogal veel kort spel, waarmee men niet het gewenschte succes behaalde. Mulders op de linksbuitenplaats viel ons tegen. We hadden van een international meer verwacht! Strijbosch en Volkers zijn twee spelers van hetzelfde slag; weergaloos handig, doch weinig doorzettingsvermogen. Andriessen Sr. bezette de rechtsbinnenplaats. Deze half- en back-speler viel niet op zonder nochtans tegen te vallen. Ten Have is een goed buitenspeler, zonder meer Z.F.C.'s voorhoede was for- scher en doortastender. V. h. Kolf buitte verscheidene malen z'n snelheid uit door verrassende uitvallen. Twee daarvan leverden indirect een goal op! Steens, Van Hal deren en Hoogmoed kunnen in een adem genoemd wor den. Van Halderen was, en terecht als midvoor, steeds daar waar het op goals ir en aankwam. Hij maakte er dan ook twee. Hoogmoed is nog steeds de oude ge routineerde speler van enkele jaren terug. Aanvoerder Lust hebben we vaak gevaarlijker gezien. Maar tegen Van Kol had hij 't niet gemakkelijk! A! met al, een wed strijd die we niet licht vergeten zullen! De opstellingen waren: Z.FC.: Kuiper, Fijma, Van 't Kaar, Rep, Klopper. Zeeland; Lust, Hoogmoed, Van Hal- deren, Steens, V. h. Kolf. Ajax: Bonneveld, Diepenbeek, Van Kol; Martens, Vun derik. Van Deijck; Ten Have Andricsren Sr. Volkers Strijbisch, Mulders. H.R.C. I—T.O.G. I 1—2. H.R.C. heeft tegen aller verwachting in tegen T.O.G. dat hiervoor nog geen overwinning had kunnen behalen, haar eerste nederlaag op eigen terrein geïncasseerd. De roodjakken brachten het volgende elftal in het veld: W. Goudswaard Siersma De Wijn Stolk P. Goudswaard Roobol Kaptein Bakker Marsman Sturlnk Prins In de voorhoede waren dus Beneker en Veldhuizen ver vangen. In deze linie school de oorzaak der nederlaag. Het binnentrio was veel te zwak om succes te hebben tegen de forsche T.O.G. verdediging. Beneker werd hier ernstig gemist. Die mooie onverwachte schoten, die we van Beneker gewend zijn, hebben wij van Marsman niet gezien. Af en toe deed hij handige dingen, maar door dan weer te lang te wachten met schieten of afgeven had dit geen resultaat. Wel werkte hij hard, maar hij heeft nog al eens een mooie kans gemist en één van de belang rijkste dingen van een middenvoor is dat hij doelpunten maakt. Sturink presteerde zeer weinig. Deze speler was steeds te langzaam en bezit een slecht schot. Bakker was de beste van de drie, zonder uit te blinken. Kaptein was uitstekend of dreef. Het was dan ook dubbel jammer dat hij reeds spoedig moest uitvallen, daar het grootste gevaar dreef van de rechtervleugel. Zijn vervanger bracht er niet veel van terecht, naar wij vernamen was dit een zekere Huut, keeper uit een der lagere Racing elftallen. De oorzaak van het feit dat geen behoorlijke invaller aanwezig was zal wol gelegen zijn in het „uit" zijn van H.R C. II (dat het sterke Blauw-Wit III moest bekampen) en H.R.C. in (dat op bezoek was bij Texel 1). Prins was voor de rust weer geheel de oude, tegen het einde echter was hij zichtbaar vermoeid. Over de middenlinie behoe ven we slechts te zeggen dat hiervan dezelfde kracht uitging als in vorige wedstrijden. Het backstel was even eens goed. alleen hoede men zich voor te ver opdringen. Goudswaardt bleek veer een uitstekend keeper. Hij was bijzonder klamvast. Hij maakte e.chter één ernstige fout waaruit T.O.G.'3 tweedo doelpunt ontstond. T.O.G. beschikt over een stevige ploeg. Er werd echter wel eens wat te veel op de man gespeeld. In de verdedi ging werd hard gezwoegd en het H.R.C. binnentrio kreeg weinig gelegenheid tot schieten. Als gevolg hiervan kreeg de keeper weinig moeilijk werk. Wat hij kreeg verrichtte bij naar behooren. In de middenlinie blonk do spil uit. Dit was o.i. de beste speler uit het elftal. Zijn aangeven was zeer goed en vooral zijn spclverdeelen viel op. De voorhoede bestond uit flinke doorzetters. Het samenspel was dikwijls te kort. Technisch waren de Amsterdam mers ontegenzeggelijk de minderen van H.R.C.. Ook in het veid waren zy niet sterker, zoodat de roodjakken wel een gelijk spel verdiend hadden. Over het spelverloop het volgende: Om eenige minuten over half drie wordt begonnen. T.O.G. trapt tegen wind in af. Aanvankelijk is de thuis club overwegend in de meerderheid en nadat het T.O.G. doel enkele malen aan een gevaar ontsnapt is, opent Bak ker uit een voorzet van links met een kopbal de score. Er is dan vijf minuten gespeeld. De gasten komen daar na iets meer in de aanval, maar H.R.C. Is nog sterker. Kaptein zwenkt snel naar binnen, passeert een tweetal spelers en kogelt op doel. De keeper redt echter op cor ner, welke niets oplevert. Dan volgen eenige T.O.G. aan vallen. Na samenspel tusschen rechtsbinnen en -buiten zet de laatste hoogvoor. De midvoor kopt ln, in handen van Goudswaard. Bij een H.R.C. aanval geeft Prins Marsman een mooie kans. Dezo trapt echter over den bal. Na ongeveer 20 minuten verlaat Kaptein het veld wegens een knieblessure. Na eenigen tijd komt hij terug, maar onmiddellijk hierop verdwijnt hij weer, waarna hij vervangen wordt. De kracht der roode voorhoede is nu ernstig verzwakt. Prins krijgt het even op zijn heupen en passeert een aantal T.O.G.-verdedigers, maar zonder resultaat Aan den anderen kant weet het T.O.G. bin nentrio combineerende de Racing-backs te passecren en met een goed schot wordt gelijk gemaakt. DU is het keerpunt in de strijd. T.O.G. begint steeds meer op te zetten, H.R.C. daarentegen is eenigszins ontmoedigd. Voor half time verdient nog vermelding een kogel van Prins, die echter rakelings over de lat ging. Na rust is T.O.G. sterker en de H.R.C. verdediging heeft het lang niet gemakkelijk. Door de buitenspclval worden de aanvallers der gasten op een flinken afstand van het doel gehouden. Bakker, die met Marsman van plaats verwisseld is, tracht eens door te breken, wat echter niet gelukt. De linksbuiten der bezoekers snelt naar binnen, Goudswaardt staat evenwel in de juiste hoek. Dan heeft T.O.G. succes als de linksbinnen van flinke afstand op doel kogelt Goudswaard laat den bal welke echter wel te houden was (1—2). Gedurende een kwartier is de wedstrijd nu nogal saai. H.R.C. I speelt een verloren strijd, terwijl de T.O.G.-spelers eenigszins vermoeid worden. De laatsM tien minuten komt racing echter nog eens geweldig opzetten. Prins lost een kogel, die den keeper uit den hoek slaat. Roobol gaat nu linksbinnen spelen. Hij lost al gauw een harde knal, echter tegen een T.O.G.- verdediger. Zoo gaat het steeds. Aldoor schiet men tegen één der gasten aan, die nu geheel verdedigen. H.R.C. heeft echter geen geluk en tenslotte komt het einde met een 12-nederlaag der thuisclub. I DE METEOOR I—HELDER I, S—4. Bravo Helder! D:.is de vijfde achtereenvolgende overwinning en al is het dan ook een zeer kleine, toch was deze naar wij vernamen, zeer zeker verdiend. De kansen der withemden op de eerste plaats zijn dus

Schager Courant | 1930 | | pagina 5