N.H.V.B. bewaard. De volgende week moet Klnheim In eigen home bekampt worden, wat een zwaren wedstrijd wordt. Maar ook dan kan gewonnen worden en het kampioenschap zou in dat geval weer dichterbij geko men zijn. Maar om op den strijd van Zondag terug te komen, deze is buitengewoon spannend geweest. Met de rust hadden de withemden met 20 de leiding, door Burger en Rcinders, de eerste uit een fraaie through-pass van De Jong en de laatste scoorde nadat de keeper een voorzet van Bak door de handen had laten glippen. Na rust hadden de gastheeren in onge veer een kwartier al gelijk gemaakt, doordat het Hel- der-backstel erg onzeker was. Tenslotte wist Helder nog 2 goals te maken. Het 3e doelpunt was van Rein- ders, die een uitstekend, voor den keeper onhoudbaar schot loste en het vierde komt op rekening van Bur ger. Deze liep op den keeper in, welke tegen hem aan schoot. De bal bleef op den doellijn liggen. Burger, de keeper en een back wierpen zich nu op den bal, die over den lijn werd gewerkt. De voorhoede, vooral de linkervleugel, was zeer goed. De middenlinie ook. De verdediging had enkele zwakke momenten. De opstelling van Helder was als volgt: P. Meilink. Mulder. Bodenstaf. T. v. d. Meij. H. de Boer. B. de Eoer. W. Wieren. W. H. Reinders. J. Burger. L. de Jongh. D. Bak. HELDER II—Z.V.V. II, 4—0. Helder II heeft tegen veler verwachting in een groote overwinning behaald op de Z.V.V.-reserves. De witten waren versterkt door het weer medespelen van v. d. Wal, zoodat Schotting en v. d. Wal nu weer het backstel vormden, waaraan hot vorige seizoen voor een groot deel de promotie te danken was. Het elftal der witte reserves was als volgt: J. Kossen. G. Schotting. J. v. d. Wal. L. de Snaijer. G. Agema. J. Bak. A. Veen. J. Meerbeek. C. Smit A. C. Bak. J. Wieringa. Met de rust hadden de gasten een 1O-achterstand. Het doelpunt was van den middenvoor afkomstig. Na rust speelde Helder een aardige, enthousiaste partij, waartegen Z.V.V. niet bestand bleek. Men slaagde er in de score op te voeren tot 40 door doel punten van Meerbeek, Smit en A. Bak. WIERINGERWAARD I—B.K.C. I, 3—1. De eerste wedstrijd tusschen de nieuwe eerste klas sers is dus in een overwinning voor W.waard geëin digd. Om even over tweeën laat Weijers, die als scheidsrechter fungeert voor Swart die niet aanwezig was, beginnen. B. is volledig, terwijl W.waard een in valler heeft voor As. Wagon. Direct valt B.K.C., dat tegen wind speelt, vinnig aan, doch de kleine W.waard- links-back laat hun niet tot het doel komen, door steeds tijdig en goed in te grijpen. Dan wordt de W.waard- voorhoede aan 't werk gezet. Goed wordt er gecombi neerd en de aanvallen zijn niet van gevaar ontbloot. Telkens komt W.waard op 't E.K.C.-doel af en éénmaal weet K. Schenk hard in te schieten, (10). Spoedig hierna weet Koster mooi vrij staande er 2—0 van .te maken. Hierna is 't rusten. Het veld is lntusschen uiterst glad geworden. Na rust is B.K.C. iets meer aanvallend, doch hun voorhoede weet geen doelpunt te maken. Het goede schot na een goeden aanval ont breekt er nog steeds. Het eerste punt na rust kwam weer voor W.waard. Uit een corner, fraai door F. Rob voor doel geplaatst, maakte K. Schenk met een fraaien kopbal 30. Direct hierna redde B.K.C. de eer, 31. Nog zag B. kans een penalty te missen en zoodoende bleef het bij 3—1. Bij W.waard heeft het geheele elftal goed gewerkt en pasten de spelers zich goed aan aan 't ontzettend gladde veld. De halflinie werkte voor de eerste keer nu eens goed: veel aanvallen, achter de voor aan zitten en vlug herstellen werd uitstekend volgehouden. De voorhoede begreep dat nu ze verzwakt door het verdwijnen van Schröder, alleen met goed samen te spelen, er door kon komen, combineerde nu ook steeds goed. Over 't achtertrio niets dan lof. Scheidsrechter Weijers zal een aangename taak gehad hebben, daar fraai werd gespeeld. Volgende week gaat W.waard I naar Zeemacht. Play-up roodbroekenü! S.L.T.O. I—D.T.S. I, 1—5. Deze onder ongunstige weersomstandigheden plaats vindende wedstrijd is in een groote overwinning voor D.T.S. geëindigd. Het terrein was zeer glad en de harde,dwars over het veld staande wind, bemoeilijkte het spel dermate, dat balcontrole en samenspel soms zeer veel te wenschen overlieten. D.T.S. was gehandi capt door het niet-meespelen van Speets en Maars, waar Kooij en Mulder voor invielen. Het begin van den wedstrijd was voor D.T.S. Eccen is echter een paar koer ongeiulckig, door op het kritieke oogenblik, dat hij wil schieten, gehinderd wordt. Het succes komt echter aan de andere zijde. Slikker, die al een paar maal met eenige harde schoten op de proef gesteld was, zag zich tenslotte door een prachtigen kopbal gepasseerd. 10 voor S.L.T.O. Ongetwijfeld zullen velen met de ge dachte bezield zyn geweest, dat dit het begin van het einde voor D.T.S. zou zijn geweest. Edoch, goed ge steund door de halflinie, wordt aanval op aanval onder nomen en uit één dezer, weet Eecen mooi gelijk te maken. Weer valt D.T.S. aan, doch het geluk is niet aan hun zijde. De S.-keeper, die een solieden indruk maakte, laat zich voor de rust niet meer verschalken, zoodat bij het draaien den stand nog steeds 11 is. Na de rust zit D. er weer goed op en in een oogenblik tijd weet Dekker tweemaal te doelpunten, 3—1 voor D.T.S. De periode die hierop volgde, kenmerkte zich door een serie mistrappen en opgelegde kansen voor het S.-doel.,Geleidelijk weet S. zich los te werken, zonder nu bepaald gevaarlijk te zijn. Opmerkelijk was het, dat bij eiken S.-aanval de geheele halflinie en backs mee ten aanval trokken. Werd eens een bal door de D.- defensie naar voren getrapt,liep de D.-voorhoede er door als koek, met het gevoi, dat Kuiper en Eecen elk nog eenmaal kans zagen, den S.-keeper te verschalken. Het einde kwam dus met een 5—1 zege. Zoo volhouden, D.T.S. Ook de concurrenten hebben dezen Zondag 1 of meer puntjes verspeeld. De scheidsrechter gaf soms zeer aanvechtbare beslissingen. Hij hield de teugels anders strak aan. D.T.S. speelde in de volgende opstelling: J. Slikker. W. v. Dijk. C. Kroon. C. Langedijk. J. Mulder. K. Kooij. K. v. Meurs. J. Dekker. J. Eecen. S. Kuiper. H. Kuiper, AARTSWOUD. Zondagmiddag speelde Aartswoud I een wedstrijd te gen Sijbecarspel op eigen terrein om een door een sport liefhebber beschikbaar gestelde medaille. Drie weken geleden was gelijk spel gespeeld en besloten heden over te spelen. Toen wij op het terrein kwamen, was d« rust juist geëindigd en was de stand voor de gasten 30. Edoch, nu hadden onze jongens den wind in den rug en wisten hst einde to brengen met 33. Er werd be sloten om 2 maal 10 minuten te verlengen en ziet, te gen wind wist Aartswoud den stand te brengen op 43. Zoo was en bleef de stand tot het einde. Na afloop reikte de heer Koeten in de zaal van den heer Bakker met eenige passende woorden do medaille uit. Hij wees op den mooicn en spannenden strijd.welke welverdiend aan onzo jongens de overwinning bracht. Niettemin kregen deg asten ook een pluimpje voor hun sportief spel. Tevens wees spreker er met nadruk op, om vooral niet ruw te spelen, en daarmee de voetbal sport hoog te houden. Scheidsrechter was als altijd J. van der Bel, die als gewoonlijk, uitstekend leidde. Ondanks het ruwe weer was de belangstelling groot PETTEN. Petten speelde voor de competitie tegen Sparta 3. De wedstrijd was weinig aantrekkelijk omdat het overwicht van P. te groot was. De uitslag 131 zegt voldoende. We zijn nog eens te meer in onze meening gestrekt, dat P. in een hoogere klasse een niet al te slecht figuur zou slaan. Ook voor eigen spel ontwikkeling ware dit wen- echelijk. OUDKARSPEL. S.L.T.O. 1—D.T.S. 1 1—5; D.T.S. 2—Vrone 2 5—7; D.T.S. aAlcm. Victr. a 3-^-0. BARSINGERHORN. Zondag J.l. zou D.E.S. een competitiewedstrijd spelen tegen Oudesluis 2. Toen do elftallen in het veld versche nen, bleek dat de scheidsrechter de heer Metselaar schit terde door afwezigheid. Er werd toen besloten een vriend sohappelijken wedstrijd te spelen, waarvan een toeschou wer de leiding op zich nam. Het veld was niet in al te beste conditie, zoodat het spelpeil zeer laag stond. Met de rust, toen D.E.S. het grootste gedeelte in de meerder heid was geweest was de stand 31 in het voordcel van D.E.S. Na de rust pakt ook D.O.S.K.O. beter aan en ziet kans de partijen op gelijken voet te brengen, waar mede het einde komt. De wedstrijd werd in de beste verstandhouding ge speeld. Laat ons hopen dat een volgende maal de scheids rechter niet op zich zal laten wachten, of althans beleefd heidshalve bericht van absolute verhindering zendt. SUCCES I—Sparta I 1—4. In een goed gespeelden wedstrijd heeft Sparta kans gezien een 41 overwinning te behalen op de Wierln- gers, een uitslag, welke geenszins geflatteerd is. Over den wedstrijd het volgende: Als om 2 uur scheidsrechter Koorstra laat aanvangen, verschijnt Sparta in de volgende opstelling: Prins Middelbeek Vlottes Plakman R. Rus Boon W. Rus, Watertor Loggers Beerling Lutdeharms Succes trapt af. De vrij sterke wind staat dwars over het veld en doet veel afbreuk aan het spel. Bovendien is het veld zeer glad, terwijl op sommige plaatsen het wa ter op het veld staat. Beide partijen kunnen zich hieraan slecht aanpassen. Succes neemt echter langzamerhand het spel in handen. De Sparta-voorhoede krijgt weinig te doen, terwijl keeper Prins menig werk te verrichten krijgt. Het grootste gevaar van Succes dreigt van links waar de linksbuiten menig verradelijlc schot inzendt. Als Middelbeek en Vlottes van plaats verwisselen, blijkt dit een groote verbetering. De voorhoede wordt meer aan het werk gesteld. Het spel gaat vlug op en neer, met aan weerszijden gevaarlijke aanvallen. Voor rust weten bei de partijen eenmaal te doelpunten. Gijzen voor Succes, Watertor voor Sparta. Stand met rust 11. Na rust is Sparta van den beginne af in den aanval. Aanval op aanval wordt ondernomen, doch de keeper van Succes houdt zijn doel op wonderbaarlijke wijze schoon. Sparta speelt thans een keurig afwisselend open en kort spel, waarop de Succesachterhoede geen vat kan krijgen. Het blijkt duidelijk, dat een doelpunt niet uit kan blijven, hetgeen dan ook na 20 minuten spelens komt Ais uit een der Sparta-aanvallen de rechtsbuiten den bal krijgt toegespeeld, zet hij voor, Beerling vangt den voor zet op en schiet in gens door op het doel, welk schot voor den keeper onhoudbaar is. Sparta leidt thans met 2—1. Succes speelt ontmoedigd verder. Haar elftal wordt et telijke malen gewijzigd, terwijl Sparta hoe langer hoe beter ingespeeld rahkt. Twee goals van Loggers worden geannuleerd wegens buitenspel. Even lator ziet dezelfde speler kans uit een schermutseling voor het doel, den bal over den uitgeloopen keeper te werken, 1—3. Succes speelt thans een verloren spel. Nogmaals doelpunt Wa tertor, doch ook thans is buitenspel geconstateerd. Even later geeft R. Rus iets te hard door, Loggers loopt In, terwijl de keeper van Succes, inplaats van uit te loopen, rustig het schot afwacht, dat buiten zijn bereik in het doel belandt, 14. Sparta blijft aanvallen, waartegen over Succes een enkele aanval stelt, doch keeper Prins weet zijn doel voor doorboring vrij te houden. Als Sp. nogmaals een buitenspel-goal maakt, fluit scheidsrechter Koorstra, die matig voldeed, einde. Over het algemeeen heeft het Sparta-elftal een goeden wedstrijd gespeeld, 't Tegenw. elftal met de gevaarlijke voorhoede, waarvan de spelers stuk voor stuk In staat zijn doelpunten te maken, met een middenlinie, waarin R. Rus dq, hoofdrol speelt en een uitstekende achterhoede zal voor menig elftal een gevaarlijk struikelblok zijn. lntusschen heeft Sparta nog slechts 2 verliespunten, waardoor haar kansen op een kampioenschap zeer waar devol zijn. Sparta 2 speelde thuis tegen B.K.C. 2 en. behaalde een niet onverdienstelijke 43 overwinning, in tegenstelling met het derde, dat met 13—1 van Petten 1 verloor. Sparta aHelder b ging niet door wegens het niet opkomen van de Helder-adspiranten. OUDESLUIS. Zondag heeft Texel II een einde gemaakt aan de over- winningenroeks van D.O.S.K.O. I, door tegen D. I oen gelijk spel 33 te behalen. T. II wist eerst zelfs een 2—0 voorsprong te bemachtigen, welke achterstand D. later wist om te zetten in een 3—2 voorsprong, doch kort voor einde wist T. gelijk te maken. De D.O.S.K.O. veteranen wisten opnieuw te winnen en stuurden Caliantsoog I, welke op bezoek was, met een ZwitserlandNederland-uitslag n.1. 63 naar huis toe. D.O.S.K.O. 2 speelde te Barsingerhorn tegen D.E.S. 1 vriendschappelijk, wegens afwezigheid van den aangewe zen scheidsrechter met als uitslag 33. SUCCES-NIEUWS. Suces I had Zondag Sparta I van Sch^gen op bezoek. Om 2 uur baast scheidsrechter Koorstra de elftallen bijeen, en Schagen brengt het leder aan 't rollen. Het veld was glad, doch behoorlijk bespeelbaar. De eerste aanvallen zijn voor S., doch de Sparta-achterhoedo is op zijn post en weet erger te voorkomen. Als de Suc ces-linksbuiten den bal vrij krijgt, rent hij op 't doel af en bezogt zijn club de leiding, 10 voor Succes. Sparta komt ook gevaarlijk opzetten en het duurt ook niet lang of Sparta maakt gelijk. Dan is de beurt aan Succes. Het is weer den linksbuiten, die den bal opbrengt en keurig voor 't doel plaatst. De midvoor van S. zal inkoppen, doch de Sparta-keeper stompt op tijd weg. Na de rust is Sparta het meest in den aanval. De achterhoede van S. is niet safe en weldra neemt Sparta de leiding. Succes schijnt ontmoedigd, nog eenige aanvallen op Sparta-doel, doch de gelijkmaker blijft uit. Dan is Sparta weer aan 't woord en weet er 31 van te maken. Succes speelt een verloren wedstrijd en Spar ta is de baas van 't veld. Succes doet nog eenige malen een vergeefsche poging om den achterstand te verklei nen, doch het wil niet lukken. De Sparta-mannen ne men 't spel geheel in handen en weten den Succes keeper nogmaals te passeeren. Spoedig daarna is het einde. Sparta heeft verdiend gewonnen en als Succes zijn elftal niet reorganiseert, zullen z(j er dezen winter niet veel van terecht brengen. Ons 4e elftal ging op bezoek naar B.K.C. 3, doch de scheidsrechter Ausum was zoo beleefd weg te blijven, wat wij zeer betreuren, daar de vereeniging op kosten wordt gebracht en voor de spelers is het een groote teleurstelling. De N.H.V.B. doet goed, dergelijke scheids rechters niet meer aan te stellen om wedstrijden te leiden. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. Alcmaria I—Wcst-Frisia I. 3—7. Geflatteerde overwinning. Zij, die het Alkmaarsche Sportpark des Zaterdags middags in oogenschomv hadden genomen, zouden ze ker niet venvacht i ben, dat deze wedstrijd door gang zou vinden. Er dan ook heel wat voor noo- dig geweest om het terrein in een ietwat bespeelba ren toestand te krijgen. Nadat eerst het Sportpark van een loopgravennet was voorzien, wat reeds veel overtollig water had doen afvloeien, was men op aan dringen van het Alomaria-bestuur er toe overgegaan een motorjbrandspuit te requireeren. Juist als het schemer geworden is, is de waterver plaatsing een voldongen feit. Met een capaciteit van 600 liter per minuut wordt bijna een uur gedraaid, om vervolgens met het oog op den gcringeren toe voer nog eenige uren op halve kracht te puffen. Des Zondagsmorgens nog even, de „loopgraven" we der gevuld en het terrein is gereed voor den strijd. Dat het terrein uiterst zwaar en glad is doch, la ten we maar zeggen, „voetbal" toeliet behoeft geen nader betoog. De overige vastgestelde thuis-wedstrijden konden natuurlijk geen doorgang vinden, wat een uiterst treurig verschijnsel is, daar op vole „Zaansche-terrci- nen" van twee tot drie achtereenvolgende wedstrij den gespeeld konden worden. Mogelijk zal de gemeente nu eens beginnen in te zien, dat hier noodzakelijke verbeteringen hoog noo- dig zijn. Laat ons hopen, want zoo kan het niet lan ger blijven. De wedstrijd. Even over twee laat schoidsrechter Van Zanten die den wedstrijd wel eens niet geheel in handen had beginnen en zien we de volgende elftallen in het veld: Alcmaria: Oudes. Kuiper Ooms J. Rootring v. d. Vall Lengers Bos Indri Homan Peereboom Hamstra Horstman Stelling Jelles Ramkema Peereboom Krul Ivoffman Edelbosch De Kroon Oerlemans v. d. Zei. West-Frisia. West-Fr. speelt eerst met den wind in den rug en gaat reeds vrij spoedig tot den aanval over. Glij- en valpartijen zijn een indirect gevolg van het gladde veld. Er is nog geen vijf minuten gespeeld, als bij een aanval van rechts de bal voor het Alcm. doel gebracht wordt. Een kleine schermutseling volgt en de W.-mid- voor bezorgt zijn club de leiding. 01. Er hangt over het veld een gespannen atmosfeer en het duurt niet lang of de eerste ontlasting heeft reeds plaats. Het is dan ook oen ware sensatie als Homan en de Kroon zelfs hun handen gaan gebruiken. De scheidsrechter de eenigste invaller van het veld was de toe stand wel eens niet altijd meester. Toch wordt het voorloopig niet erger. Als Alcm. zich op het gladde veld ecnigszins heeft ingespeeld, volgen goede tegen aanvallen. Na circa twintig minuten zetf Bos een goe de aanval op touw, een voorzet volgt en Homan schiet in eens hard in. 11. Nog is het A.-overwicht niet ge weken en korten tijd later weet Hamstra uit een doel- worsteling cle kaasstedelingen de leiding te bezorgen. 21. Plet schijnt of Alcm. boven haar stand heeft ge leefd en er doen zich in de A.-verdediging eenige zwakke momenten voor. Zelfs Oudes brengt ons even in vertwijfeling en de enthousiast spelende W. voor waarts weten vijf minuten voor rust de partijen op gelijken voet te brengen. Alsof dit nog niet voldoen de is, worden de West-Friezen uit een vrijen schop, door onactiviteit der A.-verdediging in de gelegenheid gesteld de leiding te nemen. 2—3. Even hierna is het rust. Na rust, de Kroon had reeds wegens een heen blessure het veld verlaten, zagen we Ramkema links back staan, terwijl Planting de rechtsbinnenplaats had bezet. Nu had Alcm. windvoordeel en zij trad reeds dadelijk flink op. Plotseling maakt Peereboom (Alcm.) een buiteling en moet met een knie-uit-den- kop het veld verlaten, waarvoor Schokker invalt. Er volgt een periode van een geweldig A.-overwicht en de gelijkmaker is ieder oogenblik te verwachten. De YV.-Fr. bijten echter geducht van zich af, doch weten niet te voorkomen dat v. d. Wal en vooral Lengers, steeds weer den hal opnieuw in de W.-verdediging werpt. Bos is intusschen met Indri van plaats ver wisseld. Er zijn reeds bijna 25 minuten gespeeld, waarin W.-Frisia slechts vier a vijf maal tot don aanval over kon gaan, toen Jo Bos plotseling een kans benutte door links in te schieten, terwijl v. d. Zei rechts stond, 3-3. De vreugde was buitengewoon groot in het A.-kamp en velen verwachtten stellig een overwinning. Hoe geheel anders werd de nuch tere werkelijkheid. West-Fr. zette echter alles op alles en reeds zeven minuten later had zij geluk toen Peereboom hard in schoot, 3—4. De A.-verdediging zakte als een kaartenhuis in een en enkele minuten later wist Peereboom er 5 van te maken. Een kleine omzetting van Kuiper mot Schokker bracht geen uitkomst en W.-Frisia weet op zeer gemakkelijke wijze nog twee doelpunten toe te voegen, zoodat hier in twaalf minuten tijd vier maal werd gescoord en het einde kwam met een 37 uit slag. Dit was voor de kaasmenschen dan ook wel een bittere teleurstelling, die zulk een einde niet hadden verwacht. Nabeschouwing. De overwinning is dan ook sterk geflatteerd en een 34 uitslag zou beter de verhouding hebben weer gegeven. De Alcmariancn hebben allen hard ge werkt, doch in de verdediging was het bepaald niet in orde. De halflinie, vooral Lengers, heeft goed spel laten zien, doch met de voorhoede was het ook niet altijd goed gesteld. Hamstra genoot in Edebosch een speciale bewaking, ja soms wel eens wat te un faire bewaking, zooiint hij meer kennis maakte met het veld dan met het spel. Dat Peereboom het veld moest verlaten was geen verbetering. Bos was weer de zwoeger van eertijds. De W.-voorhoede gaf vaak goed spel te zien en be schikt zeker over schutterscapaciteiten. Het unfaire spel van den rechtshalf, voornamelijk „haken", trok zeer de aandacht en wij kunnen ons niet begrijpen waarom deze persoon die praktijken toepaste, want hij is ongetwijfeld een goed voetballer. De verdedi ging was op haar post. Vooral doelman v. d. Zei was in conditie. C.S.V. IAlcmaria 4, 22. In Castricum was een gelijk spel het eindresultaat van bovengenoemden wedstrijd. W.F.C. a.—Alcmariu a.f 3—2. Nadat de jeugdige Alcmarianen met rust, tegen wind, met 1—0 voor stonden, zagen zij zich na rust slechts vijf minuten „overspeeld", met als resultaat een 3—1 achterstand. Uit het volgend overwicht kon slechts één doelpunt geboren worden. D.T.C. a— Alcmaria c., 3—0. De jongste witte leeuwtjes gingen er weer eens in, doch nu met 3—0. Vitesse I—Bergen I, 4—1. Het wil met Bergen ook nog niet erg „boteren", nu weer moesten ze met 41 het onderspit delven. D.T.S. 2—Vrone 2, 5—7. Deze „derby" leverde maar 4iefst twaalf doelpun ten op. Ie klasse C. Sucees 1Sparta 1 14; Wieringerwaard I—B.K.C. 1 3—1; Texel I—H.R.C. 3 20; Zeemacht I—Nieuwe Niedorp I 3—4. 2c klasse C. D.O.S.K. I—Texel 2 3—3; H.R.C. 4—Helder 4 4—1; Sparta 2—B.K.C.' 2 4—3. 3e klasse D. D.E.S.D.O.S.K.O. 2, geen scheidsrechter, vriend schappelijk 3—3; Petten I—Sparta 3 131. Adsplranten. K. H.R.C. a.—H.R.C. b. 5—1; L. Helder e.—H.R.C. d. 0—7; Helder d.—H.R.C. c 3-1. OVERZICHT. De groote verrassing was de overtuigende 20 overwinning die Texel op H.R.C. 3 behaalde. Toch staan de Racers voorloopig nog bovenaan, want Texel had al eerder 2 punten verspeeld. Een fraaie prestatie van Texel, dat een zeer sterk H.R.C. 3 te genover zich zag. Sparta behaalde een fraaie 41 overwinning op Succes, dat op Wieringen werd bekampt. De Sparta nen blijven hun fraaie positie behouden, doch zijn iets met het aantal gespeelde wedstrijden op achter, waardoor men hen nu nog niet direct als kampioens- candidaten kan kwalificeeren. W'waard behaalde een stevige, hoewel iets ge flatteerde 3—1 ovenvinning op B.K.C. De Roodbroe- ken zijn dus nog ongeslagen op eigen terrein. Nieuwe Niedorp behaalde een 4—3 zege op Zee macht in Den Helder. Een verdienstelijk resultaat. De stand is. H.R.C. 3 6 5 0 1 188 10 Texel 6 4 2 0 22—11 10 Sparta 4 3 0 1 14—7 6 Wieringerwaard 5 3 0 2 20-20 6 Nieuwe Niedorp 5 2 1 2 15—15 5 Zeemacht 6 1 1 4 12—17 3 B.K.C. 4 1 0 3 8—11 2 Helder 3 4 0 1 3 8—20 1 Succes 4 0 1 3 3—11 1 2e klasse D.O.S.K.O. liet onverwacht een veer tegen Texel 2. De eilanders schijnen evenwel over een uitstekend elftal te beschikken. Het. gelijke spel zal ongetwijfeld een kolfje naar de hand van Succes 2 zijn, dat nu, als ze tenminste volgende week thuis van D.O.S.K.O. wint, een punt op haar concurrent zal kunnen uit- loopen. Sparta 2 won op 't nippertje van B.K.C. 2 (43), waardoor deze twee van plaats verwisselen. Helder 4 verloor met flinke cijfers van H.R.C. 4 (41), waardoor de stand is: D.O.S.K.O. 5 4 1 0 26—8 9 Succes. 2 5 5 0 0 25—9 8+ J.V.C. 5 2 0 3 12-15 4 Sparta 2 5 2 0 3 12—21 4 H.R.C. 4 5 2 0 3 11—22 4 Texel 2 4 1 1 2 14—16 3 Helder 4 4 1 0 3 12—14 2 B.K.C. 2 5 1 0 4 10—17 2 f Succes 2 heeft 2 verliespunten. 3e klasse. Petten's vierde slachtoffer werd Sparta 3, dat met 131 werd ingemaakt. De stand is: Petten 4 4 0 0 31—2 8 Succes 3 1 1 0 0 2—1 2 D.E.S. 2 1 0 1 4—5 2 Sparta 3 3 1 0 2 4-22 2 Kolhorn 4 0 0 4 3—15 0 D.O.S.K.O. 2 K.N.V.B. 3e klasse. Helder ging op 't pad der overwinning voort. Me teoor werd op eigen terrein met 4—3 geklopt. K.V.V. won evenwel ook. nl. met 21 van Oranje Zwart. Volgende week gaat Helder een zware wedstrijd te gemoet, nl. uit tegen Kinheim. Nu of nooit withem den! De stand is: K.V.V. Kinheim Helder 0 0 20-5 12 0 1 37—19 12 0 1 20—12 10 4e klasse. D.T.S. won in Amsterdam met 5—1 van S.L.T.O. Programma voor a.s. Zondag. N.H.V.B. IC: Sparta I—Texel I; N. Niedorp 1—Hel* der 3; ZeemachtW.waard 1; B.K.C. 1Succes 1; 2C: Hollandia 3D.T.S. 2; Vrone 2—Alcmaria 5; 2D: Succes 2—DOSKO 1; Texel 2—Sparta 2; H.R.C. 4 J.V.C. 1; 3D: Sparta 3Sucees 3; DOSKO 2—Kolhorn 1; Adspiranten K: Sparta aHelder b; Succes a H.R.C. b; L: B.K.C. a—Helder d; H.R.C. d—Helder e; Helder c—H.R.C. c. Alsnog ingedeeld in 4E Helder 6 en in Adsp. L: Sparta b. „Algemeen Sportblad". Wat 't K.N.V.B. programma betreft, staan eenige interessante ontmoetingen op 't programma. De Techn. Comm. hee/t over dezen Zondag beschikt om nieuw spelmateriaal onder oogen te krijgen. Zoo spe len in Leeuwarden tegen elkaar een Noordelijk en een Oostelijk elftal. De opstellingen geven vele inte ressante dingen te zien. Hier volgen ze: Noord: Roosies (Veendam); Sissingh (Be Quik)' en v. d. Kamp (Alcides); W. de Wolf (Velocitas), Zui- dema (Velocitas), Pots (G.V.V.), Mculema (Vel.), Bon- sema (Vel.), Steenbergen (Leeuwarden), Woltjcs (Veendam) en Dekker (G.V.A.V.); Oost: Van Wezel (Tubantia); Horsten (Vitesse) cn Admiraal (P.E.C.); Veldkamp Jr. (Enschedé), Kcuijer (P.E.C.), Bakker (Z.A.C.), Elfring (Robur), J. de Kreek (Go Ahead), Kluin (A.G.O.V.V.), Frölich (En schedé), Schipper Jr. (Heracles). Interessant is de opname van Jan Elfring. O.i. zullen do partijen elkaar niet veel ontloopen. In 't Zuiden speelt het volgende Zuidelijke Elftal tegen een elftal van Westelijke tweede klassers: La- vrijssen (de Valk); Van Pelt (NOAD) en Poierrié j (Wilhelmina); P. van Eerd (P.S.V.), Van Houtum i (Longa), Van Opstal (N.A.C.); Simons (N.A.C.), Ha- zendonk (NOAD), Pelikaan (Longa), Maas (Willen II) en Franken (NOAD). Het elftal der tweede klassers is nog niet bekend. Men lette er op dat alle elftallen proef-clftallen zijn, d.w.z. dat men nieuwe spelers zoekt óf enkele reeds eerder in aanmerking gekomen spelers een her nieuwde kans wil geven. Behalve deze twee ontmoe tingen krijgen we nog twee zeer interessante wedstrij den. Een te Amsterdam en een te Rotterdam. In de hoofdstad komt een elftal uit tegen een Engclsche prof-club en te Rotterdam wordt gespeeld de jaarlijk- sche wedstrijd Rotterdamsch Elftal—K.N.V.B.-clflat Het elftal voor Amsterdam ziet er als volgt uit: Odijk (Hollandiaan); Diepenbeek (Ajax), Wandcrs (Wage- ningen); Entjes (Heracles), W. Tap A.D.O.), Breitner (A.D.O.); Gerritse (BI. Wit), Ruisch (D.F.C.); IR/'S- man (Haarlem), Maas (Willem II), Van Nellen (D.II.C.). Werkelijk, Willem Tap staat spil. Reeds en kele jaren geleden werd er op gewezen dat hij op die plaats eens moest terecht komen. Aan techniek zal

Schager Courant | 1930 | | pagina 6