Fa. W. D. NIESTADT Zn. GOEOE FOTO LATEN MAKEN. Raad Zuidscharwoude. Uw Familie of Kennissen SCHAGEN. Telef. 11. Bij gevatte Koude Kloosterbalsem Ingezonden Stukken. Haar werk was haar een marteling. Uit onze omgeving. WIERINGEN ANNA PAULOWNA Mon bleef echter actief om V.V.V. weer tot bloei te brengen en 10 Oct. 1924 werd' door de oude kern der vereeniging met eenige jongeren een vergadering belegd en besloot men weer een poging te wagen. Opgevoerd werd „Groote Stadslucht" op 11 Jan. '25 on der leiding van den heer Jac. Bel. Het succes was groot en ook in de drie volgende jaren bleef het leven der vereeniging opgewekt en werden goedge slaagde voorstellingen gegeven. De heer Bel bedankte als regisseur en de heer Van der Laan van Dirkshorn volgde hem op. Deze had zijn sporen op dit gebied reeds ruimschoots verdiend en volgden een aantal succesvolle opvoeringen van verschillende stukken. Onder leiding van mevr. Van n der Veen-Wilson, 'die vervolgens de leiding in handen kreeg, heeft de •vereeniging V.V.V. een tijdperk van grooten bloei beleefd en haar tooneelvoorstellingen bewezen dat de prestaties gingen in stijgende lijn. Het was dan ook een groot verlies toen mevr. Van der Veen moest bedanken, maar het parate bestuur gelukte het om mevr. Van Wegener Sleeswijk te bewegen de regie op zich te nemen. En zoo zal dan onder deze hoogst bekwame en deskundige leiding de uitvoering van a.s. Zondag plaats hebben Tal van leden hebben zich in deze 12J4 jaar beijverd om V.V.V. te dienen naar hun krachten. Behalve de personen hierboven genoemd zijn voor V.V.V. de dames A. Watertor en ook mej. N. Leguit zeer waardevolle leden geweest, terwijl het tegen woordig bestuur, de heer C. D. Schmalz en de dames A. Boontjes en E. Igesz, respectievelijk voorzitter, secretaresse en penningmeesteresse, alles doet om V.V.V. te doen bloeien. Laat ons hopen dat hun werk er toe mag leiden dat wij nog menig maal V.V.V. met groot succes zullen zien optreden. kunnen koopen wat zij wenschen, maar een Joto van U of Uw familie niet. \Vaarom zoudt U als geschenk dus niet een Uw aangewezen adres: Verzoeke gaarne vroegtijdige bestelling. willen gaan als de heer Du jBurck, doch stelt 25 pet. Voor, maar dan alléén voor ingezetenen van Zuidscharwoude. Voorzitter antwoordt dat sommige vermogensbelasting betalen, maar niet eens in de inkomstenbelasting zijn aangeslagen. Van de vermogensbelasting zijn geen hoogè bedragen te verwachten, reden waarom wij steeds afkee- rig zijn geweest, opcenten hierop te heffen. Dc heer Zeeman merkt op dat de heer Du Burck een poging doet, nog te redden wat te redden is. Dat dit noodig is, is de schuld der tegenstanders. In de drie laat ste jaren zal er door sommigen wel veel zijn verdient, doch hier tegenover staat weer, hoeveel er dit jaar ver speeld is. Wie kan de stand peilen van die menschen? Spr. kan niet meegaan met het gedeelte, wat betreft het inkomen over 1527, 1928 en 1929. Men verliest de moreele daad uit het oog, er moet ook pressie op de zedelijke lichamen worden uitgeoefend, dat de pachten verlaagd worden. Spr. betreurt het, dat het initiatief van de tuin ders moet komen. De heer Groen stelt voor 25 pet. te ge ven. Men begint er weer een handeltje van te maken. Ook wli de heer Groen ingezetenen van buitengemeenten uitsluiten. Die zijn dus wel goed om in te brengen. Spr. kan de argumententatie niet aanvaarden en spreekt zijn spijt uit dat het voorstel verworpen is. Noodgedwongen moet hij met den heer Du Burck meegaan, doch geeft dezen in overweging het gedeelte betreffende de inkom stenbelasting te laten vervallen. De heer Dijkhuizen zegt niet voor 40 te zijn, om dat het zoo'n vast cijfer is. Spr. stelt voor uitstel van betaling te verleenen tot April en B. en W. te machti gen de reductie te geven, die noodig is. Voorzitter antwoordt, dat B. en W. bezwaar maken tegen deze machtiging, dit zou nog veel verder gaan dan het voorstel van den heer Du Burck. B. en W. kunnen dit onmogelijk aanvaarden. Tevens deelt Voor zitter nog mede, dat de Vermogensbelastingkohieren geheim zijn voor B. en W., dus zal het de vraag zijn, of de belastingadministratie de zaak liet onderzoeken. De heer Kramer staat nog op het zelfde standpunt. De heer Zeeman stelt zich de toestand zoo so-mber voor. We mogen de zaak toch wel zakelijk bekijken. We zijn toch geen Armbestuur, 's Is toch niet de schuld van den Raad dat het zoo slecht gaat, aanstonds ko men de andere bouwers ook. Als iemand f 60 reductie ■ontvangt is hij toch niet gered Het is niet meer dan een mooi gebaar. Doch van den anderen kant hebben we geen mooi gebaar te verwachten. Als op de a.s. verhu ring de prijzen zooveel lager zullen zijn, moeten we ons niet op het standpunt van een bedeeling stellen. Spr. Is niet tegen iets te doen, doch is het met den heer Groen eens, alleen voor de ingezetenen. Voorzitter komt op voorstel van B en W terug, en moet ten sterkste tegenspreken dat men zich op het standpunt van bedeeling stelt Het zijn thans abnor male omstandigheden De heer Du Burck zegt, niet anders ten doel te hebben gehad dan te redden wat te erdden valt. De rede van den heer Kramer heeft hem bevreemd, spr. had vast op zijn steun gerekend. Spr. laat het gedeelte betreffende de inkomstenbelasting uit zijn voorstel vervallen. We moeten de zaak zien als zaak, niet op personen letten. Spr. hoopt, dat zijn voorstel zal wor den aangenomen. Voorzitter zegt, dat als het door den Raad aange nomen wordt, B. en W. het zullen uitvoeren. De heer Dijkhuizen zou zijn voorstel zoo willen wij zigen, dat deze zaak' In April wordt behandeld Nu is 't de tijd nog niet De heer Zeeman vindt het een vreemde handeling. Er worden staande de vergadering voorstellen gedaan, hoewel er besloten Is, voorstellen schriftelijk in te die- Donderdagavond half acht vergaderde de raad van bo vengenoemde gemeente ten raadhuize onder voorzitter schap van den Ed.Achtbaren heer Jhr. v. Spengler, bur gemeester; Secretaris de heer J, Th. Kunnen. Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom en spreekt dén •foensch uit, dat er in de ziekte van wethouder Kroon spoedig verbétering mag komen. De notulen der vorige vergadering welke ter visie heb ben gelegen, worden onder dankzegging aan den samen steller goedgekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken Van het Prov. Waterleidingbedrijf het Jaarverslag over Ihet boekjaar 1929. Van de R.K. Bibliotheek een dankbetuiging voor de verleende subsidie. Idem van den A.N.W.B. Voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter deelt mede, dat in de vorige vergadering ten onrechte is in stemming gebracht de plaatsing op de begrooting van de bijdrage voor volksfeesten. In stem tning moest worden gebracht het voorstel van de heeren Du Burck en Zeeman om dit bedrag met f 100 te ver minderen. In de vorige vergadering staakten de stemmen bij het voorstel van B. en W. voor de kanalisatie, f 200 meer beschikbaar te stellen. Bij gehouden herstemming staak ten de stemmen weer, zoodat het voorstel als verworpen wordt beschouwd. Eveneens moet herstemming worden gehouden over het voorstel van B. en W., 40 pet. reduc tie op de pachten der gemeentelanderijen toe te staan. De heer Du Burck zou dit eerst nog eens willen be spreken. De heer Groen vraagt, of, als dit voorstel verworpen wordt, er nog andere voorstellen kunnen worden gedaan Voorzitter antwoordt bevestigend. Hieromtrent Is een adres ingekomen van den Bond voor landpachters. Als de raad dit wenscht te bespreken kan het gebeuren. De heer Du Burck zegt, dat de uitslag der stemming al bekend is. Do discessies in de vorige vergadering gingen wel naar het voorstel van B. en W. uit. Doch de voor- en tegenstanders waren niet tevreden. Onder de tegenstanders zijn er wel, die toch wel wat willen doen. Spr. heeft uit de discussie's begrepen dat er nog andere voorstellen zijn. De Voorzitter merkt op, dat de bespreking over het adres van dén Bond voor Landpachters moest zijn. Daar de heer Du Burck echter over iets anders begint brengt de Voorzitter het voorstel van B. en W. in herstemming. De stemmen staken weer, dus is het verworpen. De heer Du Burck vervolgt zijn betoog met het vol gende voorstel. B. en W. stellen een onderzoek in naar het door de pachters verdiende inkomen in de jaren 1927, 1928 en 1929 en of ze al of niet in de vermogens belasting zijn aangeslagen. Het resultaat leggen ze over aan den Raad en deze besluit welke al of niet in aan merking komen voor pachtreductie. Voorzitter antwoordt naar aanleiding hiervan, dat het op deze manier zeer bezwaarlijk zal gaan. Ten eerste betwijfelt spr. het, of het mogelijk is, te weten te komen wie er In de vermogensbelasting worden aangeslagen. Het feit dat iemand in de vermogensbelasting wordt aan geslagen is nog geen teeken, dat bij hem de toestand zoo roodkleurig Is. Er zouden groote onaannemelijkheden ont staan. Iemand die b.v. H.A. land bezit, krijgt wel re ductie, terwijl Iemand die 2 H.A. bezit, en ook een slecht jaar maakt, geen reductie krijgt, dat is niet juist. Hoe veel te meer land, zooveel te meer verlies. Men moet ook niet te veel afgaan opdehoogelnkomstenbelasting, daar van die hooge inkomens weer eventueele schulden of iets dergelijks betaald zijn. De heer Groen zegt, dat in de vorige vergadering eigenlijk niemand geheel onsympathiek tegenover het voorstel van B. en W. stond. Spr. zou er nog wel een derde bezwaar bij willen voegen en wel het volgende: In naburige gemeenten wordt geen reductie gegeven. Alleen Zuidscharwoude geeft reductie, geen enkele an dere gemeente. Spr. zou nu de huurders van buiten de gemeente uit willen sluiten voor de tegemoetkoming. Het stellen van een norm voor het inkomen over de laatste drie jaren zal ook veel moeilijkheden met zich brengen Zeer wel mogelijk achtte spr. het, dat rekening werd ge houden met de vermogensbelasting. Wanneer iemand in de vermogensbelasting wordt aangeslagen, ontkent de heer Groen het recht om zoo iemand reductie te geven, dat is niet te verdedigen. Ten wiens koste gaat het? Ten koste van de andere inwoners. Spr. zou niet zoo ver nén. De heer Groen zegt, dat als de stemmen staken, we weer moeten wachten tot een volgende vergadering. Voorzitter stelt voor, het eerste voorstel, dat van den heer Du Burck, in stemming te brengen. De heer Kramer: Zouden de heeren Groen en Du Burck niet tot elkaar kunnen komen, het hoofdbezwaar is de inkomensgrens. We staan op het doode punt. Spr. vindt 25 niet juist. Hij is voor 40 reductie, doch voor ingezetenen van deze gemeente. De aangeslage- nen in de Vermogensbelasting uitgesloten. in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, •Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn en zware of vastzittende Hoest, gebruike men Mijnhardt's Poeders. Deze werken genezend en nemen de pijnen weg. Prijs per poeder 8 cent en in doozen van 6 stuks 45 ct. Alleen echt wanneer doos en poeders voorzien zijn van den naam Mijnhardt. Let hierop! Vraag ze Uw Drogist. Voorzitter zegt dat het niet gaat om de Ingezetenen te steunen, het gaat hier om de gemeente als land- verhuurster. De huurders van gemeenteland moeten van de reduotie genieten. Een recht bestaat er niet. In normale tijden is er ook geen sprake van. De heer Du Burck handhaaft zijn voorstel, dan moeten de leden het zelf maar weten. De kwestie is deze, dat de menschen nu den slager en den bakker niet kunnen betalen Als de reductie niet wordt toege staan, moeten ze ze weer voorbijsturen. De heer Zeeman vraagt of alle amendementen eerst niet kunnen worden behandeld. Voorzitter gaat tot stemming over, doch de heer Zeeman stemt niet, omdat het amendement van den heer Kramer niet eerst is behandeld. Voorzitter: De heer Kramer heeft geen amendement ingediend. De heer Kramer antwoordt van wel. De heer Groen zegt, dat de heer Kramer aan hem en den heer Du Burck de uitnoodiging richtte tot elkaar te komen. De menschen moeten geholpen wor den, doch al onze tuinbouwende menschen. Het adres van den Bond van Landpachters is niet neutraal. Er is geen mensch, die pacht kan betalen. We moeten niet over ijs van één nacht gaan. Het voorstel van Ged. Staten is niet bedoeld, om de menschen aan brood te helpen, doch om het bedrijf voort te kunnen zeten. 40 is een hooge vergoeding. Spr. zou wel met den heer Dijkhuizen mee kunnen, gaan. Men moet één lijn trekken. Spr. wil dan wel met 40 meegaan, doch alléén voor de ingezetenen. Het amendement van den heer Kramer wordt met 4 tegen 2 stemmen, die der heeren Du Burck en Zee man, aangenomen. Het voorstel van den heer Du Burck wordt met al- gemeene stemmen aangenomen, zoodat aan de inge zeten huurders welke niet in de vermogensbelasting worden aangeslagen, 40 pachtreductie zal worden gegeven. Nu is aan de orde de herstemming betreffende den post „Volksfeesten" van de begrooting. De heer Du Burck zegt, dat het geen voorstel van de heeren Zeeman en Du Burck was, doch dat ge stemd is over den post der begrooting. Voorzitter heeft in de vorige vergadering het tegenstemmen een aanslag op een kinderfeest genoemd. Dit noemt spr. een aanslag op de goede manier van zaken doen. Voorzitter laat het door den heer Du Burck gespro kene daar. Bij de begrooting wordt alleen gestemd over een voorstel van B. en W. als het een nieuwe subsidie betreft. Nu moet volgens de Gemeentewet gestemd worden over het voorstel van 2 raadsleden. De heer Zeeman zegt dat deze post toch niet ten eeuwigen dage op de begrooting kan blijven staan. Het gaat hier om den post. De heer Dijkhuizen merkt op, dat over den post is gestemd. Er moest echter gestemd worden over het voorstel, dezen post met f 100 te verminderen. De heer Du Burck zegt, zich er tegen te hebben verklaard, dit wou U in de notulen vastleggen. De heer Groen zegt, dat de hecle begrooting er van af hangt, en om de begrooting te redden zal hij voor stemmen. De venijnige steken van spit in den rug overvallen U onverwachts. Grijp dadelijk naar Akker's Kloosterbal- 1 sein, welke tot diep in de weefsels - doordringt, de pijn stilt, ophoo- 1 pende ziektestoffen doet verdwij- I nen, snel en grondig verlicht. ,,Geen goud zoo goed" Het voorstel van de heeren Du Burck en Zeeman wordt met 4 tegen 2 stemmen, die van de heeren Bekker en Kramer, aangenomen. De heer Zeeman wijst naar aanleiding der begroo ting op den post Wijkverpleging. Hiervoor wordt 5 cent per inwoner uitgetrokken. Voor één zuster wordt het te druk. Nu is men bezig om gezamenlijk met Sint Pancras een tweede aan te stellen. Dus is eerstdaags een verzoek om verhooging der bijdrage te- verwachten. Spr. geeft in overweging 10 cent per inwoner te geven. Hierna wordt de gemeentebegrooting goedgekeurd, op een bedrag in inkomsten en uitgaven voor den gewonen dienst van f 74.721.00. Voor den kapitaal- dienst is geen bedrag genoemd. Verpachting Gemeentelanderijen. B. en W. stellen voor, de voorwaarden te wijzigen ais volgt. De landerijen worden met Kerstmis a.s. voor vier jaren verhuurd, zonder optiejaren. De be taaldag wordt gesteld op 1 Maart. In verband hiermede is een adres van den Bond van Landpachters ingekomen, met verzoek een com missie te benoemen om een en ander te regelen. B. en'W. stellen voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Zeeman zegt, dat het niet de bedoeling is, den raad uit te schakelen, doch een commissie van advies in te stellen. Spr. noemt eenige plaatsen waar dergelijke commissies zijn ingesteld. In tijden van welvaart bood men tegen elkaar op. Nu, in tij den van inzinking worden buitengewoon lage prij zen besteed, f 7.50 per snees is veel te hoog. Het is volkomen hun recht om lage prijzen te bieden. Nu kan men het land wel 4 jaar krijgen, doch geen op tiejaren. De publieke verhuring is wel de voordee- ligste voor den verhuurder. Spr. merkt ook nog op, dat de Bond van Landpachters niet van de partij is waar hij voor zit. Het Hoofdbestuur is noornamelijk A.B. Spr. noemt de openbare verhuring een verderfe lijk systeem. Voorzitter zegt, dat men ook oog moet hebben voor de belangen der gemeente. De gemeente heeft nim mer een te hooge prijs besomd. Aan landhuur is op gebracht f3933.80, of f5.87 per snees. Hier gaat f 1 grondlasten af. Blijft f4.87 over, dat is toch niet veel. terwijl hiervan ook de kosten van verhuring nog af moeten. Binnenkort wordt de gemeente nog garant voor 30 van het crediet. We mogen eerder mini mumprijzen stellen. De heer Du Burck zegt, dat B. en W. niet blind zijn voor de belangen der huurders. Spr. heeft het adres goed gelezen. Als 't kon zou hij er bij aan sluiten. De prijzen zullen automatisch wel dalen. Dit werd bewaarheid door de vergadering van de Prov. Commissie. De Bond vraagt 2 raadsleden, 2 tuin bouwers, en een onpartijdig voorzitter als commis sie. De gemeente blijft het lichaam dat de pacht vaststelt. Wat is het doel van de commissie? Als raadslid is de heer Zeeman de eerstaangewezen per soon, doch die zou voor de pachters zijn. en zoo zou het kunnen dat de heel commissie voor de pachters was. Spr. wil de huurprijs bepalen naar wat het ge weest is. Niet naar de toekomst. De heer Kramer kan wel met den heer Du Burck meegaan, doch het land heeft een zekere waarde, nu moet de gemeente toch een redelijke rente ver langen. Spr. zou wel voor inschrijving voelen en een minimumprijs vaststellen. Voorzitter brengt naar voren dat openbare verhu ring een noodzakelijk kwaad is. Als alle akkers ge lijke waarde hadden, was het niet zoo erg, maar nu is het onmogelijk een vaste norm te stellen. Na nog eenige bespreking wordt het voorstel van den heer Groen, voor vier jaren te verhuren met mi nimumprijs en optiejaren met 5 tegen 1 stem, die van den heer Bekker, aangenomen. Rondvraag. De heer Zeeman zou gaarne art. 5 van het Regle ment van Verhuring uit willen schakelen. Tevens dat voor de grootte van het land wordt ingestaan en dat per H.A. verhuurd wordt. B. en W. vinden geen aanleiding wijziging in eventueele rechten der huurders aan te brengen. Op voorstel van den heer Groen wordt de betaal dag gesteld op 1 April. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering onder dankzegging. In vervolg op het bericht in dit blad over de door de Vereeniging „Het Witte Kruis", afdeeling Wierin- gerwaard georganiseerde tentoonstelling van artike len uit de Nazorgwerkplaatsen te Gennep, geven wij hier een kleine uiteenzetting van het begrip nazorg. Uitvoerig zal dit onderwerp door Mevrouw M. M. Stiemens-Hopman worden behandeld in haar lezing met lichtbeelden. Nazorgpatiënten nu zijn patiënten, die na een nor malen kuurtijd nog niet in staat zijn, het leven in de onbeschermde maatschappij mede te maken. In den regel is de steun van de uitzendedende verben, of Ra den van Arbeid opgehouden; komt de patiënt dade lijk in zijn gewone omgeving terug, dan volgt veetal een instorting. Daarom is indertijd aan het sanatorium „Maria- Oord" te Gennep, directeur-geneesheer H. Stiemens, een nazorgafdeeling verbonden, waar zij, die in het sanatorium of elders gekuurd hebben, voor korter of langer tijd, soms zelfs blijvend, in staat worden ge steld, onder gunstige omstandigheden met het vei lig sanatorium op den achtergrond, verder de herstel len en opnieuw te leeren arbeiden. Arbeidstherapie is een belangrijke factor in de tu- bcrculose-bestrijding geworden. Wanneer de patiënten medisch in staat geacht worden, beginnen zij zachtjes ean te werken in een der afdeelingen (kunstweven, ralfia, lampekappen, cartonnage, tinbewerking). Zoo lang de arbeidstherapie een deel der behandeling uit maakt, is het niet noodig, dat de daaraan deelnemen de patiënten in den opbrengst deelen. Om het sociaal gevoel onderling te versterken, is het beter, dat deze opbrengst ten goede komt aan hen, voor wie weinig of geen verpleeggelden beschikbaar zijn en gevoegd wordt bij den opbrengst ten behoeve van de speci fieke nazorgpatiënten. Van bijzonder groot belang is het, dat de voortge brachte goederen goed verkoopbaar zijn. Steeds wordt er naar gestreefd een goed ontwerp, een goede teeke- ning en kleurencombinatie te paren aan doelmatig heid en accurate afwerking. Het is de bedoeling, dat dc gedachte liefdadigheid zooveel mogelijk wordt uit gesloten en dat de artikelen zoo zijn, dat men koopt, omdat men de voorwerpen werkelijk bezitten wil. Al leen bij een ruimen geregelden opbrengst is nazorg op gezonden basis mogelijk, daar de uitgaven zeer hoog zijn. Op de tentoonstelling zal een groote ver scheidenheid artikelen te zien zijn voor beurzen van eiken omvang, natuurlijk is alles behoorlijk ontsmet. Thans is op de meide hij' Gennep het Nazorghuis \,Zonlichlheide" in aanbouw. Is dit gereed, dan zal de afdeeling Nazorg geheel afzonderlijk gehouden wor den onder dezelfde directie als het Sanatorium. In de fraaie omgeving van den Piasmolen zijn reeds Nazorgpatiënten ondergebracht in een paar huurhui zen, ook te Gennep. Dat voor'een en ander heel veel geld noodig is, de patiënten immers betalen een zeer matig verpleeggeld spreekt vanzelf. Gehoopt wordt op een druk bezoek aan de lezing en de ten toonstelling. In Sanatorium en Nazorghuis te Gennep worden op genomen vrouwelijke patiënten van alle gezindten. Jb. KAAN Kz. Voorz. Afd. Witte Kruis, Wieringerwaard. HOE EEN WINKELJUFFROUW WERD GENEZEN VAN PIJNLIJKE VOETEN EN BEENEN. Rheumatiek nu verdwenen. „Ik ben winkeljuffrouw in een groote zaak en sta e'n loop veel bij mijn werk en ik leed eenige jaren aan vreeselijke rheumatische pijnen in mijn voeten. Een jaar geleden nam ik Kruschen Salts een half theelepeltje op een glas water een half uur voor het ontbijt. Dit hield ik zeven dagen vol en het verdreef de pijn, zoodat ik nu gemak kelijk kan loopen en ik kan zeggen, dat Kruschen mij genas van rheumatiek in voeten en beenen. Kruschen Salts is de beste medicijn die er be staat, wanneer je je niet goed voelt. Wij hebben het altijd in huis en vinden dat het je direct prettig en opgewekt maakt en veel levendiger en flinker. Het doet je voelen dat het leven waard is geleefd te wordenMijn eigen dokter vindt ook, dat Kruschen uitstekend is." De rheumatische pijn wordt veroorzaakt door de naaldscherpe urinezuur kristallen, die zich in de ge wrichten vastzetten. Twee van de zes zouten waar uit Kruschen is samengesteld hebben de eigenschap het urinezuur op te lossen, zoodat het gemakkelijk uit het lichaam kan worden verwijderd Andere zou ten in Kruschen helpen de Natuur dit opgeloste uri nezuur te verdrijven door de ingewanden en nieren. Verder zijn er weer andere zouten in Kruschen, die het gisten van het voedsel in de ingewanden voorko men en daarbij het lichaam zuiveren, niet alleen van urinezuur, maar ook van andere lichaamsgiften, die de gezondheid ondermijnen. Daarom is Kruschen zoo geheel anders dan een enkelvoudig zout. Er zijn zes zouten in Kruschen; ieder doet zijn eigen werk en elk zout is noodig en nuttig voor het welzijn van een deel van het lichaam. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f0.90 en f 1.60 per flacon. (Adv.) DEN OEVER. Van de Zuiderzeewerken. Nu de dijk om den sluisput aan beide kanten is doorgebaggerd, verkeeren velen in de meening dat thans de geheele sluisput onder water staat. Dit is echter niet het geval en willen wij duidelijkheids halve nog het volgende mededeelen: Aansluitende tegen de oostelijke land hoofden van de draaibruggen, heeft men een tot 3V2 M. -j- N.A.P. opgaande waterkeering opgeworpen tusschen de af deeling van den toekomstigen scheepvaartweg en die der uitwateringssluizen. Dat gedeelte ven den sluisput, waarin zich de uit wateringssluizen bevinden, wordt nog droog gehou den totdat de deuren daarin zijn aangebracht. De toegang daartoe is alleen nog mogelijk via een houten hulpbrug. Wij stellen ons voor dezer dagen op een en ander nog eens nader terug te komen. De sluisputdijk doorgebaggerd. In den nacht van Woensdag op Donderdag is ook het andere gedeelte van den dijk om den sluisput doorgebaggerd en is thans de verbinding IJselmeer— Waddenzee tot stand gekomen. De schutsluis in gebruik. Nadat de verbinding IJselmeerWaddenzee tot stand was gekomen, passeerde Donderdagmorgen reeds een groote stoomkraan met goed gevolg de schutsluis. Een ongewone stilte. Nu de werkzaamheden in den sluisput ten einde geraken en reeds vele werklieden huiswaarts gekeerd zijn, heerscht aldaar een ongewone stilte. Reden voor eenige dagen nog vele locomotieven steeds maar af en aan, thans staan de meesten stil. Alleen een kleine ploeg menschen is nog bezig met het afwerken. Na een periode van zulk een groote bedrijvigheid, doet deze stilte wel eenigszins vreemd aan. Het oude dijksmogazijn, staande aan den Molgcr- dij'k nabij Den Oever, wordt thans gesloopt. Het nieuwe magazijn doet al geruimen tijd dienst. De vuurbaken op de haven te Den Oever wordt thans afgebroken en zal mettertijd wederom worden opgebouwd aan de haven Oude Zeug, om aldaar als zoodanig dienst te doen. De baken heeft ongeveer 15 jaren aan Den Oever dienst gedaan. Succes-nieuws. A.s. Zondag zullen bij gunstige gelegenheid de elf tallen als volgt uitkomen: Succes II thuis tegen Oudesluis I. Succes adsp. thuis tegen I-I.R.C. adsp. B.K.C. I tegen Succes I te Anna Paulowna. Schagen III tegen Succes III te Schagen. Naar wij vernemen la de heer H. van Putten, assistent bij de Nederlandsche Spoorwegen, thans benoemd als haltechef te Meedhuizen, gemeente Delfzijl. Ingevolge de Hinderwet Ia aan den heer J. Beerse, broodbakker te Breezand, vergunning verleend tot hei In werking brengen van een bakkerij met heete lucht- oven. Verloren: een sleutel van $en autokastje. Gevonden: twee belastingplaatjes en een rieten mandje. Inlichtin gen worden ter secretarie verstrekt. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Gerardus Franclscus, zoon van C. W. van der Lans en van G. H. Reeuwijk; Mathllde Maria, dochter van P. G. Teeuwen en van H. B. M. van de Bilt. Ondertrouwd: Hendrik Brouwers, oud 30 jaar, bloe mistarbeider en Bauke van der Laan, oud 29 jaar, zonder beroep, belden wonende te Anna Paulowna. Jans Brou wers, oud 24 jaar, bloemistarbeider en Grietje Plag- meljer, oud 22 jaar, zonder beroep, belden wonende te Anna Paulowna. Overleden: Gerardus Franclscus van der Lans, zoo» van C. W. van der Lans en van G. H. Reeuwijk.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10