SchagerCourant Asp ÏR3 Vierde Blad. Gehoorzamen of weigeren. FEUILLETON. VERTELLINGEN. -w Brabantsche brieven. Bïnnenlandsch Nieuws. Voor Dames. HEEREN-BAAI «- Zaterilag 15 November 1930 73ste Jaargang. No. 8766 „Wanneer de regeeringen de misdaad van den oorlog ontketenen. Ss daartegen elk doel matig middel geoonoofd, ook al valt het ver buiten het wettelijk geoorloofde." Ir. J. W. Albarda. Aldus, sprak de leider der soc. dem. Kamerfractie op het demonstratief congres, dat S.D.A.P. en N.V.V. had den belegd op den dag vóór de groote betoogingen te Amsterdam en Rotterdam. Deze woorden hebben eenige beroering gewekt en bij de behandeling van het vlootplan in de Tweede Kamer deden ze dienst als bliksemafleider, ten einde de aan dacht van de verzwaring der militaire lasten af te lelden De politiek maakte er zich dus van meester en tracht te er een wapen uit te smeden tegen den voorstander van ontwapening. Alleen reeds om deze reden is het voor alle vijanden van oorlogsgeweld in hooge mate ge- wenscht, zich niet door militaristisch kabaal van de wijs te laten brengen. Intusschen wenschen wij het niet over den politleken kant der kwestie te hebben. Dat ligt meer op den weg van anderen. Er zitten echter meer kanten aan en over een daarvan past het ook ons een woordje te zeggen. Wij bedoelen, als we het zoo mogen uitdrukken, den menschel ij ken kant, waarbij zich enkele g e- wetensvragen aan ons opdringen. Ons uitgangspunt is hetzelfde als dat van den heer jUbarda: „Wanneer de regeeringen de mis daad van den oorlog ontketene n..." Onze jongens Van 19, 20 jaar, en ouder, die er voor in de termen vallen, worden dan gemobiliseerd. De oproep komt, een bevel gelijk, en hun vraag zal luiden: „Vader, Moeder, moeten we gehoor zamen of is het plicht te weige ren?" Het gaat om leven en dood, ja om meer: om mensch te blijven of moordenaar te worden. Smoesjes kunnen niet baten. Uitvluchten zijn het om te denken, dat mobilisatie nog niet direct oorlog hoeft te beteekenen, dat onze jongen hospitaal soldaat kan worden of niet naar het front zal hebben te gaan. Het uitgangspunt is immers, dat het niet blijft bij „soldaatje-spele n", doch dat het ernst zal zijn, bittere ernst Uw jongen staat nog vóór u en vragend kijkt hij u aan: „Moet ik gehoorzamen? Mag, moet ik weigeren?" Nu is er geen haast met uw antwoord. Het is nog vrede. Maar als de misdaad is ontketend en de oorlog als het ware voor u staat, de hand geslagen aan uw zoon, dan moet ge klaar zijn met uw geweten en uw keus is beperkt tot deze twee: Ga! Blijf! Als een nieuwe oorlog een herhaling wordt van den wereldoorlog van 19141918 in nog verschrikkelijker vorm, dan komt de tijd, dat ook uw jaarklasse wordt opgekommandeerd, al nadert gij reeds de 50. Mehschenmateriaal was altijd goedkoop: een simpele papieren brief en het stroomde toe. Vernielde kanonnen en ander vernietigingstuig moet duur betaald worden. Dat is kapitaalsverlies. Menschen echter hoeven niet gekocht en betaald te worden. Uw papieren brief komt dus ook, en nu staat gij voor de vraag: Gaan? Blijven? Gij stelt de vraag aan uw vrouw en zij die eerst ant woord moest geven als moeder, moet het nu doen als echtgenoote. Haar noch u zullen wij raad trachten te geven. Onze bedoeling was slechts deze: te doen gevoelen, dat het wettelijk geoorloofde of wettelijk gebodene niet hetzelfde hoeft te zijn als het zedelijk gebodene. Vanzelf rijst dan de vraag: wat heeft in zulk een geval het hoogste gezag? Kr-' Ulvenhout, 12 Nov. 1930. Menler, Kennis in... de hel! Ge docht natuurlijk weer maar dalek dat er in Ulven hout kermis was! Neeë. jonk, 't is wa verders weg, hoewel, laat ik oew er da maar gaauwkes bij-ver tellen: 't is heir beste mer ken. Wel drijven er gin lek kere. vette en zuutige olie koeken-geuren deur de blaau- we dreven; heur ik nie heel hoog boven me de knallen spetteren van d'n kop van Jut. ollee da gin van alle. Maar wel trekken de lochten bij mekare nouw-en-dan, ^s-d-hcel de wèreld vergraauwt. En dan kiepert 'r 'nen kwak mee hagel of water naar benejen, of z'oew mee 'n karrewats in oeuwen nek freimelen, terwijl enkele me nuutjes later 't zonneke oew in oew bakkes uit staan te lachen. Elke vijf menuten aander weer. Maar schoon! Prachtig! Brokken zuiver zuiver, as huizen zoo groot, die hangen aan d'n hemel. Oew oogen verdrinken erin, as ge 'r naar kekt, zo'nen glaans straalt er uit En vlak teugen die sneeuwbllnkende plakaten aan, daar klonteren èèrde- zwarte klodders, waar telkens die bakken water uit kled deren in d'n papnatten èèrde. De velden leggen blaank. 't Hemelzulver staat er te schijnen in 't ondergeloopen graslaand. Puntekes gruun pieken d'r uit en 't windeke dat er overdrijft, trekt rimpeltjes In die meeren. En op elk vouwke, elk plooike van die witte plassen, daar springen piekskes licht. 't Is schoon! Hier en daar schèrt 'nen grooten, zwarten veugel laag over al da water. Dan gaat ie zitten op 'nen struik of op 'n paaltje da boven uit het water stikt en daar zit ie dan te peinzen mee z'n groote, knippende kraaloogen over da verzopen laand. Waant hoe schoon dan ok, hij is 'r mee gekuld. Z'n vaste piekskes waar ie steeds z'n eten pikt, die leggen overstroomd. Dan krijscht ie over de stille plek, klapt mee z'n wieken da ge 't heel ver heuren kunt, en giert dan mee 'nen breejen slag van z'n trotsche vlucht de bosschen in. Dan is 't efkes stille- kes. Of g"olleen gelaten bent. Veural as dan de locht weer dustert en d'n plas inktzwart gaat worren. En as d'n dikken rengel d'n plas mee striemen slaat. Dan wor 't koud om oew. Maar efkes maar. Waant as de locht weer breken gaat en ronde plekken blaauw diep achter de troebele wolkenfrarren staan, 't zonneke weer lichtjes aan gaat steken op d'n plas, de bosschen in d'n dag gaan gruunen, dan brikt oew haart weer open, dan schokt 'r weer 'n lachske deur oew ribbenkast Dan kleuren de glazen in 't kcrkske weer blaauw, dan spiegelt er licht van de vensters, dan vloeit 'r zoo wa goeds de èèrde over weer. Ja, 't is November; slachtmaand is 't De kilte-n-is gekomen. De takskes staan kaal In 't zuiver der lochten gegrift mee gouwen kontoerkes van 'n zonneke. En as 't vier, vijf uren is geworren en 't duster alles wegdekt; d'n enkelde lantèèrn z'n lichtje laangst de wegels -strooit, dan wor 't goed in huis. Dan peuteren me de plattebuis 's in z'nen rooster, dan loei 't Novemberwlndeke in 't vuur en blaast 't potje rood, dan piept de valgordijn omlaag en dan is 'r gin beter plakske op de groote wèreld veur ons as da wèrm plaks- ke bij 't vuur. Lot dan de sturm maar langs de ramen stoken; d'n kalen notenlèèr staan rauschen, d'n rengel deur de goot heengutsen, en over de rengelton kliederen; lot 't dan maar tobben, bij 't vuurke is 't alles kits. Dan lopt 'r 's 'nen buur op, of komt d'n postbooi effen binnen, dan stikt Trui d'n radejoow 'n uurke-n-aan, kookt nog wa voeier veur de biesten en is 't tijd veur de bedstee veur go 't wit. Nouw ik 't over d'n postbooi eb, amico, ollee, da's teu- geswoorig eiken avond bekaanst, 'n gezellig oogenblikske De wefkes die deus briefkes lezen in Jouwen kraant en die „mijn op-zetten" (zoo noemen ze da, die troelekes) op d'ren radejoow nouw en dan as ik er veur te smoezen staai, die schrijven allerhaande briefkes. En as ik dan te lezen zit, dan vuul ik Trui d'r oogen over 't raandje van d'r kraant deur m'n briefke henen- prikken en as ik dan 's efkes lach, waant d'r zijn van die wefkes die weten oem net te schrijven of ze in oew ooren staan te flüsteren, zoodat d'r wèrm asem- ke oew oor aan kietelen mokt, en houdt dan oewen lach maar 's in as ge kunt, verdraaid, mijn ooren zijn ok nie van guutaperreka gemokt, dan mok ze 'nen wind mee d'r kraant dat de valgordijn er van te klep peren hangt <P» bij vc bij verkoudheden en rheumatiek Weiger namaak en let er op dal op elke tablet het woord "Bayer" «taai. Prijs 75 dj. Ja, dan sta-de zoo wa uit, jonk! Deus week schreef er zoo eentje, ze hiet Katrientje, da tiepeke „lieve Dré, mag ik van d'n zomer bij oew komen lo- geeren." Ze wilde gère 'nen gulden of vijf per dag beta len. Nouw, laat ik oew zeggen: 't kind kan nog veur gin vijf gulden per wèèk_opeten! Waant dan mot ze wel 'n bükske emmen zoo groot" as' m'n' gruuntenwagel, waant wa kost mijn 'n mud erpels, 'n maand spinazie, 'n stuk uit 't verken, wa kos me da? Neeë Trieneke, bij mijn is 't gin Schevenlngsche zaak, waar ge veur 'n glaske kwast veertig centen, mot be talen. Veur veertig centen, voer ik heel Ulvenhout buikpijn aan d'n kwast, horre! 't Kind is fel op de schoone natuur. Trien, da klopt! Ze zouw gère de zo mermaanden onder den notenlèèr zitten, onder 't zuive ren maantje, mee mijn en Trui. Da klopt ok alweer! Maar meske, ik denk er heel gin kwaad van horre, maneschijn daar kan 'k wel pap van eten, maar ik denk da me veul maansverdüstering zouwen emmen, waant... Trui er is ok nog, prullemutske! Ok had ze me heuren lachen deur d'nen radejoow en da vond ze zóó plazaant, da ze zoo maar ijskoud de vraag doet of ik thuis ok alttf zoo lach en 't nie olleen veur d'n radejoow zoo doei! Trien, da's 'n strikvraag! Maar ollee, as ge 't dan gère weten wilt: ik lach thuis dikkels zóó, da Trui d'r kaanten muts van d'r ééne naar d'r aander oor krüpt en as 't zóóver is, ollee, dan gaai ik op d'n erft verder lachen! Nouw snapt 'm wel! Trui moes 'm ok lezen. En toen gluurde-n-ik over 't raandje van m'n kraant. Maar op 'n mement ben 'k maar 's d'n erft opgegaan, naar d'n miestkuil of liever gezeed: asóf ik naar d'n miestkuil „moest". En daar hè'k efkes m'nen kop in d'n plooi wiesten zetten. Lieve kripsaus wa-d-eb ik ge lachen! Of 'r 'n touwke aan m'nen lever zat waar aan getrokken wier, zóó benaauwd hé-'k et! Toen 't einde lijk alles weer op z'n gewone plak had zitten, ben 'k naar binnen gegaan en toen... gatvernolle, toen wal ze nog nie klaar mee d'n brief, 't Was ok 'nen kolle salen, daar nie van, maar ze heet 'm gelezen of ze 'm Zondag preken moest! En toen 'k da gezicht van Trui weer zag, toen... toen ben 'k m'n neus gaan snutten. De tranen liepen uit m'n oogen van benaauwdheld. Ein delijk was ze klaar. Ze vouwde de vellekes kalm en 1 aangsaam in mekare, dee de boel in d'n envelop en gaf 'm trug mee 'n gezicht zóó seerejeus of 't 'n reke ning waa Ik zette 't koevèrtje op de schouw, keek on gemerkt naar de leterkes om te perbeeren te weten of Trieneke oud, jong of middelmatig was, ollee, 'nen mensch is ginnen èrpel, en toen zee Trui: „Koffie?" En mee da'k „ja" zou zeggen, zag ik de loerende ogs- kes van Trui en toen... toen affijn, 'k had net zoo goed nie naar d'n miestkuil kunnen gaan. Keb me kepót geschaterd! Dèèr! Keb mee m'n klompen teu gen de plavuizen staan staampen, m'nen buik vastg*ou- wen, maar niks hielp. Sodemekajer, 'k docht da'k brook. Toen 't zóó ver was, vroeg Trui: „wa-d-ls-t-er nouw in Sjissesnaam te lachen?" En prompt hè'k geantwoord: „ni-hi-hi-hi-hl- hiks!" De rest is privee! Kort gelejen kregen me 'n briefke en daar 'n zaks- doekske in. Veur Trui... d'ren drüppel. Maar 't waa 'n pracht van 'n snotdweiltje. Heelegaar beschilderd. Da- d-had had da wefke zeivers gemokt! Nouw, ik mot zeggen, as mijnen verver, onzen Dré, zóó schilderde, dan was z'n kosje gekocht! Dan kon le 'n winkeltje opzetten van zukke zakdoekskes en ge zouw 's zien hoe die affaire „liep". ,,'t Is schoon," zee Trui, „maar 't is zunde om daar oew neus in te douwen, dus za'k 't in de goeie kast leggen." Onder ons: da's nóg meer zunde, waant alles wa-d-In Trui d'r zoogenómde „goeie" kast terecht komt da komt er nooit meer uit! Da's 'n museum zónder kortjes: „verbojen de kunstveurwerpen aan te raken". Verders is 't net iender. Ge bleft er evengoed mee oew klavie ren af! Kom, laat ik er 's af gaan scheiën. De post komt over d'n erft 't Is weer zoo! Amico, as altij veul groeten van d'n museum-directeur en gin horke minder van oewen toet a voe DRA In gijze 1 ing. De kaslooper, die er met f 3000 vandoor was. De kaslooper, die weigerde een ontvangen bedrag van f 3000 aan zijn patroon af te dragen, omdat hij, naar hij zeide, een vordering op zijn patroon had, en die, naar men meende, er vandoor was gegaan, is te Amsterdam opgespoord. Hij is in gijzeling gesteld. Omtrent de niet afgegeven f 3000 verneemt het Hsbl. nog het volgende: De looper inde geregeld wissels voor de firma en steeds droeg hij het bedrag af. De trekker had echter de wissel, groot f 3000, geëndosseerd aan de vrouw van den looper, die nog een vordering op hem had. Blijkbaar had de trekker dit half uit een grap gedaan, omdat hij van oordeel was, dat de wissel toch n' u worden betaald. Dit was echter een misrekening: sel is wel gehonoreerd en de looper droeg, ovei stlg het endossement, het geld af aan zijn vrouw, weer aan haar man in bewaring gaf. De looper en zijn echtgenoote zijn onder huwe;»jK- sche voorwaarden getrouwd en het geld behoort, al weer volgens het endossement, aan de vrouw. De looper is failliet, maar de f 3000 komen niet in den boedel, daar de vrouw niet failliet is. In dit licht gezien is er van eenlg misdrijf geen sprake. Intusschen schijnt de trekker van oordeel te zijn, dat de looper ten onrechte het geld aan de vrouw heeft gegeven. Er is dus een civiel geschil over de waarde van het endossement. De trekker handhaaft zijn vordering op den looper. Aanrijding bij Breda. Fietser tegen den grond geworpen. Op den Teteringschen Dijk even bulten Breda fietste gisteren de ongeveer 55-jarige Bakx, controleur bij de in de nabijheid gelegen conservenfabriek „Hero", naar zijn woning te Oosterhout, toen hij werd aangereden door een hem passeerende auto. De man werd tegen den grond geworpen en bleef, hevig bloedend, bewusteloos liggen. In zorgwekkenden toestand is hij naar het St. Ignatius Ziekenhuis vervoerd. De man is ernstig aan het hoofd verwond. De verkeerstoestanden op den Teteringschen Dijk heb ben reeds herhaaldelijk aanleiding gegeven tot klachten zonder dat verbetering intrad. Er zijn daar een haast onbruikbaar rijwielpad, een slecht geplaveide rijweg en een trambaan naast elkaar, terwy'1 al het verkeer van het Zuiden naar het Keizersveer en naar Tilburg langs dezen weg gaat. De automobilist, iemand uit Utrecht, is aangehouden; de auto is in beslag genomen. Poging tot aanranding. Door den bestuurder van een bruine auto op den weg naar Tilburg. Te Kaatsheuvel werd 's avonds een 17-jarig nqeisje, v. d. B., in de Telefoonstraat aangehouden door den bestuur der van een bruinen auto, welke haar den weg naar Til burg vroeg. Z|j wees hem den weg. Een moment later stopte hij weer om andermaal aan een ander meisje, d. M. genaamd, opnieuw naar den weg te vragen. Het ant woord, dat hij hiervan kreeg, was omdat dit meisje de zaak niet al te goed vertrouwde, slechts heel va3g. Do auto reed daarop verder en stopte plotseling bij het eerst aangesproken meisje, dat Inmiddels den wegen gepas seerd was. Snel sprong de chauffeur uit den auto."sprong op het meisje toe en wilde het vastgrijpen. Het meisje ontsprong echter haar aanrander en vluchtte luid gil- lened. Direct reed de auto in snelle vaart weg. De politie werd gewaarschuwd, aan wie de meisjes een vrij duidelijk signalement van den chauffeur gege ven hebben. Eenigen tijd daarna werd door de politie een bruine auto aangehouden; de chauffeur, op het politiebureau gebracht, beantwoordde aan het door de meisjes opge geven signalement, doch werd door deze niet als de da der herkend, waarna hij door de politie op vrije voeten gesteld werd. Dames die gesteld zijn op een goed en dege lijk toiletpoeder, maken gaarne gebruik van Purolpoeder, dat aangenaam en gezond voor de huid is. Doos met donsje 45 ct. en evenals Purol verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Felle fabrieksbrand te Tilburg. Groote stoomschoenfabriek in asch gelegd. In den nacht van Woensdag op Donderdag half twee ls de stoomschoenfabriek voorheen L. de Beer, aan de Goirkestraat te Tilburg, geheel door brand vernield. Toen de brandweer aanrukte, stond het gebouwencom plex reeds in lichte laaie. Alle maohinerieën en een groote partij afgewerkte schoenen, bestemd voor afleve ringen op de voorjaarsorders, gingen verloren. De brand weer, die met elf stralen het vuur bestreed, wist enkele aangrenzende gebouwen en opstallen van de fabriek voor vernieling te vrijwaren. Een nieuwen auto wist men ln veiligheid te brengen. De oorzaak van den brand is onbekend. Gebouwen en Inboedel waren verzekerd voor f 100.000 maar de schade wordt hooger geraamd. Het personeel van de fabriek bestaat uit 50 man. Er zal worden getracht, elders een onderdak te vinden ter voortzetting van het bedrijf. Donderdagochtend moest de brandweer opnieuw utl- rukken, daar het vuur weer was opgevlamd. Twee hoteldieven aangehouden. Een hunner tracht op het station door ver giftiging zelfmoord te plegen. Maandagavond ontving de marechaussee te Roosen daal van den hotelhouder van het hotel Metropole te Antwerpen bericht, dat iemand in zijn hotel een aantal gouden, met juweelen bezette voorwerpen had gestolen. Vermoedelijk zouden deze persoon en een medeplichtige, wier signalementen door den hotelhouder werden opge geven. naar Duitschland of Nederland uitwijken. De wachtmeester der marechaussee te Roosendaal heeft daarop Dinsdagavond op het Stationsplein aldaar twee personen aangehouden, wier uiterlijk overeen kwam met het door den hotelhouder te Antwerpen opgegeven signalement. Hij nam het tweetal mee naar het station. Aldaar heeft een hunner een pog-ing tot zelfmoord gedaan door drie subllmaatpastilles in te nemen. Medische hulp werd onmiddellijk ingeroepen. De toestand van «den man is zeer ernstig; de kans om hem in het leven te houden, wordt zeer gering geacht. Een aantal juweelen van den diefstal afkomstig wer den in het bezit van de aangehouden personen gevon den en zijn in beslag genomen. De beide mannen, die van Belgische nationaliteit zijn, zullen in overleg met de Belgische justitie ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te Breda. Door Helpt geen lieve-mocd'ren aan: 't Is met den zomertijd gedaan; U'eg zonneschijn en rozengeur: De winter staat voor onze deur. Als dan de koctiel lekker brandt N eemt Moe Itaar breikous weer ter hand Eu Jan ecu bockenZus haar pop Eu Vader zegt: komaan, ik.stop Mijn ouwe, trouwe pijp maar weer. Die brengt de ware otmasfeer. Die brengt rac echt op mijn gemak. Jan,waar staat mijn. D*E tabak"? Clmgc Doorenboj ECHTE FRIESCHE 20-50 CT. PER ONS Ttlelange van rijpe tabakken. Geheimzinnig sterfgeval in een Friesch dorp. Jongen levenloos in een stal gevonden. De landbouwer P. te Makkinga,. vopd, toen hij met zijn vrouw van een begrafenis terugkeerde, zijn knecht den 17-jarlgen J. B., niet bij het hem opgedragen werk. De koeien waren, hoewel het al ver over tijd was. nog niet gemolken en op zijn roepen kreeg P. geen antwoord Overal werd gezocht en tenslotte vond men den jongen levenloos in een paardenstal, vlak voor een der paarden liggen. De doodsoorzaak kon niet worden vastgesteld. Uiter lijk werden slechts enkele hoofdwonden geconstateerd. Opmerkelijk was, dat vlak bij het lijk een hamer en eenig ander timmergereedschap lagen, terwijl niet kon worden uitgemaakt, waarvoor B. dit zou hebben gebruikt. Hoewel men omtrent de oorzaak van dit sterfgeval in het duister tast, en aan misdaad niet gedacht wordt, ls de justitie toch met een en ander in kennis gesteld. De ontploffingsramp te Groningen. Rapport over de oorzaak van de ramp. Het rapport betreffende de ontploffingsramp In de sleepboot „Onderneming" op 20 December j.1. bij de Bon- tebrug te Groningen, samengesteld door den heer W. Veenhoven te Groningen, hoofdingenieur van het Stoom wezen in het 8de district met bijvoeging van het labora toriumonderzoek van den heer J. J. Cattel. ingenieur 2e kl. voor het stoomwezen te Den Haag, zegt omtrent de oorzaak der ramp: Het bewijs, dat te hooge stoomdruk in den ketel Is aan wezig geweest, is niet te leveren, echter maken de ge tuigenverklaringen het wel tamelijk waarschijnlijk, dat de veiligheidskleppen vóór het ongeval waren vastgezet; de onderzoekingen van den heer Cattel wijzen verder op een zeer hooge temperatuur van het materiaal op den achterwand, tijdens het ongeval, mogelijk ten gevolge van ketelsteenvorming of andere vervuiling. Als voornaamste oorzaak van de ramp wordt aange geven een veel te hooge stoomspanning, ontstaan gedu rende het wachten voor de brug in het Winschoterdiep en mogelijk geworden door het vastzetten der veiligheids kleppen. BRANDSTICHTING Groote voorraden koren verbrand. Eergisterennacht te 1 uur werd brand ontdekt in een 65-tal korenmijten te Westenesch bij Emmen, toebehoo- rende aan verschillende landbouwers. De geheele hoe veelheid, ter waarde van ongeveer f 13000 werd een prooi der vlammen. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in, daar zoo goed als zeker is, dat de brand aan kwaad willigheid moet worden toegeschreven. Het verbrandde koren was grootendeels verzekerd bij het Drentsche land- bouw-ge nootschap. GIFT VAN DE KONINGIN. Voor de kweekschool van het Leger des Heils. De koningin heeft een belangrijk bedrag doen toe komen aan het Leger des Heils voor de door die stich ting te bouwen Kweekschool. ALWEER ZOO'N LICHTGELOOVIGE. Verleden week maakten wij melding van een dienst bode te Amsterdam die door een zigeunersvrouw was opgelicht. Een dergelijk geval heeft zich Donderdag in de Van Eeghenlaan, eveneens te Amsterdam, voor gedaan. Een zigeunerin vroeg het dienstmeisje of zij zich de toekomst wilde laten voorspellen. Het meisje gin gerop in en de vrouw vroeg ecnlge voorwerpen te mogen zien. Het meisje legde een portemonnaie neer met f 32.50 en een zilveren collier. De vrouw is er mee van door gegaan. Men zij voorzichtig met waarzegsters!

Schager Courant | 1930 | | pagina 13