Radioprogramma Uit onze omgeving. HARENKARSPEL HOOGWOUD LANGEND IJ K Binnenlandsch Nieuws. Het collectief contract in de Typografie. Werktijdregeling voor kantoren. Ernstige verduistering te Rotterdam. Overval te Eindhoven. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. plots achteruit te doen rijden, juist niet tot bepaald ge noegen van den heer A. J. van Herkei, ondernemer van een wasch en strijkinrichting te Bergen, die zich met zijn auto vlak achter het in vele bochten achteruit krab belend vehikel van B. bevond en allerminst niet op deze retorade had gerekend. Zijn wagen werd dan ook be schadigd, doch de verzekering was er goed voor. En de kantonrechter belastte zich met de bestraffing van den onvoorzichtigen automobilist, door hem f 16 boete of 16 dagen op te leggen. HIJ HAD EEN MOTOR, VOL GELADEN... Een te Warmenhuizen woonachtige caféhouder, de heer Jan W. bevond zich op 28 October op de motor, een lichte machine, waarop echter als duobezetting een corpulente dame, de echtgenoote van den coureur, die met haar- een uitstapje had gemaakt naar den Beem- ster cum annexis. Bij den tamelijk gevaarlijken bocht bij de vlotbrug, hoek HeiliglandKanaaldijk geraakte de heer W. met zijn kar op het linkergedeelte van den Kanaaldijk en in botsing met den 16-jarigen monteur P. Lelie, die zich op de fiets bevond, met gevolg, dat wiel en motorrijder, inclusief de duopassagier op den grond terecht kwamen. Gelukkig was de vaart gering en bleven alzoo ernstige ongevallen achterwege. Maar het rijwiel van jongeheer Lelie had een tamelijke schade bekomen en daar de re geling uitbleef, werd de zaak verder via den kantonrech ter behandeld. Ook hier bleken de partijen aller minst overeen te stemmen en het meeningsverschil was zelfs zoo groot, dat besloten werd tot aanhouding om nog eenige getuigen te hooren, die konden verklaren, dat de caféhouder een besliste voorliefde had beto'ond voor de linkerweghelft. WEEST GETROUW EN VERTROUW NIEMAND. De heer Hendrik v. D., uit Utrecht, belast met de expeditie van het zware basalt, dat gebezigd wordt tot wegverbetering van den Kennemerstraatweg, was op 24 September met zijn tractor, op weg naar de gem. Lim- men, vervoerende met aanhangwagen een vracht basalt die hij moest neerstorten op de aangeven plaatsen. Hij moest daartoe met zijn onhandelbaar voertuig achter uitrijden en kwam toen in aanrijding met een luxe wa gen, bestuurd door den ingenieur W. Hofland uit Bus- eum, met gevolg dat deze wagen beschadigd werd. De chauffeur van de tractor stond alsnu terecht, omdat «hij geen teeken had gegeven, doch de goede man, het feit erkennende, verklaarde te hebben vertrouwd op 'n mede arbeider, die zich achter op den vrachtwagen bevond en wiens taak het was op te letten en te waarschuwen. In aanmerking genomen deze omstandigheid, kwam de \erdachte er af met f 5 boete of 5 dagen. HET VENIJN ZAT IN DE STAART. De vrachtrijder Egbert G. uit Heerhugowaard, die zich van een vrachtauto bedient, vervoerde onlangs een te lefoonpaal, die niet minder dan 2. m. 45 c.m. van achter uit het voertuig stak. Hij werd op den Dirk Duivelsweg te Alkmaar door de politie aangehouden, geverbaliseerd en heden veroordeeld tot f 3 boete of 3 dagen. DEZE WAS NIET DE LIEVELING DER GODEN. De veehouder J. W. E., uit Akersloot stond terecht we gens het wielrijden zonder licht in den avond van 1 No vember op den Koningsweg te Alkmaar, alwaar hij de belangstelling der politie tot zich trok. De verdachte heden terecht staande, verzocht den kantonrechter zijn stem wat te willen verheffen, want hij had malaria op zijn ooren en was dieritengevolge zwaarhoorend. De con versatie werd dus op zeer duidelijke wijze voortgezet en bleek dat de verdachte lichtsmokkelaar het feit erken nende, tot zijn verontschuldiging aanvoerde, dat hij uit Alkmaar medicijnen had gehaald voor zijn doodzieke moeder en toen in den begrijpelijken haast niet op de aanwezigheid van een lantaarn had gelet. De verdediging sloeg zóó krachtig in, dat geen hooger straf dan f 1 boete of 1 dag werd opgelegd. VERSCHIL VAN APPRECIATIE. Ook de arbeider Dirk B. uit Schoorl had op 6 Novem ber op den Kanaaldijk onder Bergen zonder licht ge peddeld en werd heden flinker aangepakt dan zijn lot genoot en voorganger uit Akersloot. Hij werd veroor deeld tot f 4 boete of 4 dagen en op zijn herhaald pro test, dat hij bekeurd was te Aagtdorp, gem. Schoorl, werd zoo goed als geen acht geslagen. Men oordeelde dat de veldwachter beter de landkaart kende. AL TE „UITSTEKEND" STEIGERHOUT. De heer Jan K., chauffeerend sleeper te Alkmaar had op 6 November vervoerd steigerhout, dat 2 M. 84 c.M. achter zijn vrachtauto uitstak. De ambtenaar noemde een dergelijke appendix hoogst gevaarlijk en een maaier des doods voor voetgangers en wielrijders, terwijl de kan tonrechter veroordeelde tot f 7 boete of 7 dagen. GEEN ROOSJES ZONDER DOORNEN. De 19 jarige koffiebrander J. P. B. te Koedijk wonen de, doch te Alkmaar in betrekking, had een nieuw rij wiel cadeau gekregen en daarop de bel gezet van zijn afgedankt karretje. Hij was in den morgen van 8 Nov. niet geheel wakker en had in verstrooidheid zijn oude bellooze fiets gebruikt om naar de stad te rijden. Natuur lijk werd hij bij de Friesche brug de pisang, doch er werd heden rekening gehouden met de verzachting bren gende omstandigheden en de straf bepaald op f 1.50 of 1 dag. Woensdag 19 October. Hilversum (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Orgelspel door Johan Jong; 10.45 „Onze Keuken" door P. J. Kers; 11.30 Gramofoonmuziek; 12,00 Middag concert door het VARA-Septet; 1.30 Onderbreking voor verzorging Van den zender; 2.00 Vrouwenuurtje; 3.00 „Maak het zelf" door Céline SchaakeVerkozen; 4.00 Orgelspel van Johan Jong; 4.30 Concert door het Wla- dimir Piqué Trio; 5.00 Vraaghalfuurtje voor kinderen; 5.45 Vervolg concert door Wladimir Piqué Trio; 6.15 Concert door het VARA-Mandoline-ensemble; 6.50 Man doline-cursus door Joh. B. Kok; 7.20 Oorsprong, Ge schiedenis en Hedendaagsche stand der Socialistische beweging (V), door W. H. Vliegen; 7.45 Vervolg concert door het Mandoline-ensemble; 8.00 Uitzending uit De venter. Medewerking van het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot. Toespraak van den heer J. W. Lebon; 9.30 „La Bohème", opera van Puccini (Gramofoonplaten); 11.00 Persberichten Vaz Dias; 11,15 Gramofoonplaten (Dansmuziek); 12.00 Sluiting. Hulzen (18785 M.) N.C.R.V. 8.159.30 Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Zieken- dlenst; 11.0012.00 Harmoniumbespeling door M. F. Jurjaanz; 12,1512.30 Gramofoonmuziek; 12.302.00 Middagconcert; 2.00—2.45 Concert door Mevr. Willy Canté—van Amerongen (sopraan), Jaap Stroomenbergh (bas), Mevr. Lies v. d. BrinkPrakken (fluit), Alex Adema (piano); 2.453.15 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. M. Wentink; 3.154.15 Vervolg Concert; 4.15— 5.00 Gramofoonmuziek; 5.006.00 Kinderuurtje; 6.00 6.30 Uurtje voor landbouwers door H. Pilon. Onder werp: „Zwamziekten in boomen". K.RO. 6.306.50 Gramofoonmuziek; 6.50 Aansluiting van het Stedelijk Concertgebouw te Aken. Concert o.l.v. Prof. Dr. Peter Raabe 8.30—11.00 Populair concert door het Salon-Orkest o.l.v. Marinus van 't Woud; 9.30 Nieuws berichten van Vaz Dias; 11.0012.00 Vroolijke gramo foonmuziek; 12.00 Sluiting. Algemeene vergadering van de Pluimveevereeniging „Ons Belang", gehouden op Vrijdag 14 Nov., des avonds half acht, bij den heer D. Swager. Aanwezig 26 leden. De voorzitter, de heer C. de Vries, opent te ongeveer acht uur de vergadering en het doet hem genoegen, dat er zoovelen aanwezig zijn, een aantal zooals nooit te voren en toch zijn er nog zoo ongeveer50 thuisblijvers, toch is het merkbaar, dat er meer actie in de leden komt en het werk gewaardeerd wordt. Een gelukkig verschijnsel is het, dat het onder de hoenderhouders niet zoo'n crisis is als onder de andbouwbedrijven. Wij hebben over onze bedrijven nog niet te klagen. Hierna w.ordt den secretaris verzocht de notulen te lezen van de vorige vergadering, die na een kleine op merking werden goedgekeurd. De voorzitter zegt dat wat betreft het ophalen der eieren door den ophaler van Aartswoud, dit toch weer anders moet; huis aan huis ophalen door iemand wordt voor de leden te duur, wij moetèn weer hebben een centraal punt en dan zoo mogelijk hier iemand zoeken die daarvoor geschikt is. Ook den verkoop van ochtend- voer moet zoo mogelijk door dienzelfden man gebeuren en moet bij de leden thuis gebracht, tegelijk wanneer de eieren gehaald worden. In een onderhoud met den Directeur te Bergen, verklaarde deze, dat het voeder franco Dirkshorn zal worden gezonden, met een maand crediet. Wat betreft het geven van een cursus, is reeds lang bericht naar de regeering om subsidie, doch tot heden was nog geen bericht ontvangen, ofschoon het iederen dag verwacht wordt; dan zal het den leden direct bekend worden hoe en wanneer. Voorts was van den Directeur der eierveiling te Pur- merend bericht ontvangen, dat van de leden der pluim veevereeniging alhier 188.425 stuks eieren waren ge veild. De voorzitter hoopte dat wanneer een andere regeling voor het ophalen wordt gekregen, dit cijfer spoedig de 200.000 zal bereiken. Punt 3 Bestuursverkiezing. Hierin kwam geen veran dering daar alle aftredenden werden herkozen met groote meerderheid van stemmen. De voorzitter zegt, dat 13 Dec. a.s. de algemeene vergadering zal plaats hebben van de N.EEB. te Alkmaar en vraagt of er nog leden zijn, die een voor stel wenschen in te dienen. Algemeen vond men,dat den leden zoo weinig van dien bond bekend was, doch voorzitter, die zelf afgevaardigde is, vindt dat er dan eenige leden mee moeten gaan, er wordt daar genoeg verhandeld, de hoenderfokkerij betreffende. Ook is men bezig fokstations op te richten, tentoonstellingen te houden, legwedstrijden, enz. Er werden echter geen voorstellen voor de vergadering ingediend. De voorzitter deelt daarna mede, dat hij met den heer F. Heerschap gesproken had over het ophalen van eieren naar een centraal punt en tevens belasten met den verkoop van voeder en dit in depot te ontvangen. Nadat spr. alles met den heer Heerschap had bespro ken, wat de zaak betreft en wat daaraan verbonden is, verklaarde deze, wel genegen te zijn om het te pro- beeren. Op do vraag van voorzitter of hiertegen geen bezwaar bestond, verklaarden allen er voor te zijn, zoo dat de heer Heerschap werd aangewezen om de eieren bij ieder aan huis te halen en tevens voeder, dat te voren besteld is, mede te nemen. Heerschap verklaarde, dat hij zoo mogelijk Zaterdag om de eieren kwam te halen, aangezien dit niet Maandags kon gebeuren, daar de tijd dan te kort was. Op de vraag wat de kosten van een en ander zou wezen, zal door het bestuur, met goedvinden van Heer schap, geregeld worden. De heer Veter verklaart hierna, dat door de leden 2724 en door niet-leden 250 broedeieren zijn gehaald. Na de rondvraag, die verder niets opleverde, sluit de voorziter onder dank voor de aangename discussies, de vergadering. Vrijdagavond vergaderde ten huize van den heer O. Schermer de afdeeling Hoogwoud der Maatschap pij tot Nut van 't Algemeen. De opkomst was gering. Na opening en voorlezing der notulen had de verkie zing van 2 leden van het bestuur plaats. In de vaca ture Ds. Spaargaren werd benoemd de heer I. Hoek stra, terwijl inplaats van den heer D. Breebaart als secretaris werd gekozen de heer R. N". C. de Boer. Tot commissaris van de Spaarbank werd herkozen de heer Joh. Pool, tot leden van de Commissie van Toezicht de heeren J. Kuiper en P. Donker Jz. Vervolgens werd de rekening van den penning meester voorgelezen, nagezien en in orde bevonden. Zij wees een nadeelig saldo aan. De eerstvolgende bijeenkomst met dames zal plaats hebben op 9 December, waar de heer I. Hoekstra een spreekbeurt zal vervullen. Besloten wordt in het begin van Januari de heer Dr. van der Slccn uit te noodigen om voor het Nu' op te treden met een nader aan te kondigen onder werp. Verhuring Gemeente- en Armenland, gehouden op Donderdag den 13 November 1930, des avonds 7 uur ten huize van Th. Dam te Hoogwoud. Gemecnleland Bouwland gelegen in den Weelpo! der te Aartswoud, groot 83 Aren. Vorige huurder D Boesen voor fG5, thans dezelfde voor f60 per jaar Huurtijd 4 jaren. Een perceel bouwland, thans weiland, gelegen tus schen de Gouwe en de Weere aldaar, groot 29 Aren 00 Centiaren. Vorige huurder D. Manshanden voo vijf en dertig gulden, thans dezelfde voor f35 pe. jaar. Eveneens voor 4 jaren. Lijst van verhuring Burgerlijk Armbestuur 1931 1934: Perc. 1, groot 69.30 A., vorige huurder L. Klomp voor f90, thans dezelfde voor f55. Perc. 2, groot 89.30 A., vorige huurder K. van Til, voor f90, thans dezelfde voor f85. Perc. 3, groot 96 A., vorige huurder M. Manshanden voor f 100, thans dezelfde voor f90. Perc. 4, groot 79.S0 A., vorige huurder S. Bakker voor f70, thans dezelfde voor f65. Perc. 5, groot 51.30 A., vorige huurder Jb. Berkhout voor f60, thans Jb. Berkhout Jbz. voor f55. Perc. 6, groot 4 A., vorige huurder N. Niele voor f10, thans dezelfde voor f7. Perc. 7, a. groot 10 A., vorige huurder D. Nannis voor f 10, thans dezelfde voor f 10. b. groot 9 A., vorige huurder Wed. B. Zweep voor f 11, thans J. N. Koning voor f 10. c. groot 8.50 A., vorige huurder P. Mienis voor f 10, thans dezelfde voor f 9. d. groot 3.50 A., vorige huurder Th. Schekkerman voor f7, thans dezelfde voor f5. Perc. 8, De Zeevarende Beurs, groot 1.48.20 H.A., vo rige huurder B. Pluister voor f250, thans dezelfde voor f220. Perc. 9, groot 95 A., vorige huurder C. Pannekeet voor f70, thans dezelfde voor f65. Perc. 10, groot 1.23 H.A., vorige huurder Jb. Boots te Opmeer voor f226, thans dezelfde voor f175. Perc. 11, groot 98 A., vorige huurder T. de Haan voor f310, thans dezelfde voor f176. Perc. 12, groot 1.08 II.A., vorige huurder D. Dam voor f214, thans dezelfde voor f140. Perc. 13, de Armebouw, totaal groot 2.07.40 H.A.: a.. groot 11.19 A,, vorige huurder D. Kos voor f 12, thans dezelfde voor f 11. b. groot 11.19 A., vorige huurder C. Wever voor 112, thans dezelfde voor f 11. c. groot 7.83 A., vorige huurder C. Stroomer voor f9, thans dezelfde voor f9. d. groot 7.83 A., vorigè huurder G. Oud, voor f9, thans dezelfde voor f9. e. groot 8.81 A., vorige huurder J. Kolken voor f 10, thans dezelfde voor f 10. f. groot 8.81 A., vorige huurder J. Kolken, voor f 12, thans dezelfde voor f 10. g. groot 9.86 A., vorige huurder J. Kolken voor f25, thans dezelfde voor f 11. h. groot 9.86 A., vorige huurder D. Kos voor f 11, thans dezelfde voor f 10. i. groot 9.28 A., vorige huurder P. Groen voor f 10, thans C. Wever voor f 10. j. groot 9.34 A., vorige huurder M. Rood voor f 15, thans dezelfde voor f 10. k. groot 9.34 A., vorige huurder J. de Vries voor f 17, thans J. v. d. Gracht voor f10. 1. groot 9.34 A., vorige huurder A. Groen voor voor f 10, thans O'. Groen voor f 10. m. groot 10.21 A., vorige huurder Jb. Houtman voor f 18, thans Joh. Houtman Jbz. voor f 11. n. groot 10.21 A., vorige huurder P. Davidzon voor f 11, thans dezelfde voor f 10. o. groot 9.28 A., vorige huurder A. Zee voor f 14, thans dezelfde voor f10. p. groot 9.28 A., vorige huurder A. Zee voor f20, thans C. Panriekeet voor f10. q. groot 9.17 A., vorige huurder O. Schermer voor f 14, thans dezelfde voor f10. r. groot 9.16 A., vorige huurder A. v. d. Peet voor f21, thans dezelfde voor f10. s. groot 6.50 A., vorige huurder C. Pannëkeet voor f7, thans dezelfde voor f7. t. groot 8.58 A., vorige huurder T. Kayer voor f22, thans J. v. d. Grapht voor f 11. u. groot 7.50 A., vorige huurder Jb. Schermer voor f 12, thans dezelfde voor f 8. v. groot 10.15 A., vorige huurder L. Groot voor f22, thans C. Pannekeet voor f14. Totaal huursom 1926—1930 f 1841, thans in 't geheel voor f 1389, verschil f 452 per jaar. Door de Langendijker Winkeliers-, Nering- en Vak- vereeniging zal een Spaarfonds worden opgericht, ten einde de clöntele in de gelegenheid te stellen met be spaarde bedragen inkcopen te doen. De gemeenschappelijke reclame-actie, die door de Langendijker winkeliers wordt op touw gezet, blijkt uitmuntend te zullen slagen. Niet minder dan 60 win keliers hebben zich opgegeven en men verwacht, dat nog meer zullen volgen. Hiermee is dus een eind ge komen aan de plaatselijke actie, die de laatste twee jaar heel wat kwaad bloed had gezet. ZUIDSCHARWOUDE. Bij de herstemming voor een lid van het kiescollege is gekozen de heer D. de Geus Jbz. Alhier zal vanwege de afd. Langendijk van de Ver. Het Witte Kruis een cursus worden gegeven in Eer ste Hulp bij Ongelukken. Leider is de heer Stoutjes- dijk te Alkmaar. Ook door de R.K. patroons aanvaard. Verzet tegen het verplichte lidmaatschap. De R.-K. Vereeniging van Ned. Drukkerspatroons vergaderde Zaterdagmiddag opnieuw om den toe stand onder oogen te zien, die geschapen is door het aannemen van het compromis in zake de nieuwe C.A.O. door de jl. Dinsdag gehouden federatieverga; dering. Aanwezig waren 39 leden, vertegenwoordigende 293 katholieke drukkerspatroons. Uitvoerig werd van gedachten gewisseld over den eigenaardigen toestand, die ontstaan is door het verwerpen van het compro mis door de R.-K. Vereeniging en het aannemen van ditzelfde compromis door de Federatie. Alleen op voorwaarde, dat in het eerstkomende jaar de kwestie van het verplichte lidmaatschap ernstig onder het oog zal worden gezien en dat maatregelen overwogen worden om de autonomie der R.-K. Ver eeniging ook-bij het afsluiten eener C.A.O. ten volle tot haar recht te doen komen, was de vergadering be reid het compromis te aanvaarden, hetgeen geschied de met 256 tegen 27 stemmen en 10 onthoudingen. De stemming over het referendum van den A N. T. B. De Algemeene Nederlandsche Typografenbond heeft Zaterdag de telling van het referendum, dat was uit geschreven onder de leden om te stemmen over het of niet aanvaarden van de nieuwe collecaieve ar- leids-overeenkomst gesloten. Van de 7000 stemgerechtigde leden hebben 5185 hun -tem uitgebracht. Hiervan waren 4412 stèmmen vóór het aanvaarden Ier overeenkomst en 736 stemmen tegen de overeen komst, terwijl 37 stemmen blanco waren. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Zevenjarige jongen gedood. Zaterdagmiddag kwam de 7-jarige F. M. op de Nieuwe Gracht te Haarlem plotseling achter een stil staande auto vandaan, juist op het oogenblik, dat een vrachtauto passeerde. Het knaapje werd door een -oatscherm gegrepen en viel, waardoor een der wie- m over het lichaam ging. Het kind, dat in het St. ozefgesticht werd verpleegd, was onmiddellijk dood. ')en chauffeur treft geen schuld. Voorontwerp dezer dagen te wachten. In voering uiterlijk 1 Mei 1931. In de Memorie van Antwoord inzake de Arbeidsbegroo- ting deelt Minister Verschuur een en ander mede over zijn plannen met betrekking tot de toepassing van de Arbeidswet op de kantoren. Zonder uitbreiding van het personeel der arbeidsinspectie bleek verwezenlijking van die plannen niet mogelijk, deze uitbreiding is daarvoor dan ook een beslissende vraag. Een voorontwerp-werktijdenregeling voor kantoren wordt dezer dagen aan den Hoogen Raad van Arbeid toegezonden en het wordt tevens gepubliceerd, zoodat de belanghebbenden alle gelegenheid hebben hun zienswijze daarover kenbaar te maken. Bereikt het advies den minister tijdig, dan mag ver wacht worden, dat de bepalingen omtrent de arbeids- en rusttijden voor deze inrichtingen uiterlijk op 1 Mei a.s. in werking zullen treden. Een Dultsche firma voor f 36.000 benadeeld. De dader gearresteerd. Door de „Vereinige Deutsche Oelfabriken" gevestigd te Mannheim, die haar kantoor te Rotterdam heeft in de van Volelnhovenstraat is aangiften gedaan dat te hare nadeelen een partij grondnooten ter waarde van f 36000 verduisterd is. Aan deze verduistering zou zich schuldig gemaakt heb ben de 44-jarige scheepsbevrachter B. A. S. die de par tij ter verzending onder zich had en toen voor een be drag van f 22.000 beleend heeft. Deze S. is gearresteerd en in het politiebureau aan de Groote Paauwesteeg in bewaring gesteld. De politie zet het onderzoek in deze zaak nog voort. Dame door een 17-jarige jongen met een bijl verwond. De dader gegrepen. Ongeveer 3 uur Zaterdagmiddag wandelde de 34-^jarige juffrouw Pistoor, kantoorbediende van beroep, over den Leenderweg tn de richting Leende (N.-Br.) bij Eindhoven toen zij even voorbij de voormalige Aalserhut gepasseerd werd door een wielrijder met een bijl over den schouder. De man ging in de boschjes langs den weg hout hakken, doch gaf verder geen acht op de vrouw, die haar wande ling voortzette. Na eenigen tijd zette zij zich langs den weg neer om wat te rusten. Plotseling hoorde zij geritsel in het struikgewas, zij sprong op en wilde weer stads- waarts wandelen. Nauwelijks weer op den weg sprong van achter een boom de man met de bijl te voorschijn en bracht haar met zijn wapen eenige slagen in de borst toe. De juffrouw begon luidkeels om hulp te roepen, waarop eenige boeren uit het veld toesnelden en de aanrander ijlings de vlucht nam met achterlating van zijn rijwiel. De vrouw stelde zich onder geneeskundige behandeling en deed daarna aangifte van het gebeurde bij de politie Onmiddellijk vertrokken twee rechercheurs naar den eenzamen Leenderweg ep stelden zich verdekt in het struikgewas op. Na uren lang wachten kwam tegen het vallen van den avond de aanrander weer terug om zijn fiets te halen. Onmiddellijk schoten de politiemannen te voorschijn en hielden den dader, een 17-jarigen werklooze afkomstig uit Groningen aan. De man is door den commissaris van politie gehoord, waarbij bleek, dat het niet de eerste maal was, dat hij zich onder deze gemeente aan een dergelijk feit schuldig maakte, waarbij het hem steeds cm geld te doen was. Zoo is er eenigen tijd geleden op den Rielschen dijk een dame aangerand en van haar taschje met eenig geld beroofd. Spoedig daarop werd een verdachte aangehouden, die een sprekende gelijkenis vertoonde met den thans gearres teerde De oorspronkelijk gearresteerde moest toen we gens gebrek aan bewijs worden vrijgelaten. De thans betrapte heeft bekend ook deze aanranding op zijn ge weten te hebben. Hij zal ter zake ter beschikking van da justitie te 's-Hertogenbosch worden gesteld. BEJAARDE DAME AANGEREDEN. De automobilist reed door, doch is latei aangehouden. Tusschen Termunterzijl en Borgsweer is op den provincialen weg de bejaarde mej. Dallinga van Borgsweer door een auto aangereden en aan haar lot overgelaten. Voorbijgangers vonden de ongelukkige later in zorgwekkenden toestand langs den weg. Als verdacht van deze aanrijding is gearresteerd de heer N., diens auto is in beslag genomen. ONVOORZICHTIG DEN WEG OVERGESTOKEN. De gehuwde hovenier B. pit Bergen op Zoom reed Zaterdagmiddag met zijn rijwiel naar zijn land, dat -relegen is aan een zijweg van den Wouwschenweg. Toen hij dien zijweg had bereikt, stak hij, zonder een teeken te geven, over. Op hetzelfde oogenblik wilde de autorijder D. uit Bergen-op-Zoom, die hem ach terop was komen rijden, den man passeeren. Of schoon D. nog door remmen een aanrijding trachtte te voorkomen, bleek dit niet meer mogelijk. B. kwam met zijn hoofd tegen de voorruit van den auto aan, waardoor hij tal van wonden aan het hoofd be kwam. In ernstigen toestand werd hij naar het Al gemeen Burger gasthuis overgebracht, nadat hij ter plaatse was verbonden. Of 64. Goa ©en noar boven, ze! de dikke, Die niet erg goed klimmen kon, Ie mun hum zien te pakken, Krelis, Misschien is ie wel 'n spion. Dat kan gebeuren, zei de dunne, Terwijl hij tegen de ladder klom, De dikke keek met welbehagen, Zijn roode neus gevaarlijk glom.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10