r tl ru ;komst. Binnenlandsch Nieuws. De regeering over de vee- en vleeschdestructie. Bij het oversteken der rails. Auto's gestolen. De Radio-misère. Gevaarlijke brand te Rotterdam. Verkeersongevallen. Zware brand te Oss. Uit onze Omgeving. DEN HELDER. HEERHHGOWAARD W1ER1NGERWAARD ST. MAARTEN SCHJ) 0 RL. ontroerend. Mevrouw RanucciBeekman als de oude mevrouw Tabret speelde met goede en zuivere inten ties, maar haar stem was te weinig geschakeerd. Eer lijkheidshalve dient echter te worden gezegd, dat zij ongetwijfeld de moeilijkste en onwaarschijnlijkste rol had. Dirk Verbeek als dr. Harvester wist volkomen te voldoen, terwijl Richard Flink van den oud-militair een fijne typeering gaf. Adolphc Hamburger, die zeer is vooruitgegaan sinds vroeger, deed vooral in het verhaal van het sterven van zijn broer opmcrkelijk- knappe dingen. Het succes in de zaal was overtuigend. De spelers werden langdurig toegejuicht. Er waren bloemen voor de dames. VLEJËSCHKEURINGSDIENST. Vergadering van de Commissie van Uitvoering van den Vlceschkeuringsdienst in den Kring Barsngerhorn, op Donderdag 33 Nov. 1930. Aanwezig de volledige commissie. Na opening door den voorzitter worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van de notulen, wordt medegedeeld, dat de Firma Koch en Reitz het voorstel van de com missie heeft aangenomen en is de laatste termijn van den ketel betaald. In overleg met den Hoofdinspecteur van de Arbeids inspectie is een regeling ontworpen, waarbij het moge lijk is met het bestaande personeel het werk te ver richten, zonder in conflict te komen met de inspectie. In overleg met B. en W. van Schagen is een soepeler regeling getroffen voor do spertijden. Van het gemeentebestuur van Schagen kwam de goed keuring op de geldleening van f 20.000, welke leening door God. Staten bij bestluit van 15 October werd goed gekeurd. Aan verschillende instellingen zal verzocht wor den dezo leening te willen plaatsen. De heeren De Boer, Keetman en Wurkum worden wederom voor 2 jaar herbenoemd ingaande 1 Oct. 1930, de heeren Rempt en de Veer ingaande 1 Jan. 1931. Aan den heer Lingeman wordt op zijn verzoek ontslag verleend als machinist ingaande 15 Nov. De nieuwbenoemde slager J. Muntjewerf treedt tege lijkertijd in dienst De Commissie besluit tot aanschaffing van een elec- trischen kabel voor 't ophalen van de kisten afgekeurd materiaal naar het onreine gedeelte. In het kantoor en vergaderlokaal zal een ventilator worden geplaatst De heeren H. K. Koster en J. Schoorl verzoeken in opdracht van hunne gemeentebesturen nauwkeuriger toepassing van artt. 16 en 17 van de Gemeenschappe lijke regeling. De volgende vergadering wordt vastgesteld op 4 Dec. a.s. Hierna volgt sluiting. VERANDERING. We vernemen dat tegen 1 Januari a.s. de hoeden zaak van de firma Suze Kuiper, gevestigd in het pand van den heer F. B. H. Schene, aan de Laagzijde, we gens vertrek wordt opgeheven. Met ingang van dien datum wordt de hoedenzaak van de firma Roggeveen—Tuttas verplaatst van de l.aan naar voornoemd perceel aan de Laagzijde. Een passage uit de Memorie van Ant woord, welke voor landbouw en platte land hoogst onbevredigend is. Wij lezen in de Memorie van Antwoord op het Voorloopig Verslag der begrooting van Arbeid, Han del en Nijverheid het volgende: „Het is den ondergeteekende bekend, dat de Thermo-Chemische Fabriek te Bergum in moei lijkheden verkeert. Het komt hem voor, dat dit vooral een gevolg is van te groot optimisme bij den opzet, dat er b.v. toe geleid heeft, dat de N. V. aan de gemeenten, die door haar arbeid uit gaven besparen, een uitkeering doet. In de eer ste jaren moest bij het. nieuwe bedrijf bovendien geregeld worden betaald. Deze omstandigheden leveren naar de meening van den ondergeteekende geen grond op voor steun van den Staat. Het ligt voor de hand, dat zoolang de fabriek te Bergum met verlies werkt, de N.V. er niet in slaagt kapitaal voor. uitbrei ding van haar bedrijf in andere provincies te vinden. De ondergeteekende heeft evenwel na rijp beraad gemeend om ter wille van de conse quenties aan het verzoek van de N. V. om steun geen gevolg te moeten geven ondanks zijn waar deering voor haar nuttigen arbeid. De ervaring leert, dat groepen van gemeenten een rendee- rend bedrijf van destructie hebben gevestigd. Is het bedrijf in Bergum gesaneerd, dan zal het eveneens rendabel kunnen zijn zal de N. V. het noodige kapitaal voor uitbreiding van haar nut tig bedrijf kunnen vinden. Wegwerker door den trein gegrepen en gedood. De 59-jarige H. M., wegwerker bij de Nederland- landsche Spoorwegen, wonende te Zuidbroek, die per rijwiel zich begaf in de richting Groningen, is tusschen de halte Westenbroek en Groningen bij het oversteken van de baan door den trein uit Winscho ten gegrepen. In hoogst zorgwekkender) toestand is hij naar het Academisch ziekenhuis te Groningen overgebracht. Daar is hij Zondagavond aan de gevolgen overle den. Maar weer teruggevonden. Ten nadeele van v. K. uit IJsselmonde is Zaterdag tusschen 5 uur en halfacht op den Kreekweg te Rot terdam een auto gestolen. liet was een vierpersoons Studebnker, een Sedan-sepnré, van oud model. Nader wordt vernomen, dat de auto inmiddels is op gespoord. Zaterdagavond is een man met den auto gekomen hij een garagehouder in de Zweth, waar hij den auto heeft gestald. Per radio is de diefstal be kend gemaakt en de garagehouder heeft daarna de politie te Delft gewaarschuwd. De auto is in beslag genomen. Men zoekt nu naar den man, die den wa gen in stalling heeft gegeven. Zondagavond is van een parkeerplaats te Hengelo (O.) een nieuwe Essex-auto gestolen. De politie aldaar vroeg in enkele steden om aanhouding, en zoo ston den ook te Deventer aan den Snippelingsdijk twee politieagenten op den uitkijk. Deze gaven aan een langzaam naderenden auto een stopsein, maar toen de auto nog ongeveer 10 meter van hen verwijderd was, gaf de bestuurder opeens vol gas; ter nauwer- nood konden de politie-agenten nog op zij springen. Per fiets werd de auto nagezet, die even later op de Handelskade te Deventer verlaten werd aangetrof fen. De bestuurder en wie bij hem in den wagen heb ben gezeten, waren verdwenen. DRINGENDE WAARSCHUWING! Drieste elementen maken op hel oogenblik stad en streek onveilig. Hun steeds brutaler optreden wordt begunstigd door de vroeg invallende duisternis. Daar om is een dringende waarschuwing, voor hen die zich uit hoofde hunner werkzaamheden of andere om standigheden. van eenzame wegen gebruik moeten maken, wel op haar plaats en wordt aangeraden dit zooveel mogelijk in gezelschap van meerdere perso nen te doen en bij aanwezigheid van verdachte per sonen, diivct hiervan de pólitie in kennis te stellen. Tevens wordt gewaarschuwd tegen verdachte per sonen, die zonder vergunning sigaren langs de hui zen te koop aanbieden, want wilt ge waar voor Uw geld hebben, koop dan G o m a r u s-sigaren, en go hebt de beste. (Adv.) Verzoekschriften van A.V.R.O.-actiecomite's. Volgens het persbureau Vaz Dlas hebben verschillen de A,V.R.O.-actie-comitó's In Nederland - zulks als adhaesie aan het adres van het A.V.R.O.-actie-cömité te Dordrecht aan den minister van Waterstaat verzoek schriften gezonden, waarin Z.Exc. met klem verzocht wordt, de A.V.R.O. in de gelegenheid te stellen een eigen zender te bouwen, zoodat de beschikking over een volle week zendtijd wederom worde hersteld. In de meeste dezer verzoekschriften wordt daarbij herinnerd aan de groote betooging, welke 6 September j.1. te Den Haag heeft plaats gehad, jn welke betooging zich do ontstemming, ontstaan door de ministerieele beslissing, op demonstratieve wijze geuit heeft. Voorts wordt er op gewezen, dat honderdduidzenden luisteraars zullen wor den tevreden gesteld door het Inwilligen van den ge- vraagden wensch. De V.P.R.O. en de zender te Hilversum. Een schrijven aan minister Reymer. Naar het „Hsbl." verneemt, heeft de Vrijz. Prot. Radio Omroep zich gister met een schrijver* tot den minister van Waterstaat gewend, waarin mededeeling wordt ge daan van hetgeen j.1. Vrijdagavond tijdens de uitzending van den V.P.R.O. is voorgevallen (de groote storing door Turijn. Red), en waarin verzocht wordt, dringend maatregelen te nemen, opdat spoedig via den Hllver- sumschen zender ongestoord kan worden uitgezonden. Nieuwe stappen te Brussel en bij Italië. Voorts wordt nog vernomen dat het hoofdbestuur der P.T.T. zich gister reeds telefonisch in verbinding gesteld met het Meetbureau van de Union, de radio-diffuslon, dat te Brussel is gevestigd. Ook zal het Hoofdbestuur bij Italië opnieuw stappen doen om Turijn binnen de aan dat station toegewezen golflengte te houden. Verzoeken en protesteeren is het eenige wat wij Ne derlanders in dit opzicht kunnen doen. Onze zenders zijn te zwak om het tegen de veel sterkere buitenlandsche zenders, die ons storen, op te nemen. Wij worden ge woon „weggeblazen". Kinderen met veel moeite gered. Voor de vijfde maal in drie dagen is de Roterdamsche brandweer Zondag uitgerukt voor een brand van meer dan gewone afmetingen. De brand heeft gewoed in de woning van den groentehandelaar Kloosterman, aan de Steven Hoogendijkstraat, waar bovendien nog twee winkels zijn ondergebracht, benevens de woningen van de families Potters, Haksteen en Visser. De brand, die tegen 7 uur ontdekt werd, is vermoede lijk ontstaan door te fel stoken van een kachel. Het vuur greep zoo-' snel om zich heen, dat de vlammen, kort na de ontdekking, voor en achter reeds uitsloegen. De leden van de gezinnen Potters en Haksteen de familie Kloosterman was niet thuis hebben kans ge zien nog langs den trap naar buiten te komen. Dit is de familie Visser echter niet gelukt, zoodat deze met de zes kinderen op het balcon de wijk nam en de buren te hulp riep. Deze zijn daarop op het dak van een loodsje geklommen en hebben met veel moeite van daar d e kind oren van het balcon gehaald. De 18-jarige dochter, A. Visser, Is in haar angst van het balcon gesprongen en op het loodsje terecht gekomen. Zij was zeer overstuur en had een wond boven het rechteroog. Zij is naar het ziekenhuis Coolsingel vervoerd, waar zy voorloopig gehouden is. De brandweer had inmiddels op de voorzijde van het huis vierstralen en op de achterzijde een straal gericht, waarmede het vuur in een uurtje bedwongen werd. Het vuur bleek danig te hebben hulsgehouden. De woning van Kloosterman was nagenoeg uitgebrand, evenalsh et portaal, waarlangs de bewoners de vlucht hadden genomen. De winkel beneden en de woningen van de buren hadden zeer veel waterschade gekregen. Kloosterman, die voor f 3000 verzekerd was, slaagde er nog in de polis terug te vinden in een bijna verkoold kastje, in de voorakamer van zijn woning. Na afloop van den brand is er een onderzoek inge steld, waarbij men tot de overtuiging is gekomen, dat een jas, die by de fel brandende kachel te drogen hing, in brand is geraakt, waarna de vlamen zyn overge slagen op de meubels. Een gangetje, dat van voor naar achteren loopt, heeft toen de ruiten gesprongen waren, als een schoorsteen gewerkt en daaruit zou het ook te verklaren zyn, dat de vlammen zoo snel om zich heen gegrepen hebben Door een autobus overreden en gedood. Zaterdagavond is op de grens van de gemeente Sit- tard-Geleen Gerrit Maurits, een hekend straattype, door een autobus uit Echt overreden en op slag ge dood. De verongelukte liep op het rijwielpad en moot onverhoeds den Rijksstraatweg zijn opgekomen. De autobus, welke reeds uitgeweken was voor een pas- seerende lastnuto, kon onmogelijk een aanrijding voorkomen. De politie van Geleen heeft de bus, welke mennwerkers nar huis vervoerde, in beslag geno men. Autobotsing. Een damo dooor de voorruit. Op den rijksweg tusschen Delft en Rijswijk reden gisternacht twee luxe auto's, een van den heer H. uit Rotterdam en de andere van den heer S. uit Den Haag, met groote snelheid tegen elkaar. Mevrouw de S. werd erg aan het hoofd gewond, doordat zij door de voorruit werd geslingerd. Na in het gasthuis te Delft te zijn verbonden, is zij naar huis vervoerd. De auto werd grootendeels vernield. Auto tegen een boom gereden. Bestu rende dame ernstig gewond. Te Delft is Zaterdagavond op den Rotterdamsche weg nabij de Kabelfabrieken een dame uit Den Haag met haar auto in snelle vaart tegen een boom gere den, doordat zij onverwachts moest uitwijken voor een wielrijder. Zij bekwam een ernstige hoofdwonde en is door 'n passerenden auto medegenomen naar Den Haag. De zwaar beschadigde auto «s later met behulp van een kraanwagen weggesleept. Door een auto aangereden en beide bes- nen gebroken. Zondagmiddag werd de zesjarige W. Toonen in de Dennenstraat te Nijmegen, toen hij plotseling den weg overstak, aangereden door een auto. De knaap brak beide beenen en bekwam een hoofdwonde. De autobestuurder heeft hem overgebracht naar het St. Canisius ziekenhuis. Een jongeman overreden. De auto reed door. Te Terwinselen is gisteravond een achttienjarige jongeman door een auto overreden. In zorgwekken- den toestand werd het slachtoffer naar het zieken huis te Heerlen vervoerd. De auto is zonder te stop pen doorgereden. Twee boerderijen door bet vuur vernield en een derdo aangetast. Een aantal koeien en varkens en veel pluimvee in de vlammen omgekomen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is te Oss brand 'ontstaan in de boerderij van Smits aan de Ka pelstraat, terwijl weldra de aangrenzende boerderij van den landbouwer van D. eveneens in volle vlam stond. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatste was, kon toch aan bestrijding van het geweldige vuur niet meer gedacht worden, evenmin als aan redding van den inventaris en het meeste vee. Een aantal koeien en varkens en een honderdtal kippen kwamen in de vlammen om. Een zieke vrouw kon slechts met de grootste moei te gered worden. Een der redders liep daarbij nog ernstige brandwonden op. Op een derde boerderij in de nabijheid, welke ook reeds had vlam gevat, wist men het vuur te blus- schen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Kort verhaal Hy legde de laatste hand aan zijn toilet, toen de kerk klok aan den overkant elf uur sloeg. Nog een uurtjo, dan zou hy hem terug zien, den vriend uit zyn jeugdjaren. Tien jaren was het nu al geleden, dat deze naar Indië vertrokken was, waar hij carrière gemaakt had, was ge trouwd en twee kinderen gekregen had. Daar op den schoorsteen stond het laatste portret van het viertal, dat hij voor eenigen tijd ontvangen had, aardig dat zij ook aan hem gedacht hadden. Die vrouw leek hem een lief mensch toe. Wat een oude herinneringen kwamen er nu weer in hem op, wat hadden zy vroeger veel plezier samen gehad. Natuurlijk waren er ook wel eens onaan genaamheden voorgevallen. Bijvoorbeeld waren zij sa men op hetzelfde meisje verliefd geweest. Dat had aan leiding gegeven tot een tydeiyke verkoeling, tot een der de hond er met het betwiste been vandoor ging. Zou hy veel veranderd zyn na zoo langen tyd in de tropen ge weest te zyn? Nauwkeurig had hy de route van den boot gevolgd en zoo wist hy dat de trein uit Marseille om even twaalf uur zou binnen komen. Hy trok nu zijn overjas aan en keurde zichzelf nogcens in een spiegel. Hijzelf was niet veel veranderd, misschien een beetje gezetter geworden en een klein beetje grys. Wat een leuk weerzien zou dat straks zijn, voorgesteld te worden aan de vrouw met een hartelijk „dat is nu mijn oude vriend Jan, waarvan ik je zooveel heb verteld". Het was nu tijd geworden om weg te gaan. In zijn zak zaten de tabletten chocolade voor de kinderen en de bloemist had een fraaie ruiker rozen bezorgd voor de vrouw van zyn vriend, die hij graag een attentie wilde bewijzen. Aan het station gekomen merkte hy al spoedig de eer ste familieleden op. Wel, wat was die vader oud gewor- den, eens kyken, die liep al aardig naar de 80. Hij zou zich maar op den achtergrond houden, zich niet by die familieleden voegen. Die menschen zouden hem toch niet meer herkennen, trouwens zij waren al geagiteerd genoeg. Hy ging in de wachtkamer zitten en bestelde een kop koffie. Uit het raam kon hij de groep wachten den langzaam zien aangroeien. Allemaal onbekenden voor hen, alleen de ouders en de broer waren hem nog bekend. Aardig, de aankomst van zoo'n boottrein. Kijk die oude heer daar. Zeker wacht hij zijn zoon of dochter op. Wat was die man zenuwachtig, pas op: haast kreeg hy zoo'n platte kar over zijn voeten. En telkens op zyn horloge kyken, terwyi het toch nog eenigen tyd duren zou voor de trein binnen zou komen. Hy werd er zelf ook een beetje zenuwachtig van. Wat een troep stond er nu, zeker allemaal aangetrouwde familieleden, jo kon direct onderscheiden wie van zyn en wie van haar kant waren, een tikje ordinair leken die van haar kant. Kom, onzin, iedereen kan er niet eender uitzien, maar verschil was er toch wel. Nu nog maar vyf minuten. Hy kreeg een brok in zijn keel, nog een oogenblik, dan zouden ze weer tegenover elkaar staan. Daar was de trein. In een geweldig lawaai en gedrang zag hy zijn vriend uitstap pen. Achter de kring der familieleden staande, wachtte hy zyn beurt af. He, nu verwelkomde de oude vader haar; leek het hem maar zoo of deed zy nu werkeiyk terughoudend. Nu had hy zyn kans en een oogenblik later stond hy tegenover hem. Even gleed een blik vain niet-herkennen over het gelaat van den vriend, maar toen sprak hy: „Kerel zeg, ben jy daar ook, vreeselyk aardig, zeg." En dan tot zijn vrouw, „Mag ik je even mijn vriend Jan voorstellen?" Een beetje afwezig zag zy hem aan, gaf hem een slappe hand, en zich half tot haar zuster wendend zei hy: „O, ja, aangenaam. Och Henny, neem jy dien ruiker even aan, wil je, het geeft zoo'n soesa, al die bloemen." „Ja man,' praatte de vriend plots een beetje over dreven doend, „je begrijpt zeg, dat wij nu weinig tyd voor je hebben, maar wy zien je nog wel eens, niet waar?" En tegeiyk was hij in druk gesprek gewik keld met zyn vrouw, die hem eenige onaangename dingen ln het Malelsch scheen toe te voegen. Ver schrikt trad de ander achteruit, alsof hy een slag In het gelaat had gekregen. Absoluut vervreemd waren zy van elkaar, hopeloos vervreemd. De groep zette zich nu in beweging naar den uitgang en hij liep er achteraan als iemand, die er geheel niet by behoort Even nog zag hij hen in de auto stappen, toen ver dween deze in de drukte. Langzaam wandelde hy naar huis en daar gekomen legde hy de chocolade, die week geworden was, op de tafel. De kinderen hadden zich zoo verschrikt tegenover hem getoond, dat hij hen niet eens had aangesproken! Hy keek om zich heen en bezag het portret van het viertal op den schoorsteenmantel. Vreemd, dat hy dien onvriendelijken trek op het gelaat van de vrouw eerst nu bemerkte. Hij kleedde zich uit en trok zyn daagsche kleeren weer aan. De kerkklok sloeg één uur. Nog voor eenige uren had hy hier gezeten met het vroolyke vooruitzicht van het weerzien en nu voelde hy het weer, dat die tien jaren van afwezigheid, ondanks alle brief wisseling, hen tot vreemden had gemaakt. Hy ging op het portret toe, dat een eereplaats in zyn kamer Innam en haalde uit de lade het oude jeugdportret van zyn vriend alléén te voorschyn. „Als aandenken aan onze jaren van vriendschap" stond er !n kloeke letters on der. Hy zette het op de plar - ven het andere portret had gestaan. LEO. (Nadruk verboden). KOPZORGEN. (Pages Gaies.) (1 Mijn advocaat zei me, dat ik de laatste maand heb uitgegeven duizend gulden, drie kwartjes en 2 cent. Klopt dat niet? Neen, ik kan er maar niet opkomen, waar ik die twee cent aan uitgaf. Ernstige aanrijding. Zondagavond omstreeks half tien vond vlak voor den boekhandel van de firma De Wit in de Spoorstraat, een ernstige aanrijding plaats. Een 15- jarig meisje liep spelenderwijs plotseling van het trottoir do straat op. Verblind door het licht van een naderenden auto, bleef ze een oordeelbaar oogenblik staan en werd met een geweldigen smak tegen den grond geslagen. Ongeveer zeven meter werd ze door de auto meegesleurd, die toen pas tot stilstand kwam. Het meisje lag eenigen tijd bewusteloos op straat en werd toen op zeer onhandige wijze een apotheek bin nengedragen. Een dokter die erbij gehaald werd, constateerde, dat het kind, dat ondcrtusschen was bij gekomen, en lag te kermen van pijn, het linkerbeen en de rechterenkel had gebroken, terwijl de beide knieën gekneusd waren. Door het onhandige vervoer zijn de breuken ongetwijfeld nog gecompliceerder go worden. Of inwendige kneuzingen zich ook voorde den, kon op 't eerste moment niet worden vastge steld. Den bestuurder treft absoluut geen schuld. Een en ander verwekte groote consternatie in de vooral op dit uur drukke Spoorstraat. VEENHUIZEM. Zondag j.1. speelde de voetbalvereeniging L.V.C. al hier op 't gemeentelijk sportterrein te Hoogwoud een vriendschappelijke wedstrijd togen BlauwWit van Winkel. Thans mocht L.V.C. het genoegen smaken, een flinke overwinning te behalen en wel met 6—3. Daar de onlangs benoemde schoolschoonmaak- ster mej. J. R. JagerDeen, nu reeds weder bedankt heeft, is als zoodanig benoemd mej. B. VaderIJff. Maandagmorgen had alhier een auto-ongeval plaats, dat gelukkig voor den chauffeur goed is afgeloopen. Een met hout beladen vrachtwagen van de firma Eecen, op weg naar de Zuivelfabriek, was nog slechU een paar honderd Meter vén daar verwyderd, toen de achteras vlak by het wie afbrak, waardoor het linker gedeelte op den grond terecht kwam. Gelukkig bleef de auto een klein stukje van den berm hangen. Was hy iets verder gekomen, dan was 't ongeluk voor den chauffeur zeker niet zoo goed afgekomen, want dan was de geheele zaak in de sloot terecht gekomen. Kon men laatst in dit blad lezen, dat de Stroeterweg in bewerking was voor een nieuwe wegbedekking en dat men met het onder profiel brengen reed3 aardig gevorderd was, thans is deze eerste bewerking afgeloo pen en is men, dank zij het drogere weer, met de teer- slak-beharding begonnen en ls reeds het eerst afgezette gedeelte vanaf Dlrkshorn tot café „Halfweg" afgewerkt en weder voor het publiek geopend. Wij zijn eens een kijkje gaan nemen by dit nieuwe gedeelte en zoowei het beloopen als berijden hiervan is, gezien den voor- gaanden staat, een genot te noemen. Het is dan ook een reusachtige verbetering voor de aanwonenden en het verkeer en wy willen hopen, dat meerdere wegbe- heerders tot een dusdanige verbetering overgaan, opdat het verkeer en vooral de wielrijder, van de kuilen en dien gehaten golfjesweg verlost wordt. Zondag gaf de Zangvereeniging „Kunst en Vriendschap" een openbare uitvoering in lokaal „Rust en Lust" alhier. De zaal was goed bezet met belang stellenden, hetgeen wy dan ook bij deze uitvoeringen gewoon zyn en dat het ook dezen keer wel weer zoo zou zyn, was aan geen twyfel onderhevig, daar nie mand minder dan de heer Boris Lensky, de beroemds violist, en de heer Leo Könlg, pianist te Sohagen, dezen avond hunne medewerking verleenden. De verschillende numers zang, zoowel vrouwen-, mannen- en gemengd koor, werden heel goed en zuiver gezongen en aan le den en directeur, onzen dank voor het gebodene. Wat de pianist betreft, deze deed zich kennen als een meer dan gewoon beoefenaartje en gaf biyk, op weg te zyn om een groote bekendheid op dit gebied te wor den. Wat het werk van den heer Borls Lensky betreft, ook dit, en dat was vooruit te denken, was hoogstaand en mooi en gaf de meeste der aanwezigen groote vot* doening. Het geheel was dus een echt mooien avond, hetwelk door een gezellig bal wei-d gevolgd. De afdcelLng Schoorl-Schoorldam van den bond voor Staatspens'.onnccring heeft Zondagavond in de zaal van den heer Schuijt een propaganda-avond gehouden, wel ke niet druk was bezocht, wat wel zyn oorzaak zal hebben gehad in de veelvuldige avonden, welke voor ontspanning wordon gegeven. Nadat de hoer Wognuw als voorziter, de by'eenkomst had geopend en er op had gewezen, dat er zoo weinig nieuwe gezichtspunten zijn voor het premievry staatspensioen, daarby op den voor grond stellende 't mooie werk van plaatsgenooten, zoo hier als elders, waarby voor een plaatf-elyken uitgaans dag wordt gezorgd voor de ouden van dagen, gaf hij het woord aan den heer J. Tuinman uit Knollendaiii, die een rede hield met als onderwerp: „Christenplicht". Als geheel kan gezegd worden, dat deze rede geen nieuwe lichtpunten bracht en we gelooven dat die ook momenteel moeilijk zyn aan te voeren. 't Verdere van den avond was gevuld met goed werk van het Schoorls intiem Citer-kwartet en met voordrach ten en 'n 1-acter ten tooneele gevoerd door loden van de tooneelclub „Nieuw Leven". Er werd, vooral by de éénacter, danig gelachen, waaruit te concludeeren zou zyn, dat de aanwezigen hebben genoten 't Is te waardeeren, dat voor 't goede doel van Staatspensionneerlng altijd vrywillig en spon taan, krachten als bovengenoemd zich beschikbaar stel len. De heer H Kok maakte zich verdienstelijk met de zorgen van het grimeeren.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2