SPORT =e De Competitie-wedstrijden. Voetbal. H.R.C. I—Procfelftal H.R.C., 4—3. H.R.C. I heeft haar vrije Zondag benut met het spe len van een oefenwedstrijd, tegen een Racing-com- binatie, die grootendeels uit oud-eerste-elftal-spelers bestond. Opstelling was als volgt: Iï. Beger. Augustoin L. Beger. G. Post S. Diedenhove T. Rijkers J. van Dam, Brinksma, Scholten, Reitsma, A. v. Dam. Zooals men ziet een goed elftal. H.R.C. I kwam uit als volgt: W. Goudswaardt Siersma De Wijn Stolk P. Goudswaardt Roobol K. Graaf, Marsman, J. Kunst, Bakker, .B Prins. Bij II.R.C. I maakte verdediging en middenlinie een goeden indruk. De voorhoede was minder. Kap- tein en Beneker werden hier gemist. Kunst kan den laatste nog niet vervangen. De rechtsbuiten was niet erg gevaarlijk. De verdediging van het proefelftal was niet slecht, maar het wegwerken der backs liet nogal eens wat te wenschen over. De middenlinie was goed. Het meest vielen de halfs op. De spil was iets te lang zaam. Rijkers was ook niet snel en hij speelde met weinig enthousiasme, wat dikwijls bij hem het ge val is. Het is daarom nog lang niet zeker of hij wel in H.R.C. I op zijn plaats zou zijn. In de voorhoede waren de buitenspelers matig, evenals Brinksma. Reitsma is nog steeds een zeer goede voetballer en technisch was hij de beste speler, ïlij is echter niet meer zoo vlug als vroeger. Speciale aandacht werd gewijd aan den midden voor Scholten, die voor het eerst in H.R.C. mee speelde. Ilij is afkomstig uit de Oostelijke tweede klasser G.O.L.T.O. Het bleek een goede voetballer te zijn. Zijn plaatsen op de vleugel viel op. Bovendien was hij snel. Dit is dus weer een aanwist voor Ra- cing. Hiertegenover staat echter dat naar wij verna men P. Goudswaardt binnenkort naar Indië zal ver trekken, wat, indien dit juist blijkt, een ernstig ge mis is voor de roodjakken. Het. terrein was zeer glad, wat de oorzaak was van veel glijpartijen en een aantal vrije schoppen. Voor de rust was het slecht weer, steeds regenbuien. Om ruim twee uur werd onder een regenbui be gonnen. Het spel gaat ongeveer gelijk op. H.R.C. I is technisch minder, doch sneller dan de combinatie, die in groen shirt speelde. Voor het doel der groe nen spant liet nogal eens, maar ook het H.R.C.-doel is nogal eens in gevaar. Reitsma, en Scholten schieten juist over. Aan den anderen kant doen Kunst en Prins hetzelfde. Er wordt echter voor rust niet ge scoord. Na de rust worden er nog zeven doelpunten ge maakt. Voor H.R.C. doelpunten Prins, Kunst, en Roo bol, de groenen Scholten tweemaal (één strafschop), en Reitsma, die uit een voorzet van links een zeer mooie goal maakte. Helder II—Z.R.C. II, 2—1. Na spannenclen strijd hebben de witte reserves voor de vijfde maal gezegevierd. Het was ditmaal op het kantje af. Gelijk spel had beter de verhouding weergegeven. Het terrein was erg modderig en glad, wat in het voordeel was van Z.R.C., wier eigen ter rein slechts zelden in beteren toestand verkeert en de bezoekers hadden er dus niet veel last van. Helder II kwam uit als volgt: J. Kossen. G. Schotting W, de Jongh L. de Snaijer G. Agcrria J. Bak A. Heer, J. Meerbeek, C. Smit, A. C. Bak, I. Wieringa. De withemden waren eenigszins gehandicapt door dat Van de Wal op dokters advies niet meespeelde. De keeper was de beste speler van het elftal. Hij heeft enkele malen schitterend gered. Het backstel was ma tig, Schotting viel tegen. Hierbij moet echter gezegd worden, dat dc Z.R.C.-voorhoedc aardig speelde. De middenlinie was behoorlijk, de voorhoede minder dan gewoonlijk. Kort na rust moest de linksbuiten uitval len en werd vervangen door W. Biersteker, die zich goed geweerd heeft. Bij Z.R.C. waren verdediging, vooral linksback, en de voorhoede, goed. De midden- linie was niet sterk. Over den wedstrijd het volgende: Om precies 2 uur wordt begonnen. Helder is aan vankelijk het gevaarlijkst. Eenmaal ontsnapt het Z.R.C.-cioel ternauwernood aan een doorboring. Na eenigen tijd gaat het spel moer gelijk op. Nadat Kos sen eenige malen gered heeft, neemt Z.R.C. de lei ding (0-1), met welken stand de rust ingaat. Na rust is Helder iets sterker. Met schieten wil het echter niet erg. Na ongeveer 10 minuten heeft Helder II succes. De keeper redt een schot en een back trapt weg. De bal belandt bij den linksbuiten, die in den uitersten bovenhoek scoort (1-1). De strijd wordt nu zeer spannend. Bijna neemt Z.R.C. na een voorzet van links dc leiding. De middenvoor staat ongeveer een meter van het doel af als hij den bal ontvangt. Kos sen werpt zich er echter net op tijd op en het gevaar is bezworen. Aan den anderen kant neemt Helder II de leiding, als na een strubbeling voor doel Meerbeek inschiet. De keeper stopt den bal wel, maar volgens den scheidsrechter achter de lijn (wij konden het niet waarnemen vanaf onze plaats). Z.R.C. protesteer de tegen dit doelpunt. Er wordt verder niet meer gescoord. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. Alkmaria I—V.I.O.S. I. 5—2. (Vriendschappelijk.) In verband met de diverso bondswedstrijden, had den de eerste drie elftallen uitkomende in den K.N.V.B. vrijaf. De verecniging Alcmaria Victrix had deze prachtige gelegenheid aangegrepen tot het doen spelen van een friendly-game, wat intusschen een nuttige bezigheid bleek te zijn en het pu bliek heeft inmiddels van een aardige partij voetval kunnen genieten. Als tegenpartij zagen we het Haagsche V.I.O.S., een goede tweede klasser, welke met de volgende cijfers 5,3.1,1.7. op hun ranglijst staan. Al lieten deze Hage naars, in het groen-witte shirt gestoken, tijdens het begin geen groot spel zien, wisten zij geleidelijk aan, een goede partij te ontplooien. Wij trokken dan ook de conclusie, dat deze spelers bij het begin zich nog niet voldoende op een zwaar en eenigszins glad ter rein thuis voelden. Lieten zij voor rust meer short passing zien, na rust lagen zij zich meer op long passing toe en had hun voorhoede over een betere midvoor de beschikking gehad, stellig zou Alcmaria er niet zoo goedkoop afgekomen zijn, te meer, daar zich in de A.-vordediging soms ongcwenschtc din gen, zooals missen, bal laten vallen, enz., voor deden, wat ernstiger gevolgen had kunnen hebben. Zoowol dc links -als rechtsbinnen vielen in hun spel op. De doelverdediger hield er soms wel eens een bijzondere speelwijze op na, wat allicht doelpun ten zal kosten. Vios speelde een goede en faire partij en het combinceren was beter dan bij do Alcmaria- nen. Opmerkelijk was het nemen der corners, welke meest allemaal ver buiten het doelgebied werden ge plaatst, waar een speler zich inmiddels goed had op gesteld. Bij Alcmaria zagen we een tweetal invallers. Oudes die afwezig was, werd door v. d. Horst vervangen en Peereboom vanwege zijn knieblessure door Os kam. Deze laatste was een nieuweling in de gelederen en had slechts enkele wedstrijden in het derde team gespeeld. Zijn spelbegrip was wel aardig, alleen was hij o.i. op de linksbinnenplaats niet erg thuis, daar hij soms wat moeite had met den bal en gaarne zou den wij hem eens rechts geplaatst zien. Met het oog op de flinke overwinning, moet men niet vermeenen dat Alcmaria bepaald .brillant speelde, ook nu kleef den er wel eens fouten zooals verband tusschen dc linies onderling aan het spel, doch het feit dat men wat beter de kansen wist te benutten, verklaart den uitslag. Da wedstrijd. Om ruim twee uur betreden beide elftallen on der leiding van scheidsrechter Prins, het veld. De opstellingen zijn als volgt: Alcmaria. v. d. Horst. Kuiper, Ooms J. Rootring, v. d. Vall, Lengers Bos, Indri, Homan, Oskam, Hamstra. Vogelaar, Smit, Bogerman, v. Leeuwen, Mets. De Zwart, Versluis, Wulh. Jonker, Hofland. Blom. V.I.O.S. Vios heeft zonvoordeel de wind staat ongeveer dwars over het veid en trapt af. Vrij spoedig volgt een aanval op het A.-doel, waarbij Kuiper slechts kans ziet om hard op v. d. Horst terug te spelen en hem zoodoende even op de proef stelt. Na eenige we- derzijdsche aanvallen zien we een ren van Hamstra, gevolgd door een vliegend schot, wat juist vlak naast gaat. Nadat Vios even het A.-doel heeft opgezocht, volgt een nieuwe A.-uitval. Bos zet scherp voor en Homan schiet hard in, doch de keeper weet vallen de te redden. Als er twintig minuten gespeeld zijn, volgt een nieu we A.-aanval en wordt de bal aan den vrijstaanden Bos doorgegeven, die geen fout maakt en links in schiet. 10. Weer volgen eenige V.-aanvallen met een A.-uitval. Oskam zet voor, Homan mist cn Indri krijgt een goede scoorkans cn weet deze te benutten. 2—0. Nadat Vios Alcmaria eenige malen in den buitenspel val heeft laten loopen, volgt tevens een V.-overwicht en uit een voorzet van links wordt door rechts inge schoten. 2—1. Er is juist een half uur gespeeld. Eenige Alcmaria-aanvallen stranden wederom op buitenspel. Als V. een corner krijgt te verwerken, wordt deze in geschoten, doch door Kuiper weggewerkt. Als even later v. d. Horst een bal laat vallen, ziet Kuiper juist kans deze corner te trappen. Nog enkele goede A.-aan- vallen gaan door buitenspel verlox-en. Bij een plotse- lingen uitval door V. van rechts wordt voorgezet en links ingeschoten. De stand is gelijk 2—2. Nadat we v. d. Horst een goed schot zien kecren, breekt de rust aan. Na rust golfde het spel langen tijd op en neer, waarbij geen der ploegen in de meerderheid was. üp heide doelen worden enkele corners verwerkt, die •niets opleveren, terwijl enkele malen overgschoten wordt. Vios laat een goed combinatiespel zien, doch de Alcmarianen weten resoluut in te grijpen. Alc maria geraakt steeds meer in den aanval en als de V.-doelman mist, weet Indri handig om te halen en is de stand 3—2. Even later maakt dezelfde speler een prachtig doelpunt en verricht daarmede de hat trick, -1—2. Nog zien we eenige wederzijdsche aan vallen en eenmaal I-Ioman van dichtbij hoog over schieten, terwijl even later bij een nieuwen Alcma- ria-aanval, oBs het vijfde doelpunt scoort, zoodat het einde komt met een 52 overwinning voor de kaasmónschen. Scheidsrechter Prins leidde goed. Alcmaria 4—K.V.V. 3. 2—3. Alcmaria 4, dat nog ongeslagen was, zag zich en nog wel in eigen huis een nederlaag toegebracht. Iloewel het bijterrein „bespeelbaar" was, was het uiterst glad en zwaar. Wij hopen niet dat Alcmaria's vierde elftal het erbij laat zitten en weer spoedig een overwinning zal laten volgen. Alcmaria jun.Z.F.C. jun., 01. Een strijd tussclien twee kampioenscandidaten, die pas vijf minuten voor het einde werd beslist. Alcmaria A-adsp.K.V.V. A-adsp., 21. Ook de A-adspiranten werden voor een zware taak gesteld, daar K.V.V. A met drie overwinningen en een 15—1 doelpunten aan den kop stonden. Doch zij wisten door den zuren appel heen te bijten. West-Frisia 3Bergen 1, 14. De Bergenaren wisten eindelijk weer eens voor een overwinning zorg te dragen ennog wel uit. Bergen A-adspr— Schoorl A-adsp., 140. Een overwinning, welks omvang velen zeker niet verwacht zullen hebben en we kunnen er nog niet bij. Toch moet het zoo zijn. Vrone 2—Alcmaria 5, 2—3. Ook het vijfde elftal van Alcmaria kon het niet bolwerken en dacht zeker verbonden aan t vierde teara gedeelde smart is halve smart. Vrone AAlcmaria B, 11. Vrone A schijnt sterker te zijn dan wel verwacht werd, want vorige week wist zij tegen Bergen A een gelijk spel te forceeren en nu weer tegen Alcmaria B. Go Ahead I—Verkade I, 2—3. De plaatselijke verecniging Go Ahead speelde één van haar belangrijkste wedstrijden, 'en wel tegen het ongeslagen Verkade van de Zaan. Het heeft haar echter niet mogen gelukken een overwinning te be halen, wat inmiddels een leelijke streep door de „kampioensrekening" is. Er schijnen in dezen wed strijd heel wat onaangename dingen gebeurd te zijn. Van Verkade werden tegen het einde zelfs een twee tal spelers uit het veld gezonden zoodat de overge bleven 9 man met alle kracht de „winst" moesten verdedigen. De rust ging in met een 1—1 stand en kort na rust had Go Ahead zelfs de leiding. Doch de meerdere techniek wist ten slotte te zegevieren. OUDESLUIS. D.O.S.K.O. maakte Zondag jl. een vergeefsche reis naar Succes II op Wieringen, omdat scheidsrechter Jonker niet aanwezig was. D.O.S.K.O. II speelde te Oudesluis haar eerste com petitiewedstrijd tegen Kolhorn I. Hoewel D. II maar matig speelde, wisten zij toch met 5—0 te winnen. K was met 9 man. Zondag a.s. krijgt D.O.S.K.O. I te Oudesluis bezoek van J.V.C. I van Julianadorp. Dit belooft een zeer spannende wedstrijd te worden. SPARTA I—TEXEL I, 2—0. In een zeer spannenden wedstrijd is het Sparta ge lukt op een harer zwaarste tegenstanders een verdiende overwinning te behalen. Door deze overwinning heeft Texel de tweede plaats moeten afstaan aan de Spar tanen, die a.s. Zondag tegen H.R.C. m kunnen toonen, of ze werkelijk kampioenscandidaten genoemd kunnen worden. Het veld was tengevolge van den velen regen glad. Voor de doelen waren de plassen met turfmolm zooveel mogelijk bespeelbaar gemaakt Als om kwart na twaalf scheidsrechter Vel uit Zaan dam beginnen blaast, staan de volgende elftallen tegen over elkaar: Sparta C. Prins. Vlottes. Middelbeek. Plakman. R. Rus. Boon. W. Rus. A. Watertor. A. Loyjers. Lutjeharms. Stammes. O Liou Tart. W. Winter. N. Ran. J. Gilles. J. Kiljan. N de Graaf. R. Ran. K Gilles. A. Ran. J. Ran, J. Gras. Texel Reeds dadelijk ontwikkelt zich een vlug op en neer gaand spel met aan belde zijden gevaarlijke aanvallen. Texel, dat eerder aan het veld gewend schijnt te zijn, komt iets in de meerderheid. Hare aanvallen zijn menig- vuldiger dan die ven §parta, doch de achterhoede van Sparta weet elke aanval te onderbreken. Door slecht wegwerken en door het verdedigend spel der Sparta- middenlirle krijgt haar voorhoede een tijdlang weinig of niets te doen, waardoor Texel onophoudelijk voor het Sparta-doel speelt. Langzamerhand weet Sparta zich echter los te werken, mede doordat de achterspelcrs er beter ln komen, doch ook de Texel- achterhoede weet verder onheil te voorkomen. Na een half uur spelens komt Sparta onverwacht aan een goedkoop doelpunt. Bij een aanval van rechts zet de rechtsbuiten voor, de linksback van Texel wil wegschieten, doch raakt het leder half, waardoor dt bal, onhoudbaai vooi den keeper. !n het doel beland, 10. Na dit onverwachte succes gooien de Spartanen er een schepje bij op en de Texel-achterhoeöe moet alle zeilen bijzetten, wil zij verdere doelpunten voorkomen. Doch ook de Texel-voorhoede zit niet stil, waar de linkervleugel het gevaarlijkst is, van welke zijde dan ook menig gevaarlijk schot wordt ingezonden, doch keeper Prins keert alles. Intusschen had Sparta weder kans haar voorsprong te vergrooten, als bij een scher mutseling voor het doel, Watertor hard inschiet, waar door de Graaf niet anders kan deen, dan den bal met de handen te vangen, hetgeen den scheidsrechter niet ontgaat Het penalty wordt echter te zacht ingeschoten door den rechtsbinnen, zoodat de keeper er geen moeite mee heeft. Tot rust blijven beide partijen aan elkaar gewaagd. Gedoelpunt wordt er niet meer, zoodat, als de scheidsrechter het einde aankondigt van de eerste speelhelft, Sparta een nuttige 10-vo<*rsprong heeft De thee schijnt de Spartanen goed gedaan te hebben, want dadelijk hebben ze het spel in handen. Aanval op aanval wordt ondernomen, doch de Texel-achterhoede weet menigen bal te keeren, terwijl de Texel-achter hoede bij de Sparta-achterhoede geen schijn van kans krijgt. Alles wordt door de achterspelers resoluut weg getrapt, waardoor de voorhoede onophoudelijk voor het Texel-doel speelt, doch tot doelpunten komt het niet Het geheele Sparta-elftal, nog niet zeker van de over winning voor een tweede doelpunt is gemaakt, werkt met man en macht en aan het parool: op de bal wordt streng de hand gehouden. Het samenspel tusschen de voorhoedespelers werd echter wel eens te vaak door gevoerd, vooral nu er voor de doelen weinig gelegen heid was om een behoorlijk schot te lossen. De Texel- spelers weten tegenover dit werkende elftal hun ge woonlijke spelmethode niet te ontwikkelen. Het is dui delijk, dat een doelpunt van Sparta niet lang meer uit blijft, doch eerst na een half uur spelens komt dit, als Watertor den bal krijgt toegespeeld, er van door gaat, doch tijdig door een der backs wordt gehinderd. Hij weet echter den bal voor het doel te plaatsen, waar W. Rus klaar staat onhoudbaar in te schieten, 20. Texel speelt thans een verloren spel, doch ze werken tot het laatste moment Menige aanval wordt nog on dernomen, doch de Sparta-achterhoede, welke ln uit stekenden vorm is, keert alles, terwijl in laatste Instan tie keeper Prins in het doel doelpunten weet te voor komen. Na nog enkele wederzijdsche aanvallen fluit scheidsrechter Vel, die uitstekend voldeed, einde. Sparta I wist tegen veler verwachting in, op Texel een gelijk spel te bevechten (22) na met 2—0 voor te hebben gestaan. Sparta III verloor met 50 van B.K.C. II, terwijl de ad spiranten met 31 van de Helder-adspiranten verlo ren. ANNA PAULOWNA. 't Wordt tijd, dat er weer eens gewonnen wordt. Ook thans valt er niet meer te vermelden dan twee neder lagen. Het derde elftal, dat door verkeerde inlichting van 't Officieel orgaan van den K.N.V.B. pas wist dat er gespeeld moest worden toen de tegenpartij, Helder 6, op kwam dagen, heeft, met vier adspiranten aangevuld, ten tijdlang Helder 6 weerstaan. Met de rust die met een blanco stand inging, was van krachtsverschil geen sprake. In de tweede helft miste B. e*rst nog een straf schop wegens hands. Toch wisten ze de leiding te ver krijgen, toen een bal van den rechtervleugel onbegrij pelijk tusschen de beenen van den keeper doorrolde (10). Toen veranderde H. de opstelling en werd gevaarlijker. Gevolg dat ze twee fraaie doelpun ten mankten (12). Hoe beide partijen ook nog tracht ten meerdere doelpunten te maken, de achterhoedes hielden stand Om circa kwart over twee begon de wedstrijd B.K. C. ISucces I. Deze wedstrijd, die nogal eens teveel door scheidsrechter Swart werd onderbroken, had het zelfde aanzicht als anders. B.K.C speelde als steeds dat spel van hardloopen, pingelen, slecht plaatsen en slecht schieten als voorheen. Waarom werd er niet eens flink op de vleugels gespeeld? Waarom niet eens een streven tot het aanleeren van de beginselen van het positiespel, die een behoorlijke eerste klasser zich toch moet kun nen eigen maken? We zouden ons nog de volgende vraag willen stellen: hebben de spelers geen vertrouwen in ekaar en is de geest ia 't elftal niet goed, of zijn de spelers eigenwijs. Menig verbolgen supporter hooren we al direct „allebei!" zeggen, maar zoo erg, gelooven we, is 't niet. O.i. missen de spelers de noodige zef-opoffering Vindt men geen voldoening als men een ander ln staat stelt, die een betere positie heeft, om verder te komen? Hieraan be hoeft niet te worden gehouden op korten afstand van het doel. Dan is gepingel uit den booze. Maar in 't veld. Vanaf hot oogenblik dat de achterhoede den bal heeft af. Ieder zorge dat hij steeds bij z'n bewaking van daan loopt; ieder gebruike z'n hersens en trachte de situatie te overzien. Heeft men den bal, geeft dan af en schiet niet in 't wilde weg. Heusch, het zijn geen holle zinnen, maar alleszins bereikbare dingen, die we daar opsomden. Het eerste elftal bestaat uit spelers die een behoorlijk techniek hebben Techniek Is er en nu de tactiek! Misschien dat we dan weer eens een goeden wedstrijd zien, waarin doelpunten vallen die door snelle, open, overrompelende aanvallen ontstaan Dan wordt er niet gezegd: wat had den we weer pech met schieten, zooals Zondag De backs van Succes hadden n.1. zoo'n makkelijke taak, met het uiteenhalen van het gepingel en gestuntel, dat men niet van pech moet spreken! Speelt men snel en dat kunnen deze spelers wel, en open, dan hebben de achterspelers ge entijd ern te dekken en in te grijpen De bal gaat met groote snelheid heen en weer over de volle breedte van het veld. En dan kunnen vijf spelers het wel van twee backs winnen. S. speelde zonder Homoman en Geijsen. B.K.C. zon der Harder, voor wie v. d. Burg inviel. De ruststand was 32 voor S. De eindstand 53 voor Succes, die hiermede haar eerste zege behaalde. Succes was iets vlugger, vooral de voorhoede (linker vleugel!) en schotvaardiger. In 't veld was er niet veel verschil He laatste kwartier was B sterk in de meer derheid, doch geen enkel goed schot werd gelost En dat noemt men pech! O.i. onkunde. As. Zondag gaat B.K.C. I naar .Texel. Vertrek bus 8 uur. B.K.C. 2 te 12 uur thuis tegen Texel 2. B.K.C. 3 te 2 uur thuis tegen Wieringerwaard 2. CALLANTSOOG. De „Callantsoog"-adspiranten speelden een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen de adspiranten van 't Zand. De Callantsoogers verloren met 20. N. NIEDORP I—HELDER IH, 9L Het is N.V.V. gelukt in een voor de rust soms span nenden, maar nadien zeer eenzijdigen wedstrijd een groo te overwinning op Helder m te behalen. In de eerste helft van den strijd golfde het spel steeds op en neer. Wel was N.N. het meest in den aanval, maar toch waren de Helder-aanvallen niet altijd van gevaar ontbloot, terwijl het combinatiespel bij Helder in deze periode vaak beter vlotte dan bij de thuisclub. Zelfs ge lukte het de bezoekende club korten tijd na den aan vang, bij een misverstand in de N.N.-achterhoede, de lei ding te nemen. Vooreerst was de N.N.-voorhoede slecht op schot en zoo hield het geruimen tijd voor de gelijk maker ter wereld kwam. Een heftige strijd ontstond au om de leiding, waarbij N.N. de beste kansen kreeg. Ech ter duurde het nog vrij lang voor het Kaaij gelukte den stand op 21 te brengen. Spoedig hierna brak de rust aan. Na half-time wist Grootes reeds heel spoedig den stand op 31 te brengen en het scheen dat dit de Hel- der-ploeg gewedlg deprimeerde Er werd door haar ten minste verder weinig gepresteerd en speciaal do keeper die voor de rast een goeden wedstrijd speelde, bleek nu gemakkelijk te passeeren. Het verdere deel van den wedstrijd beteekende voor N.N. dan ook een walkover en het viel haar niet moeilijk om den stand geleidelijk tot 91 op te voeren. Door deze overwinning heeft N.V.V. haar positie in het midden der ranglijst weer aardig verstrekt en speciaal haar doelsaldo flink opgevoerd. AARTSWOUD. Uitslag voetbalwedstrijd van Zondag. Op eigen terrein speelde Aartswoud I een mooien span* nenden wedstrijd tegen Barslngerhorn I, welke eindigde met 01 voor de gasten. Gelijk had de stand beter aan gegeven, daar onze jongens ook' een doelpunt maakten, hetwelk echter niet werd toegekend. OUDKARSPEL. Hollandla 3—D.T.S. 2, afgekeurd; D.T.S. 3—M.F.C. 2 3-3 SUCCES-NIEUWS. Succes I speelde Zondag tegen B.K.C. I haar 5e com petitiewedstrijd. Om 2.15 uur blaast scheidsrechter Zwart van den Helder de elftallen bijeen, en direct brengt S. den bal aan 't rollen. S. speelt met 10 man en 2 inval lers. B.K.C. gaat direct tot den aanval over, doch de S.- achterhoede weet het te keeren. Na eenige goede aan vallen weet B.K.C. de leiding te nemen 10. De 11e spe ler van S. komt in 't veld. Als er nu weer afgetrapt wordt, gaat S. ten aanval en brengt de achterhoede van B.K.C. in gevaar, wanneer de bal voor 't doel komt, slaat de linksback hem met de hand terug, waar da scheidsrechter terecht penalty voor geeft. Kooij plaatst zich achter den bal en schiet onhoudbaar in 11. B.K.G pakt flink aan en bij een schermutseling voor het S.-doel wordt de S.-keeper geblesseerd. B.K.C. maakt hiervan gaarne gebruik, en op verren afstand', schiet zij in, als de S.-keeper niet gauw genoeg kan loopen. Spoedig daar na maakt de S.-rechtsbuiten gelijk 22. Kort daarop is het rust. Na de thee een gelijk opgaanden wedstrijd. Beide doe len komen om de beurt in gevaar. En het gelukt S, do leiding te nemen, door een schuiver van den rechtsbui ten. Ook B.K.C. is nog niet tevreden. Ze weten uit een vrijen schop weer gelijk te maken. Dan is het met B.K.C. gedaan, niettegenstaande zij den moed niet verliezen. S. weet nog 2 maal den B.K.C.-keeper het nakijken te ge ven, zoodat de eindstand is 53 voor Succes. S. wissselt hierdoor van plaats met B.K.C.. Ons 2e elftal kreeg Oudesluis op bezoek, doch de scheidsrechter was niet aanwezig en liet op zich wachten zoodat Oudesluis onverrichter zaken huiswaarts kon kee ren en de kosten voor niets maakte. Het derde elftal speelde in Schagen tegen Sparta 3. Alhoewel de voorspelling van het Schager sportblad Sparta 3 een overwinning had voorspeld, moest zij in Suces 3 haar meerdere erkennen, door met 50 te ver liezen. Het beste is niet te voorbarig te zijn met voor spellingen, voor men een elftal heeft zien spelen. Het 4e elftal deed ih Wieringerwaard evenals de Suc ces adspiranten tegen H.R.C. b en verloren beiden met 61. Het was voor Succes geen slechten dag. BARSINGERHORN. Zondag speelde D.E.S. 2 een vriendschappelijken wed strijd tegen D.W.S., een club uit Den Helder. Het ten rein was wederom niet in een al te besten staat, en d« jeugdige spelers konden zich daarop met moeite staande houden. Het spel had dan ook niet veel te beteekenen. Met de rust was de stand 31 in het voordeel van D.W.S. Daarna wist D.E.S. zich beter aan te passen en do achterhoede kon verder doelpunten voorkomen. De voorhoede slaagde echter evenmin in het net der tegen partij te vinden, zoodat de eindstand 31 was voor D.W.S. Het le „was met 10 man- naar Aartswoud en behaald« daar een 10 overwinning. Zaterdagavond ovnd de feestavond plaats van de Rij- vereeniging „Bucephalus" alhier. De eerevoorzitter, dfl Ed.Achtb. heer K. Breebaart opende met een woord van hartelijk welkom, de aanwezigen in 't bijzonder aan de zustervereenigingen uit den omtrek en den heer Slob uit Haarlemmermeer. Hierna werd door eenige leden der plaatseslijke ver eeniging een tooneelstukje opgevoerd, getiteld „Het Rui- teraanzoek". Er is om de vertolking hiervan hartelijk gelachen en het applaus aan het einde zij voor de mede- seplenden het bewijs, dathun werk op prijs gesteld werd. Na een kleine pauze, waarin een der leden van „West-1 friesland" op verdienstelijke wijze een lied zong, werd wederom een tooneelstukje opgevoerd. Ook dit viel zeer in den smaak van het publiek. Na de ronddiening van oen broodje met vleesch en kop koffie, werden nog verschillende liederen uitgereikt, die afgewisseld door een dansje door alle aanwezigen werdei gezongen. Het was een gezelligen avond, die tot vroeg in den morgen aanhield. Schaatsenrijden. BONDSWEDSTRIJDEN VOOR HET WINTER SEIZOEN 1980/'3L Op de algemeene jaarvergadering van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond, Zaterdagmiddag te Zeist gehou den, zijn o.m. de Bondswedstrijden voor het winter seizoen 1930—'31 als volgt vastgesteld: Nation, kampioenschap hardrijden: Heerenveen. Provinciale kampioenschappen hardrijden: Stadska naal, Heerenveen, Deventer, Nijmegen, Nieuwe N i ®- dorp, Wolphaartsdijk, Tilburg. Nationale proef wedstrijd enOudkarspel, Sapp®" meer, Steenwijk. Eindwedstrijd te Anna Paulowna. Nation. wedstr. hardrijden strudenten: Leiden.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6