Uit onze omgeving. CALLANTSOOG HARENKARSPEL W1ER1NGEN Z IJ P E LANGEND IJ K ANNA PAULOWNA Nationaal kampioenschap Schoon rijden: Dames: Gro ningen; heeren: Zeist. Provinciale kampioenschappen schoontijden. Dames: Appingedam, Heerenveen, Hengelo, Zutphen, Loos- drecht, Purmerend, Den Haag, Wolphaartsrijk. Heeren: Veendam, Zwolle, Arnhem, Bilthoven Naarden, Kralln- gcn. Propaganda wedstrijden kunstrijden: Dames: Nieuwe Niedorp, Zeist, Heiloo, Hengelo, Oosterbeek. Hee ren: Zeist, Heiloo, Hengelo, Oosterbeek. Programma N.H.V.B. 23 November. 1 C: Texel 1B.K.C. 1; Helder 3Succes 1; Sparta 1H.R.C. 3; Wieringerwaard 1Zeemacht 1; 2 C: Alc- maria 5D.T.S. 2; Vrone 2Berkhout 1. 2 D. DOSKO 1—J.V.C. 1; B.K.C. 2—Texel 2; Succes 2—Helder 4; H.R. C. 4—Sparta 2. 3 D: D.E.S. 1—DOSKO 2; Kolhorn 1— Petten 1; 4 D: Succes 4—Helder 5; B.K.C. 3—Wierin gerwaard 2; J.V.C. 2Helder 6; Adsp. J: Alkmaar a— N Niedorp a; K HRCaHelder b; Helder aSucecs a; L Helder c-Helder e; Helder dHRC d „AlgemeenSportblad". BILJARTEN. De heer L. Hop, lid der biljartverceniging „Holl. Noorderkwartier", heeft zioh weten te plaatsen in de finale voor het 2de klas kampioenschap klein biljart van Nederland, hetwelk a.s. Vrijdag, Zaterdag en Zon dag in het hotel „Het Witte Paard" te Rotterdam zal worden gespeeld. Hét te spelen programma voor den heer Hop luidt als volgt: Vrijdagavond 8 uur: HopSchol ten. Zaterdagmiddag 1 uur: HopPenning. Zaterdagmiddag half 3: HopHeemskerk. Zaterdagavond 8 uur: Hop—Lankhof. Zondagmiddag 1 uur: HopDe Bruijn. Zondagmiddag half 3: HopBggermont. Zondagavond 8 uur: HopSpeijcr. DE DAG DER TECHNISCHE COMMISSIE. De heele competitie stond er zoo ongeveer om stil en daarvoor in ruil kregen we 4 wedstrijden van ver tegenwoordigende elftallen te zien. Helaas zijn er weer geen nieuwe „sterren-in-den-dop" ontdekt. Het Ned. Bondselftal A kreeg van 't Rotterdamsche klop; men neme evenwel in acht dat Van Reenen en Van Kol ontbraken. De Rotterdamsche vertegenwoordigers voor wie Lagendaal, alhoewel middelmatig, tweemaal scoorde, wonnen met 32. In Amsterdam speelde Bondseftal B tegen de Bristol-Rovers Ook hier werd met 32 verlo ren. Nieuwe gczchtspunten openbaarden zich ook hier niet Huisman (Haarlem) zorgde voor de sensatie door de beide Hollandsche goals op z'n eentje te scoren. Dit was ook 't eenige wat hij te zien gaf. Gerritse en Ruisch speelden voor rust wel goed samen; na rust was 't even wel mis door dat gepingel van Gerritse. Willem Tap was niet slecht op de spilplaats. Hij opende flink en speelde forsch als altijd. Hij is evenwe geen „sjouwer". Odijk in 't doel haalde en wel heel wat ult;hij behoede zich evenwel voor het veelvuldige gestomp dat hij ten beste geeft In 't Noorden won het Oostelijke elftal, met een in valler voor J. de Kreek (voor wie v d. Heiden inviel) met 63 van de Noordelijke vertegenwoordigers. Kluin deed nuttig werk as midvoor, Admiraal, linksback en Kuijer spil (beide P.E.C.) waren ongeveer de besten. 't Zuidelijke elftal, dat niet in sterkste formatie uit kwam, speelde met 5—5 tegen een sterk Westelijk tweede klasse eftal, (uitgezonderd spelers uit Afd. I 2A!) Hier deed zich de sensatie voor, dat een speler van T.A.C. die een poos na rust inviel voor den rechtsbin nen der Zuidelijken, in tien minuten tijds drie keiharde schoten op doel gaf die alle raak waren. Ook hier was niet veel te „ontdekken" al hebben sommige Westelijke spelers een goeden indruk gemaakt COMPETITIE K.N.V.B. In 2 A werd nog gespeeld W.F.C.T.O.G. Doordat T.O.G. met 32 won, staat H.R.C. In eens onderaan. Eigenlijk staat D.E.C. dat reeds 7 wedstrijden heeft gespeeld er nog slechter voor. T.O.G. laat zich dus niet zoomar als hekkesluiter aanwijzen. Het veroorzaakt ten minste nog wat spanning, en dat hoort er toch ook bij. Oranje-Zwart won van Meteoor (23) Watergraafsmeer won van Hortus (3—0). Helder 2 won thuis van Z.R.C. 2 (2—IJ. N.H.V.B. le klasse C: BKC. 1—Succes 1, 3—5; N. Niedorp 1— Helder 3 91; Zeemacht 1W'waard 1, terr. afgek.; Sparta 1—Texel 1, 3—2. 2e klasse C: Suces 2—DOSKO 1. terr afgek.; HRC. 84JVC. 1, 3—1; Texel 2—Sparta 2, 2—2. 3e Klasse D: DOSKO 2—Kolhorn 1, 5—0; Sparta 3— Succes 3, 05. 4e klasse D: Wieringerwaard 2Succes 4, 61; Hel der 5—HRC. 5, 15—5; BKC. 3—Helder 6. 1—2. Adspriranten: Sparta aHelder b, 13; Succes a HRC. b 1—6. Overzicht. Het feit van den dag is wel de fraaie 20 overwinning van de Spartanen op Texel. Ze beginnen werkelijk mooi in te loopen. Of ze inderdaad „kamploensfahig" zijn, zul len ze Zondag kunnen toonen als H.R.C. 3 op bezoek komt. Nieuwe Niedorp behaalde een groote 91 zege op een verzwakt Helder 3. B.K.C. verloor alweer. Thans ging Succes, dat hiermee tevens haar eerste overwinning in de wacht sleepte, met zege weg (53). De stand is thans: H.R.C. 3 6 5 0 1 18— 8 10 Texel 7 4 2 1 22—13 10 Sparta 5 4 0 1 16— 7 8 Nieuwe Niedorp 6 3 1 2 2416 7 Wieringerwaard 5 3 0 2 20—20 6 Succes 5 113 8—14 3 Zeemacht 6 114 12—17 3 BKC. 5 10 4 11—16 2 Helder 3 5 0 1 4 9—29 1 2e klasse. Jammer dat Succes'terreln werd afgekeurd. De beslis sing omtrent de voorloopige bezetting der eerste plaats werd nu weer verschoven. H.R.C. 4 bracht het met een 3—1 overwinning op J.V.C. ineens tot de derde plaats, terwijl J.V.C. door de ongelukkige samenloop van om standigheden naar de zesde plaats zakte. Sparta 2 ver richtte de goede prestatie om op Texel een gelijk spri te behalen (22). De stand Is: D.O.S.K.O. 5 4 1 0 26— 8 9 Succes 2 5 5 0 0 25—9 8*) H.R.C. 4 6 3 0 3 14—23 6 Sparta 2 6 2 1 3 14—23 5 Texel 2 5 1 2 2 16—18 4 J-V.C. 6 2 0 4 13—18 4 Helder 4 4 1 0 3 12—14 2 B.K.C. 2 5 1 0 4 10—17 2 Succes 2 heeft 2 verliespunten. 3e Klasse D. D.O.S.K.O. 2 zette de competitie met een 50 zege op Kolhorn ln. Succes 3 deed evenzoo te Schagen waar Sparta 3 verloor (05). Petton 4 4 0 0 31—2 8 Succes 3 2 2 0 0 7—1 4 D.OB.K.O. 2 1 1 0 0 5—0 2 D.E.S. 2 10 1 4—5 2 Sparta 3 4 1 0 3 4—27 2 Kolhorn 5 0 0 5 320 0 4e Klasse D. De uitslag J.V.C. 2—HH.C. 5 (4—3) bereikte ons ver leden week te laat om nog in 't overzicht te kunnen wor den opgenomen. Ook thans verloren de Racers, n.1. met 155 van Helder 5. B.K.C. 3 verloor net van Helder 6 en Wieringerwaard won met fraaie cijfers van Succes 4 61. Adspiranten. De Helder en H.R.C. elftallen overheerschen hier sterk Thans won Helder b met 31 te Schagen en H.R.C. b met 61 van Succes a. Vrijdagavond had in hotel „Duinzicht" een vergadering plaats van de afdeeling Callantsoog van het Centraal Genootschap voor KInder-Herstellings- en Vacantlekolo- nies. Te ongeveer half negen opent de Voorzitter, de heer Jb. van Scheijen, met een kort openingswoord, waarin hij zijn leedwezen uit over de slechte opkomst, de verga dering. De notulen der vorige vergadering worden door de waarn. secretaresse, mevrouw J. H. C. Brouwer Meijer voorgelezen en goedgekeurd. Hierna volgt le zing van het jaarverslag, waarin o.m. melding gemaakt wordt van de uitzending van een kind naar het Bosch huls te Nunspeet Voorts dat het ledental is gestegen tot 117. De rekening over 1929 wordt nagezien en goedgekeurd door een commissie, bestaande uit de heeren K. Hollan der. J. Vos en H. J. Schuit. De ontvangsten bedroegen f 310.87, de uitgaven f 202.6L Alzoo een batig slot van f 108.26. Wegens periodiek aftreden van de heeren S. Kooger en P. Vos Jbzn. volgt bestuursverkiezing van twee leden Beido leden worden herbenoemd. Wegens vertrek van Mevrouw Smitdu Pied naar Broek in Waterland wordt tot secretaresse benoemd me vrouw J. H. C. Brouwer—Meijer, die het secretariaat vanaf het vertrek van de vorige secretaresse heeft waar genomen. Vervolgens wordt overgegaan tot benoeming van een bestuurslid voor Koegras. Benoemd wordt de heer G. Kuiper, Callantsoogervaart. De rondvraag leverde nog enkele zaken op van Inter nen aard, waarna de Voorzitter de vergadering sluit. De Centrale Vereeniglng voor Reizende Bibliotheken heeft dit jaar voor Callantsoog gratis beschikbaar ge steld een kist met 50 boeken. Reeds ln de eerste week gaven zich 46 lezers op, waarom op verzoek van den Boekbeheerder nog een kist met 65 boeken werd gezon den. Wie dus lezen wil, kan het nu doen, dank zij het mooie werk van genoemde vereeniglng, die bovendien nog alle soort van vakboeken beschikbaar stelt. Politie. Aan komen loopen een zwarte fox bij den heer D. Prins te Callantsoog. Gevonden: een zilveren broche op het strand. Inlichtingen ter secretarie. DIRKSHORN. Zondag gaf de Gymnastiek-Vereeniging U.d.I. onder leiding van den heer S. Keesman, een openbare uitvoe- ring in de zaal van den heer D. Swager, alhier. Geopend werd met Vrije oefeningen van heeren. Een goed begin. Krachtig, vlug en accuraat werden de ta melijk zware oefeningen afgewerkt. De directeur spaart blijkbaar zijn mannetjes niet. En zooals het begin was, zoo was ook het vervolg. Aan brug en rek werden door de verschillende afdee- lingen vele blijken van kracht en vlugheid gegeven, ter-' wijl het paard zich vooral voor behendigheidsproeven leende. Klein en groot deed zijn best, om te laten zien, dat onder leiding van „Keesman" uitstekend wordt geoefend. Directeur en leden zijn één. Telkens trekt het weer onze aandacht, hoe groot het vertrouwen ls, dat de leden ln hun leider stellen. Allen weten, dat hy zoo noodig, snel en afdoend ingrijpt Zeer veel en goed werk is Zondagavond gegeven, waarvoor het publiek zich hoogst bevredigd toonde. Het slotnummer: Plastische groepen, muntte uit door schoonheid ln houding en kleedlng. Daverend applaus. Ter afwisseling van en ook onder de oefeningen werd door de heeren Stammes, violist en Plevier, pianist voor muziek gezorgd. Geen foxtrot- en stepgerammel of gekrijsch, neen, mooie nummers werden met animo en gevoel gespeeld, o.a. An der schonen blauen Donau en den Cuckoo-wals. De heer Stammes schijnt slechts voor zijn genoegen te spelen. U.d.I. heeft een schitterende uitvoering gegeven. Jam mer, dat het bezoek n'et grooter was. Na afloop bal. Uitgaande van het Instituut voor arbeidsontwikkellng afd. Wieringen, werd j.1. Zaterdagavond opgevoerd in de zaal van Jb. Bruul, door het gezelschap „De liereflulters" Merijntje Gijzen's jeugd, ,'Het Verraad" van A. M. de Jong. Zooals we reeds eerder schreven heeft het bestuur In deze een goede keuze gedaan. De zaal was tot ln alle hoeken bezet, en de aanwezigen hebben dan ook volop genoten van de opvoering van het tooneelstuk. Het was een buitengewone succesvolle avond voor onze afdeeling van het Inst. v. Arb.-ontwlkkellng. Bij de Zondagavond gehouden verkiezing van vijf le den van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. te Hippo- lytushoef zijn de afgetredenen, de heeren O. J. Bosker, N. Kaan, L. C. Kolff, en M. Minnes, herkozen. In de facature ontstaan wegens overlijden van den heer D. M. Mulder werd verkozen de heer D. Koorn. Te Westerland is in het gezin van S. A. een geval van febris typhoidea (typhus) geconstateerd. Bij besluit van 29 October jl. is door Ged. Staten van Noordholland beslist, met vernietiging van de afwijzende beschikking van den Raad dezer gemeen te op het verzoek om gelden voor de stichting van een Katholieke school, dat de medewerking ten on rechte is geweigerd en alsnog verleend moet worden. Naar wij vernemen, is door het gemeentebestuur mededeeling ontvangen betreffende de wijze, waarop de aan te leggen spoorweg de verschillende wegen op Wieringen zal kruisen. Alle verbindingen zullen gelijkvloers gescheiden, behalve die van den Ko ningsweg en den Akkerweg. De Koningsweg zal over den spoorweg worden heengevoerd, terwijl de Akker- weg onder den spoorweg zal doorgaan. Bij de Wester- landerlaan zal het groote hoogteverschil worden overwonnen door langs den spoorweg loopende hel lingen van 1 A. 50, ieder lang circa 15."> M. Tegen deze laatste oplossing is intusschen door het gemeentebe stuur bezwaar ingebracht op grond van den grooten omweg, die hierdoor wordt veroorzaakt. De Wester en Oosterklieverweg worden door één overweg met Ilippolytushoef verbonden. De oude school te Hippolytushoef, die door het ge meentebestuur thans aan vereenigingen wordt afge staan voor vergaderingen e.d„ blijkt in dit opzicht van veel nut te zijn. Tot heden hebben de volgende vereenigingen reeds toelating gevraagd: „Bouwat", IIoll. Mij. van Landb., afd. Wieringen (cursus be- drijfsboekhouden), het Witte Kruis (consultatiebu reau voor zuigelingen). Jeugdbond voor Onthouding, een Esperanto-cursus, afd. Wieringen van de S.D. A.P., Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling. Met ingang van 17 Nov. is aan mej. M. van Hul zen. tijdelijk onderwijzeres aan de school te H'hoef, ontslag verleend wegens de terugkomst van mej. Mulders. De cursisten welke een cursus volgen in Esperanto hebben een vereeniging gevormd, en daaruit een be stuur samengesteld, dat bestaat uit de heeren L. Bos, voorzitter, 11. Schouwvlieger, secretaris, N. Rotgans, Dz., penningmeester, G. Bos en A. Kamst, bestuursleden. DEN OEVER. Aan den Noordkant bij den ingang van de sluis zal een waarschuwingsbord geplaatst worden, dat de doorvaart bij gesloten brug verboden en gevaarlijk is. Op a.s. Zaterdag zal er een vergadering belegd worden van den Christelijken Fabrieks- en Trans portarbeidersbond, De heer Strijbis van Den Haag, de bondsvoorzitter, zal spreken. Een gedeelte van het keetpersoneel aan den ring dijk is naar de Oude Zeug vertrokken. Ook is een gedeelte naar den afsluitdijk gezonden. Er zijn al daar reeds eenige keeten afgebroken om elders dienst te doen. Alles wegens het beëindigen der werkzaam heden aan den ringdijk. ST.-MAARTENSBBUG. Maandagmorgen is de boerenhofstede genaamd „Kneinsberg", eigendom van den heer P. Delver en bewoond door den heer H Delver, tot den grond toe afgebrand .Hoewel de brandspuit spoedig ter plaatse was, grepen de vlammen zoo snel om zich heen, dat niets gered kon worden. Gelukkig was het vee nog niet gestald. Als vermoedelijke oorzaak wordt kortsluiting opgege%'en. Verzekering dekt de schade. OUDESLUIS. De wederopbouw der onlangs afgebrande boeren plaats, bewoond door den heer Mooij, te Callantsoog, eigenaar de heer Jb. Stammes te Alkmaar, is opge dragen aan den heer K. Kreljger, timmerman en aan nemer alhier, zijnde den laagsten inschijver. NOORBSCHARWOUDE. Woensdagavond j.1. ls door een viertal jongens uit deze gemeente de lafheid begaan een groote straatklinker te gooien door één der ramen van café „De Burg" alhier. Het echtpaar Deutekom dat zich reeds ter ruste had be geven. was ten zeorsto over dozen daad ontdaan. Dezelfde jongelui hebben een luxe auto verreden en dwars oo straat neergezet. Wij vernemen thans, dat het onze ijverige gemeente politie ln samenwerking met Rijksveldwachter Rood ge lukt ls, de daders op te sporen. PrcceB-verbaal ls opgemaakt. NOORDSCHARWOUDE. Jubileum-feestavond gymnastlekvereenlglng „Hercules" en „Hygiea". Ter gelegenheid van het 25-jarlg bestaan der dames- gymnastiekvereen. „Hygiea" en het 25-jarig jubileum van de heeren A. Ootjers en P. Jonker als leden van de gymnastiekvereen. „Hercules" werd Zaterdagavond een feestavond gehouden ten lokale van den heer J. de Bak ker. De zaal welke versierd was met bloemen en plan ten en aangebrachte electr. verlichting waarbij een hul de werd gebracht aan .Hercules" en „Hygiea" was tot in alle hoeken bezet Muzikale medewerking werd uitnemend verleend door de heeren Stammes, van Twutfver en eenige anderen. De leiding berustte dezen avond bij den Eere-voorzlt- ter, den heer J. H. Keizer die een feestrede zoü houden De rede werd groepsgewijze d r de leden der vereeni ging op het tooneel aangehoord. Spr. begon met te zeg gen, dat dezen avond drlo jubilea's herdacht werden, n.1. van de damesgymnastlekver. „Hygiea", en de heeren Ootjers en Jonker als leden van „Hercules". Het is een huldiging, in het zilver voor de goede zaak der gymna stiek en het belang der volksgezondheid. Het doel der gymnastiek is „Mens sana ln corpore sano", d.wz.: „Een gezonde geest in een gezond lichaam." De gymnastiek beoogt een harmonische ontwikkeling van het lichaam, wat van den voetbalsport die hartsstocht en volksverwil dering kweekt, niet gezegd kan worden. Spr. geeft een uiteenzetting van de stelsels der gymnastiek, welke toe gepast worden, n.1. het Zweedsche en het Duitache stel sel. Eerstgenoemde kenmerkt zich door groote eenvoud van lichaamsoefening, terwijl bij het Duitsche stelsel het toestelturnen hoofdzaak ls. In Dultschland ls gymna stiekonderwijs op de scholen reeds vele jaren verplich tend gesteld en ook ln ons land begint dit langzamer hand toe te nemen. In ons land zijn het Kon. Ned. Gym- nastiekverbond en de Ver., van Gymnastiekonderwijzers die hun sporen op dit gebied reeds hebben verdiend. Ook „Hercules" en „Hygiea" hebben reeds meer dan 25 jaar hieraan krachtig medegewerkt. Spr. brengt een eeressaluut aan den heer J. Schrieken van Oudkarspel, die als leider en secretaris een baanbreker voor de gymnastiek in deze omgeving is geweest Applaus. Hierna richt spr. zich tot de heeren Ootjers en Jonker, die respect, als Voorzitter en Penningm. de vereeniglng vele jaren hebben gediend. Onder luid applaus wordt hun een bloemenhulde gebracht. Ook aan de damesver. worden woorden van dank en hulde gericht en biedt spr. namens de heerenafd. een mooie gedenkpenning aan. Spr. betuigt ook den tegenwoordlgen directeur, den heer K. Boot Jz., zijn dank voor zijn goede leiding, terwijl spr ook aan den vorigen directeur, den heer Fr. Nol, zijn erkentelijkheid niet wil onthouden, voor het vele goede werk in het belang der ver. gedaan. Tot de gasten en genoodigden zegt spr. er van overtuigd te zijn dat de belde vereenigingen hun aanwezigheid op hoogen prijs stelt. Hiermede eindigt spr. zijn rede, waarna het feestlied wordt gezongen door de dames G. de Bakker en C. Vlug- De Eere-voorzitter deelt mede, dat schriftelijke felici taties zijn ingekomen van Ds. Staal, burgemeester Wfln- veldt en van J. Schrieken en echtgenoote, dat door een oud-gymnaste een kleine verguld zilveren medaille ls aangeboden. En dat als afgevaardigde van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond afd. Holl. Noorderkwartier aanwe zig is de heer A. Kemp, van Den Helder. Nadat het orkest zich heeft laten hooren, komt aan de orde no. 4 van het programma dat als een vraagteeken vermeld was. Een verrassing dus! Deze verrassing bestond uit het aanbieden van ver schillende cadeaux aan de heeren Ootjers en Jonker door de belde gymnastiekverenigingen. De heer Ootjers kreeg een mooie clubfauteuille en een electr. lamp, terwijl de heer Jonker 4 stoelen met 2 fautuil's werden aange boden. De heer Kemp als vertegenwoordiger van den Bond sprak eenige woorden van sympathie tot de belde jubi larissen en de jubileerende vereeniging. Onder applaus biedt spr. de heeren Ootjers en Jonker de medaille van verdienste van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond aan. Hierna had een huldiging plaats door de verschillende plaatselijke vereenigingen, waarbij veel bloemstukken werden aangeboden. Ook van den burgem. van Noord- scharwoude Jhr. A. L. van Spengler, was nog een geluk- wensch Ingekomen, vergezeld van bloemen. De heer Ootjers dankt, ook namens zijn mede-feestge noot, den heer Jonker, voor de grootsche hulde, hun aan geboden. Het was reeds half tien, toen een aanvang werd ge maakt met de afwikkeling van het verdere gedeelte van het programma, dat bestond uit het geven van eenlg6 voordrachten, turnoefeningen, zoowel door de dames als de heeren. Het was een mooie avond, die nog lang !n herinnering zal blijven voortbestaan, en het was reeds vroeg in den morgen toen geelndlgd werd. ZDIDSCHARWOUDE. De broodprijs ls hier met 1 cent verlaagd. OUDKARSPEL. Politie: Gevonden: 1 sleutel Spoorbuurt. Fancy-fair. In de zaal van den heer W. Kosscn, die er met de verschillende stands en de tentoongestelde prijzen voor de verloting gezellig uitzag, opende Zaterdag avond de heer J. ter Burg, voorzitter van de afdeeling Anna Paulowna van den Bond voor Staatspension- neering, een fancy-fair. Spr. zette uiteen dat de afdee ling voor het gewone werk zich wel redden kan, doch de rijtoer voor de ouden van dagen vraagt belangrijke offers en daarom had men dezen bazar georganiseerd. Het vele werk, daaraan verbonden, was aanmerkelijk verlicht door den grooten steun dien men van de in woners heeft mogen ontvangen. Dank werd gebracht aan de vele gevers en geefsters van geschenken voor de verloting. Behalve de hoofdprijs, waarvoor toch ook nog oen groote reductie werd verkregen, zijn al de prijzen door de burgers beschikbaar gesteld. Met de opwekking te blijven ijveren voor premie-vrij Staatspensioen, zoddat in dc toekomst oud en arm niet meer samen behoeven te gaan, verklaarde de heer Ter Burg de fancy-fair voor geopend. De heer H. Slikker van Warmcnhuizcn, hield het verdere deel van den avond, met zijn beschaafde voor drachten en liedjes, het publiek aangenaam bezig. Zondag was de bazar den gehcclcn dag open en 's avonds kon een dansje gemaakt worden. Maandag avond zou do verloting gehouden worden, die, als we in aanmerking nemen dat voor de prijzen slechts een gering bedrag besteed behoefde te worden, zeker een flink saldo op zal leveren. We gelooven, dat de afdeeling dus haar doel be reikt heeft en de kas weer eens aardig aangevuld is. Loop der bevolking. Ingekomen: C. Th. Koenen uit Oudorp; J. A. W. Bos uit 'sGravenhage; mej. T. Boekei uit Wieringer waard; G. Boer uit Emmen; G. A. Kok en echtgenoo te uit Zwaag; mej. A. Nap uit Eindhoven; P. P. Oetelmans uit Amsterdam; A. A. Bezuijen uit Lange Ruige Weide. Vertrokken: C. Krap naar Den Helder; C. van Nieuwkoop naar Wieringerwaard; J. II. Lips naar Barsingerhorn; P. Bakker en gezin naar Den Helder; J. Beun naar Zijpe; Ga Bouwhuis naar Meppel; J. Bijzitter naar Ooststellingwerf; II. Jes naar Nieuwe Niedorp; H. van Putten en gezin naar Delfzijl; Iv. Heerschap en echtgenoote naar Barsingerhorn; J. Walles en mej. B. van der Wooning-Smit naar Wie ringen. Aan den dienstplichtige der lichting 1931, A. C. van Wilsem, is uitstel van eerste oefening verleend tot 1 Februari 1932. Ond het vee van den heer M. C. de Graaf, Boer- mansweg en van den heer P. van Wachendorff van Rijn, Middenweg, is mond- en klauwzeer waargeno men. Politie. Gevonden: (in de gemeente Den Helder) een zwart lederen portemonnaie met eenig geld. Inlichtingen worden ter secretarie verstrekt De 36 woningen, die voor den woningbouw in Bree- zand worden gebouwd, zijn allen reeds verhuurd en jl. Zaterdag hebben de eerste bowoners hun nieuwe woning betrokken. Was het vroeger een bekend spreekwoord: Beter een kleine baas, dan een groote knecht, ook deze woorden gaan blijkbaar niet meer op, althans hier is iemand die zijn eigen baas was, gaan sollicitee- ren en was zoo gelukkig een betrekking te krijgen. Zijn zaakje plus vrachtauto, brug en schuurtje heeft hij verkocht voor de som van één honderd en vijftig gulden. Als een ander teeken des tijds kan dienen, dat een caféhouder alhier, die, zooals de gewone gang van zaken is, voorheen zijn benoodigdo bieren bij den bottelaar betrok, thans zelf begonnen is zijn bier af te tappen en meerderen van plan zijn dit voorbeeld te volgen. De malaise begint ook in dat bedrijf reeds haar invloed te laten gelden. BREEZAND. Voor rekening en ten behoeve van den heer G. Gouwenberg, te Schagen, zal aan den Zwarteweg een woonhuis worden gebouwd op een perceel land voorheen in eigendom van den heer P. J. Timmer. Muziekuitvoering „Concordia". Zoo'n eerste uitvoeringsavond van „Concordia", de donateursavond, waarop in hoofdzaak menschen aanwezig zijn, die niet alleen om het bal komen, maar in de eerste plaats om te luisteren, is altijd ge zellig. Ook Zaterdagavond was er weer een prettige steming onder het, niettegenstaande het minder gunstige weer, vrij talrijke publiek. De voorzitter der vereeniging, de heer B. de Vries, herdacht bij do opening met eenige treffende woorden het op zoo droevige wijze om het leven gekomen lid, Jan Wiggers. De plaats, die Jan in de vereeniging in nam, is nog steeds niet bezet cn met grooten weemoed denkt men nog steeds aan hem, die altijd zoo'n groo ten steun voor de vereeniging is geweest. Concordia bleek, behalve Wiggers, nog enkele leden verloren te hebben of te missen. De bezetting is wel eens beter geweest. Toch werden dc verschillende nummers, dank zij de voortreffelijke leiding van den heer H. B. Schenkels, zeer verdienstelijk ten gehoore gebracht. We hopen, dat het corps weer spoedig aan gevuld moge worden met ijverig-studecrende leden. De vereeniging en haar sympathieke directeur ver dienen dat zeker en een mooi nummer als b.v. „Le diamant mir", het tweede van het programma, zal dan zeker nog beter tot z'n recht komen. Alleen een goede bezetting en flink studeeren maken mogelijk dat de directeur zijn keus eens op wat anders kan la ten vallen, dan een eenvoudig marschjc, of een niet te moeillijke wals en we weten, trouwens het pro gramma van Zaterdag bewees het weer, dat de heer Schenkels ons graag ook eens wat anders wil laten hooren. De heer Louis Contran, humorist van Amsterdam, verzorgde het deel van den avond na de pauze. Het publiek had veel plezier in zijn, als uit de mouw geschudde moppen en blijkens het applaus werden ook zijn liedje zeer gewaardeerd. Zooals we dus in het begin al zeiden, het was een gezellige avond, waarop Concordia met pleizier kan terugzien. De heer K Ploeg alhier geraakte Zondagmiddag met zijn vinger tussqhen de deur waardoor de vinger er werd ai gekneld VAN EWIJCKSLUIS. Zondagmiddag vond hier op den hoek van den Stoomweg en dé Lelystraat eene aanrijding tusschen twee auto's plaats, juist op het oogenblik, dat door een stevigen regenbui het uitzicht ernstig belemmerd was. De chauffeur van den aanrijdenden auto, welke uit de richting Wieringen kwam, zag daardoor te laat, dat ook vanuit den Stoomweg een auto het kruis punt moest passecren. Deze laatste had, als van rechts komende, den voorrang, doch had verzuimd signaal te geven. Het gevolg was dus eene aanrijding. Gelukkig reden beiden slechts met matige vaart en liep het dus met betrekkelijk geringe schade aan beide voertuigen af. Voor den aanrijdenden chauffeur, die reeds zestien jaar auto heeft gereden, was dit zijn eerste ongeval. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Jan Martinus, zoon van J. Lindenbergh en van M. van der Poel. Pieternella, dochter van J. van der Vaart en van G. de Jong. Getrouwd: Arie Smit cn Dieuwertje Mooij. Overleden: Pieter Wiggers, oud 76 jaar, echtge noot van A. Dekker.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7