ADVERTEERT Een bergen. ontmoeting in de voor St, Nicoiaas in dit blad. Het PIM, Algemeen Landbouwbeleid der regeering. Drie minderjarige meisjes vermist. De DO X. zzzzzzzzzzzizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz De advertentie werkt voor U en 't kost U weinig En de gemeentelijke distributiebedrijven. Baad van Castricum's burgemeester aan de gemeenten, die nog een eigen bedrijf hebben De burgemeester van Castricum, de heer Lommen, heeft Woensdag in een vergadering van de Hanze over de gestie van het Prov. Electr. Bedrijf van Noord-Hol land gesproken. Deheer Lommen deelde mede, dat verschillende ge meenten in Noord-Holland zich hebben vereenigd voor een verweer tegen het streven van het P.E.N., om de levering van stroom aan huis in eigen handen te krij gen en daartoe by afloop van het contract met een ge meentelijk distributie-bedrijf een exorbitanten prijs te vragen, waardoor gemeenteiyke distributie te duur wordt Buitengewoon moeilijk oordeelde spr. het voor een gemeentebestuur om vast te stellen wat uit een oogpunt van gemeentebelang het meest gewenscht was, aangezien de leiding van het P.E.N. de cyfers in de jaarverslagen zoo verward verwerkt, dat het accoun tantsbureau van de Ver. van Ned. Gemeenten, in welks handen de verslagen ter onderzoek waren ge steld, had bericht, dat daaruit met geen mogeiykheid was wijs te worden. De directuer van de gemeentellchtbedrijven te Cas tricum, de heer Van Hoeve, aarzelde niet de geste van de leiding van het P.E.N. immoreel te noemen. Toen bij het eindigen van het contract overleg gepleegd moest worden, moest de gemeente eenvoudig den opge- legden exorbitant hoogen maximalen belastingprijs, die Jiooger is dan ergens in den lande, ja de hoogste die ergens ter wereld betaald wordt, n.1. f 150 met een basisprijs van 4% cent per kilowattuur, aanvaarden, aangezien de gemeente anders eenvoudig geen stroom kon krijgen. Spr. deelde mede, dat reeds 13 gemeenten in geiyke omstandigheden verkeeren en noemde het P.E.N. gelijk aan den fabrikant, die eerst de winke liers gebruikt om zijn debiet te vergrooten en later tegen een door hem te bepalen prijs hun zaken wil overnemen om zelf rechtstreeks aan het publiek te le veren. Spr. was dan ook van oordeel, dat voor de ge meenten groote voorzichtigheid geboden was en het thans zeker niet het juiste moment is om met de lei ding van het P.E.N. onderhandelingen aan te knoo- pen over de overneming van het G.E.B. Hierby stelde hij nog in het licht, dat een G.E.B. plaatselijk de macht heeft om veraf wonende inwoners, ook al vordert dit financieele offers, aan te sluiten, hetgeen van het P.E. N., gezien de gestie bij het Prov. Waterleidingbedrijf, dat van gemeenten voor deze aansluitingen by'dragen vordert, zonder dat deze gemeenten aan de waterleve ring in de rendabele centra's een cent kunnen verdie nen, niet verwacht kan worden. Spi ried det gemeenten aan, de bedrijven niet over te doen aan de provincie; zoowel in het belang van een juiste stroomlevering als ook omdat zy e_ belang by hebben, mogelyke winstobjecten niet in handen te spe len van een hoogeren belastingheffer. EEN ZONDERLINGE ONTMOETING IN DE BERGEN HOE MEN DOOR EEN DOOSJE SIGARETTEN VRIENSCHAP SLUIT. HET KROEGJE IN HET DAL. DE VERVOLGERS DUIKEN WEER OP. (Van onzen reizenden correspondent). SOFIA, November. INDERDAAD, het is niet genoegelijk zich te be vinden in een wild gebergte met een gids, met wien men by gebrek aan taalkennis nauwelijks kan praten, en dan te vermoeden, dat men ge volgd, beslopen wordt door mannen, van wie het waar schijnlijk is, dat ze zwaar bewapend zyn. Terugkeeren als een angstige, kleine jongen, wilde ik in het schild voerden, hadden ze, zelfs als ik dadelyk te niet. Bovendien, als de twee mannen kwaad tegen me rugkeerde naar het stadje Kustendil, in het woeste ge bergte nog alle gelegenheid eventueel vijandige plannen uit te voeren. En dan, ook te Kustendil. was ik tenslotte nog niet veilig, als de heeren van de geheime organisatie kwaad wilden. Spoedig had ik de zekerheid dat de twee me werkeiyk Volgden en bespiedden. Twee maal zag ik boven een rotsblok het hoofd van een man, die in myn richting keek en eenmaal meende ik den man te herkennen, die me den vorigen avond in mijn logement, zoo onderzoe kend en onvriendelijk had opgenomen. Beide keeren gaf ik myn gids de order in de richting te gaan, waarin ik mijn vervolgers had gezien, doch Ik vond niemand. Woest en eenzaam bleef het berglandschap. Het was reeds byna middag en ik dacht er reeds over af te stygen en rust te nemen om met myn gids samen van mijn levensmiddelenvoorraad te eten. toen ik by een bocht van het paardenspoor, dat ik volgde, me plotseling bevond tegenover een allerzonderlingst personage. Het was een man te paard, die nog 'n onbereden bergpaardje met zich voerde. De man was groot en slank. Zyn knevel was volkomen grQfl, jong was hy dus niet meer, maar hy zat kaarsrecht in het zadel. Zijn gelaat was blozend, zijn grijze oogen stonden klaar en open. Hij droeg een jasje van geitevel, maar op het hoofd een breedgeranden hoed, die denken deed aan het hoofddeksel van een schilder. Ik was verrast, maar ook hU was verrast by onze ont moeting. Met nauweiyks verholen verbazing keken we elkander aan en wisselden we een groet. Daarna zeide hy me in het Bulgaarsch; „Ik zie dat u rookt en als u het mij niet ten kwade duidt,, zou ik u om een sigaret willen verzoeken. Ik heb er geen meer bij me en kan er niet koopen, voordat Ik te Kustendil ben." Zoo goed my dat mogelyk was, antwoordde ik, dat ik hem gaarne eer- doosje sigaretten wilde schenken, om hem uit den nood te helpen. Hy lachte even, doch niet kwetsend, om de onbeholpen wyze, waarop ik me in het Bulgaarsch uit drukte en vroeg plotseling in vloeiend Fransch of ik liever die taal sprak. Tegelijk lachte hij weder om myn verbaasd gezicht bij het hooren van de Fransche taal De man maakte een prettigen, gunstigen indruk, ook al bemerkte ik dan, toen hy naar zyn lucifers zocht, dat bij onder zijn jasje aan een riem een groot-model brow ning droeg. Het heele doosje sigaretten, twintig stuks, dat ik hem aanbood, wilde hy alleen aannemen, als hij het mocht betalen (een bedrag in Nederlandsch geld van nog geen dertien cents) en toen ik dat weigerde, zeide hij woordelijk: „Mynheer, ik ken u niet, maar wy zijn beiden, geloof ik, brave menschen en daarom stel Ik u het volgende voor: op nog geen tien minuten van hier woont een boer, die een soort herbergje houdt en een uitstekende wyn verkoopt. Ik neem uw sigaretten aan en ik betaal in het herbergje een liter wyn." Ik was blij midden in het gebergte een mensch te heb ben gevonden, met wien ik kon praten en dus nam ik zijn voorstel aan. Myn gids besteeg het leege paard van den vreemdeling en deze ging ons voor, boog een smal Paadje tusschen hooge rotsblokken in en daalde daarop neder in een dal, waar tusschen enkele boomen een huisje stond. Dat was de herberg. Inderdaad, de wijn was er goed en we zaten met ons drieën, de oude, mijn gids en ik in een soort gelagka mer met een leemen vloer. De oude had eetwaren by De voorstellen der commissie-Lovink. De crisis-maatregelen. Naar in de Memorie van Antwoord op het Voor- loopig Verslag der Tweede Kamer over de begrooting van Binnenlandsche Zaken en Landbouw wordt ver klaard, houdt de regeering zich onafgebroken met de zware opdrachten bezig. Indien thans nog geen afdoende maatregelen zijn getroffen om de boeren te helpen, is dit in de eerste plaats te wijten aan het buitengewoon ingewikkeld karakter der vraagstukken, welke zich hier voordoen. De minister is steeds dankbaar gestemd tegenover do commissie-Lovink, welke een waarborg biedt voor een zaakrijke behandeling van dit probleem. Dat aldus de regeering de leiding uit handen zal geven, is een volkomen in juiste voorstelling van zaken. Het zoogenaamde Suikerwetje is mede in verband met een rapport der commissie-Lovink tot stand ge komen, terwijl de commissie zich het doen van "een voorstel tot verlaging der spoorvracht-tarieven heeft voorbehouden. Andere maatregelen als maalgebod en steun aan de aardappelmeelindustrie, hebben de volle aandacht der commissie. Zoo ook de wederinstelling van het ambt van di recteur-generaal van den landbouw, ofschoon de mi nister reeds meermalen te kennen heeft gegeven voor de verwezenlijking van dit denkbeeld te voelen, in verhand met de hooge kosten. Wel wordt overwogen het plaatsen van een con sulent in algemeenen dienst naast den minister, om deze bij meer algemeene technische landbouwaange- legenheden terzijde te staan. Verbouw suikerbleten. Wat den suikerbietenverbouw betreft merkt de mi nister op, dat hem niets bekend is in hoeverre uit voering zal worden gegeven aan de voorstellen van de besturen van verschillende coöperatieve suiker fabrieken om met het oog op den ongekend lagen suikerprijs haar leden te ontheffen van hun leve- ringsplicht. Mocht tot die ontheffing worden overge gaan, dan is zeer zeker rekening te houden met de mogelijkheid, dat de uitzaai van beetwortelen zal inkrimpen. De vraag rijst echter, of, gezien de over- zich, ik pakte ook de mijne uit, we bestelden nog eenige gebakken eieren en myn gids,, die ook tegenover den ouden Bulgaar weinig mededeelzaam was, verbaasde zich over zooveel heeriykheid en at als een uitgehongerde, dronk als een woestynreizlger. De oude vertelde: Hy had vroeger in het Fransche vreemdelingenlegioen gediend en later Jaren in Frank rijk gewoond. Hy woonde thans in een dorp op enkele tientallen kilometers van Sofia en had een vrouwelijk familielid, een pleegzuster, begeleid naar een huis naby de grens, waar ze een zieke vrouw moest oppassen. De oude, dien ik op even vijftig jaar had geschat en die er naar zyn mededeeling reeds twee en zeventig telde, was nu op den terugweg naar huls. Vertrouwen is vertrouwen waard en ik vertelde hem, dat ik een Nederlandsch journalist was. Grenzeloos ver baasd keek hy me aan: „Een Nederlandsch journalist! Maar wat zoekt u dan in 'a hemels naam hier in de bergen?" Ik overlegde een oogenblik en besloot open kaart te spelen. Ik verklaarde hem, dat ik op weg was te trach ten in aanraking te komen met de mannen van de ge heime moordorganisatlën de „komitadsji's." „Op zoek naar die vervloekte „rupsen"?" barstte de oude uit, „Maar dat ongedierte vindt u hier niet" Ter verklaring diene, dat de echte Bulgaren aan de aanhangers van het geheime comité, dat reeds zooveel onheil stichtte, den bynaam geven van „rupsen", die immers alles kaal vreten en geen voordeel brengen. „Neen, daarvan kunt u zeker zyn, hier In het geberg te vindt u die niet", ging de oude verder, steeds In het Fransch, waarvan myn gids toch geen woord verstond. „Waarom zouden ze hier rondzwerven? Het wordt win ter en koud en in het gebergte is geen centrale verwar ming," smaalde myn makker. „In de steden vinden ze meer confort en ze hebben daar niemand te vreezen. De politie doet hun niets, al hebben ze nog zooveel moor den op hun geweten, want deze „rupsen" zyn toch eigen- iyk de baas in Bulgarije". Op dat oogenblik zag ik door een der vensters twee ruiters de herberg naderen en een ervan herkende ik weder: het was de man met het gryze spitsbaardje. Ik wees er myn bejaarden makker op en vertelde, dat deze twee my doorloopend hadden gevolgd. „Ik ken den oud ste der belden, hy behoort tot de bende", zeide mijn ka meraad, terwijl hy onder zyn jasje een manipulatie ver richte alsof hij zijn browning ontzekerde. „Geloof me", ging hy verder, „u zult hier nleta vinden, dat voor u belangwekkend is en alleen gevaar loopen. Ik geef u dezen raad: als die beiden hier binnenkomen en zich nederzetten, staan wij een oogenblik later op en drente len wat om het huis rond, alsof wy den wijngaard eens willen bekyken. Onze paarden staan terzyde van het huis, van dit vertrek uit niet zichtbaar. Dan. op een ge geven oogenblik springen we te paard en rUden weg. U neemt mijn twee paard, de gids het paard, waarop u tot nu toe den tocht gemaakt hebt. Zoodra we buiten het gezicht zyn, rekent u met den gids af, die dan doen kan wat hy wil. Wy keeren te paard terug naar de stad. Vooral echter spreek geen onvoorzichtig woord als die twee hier binnen zyn. want vermoedelijk kent die met het spitsbaardje ook Fransch." Ik stemde toe in het plan van den oude. Hier ergens dien nacht in een eenzame herberg of onder den bloo- ten hemel door te brengen, scheen me niet verkieseiyk. Alleen begreep ik niet goed hoe myn bejaarde makker me met zooveel zekerheid kon verklaren, dat ik de „komitadsji's" toch niet in de bergen zou vinden. Ik had Immers het romantische verhaal gelezen van een Ame- rikaanschen journalist, die onder geleide van twee ver trouwensmannen van het geheime comité geblinddoekt eerst der auto was mede genomen en daarna te paard verder was gegaan, steeds onder geleide en ten slotte ergens temidden van het gebergte by kampvuren gewa pende mannen had gevonden, „komitadsji's". Maar het was toch ook logisch wat de oude zeide: „Waarom zou den die kerels in de bergen ellende ïyden, als ze in de steden toch zeker zyn, dat de politie hen niet lastig valt". Myn vriend, die biykbaar van alles goed op de hoogte wes, zou me dat later zeker wel verklaren. BREDERODE. productie van suiker, eenige inkrimping van produc tie niet wenschelijk is. Mocht metterdaad blijken, dat het z.g. Suikerwetje geen voldoende uitkomst brengt, dan is het oogenblik gekomen om te overwe gen, of nog verdere maatregelen genomen zuleu moeten worden om te voorkomen dat de suikerindu strie geheel ten gronde wordt gericht. De tuinbouw. Ten aanzien van een wensch, door sommige leden geuit, tot credietverstrekking aan sommige in groo te moeilijkheden verkeerende tuinbouwers wordt m-;- degedeeld, dat de zeer plaatselijke aard en het wisse lende aspect dezer moeilijkheden het voor de regee ring zeer bezwaarlijk maken daar tegenover een al gemeenen regel te bepalen. Het niet op de begrooting voorkomen van een al gemeenen post, waaruit kan worden geput indien aanstonds bedragen bij wijze van steunmaatregel moeten worden besteed, hangt met verschillende overwegingen samen. In de eerste plaats doet zich gelden de dringende noodzakelijkheid om de staats uitgaven in verband met het weinig bemoedigend uit zicht zooveel mogelijk te beperken. Deze overweging zou ernstig in kracht inboeten, indien van steun maatregelen, bestaande uit baar geld, veel heil mocht worden verwacht. De minister meent echter, dat dit niet in de eerste plaats het geval is: doch dat veeleer moet worden gegrepen in hoofdzaak naar an dere dan rechtstreeksche. dan financieel maatregelen. Over de uitvoering van den maatregel betreffende de verplichting tot het gebruik van een bepaalde hoeveel heid Inlandsche tarwe bij de broodbereiding wordt door de minister niet licht gedacht, in dien zin, dat een deugdeiyke en goed sluitende controle nochtans geenszins omvangryk behoeft te zijn. Ter bevordering van den af zet van landbouwproducten is de minister gaarne bereid medewerking te verleenen. De noodzakeiykheid van een goede controle op het uit te voeren product wordt ook door den minister erkend. De geleideiyk voortschrijdende uitbreiding van de wer kingsfeer van de Landbouwwet-1929 moge daarvan ge tuigen. Eerst kortellng is de controle in toepassing ge bracht ten aanzien van uien en eieren. Reeds werden pogingen gedaan om nog andere landbouwproducten on der de regeling te brengen. Dit acht de minister een van de belangrykste middelen om eenmaal gedwongen afzet gebieden te behouden en nieuwe te winnen. De minister is niet in gebreke gebleven om overleg te plegen met buiten den landbouw staande groepen, welke by eenigen maatregel tot leniging van den toestand in den landbouw zijn betrokken, voor vooveel daartoe aan leiding was. Hy zal deze gedragsiyn biyven volgen. Voorts merkt de minister op, dat crisissteun afzonderlijk wordt behandeld, zoodat deze ontwerp-begrooting daar van geen beeld kan geven. Mond- en klauwzeer Ten aanzien van het middel genaamd Matafto verwijst de minister naar het rapport van dr. Frenkel, directeur van het Staats-Veeartsenykundig Onderzoekingsinstituut dat ter griffie ter lezing voor de leden ligt. Wanneer de minister met het oog op hetgeen rondom deze aangele genheid ln ons land heeft plaats gevonden er toe zal be sluiten, alsnog de gevraagde officieele proefneming te doen houden, dan acht hy die thans niet op haar plaats. Voorts herinnert de minister er aan, dat in 1919 by K. B. een staatscommissie inzake mond- en klauwzeer is ingesteld. Haar conclusie komt hierop neer, dat het on derzoek geen enkel middel van waarde voor het voorko men of genezen van mond- en klauwzeer heeft opgele verd. De indruk die by eenige leden schynt te zyn geves tigd, als zou aan het departement niet steeds de noodige welwillendheid in acht worden genomen tegenover hen, die middelen ter voorkoming of genezing van mond- en klauwzeer meenen te hebben gevonden, moet op onjuiste berichten zyn gegrond. Door motorrijders of automobilisten mee genomen. Nog geen spoor van hen ge vonden. - Zondag j.1. hebben drie meisjes, n.1. de 13-jarige E. L. Pragt, de 16-jarige L. G. Teepe, beide wonende in de Jospehstraat en de 15-jarlge M. Molhoek uit de Groote Draaisteeg te Rotterdam, de ouderiyke woning verlaten en zijn daar tot nu toe niet teruggekeerd. De meisjes kenden elkaar en zeer waarschynlijk is de ontvluchting door hen van te voren beraamd. De meisjes kenden elkaar en zeer waarschijnlijk is de ontvluchting door hen van te voren beraamd. Zy zyn het laatst gezien Zondagmiddag in de Joseph- straat. Vandaar zyn zy met enkele motorryders of in een auto de getuigenverklaringen zijn zeer vaag naar Kethel vertrokken waar zy nog gezien zyn in het café „de Halve Maan". De zaak is in handen gesteld van de Kinderpolitie die een uitgebreid onderzoek heeft ingesteld. Dit on derzoek heeft, naar men ons mededeelde, echter nog nog geen reslutaat opgeleverd. Na het bezoek aan het café in Kethel is van de drie meisjes geen taal of teeken meer vernomen. Van Bordeaux naar Santander. Donderdag is het Duitsche vliegschip de Do X van Bordeaux naar Santander In Noord-Spanje gevlogen Over de vlucht worden de volgende byzonderheden mee gedeeld: By het vqftrek uit Bordeaux had de Do X elf passa giers aan boord en er was een groote hoeveelheid ben zine, n.1. 15000 liter ingenomen om alle op eventualitei ten voorbereid te zijn. Te ruim tien uur des morgens startte de Do X en zette koers naar de Atlantisschen Oceaan. De vllegboot werd op het eerste gedeelte van de vlucht naar La Coruna, dat het einddoel was, doch niet werd bereikt, vergezeld door twee watervliegtuigen. Op een hoogte van ruim 200 meter vloog de Do X langs het strand. Er moest tegen een vrij sterken wind worden gevlogen die later op den dag nog in hevigheid toenam. Te ruim 12 uur vloog de Do X over Bayonne, waar de uitloopers van de Pyreneën in zicht kwamen. Van hieraf werd koers gezet naar het Westen en werd de tegenwind ster ker. Het weer was veel slechter geworden en de zee woest. Naar by aankomst in Santander werd medegedeeld lag de Do X ondanks den hevigen wind rustig in de lucht. Tengevolge van den tegenwind kon echter geen groote snelheid worden ontwikkeld. Te ruim 1 uur, 's middags, kwam Santander ln zicht. Commandant Christiaansen achtte het in verband met de weersomstandigheden en met het feit. dat La Coruna niet meer voor het invallen van de duisternis zou kunnen worden bereikt, gewenscht te Santander een tusschen» landing te maken. De Do X vloog éénmaal over de stad en streek toen op zee neer. Ondanks den hevigen golfslag slaagde de daling vol komen. Vermoedeiyk zal de vlucht naar La Coruna van daag Zaterdag gemaakt worden. heroïne in beslag genomen. Voor een waarde van meer dan een mll- lioen Mexicaansohe dollars. Reuter seint uit Sjanghai: De douane heeft aan boord van het s.s. „Cracovia* verscheidene duizenden Eng. ponden heroïne in be slag genomen ter waarde van meer dan een milliocn Mexicaansche dollars. Dit is de derde ontdekking van dezen aard in de jongste veertien dagen. fabriek ingestort. Twee arbeiders gedood. V.D. verneemt uit Brussel: Gistermorgen te acht uur is een textielfabriek te Aalst door tot nog toe onbekende oorzaak voor een groot gedeelte ingestort. Twee arbeiders werden onder de puinhoopen bedol ven en gedood. brug bij cadiz ingestort. V.D. verneemt uit Madrid: Te Alohale bij Cadiz is een brug ingestort. De personen die zich daarop bevonden, geraakten allen te water. Een van hen werd gedood, terwijl acht an deren zwaar werden gewond. bouwongeval in hongarije. Verscheidene arbeiders gewond. In Ujpest in Hongarije is gistermiddag de bouw- stelling van een groot in aanbouw zijnd gebouw met donderend lawaai ineengestort. De 21 arbeiders, die op de steigers werkten, zijn in de kelderruimte neer gestort en werden hijna allen verwond. Zeven hun ner werden zwaar gewond naar het ziekenhuis over gebracht. Een aantal arbeiders wordt nog vermist. DOODELIJKE VAL VAN EEN MILLIONNAIR. Uit de 24ste verdieping op strnut V. D. verneemt uit New York: De millionnair Reglnald Murray is van de vier en twintigste verdieping van 'n nog niet geheel voltooid ge bouw op den hoek van de Fith Avenue en de 42e Straat, naar beneden gevallen; hij was op slag dood. Er is geen enkele reden om aan te nemen, dat Murray zelfmoord heeft willen plegen; de omstandigheden wijzen integen deel op een ongeluk. BUITENBOCHTVERHOOGING IN VERKEERS WEGEN. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. hebben zich gewend tot de Gedeputeerde Staten van alle provinciën, met be trekking tot de klachten dat ln bochten van wegen ernstige- hinder en gevaar voor het verkeer ontstaat, doordat de buitenbochten niet voldoende zyn verhoogd. Meermalen komt het voor dat zelfs in bochten met vrij kleinen straaJ de tonrondte in het rechte gedeelte van den weg aanwezig in de bochten normaal doorloont. Daarom wordt dringend In overweging gegeven in het belang van de veiligheid van het verkeer een en ander wel ln ernstige overweging te willen nemen en de aan dacht van de gemeentebesturen op deze aangelegen heid te willen vestigen. de vlucht van den heer van tijen. Aneta seint d.d. gister uit Medan (Oostkust van Sumatra): De heer Van Tijen, die met zijn Pnndervliegtuig op 15 October voor zijn vlucht naar Ned.-Indië van Schiphol is vertrokken, is vandaag hier aangekomen. gedwongen landing k.l.m.-vliegtuig. Tengevolge van het slechte wedor. Het K.L.M.-vliegtuig P.H.A.E.B., bestuurd do >r den bere Kress, hetwelk op een extra-vlucht naar Brussel passagiers had overgebracht, keerde gisteren leeg naar Rotterdam terug. Door het zeer slechte zicht kon Waalhaven niet be reikt worden, waarom bij Hekelingen op een stuk bouwland een landing werd uitgevoerd. Bij den uit loop kwam het toestel op den neus te staan, tenge volge van de zachte bodemgesteldheid, waardoor de schroef werd verbogen. Het toestel zal heden door den technischen dienst van de K.L.M. naar Waalhaven worden gebracht. amerikaansch postvliegtuig verongelukt. Drie dooden. Het N.T.A. seint uit Burbank (Californië): Drie lijken en brokstukken van een vliegtuig zijn bij Tehachapi ten Noorden van Burbank, gevonden. Het zijn de overblijfselen van een luchtpostvliegtuig, dat Dinsdag door den storm en mist verrast werd. De piloot Donaldson, de mecanicien George Hogere en miss Jean Markow, die als passagier den tocht mee maakte, werden gedood. Het vliegtuig bevatte 319 pond post, die van Los Angeles naar Portland en Seatie gebracht moest worden. POLITIE. Gevonden; een portemonnaie met een belangrijk be drag; een mantel, een schort, een paar pantoffels. GOED VOORZIEN. (Flicgende Blacttcr). ZiiSchrijf alles maar op dc rekening, miin galant zal ze wel betalen. Goed. juffrouw, de mijnheer van Woensdag of van Zaterdag?

Schager Courant | 1930 | | pagina 19