I SchagerCourant ACCOUNTANTSBUREAU W. en H. J. ENNIK Firma K. ROL - BANKETBAKKERIJ Radioprogramma Het beste adres voor: Derde Blad. Binnenlandsch Nieuws. De brandkast meegenomen. Het maal- en menggebod. NIEMEUERS _V00R FIJN PROEVERSM Plaatselijk Nieuws. De Sunlightzeepfabrieken. H. ERIKS, oud-Burgemeester van PETTEN. HOOGZIJDE TEL. 70 SCHAGEN. BANKET SPECULAAS DIKKE BROKKEN SPECULAAS GEVULDE SPECULAAS en TAAI-TAAI Zaterdag 22 November 1930 73ste Jaargang. No. 8770 Eenige bijzonderheden omtrent het plegen van de inbraak in het station te Slie- drecht, waarbij de geheele brandkast werd meegenomen. Een vaag signalement van de vermoedelijke daders. In het Algemeen Politieblad worden eenige bijzon- derhedenmeegedeeld omtrent de omstandigheden, waaronder in den nacht van 11 op 12 dezer de brand kast werd gehaald uit het kantoor der Nederlandsche Spoorwegen te Sliedrecht. Nadat een gat was geboord in de deur van het kan toor en deze deur was geopend, is een z.g. steekwa- gentje vermoedelijk uit een loods gehaald, waarop de 300 K.G. zware brandkast werd geladen, nadat de inbrekers de wielen vermoedelijk met stukken stof hebben omwoeld, waartoe gebruik is gemaakt van bindgaren (één witte en één blauwe draad), afkom stig uit een der bureauladen. Blijkbaar is een op het emplacement buiten de rails staande lorrie, nadat het slot van den ketting, waarmee deze was vastgezet, met een valschen sleu tel was geopend, op het hoofdspoor gebracht. Waar schijnlijk is de lorrie tot voor het perron gereden en is hierop de brandkast geplaatst, waarna de lorrie ongeveer IV2 K.M. in de richting Dordrecht is voort geduwd. Daar aangekomen is eerst de brandkast van de lorrie in het land gewipt en vervolgens is de lorrie uit de rails gelicht en terzijde van de spoorbaan neergegooid. Daarna is met behulp van ter plaatse achtergela ten breekijzers, mokers en koevoeten getracht de brandkast te forceeren. Hiermede bezig zijnde, wer den de daders gestoord door een boerenarbeider, voor wien zij op de vlucht sloegen, met achterlating van hun gereedschap. De koevoeten bleken van het station te zijn meegevoerd, evenals een ter plaatse gevonden witte handdoek. Vóór het verlaten van het station is de telefoonverbinding met de naburige wachtposten verbroken door het stukknippen van de draden. Uit een bureaulade worden vermist eenige plak- zegels en postzegels, benevens eenige sleutels. Op de plaats, waar de gedeeltelijk geforceerde brandkast stond, waren eenige inbrekerswerktuigen achtergelaten. Als eenig signalement van de daders kan worden opgegeven, dat beiden in donkere, jas en broek ge kleed waren, geen overjassen droegen en donkere jockeypetten op hadden. Den volgenden morgen omstreeks 7 uur zijn te Pa- pendreclit twee personen opgemerkt, die blijk gaven, zoodra zij uit een stoep komende, zich op den weg SliedrechtPapendrecht bevonden, niet te weten in welke richting hun weg te vervolgen. Ofschoon zij aanvankelijk liepen in de richting Dordrecht, keer den zij spoedig terug en verwijderden zich in de richting Sliedrecht. Waar zij nadien gebleven zijn, is onbekend. Hun schoenen waren nat en modderig. Daar de plaats, waar zij zich op den weg vertoonden van de plaats af waar te Sliedrecht getracht is de brandkast te forceeren, langs landwegen hoewel slecht begaanbaar gemakkelijk is te bereiken, is het niet onmogelijk, dat de daders van de inbraak zijn. Adres van bakkers aan de Tweede Kamer. Het Hoofdbestuur der Nederlandsche Vereeniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf beeft aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal medegedeeld naar aan leiding van het bij Koninklijke Boodschap d.d. 10 Novem ber 1930 ter overweging aangeboden ontwerp van wet houdende bepalingen in het belang van de inheemsche tarweteelt dat het zeer tot zijn leedwezen met den inhoud daarvan niet kan instemmen. Deze afwijzende houding is niet gegrond op het feit, dat de vereeniging principieel afwijzend staat tegenover maatregelen tot steun van den landbouw, maar vloeit voort uit de overweging, dat een maal- en menggebod o.m. ten gevolge zal hebben: a. dat de kwaliteit van het brood vooral dit jaar zal verminderen en desniettegenstaande de prijs van de tarwebloem zal stijgen en b. dat de vrije handel wordt belemmerd, waardoor het den producenten meelfabrikanten, meelimporteurs en bakkerij niet mogelijk zal zijn het beste, wat op de wereldmarkt is te krijgen, te koopen tegen den blllijksten prijs. Een maal- en menggebod is, aldus het adres, verder niet doeltreffend omdat ook al zal de Inlandsche tarweprijs stijgen, het volstrekt onzeker is dat de landbouw en niet de handel van deze hooge prijzen zal profiteeren. Bovendien is Inlandsche tarwe niet te onderscheiden van Belgische, Fransche, Poolsche tarwe enz. zoodat, waar geen invoerverbod wordt voorgesteld, buitenland- sche tarwe welke thans reeds in groote hoeveelheden in Nederland aanwezig is als Inlandsche product aan de markt zal blijven komen en ook al gaat men certifi caten van oorsprong eischen misbruiken niet kunnen worden geweerd. Op grond van alle vorenstaande overwegingen, ver zoekt het hoofdbestuur aan de Kamer met de regeering in overleg te treden tot het op andere wyze steunen van den landbouw b.v. door de invoering van een teelt premie per hectare uitgezaaide tarwe van goede kwali teit, waardoor de landbouw op den duur beter zal worden geholpen dan in het voorstel der regeering, ter wijl andere belangen niet worden geschaad. Bij een teeltpremie toch komt het bedrag van den steun rechtstreeks in handen van den landbouwer; zulks wordt bij een maal- en/of menggebod volgens adressan ten niet bereikt. EEN AANSLAG. Met zoutzuur gegooid. De naaisters H. J. O. en W. G. H. hebben bij mevr. P. in Molenstraat in Den Haag aangebeld, en toen deze de deur opende, een flesch met geest van zout, naar haar geworpen. Mevrouw P. werd door de gevaarlijke vloei stof niet geraakt er werd alleen schade aan den looper in de gang toegebracht. De beide naaisters zyn naar een politiebureau gebracht DEE NIET TERUGKEEREN. Uit Londen wordt gemeld: Naar de Daily Express meldt hebben twee directeuren van de Russische Petroleummaatschappij, die de Russi sche petroleum in Engeland verkoopen, n.1. de algemeene directeur en de financieele directeur, geweigerd om het bevel om naar Rusland terug te keeren op te volgen. Zondag 23 November. Hilversum ('298 M.) V.A.R.A. 9.00 Tuinbouwhalfuurtje o.l.v. S. S. Lantinga. Onderwerp: „Dwergboomen en Kruipheesters"; 9.25 Mededeelingen in Esperanto; 9.40 Voordracht door Martien Beversluis; 10.00 Ochtendconcert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 10.50 Zondagmorgentoespraak door G. J. Zwertbroek; 11.05 Vervolg Concert. A.V.RO. 12.00 Tijdsein; 12.01—12.30 Radio-Volks-Universi telt Spreker: L. J. Jordaan. Onderwerp: Hoe ontstaat een film?; 12.30—2.00 Middag-Concert door het AVRO-Octet o.l.v. Louis Schmidt; 2.002.30 Boekenhalfuur; 2.30 4.00 Concert door het Concertgebouw-Orkest o.l.v. Pierre Monteux. Solist: Henk van Wezel (cello); 4.004.30 Lezing door Dr. C. H. Sluiter over „Het ontstaan van het Zonnestelsel" (II)4.305.00 Gramofoonmuziek. In de rustpoos: Sportuitslagen van Vaz Dias. V.A.R.A. 5.00 Kinderuurtje: „De Familie Mulder". V.P.R.O. 6.00 Jeugdhalfuur. Spreekster: Mej. D. E. B. A. Poort man; 6.30 Kerkuitzending uit de Ned. Herv. Kerk te Zaandam. Spreker: Ds. W. Mackenzie. A.V.RO. 8.00 Tijdsein. Nieuws- en Sportberichten van Vaz Dias; '8.159.00 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 9.009.30 Voordracht door Kommer Kleijn; 9.30 11.00 Omroep-Orkest. Zangvoordracht door Henk Viskil; 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V. 8.309.30 Morgenwijding door Ds. B. Planting. K.R.O. 10.00 Uitzending van de Hoogmis uit de St. Michaelskerk te Zwolle; 12.00—1.30 Lunchmuziek door het K.R.O.- Sextet; 1.302.00 Literair Halfuurtje; 2.003 30 Uitzen ding van het Serafijnsch Seminarie der Paters Kapu cijnen te Langeweg (N.-Br.)3.30—4.30 Kamermuziek door Frieda Belinfante (cello), J. Helden (viool), Pierre Palla (piano); 4.305.00 Ziekenhalfuurtje. N.C.R.V. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te 's-Graven- deel. Voorganger: Ds. C. E. A. J. Gerrits. K.R.O. 7.458.10 Lezing over „De zucht naar vergeestelijking, bij het wordend geslacht"; 8.10—8.15 Voetbaluitslagen; 8.1510.40 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 9.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.40 11.00 Epiloog door het Klein Koor. Maandag 21 November. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tijdsein; 8-019.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3012.00 Ochtend concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.01 2.00 Concert door de Groninger Orkest-Vereeniging o.l.v. Kor Kuiler. Piano-voordacht door Pierre Palla; 2.002.30 Rustpoos voor hetverzorgen van den zender; 2.303.00 Concert door Roosje Mossel (piano) en Lea Bergmann (sopraan); 3.004.00 Uurtje Korte Klank films; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.305.30 Kinder uurtje door A. D. Hildebrand: 5.306.45 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 6.457.15 Dr. P. H. Ritter Jr. bespreekt „De Martelgang van Kromme Lindert" door A. M. de Jong; 7.158.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar met medewerking van Cor de Wilde (cello); 8.00 Tijdsein; 8.019.00 Concert door het Utrechtsch Stedelijk Orkest o.l.v. Albert van Raalte. Soliste: Henriëtte Bosmans (piano); 9.009.30 Lezing door Dr. J. A. Vollgraff over Christiaan Huygens (II); 9.3011.00 Voortzetting Concert; 11.00 Gramofoonmu ziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) N.C.R.V. 8.15—9.30 Morgenconcert; 10.3011.00 Korte Zieken- dienst; 11.0011.30 Lezen van Chr. Lectuur door Mej. J. C. M. Doyen; 11.3012.30 Gramofoonmuziek; 12.00 12.15 Politieberichten; 12.301.45 Orgelconcert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam, door Jan Zwart; 1.452.00 Gramofoonmuziek; 2.002.35 Uitzen ding voor scholen; 2.353.15 Gramofoonmuziek; 3.15 3.45 Cursus Knippen en Stofversieren3.454.00 Gramo foonmuziek; 4.0Ó—5.00 Ziekenuurtje; 5.006.30 Concert; 6.307.15 Christelijk Liederen-uurtje o.l.v. Johannes de Heer; 7.15—7.45 Spreker: S. M. v. d. Galiën. Onder werp: „De Natuermoaijens fen Fryslan"; 7 458.00 Po litieberichten; 8.0010.45 Concert door het Chr. Radio- Orkest o.l.v. Piet van den Hurk; 10.00 Persberichten van Vaz Dias; 10.4511.30 Gramofoonplaten, Dinsdag 25 November. Hilversum (298 M.) A.V.RO. 8.00 Tijdsein; 8.019.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tijd sein; 10.0110.15 Morgenwijding; 10.3012.00 Ochtend concert door het AVRO-Kwintet; 12.00 Tijdsein; 12.01 2.00 Concert door het Huis-Orkest van het Luxor-Palast te Rotterdam. In de pauze: Accordeonmuziek door G. E. den Boer; 2.002.30 Halfuurtje voor de Vrouw; 2.30 3.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.00 4.00 Knipcursus door Mevr. Ida de Leeuwvan Rees; 4.004.15 Gramofoonmuziek; 4.154.45 Piano-Studie- muziek door Egbert Veen en Louis Schmidt; 4.45—5.15 Radio-Kinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel; 5.155.30 Gramofoonmuziek; 5.307.00 Concert door het Omroep- Orkest o.l.v. Nico Treep; 7.007.30 Engelsche les voor beginners; 7.308.00 Radio-Volks-Universiteit: Muziek- Cursus; 8.00 Tijdsein; 8.018.25 Gramofoonmuziek; 8.25 —8.40 Mannenzang door de Koninklijke Utrechtsche 10-18 cents per half ons Mannen-Zangvereeniging o.l.v. Bernard Diamant; 8.40 Concert door het AVRO-Octet o.l.v. Louis Schmidt; 9.30 9.40 Vervolg Mannenzangvereeniging; 9.4010.00 AVRO-Octet; 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 10.10 —11.00 Aansluiting van het Theater Carré te Amster dam. Uitzending van de laatste acte van de opera „Louise" van G. Charpentier, uit te voeren door de Italiaansche Opera; 11.00 Gramofoonmuziek; 1200 Slui ting. Huizen (1875 M.) K.RO. 8.0O—9.15 Morgenconcert; 11.3012.00 Godsdienstig Half uurtje; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.15—1.45 Lunch muziek door het K.R.O.-Trio; 1.45—2.00 Gramofoonmu ziek; 2.003.00 Vrouwenuurtje; 3.003.30 Knipcursus; 3.30—5.00 Verzorging van den zender; 5.006,30 Gramo foonmuziek; 6.306.45 Verbonds-Radio-Kwartiertje; 6.45 -7.15- Cursus in Schriftverbetering; 7.15—7.45 Spreker: Jos. Poels. Onderwerp: .„De Zondagsche Parochiale Hoogmis"; 7.45—8.00 Politieberichten; 8.00 Tijdsein; 8.01 11.25 Uitzending uit het Centraal-Theater te Hilver sum. Medewerkenden: K.R.O.-Orkest, Pastoor J. H. Hooyman, Pastoor L. H. Perquin; 11.2512.00 Gramo foonmuziek. AUTO-ONGEVAL. Donderdagmiddag had op het Noord even voorbij den Nesdijk een auto-ongeval plaats, dat nog betrekkelijk goed is afgeloopen. Een blauwe Chevrolet komende uit Schagen en op weg naar den Helder, reed doordat dt bestuurder zeker de bocht niet kon nemen, door een hek om daarna een gat Sn een huis te maken. Dat de schok aankwam, moge blijken, dat van een in de huiskamer staande kast een stuk afsprong. De auto werd geheel vernield, terwijl een der passagiers, een hoofdwond op liep, welke door Dr. van der Sluis werd verbonden. THEATER ROYAL. De geschiedenis van de film „Narcose" die deze week in theater Royal draait is die van een jeugdig meisje en een jong, succesvol romanschrijver, tot wien ze zich door zijn boeken sterk voelt aangetrokken en met wien zij in dezelfde flatwoning een onderdak heeft. Lijdende onder de liefdeloosheid van haar moeder, zoekt zij in haar vertwijfeling op een nacht toevlucht bij den schrijver, voor wiens romantische ziel, die nergens meer bevrediging In vindt, deze onverwachte gebeurte nis een ware uitkomst is. De schoone droom is echter gauw voorbij. Voor hem was 't maar een avontuur, An- géllque echter vinden we terug in het ziekenhuis, waar zij de geboorte van haar kindje afwacht. Onder narcose ziet zij dan haar afgeloopen leven, zoo als het hierboven in het kort beschreven is, aan haar voorbijtrekken. Wanneer het kind geboren is, weigert zij den naam van den vader te noemen, voor wien zij nog steeds een groote liefde voelt. Evenmin weigert zij den naam te noemen tegenover den edelmoedigen oude ren man, die haar trouwen wil, die haar teruggevonden heeft en die haar oprecht liefheeft. Nog één dag wil zij nadenken, alvorens zijn huwelijksaanzoek te acceptee ren, nadat eenige jaren verstreken zijn en hij groote genegemieid voor haar zoontje heeft opgevat. En op dien dag ontmoet zij Vernon, haar aangebeden schrij ver, in een restaurant, die haar niet herkent, ofschoon zij 't gelooft, nu hy haar zoo het hof maakt. Zij denkt hem het verleden in herinnering te kunnen brengen door met hem mee te gaan naar zijn woning, doch hij, die met een cocotte te doen denkt te hebben, herinnert zich wel de situatie, echter niet haar persoon. Nu komt een harden tijd. Den man, die haar huwen wou, heeft zij ver smaad en gebrek en armoede doen haar zoontje sterven Ten slotte wordt Angélique liefdezuster en nog éénmaal zal zij den onvergetelijken geliefde ontmoeten. René Vernon ie er slecht aan toe Zijn boeken raken uit de gunst, hij heeft een beroerte, met gedeeltelijke verlam ming gekregen en is oud en hulpbehoevend geworden. Een pleegzuster zal hem als secretaresse bijstaan, hij hoopt alles van zijn nieuwen roman: „De Onbekende" getiteld en die pleegzuster is Angélique. Als hy haar het slot dicteert van zijn boek. kan zij zich niet langer beheerschen. Zij zegt hem. dat zij die „Onbekende" is, zij werpt hem haar gloeiende veront waardiging in het gezicht, doch als een echte liefheb bende vrouw vergeeft zij hem en de trouwe Jean be grijpt, dat deze twee geteisterde zielen, die elkaar zoo erg laat hebben gevonden, thans voor goed met elkaar vereenigd zullen blijven... Evenals in andere plaatsen zijn ook te Schagen, ia „Cérès" enkele demonstraties gehouden met de produc ten van de Sunlight Zeepfabrieken en wel op Donderdag en Vrijdag j.1. Welke huisvrouw kent niet de om hunne uitmuntende hoedanigheden bekende producten van de N.V. De Le- ver's Zeep Maatschappij te Vlaardingen, waarvan we ia de eerste plaats noemen de beroemde Sunlight-zeep en de in de laatste jaren eveneens overal enorme opgang ma kende artikeeln als Lux. Rinso en Vim? Waarlijk de onbekendheid met deze zeepproducten was 't niet, die de De Lever's Zeep Maatschappij noopte tot het houden van deze demonstraties. Maar de goede eigenschappen der producten komen niet altijd tot haar recht doordat de zeepen niet altijd op de juiste wijze worden gebruikt. En niet waar, de verbruikster is in dat geval zoo spoedig geneigd om de minder goede re sultaten die worden verkregen, te wijten aan de zeep- soorten die zijn gebruikt. Een keurige, in frissche kleuren opgetrokken stand is in de tooneelzaal van „Cérès" opgebouwd, terwijl de wan den voorzien zyn van een fraaie collectie reclamemate riaal. Een en ander is op smaakvolle wijze door de da mes en heeren demonstranten aangebracht. Ook de zeer vele nuttige cadeaux die door Inwisseling van de ver- eischte aantallen coupons kunnen worden verkregen, lig gen geëxposeerd. In een prettige causerie vertelt dan de demonstrant® hoe de Sunlightzeep, een harde zeepsoort, Is samenge steld uit zuivere olie en vetten, en in grove trekken iets over de bereiding en de verpakking. De zuiverheid dezer zeepsoort is van dien aard, dat ze zelfs voor het was- schen van pasgeboren kinderen kan worden aangewend Ten onrechte worden de grijze vlekjes, die dikwijls in het goed voorkomen, geweten aan de gebruikte zeep soort. maar dit euvel wordt veroorzaakt, door de kalk die zich in het leidingwater bevindt. Een kopje huls- houdazijn in het waschwater doet de kalk oplossen. Een busje vim in de keuken Is onontbeerlijk. Het ge heel e huis kan daarmee worden schoongemaakt. Immers vim is te gebruiken voor schoonmaken van hout, aarde werk, koper, marmer, vloerzeil enz. Maar vim moet doel matig worden gebruikt, op een vochtigen lap en met een wollen lapje napoetsen. Dus maar niet royal uit strooien. In een korte pauze wordt den aanwezigen dames en heeren gratis een kopje thee aangeboden, terwijl reeds begonnen wordt met de uitreiking van een papieren, boodschappenzak, cadeaulijst, het herfstnummer van het uitgegeven tijdschrift, welke gratis verstrekte artikelen nog in den loop van den avond worden aangevuld met monsters Sunlightzeep, Lux en een stukje luxe toiletzeep Na de pauze komt de beurt aan het pakje Lux, een zeepsoort dienstbaar gemaakt voor de luxe wasch. de fij nere wollen stoffen en gekleurde japonnen. Met Lux zijn 'iuweelen, kunstzijden en wollen stoffen te wasschen, en nok hier moet weer niet te veel van deze zeepsoort wor- len gebruikt. Waardevolle raadgevingen verstrekt ds lemonstrante tijdens de demonstratie aan de aanwezige lames over de behandeling van te wasschen fluweel, :unstzijde en wol, en vertelt ons hoe bijv. kunstzijden ïtoffen die na een paar keeren te zijn gewasschen de rlans verliezen deze weer volop terug krijgen wanneer >en scheutje brandspiritus aan het water wordt toege voegd. Rinso is voor den grooten wasch, maar dat ook hier ie behandeling, volgens de op de doos vermelde wijze lient te geschieden, wordt wederom duidelijk gedemon- itreerd. Niet maar een flinke hoeveelheid In een teil met water geworpen, neen, Rinso moet met toevoeging van een kleine hoeveelheid warm water, eerst worden ge klopt, om daarna de benoodigde hoeveelheid waschwater- er aan toe te voegen. En vervolgens passeert dan de luxe toiletzeep de revue, waarna de demonstratie geëindigd Is. De demonstrant® dankt de aanwezigen voor de belangstelling en spreekt den wensch uit dat zy trouwe gebruikers van alle arti kelen der De Lever's Zeep Maatschappij zullen wordea en blijven. Met een hartelijk applaus danken de aanwezigen voor het nuttige dat ze gehoord en gezien hebben en ook voor de prettige wijze waarop hun dat is toegediend. Het waren een paar prettige leerzame uurtjes, die door de goede zorgen van genoemde maatschappij werden ge schonken en het was wel jammer dat door het zoo 3lechte weer de reis van buiten naar Schagen onmogelijk was en dus het aantal bezoeksters uit den aard der zaak niet groot kon zyn. MARKTOVERZICHT. De handel en aanvoer liet zich 's morgens vroeg niet zoo mooi aanzien als de vorige week. De aanvoer van vette koeien was niet groot, 60 in getal. Men zou den ken, dat kan- wel wat worden, maar het was niet zoo; de handel was stil. aan den stuggen kant. De hoogste prijzen welke besteed werden, voor le kwaliteit, was hoogop 53 a 54 ets., maar het gros ging voor 50 ets. weg. Toch werd gezegd, de markt was hier nog zoo slecht niet, vergeleken bij andere markten. Kalfkoeien niet aangevoerd. De handel ln geldekoelen was matig. De menschen willen ze wel koopen, maar willen minder geven, wat den koopman natuurlijk niet past; gevolg is trekkend. De aanvoer van vaarzen waa ook merkbaar minder; de handel liep ook niet vlot, ze zijn nog te duur. Uit elkander gezet, golden de gelde- vaarzen 150—225 gld.; kalfvaarzen 200—275 gld. Een Zuidenaar kocht er 13 tegelijk; zulke afnemers moesten er meer komen. De graskalveren werden ook niet zoo duur verkocht als vorige weken; handel was zeer matig. De handel in nuchtere kalveren was stug, wat wij óók niet gewend zija; de aanvoer was gering. Op de vraag: hoe komt dat zoo. dat ze zoo goedkoop zijn en niet gewild, werd geantwoord: omdat de varkens zoo goedkoop zijn. Op de paardenmarkt was niet veel drukte en handel. De schapenhandel was Donderdag ook niet veel waard. Vette schapen stug, overhouders slecht; een leelijk woord, maar het was zoo. Oude slachtschapen heel stug, dat is niet veel beter.' Deze golden 3442 gld. De handel In gelten en bokken had ook niet veel te beteekenen. De vette varkens golden 1*4 ots. minder dan de hoogste markt van de vorige week; daar waa het ook een gedrukte stemming. Toch was om 9 uur alles verkocht. De handel in biggen was trekkend, ook werd er minder voor betaald, evenals dit het geval was met de schrammen; deze konden natuurlijk ook minder op brengen, het een is het gevolg van 't ander. Op de kippenmarkt prijshoudend. Zoo ziet men, de algemeene gang van den handel was lang niet rooskleurig, zelfs aan den zieken kant. Hopende, dat daar weer verbetering ia komt. fr ADMINISTRATIËN BELASTINGZAKEN. Hoofdkantoor: HAARLEM, Wilhelminastraat. Tel. 11601. Na 6 uur TeL 14621 Bijkantoor; 's GRAVENHAGE, Akeleistraat 56. Speciale afdeelingen voor BLOEMBOLLENCULTUUR, LAND- EN TUINBOUW en VEETEELT. INLICHTINGEN bij onzen CORRESPONDENT, den heer

Schager Courant | 1930 | | pagina 9