SPORT De Competitie-wedstrijden. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Voetbal. Veel verregend. K.N.V-B.-overzicht van 23 November. Van de eerste klasse wedstrijden werden er 13 afge last wegens afgekeurde terreinen. Verder stond in afd. I o.a. de 2e klasse bijna stil, zoodat er niet veel te vermelden valt AFDEELING I. Alleen H.B.S.Hermes-D.V.S. ging door. De zwarte ^Hagenaars vielen ons eenigszins tegen met een 21- mederlaag. De Schiedammers werken zich weer wat omhoog. AFDEELING II. Sparta behaalde te Velsen een nuttige 31-overwin- ining op V.S.V., dat weer wat vaster onder aan is komen te staan. Is de club van „Nekkle" de Koning zoo af gezakt? De Rotterdammers hebben ondertusschen hun achterstallige wedstrijden ingehaald en hebben zich meteen op de tweede plaats genesteld ten koste van Blauw-Wit. Het wordt dus wel een spannende strijd tusschen de twee Rotterdammers, die elkaar niet veel ontloopen zullen. K.F.C. leed een kleine nederlaag te Hilversum tegen de club van dien naam (12). Een uitslag die op taaien tegenstand der Kooger Vijst. De stand is: Feijenoord .6 5 0 1 19—8 10 Sparta 6 5 0 1 16—6 10 Blauw-Wit 8 4 1 3 16—10 9 Eigenaardig, dat de Zebra's beide Rotterdamsche clubs reeds heeft geklopt. AFDEELING III. Go Ahead kreeg op eigen terrein met 40 van 't tegenwoordig zeer sterke Heracles klop. Deze Alme- losohe club, die reeds eenmaal kampioen is geweest (en meteen nationaal kampioen!) deed haar uitsteken den indruk gestand. P.E.C. blijft evenwel op de eerste plaats, aangezien ze in Apeldoorn met 32 van Robur wonnen Enschedé speelde thuis tegen Wageningen en is wederom een punt kwijt (22). Tubantia blijft in de middelmoot. Zondag werd 't zwakke Vitesse het haasje (82). Alles wijst er op dat de Arnhemmers op de laatste plaats zullen eindigen. De stand is: P.E.C. 7 6 0 1 29—10 12 Heracles 6 4 1 1 189 9 Enschedé 7 3 3 1 18—13 9 AFDEELING IV. Ook Willem II valt tegen. P.S.V. won nu weer te Tilburg met 61. Dit was tevens de eenlge wedstrijd, die het Zuiden opleverde. De stand is: P.S.V. 7 6 1 0 37—10 13 N.O.A.D. 7 5 1 1 25—9 11 N.A.C. 5 8 2 0 17—12 8 De hechte Phïlips-ploeg heeft thans een schitterende positie! AFDEELING V. De wedstrijd VelocitasBe Quick, waarin de laatsten hun goede positie hadden te rechtvaardigen, is in een verwachte overwinning voor de Velocitanen geëindigd (31). Vooralsnog hebben ze te weinig wedstrijden gespeeld om bovenaan te komen, temeer waar Veen- dam ook won; G.V.A.V. was n.1. het slachtoffer der Veenkolonialen (41). De andere Noordelijke velden werden afgekeurd. Veendam 7 5 0 2 24—9 10 Velocitas 4 4 0 0 166 8 Leeuwarden 7 4 1 2 28—14 9 Be Quick 6 3 1 2 13—10 7 AFDEELING I Ze KLASSE A. T.O.G. behaalde haar derde achtereenvolgende over winning. Thans was Hollandia de verliezer. De 72- overwlnning wijst er op, dat het de Amsterdammers ernst is. Ze staan nu zelfs No. 4. 't Kan verkeeren West-Frisia 5 4 1 0 23—8 9 Z.V.V. 6 4 1 1 14—9 9 A.F.C. 6 4 0 2 14—13 8 T.O.G. 7 3 1 3 17—24 7 Zeeburgia 5 3 0 2 20—8 6 Hollandia 7 2 2 3 14—19 6 W.F.C. 7 1 8 8 13—18 5 Alcmarla 6 1 2 3 14—20 4 D.E.C. 7 1 2 4 10—14 4 H.R.C. 6 1 2 3 8—15 4 Toe Racing en Alcmarla het kan nog best. Wat T.O.G. kan, kunnen jullie ook! Programma voor Zondag tvs. K.N.V.B.: K.F.C.—Feijenoord; H.R.C.—West-Frisia; HollandiaZ.V.V.; A.F.C.Alcmaxia; Watergraafsmeer 'Helder; D.T.S.Rivalen; UitgeestVrone. (Sport kroniek). N.H.V.B.: 1 C: B.K.C. 1—Sparta 1; Succes 1—Wie- ringerwaard 1; Zeemacht 1Helder 3; H.R.C. 3 Nieuwe Niedorp 1. 2 C: Vitesse 2D.T.S. 2; Vrone 2 Berkhout 1; M.F.C 1-^Alcmaria 5. 2 D: J.V.C. 1—Hel der 4; DOSKO. 1—Succes 2; Texel 2—B.K.C. 2. 3 C: Vitesse 3M.F.C. 2; Berkhout 2—D.T.S. 3; 3 D: Sparta 3—D ES. 1; Petten 1—DOSKO. 2. 4 D: Helder 6—H.R.C. 5; Succes 4JV.C. 2; Wleringerwaard 2 B.K.C. 3. 4 E: Schoorl 2—K.S.V. 1. Adspiranten G: D.T.S. aAlsmarla b; Alcmarla cVrone a. I: Vrone b —Alkmaar b. K: Helder b—Helder a; H.R.C. bH.R. C. a. L: B.K.C. aSparta b; Helder dHelder c; Hel der eH.R.C. c. WEDSTRIJDEN UIT ONZE OMGEVING ANNA PAULOWNA. „Geseind aan alle posten: attentiesein blijft!" Dit was de reden waarom de wedstrijden B.K.C. 2 Texel 2 en Texel 1B.K.C. 1 niet doorgingen. De N.H.- V.B. hoeft n.1. o.i. terecht een goede regeling getroffen voor 't van en naar Texel gaan, waarbij bepaald wordt, dat, indien de Bilt onstuimig weer verwacht, er niet naar Texel gegaan behoeft te worden. Toch was 't eerste nog naar den Helder gereisd, omdat er te laat afberlcht kwam. Het eenige wapenfeit was nu de wedstrijd B.K.C. 3Wleringerwaard 2. Eigenlijk was 't een eensgezinde strijd tegen den wind; deze maakte n.1. elk plaatsen on mogelijk en daar bovendien voor de doelen het veld was overgegaan in een laagje gladde modder was 't schieten op doel ook niet buitengewoon. Te twee uur wordt begonnen onder leiding van scheids rechter van Oorschot. B. begint aanvankelijk met negen man en Wieringerwaard profiteert van een fout in de B.-achterhoede (01). Na een ongeveer half uur lange kanonnade op de W.-veste, waarbij de bal sporadisch binnen de palen belandde werd gelijk gemaakt (11). Een snelle aanval bezorgt W. de leiding (12). Hiermee wordt gerust. Na rust speelde B.K.C. tegen wind en wist warempel een meerderheid te toonen die in vijf doelpunten werd uitgedrukt. De eerste overwinning was behaald (62) en in acht genomen dat- de verloren wedstrijd tegen Helder 6 van vorige week ook maar zoo zoo verloren is, moeten we zeggen dat het derde goed op z'n plaats is in deze afdeeling. Ook de elftalcommissie heeft in haar Donderdagavond gehouden vergadering geseind: Attentiesein blijft! Al gaat het thans zoo slecht met het eerste, er moet gezocht worden naar een betere methode van spelen; een andere opstelling was noodzakelijk en al zegt „men" nu weer dat dit elftal heelemaal niets is, wij geven het aan die menschen te doen om uit elf individueele goede spe lers een elftal te vormen dat doelpunten maakt. Een radi cale wijziging moest er komen en de heeren van de elf talcommissie heeft dan o.i. terecht niet geschroomd een grondige wijziging aan te brengen. Na veel wikken en wegen is eindelijk dit elftal gevormd. P. Post P. Rozenbroek (aanv.) R. Blaauboer H. Tauber B. Wiggers T. Post A. Harder Jb. Hendriks Jb. Wiggers W. Hoep Jb. v. Wees De voorhoede heeft dus wel een groote verandering ondergaan. Men hoopt dat deze spelers er met doorzetten en goed vasthouden, zonder geplngel kunnen komen. De achtrhoede is prima, evenals de halflinle. Mogen wij de spelers nog vooral op 't hart drukken om flink op de vleugels te spelen en samen te spelen. Het tweede elftal ontbreekt het eigenlijk ook aan een schutter. Daarom probeert men nu een ander op de mid-voor plaats, n.1. R. Pijnakker. We zijn er niet bang voor dat de proef mislukken zal als hij zich eenmaal heeft ingespeeld. Het tweede is thans: J. Mulder; W. Pijnakker, M. v. Teulingen Hz.; M. v. Teullngen Jz., P. v. d. Burg, J. Maatjes; J. Klerk, H. Blom, R. Pijnakker, C. Angevare, Van Loon. Het programma voor Zondag is: B.K.C. 1Sparta 1 (2 uur); B.K.C. a—Sparta b (12.30 uur); B.K.C. 3 gaat naar Wieringerwaard 2, terwijl het tweede een reisje naar Texel 2 maakt. Als het nu eindelijk maar weer eens mooi weer was. 't Terrein houdt het wel heel lang uit, maar het spelen is onplezierig. B.K.C. 3—W.-Waard 2 8—2. Door terreinafkeuring ging de wedstrijd W.-Waard Zeemacht niet door. Daar het B.K.C.-veld was goedge keurd, vertrok W.-Waard 2 naar Kleine Sluis om daar met 10 man B.K.C. 3 te bekampen. Over den wedstrijd kunnen wij kort zijn. Tot rust was W. 2 de meerdere en behielden zij een 21 voorsprong. Na rust viel' 't spel als 't bekende kaartenhuisje In elkaar en doelpuntte B.K.C. nog vijfmaal. Een woord van hulde komt toe aan de „thuisblijvers", die hun vereeniging een kans op een overwinning hebben ontnomen. Er zijn op 't oogenbllk spelers die meenen dat hun voetbalcapaciteiten te groot zijn om voor W. 2 uit te komen, zoodat W. 1 op 't oogenblik uit vijftien spelers bestaat. Laten wij h open dat hieraan door de benoeming van de elftalcommissie een eind komt en een ieder zich dan bij de beslissing van die commissie neerlegt, want er zijn bij die 15 eerste elftalspelers gerust nog wel enkele die ln 't tweede elftal veel beter op hun plaats zijn. HELDER 1—D.S.V. 1 10—1. Helder 1 heeft Zondag den stijd aangebonden met D.S.V., een tegenstander, waartegen nog niet gespeeld was en is er in geslaagd, een groote overwinning, zelfs met dubbele cijfers te behalen. Uit de uitslag ziet men reeds dat de witte voorhoede zeer goed gespeeld heeft. Wij hebben deze linie dit seizoen nog niet zoo uitstekend zien voetballen. Het samenspel was goed sluitend en het binnentrio schoot heel zuiver. Burger was wel de gevaar lijkste man. Hij ham vijf doelpunten voor zijn rekening. Hij wierp zich steeds met groot enthousiasme in den strijd en was door zijn steeds lnloopen een voortdurende bedreiging voor de D.SV.-veste. Een fout van hem is echter dat hij het wel eens te veel alleen wil doen, al moet er bij gezegd worden, dat dit lang niet zoo erg meer is als vroeger. In het begin gebeurde het slechts zelden, maar toen Helder eenmaal een groote voorsprong had, bezondigde hij er zich af en toe aan. De beide binnen- spelers deden sleohts weinig voor hem onder. Reinders deed zich van zijn beste zijde kennen. Hij was erg snel, gaf keurige ballen naar de vleugel en deed tevens dienst als schakel tusschen verdediging en aanval. De Jong speelde zooals we van hem gewend zijn. Hij laat zich niet gemakkelijk meer opzij zetten, zoo klein als hij is en is ook niet bang, zooals in zijn eerste wedstrijden met Helder I wel het geval was. Hij vormde met Bak een uitstekende vleugel. Deze laatste voetbalt nog steeds goed en zijn snelheid is ook nog niet achteruit gegaan. Jammer is het dat hij in volle ren nog niet goed met het linkerbeen kan voorzetten. Wieren was de minste van de vijf, zonder slecht te zijn. Hij heeft een aantal fraaie voorzetten gegeven, maar blijft nog steeds bang en beschikt absoluut niet over een schot. In de middenllnie waren de gebroeders De Beer goed, zonder meer. H. de Boer is een tactisch speler en houdt het spel goed open. Hij zat eohter niet altijd achter de voorhoede aan en kwam wel eens te langzaam terug bij een aanval der tegenpartij, waarbij wij echter moeten erkennen dat het door het slechte terrein niet gemakkelijk was zich snel te verplaatsen. De links half speelde behoorlijk. Hij hield de vleugel der gasten met behulp van Bodenstaf geheel in bedwang. Aan de rechter kant vlotte het minder. Zoowel Van der Meij als Mulder overkomt het nog al eens dat zij den bal half of zelfs heelemaal niet raken. Hierdoor kwam het eenige gevaar van de D.S.V. voorhoede van de linkervleugel en den middenvoor. Meilink verdedigde zijn doel op zijn gewono kalme manier. D.S.V. beschikt niet over zoo'n slecht elftal als de cij fers zouden doen vermoeden. De verdediging was niet zeer sterk, maar zij trof de Helder aanval ook in zeer goede vorm. De halflinie was matig, de spil was hier nog de beste. De voorhoede was het sterkste deel van het elftal. Door het snelle opzetten der uitvallen, waren deze soms niet zonder gevaar. De middenvoor en linksbuiten waren de besten. Om kwart over twee laat scheidsrech ter Brussel, welke behoorlijk leidde, beginnen. D.S.V. speelt ln rood shirt en witte broek. Helder stelt zich met den wind in den rug als volgt op: P Meilink. Mulder. Bodenstaf. F. v. d. Meij. H. de Boer. B. de Boer. W. Wieren. W. H. Reinders. J. Burger. L. de Jongh. D. Bak. D.S.V. trapt tegen wind in af. In het begin golft het spel op en neer. Bij Helder is het vuur nog niet aan wezig. Maar al spoedig komt de thuisclub in de meer derheid en reeds na korten tijd plaatst Burger na een duel met den rechtsback hard en hoog voor doel en is het Reindere, die prachtig inkopt (10). Het over wicht der withemden is nog niet sterk. onder neemt een goeden aanval. De middenvc.gt van links den bal toegespeeld, passeert Mulder en scoort onhoudbaar, het eerste en eenige doelpunt der bezoe kers. Helder pakt nu stevig aan en tot half-tlme is zij stukken sterker. Bij een scherpen voorzet loopen Burger en de keeper op den bal toe. De eerste raakt hem nog net, maar de bal blijft in den modder ste ken. Burger neemt dan een sprong en vallende kopt hij in (20). Korten tijd later is het dezelfde speler, die met een laag schot precies in den hoek scoort (30). Iets hierna lost de spil van verren afstand een formidabele kogel, die den bovenkant van de lat raakt. Dan een aanval van den rechtervleugel, Reinders schiet, De Jong verandert den bal van richting en deze ligt voor de vierde maal in het net. Het vijfde doelpunt ontstaat uit een vrije schop, vlak buiten het strafschopgebied. De spil neemt hem zeer goed, de keeper kan den bal net uit doel slaan, maar Reinders, die toegeloopen is, deponeert hem in het net. Het laatste doelpunt voor rust ontstaat uit een keurige voorzet van Wieren. De bal belandt bij Burger? die hem onhoudbaar inschiet. Hierna is het rust. Stand 61. Na de pauze is D.S.V., dat nu het windvoordeel heeft, iets sterker, tenminste de eerste 10 a 15 minuten, maar daarna is Helder weer sterker. Meilink moet eenige malen ingrijpen. Een voorzet van Wieren wordt door Burger juist naast gekogeld. Na pl.m. 15 minuten spe- lens scoort Bak. Eerst leek de bal over te gaan, doch door den wind belandt hij in het net. Eenigen tijd later gaat Burger er alleen van door. Hij passeert de heele verdediging, ook de uitloopende keeper en plaatst den bal in het leege doel (81). Daarna is het weer de beurt van Reinders. Eerst schiet hij langs den uitloo penden in het zijnet, maar daarna doet hij het beter over en doelpunt fraai uit een voorzet van De Jongh (91). Het laatste en tiende doelpunt is het werk van Burger, die de verdediging alleen doorloopt en met een schuiver in den hoek weer een goal maakt (101). On dertusschen heeft het Helder-doel ook nog een enkele, maal in gevaar verkeerd door mistrappen van Mulder. Eens moet Meilink vallende redden- De bal rolt via zijn handen over zijn rug en blijft daar liggen. Mulder probeert weg te trappen, maar er is reeds een D.S.V.- speler bij. Maar nu gooit Meilink zich er weer tus schen en het gevaar is bezworen. Het einde brengt Helder dus een 101-zege. Het terrein verkeerde in slechten toestand. Het was zeer glad en vol modder plassen. Een der doelen was bijzonder modderig en de keepers zaten dan ook geheel onder den modder na dit verdedigd te hebben. Aan den anderen kant was het veel beter. (Zie voor vervolg sport elders in dit nr.) Ieder verstandig rooker Heelt G0MARUS in z'n kokerl Sigaren Seriemerk van 5-20 ets. Strafzitting van Vrijdag 21 November. DE MOTORRACE MET HET RECHT KON ALS VERLOREN WORDEN BESCHOUWD. Op de zitting van 14 Nov. j.1. verscheen de 38-jarige heer Jb. W.t caféhouder te Warmenhuizen, die op 28 Aug. te Alkmaar met een lichte motor, waarop zijn echtge- noote 'n flink geproportioneerde dam als duogirl, bij het omslaan van den omzichtigheid' vorderenden hoek Hei liglandKanaaldijk, aan den linkerkant van den weg te recht en toen in aanrijding kwam met een jeugdig wiel rijder, den heer P. F. Lelie, met gevolg, dat het geheele gezelschap inclusief düorijdster en tot vervoer gebezigd materiaal op den grond terecht kwam en de fiets van den heer Lelie werd beschadigd. De heer Jb. W. wien men de schuld van die aanrijding in de schoenen had geschoven, deed toen pogingen den bal terug te kaatsen en stelde zooal niet den heer Lelie, in ieder geval niet zichzelf aansprakelijk, zoodat het wenschelijk bleek nog een getuige te hooren en de behandeling werd geschorst tot heden. De heer W. was thans niet aanwezig. Vermoe delijk had hij daarvoor zijn goede redenen, doch zijn po sitie werd er niet door verstrekt. De nieuwe getuige, de heer M. Smit, 'n chauffeur en dus deskundig, verklaar de toch, dat indien de verdachte de regels van het ver keer had gevolgd, er niets was gebeurd. Deze opinie gaf den doorslag in 't nadeel van den heer Jb. W. en werd deze heer veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen, met toewijzing der civiele vordering van Lelie ten bedrage van f 6.20. OOK VOOR H.H. HANDKARBESTUURDERS GEL DEN DE VEKEERSWETTEN. De monteur H. G. van den Hoef, te Soest, vervoerde op 29 Augustus in een door hem bestuurde vrachtauto een lading steenen over het afgesneden Kanaalvak te Alk maar en gaf flink signaal, toen hij een voor hem rijden den bestuurder van een handkar wilde passeeren. Deze bestuurder, de 21-jarige bouwvakarbeider Tr. Anth. K., week echter niet voldoende uit naar rechts, wat natuur lijk een verkeersovertreding beteekende. De heer K. stond naar aanleiding van het feit terecht en aangezien de drie gehoorde getuigen, de heeren V. d. Hoef, J. Kaper en J. Baart nagenoeg unaniem verklaar den ln het nadeel van den verdachte werd deze heer veroordeeld tot f 12 boete subsidiair 12 dagen hechtenis. AVONDSCHEMERING EN KERMISGENOT ZIJN NIET ALTIJD BEVORDERLIJK VOOR DE VEILIG HEID VAN HET VERKEER. In den avond van 13 Juli j.1. bevond zich op zijn mo torrijwiel de 31-jarige heer Baart de J., arbeider wonende te O.-Graftdijk rijdende op den Rijksweg van West-Graft- dijk naar Spijkerboor en komende van een dol gezellige boerenkermis, die misschien een ongunstige invloed uit oefende op zijn bestuui'svastheid, zoodat door te weinig naar rechts uit te wijken, 'n flinke aanrijding plaatshad VEILIG KASSIER. (Buen Humor). Papa's kassier kan nooit wegloopen. Is hii zoo eerlijk? Neen. hij is te lang-zaam. met een aangespannen voertuig. De motorrijder kwam daar niet zonder kleerscheuren vanaf en beliep, behalve een gewonde hand schade aan la /p en spatbord van zijn motor op, welke schade door den reperateur Jan Moeijes te H.H.-Waard werd hersteld. De aanrijding was gezien door den heer C. J. v. d. Hulst, veehouder te Akersloot en zijn echtgenoote Mej. Anna Baas, die zich in bewusten avond in een auto ook aldaar op het oorlogspad bevonden en duidelijk waarna men welk ongeval er plaats greep. De heer de J. heden gedagvaard, was niet verschenen en werd dus geacht te zwijgen en toe te stemmen, al het geen de getuigen ten zijnen nadeele aanvoerden, zoodat schuldigverklaring en veroordeeling tot f 25 boete of 25 dagen volgde. HET PERSPECTIEF IS DE RIJKSWERK INRICHTING. Als practische steunpilaar der vaderlandsche industrie mag de 41-jarige heer Jan V. te Uitgeest misschien eeni ge verdienste hebben, zijn respect voor artikel 453 wetb. van strafrecht, dat strafbaar stelt het zich in kenne- lijken staat van dronkenschap bevinden op den open baren weg, mag helaas niet hoog worden aangeslagen. Hij verscheen althans heden voor den kantonrechter ter zake dronkenschap bij tweede herhaling, wat hem al een tamelijk heel eind op weg brengt naar de gedwongen geheelonthouderskolonie „De Krententuin" te Hoorn. On ze goede vriend besefte dan ook een beetje het gevaar en putte zich uit in beloften van beterschap, hopende op een contra prestatie in den vorm van een aannemelijke straf. Deze bestond in 6 dagen hechtenis, dus koesteren wij de verwachting, dat de heer V. voldaan is over het resultaat van zijn „Oratio pro Domo. EEN ONWELKOME VREEMDE EEND IN DE BIJT. De gemeente de Rijp gevoelt absoluut niets voor bui- tenlaindsche kooplieden en heeft dit gemis aan gast vrijheid vastgelegd in een verordening, wat onlangs de rondreizende negociant Hendrik St. tot zijn schade moest ondervinden, toen hij op 22 October zonder vergunning den heer A. Stam, commies der Directe belastingen zijn koopwaar aanbood. Hij kreeg geen be stelling, doch wel een proces-verbaal en werd heden, aangezien de heer St. niet in de rechtszaal debuteerde, veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. EEN GEPROLONGEERDE FILM. De heer J. B., winkelier te Heiloo, die zich had te verantwoorden ter zake een of andere overtreding, kon heden zijn zaken voor den kantonrechter niet volledig afwikkelen, zoodat aanhouding tot volgende week werd gelast en de burgemeester zal worden uitgenoodigd als getuige te verschijnen. DIVERSE WERKEN DER DUISTERNIS. Achtereenvolgens maakten een drietal heeren hun op wachting, aan wie was ten laste gelegd verschillende tekortkomingen met betrekking tot de geregelde door de politie geannonceerde rubriek onder het kernachtig opschrift: Licht op! In de eerste plaats de heer C. B. te Alkmaar, welke heer een avondritje had gemaakt met een handkar zonder reflector en deswege tot f 1 boete of 1 dag werd veroordeeld. Voorts de heer M. B., 'n 21-jarig timmerman aldaar, als berijder van een rijwiel, missend de bekende met pijnlijke zorg in de motor- en rijwielwet beschreven lantaarns, welke nalatigheid werd getaxeerd op f 2 boete of 2 dagen. Tenslotte de 34-jarige heer A. F. M., chauffeur te Alkmaar, welke op heeterdaad was betrapt op motor rijden zonder de vereischte illuminatie en die dan ook even meer krachtig op do vingers werd getikt door oplegging van f 2,50 boete of 2 dagen. DE LANGESTRAAT ONGESCHIKT OEFEN TERREIN VOOR RIJWIELKUNSTENAARS. De 22-jarige en dus nog overmoedige heer Jan W. te Alkmaar, had zich aldaar in de Langestraat tijdens een overdruk verkeer op zijn rijwiel voortbewogen in bliksemsnelle wendingen, schietende als een weerlicht door en tusschen voertuigen en voetgangers, welke vaardige manier van rijden misschien de bewondering afdwong van gelijkwaardige beoefenaars der edele rij- wielsport, doch geenszins van de surveilleerende po litie, die opdracht heeft, streng op dergelijke roekeloo- ze bravourrijders toe te zien. Met gevolg natuurlijk dat de kunstrijder weldra op de gebruikelijke wijze werd genoteerd en een invitatie ontving voor den Edelachtb. heer Kantonrechter te verschijnen en alstoen uit de opgelegde straf, f 8 boete of 8 dagen kon conclu- deeren, dat de appreciatie van den heer Kantonrechter voor zij rijvaardigheid op niet bepaald hoog peil stond. of 57. De agent dacht, die houdt mij voor het lapje, Dn hij verloor nu zijn geduld. Ga maar mee, zei hij, praatjesmaker, Geef jij een ander maar de schuld. Ik ga niet mee, ik zoek den jongen, Ik heb al te lang gewacht Toen werd de koopman met vereende kraohten, Naar het politiebureau gebracht.

Schager Courant | 1930 | | pagina 10