Mager Courant lkfikada& 2pecu!?aaJ,, 3.5 ct peA AaÊ?pond De Competitie-wedstrijden. Derde Blad. LIEFDE LAAT ZICH MET D00DEN! Dinsdag 2 December 1930 73ste Jaargang. No. 8775 Voetbal. [(Nadruk van verslagen uit deze rubriek is verboden.) Een volledig programma, rassende uitslagen. Enkele ver- K.N.V.B.-overzicht van 30 November. Ondanks de bedreiging van minder goed. weer is er Zondag in de voetbalwereld nog een aardig program ma afgewerkt Zelfs werd het later schitterend zo- mersch-voetbalweer en we gelooven dan ook, dat de verschillende penningmeesters niet te klagen hebben gehad AFDEELING L De leidende elftallen, n.1. Z.F.C. en Ajax wonnen beide. De Zaandammers maakten V. d. Meulen c.s. met 40 in, terwijl Ajax thuis met 31 van H.B.S. won. Hermes verloor thuis met 53 van Excelsior, een prestatie die de laatsten uitstekend te pas komt. HermesD.V.S. evenwel geraakt iets bij de leiders achterop. Ook D.F.C. liet een veer. V.U.C. wist in Dordrecht een gelijk spel te bevechten (33). Storm vogels't Gooi eindigde in een gelijk spel (00). Beide konden ze dat eene puntje best gebruiken is. De stand is: Z.F.C. 8 6 2 0 23—13 14 Ajax 7 4 2 1 19—6 10 D.F.C. .7 3 3 1 12—11 9 2e Klasse A. De twee leiders, Z.V.V. en West-Frisia hielden zich Uitstekend. Beide wonnen ze een uitwedstrijd. De Enk- huizers klopten Racing in eigen hol (40), terwijl de Zaandammers in Hoorn met 41 van Hollandia won nen. Alcmaria maakte weer eens een goede beurt. Met een 4O-zege kwamen ze bij A.F.C. vandaan. W.F.C. sloeg D.E.C. (31), dat met H.R.C. onderaan zwab bert Zeeburgia stuitte T.O.G.'s zegetocht, door hen met 21 te slaan. De Zeeburgianen nemen nu de derde plaats in: West-Frisia 6 5 1 0 27—7 11 Z.V.V. 7 5 11 16—10 11 Zeeburgia 6 4 0 2 22—9 8 A.F.C. 7 4 0 3 14—17 8 W.F.C. 8 .2 3 3 16—19 7 T.O.G. 8 3 1 3 18—26 7 Alcmaria 7 2 2 3 18—20 6 Hollandia 8 2 2 4 15—23 6 H.R.C. 7 1 2 4 8—19 4 D.E.C. 8 12 5 11—17 4 2e Klasse B. Ondanks het feit, dat Hercules op eigen terrein een punt tegen Bloemendaal verspeelde (22), hebben ze hun voorsprong behouden, ja zelfs vergroot. DW.S. ieed thuis n.1. een 52-nederlaag tegen Velox, dat haar eigen kansen en vooral die van haar stadgenoote, Her cules, aanmerkelijk vergrootte. Haarlem nam geen halve maatregelen met Baarn. De Gooi-bewoners werden met 70 naar huis gestuurd. Zandvoort Spartaan (2—2) en B.F.C.—V.V.A. (l-^O) sluiten de rij der gespeelde wedstrijden in deze klasse. AFDEELING II. V.S.V. leverde een behoorlijke prestatie, door 't be zochte E.D.O. te slaan (24). De andere clubs in de lagere regionen kunnen geducht op hun tellen passen; tot die clubs behoort zeker ook K.F.C., dat gaandeweg afzakt en nu op eigen terrein met 61 door Feijen- oord werd geklopt Onze Alkmaarsche correspondent 8 - 0 1 30-9 14 9 5 1 3 19—11 11 6 5 0 1 16-6 10 zorgde voor een verslag. Blauw-Wit ontdeed zich van een gevaarlijken tegenstander. A D.O. is, vooral thuis, lang niet mis. De Zebra's wonnen met 31. Hilversum behaalde een verdienstelijke zege op R.C.H. (62). Feijenoord Blauw-Wit Sparta AFDEELING III. P.E.C. verloor wederom een punt. Thans speelden de Zwollenaren tegen Tubantia gelijk (22). Heracles, dat thans evenveel verliespunten heeft als de leiders klopte ZA.C. met 53. terwijl de derde gegadigde, Enschedé, een zeer gevaarlijk tegenstander in eigen hol klopte. Deze was A.G.O.V.V., dat er thans ook niet zoo veel van terecht brengt, al is en blijft het voor vele een zwaar tegenstander. Go Ahead had weinig moeite met Vitesse. Weer ver loren de Arnhemmers (26). De Deventenaren blijven tot de bovenste helft der ranglijst behooren, evenals Wageningen, dat thuis met 41 van Robur won. De stand is hier thans: P.E.C. Heracles Enschedé Go Ahead AFDEELING IV. P.S.V. heeft thans op geen enkelen tegenstander min der dan twee punten voorsprong. N.A.C. speelde n.1. op eigen terrein tegen Willem II gelijk, dat 't nog niet schijnt te willen opgeven. (44). N.O.A.D. sloeg thuis Longa (41). terwijl Philips de Valk voor z'n rekening nam (63). Deze laatste staan thans geducht *no. laatst, daar M.V.V. met 1 van Wilhelmina won. De stand: 8 6 1 1 31—12 13 7 5 1 1 23—12 11 8 4 3 1 20—14 11 7 4 0 3 22—19 8 P.S.V. 8 7 1 0 43—13 15 N.O.A.D. 8 6 1 1 29—10 13 N.AC. 6 3 3 0 21—16 9 Willem II 7 2 2 3 25—28 6 Hercules 10 7 2 1 26—18 16 Velox 10 7 0 3 34—22 14 D.W.S. 8 6 0 2 27—18 12 Haarlem 9 6 0 3 31—16 12 Spartaan 9 4 2 3 14—12 10 AFDEELING V. Veendam heeft nog steeds den kop. En voorloopig heb ben ze daar het recht toe ook. De bewoners van de be faamde „Lange Leegte" wonnen in Frieslands hoofdstad van Leeuwarden (32) Velocitas maakte M.S.C. op eigen terrein in (82). 't Is met M.S.C. als met alle nieuwelin gen: als het met hun enthousiasme gedaan is, is het uit ook. Achilles haalde zoowaar het sterke staaltje uit om Be Quick in eigen home met 42 te kloppen. Zoo verlie ten de Assenaren hun laatste plaats die afgestaan werd aan Frisia, dat nu tegen G.V.A.V. het loodje legde (2—3) Alcides, de oudste Meppelsche eerste klasser verbeterde z'n positie door te Leeuwarden met 42 van Friesland te winnen. Voor de Friezen dus geen goeden dag. De stand is: Veendam Velocitas Leeuwarden 8 6 0 5 5 0 8 4 i Programma N.H.V.B. 23—11 12 24— 8 10 30-17 9 1 C: Texel 1—B.K.C. 1; Sparta 1—H.R.C. 3; Wierin- gerwaard 1Zeemacht 1; Succes 1Nieuwe Niedorp 1. 2 A: Alcmaria 4—W.F.C. 4; 2 C: Alcmaria 5—D.T.S. 2: Andijk 1—Vrone 2 2 D: D.OS.K.O. I—J.V.C. 1, B.K.C. 2 Texel 2. Succes 2Helder 4: 3 C: D.T.S. 3Andijk 2; 3 D: D.E.S. 1—D.O.S.K.O. 2; Kolhorn 1—Petten 1: 4 D: B.K.C. 3—H.R.C. 5: J.V.C. 2—Succes 4; Helder 5—Wie- ringerwaard 2; 4 E; KS.V. ISchoorl 2. Adsp. G: Alcmaria.bD.T.S a; Bergen aVrone a; K: Sparta aH.R.C. b; Helder bSucces a; L: Helder cHelder e; Helder dH.R.C. d. (Algem. Sportblad). ANNA PAULOWNA. Of het mooie weer de jongens van het eerste inspi reerde, dan wel het idee dat de nieuwe opstelling een verbetering te zien moest geven, een feit is dat B.K.C. eindelijk weer eens een prachtige cn vooral snelle par tij heeft gespeeld en... heeft gewonnen. Dat 't Sparta betrof was over een kant jamnier voor de Schagenaren, die zich in hun kampioensdroomer wreed gestoord za gen. over de andere kant mag het uit billijkheidsover wegingen tegenover de andere vereenigingen niet uitma ken wie geslagen wordt en zoo was 't ons een waar ge noegen om de 31 overwinning te vernemen. De rust stand was 11; Sparta was een tijdlang dik in de meer derheid geweest en scoorde, maar een paar minuten voor eind maakte Hoep, die alle drie goals voor z'n reke ning nam. gelijk. Na rust was B.K.C. ongenaakbaar en zat geweldig op den bal. De halflinie moet geweldig ge weest zijn. Hendriks viel reeds spoedig na het begin uit wegens een blessure en werd vervangen door een adspi- rant, die, doordat hij niet afgehouden werd, soms nog gevaarlijke momenten veroorzaakte. Voor uitvoerig verslag zie men dat van de Schager correspondent B.K.C. 2 maakté een verre reis naar Texel. Met een 61 nederlaag kwamen ze terug. Ook 't derde verloor Ze kwamen met een 40 nederlaag van Wieringerwaard 2 terug, 't Ontzettend vette terrein was een zware han dicap voor de B.K.C.-ers. B.K.C. a won thuis met 51 van Sparta b. De Spar- taantjes vielen ons mee. A.s. Zondag gaat B.K.C. I naar Texel. We zijn be nieuwd! Thuis spelen: 12 uur B.K.C. 2Texel 2; 2 uur B.K.C. 3H.R.C. 5; de adspiranten zijn vrij. Uit het B.K.C.-kamp. Onder het prachtig najaarszonnetje bond om 15 minu ten over 2 B.K.C. den strijd aan tegen Sparta I uit Scha- gen onder leiding van scheidsrechter Vel uit de Zaan streek. Deze arbiter, die anders een goede fluitist ge noemd mag worden was hedenmiddag niet zooals wij hem gewoon zijn. Sparta neemt onmiddellijk het spel in handen en belegerd het B.K.C.-doel. Doch doelpunten komen er niet. Langzamerhand werkt B.K.C. zich los en onderneemt eenige keurig opgezette aanvallen op de Sparta-veste, waar de achterhoede echter voorloopig niet thuis geeft Bij Sparta vinden we het spel veel te kort. Loggers verknoeit in deze periode menige kans door te probeeren onze back's te passeeren, maar dit lukt hem geen eenmaal. Sparta verschijnt weer voor het B.K.C.- doel en Beerling schiet, de keeper stopt, doch de toeloo- pendè Loggers deponeerd van korten afstand Sparta's eerste en laatste goal. Niet ontmoedigt pakt B.K.C. goed aan en nog voor de rust weten zij gelijk te maken. Rust gaat in met den stand 11. Na rust denken we, dat we een lolletje van den scheidsrechter krijgen, maar het bleek geen lolletje te zijn maar meenens. Wat was er dan? Scheidsr. Vel laat B.K.C. beginnen zonder dat Sparta opgesteld staat Sparta stond slechts met 6 man in het veld en zonder keeper. B.K.C profiteert hiervan, neemt middenuit en schiet op het Spartadoel en het is 21. Enkele Sparta- spelers protesteeren hier tegen doch scheidsrechter Vel was niet van zijn o.i. verkeerd standpunt af te brengen. Sparta zwaar gehandicapt door deze goal speelt ontmoe digd verder. B.K.C. is steeds in de meerderheid. Bij Sparta wil Loggers het steeds alleen doen. wat o.a. een glad verkeerde tactiek is. We zien liever Watertor in het midden. B.K.C. speelde het geheele elftal buiten ver wachting een goede partij voetbal. Houdt het vol B.K.C. want de onderste plaats is u niet waardig. B.K.C. brengt tenslotte den stand op 31, waarmede het einde van de zen niet mooien wedstrijd kwam. Toen ik van het terrein ging sprak mij Mej. K. aan, met de woorden: „B.K.C. was veel sterker hé". Ik zei maar niets en ging naar huis, waar het eten op mij stond te wachten. Alzoo is B.K.C. weer een plaatsje gestegen. Houd vol B.K.C.-ers de tanden op elkaar. Het kan toch? „Meno." WIERINGERWAA RD. Wieringerwaard 2B.K.C. 3 4—0. •Succes IWieringerwaard I 54. Wieringerwaard Is er dus ook niet in geslaagd hftar 3en uitwedstrijd te winnen. Tot een minuut voor het einde was de stand 44, doch in de laatste minuut wist Succes er toch nog 54 van tc maken. Dat het aan spanning niet ontbrak in dit modderballet wijst de score wel uit: 10 voor Succes, 11, 1—2, 22, 2—3, 33, 43, 44, 54. Gelijk spel was o.i. de juiste verhouding geweest Wieringerwaard 2 hield zich beter en nam met 4--0 revanche voor de verleden week geleden nederlaag. Goed zoo jongens.jullie hebt de traditie in eere gehouden dat Wieringerwaard thuis niet gemakkelijk Is te slaan. Aan Wieringerwaard I de eer om dit record volgende week tegen Zeemacht te handhaven. H.R.C. I—West-Frisia I 0—4, H.R.C. heeft wederom een nederlaag geleden, nu tegen het sterke West-Frisia, dat goede plannen schijnt te koes teren. De roodgele Enkhuizers bezitten over een goed elf tal en wij geven hun dan ook een uitstekende kans om zich op deze plaats te handhaven. Zou het aan West- Frisia, na V.S.V. en K.F.C. thans ook gelukken het eerste klasseschap te behalen? De roodgelen zijn in ieder geval DRALSIflAvANVALKEMBURG'S-- e A -'i LEVERTRAM LEEUWARDEN- al een heel eind in de goede richting. Maar de weg nog lang en moeilijk. Enfin, de tijd zal het leeren. Bfl| H.R.C. zouden we hetzelfde, of neen, eigenlijk het om gekeerde kunnen zeggen. Het wil dc laatste weken heele- maal niet vlotten met de racers en ze zijn al tot den laatsten plaats afgezakt, ook als gevolg van het plotse ling herstellen van T.O.G.. dat zich in de laatste weken aardig omhoog gewerkt heeft. De strijd om de laatste plaats zal wel uitgevochten worden tusschen Alcmaria, H.R.C. en W.F.C. „Zou Den Helder haar tweede klasser moeten missen?" vroeg het Alg. Sportblad zich af na de nederlaag tegen T.O.G. Wij kunnen het vooralsnog niet gelooven. Mocht H.R.C. degradeeren (de Racers lijken ons hier evenwel te sterk voor) dan is er nog 'n kans dat de plaats door Helder wordt ingenomen. Maar nu zullen wij weer terugkeeren naar den wedstrijd van Zon dag. In de eerste helft gaf de thuisclub goed partij, maar toch waren de bezoekers eenigszins in de meerderheid Na halftime domineerden de gasten sterk. Dat er in deze periode slelchts tweemaal gedoelpunt is, is een gevolg van het feit. dat West-Frisia. zeker van de overwinning, de zaak te kalm opnam. Bij H.R.C. waren de gebroeders Goudswaardt dc beste spelers. Vooral W. Goudswaardt was uitstekend in vorm en aan hem is het te danken, dat de nederlaag niet grooter Is geworden. Het back- stel was ook goed. Zoowel Siersma als De Wijn hebben hun uiterste best gedaan om de West-Frisia-aanvallen af te slaan, wat hun evenwel niet altijd gelukte. De midden linie bleef dikwijls te veel achter om de verdediging in haar lastige taak te helpen, waarvan het gevolg was dat de voorhoede onvoldoende gesteund werd. Stolk en Roobol werden keer op keer gepasseerd door de gevaar lijke vleugels der Enkhuizenaren De voorhoede viel weer tegen. Kaptein, Prins en in het bijzonder Eeneker, die ook weer van de partij was, bereikten geen enkele maal hun vorm van het vorige seizoen. De beste van hen was Prins. Er was evenwel niemand om zijn voorzetten te benutten. Scholten die rechtsbinnen speelde, viel ook al niet mee. Misschien doordat hij zich niet goed op deze plaats thuisgevoelde. Ook Luijt op de linksbinnenplaals was niet beter dan Bakker, maar was toch niet slecht. De elftal-commissie zal goed doen de voorhoede nog maar eens te herzien, want zooals er deze wedstrijd ge speeld werd. geven wij de roodjakken weinig kans op succes. Wat de toekomstige kampioenen betreft, over hun, verdediging kunnen wij ons geen voldoende oordeel vel len naar aanleiding van deze wedstrijd, maar in vorige wedstrijden in Den Helder hebben wij gezien dat deze lang niet zwak iet wat ook blijkt uit het doelpuntenge- middelde. De halflinie is ook goed. speciaal de kanthalfs die de H.R.C. vleugelspelers geheel in bedwang hielden. De spil verstond zijn taak naar behooren. De voorhoede was zeer sterk. De rechtervleugel met Peereboom en Ramkema was het gevaarlijkst. Zij begrepen elkaar uit stekend en beschikken over een goed schot De linker vleugel deed er slechts weinig voor onder en de kleine middenvoor is ook een handige speler. Om ongeveer 10 minuten over twee stellen de beide ploegen zich onder ideaal voetbalweder, als volgt op: W. Goudswaardt. Chr. Siersma H. de Wijn Stolk P. Goudswaardt (aanv.) Roobol J. Kaptein H. Scholten Beneker W. Luijt B. Prins W. H. Horstman S. Stelling C. Jelles G. Ramkema A. Feerebuuuf W. Krul Jb. Hofman J. Edelenbosch Th. de Kroon F. Oerlemans G. v. d. Zei (aanv.) Beneker trapt tegen de zon in af. Er ontwikkelt zich onmiddellijk een fraaie, open strijd, vol spannende mo menten, vooral voor het H.R.C.-doel. Uit een voorzet van Ramkema schiet Horstman zuiver in, maar de kee per is op zijn plaats. Nog enkele malen moet Gouds waardtschoten van dezen speler redden, maar dit gaat hem best af. Eveneens stopt hij een harde kogel van Jel les mooi. B. een H.R.C.-aanval door Prins geleid mist Beneker.. Luijt geeft een fraaie through-pass, die de kee per echter eerder bereikt dan Beneker Ramkema en Pee reboom vertoonen dan eenige prachtige staaltjes samen spel. Maar tenslotte is het de roode spil, die redt. Dan plaatst Beneker weer eens keurig naar Kaptein. Deze zet voor. De bal belandt echter op het hoofd van Oerle mans en wordt weggewerkt. Prins schiet een mooie pass van Beeneker rakeling langs. Dan wordt te ver opdrin gen van Siersma de roodjes noodlottig. Jelles breekt door en scoort onhoudbaar (01). H.R.C. wordt nu iets minder maar blijft toch tot rust goed volhouden. H.R.C. valt aan FEUILLETON Uit het Engelsch van L. G. M 0 BE RLY. 16. HOOFDSTUK XVI. Wat nu? Nauwelijks had Henry Drake uitgesproken of de deur van Eva's zitkamer werd langzaam geopend en Rupert verscheen in de deuropening. „Meneer Dane, die altijd zoo vriendelijk voor mij is," I «telde zij Rupert voor toen hij binnen gekomen was, „meneer Drake." „Henry Drake" stelde deze laatste zich zelf nogmaals voor. „Ik geloof," zei hij, toen hij Rupert's verwondering opmerkte, „dat u net zoo verbaasd bent over mijn aan wezigheid als mijn nichtje straks was. Nooit van haar leven had zij gehoord dat er een oom van haar bestond die Henry Drake heette, totdat ik hier onverwacht kwam opduiken!" „U bent een oom van haar?" vroeg Rupert verbluft. „Inderdaad, ik ben een oom van ha'*r. En, iedere oom, die van den anderen kant van den oceaan was ko men overwippen, zou even trotsch zijn op zoo'n knappe nicht als ik. Ik wilde graag, dat zij met mij naar Lon den ging. Dat lijkt mij tenminste wel een aardig idee." „Maar dat kan ik onmogelijk," antwoordde Eva haas tig. „Ik eh ik werk voor meneer Dane, begrijpt u, en eh „Heb je je oom al verteld wat ik zoo graag zou willen?" vroeg Rupert glimlachend, terwijl hij zijn hand op haar ■chouder legde. „Nee nog niet. We hadden het juist over de toekomst, toen jij binnenkwam." „Zoo, zoo. Dus ik kwam net op het goede oogen- blik," verklaarde Rupert opgewekt. „Wel," wendde hij zich tot Henry Drake, voor wien hij op het eerste gezicht reeds sympathie had opgevat, „ik kan u niet zeggen hoe blij ik ben nu ik zie, dat die lieve Pru- dence nog een familielid heeft die zich voor haar in teresseert. Wij gaan namelijk gauw trouwen!" Hij stak zijn arm door de hare en Henry Drake maakte voor beiden een zwierige buiging. „Zoo, zoo, dat doet me plezier," zei hij vroolijk, of schoon het er veel van heeft, of haar oude oom haar aan een ander moet afstaan, nog voordat hjj haar goed en wel heeft, Tusschen haakjes, hoe lang zijn jullie al verloofd „Eerlijk gezegd heeft ze na veel aarzeling vandaag pas definitief toegestemd om mijn vrouw te worden, vertelde Rupert „Vandaag eerst? Wel, wel, dan feliciteer ik jullie hartelijk. En als er soms iets is, waardoor ik jullie nog gelukkiger kan maken, dan je al bent zeg het dan maar gerust, hoor!" „In de eerste plaats zou ik willen voorstellen, met mij mee te gaan naar mijn atelier. Daar kan meneer Drake het schilderij zien waarvoor zijn nicht geposeerd heeft, en wat eten voor hij weer naar Londen terug graat wanneer u tenminste nog terug wilt," voeg de hij erbij. Als U het niet vervelend vindt om u een beetje te behelpen, dan zou het mij een groot genoegen zijn. wanneer u bij mij zoudt willenblijven logeeren." ,,-.-k kijk heusch niet zoo nauw, hoor," was het joviale antwoord. Mijn heele leven heb ik gereisd en getrokken en ik zal het heusch wel eens slechter gehad hebben dan ik het bij u zou hebben. Maar' ik kan Uw uitnoo- diging tot mijn spijt onmogelijk aannemen; ik moet morgenochtend bijtijds in Londen zijn. Maar ik had graag nog een poosje bij Prudence gebleven." „Dat is nu eigenlijk het eenige bezwaar dat ik tegen haar heb, dat ze Prudence heet," lachte Rupert." Dat vind ik nu eigenlijk gezegd niets geen naam voor haar. véél te lang. Ik voel er veel voor om je te noemen naar dat schilderij, waarvoor je zoo gelukkig geposeerd hebt: Eva." Het kostte het meisje de grootste moeite om zich te beheerschen. „Eva, zegt u?" vroeg meneer Drake." Dat is een héél goede naam voor haar. Ons aller moeder moet ook zoo'n verbazend knappe vrouw geweest zijn!" En de joviale Australiër had buitengewoon veel schik in zijn eigen mop. Als in een droom, wandelde Eva tusschen de beide mannen in naar Rupert's atelier, tijdens welke wan deling het gesprek als van zelf op Rupert's zuster kwam en weldra stond meneer Drake in zwijgende bewondering voor het groote schilderij. Daarna keek hij beurtelings naar Eva en het schitterend geslaagde doek. „Ik heb nooit een mooier portret gezien," verklaarde hij enthousiast. En niet alleen het portret, maar die kinderfiguurtjes en die dieren aan haar voeten Prachtig in één woord!" „U kunt niet begrijpen, wat een moeite ik heb gehad met dat gezicht van de hoofdfiguur." vertelde Rupert" ..Het had weinig gescheeld of ik had het opgegeven. Ik begon te wanhopen aan mijn iedale Evatot dat z ij kwam. Door héar toedoen is het schilderij geworden wat het nu is! Ik hoop alleen nu maar dit U mijn Eva niet wil meenemen. Eigenlijk moet ik haar Prudence noemen, maar ik ben zoo verzot op dien naam Eva, nu de Eva op het schilderij, haar evenbeeld, zoo goed is geslaagd, dat ik haar voortaan niet anders dan Eva noem!" „Ik zou zeggen," meende meneer Drake lachend, „ze moet zélf maar beslissen hoe ze genoemd wil worden dat lijkt mij de beste oplossing in deze netelige kwes tie! Maar nu iets anders, „ik hoop dat je het me niet kwalijk neemt dat ik het zoo ronduit zeg, maar ik geloof dat het voor jullie beiden goed zou zijn, als mijn nichtje voor eenigen tijd met mij meeging naar Londen tot dat jullie gaan trouwen. Ik hoop alleen maar dat je me niet vreeselijk ouderwetsch zult vinden." „Ik voor mij vind, dat u volkomen gelijk hebt," ant woordde Rupert. „Natuurlijk is het niet prettig dat zij voor een poos weggaat, maar ik kan uw standpunt vol komen billijker.. Ik geloof," wendde hij zich tot Eva. „dat je oom volkomen gelijk heeft Neem zijn voorstel aan en ga voor een poosje met hem mee naar Londen totdat je voor altijd bij mij weer terugkomt" Met een bijna smeekenden blik keek Eva hem aan. In haar brein woelde een wilde warreling van gedach ten, vermoedens en angsten, waarvan tenslotte dit als meest-wezenlijke kern overbleef dat Olive Henry Dra- ke's secretaresse was en dagelijksch in zijn hotel werk te! Hoe kon zij dan in vredesnaam in dat zelfde hotel logeeren als de nicht van den Australiër? Maar hoe zou zij, aan den anderen kant zijn invitatie kunnen afslaan, terwijl Rupert die met alle kracht ondersteunde. Ze had het gevoel alsof ze in een vat zat! „Ik vind het erg vriendelijk van u om mij uit te noo- digen meer naar Londen te gaan, zei zij na een lange aarzeling langzaam tegen Drake, „maar „Natuurlijk, natuurlijk," viel hij haar in de rede, „ik kan het me volkomen indenken. Het valt je moeilijk Marchmere te verlaten. Weet je wat, overleggen jullie het nog maar eens dan ga ik dat aardige dorpje van jullie ondertusschen eens bekijken. Ik ben dol op Engelsche dorpjes! Prudence of Eva, of hoe je haar noemen wilt, moet maar zou gauw mogelijk naar Londen komen om zich eens flink te dmuseeren en haar uitzet te koopen. En dan zullen we binnenkort een bruiloft vieren, die klinkt als een klok een bruiloft zooals je nog nooit hebt meegemaakt!" Eva deed dien nacht geen oog dicht, haar wilde ge dachten haar angst en haar twijfel lieten haar geen rust. „Zou zij Rupert de waarheid bekennen of niet?" dat was de alles overheerschende vraag, want naar Londen gaan zonder dit gedaan te hebben, beteekende met noodlottige zekerheid dat hij de waarheid van an dere zijde zou hooren. Haar bekentenis zou ongetwijfeld het einde van haar geluk zijn. Rupert's afschuw van bedrog, de haat die hij tegen Violet had opgevat omdat zij hem bedrogen had, wezen er niet op, dat zij op genade van zijn kant te ho pen had. En ze hield zooveel van hem, dat alleen de mogelijkheid om hem te verliezen haar met een bijna waanzinnige vrees vervulde. En toch besefte ze ten volle dat weldra het oogen- blik komen zou, dat de waarheid aan het licht moest komenuit héar mond of door dien van anderen. Wild-woelend in haar bed, wachtte ze slapeloos het aanbreken van den dag af Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 9