TWEEDE KAMER. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Wijziging Zuiderzeesteunwet Hoover's boodschap aan het Congres. De toestand in de Engelsche mijnindustic Het vervoer van land- en tuinbouw producten door de spoorwegen. Een vliegveld te Bergen aan Zee. Behalve met de Onderwijsbegrootirig, hebben de beteren en dames in Den Haag Binnen!arische Za ken onderhanden genomen en ach, er was een heeft reeks van op- en aanmerkingen. En de heer Hiem- stra (s.d.) trok van leer over het willen opslokken van Aengwerden doör Schoterland. En ook de heer Jlutgers van Rozenburg (c.h.) kwam voor het bestaan van Aengwerden op. En ook andere sprekers ver ontrustten deze annexatie-kwestie en de heer Van der Heuvel (a.r.) vroeg den minister deze pogingen toch tegen te gaan. Nu vele kleine gemeenten er be ter voor komen te staan, wil men nog minder van samenvoeging weten. Verschillende burgemeesters moesten een veer la ten. Zoo sprak de heer Van Voorst tot Voorst (r.k.) over de s.d. wethouder van Nijmegen, die met een tegen-demonstratie zou gedreigd hebben en daarom de Koningin geen uitnoodiging had ontvangen bij het onlangs gevierde jubileum dezer gemeente. De burgemeester van Peize had het gedaan bij den lieer Van der Heide (s.d.). Deze burgemeester toch zendt bij feestjes de ongehuwden eerder naar huis en cischt dat de leden der arbeirlers-zangvereeniging zittend hun uitvoering geven. Zittind zingen is heel erg lastig en de heer Van der Heide noodigdc, tot vreugde fier vergadering, den voorzitter uit dat maar eens te probeeren. Dc burgemeester van Meppel had geweigerd een demonstratie der S.D.A.P. te doen houden en had een roode verkiezingsauto geen verlof tot rijden gegeven. Verder werd dc lijkverbranding besproken door Mevr. Italië Van Embden (v.d.), terwijl de lieer Duymaer van Twist (a.r.) wederom een lans brak voor dc binnenschipperij, terwijl de heer Van der Heuvel (a.r.) de trekhondenwet op de juiste wijze wilde zien uitgevoerd. En zoo ging het door, er volgden steeds meer spre kers, o.a. dc heer Ds. Lingbeek (h.g.s.) die zich erger de aan al die kruisen en Christusbeelden aan den openbaren weg, dat zou wel eens een beeldenstorm kunnen provoceeren. De heer Mr. Oud uitte'o.m. zijn ontevredenheid over het verhuren van kasteel Bouvigne aan de gemeente Ginneken aan de Pius-X- Stichting. Dat was volgens spr. niets anders dan een verkapte subsidie. o Ook is in de -middagzitting voortgezet het debat over de ondcrwijsbegrooting, waarbij de heer Zadel hof! (s.d.) klaagt, dat' steeds maar naar het rapport der Commissic-Rutgcrs wordt verwezen, maar geen verbeteringen in liet onderwijs worden^ aangebracht. Een wcttelijko regeling van het buitengewoon onder wijs, met leerplicht, dc regeling van het schippers- onderwijs, van dc leerlingenschaal enz., moet wach ten op liet rapport. Spr. vestigt in het bijzonder de aandacht op de leerlingenschaal. Verder, pleit de heer De Boer (s.d.) voor Friesch op dc scholen in Friesland. Dc heer Ter Laan (s.d.) constateert, dat de minis ter den cisch van achtjarigen leerplicht zonder meer heeft afgewezen; voorts bepleit spr. verkleining der klassen; de minister van onderwijs moest anders op treden dan eenvoudig als zetbaas van de bourgeoisie. Spr. zal een initiatief-voorsfel overwegen. Spreker wonscht afschaffing van alle schoolgeld voor alle scholen, zoo is het ook in Amerika. De minister moet ook optreden tegen het schoolverzuim en den kinder arbeid. Voorts klaagt spr. over het tekort aan onder wijzers als gevolg van hun onvoldoende bezoldiging. De hoer Lingbeek (h.g.s.) acht de openbare onder wijzers met hun roode bevliegingen het product van een regeling, welke zijzelf niet hebben gemaakt, doch waarvan zij het slachtoffer zijn. Wanneer de rechter zijde wijst op de jongste Haagsche gebeurtenissen, en zegt: „dat is nu de openbare school'!, dan ant woordt spr.:- „gij zijt daarvoor verantwoordelijk. Gij hebt de oude openbare school haar nationaal protes- tantsch karakter ontnomen". Spr. zou gaarne zien, dat het huidige splitsings- systeom werd vaarwel gezegd en ons werd terugge geven de oude nationale school met bijbelsch onder wijs op christelijkèn grondslag. Mej. Westerman (v.b.) acht het wel bedroevend, dat wij wegens de bezuiniging zoo weinig over onder wijs kunnen spreken. De cursuswet wordt uiaar niet ingevoerd. Het verheugt spr., dat de minister voor Esperanto voelt. Ook stemt het tot voldoening, dat men ook aan dc rechterzijde ongerust wordt over de toeneming van het aantal confessionecle scholen. Nog altijd leidt splitsing tot duurdermaking. De splitsing bij het protestantsch-confessioneel onderwijs is veel grooter dan bij het katholieke onderwijs. De openbare scholen zijn in veel streken vluchtheuvels voor dc bevolking. Er moet overal volgens de Grondwet vol doende onderwijs zijn. Waarom kan niet, in afwach ting der herziening der L.O.-wet, de bouw van nieuwe scholen worden stopgezet? De heer Korsten (s.g.p.) wenscht een school voor geheel het volk. Maar de toestanden zijn veranderd. Bpr. jkomt er nadrukkelijk tegen op als zouden de ijveraars voor christelijk bijzonder onderwijs gedre ven worden door huichelarij. De heer Van de Bilt (r.k.) vraagt den miaister het land-.en tuinbouwonderwijs gelijk te stellen met het nijverheidsonderwijs. Dan kan ook het zevende leer jaar op een land- en tuinbouwschool worden doorge bracht. De heer Zijlstra (a.r.) zegt, dat het niet vaststaat, dat het onderwijs beter wordt naarmate de klassen kleiner worden, zoools de heer Ter Laan meende. Het aantal onderwijzers is wisselende. Hangt dit nu sa men met het salaris? Spr. gelooft het niet. De alge- mecne positie der onderwijzers in vergelijking met de overige burgerij is immers verbeterd. Maar dc con centratie der opleiding op de kweekscholen, het weg nemen dor parallelkla^sen, is ;de hoofdzaak van de vermindering van net aantal onderwijzers. De heer Visser (A.R.) komt terug op de quaestie der versobering van het L. O. Volgens den minister valt voor het eigenlijke doel, de inperking der kos ten, zeer weinig van het rapport der Staatscommis- sio-Rutgers te verwachten.' Een der oorzaken zit in do ziekelijke werking der splijtzwam. De minister overwege de quaestie ern stig. Spr. is het er niet geheel over eens, dat het stichten van niet beslist noodige scholen weinig voorkomt. De heer Tilanus (C.H.) betoogt, dat op de openbare school godsdienstonderwijs kan worden gegeven en dat de gemeenteraden moeten toezien welke onder wijzers in' die openbare school worden gebracht. Is het niet dwaasheid, dat op de openbare nationale school bezwaar wordt gemaakt tegen het zingen van 't volkslied en tegen 'n zanghulde aan de koningin, het hoofd van den Staat? Spr. sluit zich aan bij den heer Van der Bilt ten aanzien van het bezoeken van de land- en tuinbouw scholen door leerlingen in het zevende leerjaar. De platelandsbevolking voelt het niet-geoorloofd-zijn daarvan als een groot onrecht. Mej. Groeneweg (S.D.) kan zich hierbij aansluiten mits op die lagere land- en tuinbouwscholen dan ook voldoend vormend onderwijs wordt gegeven. Verder dient de hand te worden gehouden aan den leerplicht van jongens en meisjes, die hun laatste leerjaar op de nijverheidsschool doorbrengen. Spr. ontkent, dat men in Den Haag niet het volks lied heeft willen zingen. De heer Oud (V.D.) meent dat er mder Rijkskweek scholen moesten worden opgericht en ondersteunt het verzoek van den heer Van der Heide. Spr. acht de houding van de afdeeling Den Haag van den Bond van Nederlandsclie Onderwijzers volkomen onjuist. Daarmede heeft men groote schade toegebracht aan de openbare school. De rede van prof. Visscher heeft spr. met zeer groote instemming gehoord, omdat daaruit blijkt dat er ook aan de overzijde zijn die aan den splijtzwam een 'einde willen maken. Het beginsel der pacificatie aanvaardt sprekers fractie nog ten volle. Maar er komt groeiend verzet tegen op, door de wijze waarop de pacificatie wordt toegepast, doordat geheel on- noodig bijzondere scholen worden opgericht. De heer Beumer behandelt de Haagsche zangquaes- tie en leest een passage voor uit een motie van de Haagsche afdeeling van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers, waarin gezegd wordt dat deze zang- hulde, mede door de keuze van de liederen, in strijd is met de neutraliteit van het onderwijs, zooals deze is geformuleerd in het Bondsprogramma. Spr. is geen voorstander van het openbare onderwijs, maar openbare instituten mogen niet worden neergehaald door een daaraan verbonden minderheid. Men moet tegenwoordig maar al te veel van deze minderheid terrorisme ondergaan. Wij zijn een mo narchie en hebben ons daarvoor niet te schamen. De minister beantwoordt de verschillende sprekers en de minister wijst er op, dat het grootste aantal kleine scholen gevonden wordt bij het openbaar la ger onderwijs; van de 220 met minder dan 33 leerlin gen zijn er 201 openbare. Spr. weet, dat men zal zeg gen: de zaak staat niet gelijk; het openbare onder wijs is volgens de Grondwet de vluchtheuvel. Maar onder die kleine scholen zijn er toch die met eenige opoffering van de ouders wel zouden kunnen wob- den opgeheven. Aan de Inspectie over het geheele land is gevraagd: zijn u ook gevallen bekend van onnoodige school stichting? De 58 inspecteurs hebben allen geant woord; 38 kenden geen enkel geval daarvan. Het aantal onnoodige schoolstichtingen is dus zeer ge ring in verhouding met de 4000 bijzondere scholen in ons land. Ten aanzien van de leerlingenschaal wacht spr. het rapport der staatscommissie-Rutgers af. Den arbeid van schoolgaande kinderen acht spr. óók een euvel; spr. zal voortgaan met omreding em voorlichting. Opheffing van het laridbouwverlof zou niet van wijs beleid getuigen. Er zijn in ons land gaeen land- en tuinbouwscholen, waar buiten de avonduren 16 uren per week onderwijs wordt gege ven. Spr. zal omtrent dit punt nog eens overleg ple gen met den minister van Binnenl. Zaken en Land bouw. Op den leerplicht van meisjes in het zevende leerjaar die op een nijverheidsschool gaan, is reeds door sprekers ambtsvoorganger per circulaire gewe zen. Spr. is bereid, een nieuwe circulaire uit te vaar digen. Wat de heer Lingbeek wilde, een Protestantsch- NederJandsche openbare school, is in strijd met art. 105, 3e lid der Grondwet en art. 42 der Lageronder- wijswet. De kwestie van het zingen van volksliederen in Den Haag is buiten de Regeering omgegaan. Een openbare onderwijzer die volksliederen weigert te doen medezin gen, h." lt in strijd met zijn ambtsplicht. Het Ge meentel-.uur heeft allereerst den plicht, tegen zulk een ambtenaar op te treden. Wat de opleiding der onderwijzers betreft, meent spr. bezwaar te moeten maken om reeds thans de oprich ting van een Rijkskweekschool te Assen toe te zeggen. De leeftijdsgrens van de toelating tot de Rijkskweek scholen zal worden verlaagd, een herziening van de schoolgeldregeling van die scholen is in overweging. Herziening van de verlofregeling voor de onderwijzers staat op sprekers program. Het is niet gewenscht vrij stelling van vakken te gegeven aan candidaten voor de hoofdakte die een vorig jaar daarvoor voldoende heb ben gekregen. Vervolgens werd tot behandeling van andere arti kelen overgegaan, o.m. werd bij Kunsten en Weten schappen een monumenten-wet gevraagd. De Minister zégt dat maatregelen, tot bespoediging van de inschrijving voor de beschrijving der monu menten in overweging zijn. Ook werd nog toegezegd dat een commissie van advies z^l worden ingesteld over opdrachten aan kunstenaren. of Neen, de dunne was niet te houden. De slootkant was al te glad. De dikke kon geen hand verroeren. Nu krelis boven op hem zat. De dunne begon luid te gillen: Help ons menschen, we gaan dood. En hij zag hoe Pim uit de draden, Opnieuw door het luchtruim schoot. Verschillende berichten. Het voorloopig verslag der Eerste Kamer. Hoe de leden er over denken. Verschenen is het voorloopig verslag nopens het wets ontwerp tot wijziging van de Zuiderzeesteunwet. Hiervan wordt het volgende ontleend: verschillende le den brachten In herinnering het eigenaardig verloop, het welk de behandeling van dit wetsontwerp in de Tweede Kamer heeft gehad. Deze leden vragen zich af, of men nu omtrent den inhoud van den aanstaanden algemeenen maatregel van bestuur, waarbij voorschriften worden vastgesteld omtrent de tegemoetkoming wegens waarde vermindering van eigendommen als gevolg van de af sluiting van de Zuiderzee gerust kan zijn. Zij twijfelen geenszins aan de goede trouw van den minister, maar na al hetgeen te dezer zake is voorgevallen, zouden zij toch gaarne willen zien voorkomen, dat de in uitzicht gestelde algemeene maatregel van bestuur omtrent de waarborging der rechten, die van de Zuiderzeevisschers en soortgelijke belanghebbenden toekomen. Zoo meenden zij, dat alsnog een stellig antwoord zal moeten gegeven op de vraag door den heer Kersten in de Tweede Kamer gesteld, hoe de regeling van de tegemoetkoming wegens waardevermindering zal zijn, wanneer de betrokkene komt te overlijden, waarop de minister ten bescheid gaf, dat deze vraag bij de samenstelling van den algemeenen maatregel moet worden beantwoord. Zij zouden het daarom op prijs stellen indien de minis ter bereid zoude zijn in zijn Memorie van Antwoord aan deze Kamer een zoodanig schema van dezen algemeen maatregel van bestuur over te leggen, dat elke twijfel omtrent de bedoeling daarvan uitgesloten zou zijn. Eenige leden verklaarden de methode van wetgeving, hier gevolgd bij art. 6 a nieuw, volgens 'welke aan den algemeenen maatregel van bestuur wordt overgelaten het uitwerken van een beginsel, hetwelk in de wet vaag wordt gedefinieerd, niet te kunnen bewonderen. Te meer, nu art. 3 der wet van 14 Juni 1918 regeling bij de wet voorschreef. Een lid achtte de aanvaarde oplossing nadere regeling bij algemeenen maatregel van bestuur, daarom met dit wetsartikel in strijd. De bedoeling is een recht op gelde lijke tegemoetkoming te geven, maar dit staat niet in de wet, terwijl bovendien de regeering volhoudt niet van systeem te zijn veranderd. Op deze wijze komt men niet tot een deugdelijke wijze van rechtsvorming. Andere leden achtten het in het algemeen verkeerd een recht op schadevergoeding toe te kennen wegens rechtmatige overheidsdaden en ontkenden ook, dat de regeering zulk een recht voor dit geval zoude hebben toegegeven. Deze leden waren van oordeel, dat voor de wet nu slechts van een „tegemoetkoming" spreekt, wat iets geheel anders is dan schadevergoeding, de regeering niet verplicht is bij algemeenen maatregel van van be stuur volledige schadevergoeding toe te kennen. Vele leden betuigden hun instemming met den inhoud van het wetsontwerp zooals die ten gevolge van de be handeling in de Tweede Kamer is geworden. Zij verheugden zich erover, dat de minister in een voornaam punt had toegegeven aan den op hem uitge- oefenden drang. Naar hun inzien lag een tegemoetko ming, als nu ingevolge art. 6a zal worden gegeven volgens waardevermindering van eigendom als gevolg van de afsluiting der Zuiderzee gehele in de lijn van art, 3 der wet van 14 Juni 1918. Bij een werk van zul- ken omvang en van zulk belang als dat van die afslui ting zou een minder ruime tegemoetkoming weinig passen. Sommigen leden ging het wetsontwerp in zijn pogin gen om aan de Zuiderzeevisschersbevolking tegemoet te komen, niet.ver genoeg. Zij waren van oordeel, dat in-, dien de onvoldoendheid van het ontwerp binnen karte ren of langeren tijd zich zal doen gevoelen, de regee ring niet zal mogen nalaten meer afdoende hulp te verleenen. Van andere zijde meende men ten opzichte van de toekomst der Zuiderzeebevolking niet te pessimistisch te moeten zijn. Deze leden achtten het niet onbedenke lijk, voor de betrokkenen te veel zekerheid voor hun toekomst te geven omdat er voor hen een prikkel be hoort over te blijven zooveel mogelijk zelf het initiatief tot het verkrijgen van nieuwen arbeid te nemen. Eenige leden achtten het wenschelijk het bedrag der tegemoet koming wegens waardevermindering in eens uit te kee- ren. De betrokkenen zullen dan in staat zijn met dit kapitaal nieuwe zaken te beginnen. Een begrootingstekort van 180 mtllicen dol lar. Reuter seint uit Washington: De Vereenigde Staten zullen dit jaar ervaren wat het beteekent een tekort in de schatkist te hebben. In zijn jaariijksche boodschap van heden aan het Con gres zeide president Hoover dat de oorspronkelijke be grooting voor het loopende boekjaar (dat 30 Juni eindigt) tot een bedrag van 655 millioen dollar den nadeeligen In vloed had ondervonden van de malaise. Niet alleen wa ren de inkomsten 430 millioen dollar lager dan de ra ming, maar ook waren de uitgaven door wettelijke maat regelen, na de indiening der begrooting door het Con gres aangenomen, zooals die tot uitbreiding van federa le bouwwerken, met 225 millioen dollar gestegen. Tengevolge van belastingverlaging was er 75 millioen dollar minder ontvangen. De president raamde het werkelijke tekort voor het loo pende boekjaar op ongeveer 180 millioen dollar, doch nochtans was het beeld, dat de president van den toe stand gaf, niet somber. Hij meende da twerkelijke voor uitgang gemaakt was wat betreft de nationale vrede en veiligheid. De fundementeele veiligheid van het oecono- mische leven der naties Is ongeschonden. Hij was van meening, dat de grootste krachten van de depressie bui ten de Vereenigde Staten lagen en dat hun herste) ver traagd was door de ongemotiveerde mate van vrees, diè door die krachten van bulten gewekt werd. LOONSVERLAGING VOOR EMMEN'S GEMEENTE- PERSONEEL. De gemeenteraad van Emmen heeft besloten het loon der gemeentewerklieden met f 100 tot f 200 per jaar te verlagen en een kindertoeslag van f 50 per jaar voor kinderen beneden 16 jaar te beginnen bij het derde kind in te voeren. De salarissen van verschillende ambtenaren zijn met ongeveer 5 pet verlaagd; de toelagen zijn afgeschaft. De staking in Schotland duurt voort. De verzoeningsconferentie te Glasgow is gisteren niet tot eenig besluit gekomen, omdat de Schotsche bond van mijnwerkers bij zijn standpunt bleef, dat de werkverdeellng van 90 uren over 2 weken onwettig was en slechts op de vergadering van de geheele federatie, die Donderdag gehouden wordt eventueel goedgekeurd kan woren. In Ayrshlre en Mldlothlan zijn een paar honderd man meer aan het werk gegaan dan eergisteren, zoodat het aantal stakers ongeveer 80, dat der werkwilligen on geveer 20 procent bedraagt De stakers in de Swan- sea-mijn in Wales zijn gisteren alle weer aan het werk gegaan. Het tweede Kamerlid Kamschöer heeft den minister van waterstaat de volgende vragen gesteld. Is het den minister^bckend, en zoo ja, is de minister bereid, mede te de'elen, hoeveel gelden door de Neder landsche Spoorwegen over het jaar 1929 zijn. ontvangen ter zake- van het vervoer van Nederlapdsche land- en tuinbouwproducten? Indien dit bedrag niet met juistheid is aan te geven, is dan bij benadering te zeggen hoe groot dit bedrag is? Is het juist, dat het vervoer van buitenlandsche land en tuinbouwproducten van en naar onze zeehavens ge schiedt volgens lagere tarieven, dan die voor het ver voer van Nederlandsch land- en tuinbouwproducten? Aangedrongen op verlaging. Het Centraal Bureau der Tuinbouwveilingen in Neder land te 's-Gravenhage heeft in een adres aan de Tweede Kamer aangedrongen op verlaging van spoorwegvracht tarieven voor groenten, fruit en aardappelen. Naar wij vernemen zou er in een gister gehouden ver gadering van de N.V. Bouwmaatschappij te Bergen aan Zee besloten zijn om aldaar een vliegveld te bcuv/en voor sportvliegtuigen. HEERHUGOWAARDi In het lokaal van den heer Rus werd Dinsdagavond een ledenvergadering gehouden van de afd. van den Bond voor Staatspensionneering. Na opening der ver gadering door den voorzitter en lezing der notulen, werd verslag uitgebracht van den gehouden propaganda- avond alsmede van den autotocht met de ouden van dagen. De bestuursverkiezing werd aangehouden tot een in Jan. of Febr. te houden algemeene vergadering, in welke dan tevens een nieuwen voorzitter kan worden gekozen uit het voltallige bestuur. Door den penningmeester, den heer Slikker, werd een overzicht gegeven der financiën. Vervolgens werd een bespreking gehouden over het organiseeren van een propaganda-avend. Een voorstel om daarvoor uit te noodigen de heer Daan Pool, vond algemeen bijval, terwijl door den voorziter werd toe gezegd, dien avond een korte propaganda-rede tB hou den. De datum werd voorloopig vastgesteld op 17 Jan. terwijl aan den secretaris werd opgedragen zich zoo spoedig mogelijk met den heer Pool in verbinding te stellen. Eenige voorloopige regelingen voor dien avond werden getroffen Door den heer Slikker werd nog verslag uitgebracht der federatievergadering, welke te Schagen is gehouden. Door secr. en penningm.. zal een nieuwe regeling worden vastgesteld voor de lezing van het Bonds orgaan. Mede werd nog in beginsel besloten om zoo mo gelijk in samenwerking met de afd. Veenhuizen een autotocht te organiseeren in 1931. Hierna sluiting. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering van Landpachters in „Concordia" op Dinsdag 2 December 1930. Als spreker trad op de heer L. Rinzema van Woerden. De heer Jb. Kramer van' Zuidscharwoude opent do vergadering met een kort welkomstwoord. Hierna verkreeg de hoer Rinzema het woord. Na drukkelijk verklaarde spreker, dat de Bond een neu traal standpunt innam, wat duidelijk,uit de statuten bleek. Met klem wenscht hij te protesteeren tegen uitlatingen van den schrijver van „Stemmingsbeeld uit Groenteland" in de N. L. Courant, die 't recht van organisatie van pachters bestrijdt. Spr. vindt het voor N.-H. wel degelijk noodig. Niet alleen uit finan cieel oogpunt, doch ook wat rechtspositie betreft. Als eenling zal men niets bereiken en alleen een or ganisatie vermag iets te doen. Qo heer W. F. Smit wijst er op, dat de Langendijk. betrekkelijk een uitzondering maakt bij het verhu ren van land. De heer Rinzema overtuigt den heer Smit met voor beelden. De heer Kramer wijst op tekortkomingen van de regeering en tracht de noodzakelijkheid van een Landpachtersorganisatie aan te toonen. Het is niet de bedoeling om het land waardeloos te maken, maar om de juiste waarde te betalen en wel zoo, dat het- een stuk brood geeft. Men wil bun de schuld geven van de mislukking van een enkele verhuring, doch hierop was geen peil te trekken, maar samonloop van omstandigheden. De heer J. Kalverdijk vraagt, eenige inlichtingen omtrent den bond, welke de heer Rinzema hem ruim schoots verschaft. Nadat nog eenige vragen afdoende waren beant woord, werd besloten op huisbezoek te gaan, met be- hulp van den propagandist en in Januari (voorloo- 1 pig) een nieuwe vergadering te beleggen. Nadat (le voorzitter nogmaals had gewezen op re sultaten, sloot hij de vergadering en dankte de pers voor haar aanwezigheid. OUDKARSPEIj. A.s. Donderdagavond halfacht Ouderavond van de Openbare Lagere School in een der lokalen alhier. KOLHORN. Zondag 30 November, zijn we nog weer eens een kijkje gaan nemen naar de bioscoopvoorstelling van Cinema „Kolhorn". En we hebben met recht genoten. Een schit terende film welke prachtig werd vertoond, met bege leiding van den heer Leo König te Schagen. Tot slot een gezellig bal, met fijne dansmuziek. Al met al een pracht avond. GEMEENTE WINKEL. Burgerlijke Staftd over de maand November 1930. Geboren: Gezina, dochter van Gijsbertus Kuiper en van Trijntje Jes. Gehuwd: Geen. Overleden: Geen 'iedelaar: Asjeblief, m'iieer, een Heinig- Ik' ben op weg naar m'n arme owde «norder, m'n gezicht in geen jaren meer geriea heeft! .teer: Wel, hier beb je een kwartje o«i het te wasschen. (Lomóm*.

Schager Courant | 1930 | | pagina 2