Raad Hoogwoud. Radioprogramma LAAT ZICH DOODEN! Uit onze omgeving. WINKEL BARSINGERHORN LIEFDE NIET mijne heeren 't is o n s niet om de kooplieden, maar om de koopers te doen. Vooral hen die bui ten wonen hierheen te trekken is voor ons, voor Hoog- en Laagzyde, en voor heel Schagen van belang. Wat nu de „belofte" van den Bond betreft, deze heeft hij gehouden door alle medewerking te verleenen tot het verkrijgen van eenige marktkooplieden op Zaterdagavond Trots het dikwijls gure weer zijn ze gekomen, al was het vooruitzicht vtoor hen om wat te verdienen zeer gering; maar ze hielpen om de groei van het kind te bevorderen en... zoo'n zwak kindje staat in eens maar niet vast op zijn beenen, mijnheer Gorter. Daar is geduld, volharding cn toewijding voor noodig en die is tot heden bij de Za- terdagavondmarktcommissie nog aanwezig. Het kind is dan ook nog niet „gestikt" en „wind en weder dienende", hopen we de Zaterdagavond echt „gezellig" te maken. W. H. TIELROOY. Vergadering van den Raad op Dinsdag 2 December 1930, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer W. Vijn, loco-burgemeester. Alle leden zijn aanwezig. De Voorzitter opent met een woord van welkom de vergadering en zegt dat hij in de vorige vergadering den wcnsch heeft geuit dat burgemeester Breebaart weer spoedig hersteld zou mogen zijn en de volgende vergadering zou presideeren. Dit heeft niet zoo ra(P gen zijn. De onverbiddelijke dood heeft zijn slacht offer geeischt Dat hij ruste in vrede! en dat de diep bedroefde weduwe en zoon de kracht mogen vinden In dit voor hun zoo zware verlies te berusten! De notulen worden door Mej. Van der Veen gele zen, ze worden onder dankzegging vastgesteld. Mededeelingen en ingekomen stnkken. Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat de schilders accoord zijn gegaan met de verdeeling van de huisnummering, dat 3 M3. zand is aangekocht, dat de opbrengst van de oude schoolbanken en -kasten bedroeg f 69.60, en die van de verhuring van gemeen te- en armenland f 1484. Ged. Staten hebben goedgevonden wijzigingen be grooting 1930 en af- en oveschrijviftgen, terwijl de koninklijke goedkeuring werd ontvangen op de vastgestelde verordeningen betreffende het heffen van opcenten op de personeele-, vermogens- en grondbelasting. Voor de gemeenschappelijke school van Hoogwoud en Nieuwe Niedorp is tot 1 Januari 1932 vrijstelling verleend van de verplichting tot het geven van on derwijs in lichamelijke oefening. Ingekomen is verslag van den Algemeenen politie bond. Deze stukken worden voor kennisgeving aan genomen. De ingekomen begrooting, dienst 1931, van den Vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn geeft in ontvangst en uitgaaf een bedrag aan van f6235 en vermeldt een post onvoorzien van f54.80. Weldra zal in behandeling komen een concept-overeenkomst, aan te gaan met den kring Midwoud. Naar. aanleiding van deze begrooting merkt de hec-r Bossen op dat bij de Boerenleenbank is belegd f3000 aan reservekapitaal. Spr. vraagt of daaruit niet blijkt dat de keurloonen te hoog zijn. De Voorzitter zegt, dat dit niet het geval is en het de bedoeling is dit geld voor eventueelen aankoop van een nieuwe auto te gebruiken. Verlaging van de keurloonen achtte de commissie ook niet zoo noodig en wellicht zal het aantal slachtingen, in verband met den economischen toestand minder zijn dan begroot is. Van de heeren P. en A. Langendijk is het verzoek ingekomen om vergoeding van reiskosten voor het vervoer hunner kinderen naar de bijzondere school aan de Weere. Tot 1 November bedragen de kosten f 15.65 per kind en na 1 Nov. f 10 per kind. Op het verzoek wordt gunstig beschikt. De federatie Noordholands Noorden van de Ned. Vereeniging tot afschaffing van alcoholhoudende dranken zond een verzoek om subsidie. Op de be grooting was reeds f 10 uitgetrokken. Van den kring „Westfriesland" van het Witte Kruis was bericht ingekomen dat een patiëntje in een sanatorium wordt verpleegd, dat de kosten f540 bedragen-en de gemeente daarvan de helft van f270 zou betalen, terwijl de gemeente dan weer f 135 van de Provincie terugontvangst. Ged. Staten hebben goedgekeurd het besluit van het Burgerlijk Armbestuur tot uitgifte in erfpacht van een perceel aan Schekkerman. De trambaan Schagen-Wognum. In behandeling komt het bekende voorstel van de Nederl. Spoorwegen tot aanvaarding van de 45 itkeering der rentelooze voorschotten voor de voor malige trambaan Schagen—Wognum. FEUILLETON Uit het Engelsch van L. G. MOBERLY. HOOFDSTUK XVII. De Toetssteen. Systematisch werkte Olive zich heen door den sta pel correspondentie, die meneer Drake dien dag ont vangen had. Nauwkeurig beantwoordde zy lederen brief en dacht nu en dan aan haar sympathieken pa troon en het nichtje, die hy den vorigen dag was gaan opzoeken. Hy was dien morgen nog niet ln de zitkamer verschenen en Olive verlangde er naar om iets te hooren van het resultaat van zyn tocht Plotseling viel haar oog op een brief die zy werk- tulgeiyk had opengemaakt. Het was alsof de letters haar oogen met een mysterieuze kracht tot zich trok ken. „Tcby," zei zy hardop, „Toby. Er kunnen toch geen twee Denis Hardcastle zyn. Maar Toby Ze duwde haar stoei achteruit, ze stond langzaam op en met angstige oogen staarde zy naar het stuk Papier dat ze in de hand hield. „Het kan onmogelyk Toby zyn," zei ze halfluid. En nauwaiyks had ze deze woorden geuit of Meneer Drake atond naast haar. „Goeden morgen, juffrouw Davidson," begroette hy haar joviaal. En plotseling bemerkend hoe verschrikt zy «r uit zag, vroeg hy op zijn vriendeiyken toon: „Is er iets?" „Ik begrijp er niets van," antwoordde zy. terwijl zy hem den brief liet zien. „Kent u Toby, ik bedoel eh De als Hardcastle? En is het waar, wat er in dezen brief staat?" Drake nam den brief van haar aan en keek hem vluchtig door. „Dat spyt my!" riep hy uit „Of ik Denis Hardcastle ken? Het zou onjuist zyn om te zeggen dat ik hem ken. Gelezen wordt een verslag van de vergadering die op 17 November te Spanbroek van belanghebbenden heeft plaats gehad en in welke vergadering alleen de hannes Winkel en Nieuwe Niedorp afwezig wa ren. Door de Commissie tot behoud der exploitatie was geadviseerd het aanbod te aanvaarden en blij kens het verslag was het resultaat der besprekingen dat besloten werd het aanbod van de Ned. Spoorwe gen te aanvaarden en dat getracht zal worden van de belanghebbenden gedaan te krygen dat een gedeelte van de te ontvangen uitkeering van derden te be stemmen voor een tegemoetkoming aan de gemeente Spanbroek, omdat deze gemeente gedupeerd zal wor den als er geen primairen weg komt Ook B. en W. stellen voor, hoewel noodgedwongen, om het aanbod van de Ned. Spoorwegen te accep teeren, maar de Voorzitter zegt, er niet voor te zijn dat aan Spanbroek eenige tegemoetkoming wordt toegezegd. In strijd met alle eerlijkheid. De heer Glas wijst erop, dat zoo gesproken wordt over de crisis in den land- en tuinbouw en nu begint de Ned. Spoorwegen, die over millinoenen beschikt en die de Staat achter zich heeft, aan de gemeen ten en waterschappen 45 uit te keeren. Spr. noemt het treurig, maar hetds het recht van den sterkste. Doch het is in strijd met alle eerlijkheid. De heer Schilder wijst er op, dat het rechtskundig advies van de Commissie luiüde, om het aanbod niet te aanvaardeu, doch daarna kwam het rechtskundig advies van de Ned. Spoorwegen en dat raadt aan geen proces te beginnen, een proces dat ook langen tijd zou duren, iin Ged. Staten zyn het eens met de Ned. Spoorwegen, zoodat we alle groote heeren te gen ons hebben. De heer De Wit zegt, dat het aanbod wijst op een soort bankroet. De heer Bossen merkt op, dat we evenwel het voor deel krygen dat er een verkeersweg komt. De Voorzitter zegt, dat ze dien primairen weg van spr. cadeau kunnen krijgen, ze rijden je van de sok ken. De heer Bossen wyst er op, dat de gemeente thans f300 subsidie aan de posterijen betaalt en als er nu een primairen weg komt, de post misschien over Schagen of lioorn een betere regeling krijgt. De heer Schilder denkt niet, dat de provincie er een primaire weg zal maken, alleen van Opmeer naai Wognum en verder de baan aan particulieren ver huren. De heer Groen zegt, dat de grond weinig waarde heeft, het is dood zand. De heer Bossen is voor het aanvaarden van het aanbod, doch alleen als de baan een verkeersweg wordt. De Voorzitter zegt, dat het al een verkeersweg is, want men kan er loopen. De heer Bossen bedoelt voor autoverkeer, maar de heer Klaver meent, dat de baan daar te smal voor is. De heer Bossen handhaaft toch zijn voorwaarde, doch de Voorzitter zegt, dat dit er niet bijgeschreven wordt en dan de heer Bossen maar moet tegenstem men. Ook B. en W. hebben 'hun wenschen, maar de commissie adviseerde een eensluidend besluit te ne men. Ook B. en W. doen het niet met blijdschap. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten tot aanvaarding van het aanbod der Ned. Spoorwegen. Vastgesteld wordt een verordening op de heifing van begrafenisrechten voor het nieuwe gedeelte van het kerkhof aan de Kerkelaan. Daarbij wordt het recht van een eigen graf, in verband met de groote- re afmetingen, inplaats van op f7, op f 10 bepaald. Het straotverllchtingsccntract. Van het P.E.N. is ingekomen een ontwerp-contract voor de straatverlichting, waarbij wordt emedege- deeld dat niet voldaan kan worden aan het verzoek het nieuwe contract te doen ingaan 1 November 1930, inplaats van 1 Mei 1930. Wel is geen stroom afgeno men, maar al dien tijd zijn de werken toch ter ge- schikking van de gemeente geweest. Algemeen verwacht de raad dat aan deze beslissing wel niets is te doen en opgemerkt wordt dat ook par ticulieren meterhuur of vastrecht in de zomermaan den moeten betalen. De heer -Glas kan er zich niet best mee vereenigen dat in dit ontwerp-contract de uitbreiding der straat verlichting niet wordt vermeld. De Voorzitter gevoelt niet veel voor het teekencn van 't contract, maar in 't donker loopen valt ook niet mee. Anders zou spr. zeggen loop met je verlichting jiaar de vacantie. Maar dan worden we ouderwetsch. De heer Schilder wil een afwachtende houding aannemen en dat B. en W. aan het P.E.N. schrijven over de uitbreiding. Door het P.E.N was.geschreven dat het t.a.v. de uitbreiding vrijblijvend was. De heer Klaver oordeelt, dat dit vrij blijvend sloeg op de kosten van aanleg, maar het P.E.N. zal voor de uitbreiding dezelfde voorwaarden voor de verlich- tingskosten stellen, als voor de tegenwoordige straat verlichting. Met algemeene stemmen wordt besloten het con tract te aanvaarden, 3 dagen na volle maan met de verlichting te beginnen en aan het P.E.N. te schryven over de uitbreiding. Uit 'n 2-tal sollicitanten wordt met algemeene stem want ik heb hem maar één keer ontmoet. Ik zoek Iemand een jongeman, om als ik terug ga, mee te nemen naar Australië en een of andere kennis had hem my aanbe volen. Hy voelde er veel voor om mee te gaan en Ik heb byzonder goede referenties over hem gekregen. Hy ls zeker een vriend van je, niet?" Olive kleurde hevig. „Ja," antwoordde zij met onzekere stem, „ik zou het heel naar vinden als hy ziek was." „Ik kan my levendig voorstellen dat u het niet prettig vindt dat een vriend van u ziek ls," gaf meneer Drake toe, „en naar den Inhoud van den brief te oordeelen. vrees ik inderdaad dat uw vriend ernstig ziek ls." „Ja", dat biykt duideiyk genoeg, het moet wel heel erg met hem zijn," snikte zy plotseling, terwyl zy weer voor haar bureau ging zitten en haar gezicht een oogen- blik in de handen verborg. „Kom, kom," troostte Meneer Drake, „Je moet niet zoo gauw den moed opgeven. Hy is jong en maakt een sterken indruk. Kom, juffrouw David9on, ik zou het maar niet zoo zwaar opnemen." „Niet zwaar opnemen," herhaalde Olive bitter, terwijl zy haar betraande oogen naar hem opsloeg. Ik heb hem leeiyk behandeld, heel leeiyk. En nu is hy mis schien stervende en ik „Kom, kom, daar is Immers geen sprake van, „en weer keek hy den brief in. „De schryver schynt een vriend van Hardcastle te zyn. Ik had hem gevraagd my een dezer dagen nog eens te komen opzoeken, maar naar zyn vriend schrijft is hy te ziek om te komen. Waarschynlijk is hy plotseling ongesteld gewor den, hy is in een ziekenhuis opgenomen..." „Meneer Drake," Olive sprong op, „Ik weet dat ik een groote gunst vraag en misschien vindt U het wel erg brutaal van me. Maar zou lk vandaag wat vroe ger mogen ophouden? Mag ik zoo vroeg mogeiyk weg? Ik moet naar het ziekenhuis om hem op te zoeken." Drake klopte haar harteiyk op den schouder. „Juffrouw Davidson, u behoeft niet tegen my te spreken alsof ik uw cipier was. Gaat u maar direct, hoor, als U zoo ongerust bent Als u lust heeft komt U vanmiddag maar weer. Ik snak er gewoon naar om U van myn nichtje te vertellen." „En ik verlang ernaar om alles van haar te hooren." Ze deed haa- uiterste bes^ om belangstelling en sym pathie in haar toon te leggen." Ik had half-en-half ge dacht. dat U haar mee zou brengen." „Dat was ik ook van plan. Maar eigenlijk verwon dert het mij niet, dat zy niet byzonder grif op mijn Invitatie inging. Alles is eigenlijk anders utgevallen dan ik gedacht had, want Prudence is van plan haar heele leven in dat aardige derpje te blyven. Ze gaat men tot schoolschoonmaakster te Aartswoud be noemd mej. T. V.erhoef-Mienes. De pensioengrond slag wordt vastgesteld op f208. Bij de rondvraag wijst de heer Schilder er op, dat een zijstraatje bij Joh. de Boer opgehaald dient te worden. Woorden van waardeering. En voorts gevoelt spr. zich in aansluiting van de woorden door den Voorzitter by de opening geuit, gedrongen een enkel woord van waardcering te wij den aan de nagedachtenis van Burgemeester Bree baart. Ruim 25 jaren heeft de overledene aan het hoofd dezer gemeente gestaan en ruim 20 jaren heeft spr. de eer gehad met hem in 't belang der gemeente werkzaam te zijn geweest. Zeer werkzaam zijnde had de overledene steeds het belang van de gemeente op 't oog. Twee voorname werken wil spr. noemen, nl. de totstandkoming van het electriciteitsbedrijf en de aansluiting aan het waterleidingbedrijf, die we mede aan zijn initiatief te danken hebben. Spr. is over tuigd dat de overledene bij de gemeentenaren nog langen tijd in dankbare herinnering zal voortleven. Hij ruste in vrede! De heer Bossen wyst er op, dat bij de begrafenis van burgemeester Breebaart opnieuw bleek de nauwe passage ongeveer tegenover het raadhuis en hij her innert aan het besluit om een 4-tal boomen te rooien. De Voorzitter erkent dat het besluit genomen is, maar hij vreest dat het gevaar voor de schoolkinde ren er door zal vermeerderen. De heer Glas adviseert ora in de plaats van de te rooien boomen, jonge boompjes te doen planten, doch dan op een meter afstand van het schoolhek. Hiertoe wordt besloten. De heer Bossen bepleit aanschaffing van een kap voor de baar te Aartswoud. Poesjes in gevaar. En dan bespreekt de heer Bossen klachten van in gezetenen van Aartswoud, omdat katten met hoeken gevangen visch biyken te verorberen en een kat on der behandeling van een dierenarts geraakte. De Voorzitter vindt het niet goed dat de vischboe- ren die sraeerlappery maar op de straat werpen en verzoekt den heer Bood hierop te willen toezien. De heep De Wit vraagt, of het derde schoollokaal te Aartswoud reeds in orde is gemaakt. De Voorzitter zegt, dat opdracht is gegeven, maar herhaling zal plaats hebben. Hierna sluiting. Donderdag 4 December. Hilversum (298 M.) A.V.R.O. 8.00 Tydsein; 8.019.45 Gramofoonmuziek; 10.00 Tyd- sein; 10.0110.15 Morgengewüding; 10.3012.00 Ochtend concert door AVRO-Kwintet; 12.00 Tydsein; 12.01—2.00 Concert door het Orkest van Cinema Royal te Am sterdam; 2.002.30 Halfuurtje voor de Vrouw; 2.30 3.00 Rustpoos voor het verzorgen van den zender; 3.00 4.00 Naaicursus; 4.004.30 Gramofoonmuziek; 4.30 5.30 Ziekenuurtje door Mevr. Ant. van Dyk; 5.307.00 Concert door het Orkest van het Rembrandt Theater te Amsterdam. In de rustpoos: Sportpraatje door H. Hollander; 7.308.00 Spreker: Prof. Dr. J. R. Slote- maker de Bruine. Onderwerp: De weerstand van ,den mensch in den malaise-tijd; 8 00 Tydsein; 8.019.25 Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep, met medewerking van Hélène Cals (sopraan); 9.259.40 Praatje over de Kerstultdeeling van het Leger des Hells; 9.4010.20 Aansluiting van het Concertgebouw te Amsterdam. Concert door het Concertgebouw-Orkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg, mot medewerking van Maria von Basilides (zang) en de Kon. Mannenzang- Vereen. „Apollo", dir.: Fred. J. Roeske; 10.20 Persbe richten van Vaz Dias; 10.3011.00 Populair Concert door het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep; 11.0011.30 Aansluiting van het Carlton Hotel te Amsterdam. Dans muziek door het Orkest Pege; 11.30—12.00 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Gramofoontriuziek. N.C.RV. 30.0010.30 Zang door het N.C.R.V.-Dameskoor; 10.30 11.00 Korte Ziekendienst. KRO 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tydsein; 12.01 12.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuzlek door het KR.O.-trio; 1.45—2.00 Gramofoonplaten. N.C.RV. 2.002.45 Gramofoonmuziek; 2.45—3.45 Cursus Fraaie Handwerken; 3.454.00 Gramofoonmuziek; 4.005.00 Ziekenuurtje; 5.00—8.30 Concert; 6.30—6.45 Cursus Knip pen en Stofversieren; 6.45—7.15 Gramofoonplaten; 7.15 —7.45 Cursus Maleisch; 7.45—8.00 Politieberichten; 8.00 10.45 Spreker. S. Stemerdlng. Onderwerp: „De evo lutie van het onderwyzerschap". Concert door het N.C.R.V.-Dameskoor en het Chr. Radio-Orkest; pl.m. 10.00 Persberichten Vaz Dias; 10.4511.30 Gramofoon muziek. namelyk binnenkort trouwen. Maar daar sta lk me te praten over mijn eigen zaken, terwyi u popelt om weg te komen. U gaat onmiddellyk naar het zieken huis en vraagt hoe het met dien Jongen man is, begre pen?" In een oogwenk, was zy het hotel uit en een half uur later stond ze voor de groote poort van het St. Hufcertus ziekenhuis. „Meneer Denis Hardcastle?" vroeg de portier die haar opendeed. „Juist, u kunt doorloopen, ofschoon het geen bezoekuur ls." „Geen bezoekuur? En kan ik toch doorloopen?" vroeg Olive verwonderd. „De toestand van den patiënt ls heel ernstig," legde de portier haar uit. ,.zyn familieleden en vrienden hebben voortdurend toegang." Werktuigelyk volgde zij den weg, die de portier haar had uitgelegd, en voortdurend klonken zyn woorden haar in de ooren: „heel ernstig." Toby was ernstig -ziek en zij had er niets van geweten! Toen zy de zaal bereikte, die de portier haar had aangeduid, kwam een verpleegster op haar toe om het doel van haar bezoek te vragen, en toen Olive Toby's naam noemde, viel er een schaduw over haar gezicht. „U weet toch, dat meneer Hardcastle heel ernstig ls, nietwaar?" vroeg de zuster zacht Ze ging Olive voor door de lange zaal. „Is hy al lang ziek? Ik hoorde vanmorgen eerst, dat hy aiek was," vroeg Olive onder het vorlopen. „Hy is hier gebraent voor een operatie. Het was eeen spoedgeval. Eerst ging hy goed vooruit maar de laatste dagen ls er een inzinking gekomen en van daag even aarzelde zy U moet er op voorbereid zyn. dat de toestand hoogst ernstig is en" weer aarzelde zy en dat de patiënt niet de minste op winding of emotie mag hebben." „Ik zal eraan denken," zei Olive dof. In een heek van de zaal was een scherm geplaatst waarachter een verpleegster naast het bed van den pa tiënt gezeten was. Hij lag zoo doodstil, dat Olive een oogenblik dacht of hy of bewusteloos was of sliep en zij voelde een brok in haar keel komen toen zy naar zyn doodsbleek gezicht keek. Was dit Toby? Toby, die toen zy hem voor het laatst gezien had, zoo vol levenskracht was, die altyd zoo sterk, zoo energiek was geweest Toby's handen waren altyd bruin en gespierd geweest Nu lag er een matbleeke. slappe, doorschynende hand op het witte laken. „Deze dame komt meneer Hardcastle bezooken." zei Olive's geleidster tot de verpleegster naast het bed. „U kunt wel even gaan", vervolgde zij en zich tot Olive wendend: „Als u hulp noodig hebt belt u dan even." Zondagavond gaf de Gymnastiek vereeniging „Spar- ta" een uitvoering in de zaal van den heer D. A. Ie Bruin, onder leiding van haar Diricteur, den heer S. Keesman. De zaal was vol en met belangstelling wer den de uitgevoerde oefeningen gevolgd. Een 9-tal oefeningen staan op het programma en vlot en cor rect worden ze afgewerkt. De oefeningen voor heeren zoowel als die voor dames, getuigen van een ernstig willen en een krachtige ontwikkeling. De oefeningen der heeren veteranen mogen niet zoo lenig en vlug meer zijn uitgevoerd, we zagen in hen toch gymnas ten, die geen vreemdelingen aan de toestellen waren en nog over een goede dosis vlugheid beschikten. De oefeningen van de 1ste afdeeling jongens, doen ons zien de komende gymnasten, die straks er op uit zul len trekken om Sparta s naam hoog te houden. Na de pauze werd een tooneelstukje opgevoerd, ge naamd „Dolle Dries Ook dit had de belangstelling en wekte de lachlust op. Bal na afloop. Zaterdagavond trad voor het departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen op een to:i- neelgezelschap onder leiding van den heer Frita Bouwmeester, in de zaal van den heer R. Laan. De zaal was helaas maar matig bezet, helaas, waar moeite noch kosten zUn gespaard, om iets goeds te brengen voor dezen Nutsavond. Het gezelschap, dat zou butaan uit Frita Bouw meester, Jan van Dommelen. Sophie Stein, Adolf Rykens, Dolly Bouwmeester en Willy Gerstel. had inmiddels een verandering ondergaan en werden de rollen van Sophie Stein, die plotseling ongesteld was geworden, vervuld door Corrie Roozendaal. Allereerst werd opgevoerd „De ernst des Levens" door Felic Salten, naar de vertaling van J. K. Schalkwyk en daarna „Belinda", een April-grap in drie bedrijven door A. A. Milne, vertaling en bewer king van Charivarius. Met zeer veel aandacht is het spel gevolgd en het publiek moge niet groot zijn geweest, het was er niet minder dankbaar om en met spanning heeft het medegeleefd in de ernst des levens, en hartelijk heeft het gelachen om dé geestige verwikkelingen in de Aprilgrap van „BelindaEr werd mooi spel gegeven, en naar het ons voorkomt is de verwisseling van ar- tistcn toch wel zoo gelukkig geweest, dat het spel er niet onder geleden heeft en Corrie Roozendaal zich evenals de andere artisten, goed spel gaf. Met instemming der aanwezigen werd den heer Frits Bouwmeester en zyn mede-artisten een woord van hartelijken dank gebracht. Burgeriyke Stand over de maand November 1930. Geboren: Jeanne Eva Johanna, dochter van Jan Brands en van Jantje van Weperen. Simon, zoon van Albert Jan Bergman en van Tryntje de Wit Susanna, doch ter van Jaaper Jacobus Werner en van Louise Hendri- ka de Graaf. Willem, zoon van Pieter Dirk Jan Warde naar en van Aagje Moeliker. Ondertrouwd: Jan Samplonius, oud 33 jaren, rijks veldwachter, wonende te Heemskerk en Sybreg Hen- drlna Wardenaar, oud 32 jaren, zonder beroep, wonen de te Barsingerhorn, binnen de laatste 6 maanden te Castrlcum. Getrouwd: Jan Samplonius en sybreg Herdrina War denaar. Overleden: Marretje Klazina Broersen, oud 10 jaren, dochter van Jacob Broersen en van Cornella Slikker. Arie Klare, oud 66 jaren, echtgenoot van Elisabeth Ellen. Antje Broersma, oud 84 jaren, weduwe van Arie do Waard. Loop der bevolking over de maand November 1930. Ingekomen: J. H. Goossen en gezin van Velsen, G. Heres van Appingodam, G. Bouwkamp van Eenrum, J. Borgman van Ten Boer, J. M. Blokvoort en A. Zwiep van Ambt Hardenberg, J. Uneken van Emmen, J. Tj. Heres van Applngedam, A. Slegt van Venhuizen, K. Arents en J. Bos van Beerta, H. Jager van Slochteren, A. van Laar en gezin van Assen, J. Kies, J. Luchies, H. van Tellingen, H. Mink en H. Snippe van Emmen, L. van Overloop uit België, G, J. Brugman uit Zufr- phen, H. van Dyken en W. Baas uit Odoorn, G. de Jong van Roden, J. van Domburg en gezin van Barra- deel, P. van der Weide van Dalen, L. J. Koopman uit België, J. D. den Otter van Wageningen, L. Rengers, K. Rengers, B. Barenkamp, G. de Vries, B. de Vries, J. H. de Vries, S. Stoffers, H. Goeree en T. Goeree van Emmen, F. Roos van Zuidbroek, A. Pypstra en TJ. Blauw van Vlagtwedde, J. H. Berken van Emmen, D. Schouten en gezin van 'a<Jravenhage, H. Nijboer van Odoorn, G. Blom van Wieringen, K. Heerschap en echtgenoote van Anna Paulowna, J. Klljnstra van Smallingerland. Joh. Meyer van Loppersum, W. H. Klos en gezin van Anna Paulowna, R. van Vondel en gezin van Emmen, C. D. Krans van Andyk, H. Meulenkamp en J. Kuiper van Finsterwolde, H. Th. Peters van De beide verpleegsters gingen heen en het ruischen van hun kleeren deed den patiënt ontwaken. Langzaam opende hy de oogen en staarde Olive met onuitspreke lijke verbazing aan. „Olive", fluisterde hy eindeiyk zwak. „Olive ben iy het Zoo ^ikwyls heb ik van je gedroomd." „Maar nu droom je niet", antwoordde zij rustig en haar ontroering verbergend: „Ik heb gehoord, dat je ziek was en nu kom ik je eens opzoeken." „Ze komt my opzoeken?" Er kwam een gelukkige glim lach op zijn vermagerd, bleek gezicht „Dat vind ik aardig van Je Olive." „Je moet gauw weer beter worden, Toby. Ik vind het zoo akelig dat je ziek bent" Weer glimlachte hy. „Jou te zien doet my meer goed dan flesschen vol me- dicynen," zei hy met een poging tot scherts. En toen: „hoe wist je dat ik ziek was?" „Ik hoorde het heel toevallig cn ik ben dadelyk hier heen gegaan." „Dadelyk hierheen gekomen? Wat schattig van je! Je bent een onbetaalbaar, kind", ging hy voort, met een vleug van zijn oude opgewektheid, die Olive bijna pyn deed. „Hoor eens, ik ben niet hier gekomen, om jouw compli mentjes aan te hooren", zei ze, op zyn scherts ingaand. Hot doel van myn komst is om je aan het verstand te brengen dat het myn liefste wensch ia, dat Je zoo gauw mogciyk weer beter wordt" „Ik weet niet of dat ooit weer het geval zal zijn", fluisterde hy bedrukt „Ik geloof niet dat daar veel kans op Is. Het is zoo deksels moeiiyk om gauw beter te wor den, OHve." „Kom. kom, Toby, wat is dat voor malligheid! Wat n pessimisme!" Even zweeg ze, toen liet ze haar tuchtigen toon varen en zei ernstig: „Toby, ik zou zoo dolgraag willen, dat je gauw weer beter werd." Zwijgend staarde hy haar een oogenblik aan. Toen vroeg hy langzaam. „Olive, zeg Je dat nu maar om mij wat op te beuren of..." „Absoluut niet! Ik meen het uit den grond van myn hart. O, Toby, Toby..." even aarzelde ze. „Heb je nu nóg niet begrepen, dat ik je ben komen opzoeken om je ver giffenis te vragen?" „Vergiffenis vragen?" „Ja." zy stond op, knielde naast het bed en greep zijn doorschynende hand. „Ik heb nu ingezien, dat het meer dan dom van my was om mezelf wijs te maken, dat mijn carière alles voor my beteekende. Dat was een ver gissing, Toby!" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7