Alitatti Nieiis- Bijgeloovigheid en huisnummers. Uit de Bulgaarsche bergen. Radioprogramma Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN Co., Schagen. Eerste Blad. Het gevreesde No. 13. Donderdag 4 December 1930. C HAGE Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot s morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nng zooveel mogelijk in het eerst uitkomend nummer geplaatst 73ste Jaargang No. 8777 POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden f 1.80. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TliiN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT DREE BLADEN. (Van onzen Engelschen Brief-schryver) 29 November 1930. IS U bijgeloovig? Natuurlijk niet. Wij zijn niet meer bijgeloovig, tegenwoordig. Het zou me niets ver wonderen, indien U me vertelde, dat het nummer van Uw huis dertien was. Dat zou me zeker niet verwonderen, omdat U In Hol land woont. Tienduizenden, honderdduizenden menschen wonen in ons onbijgeloovig land op nummer dertien. Ik bladerde zooeven in het adresboek van een flinke stad In Noordholland, en, zooals ik verwacht had, bezat elke straat, die ik opsloeg; een dertiende huis, of, beter ge zegd, een huis, dat openlijk er voor uitkwam het der tiende te zijn. Toch, als ik het mag zeggen, betwijfel Ik het wel eenigszins, of iedereen, ook in ons land, er op gesteld is op nummer dertien te wonen. Ik heb niet het genoe gen al die menschen te kennen, wier namen mij zooeven als bewoners van huizen nummer dertien, onder de oogen kwamen. Shaltespeare heeft ons drie eeuwen geleden al gevraagd, wat er in een naam ligt Hij bedoelde, dat er niets in ligt Immers, hij vertelt ons, dat een roos even lekker zou ruiken, al had ze, ik weet niet welken naam. Maar Shakespaere was ook niet alwetend. Ik heb een jongen als leerling gehad, die De Schaap heette d e waarschijnlijk, omdat schapen immers vrouwelijke die ren zijn), en de jongen was wonderlijk zachtmoedig. Een ander heette De Wilde, en hoe minder ik van hem zeg (voor mijn gemoedsrust) hoe beter. En wat zegt u van den naam Naaktgeboren? Spreekt die niet voor zich zelf? Hoewel ik moet bekennen, dat de namen Achtste- ribbe en Ac.httienribbe (ook allebei leerlingen van me) mij altijd eenigszins aan het twijfelen brengen. Hoe het zij. ik geloof, dat er toch wel wat in een naam ligt Zie ik hier niet in mijn adresboek, als bewoners van huizen dertien, mannen met namen waarvoor Je onwille keurig de pet afneemt? Driest, heet er een, Koeneman. een ander. Braveboer een derde. Maar wat Is dat? Is dit een Hollandsch adresboek? Ja, het is een feit. Voor me ligt een straat, en het nummer dertien ont breekt er in. Ik blader daar, en daar is er weer een. En nu zie ik een, twee, drie straten, die wel een dertien hebben, maar achter het nummer staat geen naam: de huizen zijn leeg. Weg met het adresboek. Hebben Burgemeester en Wethouders van deze Noord- hollandsche stad goedgevonden, dat er straten waren, waarin doodeenvoudig op elf 't nummer vijftien volgde? Zijn wij dan toch bijgeloovig? Kom, ik wil aannemen, dat het een vergissing is. Tot voor vijf minuten ben ik in de meening geweest (en mijn hart zwol van vaderlandschen trots, als ik er aan dacht) dat wij dergelijke dingen overlieten aan de Engelschen. Want in Londen, waarde lezers, zult u heel vaak tever- geefsch naar nummer dertien zoeken, Er is geen dertien in de Strand, noch in Bakerstreet, of in Park Lane, Gloucester Road, Ashley Gardens, Cockspur Street, enz., >nz., enz. Er is ook nooit een dertien geweest in Berkely Square Dat wil zeggen, nooit tot voor enkele weken geleden. Berkeley Square is een heel bekende, een heel deftige straat, of liever een heel deftig plein.in Londen. Het had een nummer twaalf, en een nummer veertien. En tusschen die beide nummers stond nog wei een ander huls, maar dat noemde zich 12a. Het was zelfs een heel beroemd huis, dat 12a. Hier vormde in de vorige eeuw de vierde Markies van Hertford de kern van wat op het oogenblik de Wallace Collection is, dat prachtige schilderijen museum. Van 1900 tot 1910 woonde hier de vijfde graaf van Carnarvon. Het puikje van den Engel schen adel heeft jaren lang een huls 12a bewoond, en geen mensch, die er wat van zei. Maar nu staat 12a te koop, en plotseling zijn de oogen van den Londenschen Graafschapsraad open gegaan. Wat ls dat, hebben de vroede vaderen vol verbazing ge zegd. Heeft Berkely Square geen nummer dertien? Toch zeker geen bijgeloof, mijne heeren? Want dat zullen wij niet dulden. Weg met een nummer, dat geen eerlijk nummer ls. Dertien ben je, en dertien zul Je heeten. En dertien is het nu! Toch zal de Graafschapsraad nog heel wat te doen krijgen, voor hij met zijn hervorming klaar is. Ik zou het aantal straten van Londen niet graag tot op dui zend nauwkeurig willen schatten. Minstens vijftien kan ik er noemen, die het nummer dertien niet kennen. Het zou mij in het minst niet verwonderen, als er meer dan vijftien honderd waren, die in denzelfden toe stand verkeeren. En als de Graafschapsraad in groote goedertierenheid wil afwachten, tot toevalligerwijze de 12 of lla's te koop komen staan, onf dan te zeggen „Zie zoo, nu vernummeren," dan kunnen er wel eens vijftien honderd jaar vqoröygaan, voor Londen zich op een volledig aantal dertienen kan beroemen. Er zijn natuurlijk ook een massa huizen, die wel het nummer dertien dragen. Maar de eigenaars schijnen er volstrekt niet prat op te gaan, dat zij op deze wijze onderscheiden zijn. Tenminste, bij den Graafschapsraad komen herhaaldelijk aanvragen binnen, waarbij verlof wordt aangevraagd, om deze huizen te vernummeren. Onnoodig te zeggen, dat daaraan geen gevolg wordt gegeven. Eigenaardig is, dat bij heel bijgeloovige menschen de afkeer zich. niet alleen uitstrekt tor het nummer der tien, maar tot zekere combinaties, waar dertien inzit. Wie heeft nu ooit gehoord, dat 39 een ongelukkig nummer zou zijn? Maar drie keer dertien, niet waar? Je kunt nooit weten, 't Is toch maar beter, om geheel veilig te zijn. Aanvragen zijn binnen gekomen, om 39 te verdoopen in 38a. En zelfs honderd dertien gaat niet vrij uit Nu ik zoo bezig ben de bijgeloovigheid van de En gelschen aan het licht te brengen, moet ik eerlijkheids halve ook vertellen, dat er straten bestaan, die in bij geloovigheid uitmunten. Earl's Court Square en Hanover Square hebben niet één nummer 13, ze hebben er zelfs twee, een dertien a en dertien b. Een makelaar van naam in het West Eind van Londer. verklaart dat hij in heel zijn lange praktijk nooit of te nimmer een huis heeft verkocht met het nummer dertien. Ja, hij gaat nog een stap verder, en verzekert, dat hij er zelf niet aan zou denken een huis te koopen, dat dat nummer had. Als de Graaf schapsraad er bij hem op aan zou dringen, een van zijn huizen 12a te vernummeren, zou hij doodeenvoudig heelemaal geen nummer op het huis zetter maar er een naam aan geven. De hotelhouders in Londen hebben al ongeveer de zelfde ervaringen als de makelaars in huizen. Gasten zijn er maar zeer zelden op gesteld in kamer nummer dertien gestopt te worden. De heel groote hotels, zoo als de Savoy, ondervinden daar wein'g last van, door dat zij gewoonlijk niet beginnen te nummeren onder de honderd of honderd vijftig. Als een bijzonderheid kun nen we daarbij opmerken, dat toen een paar weken geleden de Eerste Ministers van de Dominions in Londen vertoefden, en hun int'ek in datzelfde Savoy Hotel genomen hadden, drie van hen de kamers 213, 413 en 613 hadden gekregen En, gelukkig, zonder protesteeren hadden aangeno nen. De ziekenhuizen trekken zich van het bijgeloof niets aan. Wie aan de beurt is. krijgt bed dertien. Klachten daarover komen nooit in, hcewel het te betwijfelen is, of alle patiënten wel ingir.omen zijn met hun dertiende bed. Als ik directsurs-f.enecsheer was van een groot ziekenhuis, zou ik er yens een statis-tiek van opmaken, hoeveel patiënten in kamer of bed 13 genazen, en hoe veel er stierven. Een beetje handige directeur zou, zon der vervalsching van de statistiek, het bijgeloof een heel aardigen duw kunnen geven, door, toevallig na tuurlijk, alleen zulke patiënten met een dertien te be- deelen, die minstens 9914 kans hadden op te knap pen. Maar voorloopig staat dertien nog in een heel slecht blaadje, en niets wijst er op. dat het daar binnen af- zienbaren tijd afgenomen zal worden. DE VLUCHT. EEN COMED IE VERTOONING VOOR JOURNALISTEN, -r EEN INGEWIKKELD VRAAGSTUK. EEN MISDADIGERS- BENDE, DIE EEN LAND REGEERT. (Van onzen reizenden correspondent). SOFIA, November 1930. DE twee ruiters hielden voor de herberg stil, spron gen van hun paarden, die ze vastbonden en traden binnen. Toen ze ons zagen, wisselden ze snel een blik. Norsch bromden ze een groet en zetten zich bij een der vensters neder. Ze bestelden wijn en eten. Nauwelijks waren ze bediend of mijn metgezel zond onder een of ander voorwendsel den gids naar buiten. Even later stonden mijn metgezel en ik op, gingen langzaam de deur uit en drentelden het huis om, als wilden we alleen den wijngaard In oogenschouw nemen. Aan de echterdeur van het huis betaalde de oude onze vertering aan de waardin. De gids had in- tusschen de paarden los gemaakt en even later draaf den we weg. Ik zag nog hoe de twee mannen in de herberg ons door het venster nakeken. De weg ging eerst stijgend en toen we de herberg uit het oog had den verloren, betaalde ik mijn gids, die daarna afscheid var. ons nam, daar wij een anderen weg wilden volgen. Met ons tweeën draafden we achter elkander lang3 een smal pad, tot we kwamen aan een breeden weg, waar we naast elkander konden rijden. De twee ke rels, die me dien dag zoo hardnekkig hadden gevolgd, waren in geen velden of wegen te bekennen. Toen we naast elkander in stap in de richting van Kustendil reden, ondervroeg ilj mijn bejaarden met gezel: „Maar waarom was u zoo zeker, dat ik de „komitadsji's" in de bergen niet zou vinden? Een Ame- rikaansche journalist heeft hen toch bezocht en er een romantisch verhaal over geschreven." De oude glimlachte: „Ja, die Amerikaansche journa list werd rondgeleid door mannen van het Macedoon sche comité en dezen hadden voor hem een heele co medie-vertooning in elkaar gezet. De zwaar bewapende, fantastisch gekleede „komitadsji's" waren speciaal uit Sofia en Kustendil gekomen om bij den Amerikaan den indruk te wekken, dat zij als zwaar beproefde, ver metele vrijheidshelden een leven van ontbering lelden, steeds vervolgd door de Bulgaarsche troepen en gen darmen. In werkelijkheid wonen die menschen in de stad, gewoonlijk in comfortabele appartementen, want het geheime Macedoonsche comité beschikt over rijke fondsen: ten eerste wordt van de boeren maar ook wel van stadsbewoners, veel geld afgeperst en dan krijgt het comité nog een flinke subsidie, millloenen, van Italië, dat tegen Zuid-Slavie ageert. Al pratend kwamen we te Kustendil aan, waar we nog het monument bezichtigden, dat er is opgericht voor den vroegeren chef van het geheime comtlé, Todoro Alexandrof, die enkele jaren geleden door een anderen Macedoniër werd dood geschoten! Te vijf uur 's middags vertrok een trein naar Sofia en dien namen we. Aan het station zag ik nog eenmaal den man met het spitsbaardje, die mij dien dag in het gebergte had gevolgd. Blijkbaar had hij ons spoor gevonden en «wam hij controleeren of we weg reisden. De geheime organisatie, waarvan thans een zekere Iwan Michailof de chef is, streeft naar een onafhan kelijk Macedoniër. Iemand, die Macedonië kent, kan zich hoogstens verbazen over zulk een Ideaal. Mace donië is een tamelijk vaag geografisch begrip. De be volking is er zeer gemengd. Tot de groote volksverhui zing na den wereldoorlog waren er de Slaven de sterk ste groep. Ze vormden ruim 40 percent der bevolking. Verder woonden en wonen er Grieksche Turken, Al- baneezen, Spaansche Joden, Walachen, Tsjerkessen. De Macedoonsche Slaven zijn volgens de Bulgaren echte Bulgaren, volgens de Serviërs zijn het echte Serviërs. De taal, die de Macedoonsche Slaven spreken, staat van het Servisch en het Bulgaarsch ongeveer even ver en is met belde verwant. Een Macedoonsche geschre ven taal bestaan er niet. In den tijd, dat de Turken nog over Macedonië heerschten, dus vóór 1912, waren de Macedoonsche Slaven er zeer slecht aan toe. De bodem was in handen van rijke Turken. Sociaal, poli tiek, cultureel werd de niet-Turksche bevolking van Macedonië onderdrukt. Herhaaldelijk kwam het tot op standen, waarbij zoowel door de opstandelingen als door de Turksche troepen de ontzettendste wreedheden werden begaan. Uit den tijd dateert het revolutionnaire Macedoonsche comité, waarvan de aanhangers „komi tadsji's" werden genoemd. Deze komitadsji's pleegden aanslagen, deden overvallen. Er vormden zich later drie soorten komitadsji's, Bulgaarsche, Grieksche en Servische. Te zamen streden ze tegen de Turken, doch' tegelijkertijd voerden ze ook onderling oorlog, waarbij ze volstrekt niet zachtmoediger waren dan bij hun strijd tegen de Turken. Na den tweeden Balkanoqrlog, toen Macedonië verdeeld was tusschen Griekenland, Bulgarijo en Servië, en na den wereldoorlog, maakten de regeeringen te Athene en te Belgrado een einde aan de actie de komitarsji's in hun landen, doch in Bulgarije bleef het Macedoonsche comité niet alleen bestaan, maar het veroverde er zelfs de macht De heeren, die het comité vormden, wilden geen afstand doen van hun invloed en ook In hun wreede. geweld dadige methoden brachten ze geen verandering. Men schen, die bun in den weg staan, worden eenvoudig neergeschoten of wel ontvoerd en gemarteld op middel- eeuw3che wijze, b.v. met gloeiende ijzers. De Bulgaar sche minister-president is Macedoniër en onderhoudt intieme relaties mot het geheime comité. De meeste Bulgaarsche gezanten behooren tot de geheime orga nisatie, evenals de meeste hoofdofficieren van het le ger en de meeste rechters. Ook op de ministeries en bij de politie zijn de hoogste posten in handen van Macedoniërs. Dc echte Bulgaren staan in overgroote meerderheid vijandig tegenover de Macedoniërs. die evenweP ook bijna de geheele pers in handen hebben. Het Bulgaarsche volk is volkomen machteloos. Wel iswaar bestaat er in Bulgarije algemeen, direct, geheim kiesrecht, doch in de practijk komt daarvan weinig terecht Op het platteland houdt men met gummi knuppels en revolvers de tegenstanders der regeering weg van de stembus. De persattaché bij de Hongaar- sche legatie te Sofia, een zekere heer Tachauer, die ook al met de geheime Macedoonsche organisatie op zeer goeden voet staat, heeft in een brochure verklaard, dat een Bulgaarsche regeering, die zou optreden tegen de Macedoniërs,, al zeer spoedig ten val zou worden ge bracht. Dit alles zou Europa koud kunnen laten, indien er in dit alles niet schuilde een ernstig gevaar voor den wereldvrede. Italië steunt bij zijn actie op den Balkan op het geheime comité, dat uit Rome subsidies ont vangt Bulgarije is een volkomen militairistisch land. Reeds op de scholen wordt de jeugd militair gedres seerd. Er bestaat (niettegenstaande alle voorschriften der vredesverdragen) algemeene dienstplicht. Er zijn meerdere scholen voor reserve-officieren. Het aantal nationale feestdagen is legio en op zulke dagen ziet men ook de schooljeugd, zelfs de meisjes, met muziek corpsen optrekken in strammen militairen pas. En vooral na het huwelijk van den Koning met een Itali- 8ansche prinses hoort men in Bulgarije overal spreken van een toekomstigen oorlog, waarbij Italië en Bulgarije, vereenigd met Hongarije, Turkije, Duitschland en Rus land zullen marcheeren tegen Zuid-Slavlë, Frankrijk, Tsjecho-Slowakije, Roemenië en Polen. En het is ze ker, dat het geheime comité, dus de Bulgaarsche re geering, daarop aanstuurt Weliswaar moet men den Bulgaarschen minister"van buitenlandsche zaken, Boerof als Fransch gezind en vredelievend beschouwen, doch deze minister heeft absoluut niets in te brengen en zijn vredelievende uitingen zijn dan ook zonder waarde. Hoe weinig invloed de man heeft, bleek nog bij het huwelijk van den koning, dat zonder zijn goedvinden of medeweten tot stand kwam. De Engelsche gezant te Sofia heeft reeds eenige ma len krachtig geprotesteerd tegen de misdadige actie van het geheime comité, doch deze protesten werken niets uit en kunnen niets uitwerken, daar dit geheime comité de feitelijke regeering van Bulgarije vormt. Dit alles zijn feiten, die een hoogst ernstig gevaar opleveren voor de rust in Europa. J. K. BP-EDERODE. SPORT. D.T.S. 1—Rivalen 1 0—1. Het gaat met D.T.S. den laatsten tijd niet best. No teerden wij de vorige keer een 81 nederlaag tegen Uit geest, thans ging Rivalen met de belde puntjes strijken. Hoewel de üitslag, 1—0 doet denken aan weinig krachts verschil, had met een weinig geluk en goeden wil D.T.S. wel een paar doelpunten kunnen maken. Veel aan kracht heeft de D. voorhoede ingeboet door het niet meespelen van Eecen. Naar onze bescheiden meening had de uit slag gewis anders geweest, daar Dekker, die thans op de mldvoorplaats een paar mooie kansen door talmen liet voorbijgaan. P. Schrleken. die rechtsbinnen speelde voor de plaats van Dekker, heeft geen slechten wedstrijd ge speeld. Hoewel nog niet „le elftal-fahlg", kan D.T.S. in de toekomst nog veel plezier van dezen speler hebben. Hij smaakte bet genoegen een doelpunt te maken, wat Vrijdag 5 December. Hilversum (298 M.) V.A.R.A* 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Voordracht door Cees Bakker; 10.30 Ziekenuurtje; 11.30 Gramofoonmuziek. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.01—2.C0 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. Zangvoordracht door Sophie HaasePleneman (sopraan); 2.003.00 Middagmuziek door het AVRO-Kwintot; 3.00—4.00 Bezoek van Sinter klaas aan de AVRO-Sludio (voor de kinderen). V.A.R.A* 4.00 Orgelspel door Johan Jong; 4.30 St. Nicolaas- vertellingen door A. C. C. de Vletter; 5.00 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 5.30 Sinterklaas bij de familie Muider op bezoek; 6.00 Concert door het VARA-Orkest; 6.30 Uitslag fotcgrafiewedstrijd; 6.45 Vervolg Concert; 7.15 Sinterklaas en „Teun de Klepper man" bij de Pomp in Nergenshuizen; 7.30 Sinterklaas avond-potpourri van Hugo de Groot, te spelen door het VARA-Orkest. A.V.R.O. 8.00—9.30 Sint-Nicolahs op bezoek bij de A.V.R.O., met medewerking van de AVRO-Staf en het Omroep-Orkest VARA 9.30 „Het Huishouden van Jan Steen", hoorspel, op te voeren door Het Groot Volkstooneel; 11.00 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) K.R.O. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek; 11.3012.00 Godsdienstig halfuurtje; 12.00 Tijdsein; 12.0112.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-Qulntet; 1.45 2.00 Gramofoonmuziek; 2.002.45 Kookcursus; 2.45— 3.45 Concert door het K.R.O.-Orkest; 3.454.15 Verzor ging van den zender; 4154.30 Gramofoonmuziek; 4.30 5.45 Concert door het K.R.O.-Orkest; 5.456.45 Gra- nvfoonmuziek; 6.457.15 Engelsche cursus; 7.157.45 Spreker: P. Heilker. Onderwerp: „De geschiedenis van het Esperanto"; 7.45—8.00 Politieberichten; 8.00—12.00 Cabaretavond ter gelegenheid van Sint Nicolaas. Mede werkenden: K.R.O.-Salon-Orkest. Frlts Bouwmeester, Stella Fontaine, Jeanne Baciick, Anton v. Duinkerken. Zaterdag 6 December. Hilversum (298 M.) VARA 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordracht door Huib Orizand; 10.30 Zieken uurtje; 11.30 Gramofoonmuziek; 12.00 Middagconcert door het VARA-Septet; 1.45 VARA-Iiedjes voor de kin deren; 2.15 „Populaire Kunstbeschouwingen" door Otto van Tussenbroek; 2.45 Paedagoglsoh Concert; 4.15 Radiocursus Dultsch; 4.45 Onderbreking voor verzor ging van den zender; 5.00 Ons Huis en Tehuis door T. Landré; 5.30 Accordeonmuziek door G. E. den Boer; 6.00 Kinderuurtje; 6.45 Literair halfuurtje door A. M. de Jong; 7.30 Concert door het VARA-Mandoline- ensemble; 8.00 Bestuursmededelingen door A. de Vries; 8.10 Concert door het VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 8.40 „Bij de Pomp", wekelijksch nieuws van Teun de Klepperman; 8.55 Optreden van Willy Derby (humorist); 9.15 Vervolg Concert; 9 45 VARA-Varia; 9.55 Optreden van Willy Derby; 10.15 Vervolg Concert; 10.45 Optreden van Willy Derby; 11.05 Persberichten Vaz Dias; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) K.R.O. 8.009.15 Morgenconcert; 11.3012.00 Godsdienstig half uurtje; 12.00 Tijdsein; 12.01—12.15 Politieberichten; 12.151.45 Lunchmuziek door het K.R.O.-Sextet; 1.45 2.30 Gramofoonplaten; 2.303.00 Vragenbalfuurtje voor jeugdige personen; 3.004.15 Kinderuurtje; 4.154.45 Verzorging van den zender; 4.456.00 Gramofoonmu ziek; 6.00 Tijdsein; 6.016.15 Nieuwsberichten in het Esperanto; 6.156.35 Journalistiek Weekoverzicht door Paul de Waart; 6.356.45 Gramofoonmuziek; 6.457.15 Cursus Esperanto; 7.15—7.45 Lezing over de Kerk vaders en de geschiedenis van hun tijd; 7.458.00 Poli tieberichten; 8.009.00 Concert door het K.R.O.-Orkest o.l.v. Johan Gerritsen; 9.00 Nieuwsberichten Vaz Dias; Daarna tot 10.00 uur Mandoline-muziek door de Mando line-club „Ardito"; 10.00—11.00 Concert K.R.O.-Orkest 11.0012.00 Vroolijke gramofoonplaten; 12.00 Tijdsein en Sluiting. echter door buitenspel niet werd toegekend. De half'.i- nle heeft zich evenals de achterhoede goed geweerd. Het doelpunt, was voor Slikker onhoudbaar. Onder fraai weersomstandigheden stellen beide «elf tallen zich onder leiding van scheidsrechter Koorstra op. Rivalen ls het eerst in de meerderheid. Vooral hun spil zet steeds de buitensj>elers aan het werk. D.T.S. kruipt door het oog van den naald als tot tweemaal toe tegen paal en lat wordt geschoten. Eindelijk hebben zij succes, als bij een goeden voorzet van den rechtsbuiten de ba! netjes door den linksbinnen wordt ingezet. Niet velen zouden toen hebben gedacht, dat dit het eenigste doelpunt van den geheelen wedstrijd zou wezen. D.T.S. komt dan krachtig opzetten. Maar door treuzelen gaan eenige kan sen verloren. Het zeer vette doel is hier echter ook de bet aan. Met D.T.S. in de meerderheid breekt de rust aan. Als er weer begonnen wordt, zet D. weer eenige mooie aanvallen .op. Het goede schot is echter zoek. R. probeert het ook nog eens, maar vinden Van Dijk c.s. in goede conditie. Ook Langedijk weert zich in deze periode goed Eenmaal zendt hij een hard schot in wat de keeper mooi stopt Vlak voor tijd krijgt R. nog een prachtkans. De rechtsbuiten staat alleen voor Slikker. Het harde schot ketst vla keeper terug corner. Einde komt tenslotte met een zwaarbevochten 10 zege voor Rivalen. Koorstr.1 Jeidde rustig en goed.

Schager Courant | 1930 | | pagina 1