LANGEND IJ K Tuinbouwvereeniging „De Eendracht". Maal- en menggebod, De Zuiderzeewerken. De spoorvracht voor tuinbouwproducten. Moordgeroep uit een auio. Plaatselijk Nieuws. Biljart-kampioenschap van Nederland eerste klasse klein biljart. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. Bovengenoemde vereeniging vergaderde Woensdag avond ten lokale van den heer C. Vis te zeven uur. Aanwezig met het bestuur 78 personen. De Voorzitter de heer Jb. de Boer opent met een har telijk woord van welkom aan leden en pers en zegt dat bet gebruikelijke kwartiertje reeds verstreken is, ook joordat het bestuur vooraf in comité is geweest Spr. is verheugd over de groote opkomst en zegt dat de burge meester de heer A. J. WUnveldt wederom zoo welwillend Is geweest aanwezig te zijn, en roept spr. dezen een bij zonder woord van welkom toe. Zijn aanwezigheid wordt door ons allen op prijs gesteld en zoo de toestand in den tuinbouw slecht blijft kunnen wij den burgemeester nog wel eens noodig hebben. Over de uitkomsten in den tuinbouw is spr. helaas niet tevreden. Figuurlijk gespro ken kan reeds gezegd worden, dat het water vele tuin ders tot aan de lippen is gestegen. Moeilijk is de vraag, hoe komen wij uit de put vandaan". Men zegt dat de loonen verlaagd moeten worden, doch die zijn reeds laag en dan zou men zich af moeten vra gen waar de menschen van moeten leven. Ondanks dat de tarwe en het vee goedkoop zijn blijft het dagelijksch levensonderhoud duur. Spr. denkt aan den tijd toen de tuinbouwers hun land met modder bemestten en kan zich indenken, dat vele tuinders die weinig kool hebben er weer toe zullen over gaan om de akkers zoodanig te bemesten. De toekomst js riskant en geeft spr. de raad verschillende tuinbouw producten te telen. Met den wensch dat de besprekingen van aangenamen en zakelijken aard mogen zijn wordt overgegaan tot be handeling van de verdere agendapunaen. De notulen van den secretaris, den heer A. Timmerman worden onveranderd goedgekeurd met een woord van dank aan den samensteller. Mededeellngen. De Voorzitter deelt mede, dat ook dit jaar weder coö peratief steenkool is aangekocht De prijs was niet hoog en de kwaliteit uitstekend. Aan den uitvoerder den heer Kuilman wordt dank gebracht voor de accurate en nette I bediening. 6 Wagons zijn aangekocht en misschien zal H dit in de toekomst nog meer zijn, daar het in aller voor- jt deel is. De cursus in bollenteelt is een succes geworden. De K deelname is zoo groot, dat de cursus in tweeën is ge- splitst, n.1. een te Oudkarspel en een te Noordscharwoude Voor een tuinbouwcursus bestond geen belangstelling. I De resultaten van de uitkomsten der aardappelsoorten, welke vrij van wratziekte zijn, is als volgt: Uitkomst soortenproef aardappelen, onvatbaar voor wraziekte. Zeeuwsche Blauwe, Opbrengst in K.G.: groot 120, Driel. 40, Kriel 40. Optreden aardappelziekte: veel ziekte. Kwaliteit als eetaardappel: vrij goed (Controle- soort). Bravo: Opbrengst resp. 120, 40, 40. Optreden aard appelziekte: weinig ziekte. Kwaliteit als eetaardappel: vrij goed. (Controlesoort). Noordeling: Opbrengst resp. 235, 30, 18. Optreden aard appelziekte: weinig ziekte. Kwal. als eetaardapp.: best. (Sommige knollen langw.) Eevelander: Opbrengst resp.: 285, 50 ,55. Optreden aardappelziekte: weinig ziekte. Kwaliteit: best. (Vee) groene knollen). JubileumOpbrengst resp.: 228, 30, 22. Optreden aardappelziekte: veel ziekte. Kwaliteit: vrij geed. (Laat gewas). Robijn: Opbrengst resp.. 325, 35, 20. Optreden aard appelziekte: geen ziekte. Kwaliteit: vrij goed. (Laat gewas). Furore: Opbrengst resp.: 320, 24, 18. Optreden aard appelziekte: veel ziekte. Kwaliteit: heel best. (Rood van schil). Friso: Opbrengst resp.: 340, 75, 75. Optreden aard appelziekte: weinig ziekte. Kwaliteit: best. (Veel groene). De Zeeuwsche blauwe en de Bravo dienden voor ver gelijking. De andere 6 zijn soorten, immuun voor wrat- ziekte. Van elke soort waren 300 poters geplant op ongeveer 1 Are oppervlakte. De knollen van Bevelander zijn niet mooi van vorm, hoekig en sommige popperig. Friso gaf ook meerdere onregelmatig gevormde aard appelen, veel groenen en bijzonder veel kleine aardap pelen. Jubileum gaf verscheidene knollen met bruine vlek ken. Dê soort is heel laat, lang groen gebleven en geeft haar knollen ver van den stam. Furore heeft het best voldaan van alle. Ze is rood van schil, witvleezig, mooi rond van vorm en uitste kend van kwaliteit Robijn is ook rood van schil, doch geelvleezig, laat rijp, doch munt niet uit in kwaliteit. Noordeling is best van kwaliteit, de knollen zijn geel van schil, wit van vlessch en rond van vorm. Enkele knollen zijn langwerpig. De resultaten van de gehouden kooltelling zijn "volgt: Op 1 Dec. 1930 Op 1 Dec. 1929 205 wagons rood 320 wagons rood 110 wagons geel 110 wagons geel 190 wagons deen 385 wagons deen 44 wagons uien 30 wagons uien 12 wagons peen 10 wagons peen als 561 wagons totaal 855 wagons totaal Ook dit jaar worden weer eenige tuinfcouwlezingen gehouden. Een is er reeds gehouden terwijl de tweede •ageveer half Dec. in dit lokaal zal plaats vinden. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn do heeren S. Swager en P. Kostelijk, die respect met 70 en 64 stemmen worden herkozen. De Voorzitter feliciteert de gekozenen met hun her benoeming. Tijdens de bestuursverkiezing had nog een verloting plaats van gieters, waarvan de volgende hee ren de gelukkige winnaars waren, n.1. C. Bruin, W. Bak ker, Jb. Kroon Gz., en K. Kroon Jbz. Bespreking aankoop kunstmest Besloten wordt om wederom bij Inschrijving aan te koopen, met dit beding dat Ieder lid persoonlijk aanspra kelijk is. Een commissie bestaande uit de heeren J. van i Kout, P. Kuiper en Jb. Smit Cz. zal zich met de regeling belasten. Voorstel contrlbutlewUzlging. Het bestuur stelt voor om zoo noodig mot Aug. nog een keer contributie te heffen. Do exploitatie van do potor- bewaaRplaats zal ook gepaard gaan met eenige kosten, daar r.og ruimte over ls. Uit de vergadering gaan stem men op om die leden, welke opgaven deden, van een bepaalde hoeveelheid ruimte, en hieraan niet voldeden aansprakelijk te stellen. De Voorzitter zegt dat dit de gevolgen zijn van een abnormaal jaar en het moeilijk is om iets op de menschen te verhalen. Het volgend jaar zou men hier rekening mee kunnen houden. Aldus besloten. Namens de wortelzaad-commissie deelt de heer J. Kal- verdijk mede dat ook dit Jaar weer zaad beschikbaar wordt gesteld, het gewas Is uitstekend, terwijl meer zaad is geteeld dan het vorige jaar. Opgave kan nu reeds ge schieden. De Voorzitter deelt mede dat wederom reuzen-bloem koolzaad en lecerf, wat ln Italië geteeld is, beschikbaar wordt gesteld. Do prijs is respect van het tusschensoort t 16 van het Kortbeen en Lecerf f 20 per pond. Opga ven bij de bestuursleden kan geschieden. Het openhouden der burggracht bij ijs. Het Bestuur stelt voor om bij ijs zoo min mogelijk te hakken en de producten zoo veel mogelijk per rijdend materiaal naar de velling te brengen. Rondvraag. De heer D. Wonder komt terug op de discussies, gehouden over de aardappelbewaarplaats. Zoo er on derscheid is te maken, zou spr. aansprakelijkheid wil len handhaven. De Voorzitter zegt toe, dat Ieder geval beoordeeld zal worden en het volgend jaar met een en ander zal reke ning worden gehouden- De heer A. Bakker vraagt of er reeds werk van ge maakt Is om te komen tot rattenverdelging door mid del van serum. Te Noordscharwoude heeft men reeds veel last van ratten en lijkt het spr. gewenscht toe, om tot bestrijding over te gaan nu er nog weinig last van ondervonden wordt De Voorzitter antwoordt dat de opmerking van den heer Bakker zeer terecht is. Spr. vraagt inzonderheid de bollentelers, indien zij last van ratten hebben, tot bestelling van serum over te gaan. Hiertoe wordt ge legenheid gegeven. De Voorzitter zegt nog dat voorzichtigheid bij d% bestrijding met het serum geboden is, bijv. is het zeer gevaarlijk als men een wondje aan zijn handen heefi. Hierna verkrijgt het woord de heer A. J. Wijnveldt Burgemeester dezer gemeente, die een woord van dank zegt voor de vriendelijke woorden tot hem gesproken Spr. is gaarne aanwezig op de vergaderingen teneinde op de hoogte te blijven van de tuinbouwbelangen. Als hoofd der gemeente betuigt spr. zijn oprechte mede voelen in de slechte tijdsomstandigheden. Spr. hoopt dat de tuinders met optimisme de toekomst tegemoet zullen gaan en uit den wensch dat het weer mag meewerken om een loonende opbrengst te verkrijgen. Spr. is vei- heugd, dat voor den bollenteeltcursus zoo veel belang stelling wordt getoond, doch vindt het een treurig ver schijnsel, dat hier in deze gemeente, In tegenstelling met Noordscharwoude, geen tuinbouwcursus kan worden gehouden. Spr. wekt de aanwezigen op hun kinderen vooral tuinbouw-onderwijs te laten volgen, daar nog al tijd geldt de spreuk „Kennis ls Macht". Het gemeente bestuur stelt gaarne een lokaal ter beschikking. Spr. richt nog een compliment tot den Voorzitter voor zijn goede leiding, Applaus. De Voorzitter dankt den Burgemeester voor de ge sproken woorden en onderschrijft ten volle wat door hem over het tuinbouw-onderwijs ls gezegd. Met een woord van dank voor de getoonde belangstelling en den wensch, dat het dezen winter met de prijzen der producten goed mag gaan, sluit spr. de vergadering. Het oordeel van de Tweede Kamer over het wetsontwerp. Aan het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer in zake 't wetsontwerp houdende bepalingen in het be lang van de inheemsche t&rweteelt wordt het vol gende ontleend: Vrij algemeen kon men zich vereenigen met het denkbeeld om maatregelen te nemen tot steun van dat deol van de landbouwende bevolking, dat in hoo- ge mate de nadoelen van de heerschende crisis on dervindt, al bestonden omtrent de wijze, waarop die steun zou moeten worden verleend, geen eenstemmig heid. Verscheidene leden merkten daarbij op, dat de Re- geeriiig met dezen maatregel niet zal kunnen vol staan. Wordt b.v. aan den landbouw in de veenkolo niën en ook aan de suikerbietenteelt niet spoedig krachtige steun geboden, dan zijn de gevolgen niet te overzien, De toestand wordt nog erger door dum pingspraktijken van het buitenland. Het zou onver antwoordelijk zijn indien geen maatregelen werden genomen. Verscheidene leden waren van oordeel, dat het wetsontwerp in zijn tegenwoordigen vorm moeilijk voor aanneming vatbaar is. Krachtens het onderha vige wetsontwerp zou ook de verwerking van aard appelmeel kunnen worden toegestaan, hetgeen ver scheidene leden een onoverkomelijk bezwaar zouden achten. Ook had het maximum-percentage inland- sche tarwe, dat verwerkt zal moeten worden, in de wet kunnen worden bepaald. De voorgestelde maatregel kwam aan sommige le den weinig doordacht voor. Hij mist bovendien het karakter van een crisismaatregel. Daarin zou al thans kunnen worden voorzien door een datum te bepalen, waarop de wet automatisch zal vervallen. Andere leden betoogden, dat de grondgedachte van het ontwerp hun juist voorkwam. De voorgestelde maatregel opent de mogelijkheid don verbouwer een loonenden prijs voor zijn product te verzekeren en anderzijds toch bijna ten volle te blijven profiteeren van den lagen prijs der grohdstof- fen voor de broodbereiding. Gevraagd werd. of de Regeering van den voorgo- stelden maatregel een eonigszins belangrijke stij ging van den broodprijs verwacht. Sommige leden meenden, dat, wanneer steun aan den tarwebouw moet worden verleend, die beter kan geschieden door het verleenen van een teeltpremie. Andere leden merkten op, dat ook al zou een stij ging van den broodprijs het gevolg van den voorge stelden maatregel moeten zijn, dan zou deze toch ten volle gerechtvaardigd zijn, aangezien toch nie mand er aanspraak op kan maken om een product ver beneden den kostprijs te ontvangen. Tegen het denkbeeld om den tarwebouw te steunen door het verleenen van een teeltpremie, werd opge merkt, dat aan dergelijke maatregelen het nadeel is verbonden, dat geen verschil wordt gemaakt tusschen goede en slechte kwaliteit. Sommige leden waren van oordeel, dat de hoofd fout van het wetsontwerp hierin is gelegen, dat ge zocht werd naar een regeling, die de schatkist geen geld zou kosten. Het is, naar hun meening, duide lijk, dat de voorgestelde maatregel het bestaan van velen in den lande zal vernietigen. De meel-impor- teurs zullen met handen en voeten zijn overgeleverd aan de graanmaalderijen, aan welke een monopolis tische positie wordt verschaft. Een maatregel, die de eene groep bevoordeelt en een andere ten gronde richt, achtten deze leden staatkundig en economisch verkeerd. Voorop behoort, naar hun meening, te staan, dat de verleende hulp moet worden gedragen door het geheele volk. Andere leden waren van oordeel, dat de bezwaren, door de meel-importeurs aangevoerd, niet te hoog moeten worden aangeslagen. Verscheidene leden meenden, dat het hoofdbezwaar tegen dit wetsontwerp gericht is tegen een ruengver- plichting, welke in de Memorie van Toelichting als een mogelijkheid is genoemd. Mocht daaraan niet zijn te ontkomen, dan zal zulks moeten worden aan vaard, maar dan zal een bijzondere regeling moeten worden getroffen voor bepaalde industrieën, die af hankelijk zijn van den toevoer van speciale soorten meel. Sommige leden waren van oordeel, dat een meng gebod voor het bereiken van het beoogde doel niet noodig is. Zij vroegen, waarom aan de meel-impor- teurs en de graanmaalderijen niet de verplichting kan worden opgelegd een zeker percentage bloem van inlandsche tarwe af te nemen. Andere leden meenden, dat een dergelijke regeling toch gebaseerd zou moeten zijn op een algemeen In- tijd met het z.g. schocnenwetje het g-.?val was. Een voerverbod van tarwe en tarwemeel, evenals inder- dergelijk invoerverbod zou echter in strijd zijn met de door Nederland aanvaarde internationale ver plichtingen. Eenige leden achtten het noodzakelijk dat ten spoedigste ook steun voor den bietenbouw wordt aan gekondigd. Deze beide maatregelen moeten eikaar aanvullen en zullen in verband met elkaar een een zijdige uitbreiding van deze culturen voorkomen. Gevraagd werd of ook iets gedaan zou kunnen worden ten behoeve van de boeren die hun tarwe reeds verkocht hebben en zoo ja, op welke wijze. Ook werd gevraagd hoe moet worden gehandeld met bloem, die reeds op termijn is gekocht. Daaraan zijn koopers en verkoopers toch gebonden. Zonder waarborg, dat do loonen niet zullen worden verlaagd, meenden deze leden het wetsontwerp niet te kunnen aanvaarden. Door sommige leden werd als bezwaar aangevoerd dat. wanneer do voorgestelde regeling tot stand komt, de handel zal worden uitgeschakeld. Sommige leden gaven de Regeering in overweging zich met alle belanghebbenden in verbinding te stel len om te trachten tot non oplossing te geraken, die rekening houdt met alle groepen der bevolking. Verschillende berichten. Een adres inzake de kosten. De Centrale commissie voor bezuiniging uit de Noderl. Mij. voor Nijverheid en Hanw'el heeft een adres doen toekomen aan den ministerraad betref fende de kosten der Zuiderzeewerken, waarin zij nog maals aandringt op het maken van een kostenra ming; dit in aansluiting aan haar in .Tuni j.1. gepu bliceerde beschouwingen, bepleitende een meo.r com- mcrcieelen opzet van de Zuiderzeewerken. Met de voltooiing van de afsluiting van de Zuiderzee en de droogmaking van dc Wicringcrmeer zal, als geen ernstige tegenvallers zich voordoen, nog ten hoog ste anderhalf jaar gemoeid zijn. Dan staat men voor de vraag of met het aanwezige materiaal en de werkkrachten onmiddellijk voortgegaan moet worden met de droogmaking van de andere Zuiderzeepolders en zoo ja, welke van deze polders daarvoor het eerst in aanmerking komt. Die vraag aldus de Centrale commissie is niet te beantwoorden, als niet tijdig de nieuwe kostenberekening is gereed gemaakt. LION VAN LIER OVERLEDEN. Gisteren is te Amsterdam overleden de heer Lion van Lier, vroeger directeur van Grand-Théatre. HUISELIJKE TWIST. Een schot, dat miste. In de Tweede Jan Steenstraat te Amsterdam woon de een 31-jarige man die zich artist noemt, samen met een 40-jarige vrouw. Zij hadden af en toe ruzie en Dinsdagavond was er weer heftige oneenigheid. De vrouw is de straat opgerend en de man ging haar achterna. Staande in de portiek zond hij de vrouw nen schot achterna, doch hij raakte haar niet. De vrouw liep naar het politiebureau Stadhouderskade; zij bleek zeer overspannen te zijn. Do man had inmid dels kans gezien op zijn motorrijwiel, dat voor het huis stond, er vandoor te gaan. Standpunt der Ned. Spoorwegen. Als vorweer tegen de klachten over de vrachtta rieven, geuit in de persconferentie van het Centraal Bureau voor de tuinbouwveilingen, waarover wij de zer dagen uitvoerig berichtten, verschaft de Directie der Nederlandsche Spoorwegen een uitvoerig, gedo cumenteerd betoog. Hieraan is ontleend, dat van de Directie, die in tijden van hooge veilingprijzen, de vrachttarieven niet verhoogde, h.i. niet mag worden goëischt, deze bij exceptioneel lage prijzen te verlagen, te meer omdat in het tarief de tuinbouwproducten geenszins stiefmoederlijk zouden zijn bedeeld. De concessies der Duitsche Spoorwegen acht de directie verder veel te ver gaande en alleen moge lijk, doordat de Duitsche spoorwegen compensaties aan andere vrachtgoederen opleggen. Door concur rentie met den waterweg is zulks in Nederland niet mogelijk. Vergelijkingen met andere landen, door het Cen taal Bureau gemaakt, gaan naar het oordeel der di rectie niet op. Met name zijn de Belgische tarieven lager dan andere, door lageren levensstandaard, ar- beidsloonen en exploitatiekosten in dat land. WERKLOOZENRELLETJES TE AMERSFOORT. Tc Amersfoort hebben Dinsdagmiddag eenige work- loozen gedemonstreerd voor het gebouw van het Bur gerlijk Armbestuur. Zij eischten hoogere uitkeering. Toen dit geweigerd werd, sloeg zekere De V., een 23- j&rige ongehuwde werklooze, de ruiten van het ge bouw stuk. Hij werd gearresteerd en nadat proces verbaal tegen hem was opgemaakt, weer op vrije voe ten gesteld. De schade bedraagt f32.50. DIRECTEUR H.- EN LANDBOUWBANK GEARRESTEERD. Het Haagsche Corr. Bur. meldt: De Derde Kamer der Haagsche rechtbank heeft de gevangenhouding gelast van J. W. M., directeur van de Handels- en Landbouwbank, die zich ecnigen tijd geleden bij de politie heeft gemeld en daarbij bekende gelden verduisterd te hebben ten nadeele van deze bank. Een achtervolging door de politie leve.ü- geen resultaat op. Dinsdagavond omstreeks 11 uur reed over den Ilaagweg nabij het hotel Kuys Witsenburg een auto, waarin twee personen zaten. De cenc was een vrouw, die men luidkeels moord hoorde roepen. Bij onder dook bleek, dat dit geroep reeds langs den gehcolen Rijswijkscheweg had weerklonken. De auto reed in do richting Delft Onmiddellijk heeft dc Rijswijksche politic do politic te Rotterdam en te Delft telefonisch gewaarschuwd cn zij zelf begon per auto de achter- Volging. Uit Rotterdam vertrok een politie-auto in de richting Delft, en ook de Delftsche nam aan het on derzoek deel. Men ls evenwel het spoor van den be- wusten auto kwijt geraakt en heeft verder omtrent deze zaak geen inlichtingen kunnen verkrijgen. EEN ZELDZAAM HUWELIJK. Het bruidspaar samen 162 Jaar. Gistermorgen is te Arnhem het huwelijk voltrokken van een bruidspaar, dat te zamen 162 jaar telt. De bruidegom, die vijf jaar weduwnaar is cn meer dan vijftig jaar met zijn vorige vrouw was gehuwd, is ruim 84 jaar oud. De bruid, die steeds ongehuwd was, is 78 jaar. Er was veel belangstelling. EEN AMOKMAKER. Zes personen met geweerschoten gedood. Uit Rangoon in Britsch-Indië: Een inlandsch soldaat heeft hier Dinsdagavond amok gemaakt. Door geweerschoten doodde hij zes personen, verwondde er vier en benam zich tenslotte zelf het leven. DE AANSLAG OP DEN D-TREIN BERLIJN- STOCKHOLM. Afschuwelijk plan. Donderdag j.1. is, naar wij hebben gemeld, bij See- hausen een aanslag gepleegd op den D-trein Berlijn Stockholm. De dader, die door het leggen van een kilomcterpaal op de rails had getracht den troin tot ontsporing te brengen, is gesnapt. Het is de arbeider Ernst Ladewig uit Moabit, die reeds heeft bekend. Hij verklaarde, dat hij gehoopt had de slachtoffers van de ramp te kunnen plunderen. DE BEZUINIGING OP SALARISSEN IN DUITSCHLAND. Wolff meldt uit Berlijn: Het Senioren convent van den Rijksdag heeft gis termiddag het voorstel om de salarissen van leden der rijksregeering en afgevaardigden van Rijksdag en Pruisischen landdag met twintig procent te vermin deren, zonder stemming aangenomen. VIER PERSONEN 03IGEK0MEN BIJ BRAND IN EEN BOSCHHUT. V.D. verneemt uit New York: Te East Otls, ui den staat Massachusetts. ontstond brand in een boschhut. waarin een gezelschap jagers gedurende den nacht onderdak had gevonden. Vier ja gers kwamen ln de vlammen om, terwijl negen ernstige brandwonden opliepen. De oorzaak van den brand is onbekend. SCHIPBREUK OP DE MEXICAANSCIIE KUST. Zeven personen omgekomen. Reuter seint uit New York: Het s.s. „Clararamos" ls ter hoogte van Carmen in den staat Campeche vergaan. Er zijn zeven personen hij omgekomen onder wie de vrouw en twee dochters van den kapitein. Biljartkampioenschap van Nederland, eerste klasse klein biljart, op Vrijdag 19, Zaterdag 20, een Zondag 21 December, te houden in de achterzaal van de land- bouwsociëteit „Cérès" te Schagen. In de gehouden bestuursvergadering werd mede- neeling gedaan, dat voora bovengenoemd kampioen schap zijn ingeschreven de heeren: G. Ouwehand, Rijswijksche biljartclub; W. Boer- dam, biljartver. 't Zuid. Rotterdam; S. v. d. Reis, biljartver., Rotterdam; G. Heemskerk, biljartver. C. cn O., Amsterdam; K. Bruin, biljartver. C. en O., Amsterdam; A. Speijcr, 'sGravenhaagsche biljart club; T. J. Otten, biljartver. Entre Nous, Rijswijk. De partijen zullen bestaan uit 300 punten kadre 35 c.M. Besloten werd, dat iedere bezoeker verplicht is een programma te koöpen van 25 ct. Leden der biljart- vereeniging Holl. Noorderkwartier, en andere leden van aangesloten vereenigingen, hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart vrije toegang; niet-le- den betalen voor een doorloopende kaart 1 gld. en voor dagkaarten f0.50. De opening zal plaats hebben Vrijdag 19 Dec. om 4 uur, nam., terwijl om half 5 zal worden aangevan gen met de partijen De Bruin—Heemskerk, Speijer— Otten. Het belooft alzoo op biljartgebied een mooie at tractie te worden. Gespeeld zal worden op nieuwe Toulettafels van 1.15 bij 2.30 M. speelmaat. Of 61. De man, kwaad, omdat de commissaris Hem niet geloofde, op zijn woord, Bedreef in zijn razernij en woede, 'n Daad, schandelijk en ongehoord. Hij gaf hem, voor men het kon vaxfeindar<m. "n Harden vuistslag op zijn mono, Zoodat zijn erg opgezwollen lip. Tegen zfjn dikken wipneus stond.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7