Denkt II er om Anna Paulowna. - BIOSCOOP. PHILIPS TOESTEL „NARCOSE". Met Kerstmis Muziek. KT IE RIIT. Kuurt uw Luxe-Auto M. HOEP, M. HOEP, R. Islands, KOEGRAS W1E.R1NGEN BARSINGERHORN WINKEL NIEUWE NIEDORP NIEUWE N11D0RP Nieuwe huis-instorting te L y o n. Schouwburg-schandaal te Neurenberg. Ketelontploffing op een plezierboot. Weer werJOopzenreHefjss te Haarlem. 1 Zeldzame redding. Inbrekers halen een strop. Advertentiën. flesch gemarioneerde HARING Weekbericht. C. Rezelman Jz. een partij Hout, hiïïenft ten gehoore gébrachte liederen. Tn alle op zichten een uitstekend geslaagden avond, een suc ces voor den directeur en cle leden en le hccren A. J. van Weelde en F. Limburg. Een genoeglijk bal, opgevroolijkt door een goed Jazzband, volgde. ST.-MAARTENSBRUG. Zaterdagavond hield de Vereeniging „Nut en Genoe gen" alhier haar eerste bijeenkomst. De flinke zaal van den heer Kossen was tot achter toe dicht bezet met belangstellenden. De voorzitter heette de aanwezigen hartelijk welkom. In het bijzonder de familie Hooij van Lutjewinkel, die tot spr.'s genoegen bereid was gevonden eenlge num mertjes viool-, piano- en orgelmuziek ten beste te ge ven met medewerking van den muziekleeraar. den heer P. Grin alhier. Bovendien deed het voorzitter bijzonder veel genoegen, dat eenlge dames en heeren in studie hadden genomen het tooneelstuk „Gekocht en Betaald", in 4 bedrijven, dat op dezen eersten Nutsavond ten beste zou worden gegeven. Na een opwekkend woord aan de aanwezigen om dezen avond zoo genoegelijk mogelijk te maken, werd een aanvang gemaakt met de afwer king van het programma. Eerst kregen wij eenige nummertjes muziek te hooren, daarna opvoering van bovengenoemd tooneelstuk en tot slot weer muziek. En wanneer wij dan moeten weergeven, het oordeel van vele der aanwezigen, dan kunnen wij niet anders zeg gen, dan dat deze avond in alle opzichten uitstekend geslaagd is en dat het publiek volop heeft genoten, zoo wel van het tooneelstuk als van de muziek. Als hoofd personen traden ln het tooneelstuk op de dames M. Roest en P. A. Visser en de heeren J. Sleutel en G. Groot, terwijl de rollen van de Japansche bediende en het Fransche kamermeisje, vertolkt werden respect, door de dames A. J. Blaauw en S. Veuger, Nu is het niet geoorloofd van deze Nutsavonden kritiek uit te oefenen op het spel enz maar toch kunnen wij de ver leiding niet weerstaan, om in dit verslag op te nemen, dat de vier hoofdpersonen, zoowel de dames als de heeren, schiterend spel te zien gaven. Maar ook de bediende en het kamermeisje waren uitstekend op hun plaats. Den geheelen avond door volgde het publiek met de meeste aandacht het spel der spelenden. En toen het laatste bedrijf was afgewerkt, werden de spelenden be loond met een daverend applaus, dat niet ophield voor het zestal nog eens voor het voetlicht verscheen. Doch ook de muziek heeft niet weinig bijgedragen om hst genoegen van dezen avond te verhoogen. Dat was een prachtige afwisseling, die insloeg bij het publiek, dat volop genoot, heel verdienstelijk als er gespeeld werd. Vooral de laatste nummers waren voor velen het neusje van de zalm. Een zeer hartelijk en dankbaar applaus viel den spe lenden ten deel. Moge dit voor de familie Hooij, die het voorrecht heeft in eigen gezin zooveel op gebied van muziek te kunnen presteeren, evenals voor den heer Grin een belooning zijn voor al het moois dat ten ge hoore werd gebracht. Even na midderftacht sloot Voorzitter de vergadering en de woorden van dank die hij daarbij bracht aan de tooneelster, den grimeur, den heer Swarthof, benevens de familie Hooij en den heer Grin, waren meer dan verdiend. Een woord van hartelijken dank werd mede gebracht aan mevrouw Wegener Sleeswijk voor haar groote en bekende bereidwilligheid om ook hier, evenals elders behulpzaam te zijn bij enkele repetities van het tooneelstuk. Een opwekkond woord aan de aanwzigen om zooveel mogelijk' postzegels te koopen ten bate van het misdeelde kind was het besluit van dezen uitstekend geslaagden nutsavond. JULIANADORP. Zondagavond jl. had in het café „Du Passage" van den heer J. Rotgans de aangekondigde biljart-seance plaats van den heer J. van der Laan, die zonder daar over ophef te maken, waarlijk een meester op liet biljart is. Om te beginnen werd de eerste partij ge speeld tusschen den heer Van der Laan en den heer P. Schouten, 400—100 punten. In 31 beurten maakte Van der Laan toen 415 en P. Schouten in 30 beurten 88 punten, hoogste serio 73 en 9 punten. De tweede partij werd gespeeld met den heer J. J. Constant, 600—150 punten, in 19 beurten maakte Van der Laan toen 690 punten en Constant 128 punten, hoogste se ries 155 cn 18 punten. Bij deze partij was een blljart- qeue als prijs voor den winnaar gesteld. Vervolgens werden een paar stokken verloot, die toegewezen werden aan de heeren W. Kossen en J. Rotgans. Daarna werden een viertal partijen 3 bandenspel ge speeld, waarvan de heer Van der Laan er een aan den heer C. Vader verliezen moest. Tot slot werden verschillende kunststooten en handigheidjes door den heer Van der Laan gedemonstreerd, hetwelk ook eveneens zeer de belangstelling had van de talrijke aanwezige biljartliefhebbers en dat waren er niet weinigen, als men bedenkt dat het café stampvol was. Zeer laat begaf men zich tenslotte huiswaarts, met de wetenschap op dit gebied een mooien avond te hebben gehad. DEN OEVER. Op a.s. Woensdagavond 8 uur zal er in het tehuis voor Zuidcrzeearbeiders een lichtbeeldenavond wor den gehouden, de heer Bulthuis van Alkmaar, zal spreken over Griekenland, Syrië en Palestina. Op het werk van de Amsterdamsche Ballast Maat schappij geraakte een werkman bij het opladen van een kraan, met zijn hand zoo noodlottig bekneld, dat zijn vingers ernstig gewond werden. Hij moest zich direct onder geneeskundige behandeling stellen. In het Chr. Tehuis voor Zuiderzeewerkers zal op 17 December a.s. wederom een lezing gehouden worden. Ditmaal zal de heer H. Bulthuis zijn reisindrukken ver tellen, opgedaan in Palestina, Syrieën, Griekenland. De toegang tot deze ongetwijfeld interessante lezing is voor een ieder vrtf. Bij de Maandag j.1. gehouden stemming voor een Hoofdingeland van de Bannc Barsingerhom, werd deer K. Jonker als zoodanig herbenoemd, terwijl de heer C. Bakker Az. werd herbenoemd tot lid van het Dagelijksch Bestuur. In de vergadering van het kiescollege van de Ked. Herv. Kerk, alhier, werd tot ouderling herbe noemd de heer C. Prins, en de heer A. dc Waard tot diaken. In de vacatures, ontstaan door het be danken van dc heeren C. Wit en Jn. Bakker Cz„ respectievelijk als ouderling en diaken, werden be noemd de heeren J. de Jong en C. Eriks. Het bestuur van de ijsclub heeft de bestuursfuncties onderling verdeeld als volgt: Voorzitter de heer W. Keetman, 2e Voorzitter de heer P. Brugman Jz., Secre taris de heer P. Smit Pz., 2e secretaris de heer J. C. Wit Pz., en penningmeester de heer J. Romar. LANGER EIS. Zondagnacht te ongeveer twaalf uur Is de boerenwo ning van den heer P. Warnaar alhier tot den grond toe afgebrand. Oorzaak vermoedelijk de schoorsteen. Inplaats voor den heer H. Schoorl, welke na zijn be noeming van vorige week als zoodanig heeft bedankt, Is heden als notabel van de Ned, Herv. Kerk alhier be- «oemd, de heer Abr. RQmar. Op Zondag jl. is door het Nul, departement Nieuwe Nicdorp, de derde Nutsavond gehouden in de zaal van den heer Jn. Peetoom alhier, voor welken avond is opgetreden de welbekende violist, de heer Boris Lcnsky, begeleid door de pianiste mevr. Tas. Om pl. m. 8 uur opende de voorzitter, de heer P. Fluister, met een kort woord van welkom, waarna de heer Lcnsky gelegenheid kreeg tot afwerking van zijn voor dezen avond gekozen programma, bestaande uit negen nummers voor viool, begeleid door plano, wel ke op onberispelijke keurige wijze zijn uitgevoerd. Dat de ten gehoore gebrachte nummers in den smaalt vielen van de aanwezigen en dat er in ruime mate van spel zoowel als voordracht is genoten, bewees het hartelijke en welgemeende applaus, dat den heer Lcnsky en mevr. Tas ten deel viel. Drie uktra num mers zijn ten gehoore gebracht, waarvan twee voor viool met begeleiding en één voor viool, waarna het publiek nogmaals uiting gaf aan zijn gevoelens, door een daverend applaus. Het was een prachtige avond en het is, zooals de voorzitter in zijn slot woord ^etoogde. jammer dat niet meerderen waren opgekomen om te genieten van het mooie en begaaf de vioolspel van den heer Lensky, want de mcnschen die houden van muziek en nu zijn thuis gebleven, hebben veel gemist, want al hooren velen den heer Lcnsky voor de radio, het origineele gaat toch bo ven al. En met den wensch van al dc aanwezigen dat wij den heer Lensky weer spoedig eens voor ons zien optreden, en een woord van dank aan de opge- komenen voor de betoonde aandacht, ook in het bij zonder aan de aanwezige jongelui, besloot de voor zitter dezen ongetwijfeld kunst-, maar ook genot- vollen avond. Verschillende berichten. De menschen in hun slaap verrast Zwe vende bedden. V.D. verneemt uit Parijs: Zaterdag en in den nacht van Zaterdag op Zondag zijn te Lyon opnieuw eenige huizen Ingestort. Gelukkig zijn geen menschenlevens te betreuren. In de onmiddellijke nabijheid van de plek, waar on langs de groote ramp heeft plaats gehad, stortte een vijf verdiepingen hoog gebouw in. Op bevel van de po litie was het gebouw reeds sinds eenigen tijd ontruimd. Slechts een familie, die op de tweede étage woonde, had geweigerd de woning te ontruimen. De menschen wer den in hun slaap verrast, doch als door een wonder ble ven de bedden rusten op stukken muur, die na de in storting van het huis waren blijven staan. De brandweer bevrijdde vier personen uit hun netelige positie. Niet ver van het terrein van de ramp is een ander bouwwerk, waarvan reeds twee verdiepingen waren op getrokken, ingestort. Er zijn gelukkig geen menschen levens te betreuren. Ook elders Instortingen. Te Sainte Foy 1'Argcntlère bij Chambery in het de partement Isére werden tengevolge van een aardstoring verscheidene huizen ernstig beschadigd. Eenyige huizen, die groote scheuren vertoonden, moesten ontruimd wor den. Uit nauwkeurige berekeningen is gebleken, dat de positie van de berg in korten tijd ongeveer 42 centime ter veranderd is. Van de bevolking heeft zich een groote ongerustheid meester gemaakt. Aanval met stinkbommen, rotte eieren, witte muizen enz. Wolff meldt uit Neurenberg: In het Apollotheater alhier kwam het Zaterdagavond tegen het einde van de opvoering der revue „Liebe mich" tot een schouwburgschandaal, zooals men het te Neurenberg nog nooit heeft beleefd. Als op commando maakten plotseling 300 tot 400 be zoekers verdeeld over alle rangen, een oorverdoovend lawaai. Stinkbommen, rotte eieren, aschbakjes en andere gemakkelijk te -werpen artikelen werden naar het too- neel geslingerd, en bovendien werd tot ontzetting van de acteurs en de rustige bezoekers een groote menigte witte muizen losgelaten. In de algemeenc opwinding kreeg een actrice een ze nuw-toeval. De politie, die alreeds versterkt in het gebouw aan wezig was, ontruimde de zaal door herhaaldelijk gebruik te maken van de gummistokken. Zeven personen werden gearresteerd. Omtrent de aanleiding tot dit schandaal kan het vol gende worden medegedeeld: De revue „Liebe mich" eln digt met een apotheose, waarin verscheiden landen door meisjes in praalgewaden worden voorgesteld. Om bij voorbaat incidenten uit te sluiten, had de di rectie de actrice die Frankrijk moest voorstellen alvast niet laten opmarcheeren. De actrice die Duitschland zou verbeelden, moest om den economischen nood te symboliseeren, in een simpel jurkje opkomen, dat dan later verruild zou worden voor een praalgewaad, samengesteld uit fragmenten van de costumes der andere „landen". Bij het eerste optreden van „Duitschland" kwam het echter al tot het bovenbeschreven tumult, zoodat de voorstelling moest worden beëindigd. Naar wij vernemen, heeft de politie uitgebreide maat regelen getroffen om een herhaling van het schandaal in de kiem te smoren. Bovendien heeft de schouwburgdirectie vrijwillig be sloten, veranderingen aan te brengen in de scène, waar tegen bezwaar was gemaakt. Drie personen verdronken, nog zeven ver mist. Naar uit New-York vernomen wordt, melden t© tele- graafagentschappen uit Miami Beach, dat het plezier vaartuig „Eureka II" door drie ontploffingen is ver nield. De eerste ontploffing veroorzaakte grooten schrik onder de 135 passagiers, die bij dc tweede in het water sprongen. Toesnellende vaartuigen hebben 125 hrunner gered. De eerste berichten spraken van drie dooden, doch volgens een later bericht hoopte men dat ook de overige passagiers nog zouden gered worden. De „Eureka 11" had een glazen kiel om de passagiers in staat te stellen den bodem van den Oceaan te zien De boot was Jlst op den terugweg naar Miaml van haar gebruikclljken Zondagschen tocht naar de tropische eilanden, toen de ontploffing plaats vond. De overlevenden verklaarden, dat dc geheele beman ning krankzinnig leek en dat er een paniek heerschte; niemand gaf bevelen of trachte den toestand te be- heerschen. Volgens een later bericht worden er zeven personen vermist Dit bericht voegt er aan toe dat de meesten al bij de eerste ontploffing in het water sprongen en dat door de kracht der tweede ontploffing de overigen in zee werden geworpen. De „Eureka II" is gezonken Prc-pagand a-schuit in de Leidschevaarl. 1 Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur kreeg de politic t- Ilaarlem bericht, dat in dc Leidschèvaart een schuit voer, waarop acht personen zich bevonden met een doek met het opschrift: „120 millioen voor dc nieu we vloot, voor werkloo7.cn geen brood". De schuit werd door twee personen met voorboomen voortge duwd in de richting van de Leidsche brug. Ook werd meegevoerd een doek, waarop stond: „Wij strijden voor georganiseerde en ongeorganiseerde werklieden, liet. agitatiecomité." Nadat een inspecteur van politie bevolen had, dat de schuit aan den kant moest worden gebracht, waaraan niet werd voldaan, sprong de inspecteur met twee agenten van de Leidsche brug op de schuit cn bracht het vaartuig aan den kant. De doeken wa ren opgerold, en een der werkloozen wilde ze op (len wal gooien, doch zij geraakten te water cn zijn door dc politic in beslag genomen. De zich op de schuit bevindende personen zijn gearresteerd. Twee hunner zijn op het politiebureau verhoord. Ongeveer 100 werkloozen liepen aan den kant, van wie enkelen met een bus. Gebleken is, dat de inzameling niet voor steun aan werkloozen heeft gediend, doch voor propaganda-doeleinden. DOOR VALLEND GESTEENTE GEDOOD. In de staatsmijn „Wllhelmina", te Terwinselon, is le 37-jarige houwer G. J. Vleugels door vallend ge steente getroffen. Hij bekwam een dubbele lenden wervelbreuk en andere zware verwondingen. Hij werd naar het St. Jozefziekenhuis alhier overge bracht, alwaar hij in den afgéloopen nacht is over leden. DOOR EEN TRAM AANGEREDEN. Het slachtoffer overleden. Te Waalwijk is Vrijdagavond de 17-jarige, eenige zoon van den landbouwer B. uit Drongelen door een tram aangereden. Er werd hem een been afgereden. De jongen werd dadelijk naar het ziekenhuis te 's Hertogenbosch overgebracht, waar bleek, dat. zijn ruggegraat ernstig was gekneusd. Vrij spoedig na aankomst in het ziekenhuis is hij overleden. DE RUST WEERGEKEERD. Bij de Nutscpaarbank te Groningen is ruim f 1.000.000 teruggevraagd. run op de Nutsspaarbank te Groningen is Za- terii i lilag geëindigd. Vap de 50.000 spaarders hebben 1500 hun inleggelden teruggevraagd tot een bedrag van ruim f 1.000.000. SLAFTE IN DE ZAANSCHE INDUSTRIE. Wegens slapte in het bedrijf is Zaterdag aan ruim tachtig werkkrachten der Vereen. Blikfabrioken te Krommenie, waaronder vijftien meisjes, ontslag ver leend. Auto in <k>n Rtfn gereden. De inzitten den door den chauffeur met bovenmensche- Hjke inspaning gered. Een auto, die zich op weg bevond van Ifferheim naar Baden-Eaden, reed Zondagavond bij dichten mist in den Rijn. Het rijtuig verdween terstond in de diepte. De chauffeur slaagde er met bovenmenschelljke kracht in onder water en wel op een diepte van ongeveer zes meter de ruiten van de auto te verbrijzelen en de twee dames die binnen zaten te bevrijden en te redden. De eigenaar van de auto had wegens de mist. op de tree plank gestaan en gaf van hieruit de noodige instruc ties. Desondanks raakte men de juiste richting kwijt, waarop de auto in den Rijn reed. De eigenaar zelf kon op het laatste oogenblik van de treeplank springen. Door in zyn handen te klappen gaf hij den chauffeur de juiste richting aan. zoodat deze na met zijn hoofd de ruit van de auto te hebben ingeslagen, de beide dames kon redden en zwemmend aan land kon bron gen. Wijze raadgeving op de brandkast geplakt. Zaterdagnacht bemerkten surveilleerende agenten van politic, dat er sleutels zaten op dc deur van een slagerij aan den Binnenweg te Rotterdam. Toen zij bij het hellen geen gehoor kregen, rees het vermoe den, dat er inbrekers aap het werk waren geweest en daarom belden zij den eigenaar op, die zich ech ter in het geheel niet ongerust maakte. Hij zeide, dat zijn broer, met wicn hij de zaak drijft, do sleu tels waarschijnlijk op de deur had laten zitten. Deze broer bleek niet te bereiken te zijn en omdat men de geruststellende verklaring had gekregen dat er toch niets te stelen viel, liet men de zaak rusten. Zondagmiddag kwam 'de broer echter bij de po litie aangifte doen dat er in zijn woning aan den Diergaardesingel ingebroken was cn dat men uit zijn jas de sleutels had gestolen, die toegang geven tot de slagerij en de brandkast. Er werd toen natuurlijk ijlings een onderzoek in de slagerij ingesteld en daarbij bleek dat er inder daad een poging tot inbraak was gedaan. Voel suc ces hadden de dieven echter niet gehad, want voor het openen van dc brandkast was een tweeden sleutel noodig, die zij niet in hun bezit hadden gekregen. Dc note gaie van deze historie wordt wel gevormd door het feit, dat enkele weken geleden ook 'n po ging tot inbraak in deze slagerij gedaan werd. De firmanten hadden daarna een briefje op de brand kast geplakt, met do volgende wijze raadgeving: „Heeren inbrekers. Uw moeite is hier vergeefach, al het geld wordt mee naar huis genomen". Dc inbre kers hebben deze merkwaardige missive meegeno men! De politie heeft de zaak in onderzoek en zij kan daarbij van de veronderstelling uitgaan, dat dc in brekers op dit terrein blijkbaar geen onbekenden zijn geweest. Heden overleed in het Stads ziekenhuis te Alkmaar, na een kortstondig, doch geduldig lijden, onze lieve Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Zuster, Behuwd zuster en Tante Aaltje Nieuwland, Wed. van C. Duin Jz., in den ouderdom van ruim 63 jaar. Uit aller naam, C. van der OORT—Duin. Jb. van der OORT Pz. Schoor!, 14 Dec. 1930. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze Dochter Trijntje. W. L. VISSER. G. T. VISSER-Thomassen. Callentsoogervaart, Dec. 1930. Geboren: Aplonia Geertruida, Dochter van D. HILDERING en A. T. HILDERING—Hartland. Den Helder. 14 December 1930. Spoorstraat 77. aooiooooiooiooocxx» Den 18en Dec. a.s. hopen onze Q q geliefde Ouders, Behuwd- en q X Grootouders X A. GROET Cz. Q G. GROET-Hopman hunne 40-jarige Echtvereeniging q in stilte te herdenken. n Q Hun liefhebbende Kinderen, Q ~l Behuwd- en Kleinkinderen, q j St. Maarten, 15 Dec. 1930. Q O «aooocoaoaoaocx) C.J.V. EBEN HAEZER. Donderdag 18 December 1930, 8 uur in lokaal „Bethel", SAMENKOMST. Spreker de heer FALLENTIN. Onderwerp: De sterke Man. Zang. Toegang vrij voor de a.s. Feestdagen een te bestellen? 18 st. voor 90 cent. DE KWALITEIT KENT Beleefd aanbevelend, Landbouwstraat, Schagen. Tooneelzaal SLIKKER. Woensdag 17 December, 8 uur Buitengewoon boeiend ontroerend emotievol Filmwerk in 6 acten. Schitterend Komisch Bijprogramma. Entrée f 0.75 en f 0.60, plus bel. Dir.N.H. BIOS - Bergen. VERSCH MAGER SPEK, 40 cent per pond, bijzonder geschikt voor de pekel. DIRK RAAT, Schagen. Rund-, Kalfs- en Varkensslagerij. Telefoon 29. Keden noteer ik Vrijblijvend op A.H.V. bij minstens 100 K.G. netto contant af pakhuis Laplata Mais f 5.50 Buitenl. Gerst f 5.25 Inlandsche Gerst f 6.50 Voorslag Lijpkoeken f 10.— Zwavelzure Ammoniak 2O.6°/0 f 10.20 Extra wordt berekend per 100 K.G. voor malen f 0.50; voor breken f 0.25; voor thuisbezorgen f 0.25. Aanbevelend, Wieringerwaard, 16 Dec. 1930. Kost slechts f 125. Ze zi]n schitterend. Dagelijks te zien en te hooren. Sluit U anders aan op de Centrale. Muziek moet er zijn. Beleefd aanbevelend. J. Biersteker, Radio Centrale, Tel.. 7 Oude Ntedorp. Sinaasappelen 8 voor 25 cent. Amerikaansche appelen 10 p. voorf2- Cltroenen per stuk 4 cent Manderijnen per stuk 4 cent. Versche Pinda's per pond 20 eent. Kastanjes per pond 25 cent. Zoo juist ontvangen nieuwe noten, Mangelen, Hazelnoten en Walnoten. Beleefd aanbevelend, Landbouwstraat, Schagen. 7 mnd., aan en tegen de leg, a f 3- per stuk, bij D. P. KLARE, Nieuwe Niedorp. AGENTEN gevraagd, tegen hooge provisie. Blij vende verdienste. Brieven onder No. 2321. Advertentie Bur. de Residentie, Molenstraat 2, Den Haag. bij G. BOONTJES, E 83, Schagerbrug. TE KOOP: afkomstig van den lossteiger Amst Ball. Mij-, Den Oever, Wieringen: Ong. 500 stuks Battings k 4 cent per voet. Ongev. 40 stuks Vuren 25/25, lang 10.50 M. Ong. 160 Meter Vuren, 25/25, div. lengten. Ong. 120 Meter Vuren, 10/25, lang 10.75 M. Ong. 960 Meter Vuren 15/25, div. lengten. Ong. 100 Meter Vuren 1/6, div. lengten. Ong. 250 stuks Heipalen, pl.m. 8 U* lang. Te zien en te bevragen lossteinger Den Oever. Beleefd aanbevelend, D. Marees en A. Laagland Winder, JULIANADORP.

Schager Courant | 1930 | | pagina 3