WIE DE LANGENDIJKER GROENTENVEÏLINGEN. ANNA PAULOWNA HOOGWOUD HARENKARSPEL L A N G E N D IJ K BARSINGERHORN ST. MAARTEN GRATIS. Vergadering van den Vierbond. Het gestólen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. zelf, en voor het tweede gedeelte, had men de gevierde artlsten Familie G. Hofmann geëngageerd. Allereerst meenen wij een opmerking te moeten ma ken aan het adres van den directeur, het is ons opge vallen, ook een vorige maal reeds, dat hij tijdens het dirlgeeren staat te rookcn, dit komt o.i. op een concert niet te pas.. Ook de bassist stond met een sigaar in zijn mond, wat betreffende het verzoek aan het publiek om niet te rooken, eigenaardig aandeed. Deze opmerking staat echter los van de waardeering die wij hebben voor den heer Jongkind als dirigent van zijn club. Do uitvoering van de verschillende nummers, die het orkest ten gchoore bracht, viel zeer te loven. Vooral het tweede en derde nummer waren heel mooi Het aangeven van den heer Jongkind is zeer correct, uit zijn wijze van dirlgeeren blijkt, dat hij het orkest geheel bcheerscht. Het zal den heer Jongkind dan ook voldoening schen ken dat het met zijn club steeds excelsior gaat. Het publiek zal nog moeten leeren (althans een gedeelte) dat wanneer de dirigent tikt, men stil moet zijn. Het irriteerende bellen om stilte en aandacht, moest geen plaats meer behoeven te hebben. Overigens schoot het publiek in waardeering niet te kort aan O.K.K. en haar eminenten directeur; een donderend aplaus volgde steeds na het gebodene. Do familie Hofmann heeft haar goeden naam dien zij hebben als cabaretartisten, wederom gestand gedaan De heer Hofmann is een gezellig conferencier, de di verse voordrachten en liedjes, die hij ten gehoore'geeft, zijn alle van goed gehalte, hij wordt hierin waardig bij gestaan door zijn vrouw en twee dochters. Zoowel het duo Hofmann in het groot als in het klein werden har telijk toegejuicht, door de bezoekers. Vooral de nummers in Volendammer kleederdracht, vormde een zeer geslaagd gedeelte van het repertoire. Een gezellig bal besloot dezen avond. WIERINGEN. Jl. Zaterdag had in het café van mej. Wed. I). Heijblok te Maukes een openbare verkooping plaats ten overstaan van Notaris Obreen van verschillende landerijen met behuizing van den heer C. Kooij Cz. Gepresenteerd werden 8 perceelen en wel: 1. Boerenbehuiizng met erf en aanbehooren, 22.52 Aren. kooper B. H. Kraan f2025. 2 Akker benoorden het huis, 20.78 A., idem f610. 3. Steenvveid, 44 A., C. Vermeulen, f575. 4. Klaverweid. bezuiden de spoorbaan, 1.00.30 H.A., B. II. Kraan, f2050. 5. Westelijke akkers, nan den scheidingstocht in de Westerlander koog, 40.11 A., A. M. de liaan Cz. f630. C. Middenakkers, naast perc. 5, 66.90 A., E. Baijs Jz. f870. 7. Oostelijke akkers naast perc. 6, 21.35 A., idem f270. 8. Land, riet en water, bezuiden scheidingstocht, 76 54 A., J. Kooij Cz., f420. Alles in combinotie met fl daarboven gekocht doorde heeren B. H. Kraan, M. Minnes en J. Klein voor totaal f8255. Blijkens in dit nummer voorkomende annonce, zal a.s. Woensdag in de zaal van den heer Slikker de wekelijk- sche Bioscoopvoorstelling plaats hebben. Vertoond zal worden een buitengewoon boeiend filmwerk: „Narcose" Gezien het succes van de voorgaande voorstelling, zal het de onderneming wel niet aan belangstelling ont breken. BREEZAND. Een deel van het telefoonnet ondergrondsch. Door de uitbreiding van het aantal telefoonaan sluitingen zijn de palen langs de Zandvaart, vanaf het hulppostkantoor tot bij café Borst, overbelast met draden, Men is dan ook overgegaan tot het leg gen van een ondergrondschen kabel op dit gedeelte, jammer, dat de palen niet zullen verdwijnen. Men laat zo staan voor de aans'uiting der perceelen, die aan dit stuk Zandvaart staan. Ook een deel lichtnet ondergrondsch. Het ligt in de bedoeling om het bouwterrein Cérès geheel ondergrondsch nan te sluiten op het lichtnet. We zullen dus daar bespaard blijven voor de palen die het landelijk schoon nu juist niet verhoogen en de bewoners zullen misschien heel wat minder last van storingen'ondervinden dan bij een boven- grond9ch net. „Blank en Bruin". Voor de Nutsvereeniging „Vriendenkring" trad Zondagavond in de zaal van den heer Jb. Borst het Berger Intiem Tooneel op met het bekende stuk „Blank en Bruin", Indisch spel van rassenhaat in drie bedrijven. De aanvang was op acht uur gesteld, maar dank zij de vele laatkomers kon eerst om half negen door den heer C. Weijers, voorzitter van het Nut, met een kort woord geopend worden. Hij verzocht tijdens de uitvoering niet te rooken. daar dit zoowel voor spe lers als dames-toeschouwsters onaangenaam was. Aan dit verzoek werd absoluut niet voldaan, zoodat, toen we om half twaalf de zaal verlieten, de rook wel te snijden was. Het stuk, dnt enkele wantoestanden in Indiö be licht, heeft ons Wel kunnen bevredigen en ook de vertolking er van was vrij goed. Het samenspel van Kapt. Molen en Ida Vletters maakte zeker indruk. Jammer, dat de laatste niet altijd even rolvast was. Ook de andere spelers had den hun goede momenten en vooral in het laatste bedrijf kwam do rol van Hilda, de vrouw van den controleur, goed tot haar recht. We gclooven dan ook wel, dat. do aanwezigen genoten hebben. Daar het stuk wat kort was, kregen we nog als toe gift van mevr. Smeets-de Jong een liedje getiteld „Yesand No." eD heer Hosselaar zei voor ons drie ge dichten. waarvan de humoristische vooral in den smaak vielen, terwijl de heer Van Vliet „Brand in de mijn" voordroeg, een dramatische schets van het niijnlevcn. Aan het einde dankte de heer Weijers het tooneel- gezelschap voor het gebodene. Hij sloot met den wensch, dat het aan het bestuur van het Nut geluk ken mocht, meerdere avonden van deze soort te or- ganiseeren. Beplanting Gérès. Het planten van ligusterhagen hij de woningen dor bouwvereeniging op Cérés, is opgedragen aan den heer W. Muntjewerf, tuinier te Anna Paulowna. ven door zorgde de heer Koordes voor uitstekende piano-muziek, terv.'iji de heer Zwaag zoo welwillend was, ook hier verschillende nummers op zijn accordeon ten gehoore te brengen. Een gezellig stukje muziek brengt altijd een aangename afwisseling. Na de pauze werd begonnen met „Hannes wordt ingekwartierd", door de dames H. Anjema, Jo. v. d. Klooster, A. Dekker en de heeren J. Dekker en J. Klare. Een nogal ingewikkelde geschiedenis, die door de spe lenden aardig werd vertolkt. Een militair blijspelletje gaat er doorgaans wel in! En tot slot kregen wc te hooren een stukje voor vijf dames, dat hier reeds eerder werd opgevoerd: „Vier Nette Dienstboden", waarvoor de respectievelijke dienst boden en de mevrouw een dankbaar applaus In ont vangst hadden te nemen. Uit dit beknopte relaas blijkt, dat de avond weer goed gevuld was. De meeste vereenlgingen op allerlei gebied hebben tegenwoordig een harde dobber het hoofd boven water te houden. Verschillende omstandigheden zijn daarvan de oorzaak. Een en wel een van de voornaamste is wel de Radio. Het beste op elk gebied krijgt men thans in de hulskamer te hooren. Maar toch gelooven we. dat, wanneer eendrachtig wordt samengewerkt, nog heel goed ls te bereiken, dat den aanwezigen een genoegelijken avond wordt geboden. Aan het einde dankte de voorzitter alle medewerken den en de aanwezigen voor hun opkomst, waarna een gezellig dansje volgde. En hiermede willen we ook dit overzicht weer be sluiten, hopende, dat we een volgende maal kunnen schrijven, dat de geheele zaal bezet was. Politie. Gevonden: een bankbiljet. Inlichtingen ter gemeente-secretarie. De zeemilicien H. Smit uit deze gemeente is op geroepen om op 5 Januari 1931 te Den Helder voor den tijd van 5 weken voor herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. KOLHORN. Op het werk van de firma Klos alhier zijn ruim ICO arbeiders ontslagen. AARTSWOUD. Ons Fanfarecorps gaf ter versterking van hare kas een uitvoering. Het publiek bestond grootendeels uit jongelui en de opkomst was niet groot. Spel en attrac ties voldeden uitstekend. Gezellig bal na. DIRKSHORN. Door het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk alhier is herkozen tot ouderling de heer C. Brcgman en is gekozen in de vacature Burger, die bedankt had, de heer J. Paarlberg. De heer A. C. van der Hooff, onderwijzer aan de Openbare school alhier, is benoemd tot onderwijzer te Delft De kolfmatch van de clubs, aangesloten bij den Langendijker Kolfbond, werd Zondag voortgezet door de A-klassen in de baan van den heer De Bakker. We laten de uitslagen hier volgen met vermelding tusschen haakjes van de in de vorige rondte be haalde punten. „Onder Vrienden" to Oudkarspel: K. Quant (119) 150; O. Bakker (113) 124; S. Evers (134) 133; K. Kroon (103) 135: J. Schrieken (145) 122; A. Eecen (111) 121. Totaal (728) 785. 1 „Volharding", te Oudkarspel: P. Kat (84) 123; P. i Langedijk (127) 113; P. Gelder (93) 122; Jb. Gelder 1 (75) 149; C. Vlug (115) 112; P. Quant (83) 120. Totaal (577) 739. i „Ons Genoegen" te Noordscharwoude: T. Muile boom (129) 12S; Jb. Hopman (130) 124: A. Moeijes (94) 115; C. Balder (98) 127; S. Maakal (87) 121; P. Jes (111) 133. 'l'otaal (655) 748. „Vriendenkring" te Noordscharwoude: C. Langen- i dijk (140) 145; C. Pranger (125) 13(5; G. Langedijk (102) 141; G. Hop (117) 139; T. Pranger (141) 149; T. Koste- 1 lijk (123) 145. Totaal (747) 855. „Op Maat" te Zuidschnrwoude: P. Molenaar (112) 142; P. Goet (139) 134: J. Reine (136) 132; K. do Boer •86) 132: I». Glas (85) 105; C. Berkhout (102) 124. To taal (660) 769. „Gezellig Samenzijn" te Zuidschnrwoude: G. Met-» tes (146) 156; W. Kraakman (117) 143; Jn. Zijp (111) I 125; Jn. Bergen (122) 127; C. Kraakman (118) 129; Jb. I Zijp (96) 126. Totaal (760) 80.5. BROEK OP LANGENDIJK. Tot ouderling in de Geref. Kerk is in de plaats van j den hoer C. Kok, welke bedankt heeft, gekozen de heer J- C. Koolaard (aftr. diaken). Tot ouderling in de Ned. Herv. Kerk is gekozen de heer K. Bak Cz. en tot diaken de heer F. van Doornum. NOORDSCHARWOUDE. i Uitslag van de gehouden kolfwedstrijd, uitgeschreven door de Langedijker Kolfbond, gehouden op 14 Dec. in j het lokaal van den heer J. de Bakker. Sociëteit „Ons Ge- noegen" te Noordschapwoude behaalde 748 punten, waar van de heer F. Muiieboom 123 punten, C. Balder 127 punten, F. Moeyes 115 punten, Jb. Hopman 124 punten Sj. Maakal 121 punten en P. Jes 133 punten. Sociëteit „Vriendenkring" te Noordscharwoude behaal- de 855 punten, waarvan de heer C. Lnngendijk 145 pun- ten, G. Hop 139 punten. C. Pranger 136 punten, G. Lan- gedijk 141 punten, T. Kostelijk 145 punten en T. Pran- j ger 149 punten. I Sociëteit „Volharding" te Oudkarspel behaalde 739 punten, waarvan de heer P. F. Kat 123 punten, L. Stok man 113 punten, P. Quant 122 punten. P. Langedijk Cz. 149 punten, Jac. Gelder 112 punten en C. Vlug 120 pt. 1 Sccicteit „Onder Vrienden" te Oudkarspel behaalde 785 punten, waarvan de heer J. Schricken 122 punten, S. Evers 133 punten, N. Quant 150 punten, A. Eecen 121 punten, O. Bakker 124 punten en K. Kroon 135 pt. Sociëteit „Gezellig Samenzijn" te Zuidscharwoude be haalde 806 punten, waarvan de heer C. Mettes 156 pun- i ten, W. Kraakman 143 punter., J. Zijp 125 punten, J. Bergen 127 punten, C. Kraakman 129 punten en Jb. Zijp 126 punten. Sociëteit „Op Maat" te Zuidscharwoude behaalde 767 punten, waarvan de heer J. Reine 132 punten, P. Glas 105 punten, K. de Boer 132 punten, P. Molenaar 142 punten, P. Goet 134 punten en C. Berkhout 124 punten. Alle vereenigingen kwamen uit ln klasse A. VereenIglng „Burgernut". Ook de laatstgehouden Nutsavond in café Dekker was weer heel gezellig en wat er dien avond geboden is, was het aanhooren zeker waard. Na de opening door den voorzitter, die in zijn speech de aanwezigen hartelijk welkom heette, werd eerst de aandacht verzocht voor de lezing van Mej. Van der Klooster, die hiervoor had gekozen: „Met de autobus door de Streek". Dit stukje 4n Wcst-Friesch dialect werd uitstekend voorgelezen en het applaus dat haar ten deel viel, was welverdiend. Ook dc bijdrage van den heer KI. Dekker: „De man van voorname af komst" viel goed in don smaak. „Het Pootige Wijfje" was de titel van de één-acter die door de dames Van der Klooster, P. Meijer en de heeren Van der Klooster, K. Dekker en J. Bankert ten tooncelo werd gebracht. Met zeer veel genoegen hebben we naar dit stukje geluisterd, heel mooi als dit werd uitgevoerd. De mimiek was ln vele gevallen zelfs schit terend. Met dit stukje hebben de spelenden zeker veel succes gehad. Hierna kregen we een voordracht door de dames Venverlo en Groot: „De Rentenier en zijn Huishoud ster", ook een aardig stukje. Thans volgde een korte pauze, waarin de gebruike lijke tractaties werden aangeboden. Tusschen de bedry- Zondag gaf de gymnastiekvereen. „WIK." een open- bareL uitvoering in lokaal „Halfweg" alhier, onder lei ding harcr directeur, den heer S. Keesman. Voor do in gewijden alhier ,18 het bekend dat men op dit gebied hier keurig werk ziet leveren, waar voor je centen, en toch, die er in medeleeft, dus eenigszins begrip van dit wer ken heeft, is er door verwonderd dat do zinspreuk der vereen. W.I.K.: Willen is Kunnen, zoo'n groote waarheid bevat en de leden door hun willen zoo oneindig veel kun nen. Geeft het werken der heeren, door tentoonstelling van vlugheid en kracht, een grooto voldoening ook de dames- leden kunnen gerust ln het openbaar werken daar ook zij dc spreuk W.I.K. niet beschamen en wat hier steeds het oog streelt is do vrije onderwerpingen. Het laatste nummer, hetwelk die oefeningen ln nieuwe richting be vatte, werd 'prachtig gelijkmatig en op een wijze uitge voerd dlo ons deed denken aan zwevende wezens, welke door de soepele beweging van lichaam en armen zoo aanstonds van het tooneel zouden opstijgen. Voor hen die ook eens gaarne lachen, was ook ge zorgd, daar eenige voordrachten ten beste werden ge geven, welke door haar goede opvoering aan het be doelde volkomen hebben beantwoord. ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI 1931 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN DEC. Do hoop op betere tyden stenge vorst al licht uitkomst mceilyke tijden onvol doende maatregelen ongeveer dezelfde pryzen voor roode en gele kool vry groote aanvoeren van de eerste, kleine van de laatste Iets beter voor Deensche witte kleine aanvoer stationnaire prijs voor peen goede prijs voor bieten bloemkool lager en geringere aanvoer. De Langendijker tuinbouwer leeft den laatsten tijd alleen van hoop, hoop n.1. op een ommekeer in de heer- schende toestanden. Hij weet echter wel zooveel van het ingewikkelde raderwerk van de economische en politie ke structuur onzer tegenwoordige samenleving af, dat hij niet verwacht, dat die ommekeer opeens, plotseling zal komen. Iets, wat langzaam aan is scheef gegroeid, staat maar niet in een paar tellen weer rechtop. Doch de Langendijker bouwers zien ln het weer een factor, die soms wonderen kan doen. een medewerker, welke het aspect stuwen der groenteprijzen, welke het aspect zoo spoedig en zoo buitengewoon sterk kan doen ver anderen. We hoorden deze week iemand beweren, dat 't al of niet intreden van een strengen winter oorzaak kan zijn, dat er voor de 8000 wagens kool. welke vol gens de eerste inventarisatie aanwezig zijn, f 8000 of f 8000000 kan worden ontvangen. Deze uitspraak is na tuurlijk niet vrij van overdrijving, doch een kern van waarheid ligt er in, dat een strenge vorst voor de Lan gendijker tuinbouwers wonderen kan verrichten. Het ls nu deze hoop, welke verschillenden c ider onze tuinders nog leven doet, gesproken rfatuurlyk :a den figuurlijken zin van het woord. Zonder hyperbolisch te zijn, m.a.w. zonder te overdrij ven, kan worden gezegd, dat op het f ogenblik aan Lan- gendijk een noodtoestand bestaat. Ongetwijfeld redden zij zich nog, die eigen land hebben of ander kapitaal, doch de breede laag van hen, die een redelyk bestaan hebben als de tijden normaal zijn en geen overschotten hebben kunnen kweeken, waarop nu geteerd kan worden die breede laag is er op het oogenblik hot slechtst aan toe. Er zijn er velen onder, die zoo goed als niets heb ben geteeld, ook geen kool in de polders hebben gecon tracteerd, zoodat voor hen eventueel hooge prijzen niet de minste beteekenis hebben. De gang naar Diaconie of Burgerlijk Armbestuur meet voor die menschen een bij zonder zware gang zijn. Ze lijden dan liever ln stilte ar moe. Uit hen zullen vooral gerecruteerd worden de can- dldaten voor het provinciaal-gemeentelijk crediet. Er zullen er velen zijn. Waren er in '2 al ongeveer 600 ln Noordholland, we kunnen dit aantal nu gevoegelijk op 1200 stellen en een groot contingent zal daarvan door Langendijk worden geleverd, Langendijk dan genomen in den zin van het uitgebreide tuinbouwdistrict. Doch het bedoelde crediet wordt slechts verleend ten behoeve van bedrijfsbenoodigdheden, w.o. de noodige werkkrach ten. Het kan dus hoogstens dienen om 't bedryf staan de te houden op hoop van den zegen van betere tijden, doch om het leven staande te houden, wat gebeurt daar voor? Deze vraag werd ons in de afgeloopen week van meer dan een zijde gesteld en we hebben helaas moeten antwoorden, dat, voor zoover we weten, niets in die riohting wordt gedaan. Bovendien, het zijn niet alleen de tuinbouwers, die slechte tijden doormaken, ook winkeliers, en nering doenden ondervinden de finantieele gevolgen van de crisis in den tuinbouw. Mag op het oogenblik de werk loosheid nog geen buitengewone afmetingen hebben aangenomen, het zal niet lang meer duren, of deze maatschappelijke ellende zal haar stempel ook hier op de samenstelling drukken. Het is al crisis, wat de klok sluit. En eiken dag raken we er dieper in. We hoorden nu uit betrouwbaren bron, dat momenteel kool uit Dultschland in Nederland wordt ingevoerd en dat Duit- sche zuurkool hier te kust en te keur te krijgen is. De blaadjes zijn dus omgekeerd: in plaats van uitvoer naar Duitschland, krijgen wij invoer uit Duitschland. Anti- dumpingemaatregelen mogen in theorie mooi zijn, in de practiijk komt er niets van terecht. Het zijn wel zware tijden voor onzen Langendijker tuinbouw, die het vooral van Duitschland hebben meet. Onder deze omstandigheden wordt het duidelijk, dat het verloop der prijzen op onze beide groote groente veilingen weinig reden tot tevredenheid en optimisme gaf. Vrijwel alles stond in mineur. De aanvoer van aardappelen, had alleen plaats aan de veiling van den Noordermarktbond. Schotsche muizen brachten daar f 3.50 op voor middel-grootc en f 2.50— 2.80 voor grove. Voor drielingen werd f 4.30 betaald. De aanvoer van bloemkool begint aanmerkelijk te verminderen. Het weer van verleden w.eek heeft daaraan schuld; wat sneeuw met vorst heeft veel nadeel gedaan aan het toch al zwakke gewas. Intusschen zijn de prijzen ook nog belangrijk achteruitgeloopen, gedeeltelijk ook het gevolg van mindere vraag uit het buitenland. Voor de mooiste reuzen werd Maandag nog tot f 9.90 betaald, kleinere brachten f 6 op. In het verder verloop kon vol gende dagen slechts ruim f 8 worden gemaakt voor de grootste en mooiste f 4 a f 5 voor de kleinere. Zaterdag was de prijs f 5.50. Voor tweede soort werden al zeer lager prijzen besteed. In het begin der week kon nog f 2.50 worden gemaakt, later echter f 0.60—1.40. In 't geheel werden ongeveer f 18000 stuks aan beide markten geveild. De aanvoer van roode kool neetm toe. Dit was te verwachten: alle bouwers zijn nu druk bezig met hun kool „door to schieten", d.w.z. die, welke niet langer bewaard kunnen worden, op zij te leggen, om ze naar de veiling te brengen. Veel van dat doorgeschoten goed komt nu aan de markt. Maandag was de noteering aan de Broeker veiling f 1.405.50, aan die te Noordschar- wouden f 2.904.50, zoodat voor het mooiste kleingoed van f 4.505.50 is betaald, voor de groote kool in de buurt van f 3 en nu voor afwijkende kwaliteit Sn de groote sortcering in minimum f 1.40. Veel wijziging kwam er niet in deze prijzen. De laagste prijs, welke aan de Broeker velling werd besteed, was verder bij uitzondering f 1.60; de hoogste f 5.80 op Vrijdag, Zater dag was de noteering te Broek f 24.70, te Noordschar woude voor goede kwalietit f 2.404.70, Veel gang zit er dus niet in de pryzen. In dezen tyd bij zacht weer is dit trouwens bijna elk jaar het geval. In totaal werden aan beide markten rond 50 spoorwagens aangevoerd. Van gele kool zijn de voorraden groot, zooals uit de inventarisatiecijfers is gebleken. De aanvoeren zijn daar mee nog niet in overeenstemming. En do prijzen blij ven niettemin op hetzelfde lage niveau. Aan de veiling van den Noordermarktbond werd Donderdag f 1.802.40, besteed, wat dus zeggen wil, dat het mooiste uit de kleine sorteering nog geen rijksdaalder per 100 Kg. op bracht. Groote gele kool bracht de heele week tusschen de f 1.50 en f 1.90 op, kleinere tusschen de f 2.40 en f 3.20. Kool, die eenigszins in kwaliteit afweek, werd van f 11.50 al naar de grootte. Dc geheele aanvoer béstond uit 17 spoorwagens. In de tweede helft der week werden voor Deensche witte kool eenigszins betere prijzen betaald. In de eer ste helft der week was de hoogste pry's, die aan beide veilingen besteed werd. f 2.50. In de laatste helft was die f 2.90. De noteering op Zaterdag te Noordscharwoude was f 2.202.90, den vorigen Zaterdag f 1.902.40. Groo te Denen golden gemiddeld f 1.90. De totaalaanvoer beliep ongeveer 17 spoorwagens. De uienmarkt heeft betere tijden gekend. Een prijs toch van f 1.702.70 voor uien is laag. Voor grove uien was de noteérlng iets hooger, n.1. f 2.202.80, Drielingen echter werden weer verkocht voor f 0.501.40, terwijl voor nep f 2.904.30 werd betaald. Aan beide veilingen werden in totaal ongeveer 9 spoorwagens verhandeld. De prijzen van de peen weken niet veel af van die der voorafgaande weken: f 1.201.90 voor groote. Bieten waren weer vrij duur, het eenige artikel, dat nog be vredigt: er werd van f 3.205 voor betaald, met voor een paar partijtjes een lagere prijs dan f 3.20. Vertegenwoordigers der veilingsbosturen van Broek op Langendijk, Noordscharwoude, Warmenhuizen en Obdam, vergaderden Zaterdagmiddag in het Land- bouwhuis te Alkmaar. Daar dc uitschrijving dor vergadering was aange vraagd door den Noordermarktbond, was de leiding der vergadering aan diens voorzitter, den heer Brug man. Deze heette in zijn openingswoord speciaal welkom de heeren: Ilazeloop en MalcKote, ter vergadering aanwezig met het oog op punt 2 der agenda: Zaad selectie voor het verkrijgen van een betere soort roode bewaarkool. Door den secretaris, den heer Klant, werden de no tulen gelezen, welke werden goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen werd door den heer Bakker van Obdam mcdegedeled, dat ter vering al daar alleen een bon voor onderhandschen verkoop wordt verstrekt, indien dit noodzakelijk blijkt voor bijlading. Ingevolge de vraag van den heer Kliffen werd als nog aan den secretaris opgedragen informaties in te winnen omtrent de mogelijkheid der invoering van een U.C.B.-merk voor B kwaliteit kool, naast, die voor A kwaliteit. Blijkt deze mogelijkheid te bestaan, dan zal de zaak in de aangesloten vereenigingen ter sprake worden gebracht. De bedoeling is, dat dan ook voor B kwaliteit het label voor uitvoer kan wor den verstrekt. Aan de orde werd nu gesteld het voorstel tot in trekking dor koi'ting aan den handel voor contant® betaling der op de veilingen gekochte producten. Door den heer Kliffen werd de zienswijze van den N.M.B. weergegeven, waarop een zeer breedvoerige discussie volgde, waarbij dc zaak terdege van alle kanten werd bekeken. Het resultaat dezer besprekingen was, dat besloten werd, dat dc vier vereenigingen het voorstel in de te houden jaarvergadering aan de orde zullen stellen. Voorts werd 'besloten, hiervan kennis tc geven aan „Koophandel" en aan die kennisgeving toe te voegen de motieven, welke tot dit besluit hebben geleid. Met betrekking tot punt 2 der agenda werd het woord gegeven aan den heer Hazeloop. Nadat er door spr. op gewezen was, dat in deze omgeving reeds een uitstekend product is verkre gen, werden toch verschillende kwalen naar voren gebracht, welke het zoeken naar een beter product niet overbodig maken. Een zeer duidelijke uiteenzetting werd gegeven van de ervaring, dat in dc plantenwereld producten kun nen worden verkregen met andere, ook meer ge- wenschte eigenschappen. Vervolgens werd een uiteenzetting gegeven der proeven, welke onder leiding van -spr. en den heer Malekote loopende zijn op initiatief en voorloopig voor rekening van „Eendracht" te Oudkarspel en Tuinbouwbelang te Noordscharwoude. Uit hetgeen door den spr. ten gchoore was ge bracht, viel wel reeds af tc leiden, dat deze proeven Of O ÓS Daar zat de man, treurend op zijn bankje. Zijn groote woede was bekoeld. Hij dacht na, om wat hij had misdreven. En nu werd diep berouw gevoeld. Hy zag voor hem den slechten jongen. Die den luchtballon gestolen had, Die toch de oorzaak was van all: Waarom hy nu gevangen zat.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6