SchagerCourant b: sport WIE Tweede Blad. GRATIS. W.F.C. I—Alcmaria I. 2—3. DE MAN DIE TERUG KWAM Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Woensdag 17 December 1930 73ste Jaargang. No. 8784 ZICH MET INGANG VAN 1 JANUARI 1931 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE SCHAGER COURANT, ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ NENDE NUMMERS VAN DEC. UIT ALKMAAR EN OMSTREKEN. Na een zestal Jaren, de traditie wederom gebroken!Een enthousiaste en span nende strijdOndes de ster van het veldl Alcmaria mocht in den loop der jaren haar thuis wedstrijden tegen W.F.C. weten te winnen, ja som tijds wel eens met fabelachtig hooge cijfers, het was echter een voldongen feit, dat men in den uitwed strijd voor schier onoverkomelijke problemen werd gesteld. W.F.C. kon nu of dan een slechten wedstrijd spelen, maar zoodra kwam Alcm. aan de Zaan, of het scheen wel dat iedere speler bezield was met slechts die ecne gedachte, n.1. juist dezen wedstrijd te moe ten winnen. Het was precies een zestal jaren geleden, toen Alc maria deze traditie eens wist te breken. In de Alk- maarsche voorhoede speelden toen n.1. Elfring, Bos, Reitsma, en Mulders en het was juist Elfring die de W.F.C.-verdediging in beroering wist te brengen, het overige drietal deed hun plicht en op een bepaald moment had Alcm. een nuttige 04 voorsprong be haald. Toen meende scheidsrechter Grootmeijer het mismoedige publiek te moeten bevredigen, door ge heel onverwacht en ongemotiveerd, W.F.C. een pe nalty te moeten toekennen. Zoodoende kwam het einde met een Alkmaarsche 14 overwinning. Edocheen vijftal opeen volgende jaren moesten de Alcmarianen wederom aan de Zaan het onderspit delven en meerdere malen juist als Alcm., met het oog op de kampioenskansen de punten zoo hard noo- dig had, gaf W.F.C. haar de genadestoot. Hoewel er momenteel geen kampioenskansen voor Alcm. op het spel stonden, verwachtte men dezen keer geens zins zwakkeren tegenstand van W.F.C., eerstens daar laatstgenoemde zelf nog wel een paar punten kon gebruiken en tweedens, omdat zij de laatste we ken niet onverdienstelijk speelde e o.a. in Enkhui zen onverdiend met 21 had verloren. Een nieuwe Alkmaarsche generatie is inmiddels gekomen en in de gelederen ontdekken we in Bos, slechts de eenigste kracht van weleer. Alcm. heeft gestreden met al de macht die in haar zat en het heeft haar zoowaar mogen gelukken na zes lahge jaren opnieuw de traditie te breken. Dit was voor de W.F.C.'ers, die dezen wedstrijd immer als gewonnen beschouwden, dan ook een bittere teleurstelling. De wedstrijd. Over den wedstrijd het volgende: Om vijf minuten over twee wint Bos den toss en verkiest eerst tegen den geringen wind in te spelen. W.F.C. verschijnt met een invaller voor J. Dietz, terwijl bij Alcm. de plaatsen van Peereboom die voorloopig wel niet meer van de partij zal kunnen zijn en Rootsing, door Oskam en Michels zijn bezet, waardoor de op stellingen cr als volgent uitzien: W.F.C Rensen. Brouwer Praag P. Dietz Duinmeijer J. Lagerwaard. W. Lagerwaard, Aten, Bleeker, Schotvanger, Kramer. Scheidsrechter Slikkerveer. Hamstra, Oskam, Homan, Indri, Bos. Lengers v. d. Vall Michels Ooms Kuiper Oudes. Alcmaria. Bleeker trapt af en W.F.C. meent reeds dadelijk tot den aanval over te gaan, doch Alcm. neemt het leer over en reeds dadelijk krijgt Bos een corner te ver werken. Deze, goed genomen, kan worden wegge werkt en nu is het W.F.C. die ten aanval trekt. Voor al Lagerwaard op de rechtsbuitenplaats is er goed in enuiterst snel. Na eenige wederzijdsche aanval len, gaat het meeste gevaar uit van de W.-voorhoede. De beide vleugelspelers, die voortdurend buitenspel FEUILLETON van JOHN FLEMING WILSON. I. DE HEENWEG. „En je bent door een Chinees op straat gezet!" sprak zij nadenkend. „Laat hij dat eens voor den tweeden keer wagen!" mompelde hij dreigend met saamgetrokken wenkbrau wen. „Dan loopt het voor je uit op politie en gevangenis", onderbrak zij. „En dat is heelemaal geen aanbeveling!" Hij voelde zich weer geheel terneergeslagen. „O, ik ben een verloren geval. Wat geeft het al of we er over praten? Waarom praten we niet liever over jouw ziel. Marcelle?" Zij blikte hem vast aan. „Ik zou minder piekeren over mijn ziel, als ik jou'maar hier weg kon krijgen. Je bent zoo weerzinwekkend, dat ik bijna niet tegen je praten kan en toch zou ik cr m'n ziel voor willen opofferen om van jou een man te maken." „Marcelle, zou je nog van mij kunnen houden?" Er lag iets smcekends in zijn stem. „Niet, zooals je nu bent. Harry. Zoo zonder wil, zonder eenigen weerstand, kan ik geen man in je zien. En toch heb je de gegevens in jc om een mensch te worden. Ik weet dat je het als de grootste vernedering voelt, dat een mei3je uit een café, een, die daarenboven opium schuift, haar nues voor je optrekt. Maar ik zou je zoo graag weer aan den gang hebben, jy hebt nog kans en dan... O, dan heb ook ik nog kans!" Iets in haar stem drong diep in zqn hart door, on danks verdierlijking en losbandigheid. Hij stond plotseling op en ging een kom zoeken en koud water. Hij besteedde tien minuten aan zyn toilet en kwam daarna terug en zette zich weer bq haar neer. staan, krijgen meerdere malen den bal in zuivere buitenspelpositie toegespeeld. De scheidsrechter schijnt in het geheel geen kijk op buitenspel te heb ben en het Alcm.-doel verkeerd dan ook voortdurend in gevaar. Echter weten Kuiper cn Ooms en in laat ste instantie Oudes de situatie meester te blijven. Eenmaal wist Oudes door tijdig uitloopen een zeker doelpunt te voorkomen. Een paar goede rennen van Hamstra brengen niet het gewenschte resultaat, ter wijl aan de andere zijde Indri een goede throughpas van Bos naast schiet. Ook eenige vinnige W.F.C.- aanvallen leveren niets op en Oudes laat duidelijk zien dat hij in ongenaakbaren vorm is. Bij 'n W.F.C. aanval van links wordt goed voorgezet en van rechts juist over geschoten. Bij een Alcm.-aanval zal Lengers het eens van ver probeeren, doch Rensen is op zijn post. Een voorzet van Bos zien we Oskam juist naast koppen. Even later kopt Bos naar Indri. D.eze wacht even, waardoor Praag het leder kan wegwerken. Bij een W.F.C.-aanval wordt keurig van rechts voorge zet en Schotvanger schiet hard in. Oudes stopt val lende, doch het harde schot ontglipt hem." Kuiper weet juist voor de doellijn redding te brengen. Na een tweetal rennen van Hamstra wordt deze gehaakt. De vrij-e trap, goed door Homan genomen, wordt vveg- gekopt. Bij eenige vlugge W.-aanvallen weet Ooms enkele malen keurig te redden. Het W.F.C.-offen- sief duurt vodrt en nadat Oudes en geweldig hard schot van Bleeker heeft gestopt, weet hij een vol gend schot keurig corner te werken. Deze door La gerwaard goed genomen corner, weet hij eveneens over de lat te stompen. Nog zien we aardig Combina tiespel van Indri en Bos, doch een paar. nieuwe W.F.C.-aanvallen doen ons het eerste doelpunt aan deze zijde verwachten. Na 32 minuten spelen krijgt Oskam wederom den bal toegespeeld en schiet onverwacht hard in; Een der backs tracht te redden, doch de bal vliegt door zijn aanraken juist in den anderen hoek, 0—1. Dit geeft den Alkmaarschen burgers moed en spoedig hierna zet Bos keurig voor, doch Oskam schiet van dichtbij hoog over. Nadat Oudes goede schoten van Bleeker en Lagerwaard heeft gestopt, zal Hamstra het eens probeeren, doch Rensen is ook op zijn post. Een zeer lastigen, door Bos ingezonden bal, weet hij met geluk juist over te tippen. Dan breekt de rust aan. Reeds dadelijk na rust buitengewoon enthousiaste, aanvallen van beide zijden. Als W.F.C. weer eens van een buitenspelgeval denkt te profiteeren, schiet Blee ker echter naast. Rensen stopt clan een prachtig ver schot van v. d. Vall. Beide partijen zijn om beurten in het offensief en een paar wederzijdsche vrije trap pen worden weggewerkt. Bij een Alcm.-aanval breekt Oskam door, doch cle ui^oqnqiid,e. I»q#sen weeL. cor ner, te werken. Deze .door' Ras goed genomen, levert een nieuwe corner op, die weggewerkt wordt... Dan komt W.F.C. geweldig opzetten en het Alcm.-doel wordt ingesloten. Diverse achterspelers moeten om beurten redden, doch het leder wil maar niet in de voorhoede verdwijnen. Plotseling krijgt Bos den bal toegespeeld, zet keurig voor en Homan schiet on houdbaar hoog in, 02. De springende doelman Ren sen is met den paal in aanraking gekomen en is lichtelijk geblesseerd, doch kan nog verder aan den strijd deelnemen. Als Michels een bal ver op brengt en goed voorzet, kopt Bos juist naast. De strijd ver plaatst zich wederom op het Alcm.-doel en als Ooms eenmaal bijna in eigen doel kopt, weet Oudes juist op onbegrijpelijke wijze corner te stompen. De druk op het Alcm-doel is geweldig, doch de verdedigers geven nog steeds niet thuis. Plotseling wordt de bal ver doorgespeeld naar den vrij staanden Hamstra. Een ren,en klein duel met Brouwer enmet een goede schuiver in den uitersten bene denhoek, geeft hij Rensen het nakijken, 03. Er'is dan reeds 23 minuten gespeeld. W.F.C. geeft zich echters geenszins gewonnen en komt flink opzetten. Als Ooms een bal stopt, komt hij gedeeltelijk te val len en raakt nog juist den bal met de vingertoppen aan. De toegestane penalty weet Bleeker in een doel punt om te zetten, 1—3. Alcm. laat zich niet uit het veld slaan en gaat reeds dadelijk tot den aanval over. Als Ilamstra weer eens in vrije positie den bal toegespeeld krijgt, ver wacht men no. 4. Hij schiet van verren afstand op doel, doch naast, waardoor een goede scoorkans „Ik geloof, dat je werkelqk om mij geeft," mompelde hq. „Ik ben een erbarmeiyke schoft geweest en een verschrikkeiyke ezel al dien tijd. Maar ik ik zou je werkelqk willen bewezen, dat ik je dankbaar ben voor je goedheid, dat je je niet hebt afgewend van iemand, die je aangedaan heeft, wat ik jou heb aangedaan, Mar celle. Heb je nog hoop voor mij?" „Het is een lange weg, terug, Harry," zeide zij droevig „Ik weet hoeveel het je kosten zal. Het gaat er niet om alleen maar in New York te belanden. Je zoudt weer in dezelfde strikken verward raken. Hier gaat het er om, denzelfden weg terug te gaan, waarlangs je gekomen bent. Als je werkelqk wilt toonen een man te zijn. dan doe je dat. Dan ga je terug over den ouden weg en be reik je je vaders huis met een rein geweten. O, maar het zal zoo zwaar zijn!" De stilte werd alleen verbroken door het geklikklak der dominosteenen tegen het tafelblad. Harry Potter zat met de kin op de handen gesteund en dacht na, zoo als hq zyn leven lang nog niet nagedacht had, terwyi het meisje krampachtig haar handen wrong en tever geefs trachtte iets weg te slikken. Toen zei Harry peinzend: „Zestienduizend tweehon derd vier en een kwart kilometer." „En een kwart?" herhaalde zq. „Mqn laatste fatsoenlqke verschijning Het ik achter op 'n kwart kilometer afstand van Metter Alley, in het kantoor van dien goeden Simpson. Marcelle, dat vier de gedeelte van een kilometer zal onoverkomenlqk zqn!" Zq zag hem onderzoekend aan, terwyi haar lippen begonnen te trillen. Harry begaf zich nogmaals naar den bak met koud water cn dompelde zijn hoofd onder Toen hq terugkwam, zag hy, dat zq bezig was iets on der haar bank in den donkeren hoek vandaan te halen. Het was een dichtgeknoopte zakdoek. Weer schitterde het geld in z'n handpalm. Ditmaal behield hij het. „Voor kleeren en je onderhoud", zeide zy gejaagd. „Je kunt het terugbetalen. Mijn God. wees een man, en breng ook my niet ten onder! Ik wil je niet eerder zien, voor je nuchter en behooriyk gekleed, met verdiend geld in je zak, in het café van Sit Que kunt komen binnen stappen en zeggen: ik heb den kwart kilometer afge legd!" Niet meer dan dat, dan zal ik gelukkig zijn! Vol maakt gelukkig En dan zal ook ik hier vandaan gaan en jij verlaat Sjanghai om je weg te vervolgen". „Niet zonder jou," dacht Harry, terwijl hq haar een voor 'den vrijstaanden Homan en Bos verloren ging. Nadat eerst Oudes weer eens een paar maal fraai heeft gered, weet Michels in benarde positie juist te redden door corner. Er volgen nu wederzijdsche aan vallen. Als er nog vijf minuten te spelen is, zet La gerwaard hard voor, doch de bal vliegt via Ooms corner. Dan begaat scheidsrechter Slikkerveer een geweldige blunder en geeft tot aller verbazing een strafschop, die Bleeker wederom in een doelpunt weet om te zetten, 2—3. Verwoede aanvallen van bei de kanten volgen en W.F.C. tracht nog een gelijk spel te forceeren. Wel maakt W., nadat er voor free kick gefloten was, nog een doelpunt, doch dit werd zeer terecht geannuleerd. Onder groote spanning kwam 't einde. Nabeschouwing. Als we een beschouwing over de spelers gaan ge ven, kunnen we iedere speler afzonderlijk een woord van lof niet onthouden. Allen hebben zich stellig tot het uiterste gegeven. De Alkmaarders, om te trachten nu eens een overwinning te behalen en de W.F.C.- ers, om dit te voorkomon. Hoewel het vertoonde spel nog steeds voor verbetering vatbaar is, waren er in beide ploegen nu niet bepaald zwakke plekken te constateeren. Als eerste kan genoemd worden, Oudes! Deze speler was ongetwijfeld de ster van het veld en we zullen er maar geen doekjes om winden en ronduit zeggen, dat hij den wedstrijd voor Alcm. gewonnen heeft. Toen Ooms eenmaal bij een geweldig W.-of fensief den bal corner dacht te koppen, verdween de ze, door een verkeerd raken, in de richting van den doelmond. Eén moment angstige stilte in de A.-ge- moe-'c i.het was echter de vuist van Oudes, die voor - 1 zooveelste maal op onbegrijpelijke wijze red ding bracht. Toen pas werd het ons overduidelijk, wat een goede doelwachter in een elftal beteekeni. De Alkmaars"h? hack- en halflinie, waarin v. d. Vall op den voorgrond trad. werd meerdere malen door de goed spelende V. voorhoede, waarin Lagerwaard uit blonk, voor 'n zeer zware taak gesteld. Van de Alcm.- voorhoede waren de beide vleugelspelers de beste, Bos de geweldig harde zwoeger en Hamstra, die op beslist fraaie wijze Alcmaria's derde doelpunt wist te scoren. Van het binnentrio waren Homan en Os kam de beste en het doelpunt van Homan was een „juweeltje". Alleen konden wij ons maar niet begrij pen waarom hij zoo vaak en vooral gedurende de eerste speelhelft als tweede spil fungeerde. Dit maakte Alcm. voorhoede minder gevaarlijk. Ook de W.F.C.-verdediging speelde een goede partij, hoewel Rensen heel wat minder werk kreeg te verrichten dan Oudes. Daar het Alkmaarsche Sportpark weer eens werd afgekeurd, werd er door geen enkel Alcmaria-elftal gevoetbald. Dit was een voordeeltje voor het plaatse lijke Go Ahead. Laatstgenoemde vereeniging had be zoek van K.F.C. 3 en wist met 3—1 te winnen. Door dat echter Verkade 1 aan de duinenrij met 2—0 over Bergen I wist te zegevieren, is de onderlinge af- 'stand tusschen beide clubs het zelfde gebleven. Ber gen I en K.F.C. 3 komen zoodoende wel ietswat in de verdrukking. VOOR DEN POLITIERECHTER. Middrigzitting van 15 December. DE ZURE-HARING-MAN TREEDT WEDEROM OP! In deze zitting werd verder behandeld de zaak tegen Willem D. uit Harenkarspel, welke heer te Tuitjehorn een flesch zure haring in de wacht had gesleept en ten wiens behoeve een reclasseeringsrapport werd uit gebracht. Dit. rajpport luidde gunstig, mits de verdachte zich onthoudt, van café- en kermisbezoek met alle aan kleve van dien. benevens omgang met verkeerde ele menten, bijzonderlijk de leden van de zoogenaamde „zwarte ber.de". Het is toch gebleken, dat de heer Willem D. wel degelqk connecties had met dat berucht gezelschap, ondanks de ingekomeji protesten tegen dit compromlteerend bericht in de courant. De heer Offi cier koesterde de neerslachtige meening. dat de adspi- rant reclassant'het, nu hy in de penarie zat, het met zijn geweten op een aocoordje had gegooid en noemde de heer Officier hem niet de ware boeteling. Per sisteerde per saldo bq den eisch: 2 maanden gev. onvoorwaardelijk. Waarop het thans tamelqk timide jongmensch werd veroordeeld bq wijze van proef tot f 25 boete of 25 dagen, benevens tot 2 maanden gevan genisstraf voorwaardeiyk met 3 proefjaren met bqz. voorwaarden, waaronder verbod van kermis- en café bezoek, verplichte geheelonthouding en verbod om met sommige personen om te gaan. EEN KUNSTVERZAMELAARSTER. De Riet aanwezige mej. Trqntje R., huisvrouw van den heer Siplce G. te Medembllk, moest zich verant woorden wegens diefstal van eenige tegels uit het pakhuis van den heer Kool. waarbij zy werd gesnapt door een zoon van den benadeelde, die toevallic langs kwam wandelen. Het bleek dat de juffrouw meer dere malen een dergelijke expeditie naar het pakhuis had gemaakt Eisch en vonnis f 35 boete of 35 dagen. langen blik toewierp. Toen ging hq zoeken naar een stuk papier, legde beslag op Sam-shew-sings inktpot en schreef het volgende: Kilometer. Vi 1712 5430 3345 3961 979 777 Van Sam-shew-sing naar Simpson Van Sjanghai naar Yokahama Yokahama naar Honolulu Honolulu naar San Franclsco San Franclsco naar Fairfield. Iowa Fairfield, Iowa naar Pittsburg Pittsburg naar New York City 16.204 \4 Hq overhandigde Marcelle het papier. „Ik herinner mij al deze afstanden, omdat ik ze weten moest voor het goederenvervoer van de zaak. Ik ben blq, dat het eerste getal een breuk is, Dat ziet er tenminste gemakkelijk uit" Zy hield het papiertje met cijfers in haar vastgeklem de hand. „En je zult dus terug gaan kilometer voor kilometer?" „lederen voet, iederen kilometer, tot mqn vaders huis Hy knikte, zijn oogen stralend van vernieuwde hoop. in New-York, WestlFifty-tixth street!" Zij was zonder ling ontroerd. Terwijl zij het papiertje wegborg, dreef zy hem zachtjes naar de deur. De dageraad kleurde de lucht in het Oosten en een frlssche bries waaide van de groote rivier. „Haast je", fluisterde zy. „En keer hier nooit terug!" Hq wierp een blik op haar vermagerd gezichtje cn haar vermoeide oogen. Zij rilde. „Ga naar binnen," zeide hy bezorgd, „je ziet mij gauw terug, by Sit Que. Toen boog hq zich voorover en kuste haar. II. DE TERUGWEG EERSTE TRAJECT. Gedurende een week wijdde Harry zich aan zijn licha- meiyk herstel. Hy zocht ccn goedkoop onderdak in een gedeelte van de stad, dat een stevig eind verwijderd was van de plaatsen, die hij wat al te veel bezocht had, kocht eenvoudige, nette kleeren en trachtte vervolgens de zonden van jaren te genezen door Inspannende wande lingen, baden en het drinken van water. OOK HAAR MAN HAD IETS OP ZIJN KERFSTOK. De heer Sipke de G„ echtgenoot van voorgaande ver dachte dame, had eveneens iets met den politierechter te verrekenen en wel dat hy in den nacht van 4 Oc- tober te Medemblik eenige tegels had stuk geworpen, welke tegels evenzeer uit Kool's pakhuis afkomstig waren. Deze verdachte was evenmin als ega heden ver schenen. Ook de heer G. werd veroordeeld en wel tot f 25 boete of 25 dagen. DE AMATEUR-STEMPELAAR. De heer N. St., slager te Heerhugowaard, die voor eenige weken terecht stond ter zake het gebruiken van een valsche, door hem zelf vervaardigde vleesch- keuringsstcmpel, was heden aanwezig om de voortge zette behandeling dezer zaak by te wonen als voor naamste belanghebbende. Geadviseerd werd hem een stevige geldboete op te leggen. Overigens luidde het rapport ten zynen gunste, wat hem natuuriyk niet on- voordeelig was. De politierechter hield een sombere be schouwing betreffende de op te leggen boete in ver band met de gepleegde benadeeling van het Rijk door ontduiking van het keurloon gedurende een 7-jarlg tqdperk. De Officier wilde echter thans niet verder gaan. dan te vorderen f 100 boete of 1 maand hechte nis. Vonnis conform dit requisitoir. De slager nam met dit vonnis genoegen. ZIJN WRAAKZUCHT WAS ONTEMBAAR. De 25-jarige bakkersknecht Nic. B., wonende te Ber gen, stond heden terecht wegens herhaalde mishande ling van zijn 22-jarlgcn collega Simon Blokker te Limmen. Eind September had hq Simon onthaald op een klap in het gelaat en een ruk aan zqn oor en de tweede maal, op 15 October, sloeg hq Simon een oog aan 't bloeden. Hq qualificeerde zqn tegenstander als een leeiyke huichelaar en 'n kerel van niks. Thans be paalde hq zich tot een meer bescheiden houding en be weerde zoo agressief te zyn opgetreden, om een aanval van Simon te voorkomen, daarbq misschien denkende aan het spreekwoord: De eerste klap is een daalder waard. Eisch f 25 boete of 25 dagen. Vonnis overeen komstig eisch. BEHANGSELPAPIER ACHTEROVER GEDRUKT. De niet verschenen sctoildersknecht Berend Schr. te Wieringen, had in September 7 rol behangselpapier zich toegeëigend van zqn eveneens niet aanwezigen patroon. Eisch f 20 boete of 20 dagen. Vonnis conform. BEGEERENSWAARDIGE BEUNPLANKJE». De heer Jan St., 'n 33-jarige schipper te Casticum, stond als verdachte voor den politierechter, omdat hy in October J.I. had ingepikt een houten beun of althans 4 planken, waaruit een dergeiyk meubel bestaat, welk voorwerp hij had aangetroffen in zijn vaarwater en op- gevischt De heer S. Admiraal, de eigenaar van be doeld beuntje, bleek niet aanwezig te zijn. De heer St. betoonde geen lust de verduistering te erkennen en werd de zaak dus aangehouden tot a.s. week, teneinde den heer Admiraal, van wlen dan meer belangstelling wordt verwacht, als getuige te hooren. MET KLOMP EN SCHOEN TEN STRIJDE. Een 35-jarig landarbeider uit Koegras, de heer Jacob R., die echter meer den indruk gaf een leeraar te zijn aan een gymnasium, stond terecht ter zake mishande ling van mej. Trijntje Koopman, de huisvrouw van den heer Jacob Middelie, welke dame hy met een voor werp, een schoen, een slag in het gelaat had toegebracht. Het onaangename conflict was het gevolg van een race* ningsverschil over de respectievelijke kinderen, de be kende twistappel voor veel liefdevolle, doch tempera mentvolle ouders. Erker.d moet hierbij worden, dat mej. Middelie zich ook niet onbetuigd had gelaten en den heer Jacob R. vooraf een opstopper met een klomp had toegebracht Mej. Middelie beweerde voorts, dat de verdachte haar kind had nagezeten en mishandeld, wat de heer R. ontkende. De schoonmama van mej. Middelie had het gaheele scnsationeele tafercel bijgewoond en gaf verslag volgens eer en geweten. De Officier drukte zqn spqt uit. dit onverkwikkeiyke zaakje niet ter zqde te hebben gelegd en vorderde voor den vorm f 3 boete of 3 dagen. Uitspraak ontslag van rechtsvervolging op grond van noodweer. ONGEWENSCHTE BEZOEKER BIJ AFWEZIGHEID DER BEWONERS. De 44-jarige sterk vergrysde heer Reqer KI., timmer man te Hoogwoud, stond op de plaats der boeteling naar aanleiding van het feit, dat hy op 14 Mei zich niet op de eerste vordering had verwijderd uit de woning van den 23-jarigen heer Nic. Frederiks. destqds wonen de te Grootebroek, welke heer F. zqn woning had ver laten en de sleutel had afgegeven aan zijn in de nabij heid wonenden broeder. De omstandigheid dat genoem de heer Frederiks nog f 140 huurschuld had en de ver dachte, den verhuurder van de woning, was natuurlqk de oorzaak van dit bezoek, waarbq de heer KI. do vrqheld had genomen, om dc meubels uit de woning te halen en, geholpen door zqn knecht, in een schuur te deponeeren. Volgens verdachte had hy permissie gekregen van den broeder van den heer Nic. Frederiks, om de wo ning binnen te treden, wat nu door Frederiks krachtig werd ontkend. De zaak werd aangehouden tot a.s. week. ten einde den broeder, diens echtgenoote en nog eenige Groote- broekera te hooren. We kunnen dus volgende week nog eens van dit interessante zaakje genieten. Na verloop van zeven dagen bezag hy zichzelf in den gebarsten spiegel en schudde het hoofd. Er was wel iets van de overtollige dikte, veroorzaakt door het jaren lange weelderige leventje, verdwenen, maar gespierd en gezond van huidskleur was hy nog lang niet. Toch ont dekte hq, dat hij er anders uitzag, dan hij, sinds hij het college verliet, ooit gedaan had. „Misschien, doordat ik nuchter ben", mompelde hij. „Ik voel me anders miserabel genoeg" Dat hij kon schertsen was wel een bewijs van z'n le venskracht, want de afgeloopen weck was één aaneen schakeling van ellende voor hem geweest, 's Morgens doorleefde hij uren van onzegbare rampzaligheid door physieke zwakte. En de avonden waren vol brandend berouw, dat hem vaak het bloed naar de wangen dreef. De lange weg, waarover hy zes jaren gedaan had, alleen voor eigen genoegens levend, zonder zich ooit om de gevoelens van eenig schepsel te bekommeren, kracht en tijd en geld zorgeloos verspillend, leek hem nu achteraf gezien vol onbegrijpelijke dwaasheid, vol minderwaardi ge daden ook. En duizend maal werd hy het huls uit gedreven, als zyn herinneringen hem te machtig werden en duizend maal slaagde hq erin zijn verlangen naar den alcohol, waarnaar hy hunkerde, te beheerschen. ter- wille van Marcelle. wier lot hy in handen had. Hy bo- heerschte zich en leed. En nu kwam het moeilijkste gedeelte van zijn taak. Simpson stond als een afschrikwekkende bedreiging aan het begin van den terugweg Simpson, de kalme, respectabele, vormelijke zakenman. Harry dacht aan zijn laatste onderhoud met hem. Destijds was hU het kantoor uitgehold met het voldane gevoel, Simpson eens op zyn plaats gezet te hebben. Hij kreeg by dé herinnering een kleur van schaamte. Het moet gedaan worden." mompelde hij. „Ik kan Simpson niet overslaan. Vooruit dan maar!" De Chlneesche portier by de kantoren ontving Harry achterdochtig. „Hy geloofde niet, dat Mr. Simpson t* spreken zou zijn." „Ik moet hem spreken," zeide Harry vastbesloten. „Vraag hem of hy my een paar minuten aan zou willen hooren." Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1930 | | pagina 5