NIEUWJAARSGROETEN 50 cent WIE Nagekomen Berichten. Z IJ P E B^CHAGËRTourant, S GRATIS. WINKEL Noodlottige onvoorzichtigheid. Jeugdige dievenbende te Ostende. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. LANGENDIJK Tsjecho-SIowakije zonder beul. De tocht van het Italiaansche vliegtuig-eskader. Algemeene mobilisatie te Madrid. In ons blad, dat WOENSDAG 31 DEC. verschijnt, bestaat gelegenheid tot het plaatsen van een NIEUWJAARSGROET aan Begunstigers, Familie, Vrienden, enz. tegen CONTANTE BETALING van (mits niet grooter dan 4 regels). Elke regel meer 15 cent. Opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau of aan H.H. Kantoorhouders en Boek handelaars. De Uitgevers. AMSTERDAM, 17 December 1930. Aardappelen. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche Bonten f 3.804.25, id. blauwen f 3.80 4.25, id. Eigenheimers f 3.504, id. Eigenheimers poters f 2.252.50, id. blauwe poters f 1.801.90. ld. Bonte poters f 1.801.90, id. Bevelanders f 2.602.80, Vlaam- sche Industries f 2.602.80. id. eigenheimers f 3.303.50, IJpolder eigenheimers f 3.303.50, id. Bevelanders f 2.60 —2.80, Noordholl. blauwe f 2.50—2.80, Drentsche f 2 3.50, Flakkeesche Eigenheimers f 3.904, id. Eigenh. poters f 2.252.50, Spuische eigenheimers f 44.20, id. Eigenheimer poters f 2.50—2.60, Friesche Borgers f 3.20 3.30 per H.L. ST.-MA A RTENSBRU G. Men deelde ons mede. dat het tooneelgezelschap „Nut en Genoegen" alhier den 2den Kerstdag zal optreden in het lokaal van den heer Langedijk te Burgerbrug met het tooneelstuk „Gekocht en Betaald". Waar dit hoogst boelende stuk op de laatst gehouden Nutsavond alhier met buitengewoon veel succes werd opgevoerd, twijfelen wij er niet aan of den Ingezetenen van Burgerbrug staat een genotvollen avond te wach ten. Wij wekken daarom leder op, deze uitvoering te bezoeken. BURGERBRUG. Maandagavond jl. werd alhier in café Langedijk een lezing gehouden over „De waarde van Gemengd Vee voeder", toegelicht door lichtbeelden, uitgaande van de N.V. Zwaaröemaker's Handel en Industrie te Zaandam. Na de lezing, die gedaan werd door den heer A. P. Keijzer, propagandist van bovenvermelde firma, welke op eenvoudige, doch vlotte en duidelijke wijze de aan wezige' veehouders wees op de voor- en nadeelen even als op eventueele gevaren, w>ke aan 't koopen en voederen van dergelijke samengestelde rantsoenen ver bonden zitten, kregen we door vertooning van licht beelden een duidelijk beeld van 't\interieur dezer fa briek, die er keurig uitzag en zooals ons gebleken is,> voor speciale voeders bijzonder de aandacht aan zui verheid en reiniging der producten wordt geschonken. Vandaar dat deze firma haar gemengde artikelen spe ciaal onder „A.H.V."-voorwaarden stelt en bovendien garantie geeft op analyse, waarvoor zij ook de ver teerbaarheid der zich daarin bevindende eiwit-, vetr en zetmeelachtige stoffen elk voor zich afzonderlijk ga rant stelt In aanmerking genomen, dat door reëele en coulante zakenmenschen, meer speciaal voor groot industrieën hier op dergelijk gebied niet gemakkelijk goed te maken en te praten valt, wat indertijd, en jammer genoeg heden ten dage nog. door vrijbuiters Is bedorven, willen we alsnog even memoreeren, dat Zwaardemakor met deze lezing en toelichtingen thans een veel gunstiger indruk over samengestelde gemeng de veevoeders gestempeld heeft onder vele veehouders en In 't bijzonder een grooter en vaster vertrouwen daarin gekweekt heeft. Als districts-agent voor deze artikelen is aangewezen de firma H. Bregman, wiens reputatie op 't gebied der veevoederlngs-artikelcn alge meen bekend staat. ZICH MET. INGANG VAN 1 JANUARI 1931 OPGEEFT ALS LEZER VAN DE OF ONTVANGT DE NOG VERSCHIJ- NENDE NUMMERS VAN DEC. Verschillende berichten. Zichzelf met een mes in de maag gestoken. Gistermiddag was bij oen transformatorenfabriek aan dc Groenenstraat te Nijmegen de 17-jarige W. Loosschilder bezig een dolk te vervanrdigen. Toen hij het heft op het lemmet wilde bevestigen, plaatste hij den dolk met de punt op een knoop van zijn jas. Toen hij op het heft sloeg, schoot de dolk in het li chaam in de maagstreek. Nader wordt nog gemeld, dat de jongen alleen bezig was in een bepaalde ruimte van het fabrieksgebouw Groot was de ontsteltenis van het overige personeel, toen de knaap plotseling hevig bloedend uit het lo kaal naar buiten kwam strompelen en daarna be wusteloos ineenzeeg; „ik heb mezelf met een mes ge stoken" waren de eenige woorden die men nog juist kon opvangen. De ongelukkige werd aanstonds naar het Canisius-ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de gevolgen van den steekwond is overleden. ANDERHALF MILLIOEN MEER VROUWEN IN ENGELAND. Totale bevolking van het Vereenigd Ko ninkrijk bijna 46 millioen. Blijkens statistische opgaven van het ministerie van handel over het geraamde bevolkingscijfer in het midden van het loopende jaar zijn er anderhalf mil lioen meer vrouwen dan mannen in het Vereonigde Koninkrijk. De totale bevolking bedraagt 45.900.000 zielen of 200.000 meer dan verleden jaar. In 1924, toen de bevolking een millioen minder was, waren er 1.900.000 meer vrouwen dan mannen. ONDER DE STOOMTRAM. Beide voeten afgereden. Gisteravond te ongeveer zes uur is een manufactu- renhandelaar te Elburg, door te vroeg uitstappen uit de stoomtram, onder de wielen gekomen, zoodat hem beide voeten boven de enkels werden afgereden. Zeventien knapen van 12 tot 16 jaar aan gehouden. Sinds geruimen tijd werd de Vuurtorenwijk van de Belgische badplaats Ostende, door onbekende dieven bezocht die de hand legden op alles wat eenigszins waar de kon hebben. Het regende klachten bij de politie, die er eindelijk in geslaagd is, de hand te leggen op een ben de van zeventien jongens allen van 12 tot 16 jaar, die bet voorbeeld van de Amerikaansche gangsters hadden gevolgd. Deze bende bracht den dag door met stelen en had haar hol ingericht In een kelder van een afgebroken huis, twee meter onder den grond. Dit hol was als een echte club ingericht. De jonge kerels ver gaderden daar om hun plannen te beramen en vierden feest van het gestolene. Alvorens toegelaten te worden moest de candldaat- gangster den eed van trouw afleggen en beloven nooit zijn kameraden te verraden zoo hij gevangen werd. Hij ontving in ruil een sohuilnaam, b.v. Zoro, Visch, Neger, Kilo, en^ AlleB werd gestolen, zelfs stalen platen voor het her stellen van schepen en meer dan 100 Kg. wegende. Het onderzoek was ver van gemakkelijk, daar de jon gens eerst weigerden te spreken. Maar minder trouw aan den eed dan hun Amerikaansche collega's eindig den zij met alles bekennen ARRESTATIE VAN TWEE ITALIAANSCHE GENERAALS. BENOEMING. Tot administrateur van den Micldenstandswoning- liouvv is benoemd do heer G. Kouseband met 5 stem men. De heer W. F. Gorter verkreeg 4 stemmen. TOEN HET VARKEN GESLACHT WAS!!! Bij een onzer caféhouders was het varken geslacht en zou er ter gelegenheid van dit heugelijk feit, een traktatie volgen voor eqnige goede bekefiden. Daarbij had de gastheer ook dc leden onzer zoo ijverige win kelweekcommissie genoodigd. En zoo was dan j.1. Dinsdagavond een gezellig clubje Schagcr dames en hecren aanwezig om dit huiselijk feestje te vieren. Onder gezellige kout, oen hartige beet, een verkoe lende dronk, verliep het eenc uur na het andere, toen om kwart over elven dc deur open ging en Flapper in vol ornaat op den drempel stond. Het was na sluitingstijd en dus er uit en dc sommatic om lieen te gaan volgde dan ook. Een paar der gasten stonden als rustige burgers op en verdwenen spoorslags huiswaarts. De anderen echter, zich sterk voelend in het besef hunner onschuld, protesteerden en bleven, met als gevolg een proces-verbaal De betrokken caféhouder had van tc voren, zooals ons werd verteld, nog geprobeerd een paar inaal onzen burgemeester van dit feestje op de hoogte tc brengen, maar had zijn edelachtbare niet kunnen treffen, druk als deze bezig was geweest een bezoeker uit te kofferen, zooals de geijkte term luid! Maar hoe dan ook, het procesverbaal is opgemaakt en gaat dc zaak dc doofpot niet in, dan zullen we straks het genoegen hebben dit tragisch-comisch voorval in onze kantongerecht-rubriek te verslaan. EEN KEGELCLUB. Dinsdagavond is in Cérès een vergadering gehouden van cenigc belangstellenden om te komen tot de oprichting van een Kegelclub. Het was dan de be doeling om zoo dit technisch mogelijk w^s, in de dans zaal van Córès 'n dubbele kegelhaan te maken, zoodat de halzaal geheel intact bleef. Verschillende clubs zouden zich dan kunnen vormen cn door zaalhuur de exploitatie eencr dergelijke kegelhaan mogelijk maken. Het spreekt vanzelf dat alles nog eens nader zal moeten worden onderzocht. En daarvoor is dan ven commissie benoemd, bestaande uit de heeren R. Brugman, Chr. Dekker en J. Schenk. Het zou ons genoegen doen als ook in Schagcn deze gezonde sport zijn beoefenaars kreeg. Wij ho pen dan ook dat da hecren zullen slagen. DE KEGELSrORT. Een dezer dagen hebben wij melding gemaakt, dat hie£ plannen bestaan om de kegelsport te gaan beoefe nen. De heer R. Brugman, alhier, penningmeester van den y Alkm. Kegelbond heeft getracht een commissie te vor men. waarin bij in zeer korten tijd is geslaagd. Hieruit blijkt, dat er in Schagen voor deze sport wel animo Is. De commissie, bestaande uit de heeren R. Brugman, Ch. H. Th. Schmalz, C. Mol, Th. Sinnige, G. Kouseband J. Schenk, heeft Maandagavond J.1. in „Cérès" haar eerste besprekingen gevoerd. Met genoegen kan worden medegedeeld, dat de heer J. Schenk, indien de daaraan verbonden technische be zwaren kunnen worden opgelost, en als blijkt dat er vol doende deelname zal zijn, bereid is, een tweetal kegelba nen te laten maken. Het ligt ln de bedoeling, om diverse dames en heeren clubs te vormen, welke een onderdeel zullen worden van den A.K.B. De Alkm. Kegelbond bestaat ongeveer 25 Jaar en telt ongeveer 300 leden, bestaande uit 23 clubs. Wel een be wijs, dat er in Alkmaar veel liefhebberij voor deze sport bestaat Om nu een en ander mogelijk te maken, moet be kend zijn, welke dames en heeren In principe voor de Kegelsport zich interesseeren, in verband waarmede wordt verzocht, dit zoo spoedig mogelijk kenbaar te maken, bij de genoemde Commissieleden! Indien alles verloopt, zooals de commissie het zich voorstelt, zal bij de opening van de banen, een concours worden georganiseerd, waarbij de clubs van den A.K.B. zullen worden uitgenoodigd, zoodat direct reeds de nieu we afdeeling zal kunnen genieten van het spel, door ge oefende spelers uitgevoerd. Ton slotte kan nog worden medegedeeld, dat reeds on geveer 20 personen zich hebben opgegeven. POLITIE SCHAGEN. Aan komen loopen: een hond. Gevonden: een Ford-aanzetslinger. SCHAGEN, 18 December. 4 stuks paarden f 120—250, 12 gelde koelen (magere) f 190—280. 101 id. (vette) f 250—430, 3 vaarzen f 170— 220. 7 graskalveren f 90—120. 37 nuchtere kalveren f 15 34. 807 overhouders f 2632.50. 4 bokken en geiten, 20 varkens (magere) f 18—30, 42 id. (vette) per Kg. f 46 —50, 228 biggen f 11—20, 49 konijnen, 116 kippen, 25 eenden. EIERVEILING. SCHAGEN. 18 Doe. Aangevoerd zijn 110 partijen 55239 stuks kipeleren. 3 partijen 296 stuks eendcieren. De prijs liep van: kip eieren f 6.80—7, kleine f 3.505.70, bruine f 77.10, eend eieren f 5.40. De veiling duurt voort ALKMAAR, 17 Dec. Andijvie f 0.502.40, Bloemendaler kool f 1.303.10, bloemkool I f 7.50, boerenkool f 1.807.50, gele kool f 2.90, knolselderie f 4, Ch. kool f 1.40, roode kool f 1—3, per 100 stuks, prei f 3.107.20, selderie f 2.805.70, per 100 bos, spruiten f 515, uien f 1.803, per 100 Kg., wit lof I f 10—13, II f 5—7 per 100 pond. BROEK OP LANGENDIJK. 17 Dec. Bloemkool: reuzen le soort f 3.40—5.30, 2c soort f 0.60 —2.10. per 100 stuks, roode kool f 2.105.10, gele kool f 1.20—2.70, Dcensche witte kool f 1—2.50.' uien: grove f 2—2.50, uien f 1.40—2.20. drielingen f 1—1.10, nep f 8, bieten f 2.805.50, wortelen f 1.60—1.90, kleine peen f 1.20 per 100 Kg. Aanvoer: 1600 stuks bloemkool, 36000 Kg. roode kool, 27000 Kg. gele kool. 20000 Kg. Deensche witte kool, 18000 Kg. uien. 4200 Kg. bleten, 3000 Kg. wortelen. NOORDSCHARWOUDE. 17 Dec. Schotsche muizen f 3.80, id. gr. f 2.70, uien f 1.90— 2.30, drielingen f 1.40—1.70. nep f 3.70, grove f 2.50—2.70. peen f 1.501.70, roode kool f 2.60—4.40, gele kool f 2.10 -2.70, Deensche witte kool f 2.102.50. kroten f 1.803, per 100 Kg., bloemkool f 10.50 per 100 stuks. Aanvoer: 350 Kg. aardappelen. 5200 Kg. uien, 3800 Kg. poen, 33600 Kg. roode kool, 29600 Kg. gele kool, 35200 Kg. Deensche witte kool, J00 Kg. kroten, 90 stuks bloomkool. WARMENHUIZEN. 17 Dec. Roode kool 2e kw. f 1.403. kale f 1.301.80, gele kool le soort f 2.202.50, uien f 1.502.20, grove uien f 2.10, pcon f 1.Ó0—1.60. kleine f 0.70 per 100 Kg. Aanvoer: 2400 Kg. roode kool, 3900 Kg. gele kool, 2600 Kg. uien, 1650 Kg. peen. AMSTERDAM, 17 Dec. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 262 vette kal veren, le kw. f 1.061.16, 2e kw. f 0.901.04, 3e kw. f 0.78—0.90 per Kg. levend gewicht, 29 r.uchtcro kalveren f 12—18. 700 varkens, vlecschvarkens f 90—110 Kg. f 0.6U 0.62. zware varkens f 0.57—0.59, vette varkens f 0.55— 0.57 cent per Kg. slachtgewicht. Met het oog op de dagen waarop Kerstmis en Nieuw jaar valt heeft de regeling van de Korstvacantie voor de scholen ln deze gemeente een wijziging ondergaan, en zullen de lessen nu worden hervat op Maandag 5 Januari 193L LUTJEWINKKL. De nutsbijeenkomst op 16 December ln het lokaal van den heer Zeeman, droeg al een zeer bijzonder karakter en al direct was te bemerken dat er iets moest gebeuren wat de bijzondere belangstelling vroeg, een belangstel ling, waarvan de Voorzitter in zijn openingswoord ge waagde. Aan dezen nutsavond was een wedstrijd in de clamatie verbonden, waarvoor 4 dames en 3 hoeren zich hadden opgegeven. Omtrent het. toekennen der prijzen oordeelden de aanwezigen. De prijzen werden behaald door de dames Mintjes en Burger en ZeemanBakker en door de heeren C. Koorn en D. Hoek. Na den wedstrijd werden nog verschillende bijdragen ten beste gegeven door de heeren W. Fijnheer, C. Koorn, D. Hoek, Greisult en P. Blaauboer, benevens Mejuffr. L. Bood van Oude Niedorp. Er was weer een overvloed van bijdragen en zoo het e cnmet het ander maakte het tot een mooien on gczeligen nutsavond, hetgeen mogelijk is geweest door veler medewerking, waarvoor de voor zitter in zijn sluitingswoord een dankbare klank deed hooren. Dc heer P. Blaauboer uit Winkel en Mej. L. Bood uit Oude Niedorp hadden door hun voordracht, daarin be langrijk bijgedragen en het nut hoopt hen nog meerdefe malen terug te zien. Dit jaar zal het congres van de Vereenlging „Schutte- vaer" aan den Lcngendyk worden gehouden. Deze Jaar vergadering zal van haar voorgangsters ln zooverre ver schillen, dat nu tevens zal worden herdacht het feit, dat de heer Mr. H. Smeenge 40 jaar voorzitter Is. Wegens een memorandum aan den koning. Uit Milaan meldt men aan het „Journal des Déb&ts": Vernomen wordt dat de generaals Caviglia en Giardini dezer dagen zijn gearresteerd als gevolg van een tot den koning van Italië gericht memorandum, waarin 7.y de aandacht vestigden op het feit, dat de militie-offi cieren werden begunstigd ten opzichte van de leger officieren. Het memorandum werd aan Mussolini me degedeeld, die de onverwijlde arrestatie van de offi cieren gelastte. BOMAANSLAG TE LYON. De zesde in een jaar. V.D. verneemt uit Parijs: Te Lyon werd gisterochtend vroeg een bomaanslag goploegd op het gebouw van een groot confectiemagazijn Te ongeveer ze3 uur explodeerde met groot geweld een helsche machine, welke in een der ingangen was opge steld. Tien groote vensterruiten werden verbrijzeld. Dit is nu reeds de zesde bomaanslag, welke in den loop van het jaar op groote warenhuizen te Lyon is gepleegd, Men neemt aan, dat een waanzinnige de dader is. AANVARING TUSSCHEN TWEE ENGELS Cl IE ONDERZEEERS. BU Gibraltar. Uit Gibraltar wordt gemeld, dat twee op weg naar Hongkong zijnde Brltsche onderzeeërs dicht bij Gibraltar met elkaar ln aanvaring zijn gekomen. Bijzonderheden over de botsing zijn nog niet bekend. TOINCARé GAAT VOORUIT. Zün voeding normaal Uit Parijs: Een bulletin meldt dat de verbetering ij den gezondheidstoestand van Poincaré duidelijk zicht, baar aanhoudt. Poincaré voedt zich normaal. Hij hcefi geen koorts. Ontslagen wegens ongepaste uitlatingen, Eenige Tsjechische klerikale bladen, aldus de Prangsche corr. van de N.R.Crt., maken zich min of meer ongerust over het ontslag dat het ministerie van justitie den beul Broumnrsky gegeven heeft op grond van diens ongepaste uitlatingen met betrek king tot zijn ambt succes bij het vrouwelijk ge. slacht en dies wat meer zij. Er zouden namelijk nog twee terechtstellingen te Olrautz moeten geschieden, dio thans moeten worden uitgesteld. Betoogd wordt, dat de scherprechter, ook al is hij ontslagen, volgens zijn dienstverdrag toch nog verplicht is, een half jaar ter beschikking te blijven voor hot voltrekken van eventueele doodvonnissen en voor het wegwijs maken van zijn opvolger. De T.idové Llsty, het orgaan der klerikale katholieke volkspartij, veroorlooft zich den volgenden aanval op den soclaal-democratisehen minister van justitie dr. Meissner: „Indien de minis ter met het ontslag van Broumarsky slechts de he- doeling heeft, gehad, terechtstellingen onmogelijk te maken, dan kunnen wij deze handeling niet goedkeu ren; het ware een doorzichtig bedrog ten nadeele van het groote publiek." Boven den Oceaan door een storm verrast. Stefani seint uit Rome: Het Italiaansche vllegtuigeskader, dat gister uit Or- betello is vertrokken voor den tocht naar Brazilië, is na een vlucht van 5 uur bij de Balearen noor een he- vlgen storm verrast. Acht van de twaalf toestellen hebben Cartagena kunnen bereiken; de vier anderen zijn in de*-baai van Rio op het eiland Majorca neer gestreken. Zij zullen zich vandaag bij de andere toe stellen voegen. Troepen naar de woeligste punten. Het B. T.A. seint uit Santander: Dc staking duurt voort. De algemeene mobilisatie is Maandag te Madrid afgekondigd. Maandag zouden .120.000 man op de been zijn gebracht, dio naar de woeligste punten in Spanje zouden zijn gezonden met het consigne, de orde tot iederen prijs te handhaven. De Spaanscho regeering zou do uitlevering van ma* joor Franco eischen. Sterke politietroepen te Madrid. Uit Hendaye wordt aan „La France" te Bordeaux gemeld: Uit Madrid aangekomen reizigers verklaren dat de» toestand kalm is, doch dat sterke politietroepen op de voornaamste punten der stad zijn samengetrokken. Wat reizigers verhalen. De te Bordeaux verschijnende „La France" publi ceert onder alle voorbehoud het door reizigers van de grens meegebrachte nieuws, volgens hetwelk te Va- lencia drie hoofdofficieren door stakers zouden zijn ge<lood en te Saragossn een tiental gendarmes onder de kogels der opstandelingen zouden zijn gevallen. Bijeenkomst van oud-ministers. Bijeen roeping van een Constituante nootiig ge oordeeld. Sanchez, Guerre, Bermain, Burgos Mazo, conserva tieve oud-ministers, Miguel, Villanueva, liberaal oud- minister, Malchiadcs Alvazcz, oud-president van de kamer, kwamen gister bijeen. Een aan de pers ver strekt communiqué zegt o.a., dat welke ook hun vroegere meeningen mochten zijn geweest over de quacsties, de heden bijeengekomen staatslieden het geheel met elkaar eens waren, dat de bijeenroeping van een constitueerendc Cortes thans noodzakelijk was. Verbetering in het grensverkeer. De toestand aan de grens schijnt beter te worden. Men kan de Spaansch-Fransche grens vrijelijk over schrijden indien men ln het bezit van een reglemen tair paspoort is. Alleen de Franschc bladen worden vastgehouden. De Spanjaarden, begeerig naar nieuws komen ze op Fransch gebied halen. De genezing van een hypochonder Werkelijke ziekten zijn dikwijls niet zoo onaanger. voor den lijder, als de Ingebeelde ziekte, de hypochondrie. De eerste soort eindigt met genezing of met den dood; de laatste wordt echter steeds onderhou den door een onuitputtelijke verbeeldingskracht. Er helpt niets tegen als een sterke wilskracht, een onven- wachte ontmoeting, een gemoedsschok. Zoo kent de geneeskunde een geval van een jong- mensch, die zoo sterk aan hypochondrie leed, dat hij er vast van overtuigd was, dat hij niet meer tot het Rijk der Levenden behoorde. Hij wilde niet meer eten of drinken en verzocht zijn ouders hem te laten begraven, eer zijn lichaam ontbonden zou zün. Op raad van een arts wikkelde men hem ln een doodskleed, legde hem op een baar en droeg bem op de schouders naar het kerkhof. Intusschen had men eenige bekenden op den weg geposteerd naar het kerkhof. Zoodra deze de lljk- statle zagen, vroegen zij aan de dragers wlen zij ter aarde bestelden. „Een jongmensch... genaamd S," ant woordden dezen. „O", antwoordden de toeschouwers, .daar verliest de wereld niets aan! Hij was een laster aar en een bedrieger waarlijk, zijn vrienden mogen blij zün, dat hü sün natuurleken dood en niet aan de galg gestorven is." Do Ingebeelde doode, die dit gesprek duidelijk hoorde, werd woedend, ging op de baar overeind zitten en riep, dat hü, als hij maar wat langer geleefd zou hebben, hun wel eens zou hebben geleerd, beter van hem te spreken en de dooden te eeren. De anderen hielden, of zü niets verstonden en gaven nog meer op hem af; tenslotte werd het den „doode" te machtig hü sprong van de baar en viel hen zoo verwoed aan, dat zü hem slechts met de grootste moeite konden bedwingen. Hü hleof echter met armen en beenen om zich heen slaan en weldra was hü door uitputting en honger zoo moe ge worden, dat hij tegen den grond zonk. Door de boven matige beweging werd zijn lichaam weldra warm en hierdoor kregen de voorstellingen ln zün brein schün- baar een andere wending. HIJ scheen als uit een droom te ontwaken; zijn verstand kwam weder geheel en al terug. Men bracht hem naar huis, waar hij door voed sel cn drank naar lichaam en gees* verkwikt binnen weinige dagen weer geheel hersteis waa

Schager Courant | 1930 | | pagina 2