Raaf! Wieringer waard. PEPERMUNT Uit onze omgeving. LANGEND IJ K NIEUWE N1EDORP ANNA PAULOWNA Predikbeurten. THEORIE EN PRAKTIJK. Het gestolen luchtballonnetje De geschiedenis van twee deugnieten. de kas te eontroleeren en de beteekenis der verschil lende parafen verklaarde. Eindelijk verscheen nog de heer Klelj. die verklaarde, dat hem niet was opgedragen dc kas van verdachte te controleeren. Voorts herinnerde hij zich niet duidelijk wat op 18 April tusschen hem en verdachte was ge sproken. Daarop werd het woord verleend aan den Officier, die weinig aan zijn reeds gehouden requisitoir had toe te voegen en bij dit requisitoir wilde persisteeren. Mr. de Groot, verdediger van den verdachte, ontwik kelde nog eens zijn meening over het kasboek en de kascontrole en bleef zijn oordeel, dat die controle niot voldoende was, onderschrijven. Uitspraak over 14 dagen. Volgende wcok geen nieuwe zaken. Niet voor de eerste zitting in 1931 en wel op 6 Januari. Het feeste MA m w dageiijksche «5 middel ter Bram. NB opwekking en verfriste hing. Woensdag 2 uur, vergaderde de Raad voltallig, onder leiding van Burgemeester Haringhuizen, te vens Secretaris. Na opening volgt voorlezing notulen, welke onver anderd worden vastgesteld. Ingekomen is een circulaire van overlijden van den oud-opzichter J. Breed Cz. Voorzitter zegt dat bij do teraardebestelling de laat ste eer i» betoond zoowel met bloemen als met woord. J)e heer Breed heeft op allerlei gebied krachtig moe- gewerkt en ook als opzichter der gemeente steeds de belangen der gemeente, behartigd. Dan is ingekomen proces-verbaal kasvcrificatle. Ontvangen f 70752.40M». uitgaven f 54698.12^, batig saldo f 16000.28, waarvan f 15578.84 is geplaatst op do Boerenleenbank, zoodat in kas moest zijn en was f 480.44*4. Alles was in orde bevonden. Verder een mededceling van Ged. Staten dat de goedkeuring op het besluit betreffende het aangaan van eon nieuw .straatverlichtingscontract voorloopig nog is aangehouden. Dit is nog in onderzoek. Een adres van den heer A. Rot, waarbij deze ont heffing vraagt van hondenbelasting, wegens afschaf fing. Op advies van B. en W. gunstig beschikt. Een voorstel tot onderhandsehe verpachting van een terrein tuingrond bij de begraafplaats, wordt van de agenda afgevoerd, omdat geen enkele in schrijving werd ingezonden. B. en W. vragen nu machtiging van den Raad om dit terrein bij aanvraag ontlerhandy *e verhuren. Deze machtiging wordt verleend. t Dan volgen cenigo benoemingen, ten lo. voor een lid der commissie van toezicht op het lager onder wijs, wegens periodiekkc aftreding van den lieer N. Koppes. Dc heer Koppes wordt herkozen. Als no. 2 op dc voordracht stond vermeld de heer IC Schenk Kz. Ten 2e. benoeming van 5 leden voor dc commissie van toezicht tot wering van schoolverzuim. Allen moeten aftreden. De hoeren C. Bakker Gz. en X. Kop pes zijn niet meer herkiesbaar, omdat zij geen kin deren meer op school hebben. Do heeren C. Haring- huizen, S. Sieswerda en A. K. Kaan worden herko zen, terwijl gekozen worden de heeren Daan Kaan en A. Keesman. Als armvoogd wordt de heer A. Keesman herko zen. Met dezon stond als no. 2 op de voordracht dc lieer C. Rezelman Jz. Vorder volgt nog benoeming van leden stembureau, voor de verkiezingen van Prov. Staten en Gemeente raad. Rij lo stemming wordt dc heer H. K. Koster gekozen, bij 2e vrije stemming de heer A. I). Sleutel. Burgemeester is ambtshalve voorzitter. Tot plaatsvervangers worden achtereenvolgens ge kozen dc hoeren C. J. Blaauboer, J. Spoets en P. Visser Az. Voor dc verkiezingen werd eerst nog een voorstel van den heer Speets in stemming gebracht, waarovor in eon vorige' verga-dering de stemmen waren ge staakt. Dit betrof een voorstel om de wedde van de wethouders te verhoogen met f50 en alzoo to bren- g in op f 150 voor ieder. Dit voorstel werd nu mot 3—2 stemmen verworpen. Voor dc heeren Goosens cn Speets. Tegen de heeren v. d. Kolk, Visser cn Blaau- Iboer. Dan wil voorzitter zijn voorstel in stemming bren gen. n.1. om het met f25 te verhoogen en alzoo te brengen op f 125, waarbij wethouder Sleutel opmerkt het dan maar op f 100 to laten, zooals het is. Een verhooging van f 25 is do moeite niet. Voorzitter zegt dat het voorstel er is en er dus ge stemd moet worden. Dit voorstel wordt met 41 aan genomen. I)e heer C. J. Blaauboer stemt tegen. Als punt 7 volgt een voorstel tot het vorlecnen van een bijdrage aan den polder in de loonen werkloozcn ad 15 cent per uur. Do heer Goosens meende dat de voorzitter vorig jaar had opgemerkt, dat er geen inzicht was voor werkverschaffing, omdat de wogverbreeding afgcloo- pen was. Voorzitter zegt dat er niet in die mate werk zal zijn, doch voorloopig is er toch nog wel werk. Hoe moer de Polder kan laten doen, hoe mooier is het ook voor de gemeente om op deze manier hulp te verloenen. De heer Van der Kolk vraagt of de werkeloozen ook nog in dc Wieringcrmeer worden geplaatst. Voorzitter zegt, dat op het oogenblik 17 personen door tusschenkomst der arbeidsbemiddeling in de Wieringerraeer werkzaam zijn. Kr zijn thans nog 4 aanvragen. Voorzitter heeft het idéé dat we wel op medewerking kunnen rekenen. Door den heer Goosens wordt opgemerkt, dat er in de Wicringermeer geen behoorlijk daggeld kan ver diend worden on noenat als voorbeeld dat oen flinke arbeider uit Anna Paulowna zich reeds heeft ver werkt. omdat hij anders te weinig verdiende. De lieer Goosens wil het werk dan maar door den Direc teur der Heide Maatschappij zelf laten doen. Voorzitter wil dit maar buiten bespreking laten, liet gaat om liet voorstel om 15 cent per uur bij te dragon. Dit wordt mot algemeene stemmen aange nomen. Verder wordt een suppl. begrooting 1930 met een eindbedrag van f3279 vastgesteld. In deze begrooting is opgenomen een toelage van f400 aan den heer W. J. I.os voor waarneming der functie gemeente ontvanger. Met deze toelage gaan allen accoord. Voorzitter spreekt den wensch uit dat de gemeente ontvanger weer zal herstellen, opdat hij zijn taak weer spoedig zal kunnen hervatten. In verband met de volkstelling stellen B. en W. voor om 15 cont per getelde persoon te vergoeden. Dit wordt dan lYi cent voor de gemeente. Illrvoor zijn aangewezen da heer H. v. d. Brink, W. J. I.os en mej. Annie Haringhuizen, volontair ter secretarie, Goedgevonden. Ten slotte wordt de pensioengrondslag van den agent van politie, in verband met dc hoogere huur waarde van zijn woning met f 15 verhoogd en alzoo gebracht op f 1035. Rondvraag nihil, waarna sluiting volgt. In verschillende plaatsen van deze uitgebreide en zich nog steeds uitbreidende tuinbouwstreek, worden dezen winter vanwege de tuinbouwvereenigingen cursussen gegeven in bloembollenteelt. Dat deze cursussen van de tuinbouwvereenigingen uitgaan, is begrijpelijk, daar zy bet vooral zijn, die den nood der tegenwoordige tijden ondervinden en trachten door wijziging van cultuur, verbetering in die toestanden te brengen. Vanaf den tijd, dat de bloembollenteelt hier haar intrede heeft gedaan, zijn de financieele resultaten steeds bevredi gend, soms zelfs zeer goed geweest. Geen wonder dus, dat die cultuur zich meer cn meer uitbreidt en dat be langhebbenden tevens trachten zich de noodlge vakken nis to verschaffen. Dit is het geheim, waardoor zoo veel belangstelling voor die cursussen is. Men deelde ons mee, dat verschillende bouwers het land, dat ze jaren hebben gebruikt, niet weer inhuren. De slechte uitkomsten van het tuinbouwbedrijf zijn daarvan de aanleldende ooi-zaak. Gevolg van een en ander is, dat er meer land vrij komt. de vraag naar land geringer wordt en de huren dus automatisch dalen. ZUIDSCHARWOUDE. De Zangvereeniging Gemengd Koor heeft Zondag voor belangstellenden en gisteren voor donateurs een uit voering gegeven ter viering van het 30-jarig bestaan. Beide uitvoeringen zijn uitstekend geslaagd, getuigden van een ernstige studie onder bekwame leiding en deden nog veel goeds voor do toekomst verwachten. De heer De Vries, de oud-directeur, hield een herinnerings rede. In een der lokalen van „De Roodc Leeuw" gaf Ds. H. C. Buttel. Doopsgez. Pred. te Twisk, een anti-oor- logs-llchtbeelden-demonstratie, op verzoek van de I.A. M.V., afd. Langendijk. Zeer duidelijke beelden werden op het doek gebracht, welke door photografische op namen verkregcr en dus historisch zijn. Eenige oogenblikken werden de toeschouwers in een dramatische vervoering gebracht van het vreeselyke gebeuren, van den waanzin des oorlogs, die in tegen stelling van de moraal van het Christendom, zooveel weemoed en droefheid teweeg bracht en nog teweeg brengen. De barbaarschheid, de menschenslachtlng heeft haar hoogtepunt nog niet bereikt. Duidelijk werd geprojecteerd, hoe de wetenschap zich er op toelegt, om door middel van vliegtuigbom men en gifgassen op nog grooter schaal het lugubere werk eventueel tracht voort te zetten. Hulde werd gebracht aan die mannen der weten schap, die hun intellect daarvoor niet wenschen be schikbaar te stellen. Schrille, droeve tegenstelling ls de vertooning van het grafwaarts brengen van officieren en soldaten. De eerste met militaire eer naar een goede plaats, de laatste bij honderden in eon lange aardspleet van 50 M. lang Ook zagen wij o.m. de „bekende" soldaat afgebeeld, smeekende om eon aal moes van het uitgaande publiek, enz., enz. De heer Buttel is een uitstekend causeur, die naast de vertooning een bevattelijke en overtuigende causerie hield. Ten slotte wekte hij op tot een werkzaam aan deel in de vredesbeweging, waarbij vooral de opvoeding der kindere.n van belang is. Eenmaal zal de tijd moeten komen, dat het goede in don mensch zal zegevieren. Het was een leerzame avond, en wij gelooven, dat de vertooning van deze beelden niet zulk een gevoel volle toelichting de vredesbeweging in niet geringe mate bevordert NOORDSCHARWODE. Door het raadslid den heer Kwadijk zijn aan den bur gemeester dezer gemeente de volgende vragen gericht; Ondergeteekende, van oordeel, dat de nood in den tuinbouw steeds nijpender wordt, kennis genomen heb bende van hét voornemen van Ged. Staten, om stappen te doen tot leeniging dier nood, door een crediet van 70 pet. te verleenen, onder beding dat door de betrokken gemeenten de overige 30 pet. garant gesteld wordt, dat de nood onder de arbeiders eveneens steeds groo- .ter wordt, heeft hij de eer U de navolgende vragen te stellen in de eerst volgende gemeenteraadsvergadering en stelt hij het op hoogen prijs uw meening daaromtrent te mogen vernemen. 1. Acht u het niet gewcnscht reedB nu den raad een uitspraak te laten doen over een eventueel to verleenen crediet aan de tuinbouwers in den zin als boven om schreven? 2. Acht u het niet gewenscht de werkloozen te helpen door werkverschaffing of steunverleening? ■- 't Welk doende met de meeste hoogachting, w.g. A. Kwadijk, lid der Gemeenteraad. BROEK, OP LANGENDIJK. Dinsdag 16 December 1930, 's avonds half acht, werd een vergadering gehouden van de üsclub, „Winterver maak", ten huize van den heer S. Maakal. Voorzitter, de heer J. Wielings, opent met oen wel kom en inzonderheid den eere-voorzitter S. Wagenaar en Pers. Na lezing der notulen werd overgegaan tot het weer geven der- versehillendo jaarverslagen. Uit het verslag van den secretaris stippen we derhalve aan, dat in het afgeloopen jaar 1 leden- cn 1 bestuurs vergadering zijn gehoudon. Het ledental bedraagt 540. 46 leden hebben bedankt wegens huwelijk, vertrek -en overlijden, terwijl er 32 leden waren, welke de contribu tie niet wenschten te betalen. Wat deze laatsten betreft, zal, bij fjs, en weder dienende, wanneer men gebruik wenscht te maken van de baan, dubbele contributie worden gehe%'en. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat het saldo In kas van 1928—1929 was f 82.25. De ontvangsten hebben bedragen f 281.50, do uitgaven f 84.58, alzoo In kas een batig saldo van f 279.17. Medegedeeld werd dat hierin niet zijn begrepen do contributie-gelden der le den, welke eenlgcn tijd terug zijn opgehaald; dit bedrag bedraagt pl.m. f 325. Bij monde van den heer Vlnke werd medegedeeld dat de boeken en bescheiden ln orde te zijn bevonden en adviseert tot goedkeuring. Tot kasnazieners voor het volgende jaar werden be noemd de heeren S. de Graaf en G. Koedijk Dz. Door den magazijnmeoster werd mcdedeeling gedaan van het aanwezige materiaal der ijsclub. Bü de gehouden bestuursverkiezing werden de aftre dende hoeren A. ten Bruggencate, P. de Hartigh en J. Wielings met groote meerderheid van stemmen herko zen. welke met dank voor het vertrouwen in hun ge steld, de benoeming weer aannamen. Door den penningmeester werd mededeeling gedaan, dat de Usbaankaartjes ln een andoren vorm zijn ge drukt. Bij de rondvraag werd door den heer Troost naar vo ren gebracht, om, wanneer or dezen wlntor woer geen ijs komt, ln Maart eon gezellige avond te organiseeren, zulks ook daar die den bond der saamhoorlgheid weer versterkt. De heer Brugqencate is geen tegenstander hiervan, maar zou toch goarnc zien dat de zuinigheid in dezen betracht werd, daar het nog maar eon pasr jaar geleden is, dat men aan den loop moest om geld, daar de kas leeg was. De heer S. Wagenaar wcnscht liever te wachten tot de vereeniging 25 jaar heeft bestaan, om dan bU het zil veren jubileum zulks niet ongemerkt te laten voorby- ;gaan. Werd algemeen goedgevonden. De heer S. de Graaf vraagt inlichtingen aangaande een ij::h :rn op het buitenland, zulks ook ln verband met het mindere gevaar, wat daaraan verbonden is. Voorzitter zegt dat de gedachte wel heel mooi is. maar het wordt veel te duur, hetwelk voornamelijk ls gele gen in de verschillende landeigenaren. Tevens werd nog opgemerkt dat een baan op het buitenland heel L- tig is, vanwege de vele scheuren, welke daarin zullen voorkomen. Niets meer van belang aan de orde zijnde, sluit voor zitter met woorden van dank voor de aangename be sprekingen, do vergadering. Onze vroegere plaatsgenoote, zuster G. Mulder, be haalde 11 Dec. J.J, het staatsdiploma voor kraamverple- ging in de ryksklir.ieken te Utrecht Naar we vernemen zal voor de leerlingen der cate chisatie in de Ned. Herv. Kerk alhier een groot Kerst feest worden gehouden. Een reuze boom, ter hoogte van zes meter, waaraan een honderdtal kaarsen zullen worden aangestoken, zal voor dit doel in dc kerk worden geplaatst. Het is reeds tal van jaren gpleden, dat hier op deze wijze het Kerstfeest is gehouden, dus kan veel belang stelling worden verwacht. Het geheel zal worden opgeluisterd door kinderzang der catechesatle en solozang van Mevr. Van Balen. Voor nadere aankondiging leze men komende adver tentie in deze courant Naar we vernemen, hoeft „Excelsior" op a.s. Zondag wederom een balavor.d georganiseerd. Gezien de gezel lige avonden van voorheen, zal het wel niet aan belang stelling ontbreken. Zie advertentie in de krant van Za terdag a 6. In aansluiting met een desbetreffende advertentie, opening nieuwe zaak, van Gebr. Kos te Anna Paulow na, zijn wij eens even op bezoek geweest, teneinde per- sooniyk een oordeel over deze grootsch opgezotte ver bouwing te kunnen geven. En het moet gezegd worden, het sieriyke in triplex- hout uitgevoerde winkelpui, met de fraaie etalages, thans de geheele voorzyde van do zaak beslaande, geeft het geheel van buiten een zeer modern aanzien. Voor Kleinesluis een te waardeeren aanwinst van dorps verfraaiing. Het interieur heeft ons niet alleen door de uitbrei ding zeer in 't oog vallende groote ruimte, maar boven al door hare bijzondere smaakvolle inrichting geboeid. Het geheel met de mooie eiken toonbanken, de niet minder fraaie vitrines, de keurige rangschikking van den grooten voorraad gooderen, hier en daar met oen bloemstuk verlevendigd, was wel in staat ons geheel oog te doen zyn. Wy wenschen de onderneming alle goeds toe en een ruim bezoek by en na de opening. Een jubileum. 25 Jaar hulp verleenen in één gezin, is iets dat te genwoordig niet veel meer voorkomt, nu het niet alleen groote moeite kost, hulp to krygen, maar misschien nog meer om die te behouden, Mej. T. Slothouder echter kan op zoo'n langen staat van dienst wijzen. Met Kerstmis zal zy een kwart eeuw huishoudster zijn bij de fam. Schenk. BREEZAND. Cursus Bloembollenbedryf. Voor deelname aan den cursus voor arbeiders in het bloembollenbedryf, die onder leiding staat van den heer A. van Herwijnen, te Sint Pancras, hebben zich 57 per sonen aangemeld. ZONDAG 21 DECEMBER 1930. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, geen dienst. Julianadorp, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Huisduinen, geen dienst. Callantsoog, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Dirkshorn, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Adventsrade. Onderwerp: Het Licht der Toekomst. Oosterland, voorm. 10 uur, Ds. Van Beek. Westerland, nam. 7 uur, Ds. Van Beek. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Schagerbrug. zie Oudesluis. Warmenhuizen, nam. 7 uur, Ds. France, van Jisp. „De Nederl. Gust. Adolf-Vereeniging". Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Vorstman. Haringhuizen, voorm. 10 uur, Ds Van Loon. Hoogwoud, voorm. 10 uur, Ds. Hamilton. Winkel, geen dienst. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Roobol. Heerhugowaard, zie Veenhuizen. Oude Niedorp, geen dienst. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Staal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen. Nieuwe Niedorp, geen dienst. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Lourense, van A'dam. Nam. 5 uur, geen dienst Breezand. voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef. voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. Wagenaar. van Heerhugowaard. Nam. 2Va uur, Cand. Wagenaar. THE STAR OF HOPE MISSION. Callantsoog, voorm. 10 uur, de heer J. Sevensma. Nam. half 2, voor de kinderen. Julianadorp, nam. 7 uur, de heer J. Sevensma. DINSDAG 23 DECEMBER. NED. HERV. GEMEENTE te: Callantsoog. nam. 7 uur, Ds. Damsté. Kerstfeest der kinderen. Naar eon Engelsch gegeven, bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden.) „Neen, grijs haar zou me niet kunnen schelen, een kaal hoofd lean er ook nog mee door als het niet anders wil, als d« inhoud maar in orde is, maar val- sche tanden brrr! Een man mag de wijsheid van Salomo bezitten, dc schoonheid van Adonis, do her sens van Socrates en do rijkdom van Croesus, maar als hij een valsch gebit had, zou ik niets van hem moeten hehhe.n". Gerald Moabry lachte hartelijk om dezen uitval van zijn vriendin Minnie Landon. Dut kon deze knap pe, flinke jongeman zich pormittccren om in haar tegenwoordigheid uitbundig ta lachen, want hij had een blinkende rij gave tanden. „ïk kan het mij je gevoel wel een beetje voorstel len", viel hij haar hij, „zoo zou ik hijvoorbeeld nooit met een vrouw willen trouwen, die een pruik draagt." Toen was het Miss Landon's beurt om te lachen. Ook zij kon zich dat permitteeren, want ze had niet alleen een allercharmantst slank figuurtje, maar glanzend, kastanjebruin haar, zoo zwaar, dat het haast to veel leek voor haar fijne kopje. Gerald Moabry en Minnie Landon werden zoo dik wijls in eikaars gezelschap gezien, dat verscheidene van hun kennissen hen a! voor in stilte verloofd hiel den, maar zoover was het nog niet. Toch scheelde hot niet veoltoen er iets heel onverwachts ge beurde. Op eon dag wandelde Gerald op weg naar huis na oen bezoek aan Minnie's huis. Haur moeder had hem to woord gestaan en verteld dat Minnie den vorigen dag opoens ernstig ziek was geworden cn dat zij nu hoogo koorts had. Do dokter was bang voor typhus. Diep terneergeslagen door deze jobstijding, liep hij langzaam on met gebogen hoofd huiswaarts. Opeens schrok hij op door heftig hoefgetrappel. Hij koek op en zng een stuurloos-slingerend rijtuig, voortgesleept door een paard dat op hol was geslagen, de straat inkomen. Hij herkende in do dame die do teugels had laten glippen on mot een doodsbleek en vertrokken gozicht op de voorbank zat, een van zijn kennissen, een jonge weduwe. Ze hield haar arm krampachtig om haar driejarig zoontje, dat naast haar zat, heen geslagen. Met één oogopslag zag hij het gevaar waarin moe der en kind zich bevonden. Zonder zich een seconde to bedenken, sprong hij nanr het midden van de straat cn greep, toen het verschrikte dier Hem gena derd was de teugels, die, over den grond sleepten, bij het gebit. Hot paard sleurde hom een paar meters mee, bleef toen met een ruk staan en steigerde, zoo dat Gerald mee omhoog getrokken werd. Toen hij met het paard weer op den grond terecht kwam, kreeg Mobray een geweldigen stoot van den dissel boom tegen zijn zij en hij voelde eon hevige-pijn. Op hetzolfdo oogenblik sloeg het paard zijn kop j op een zoodanige manier omlaag, dat hot den jonge man juist tegen den mond raakte. Nu grepen talrijke handen het dier bij den teugel "vast cn Gerald viel bewusteloos in de armen van een der omstanders. Met een auto brachten ze hem thuis. De dokter con stateerde twee gebroken ribben, maar toen hij bij bewustzijn kwam, deed Gerald nog veel vreeselijker ontdekking: zijn voortanden waren weguit zijn mond geslagen bij do botsing met den par.rdokop. Die gebroken ribben konden Gerald niet zooveel schelen die genazen wel, maar Minnie lvad gezegd dat zij nooit van een man zou kunnen houden, die val- sche tanden had. En toch zou hij die moeten hebben na hetgeen hem overkomen was Het duurde verscheidene weken, eer Gerald en Minnie elkaar weer spraken. Het meisje maakte een zwaren tijd door; ze had inderdaad typhus, een hecle poos zweefde zij tusschen leven en dood. En ook Ge- rald's gebroken ribben eischten een vrij-langdurigo herstelperiode. Maar eindelijk was het dan zoover dat hij zijn vriendin een bezoek mocht brengen. Minnie zag zoo erg bleek cn smalletjes, toen ze hem in den salon begroette, maar in zijn oogen was ze liever en bekoorlijker dan ooit, nu hij haar na zoo langen tijd cn nadat ze in levensgevaar had ver keerd, weer terugzag. Ze praatten eerst een poosje over wat zc de laatste maanden hadden doorgemaakt cn toen deed Gerald do vraag, dio hem al zoo lang op het hart en op de tong had gebrand. En tot zijn niet geringe ontsteltenis, barstte ze, in antwoord daarop, in snikken uit. Toon hij zacht vroeg naar dc reden daarvoor, zei ze stamelend: „Je hebt vroeger eens gezegd, dat je nooit met oen meisje zou kunnen trouwen, dat een pruik droeg. En kijk nu eens!" Zo draaide haar hoofd om en wees naar do wrong I op haar achterhoofd, die met eon aangezet, stuk haar gedeeltelijk kale hoofd moest bedekken; haaar haar j was voor een groot deel uitgevallen, zooals vaak bij typhus-patiënten gebeurt. „En jij hebt gezegd dat jc niet van een man kon houden, die valsche tanden had, dus nu zijn we quitte." En hij vertelde haar détail van zijn ongeluk, dat hij straks voorzichtigheidshalve voorloopig ach terwege had gelaten. „Het is in ieder geval mijn eigen haar", verklaarde Minnie een poos later, toen ze haar verdacht slor dige haren glad streek en haar nu vuurrood gezicht met een poederdonsje bewerkte. „En het zijn ook mijn eigen tanden, want ik heb zc betaald", antwoordde Gerald. Toen ze enkele maanden later door het schip van dc kerk schreden, terwijl van liet orgel de tonen van de Hochzeitsmarsch ruischtcn zei iedereen dat liet een buitengewoon knap paar was Of 67. Wim, nog altyd bang voor den koopman, Was gevlucht uit Amsterdam, Toen hy op zyn weg buiten de hoofdstad, 'n Boer en dochter tegenkwam. Het meisje, klein, met een blonde baardot, Keek naar den luchtballon van Wimpie, En gekleed ln boerschen tooi, Vond hem blijkbaar heel erg mooi.

Schager Courant | 1930 | | pagina 6