Radioprogramma Uit onze Omgeving. HOOGWOUD WIERINGERWAARD S C H 0 0 R L CALLANTSOOG HARENKARSPEL ST. MAARTEN KOEGRAS BARSINGERHORN ANN_A_ P AULOWNA Zfacnz- OndeMccetf WIERINGEN Zondag 28 Docem^r. Hilversum (298 M.) V.A.R-A. 8.50 Actueele mededeelingen, 8.55 Tuinboirwhalfuurtje, 9.25 Mededeelingen in het Esperanto, 9.40 Dichters der Opstandigheid, V.P.R.O. 10.80 Kerkuitzending uit de Remonstrantsche Kerk te Amsterdam. Spreker: Dr. J. C A de Fetter A.V.R.O 12.00 Tijdsein, 12.0112.30 Cursus „Film en Filmkunst"; 12.30—2.00 Middagconcert door het AVRO-Octet; 2.00 2.30 Boekenhalfuur; 2.303.00 Vioolvoordracht door Ni- colas Roth; 3.004.00 Concert door de Nieu-we Amster- damsche Orkestvereeniging, 4.305.00 Gramofoonmu- ziek, in de rustpoos: Sportuislagen. V.A.R.A. 5.00 Orgelspel door Johan Jong, 5.30 Voordracht van j. Kuipers, 6.0 Concert door het VARA-Orkest. 6.30 Zang en piao, 6.45 Concert, 7.15 Zang en piano, 7.30 Vervolg Concert. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein, Nieuws- en Sportberichten, 8.1510.30 Studio-opvoering van de Opera „Lakmé"; 10.3012.00 Cabaret op gramofoonplaten. Huizen (1875 M.) K.R.O. 8.309.30 Morgenwijding. N.C.R.V. 9.50 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Amsterdam. K.R.O. 12.00 Tijdsein, 12.00—12.15 Toespraak, 12.15—1.30 Lunch- muziek, 1.302.30 Lezing, 2.304.30 Concert door het Amsterdamsche A Capella Koor „Bel Cantato"; 4.30 5.00 Ziekenuurtje. N.C.R.V. 5.50 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Almkerk. K.R.O. 7.45—8.10 Lezing, 8.10—815 Voetbaluitslagen. 8.15—10.40 Concert door het KR.O.-Orkest; pl.m. 9.00 Nieuwsbe richten, 10.4011.00 Epiloog Maandag 29 December. Hilversum (298 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Voordraoht door Louis van Gasteren; 10.30 Zieken uurtje, 11.30 Concert door het VARA-Septet; 11.55 Gra mofoonmuziek, 12.00 Midagconcert door het VARA-Sep- tet, 1.45 Onderberking voor verzorging van den zen der, 2.15 Piano-recital, 2.45 Nederlandsche schrijvers en dichters voor de microfoon, 3.30 Orgelspel, 4.30 Kinder vertellingen, 5.00 Vooravondconcert 5.45 Gramofoonmu ziek, 6.05 Vervolg concert, 6.30 „Doe het veilig"; 6.50 Concert door het Utrechtsch Stedelijk Orkest. 8.00 Le zing over de Elfde Algemeene Tienjaarlijksche Volks telling, 8.15 Vervolg concert. 9.00 „Ik heb een mensch gedood", tooneelspel in drie bedrijven; 10.15 Persberich ten, 10.25 Gramofoonmuziek, 12.00 Sluiting. Huizen (1875 M.) N.C.R.V. 8.159.30 Morgenconcert. 10.3011.00 Korte Ziekendienst, 11.0011.30 Lezen Chr. Lectuur, 11.30—12.00 Gramofoon muziek, 12.0012.30 Politieberichten. 12.301.45 Orgel concert uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amster dam. door Jan Zwart; 1.452.35 Gramofoonmuziek, 2.35 —3.15 Causerie over „Bordesbeplanting". 3.153.45 Cur sus Knippen en Stofversieren, 3.454.00 Gramomoonmu ziek, 4.005.00 Ziekenuurtje, 5006.15 Concert door het Haagsche Trio, 6.156.45 Voordracht door Drs. W. Kok; 6.457.30 Chr. Liederenuurtje; 7.308.00 Politieberich ten. 8.0010.00 Concert. Spreker: Dr. J. Hekman. On derwerp: „Praeventieve geneeskunde"; 10.00—10.10 Pers berichten; 10.1011.30 Gramofoonmuziek. AARTSWOUD. Onder leiding van den heer G. Stapel vergaderde Woensdag 24 December ten huize van den heer Joh. Visser alhier, de afdeeling Opmeer en omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw. Voorzitter wees in zijn opening op den slechten toestand en de pogingen tot verbetering en riep het welkom toe aan 25 leden en 12 gasten. De notulen, als steeds zuiver weergevende wat cr vorige vergadering was behandeld, werden door den secretaris Harp gelezen en onveranderd met woorden van dank goedgekeurd. Mededeeling wordt gedaan van de kosten van grondonderzoek door den heer Kuiper, in verband met den af te leggen afstand. De heer J. Glas Gz. stelt een proefveld beschikbaar om den kalktocsland te onderzoeken, hetgeen met Schagen geregeld zal worden. Op advies van den heer Ir. Veenstm zal zure grond ook nog gecomaerd worden. Een toestel hiervoor zal aangeschaft worden, terwijl de heer Kuiper zich er verder mee wil belasten. Aangaande selectie mesting varkens, zal de Afd. f100.— voor oprichting beschikbaar stellen. Daarna gaat voorzitter over tot het uitreiken van een twintigtal diploma's aan cursisten van den ge houden landbouw cursus, n.1. aan A. Appel, C. Appel, D. Appel, S. Bakker, C. Barsingerhorn, K. Blauw, S. Blauw, S. Bossen, L. Burger, Jar. Glas, P. Haker, F. Kdelemij, P. Kuiper, P. Mantel, G. Rempt, D. Roo- kor, G. P. Rookcr, 1'. Slagter Cz., N. Visser en C. Zee. Een hartelijk woord van voorzitter aan de cursis ten en ook aan den leider van den cursus, don heer H. van Ree. Deze laatste antwoordde met vriende lijken dank, getuigende van het groote belang van ontwikkeling, ook voor den landbouwenden stand, de oud-cursisten op hot hart drukkende te loeren zoo veel er te Jecren valt. De heer K. Blauw van Obdam spreekt woorden van dank namens alle cursisten aan den leider van don cursus en tevens aan de Afdeeling. Verkooping van 3 onafgehaalde prijzen bracht f 6.40 op. De lieer J. Harp doet als afgevaardigde naar de ver gadering te Schagen verslag, waar de heeren Huis man en Wijdenes Spaans hebben gesproken. Deze spreker drong er op aan nieuwe leden te werven, wij staan zwak door te weinig samenwerking, andere vak vereen igin gen staan veel sterker. De heer P. Koppcs doet verslag van de vergadering Holl. Noorderkwartier. Beide hoeren ontvangen den dank der vergadering. De pluimveecommissie zal beraadslagen, wat er te doen valt in onze streek. Daar voorzitter de vergadering moest verlaten, gaat de leiding over op den vicc voorzitter, den heer P. PI uister. Daar de heer J. Koorn Dz. 60 jaar lid is geweest van de Afd., stelt de heer Harp voor, hem als eere lid te benoemen, hetgeen bij acclamatie wordt aan genomen. Als leden tot het nazien der rekening 1030 worden benoemd de heeren P. Helder, D. Kooiman en G. S a- •pel Jr., met als plaatsvervanger de heer M. dc Jong. Door de vereeniging „Ons Belang" is de heer Huis man uitgenoodigd een spreekbeurt te vervullen. Op verzoek van den heer Braak zal de Afd. steu nen. Hierna volgt sluiting, met den wensch dat 1931 beter mag zijn dan 1930. De Tooneelvereeniging van St. Maartensbrug zal op Zondag 25 Januari a.s. voor den Bond van Staats- pensionneering in de zaal van den heer P. Schenk het tooneelstuk „Avond" opvoeren. Dit stuk is van denzelfden schrijver van „Levensdijning", met welk stuk de vereeniging verleden jaar zooveel suc ces heeft gehad. Het kan dus weer een mooie too- neelavond worden. Ook nu weer zal het Bestuur voor ouden van dagen auto's beschikbaar stellen. Na dere bijzonderheden per advertentie. Donderdagavond, len Kerstdag, omstreeks, elf uur is er brand uitgebroken in het thans onbewoonde huis van den polder Wieringerwaard, vroeger be woond door wijlen den oud-opzichter den heer J. Breed Cz. De meubelen, alsmede de kleeren van de huishoudster zijn allemaal verbrand. Of deze. wat de huishoudster betreft, verzekerd waren, hebben we niet te weten kunnen komen. Omtrent de oorzaak verkeert men geheel in het onzekere. Men sprak van kortsluiting. Het schijnt wel, al is 't een onbewoond perceel, dat door de vocht kortsluiting kan ontstaan. De nieuwe spuit was vrij spoedig baas. Een gedeelte der muren is blijven staan. De afdeeling Schoorl van de V.A.R.A. had Dinsdag in het lokaal van den heer Schuijt een propagandaavond be legd, welke zich heeft gekenmerkt door een druk bezoek Als spreker trad op 't statenlid, de heer A. de Vrie3, terwijl voor 't amusante gedeelte de medewerking was verkregen van den heer Willem van Capellen en van een orkestje. De autobus heeft vanaf Petten gereden, en 't was op merkelijk hoe een overgroot gedeelte van de aanwezigen behoorden tot deze gemeente. Nadat de Voorzitter, de heer C. Jonker den aanwezigen en vooral den medewerkenden, had verwelkomd, kregen we een paar orkestnummers te hooren, waaronder het eerste couplet van de „Internationale" hetwelk werd me degezongen. Vervolgens was het woord aan den heer van Capellen, welke zeer verdienstelijk een fragment voordroeg uit Heijermans, „Schakels", t.w. dat gedeelte, waar de ge broeders Pancra3 en Hein Duif. het voorgenomen huwe lijk van den eerste bespreken. Twee nogal uiteenloopendc persoonlijkheden, door goede intonatie zeer duidelijk ge typeerd. Hierna hield de heer De Vries een rede waarin hij doel en strekking van de VARA. uiteenzete, als zijnde het middel van den tijd om propaganda te ma.ken voor de beginselen der arbeiderspartij. Inzonderheid moest de A.V.R.O. het ontgelden, die, ofschoon in naam neu traal, in wezen de omroep is van de stervende liberale partij, althans spreker kan 't tot heden niet anders zien dan zoo. Als Voorzitter van de V.A.R.A, kon spreker de sterke vooruitgang constateeren; reeds een goede honderddui zend leden, en, als het zoo doorgaat, kunnen er 1 April a.s. 125000 zijn. Een gloedvol betoog, dat, evenals de voordracht en de muziek, warm applaus kreeg. Na de pauze weder voordracht. Deze keer een Sint Nicolaaahistorie De Jordaanbewoner van Dijk zal voor Sint fungeeren, zijn neefje voor Piet de knecht, en wel by een gegoede familie, waarbij een suikertante, welke een neusklank teweeg brengt als ze spreekt, haar zin nen heeft gezet om nog eens gezellig met de familie bij elkaar te zijn. In echt Jordaans vertolkt van Capellen de persoon van Dijk Vermokelijk als de geschiedenis Is, kreeg hij hier de lachers op zijn hand en een warm applaus, ook bij zijn vertrek uit de zaal. Na de voordracht weder muzeik en eene verloting Voldaan keerden de menschen huiswaarts. Dinsdagavond had in de Nederlandsch Hervormde kerk alhier het Kerstfeest voor de catechisanten van den Weleerwaarden heer Ds. E. R. Damsté plaats. Behalve de catechisanten waren vele ouders aanwezig om getuig te zijn van dit voor de kinderen zoo prettig feest. Na het zingen van psalm 150 de verzen 1 en 3 opende Ds. Damsté het Kerstfeest met gebed, waarna door de catechisanten een Kerstlied werd gezongen Doordat Ds. Damsté wegens een keelaandoening, niet la staat was langdurig te spreken, vertelde mevrouw Damsté een Kerstverhaal, waarnaar met alle aandacht werd geluis terd Hierop werden de kinderen onthaald op versnape ringen, waarna wederom enkele liederen werden gezon gen. Aan het slot ontving Iedere catechisant een ca deautje. waarna Ds Damsté dit goedgeslaagd Kerstfeest onder dankzegging sloot. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente zijn de volgende bouwvergunningen verleend: aan P. J. Strooper voor een veestal; aan Wed. A. Baken voor een schuur aan J. H. van der Plas voor een motorge- maaltje; aan M. Beelen te Lisse voor een tuinschuur; aan Th. F. van Rijn te Llsse voor een tuinschuur en aan A. Kater te Zijpe voor een kippenhok. Daar de heer Van Iperen zijne benoeming tot teller bij de a.s. volkstelling niet kon aannemen is in diens plaats benoemd de heer P. de Haan. DIRKSHORN. Op 24 December hield de afdeeling Harenkarspel van „Volksonderwijs"' een huishoudelijke vergade ring ten huize van den heer Bruin. De voorzitter opent de vergadering en de secretaris leest de notulen, welke onder dankzegging worden goedgekeurd. Ingekomen stukken geene. Naar aanleiding der potuien deelt de voorzitten mee, dat in drie jaren niet is vergaderd, daar de secretaris zoo bezet is, dat hij geen enkelen avond vrij kan maken. Trouwens, haast was er ook niet bij. omdat in onze gemeente geen werk is. De belangen van het openbaar onderwijs worden behartigd door den „Ouderavond", daarvoor thans het aangewezen instituut. De werkzaamheden der afdeeling hebben zich dan ook bepaald tot het opzenden der vereischte afdracht aan het Hoofdbestuur. De secretaris merkt hierbij op, dat Harenkarspel zich dan niet slecht heeft gehouden, daar verschei dene afdeelingen al in geen jaren iets van zich lie ten hooren. Hierna doet de penningmeester rekening over da laatste jaren. Deze rekening, nagezien door tie hee ren Francis en Groot, sluit met een batig saldo van f 59.48. De voorzitter dankt den penningmeester voor zijn nauwkeurig beheer. Verder merkt hij op, dat de belangstelling voor de vereeniging zeer gering blijkt te zijn, daar van de 40 leden, welke de afdeeling telt, slechts 3 bestuurs- en 2 gewone leden zijn opgeko men. Wat geen verwondering mag wekken, aangezien hier geen strijd is. Zulks is in vele andere gemeen ten wel het geval, ten gevolge van de funeste wer king van de Onderwijswet van 1920 en de latere wij zigingen hierin. Als sprekend voorbeeld wordt genoemd de ge meente F.mmen, welke volgers een artikel in het orgaan van „Volksonderwijs* in het laatste tiental jaren van het rijk een buitengewone subsidie ont ving tot een bedrag van anderhalf millicen gulden, terwijl in de begrooting voor 1931 wede/ een rijks subsidie wordt geraamd van f373000. De minister van Binnenlandsche Zaken noemt dit ontmoedigend, en noemt onder de feiten, die aanleiding hebben ge geven tot deze meening. de steeds stijgende uitgaven voor scholenbouw, terwijl de gemeente sinds 1920 slechts met enkele honderden zielen is toegenomen. In andere plaatsen met 2000 k 5000 inwoners be staan soms 6 k 10 scholen. Geen verwijt kan hier de gemeentebesturen treffen, daar deze slechts gevolg hebben te geven aan de aanvragen van de verschil lende schoolbesturen. De prachtwet, die ons de pa cificatie heette te zullen brengen, is hier alleen de oorzaak van. En tegen de wet valt eenmaal niet te vechten, zelfs niet door den minister. Dit alles is wel heilloos voor de finantiën der gemeenten en van het Rijk. Alleen de Tweede Kamer vermag hierin verbetering te brengen, doch deze heeft het veel te druk met de politiek! De rondvraag niets opleveronde sluit de voorzitter de vergadering met de mededeeling, dat dit de laat ste door hem geleide vergadering is, daar hij bij deze zijn functie van voorzitter neerlegt en de vereeniging verlaat. Den len Kerstdag was ter wille der biljart liefheb- bers een hnndicap-biljartmatch georganiseerd, welke plaats vond in café „Rust en Lust" van den heer Zwakman alhier. Een 18-tal liefhebbers hadden zich opgegeven en kampten dan ook om de prijzen, welke in contanten bestonden. Ook heel wat kijklustigcn waren aanwezig, zoodat het geheel een gezellig aanzien gaf. Na heel wat spannende en ook minder mooie par tijen, werden de prijzen gewonnen door dc heeren S. Groet le prijs, P. Biesboer Pz. 2e prijs W. Barten Dz. 3e pr„ C. de Vet 4e pr. en I\. N'uman Jr. 5e prijs: terwijl de jongeheer B. de Vet. de door den heer Zwak man uitgeloofde 25 sigaren verdiende, voor de hoog ste serie. Politie. Verloren een gouden ring met in scriptie: „Bartel 13—4, 1930." Inlichtingen ter secretarie verzocht. JULIANADORP. Kerstfeestvieringen. Donderdagmorgen, len Kerstdag, verleende het Da meszangkoor, onder leiding van den directeur den heer C. van der Haagen, haar medewerking tijdens den toen gehouden dienst. Voor de predikatie wer.1 het eerste gedeelte van den „Kerstzang" uitgevoerd en na de toespraak van Ds. Damsté het tweede ge deelte. Het geheel bestond uit spreekkoor, koorzang en orgelmuziek. Velen waren opgekomen, dezen dienst bij te wonen, zoo zelfs dat eenigen terug moesten daar er geen plaats meer was. Niet minder was dat 's avonds het geval hij het Kerstfeest van de kinderen der Zondagschool, hij den schitterend verlichten kerstboom. De Ned. Herv. Kerk alhier die ongeveer 200 zitplaatsen heeft, werd nu door pl.m. 300 personen bezet, zoodat men met recht kan zeggen, dat het stampvol was. Na gemeenschap pelijk gezang, gebed, een drietal kerstvertellingen, zingen van kerstliederen door de kinderen, daar tus- schendoor uitdeellng van eenigo versnaperingen, werden boeken, tekstkaarten en kalenders uitgedeeld. Na het uitspreken van een dankgebed, en het zingen van hot lc vers van Ps. 68, was dit goedgeslaagde kinderfeest weer geëindigd. Vrijdagmiddag had te Huisduinen in de Ned. Herv. Kerk eveneens het Kerstfeest plaats en 's avonds in de Chr. School aan de Kortevliet te Koegras. KOLHORN. Voor een nagenoeg geheel bezette zaal gaf de zangver- eenlging Kolhorn, onder leiding van haar directeur den heer H. Zaal, den len Kerstdag een opvoering van de operette in 3 bedrijven „Marion de Marketenster", van Sam Vlessing. in het lokaal van den heer S. Kuiper al hier. Het v/as voor den directeur een gewaagde onderne ming om te breken met de oude sleur door nu eens iets anders ten tooneele te brengen dan voorheen. Men kan hem daarvoor echter dankbaar zijn, daar de opvoering een groot succes ls geworden, zoo zelfs, dat de Vereeni ging het voornemen heeft opgevat de operette in Fe bruari 1931 nogmaals op te voeren. Het geheel liep vlot er zat pit in, koor en solisten deden uitstekend werk. terwijl costumes en decors keurig waren verzorgd. De costumes waren van dc firma Ridderikhof uit Hoorn, terwijl de-heer Damen alhier voor een goede grimeering had zorg gedragen. De hoofdrollen werden vervuld door de dames A. Va derBoom (Marion), A. BlaauboerJonk (Mariette), S. v. d. Klooster Jd„ Julie). die allen op voortreffe lijke wijze hun rol hebben vervuld. Voor Mej. S. v. d. Klooster, die voor 't eerst als soliste optrad, een apart woord van lof. Spel en zang waren heel goed, zoodat zy in de toekomst een. goede kracht voor de vereeniging belooft to worden. Van de heeren noemen we allereerst den heer G. Blaauboer (George). Heel mooi was b.v. zijn duet met Marlete in het tweede bedrijf. De heer Jb. Kossen gaf een goede vertolking van Eour- don, den sergeant van het volksleger. Voor het komi sche gedeelte werd op uitstekende wijze gezorgd door den heer Abr. v. d. Welle, die zijn rol van Jean met groote levendigheid speelde. De heeren P. Zeeman en M. v. d. Klooster speelden zeer verdienstelijk hun rollen als resp. graaf de Veaucourt en Fripon. Een woord van lof aan den ijverigen Directeur der vereeniging. den heer H. Zaal, die met dit kleine koor zoo'n uitstekend resultaat heeft bereikt, ondanks het feit, dat hij ook tijdens de uitvoering voor de piano begeleiding heeft moeten zorg dragen, is hier zeker op zijn plaats. Het publiek droeg het zijne tot een goed verloop der voorstelling bij, daar tijdens de uitvoering de grootst mogelijke stilte in acht werd genomen, terwijl aan het verzoek om niet te rooken, door ieder werd voldaan. Ter secretarie dezer gemeente zijn inlichtingen te be komen omtrent een gevonden rijwelplaatje en een paar k i nderpantof f els. Volkstelling. Tot tellers in onze gemeente zijn benoemd de heeren W. Braaf. H. Cornellsren. N. D. M. Dekker Rz„ H. Jonker Hz„ H. Jonker Sz.. G. v. d. Molen, J. Raap, I. Sinke en Ph. F. J. de Wilde. „De Ooeeanvlucht". Het gezelschap ..De Maskerapelers" van Bergen bracht tweeden Kerstdag In Veerburg voor een volle zaal ..De Oceaanvlucht", een modern spel in vier bedrijven van Hcnri van Wermeskerken. Het gegeven ls zeker modern. Drie blanken en een wilde komen na een Bchlpbreuk terecht op een onbe woond eiland. Vijftien jaar lar.g zijn ze van de be woonde wereld afgesloten. Vijftien jaren, waarin de groote wereldoorlog heeft gewoed, de radio en lucht vaart tot groote ontwikkeling zijn gekomen, veel in mode en levensopvatting veranderd is. Dit alles ls voor bijgegaan. En dan komen daar plotseling drie vrouwen op dat eiland, heel moderne vrouwen, letterlijk uit de lucht gevallen. Zij trachten den greoien cecran over te vliegen, geraken I neen tornado en moeten wegens gebrek aan benzine en olie een noodlanding maken bij Waarom wordt de urine zoo nauwkeurig onder zocht bij elk geneeskundig onderzoek? Omdat het water aangeeft in hoeverre uw nieren al dan niet gezond zijn. En de nieren behooren tot de gewich tigste levensorganen. Als gij een brandend, pijnlijk gevoel hebt bij de loozing, of als uw water dik is, bewolkt, met be zinksel of zanderig, kan dit eon gevolg zijn van nier- of blaaszwakte. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn een speciaal niermiddel, dat rechtstreeks op de nieren en blaas werkt, deze organen versterkt en opwekt tot her nieuwde werkzaamheid. En als de nieren weder goed werken en de onzuiverheden uit het bloed be hoorlijk filtreeren, wordt ook de urlneloozing van zelf weder normaal. Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon. het eiland. Nu komen de mannen te weten, wat er alzoo göbeurd en hoe alles anders ls. Maar ook komt toch telkens tot uiting dat dio verandering in wozon nog maar heel gering is en zeker waar het de liefde geldt. De vrouw zoekt nog steeds haar meester in den marv die vecht voor zijn bestaan, nu vaalc met zijn geest, zooals hij het vroeger in de wildernis, met zijn lichaams kracht deed en zij ls nog steeds de Eva, ook al is „de appel veranderd in benzine. Het stuk had voor de aanwezigen groote aantrekke lijkheid, Er kon eens gezond gelachen worden, waartoe het eigenaardige gegeven en niet het minst Maboeki de wilde volop gelegenheid gaven. Maboekie hield er h«t eigenaardige standpunt op na, dat de man de vrouw maar moet opeten, omdat zij het anders hem doet, een wijsheid, die niet al te letterlijk opgevat, ook door an deren beaamd moest worden. Viel het stuk zelf in den smaak, het succes dat de Maskerspelers er mede behaal den zou zeker niet zoo groot geweest z\jn. als de vertol king ervan niet ln zulke goede handen was geweest. De spelers gaven tezamen een goed geheel, speelden vlot en oogstten dan ook een welverdiend applaus. Berger Bioscoop. De zaal van den heer Slikker was. niettegenstaande het ongunstige weer, zeer goed bezet Na het journaal werd het groote filmwerk in 13 acten „De Ellendlgen" vertoond, een bewerking van het practy. boek van Victor Hogo. Jammrr dat in den beginne de beelden niet erg duidelijk waren, doordat do lichtsterkte niet groot genoeg was. Later op den avond, toen blijk baar do stroomafname door de ingezetenen minder was, werd dit wel beter en kwam de mooie film eerst goed tot haar recht We gelooven, dat de bioscooponderneming met de ver- tocnlng van deze fnm wel succes heeft gehad en daar van de vruchten bij volgende avonden zal plukken. GEMEENTE ANNA PAULOWNA. Geboren: Helena Adriana Maria, dochter van N. Koelewijn en M. G. Spruijt, Adrianus Nicolaas, zoon van C. op 't Veld en A. do Moei. lierman, zoon van J. Landman en C. Ivooij. Gerarda Theodora, dochter van J. F. van Kcssel en A. Beers. Jannes, zoon van J P. Borgo en J. C. van der Iloeven. Cornelia Geer- truida. dochter van G. Nieuwenhuizen en M. de Vries. Cornelis, zoon van N". Glasbergen en J. Doef. Engeli- na Cornelia, dochter van D. Angevnre en J. W. van Gijlswijk. Dyonisius, zoon van J. F. Romar en G. Hel. Alida Margaretha, dochter van C. W. Zuilhof en A. M. Scheelings. Dleuwertje, dochter van J. v. Teullngen en A. Dekker. Dleuwertje, Dirkina, dochter van G. Voorthuljzen en B. H. van Rozelaar. Corne lia, dochter van J. Geluk en P. Blok. Adrianus, Pe trus Jacobus, zoon van II. Winnubst en G. C. Klaver. Getrouwd: Hermanus I.ucassen en Antje Pranger. Overleden: Hendrik de Boer, oud 66 jaar, echtge noot van M. C. van Dijk." Loop der bevolking. Ingekomen personen: N'. F. J. Ilartman en gezin van Rotterdam; C. Veld en gezin van Den Helder; mej. C. Bakker van Schagen; mej. A. Boerman van Schagen; J. Korte van Wedde; T. Talman en echtgc- noote van Aengwirden; mej. M. v. Eijsden van Den Helder; mej. J. E. Roosendaal van Enkhuizen: J. A. Pater en gezin van Heiloo: mej. A. M. Steenvoorde van Noordwijk; mej. J. Zonneveld van Castricum; C. W. Spies cn gezin van Zfjpe; J. P. Wigbout en ge zin van Wieringen; W. Oosthof en gezin van Den Helder; T. Jeeninga van Utingeradeel; mej. A. Blu- maner uit Oostenrijk; mej. B. tempus uit Oostenrijk; N. Nieuwland van Texel; J. de Groot en gezin van Heerlen. Vertrokken: Mej. M. v. Eijsden naar Den Helder; A. roegop naar Sint Annaland; J. Vroegop naar Sint Annaland; A. Hooiveld en gezin naar Barsin- gerhoni; R. Veen naar Steenwijkerwold; Mej. M. Brugging naar Den Helder; B. v. Twuijver cn gezin naar Den Helder; mej. J. J. W. Engel, weduwe Pran ger cn gezin naar Alkmaar; J. H. Hazenberg naar Winschoten; F. J. Thorborg naar Den Helder; I.. P. J. Booijakkers naar Wassenaar; A. Kalter naar Giet hoorn; C. Kalter naar Giethoorn: J. H. Alling naar Vlagt wedde; C. W. Spreeuw naar HilJegom; J. Pietcrs naar Haarlemmcrlicdc; E. Bergsma cn gezin naar Barsingerhorn; S. Mensinga naar Andijk; C. Heijboer naar St. Annaland; L. Heijboer naar idem; G. J. van der Park naar Oudorp; S. v. d. Oosterkamp naar Rhencn; C. W. Vermeulen naar Zijpe; A. Schaap en gezin naar Winkel; mej. J. M. v. Dijk naar Nieuwer- Ainstel; mej. M. Vader naar Schagen; mej. A. Pran ger naar utrecht; J. B. Berndt naar Vlagt wedde; mej. C. de Wit naar Bodegraven; R. Huizebosch naar Ruinen. Succesnieuws voor a.s. Zondag: Succes 2—J.V.C. I. Succes Adsp.—H.R.C. Adsp. Oudesluis IISucces III. JI. Woensdagavond vierde de Doopsgezinde Zuster- kring ook haar jaarlijksch Kerstfeest in de Doopsge zinde kerk te Hippolytushoof. Het feest is als ge- woonljlk weer buitengewoon goed geslaagd. Op eersten Kerstdag werd het Kerstfeest gevierd, uitgaande van den Protestantenbond, waaraan de kinderen dier Zondagsschool deelnamen, in de Ned. Herv. Kerk te Hippolytushoef. Dit feest was ook weer buitengewoon voorbereid. De Kerstboom was keurig versierd en de kinderen zongen hun ingestu deerde liederen heel mooi. Behalve de kinderen wa ren ook zeer vele ouders e.a. aanwezig, waarmede het kerkgebouw geheel gevuld werd. Ds. v. Beek hield 'n mooie Kerstvertelling, waarnaar met alle aandacht werd geluisterd. Zoo tusschentijds werden de kinde ren gctracteerd en kreeg elk een cadeautje mede naar huis. Zoodat ook dit feest weer zeer goed is geslaagd. Veel dank zij verschuldigd voor aller me dewerking, in 't bijzonder aan de dames leeraressen. DEN OEVER. Mede c-mi g volg van de gladheid geraakte jl. Woens hT de auto van den heer v. d. Plas te water. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Men kwam met een nat pak vrij.

Schager Courant | 1930 | | pagina 7