Raad Warmenhuizen. Radioprogramma kenen aanschrijven en bij weigering proces-verbaal opmaken. De heer Borst merkt op, dat er volgens de zooeven gelezen notulen volgens B. en W. geen werkeloosheid zou heerschen. Nu zijn hier toch 9 menschen aanwe zig die vanaf 17 en 25 December reeds werkeloos zijn. Spr. hoopt dat B. en W. nu zullen handelen en voor werk zullen zorgen en deze menschen niet van het kastje naar den muur zullen worden gezonden. Voorzitter is dat volkomen eens, maar hoopt niet dat men den indruk heeft alsof dat hier met de wer- keloozen het geval is. Kr wordt alle best gedaan om werk te vinden. Verschillende conferenties hebben met de heeren van den Wieringermeerpolder plaats gehad en aanstonds komt die mijnheer hier. Het was voor spr. niet gemakkelijk, omdat de bepalingen niet hekend waren. Maar aanstonds kan alles worden af gesproken. De heer Gaijaard herinnert aan wat in de vorige zitting omtrent de Landarbeidersorganisatie en den toeslag voor de werkeloozen is besproken. B. en W. achtten hulp in deze niet noodig. Er was geen werke loosheid. Maar nu zien wij de werkeloozen hier en die hebben hulp en werk noodig. B. en W. zouden, heette het, goed voor de eventueele werkeloozen zor gen. Met die belofte hebben wij ons allen tevreden gesteld. Maar nu is er werkeloosheid. En de hulp mag niet geschieden door middel van het Armbe stuur, er moet werk verschaft worden. Wij zien hier nu reeds 9 menschen die geen werk hebben en wel licht zijn er nog meer. Wat zal er nu gedaan wor den om hen aan werk te helpen? B. cn W«. zien nu wel dat zij het mis hadden door te ontkennen dat er in onze gemeente geen crisis was. Er is thans geen ijs, dus alle gelegenheid tot werken en toch loopen er menschen zonder werk, dat wijst toch wel op een crisis. Spr. wijst op de volkstelling, waarbij menschen te hulp zijn geroepen die het niet zoo noodig hebben als deze menschen. Waarom niet enkele der werke loozen te hulp geroepen? Dat de waterleiding de werkclooze menschen uit de gemeente niet meer wil aanstellen, daartegen protesteert spr. met nadruk. En nu wijzen B. en W. wel op de Wieringermeer, maar hebben B. en W. geen ander werk? Voorzitter zegt, dat de gemeente geen steun aan de werkeloozen mag geven volgons rijksvoorschrift en dat het Prov. Waterleidingbedrijf niet wil, ook dat kan het gemeentebestuur niet helpen. Wat op 28 October in de raadsvergadering is op gemerkt door B. en W. was volkomen juist, maar de leiten worden door de omstandigheden wel eens an ders gegroepeerd. Spr. wijst op de Kerstweek, die het optreden met de vele Zondagen moeilijk maakte. Spr. is regelmatig voor de werkeloozen aan den gang. De vertegenwoordiger der Zuiderzeewerken zou Maandag komen, dat is niet geschied, maar deze komt nu aanstonds. Het gemeentebestuur doet alles wat ze kan en spr. vindt liet verkeerd om B. en W. of bur gemeester in deze standjes te geven, alsof ze in hun plicht te kort schieten, De heer Gaijaard deelt geen standjes uit, maar het heette in de 2e laatste raadsvergaderingen steeds dat er geen werkeloosheid was, geen crisis eveneens. Welnu, het is nu anders, hoe willen B. en W. nu helpen? Voorzitter: Ik kan ze geen toeslag geven. l)e heer Gaijaard: Waarom niet? Voorzitfer: Ze trekken niet. De heer Gaijaard: Wellicht zijn ze nog niet lang genoeg werkeloos. Spr. wijst op de crisis van land en tuinbouw en meent dat B. cn W. te optimistisch zijn geweest. Hiermee is het debat afgcloopcn en volgen de Mededeelingen en ingekomen stukken. De door Gedeputeerde Staten gesloten gemeente- rekening over 1928. Dc goedgekeurde verordeningen tot heffing van op centen op de personeelc belasting, de grondbelasting (gebouwde eigendommen) en de gemeentefondsbelas- ting, tot wijziging van het tarief der personeele be lasting en tot classificatie voor de personeele belas ting. Brief vermeldende, dat voor de Langereizer school vrijstelling van onderwijs in de lichamelijke oefening is verleend, onder voorwaarde, dat aldaar onderwijs worde gegeven in het vak vrije- en ordeoefeningen. Procos-verbaal van kasvcrificatie over het 4c kwar taal 19.30, aangevende dat in kas was de som van 1352.77Vè. Verslag van de vergaderingen van de Commissie van Uitvoering van den Vleeschkeuringsdienst, kring Borsingcrhorn, op 13 November 1930 en 4 December. Balans en verlies en winstrekening van Jen Keu ringsdienst voor Waren te Alkmaar over 19?9. Zal circuleeren.) Dankbetuiging „Excelsior". Voor kennisg.ving na de stukken aangenomen. Voorzitter deelt mee, dat de aansluiting der laatste onrendabele gebieden aap dc waterleiding een uit gaaf eisclit van f 188.29. De Moerbeeker school is 23 December gesloten en 5 Januari a.s. gaan de kinderen naar de school in Nieuwe Niedorp. De autobus is gereed. Verzoek van de Groep Nederland van het Alge meen Nederlandsch Verbond om een belastingver ordening op aankondigingen vast te stellen en daar in zoodanige bepalingen op te nemen, dat tiet ge bruik van andere dan Nederlandsche woorden ster ker wordt belast. Voorgesteld wordt, dit stuk voor kennisgeving aan te nomen, wijl het in deze gemeente niet toepasse lijk is. Allen voor. Verzoek van II. Poland alhier, om een vergoeding wegens vervoerkosten van zijn zoontje naar de R.K. school te Ileerhugowaard (Art. 13 der L. O. wet.) Geadviseerd wordt hierop niet in te gaan, omdat, afgezien van andere overwegingen, Ileerhugowaard, welke gemeente niet aan de onze grenst, niet als een naburige gemeente is te beschouwen en een soort gelijke school alhier in de gemeente aanwezig is. I>.» heer Borst informeert waarom of het alleen gaat. over een kind van A. Poland. Voorzitter zegt dat het alleen gaaf over de kinde ren dio nog geen andere school hebben bezocht. I)e andere kinderen zijn naar de Openbare School ge veest. dat hebben de andere goedgevonden inder tijd. Dit kind is pas leerplichtig en daarvoor vraagt men nu vergoeding. Of de gemeente er zoo mee af kan, weet spr. niet. Wij meenen van wel. Ileerhugowaard is niet de na burige gemeente en bovendien in onze gemeente is een R.K. school. De heer Keesom merkt op, dat er dan toch aan 't Veld vergoed zal moeten worden en spr wijst op Winkel, die zendt de R.K. kinderen naar Heerhugo- waard. Voorzitter meent, dat Winker niet zelf een R.K. school heeft, wij wel. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen met den heer Keesom tegen. Het Icon der organisatie. Verzoek van de afdeeling van den Alg. Ned. Bouw- nrheidersbond om in de bestekken van uit te voeren werken de bepalingen der Landelijke Collectieve Ovenenkomst te doen opnemen, waarbij de loonen der timmerlieden, metselaars en schilders worden bepaald op <50 ct. per uur en die van opperlieden cn grondwerkers op 50 ct. per uur. B. en W. gevoelen voor een dergelijke algemeene bepaling niet en geven er de voorkeur aan elk geval op ziel» zelf te beschouwen waarom zij voorgtellen niet op het verzoek in te gaan. Voorzitter zegt, dat dit loon een verhooging zou beteekonon en dat willen B. en W. niet bevorderen in deze tijdsomstandigheden. Üe heer Gaijaard ontkent dit, het is het arbeids loon dat de organisatie algemeen heeft vastgesteld, spr. ziet in het standpunt van B. en W. een gevaar. Men zou bij een eventuele aanbesteding van de ge meente kunnen bevorderen dat de georganiseerden buiten het werk bleven, omdat zij niet beneden het bepaalde loon mogen werken en de ongeorganiseer den aan het werk trokken. Dat is toch verkeerd. Voorzitter zegt, dat dit niet is de bedoeling van B. en W. Zij willen niet prijsdrukkend, maar ook niet prijsopdrijvend optreden. Elk geval kan op zich zelf beschouwd worden. De heer Pluister wil zich als gemeentebestuur niet vastleggen. Als de tijden nog meer terugloopen zou dat loon te hoog kunnen zijn. De heer Gaijaard is van oordeel, dat als dat het geval is, de organisatie zelf tot verlaging zal mee werken. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. cn W. aangenomen. Tegen de heeren Gaijaard en Borst. Huarontheffing. Verzoek van Jb. Kuiper te Terdiek om ontslagen te worden van zijn huur van het gemeenteland, om dat hij zijn bedrijf verplaatst naar de Langereis. Voorgesteld wordt niet inachtneming van de be treffende bepaling der huuracte dat verzoek in te willigen en de perceelen in het openbaar bij inschrij ving te verhuren voor den tijd van cén jaar. Allen voor, toen bleek dat bepaald was dat min der opbrengst door Kuiper moest worden bijgepast, hooger opbrengst gaf hem echter geen revenuen. Sluisverpachting. Voorstel tot het opnieuw onderhandsch verpachten van de sluis aan het Oude Niedorper Verlaat voor hot komende jaar en voor een zelfde som als het loo- pende jaar, nl. f650. Allen voor. Bijdrage electrificatie. Voorstel om ten behoeve van de electrificatie van de Boome en omgeving een bedrag van gemeente wege beschikbaar te stellen, groot f 1000. De bewo ners zelf dragen f365 bij. Waar belanghebbenden noch gas, noch waterleiding hebben, achten B. en \V. het gemotiveerd dit bedrag voor bovengenoemd doel te voteeren. De heer Wit meent, dat niet voldoende geprobeerd is of het P.E.N. niet meer had willen bijdragen. Spr. meent, dat men had móeten probeeren f200 van hot P.E.N. te krijgen. Voorzitter wil den heer Wit als arfgevaardigde dit laten probeeren. B. en W. zien daarvoor geen kans. De heer Wit meent, dat dit van B. en W. moet uitgaan. Zien deze er geen kans voor, zoo zal spr. voorstemmen. Het voorstel wordt nu met algemeene stemmen aan genomen. Vaststelling der begrooting voor de Langereizer school voor het dienstjaar 1931. Allen voor. Schoolbouw. Mededeeling dat omtrent dc terreinen voor den schoolbouw door B. en W. nog met eigenaren daar van onderhandelingen worden gevoerd, zoodat B. en W. nog niet in de gelegenheid zijn met voorstellen hieromtrent te komen. Men hoopt binnenkort dit on derwerp in bespreking te kunnen brengen. De heer Wit meent, dat waar de draagkracht der gemeentenaren sterk daalt, de schoolbouw dient te worden uitgesteld tot betere tijden. Toen spr. di school indertijd had bezocht, was spr. voor een nieu we school, temeer omdat wij moesten. Er is vroeger uitstel gegeven van schoolbouw door de groote duur te. Die is nu wel voorbij, maar nu is het zoo dat Nieuwe Niedorp een dergelijke uitgave ni^. kan be talen. Bovendien is de bouw niet zoo noodzakelijk, dat eenig uitstel tot betere tijden wel kan. De heer Pluister meent, dat als men eerst voor een nieuwe school is, dan weer niet, men tenslotte niet weet waar men blijft. De heer Wit: Wij kunnen het nu niet betalen. De heer Pluister: Kunt U dat oantoonen? De heer Wit; Ik heb de vaste overtuiging, dat dit zoo is. De draagkracht wordt steeds minde? en nu hebben wij nog een heele steun aan de inkomens dei- middenstanders. maar ook die zuilen aanstonds on der de crisis hebben te lijden. Voorzitler wijst er op, dat wij tot het bouwen cener nieuwe school zijn gedwongen. Voor het 4e lokaal mocht men niet van Ged. Staten de breischool ne men, als niet door een raadsbesluit werd vastgelegd dat er een nieuwe school zou komen. Ged. Staten zullen er niet voor te vinden zijn dat nu weer te veranderen. Spr. acht Nieuwe Niedorp nog wel in staat een nieuwe school te betalen. De heer Pluister begrijpt den heer Wit niet. De. ge meente kan wel betalen, het vervoer der schoolkin deren in Moefbeek, wat honderden kost; kan wel be talen de uitbreiding der oude school en de verbe tering daarvan, die duizenden zal kosten; kan wel betalen f 1000 voor de electrificatie van Moerbeek, enz., maar kan geen nieuwe school betalen, wat jaar lijks genomen niet zooveel zal eischen. De heer Gaijaard is van oordeel dat de gemeente voor een behoorlijke school heeft tc zorgen. Spr klaagt alleen dat het in deze wat op de lange baan geschoven wordt en dringt op spoed aan, ook met het oog op de werkeloozen. Het. voorstel-Wit wordt niet ondersteund, dus is van de baan. Wat de spoed betreft, die betrachten B. en W. in alle opzichten, maar zij hangen in deze ook van an dere corporaties af. Alles is echter klaar. Benoemingen. Benoeming van een regentes en regent van het Al gemeen Armbestuur, wegens aftreding per 31 De cember van mevr. A. Jes-Blekker en den heer P. Pluister; Van leden der Ned. Herv. Weezenndministratie we gens aftreding van de heeren A. Winkel en IJ. Meijer en van een lid der Gascommissie wegens aftreding van den heer A. Visser. Allen worden herbenoemd. Voorschot-aanvrage. Ingekomen is een verzoek van G. Schaafsma om een voorschot ingevolge de Landarbeiderswet tot aan koop van een huisje aan de Langereis (0.—.60 H.A.), met een in de nabijheid gelegen perceeltje grasland, groot 0.28.50 H.A. De koopprijs is gesteld op f1850. Aanvrager stort zelf f350, zoodat het voorschot f 15CO zal moeten be dragen. Voorgesteld wordt dit verzoek in te willigen, Aan de bepalingen der wet is voldaan. De heer Gaijaard bepleit om adressant niet f350. maar (250 te laten bijbetalen. Anders komt deze man in moeilijkheden, de risico is niet groot, het is niet te duur. De heer Kooi meent, dat B. en W. zich aan de taxa tie hebben te houden. Daarvan is niet af te wijken. De heer Pluister zegt dat Schaafsma de moeilijk heden aan zichzelf heeft te wijten, omdat hij reeds heeft gekocht. B. en W. wenschten niet tot f 1500 te gaan. maar om de moeilijkheden voor hem niet te erg te maken, zijn ze zoo ver gegaan. De heer Gaijaard laat dit alles buiten beschouwing. Het is niet te duur. er is geen risico. De man maakt een hoenderpark en daarvoor is geld noodig. Na nog eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aangenomen, nadat dat van den heer Gaijaard met 2 stemmen voor was verworpen. Rondvraag. De heer Wit informeert naar de zieke onderwij zeres. Voorzitter zegt, dat deze in een sanatorium is voor rekening van het Rijk en dat de plaatsvervangster goed werk levert. De hoer Wl'. vraagt, of s voor de kinderen dei- kleine school een voldoende gelegenheid is om hun brood te eten. Voorzitter zegt van Ja. De heer Wit bepleit om de Kampen vlugger van electriichen stroom te voorzien. B. en W. kunnen dat verzoeken. Voorzitter zal het informeeren. De heer Borst begint nogmaals over d werkeloos heid en wil van gemeentewege slooten uitbaggeren. Voorzitter belooft vanavond te zullen onderzoeken Voorzitter sluit daarna met een toepasselijk woord deze laatste vergadering in het jaar, nadat hij gewe zen had op de vele en gowichte besluiten dio in dit jaar waren genomen. Electrificatie, waterleiding, veldwachterswoning, opheffing school Moerbeek, nieuwe schoolbouw, verordeningen op finantieel ge bied, dat alles laat spr. de revue passeeren, om te eindigen met de beste wenschen voor het aanstaande nieuwe jaar. Winterhanden Wintervoeten i Ruwe Lippen Dl I DA| Schrale Neus S U fWIL. Vergadering van den Raad op Dinsdag 30 December 1930, om half tien. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, secretaris de heer H. G. Rijs. Aanwezig zijn 6 raadsleden, 1 vacature (Hof). De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede dat wegens de véle werkzaamheden verbonden aan de volkstelling de notulen nog niet gereed zijn waarom deze worden aangehouden. Ingekomen is een schrijven van J. Hof om ontslag als raadslid wegens vertrek uit de gemeente. Voorge steld wordt het gevraagde ontslag te verleenen. Donderdag 1 Januari. Hilversum (1875 M.) A.V.RO. 8.00 Tijdsein; 8.018.35 Gramofoonmuziek; 8.359.00 Nieuwjaarswijding door Ds. L. C. W. Ekering; 9.00 10.00 Orgel-Concert door Frans Hasselaar, m.m.v. Suze Luger (alt) en G. Blanchard (hobo en Engelsche hoorn) 10.00 Tijdsein; 10.0110.30 Nieuwjaarsvoordracht door A. D. Hildebrand; 10.3012.00 Ochtendconcert door het AVRO-Kwintct; 12.00 Tijdsein; 12.30—2.00 Middag concert door het AVRO-Octet. Boris Lensky, solo-viool; 2.002.30 Piano-voordracht door Mevr. S. Bosmans Benedict; 2.303.00 Populair Concert door het AVRO- Octet; 3.003.30 Studio-opvoering van: „De verdwijning van Mr. Neville"; 3.30-U.30 Gramofoonmuziek: 4.30 5.30 Ziekenuur door Mevr. Ant. van Dijk; 5.307.00 Concert door het Orkest van het Theater Tuschinski te Amsterdam; 7.007.30 Gramofoonmuziek; 8.00 Tijd sein; 8.018.30 Sportpraatje door H. Hollander; 8.30 11.30 Populair Concert dor het Omroep-Orkest o.l.v. Nico Treep, m.m.v. het Ensemble Doeke Stuurop; 10.00 Nieuwsberichten van Vaz Dlas; 11.00—12.00 Gramofoon muziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (298 M.) K.R.O. 8.309.30 Morgenwijding door Pater J. Dito. N.C.R.V. 10.0011.00 Morgenwijdingsdlenst, te leiden door Dr. J. H. Gunning Jhzn. K.R.O. 11.3012.00 Lunchmuzick door het K.R.O.-Sextet; 12.00 12.15 Nieuwjaarstoespraak; 12.152.30 Vervolg Con cert, mm.v Dubbel Mannen-Kwartet. N.C.R.V. 2.303.30 Kamermuziek door Trio ,,Arti"; 3.304.00 Gra- mofoonplaten; 4.005.00 Concert, te geven door het Solo-Kwartet „Apollo"; 5.005.45 Spreker; 5.457.30 Concert door het „Hollandsch Harpkwartet"; 7.308.00 Lezing; 8.0010.45 Concert door het Chr. Radio- Harmonie-Orkest; pl.m. 10 uur Nieuwsberichten van Vaz Dlas; 10.4511.30 Gramofoonmuziek. Vrijdag 2 Januari. Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Voordracht door Jo Sternheim; 10.30 Ziekenuur- tje; 11.30 Gramofoonmuziek. A.V.R.O. 12.00 Tijdsein; 12.302.00 Concert door het Omroep- Orkest o.l.v. Nico Treep. Piano-voordracht door Arend Koole; 2.003 00 Gramofoonmuziek; 3.004.00 Middag- Concert door het AVRO-Kwintet V.A.R.A. 4.00 Orgelspel door Johan Jong; 4.45 Wie voor kinde ren verhalen schrijven; 5.15 Concert door het VARA- Orkest; 7.20 Oorsprong, geschiedenis en hedendaagsche stand der Socialistische Beweging (XI) door W. H. Vliegen; 7.45 Politieberichten. V.P.R.O. 8.01 Nieuwjaarsbeschouwing door Mej. Dr. N. A. Brui ning: 9.00 Spreker: Dr. J. A. de Koning. Onderwerp: Walther Rathenau; 9.30 Concert; 10.00 Persberichten; van het Vrijz. Godsdienstig Persbureau; 10.03 Vaz Dias; 10.15 Lezing door Mr. Roel Houwink; 10.45 Concert. VARA 11.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Hulzen (298 M.) KRO. 8.009.15 Morgenconcert; 1130—12.00 Een halfuurtje voor zieken en ouden van dagen; 12.00 Tijdsein; 12.00 —1.30 Luchmuziek door het K.R.O.-Quintet; 1.302,00 Gramofoonmuziek; 2.002.45 Kookpraatje; 2.453.45 Instjjimcntaal Concert; 3.454.15 Verzorging van den zender; 4 154.30 Gramofoonmuziek; 4.306.45 Vervolg van het Instrumentaal Concert; 6 457.00 Spreker. Max K. Gerisch. Onderwerp: „Winter in Duitschland"; 7.007.15 Gramofoonmuziek: 7.4511.00 Concert door het K.R.O.-Ork?st o.l.v. Johan Gerritsen. Solist: F. Bos- hart (piano); pl.m. 900 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 110012.00 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. Zaterdag 3 Januari Hilversum (1875 M.) V.A.R.A. 8.00 Gramofoonmuziek; 9.00 Orgelspel door Johan Jong. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 Uitzending voor arbeiders in de Continu-bedrijven; 12.00 Politieberichten; 12.20 Middagconcert door het VA- RA-Saptel; 2.00 Gramofoonmuziek; 2.15 Uitzending van de Receptie, te houden door het N.V.V. ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan; 3.00 Paedagogisch Con cert; 4.15 Radio-Cursus Duitsch; 4.45 Kwartiertje voor het Instituut v. Arbeiders-ontwikkeling; 5.00 Onder breking voor verzorging van den zender; 5.15 Concert door het VARA-Mandoline-Ensemble; 5.45 Gramofoon muziek; 5.55 Concert door het VARA-Orkest; 6.15 S.D. A.P.-kwartiertje; 6.30 Literair halfuurtje door A. M. de Jong; 7.15 Orgelspel door Johan Jong; 7.45 Politiebe richten; 8.00 By de Pomp; 8.20 Uitzending van de Fccstvergadering van het N.V.V. in het Concertgebouw te Amsterdam; 9.10 Optreden van een humorist; 10.20 Vervolg uitzet1 ding feestvergadering; 10.50 VARA-Varia; 10.55 Mededeelingen van Nederlandsche Voetbalbonden; 11.00 Persberichten; 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Huizen (298 M.) K.R.O. 8.00—9.15 Morgenconcert; 11.30—12.00 Godsdienstig half uurtje; 12.0 Tijdsein; 12.01—1.30 Lunchmuzick door het K.R.O.rSextet; 1.302,30 Gramofoonmuziek; 2.303.00 Vragenhalfurtje voor jeugdige personen; 3.004.15 Kin deruurtje; 4.154.30 Technisch kwartiertje; 4.305.00 Verzorging ven den zender: 5.00—6.00 Gramofoonmu ziek; 6.00 Tijdsein; 6.016.15 Nieuwsberichten in het Esperanto; 6.15—6.35 Journalistiek Weekoverzicht; 6.35 —6.45 Gramofoonmuziek; 6.457.15 Cursus Esperanto; 7.157.45 Lezing 7.4511.00 Concert door het K.R.O.- Orkest; 900 Nieuwsberichten Vaz Dlas; 11.0012.00 Gra mofoonmuziek; 12.00 Sliiiting. Installatie nieuw raadslid. Door den Voorzitter van het Hoofdstembureau is in de vacature van het raadslid J. Hof, benoemd de heer P. Tesselaar, De Voorzitter stelt voor eene commissie te benoemen tot onderzoek van de geloofsbrieven. De commissie bestaat uit de heeren van Rijn en Mo lenaar. Bij monde van den heer Molenaar wordt mede gedeeld dat de stukken in orde worden bevonden en de commissie adviseert tot toelating, wat goed wordt gevonden. De heer Tesselaar wordt binnengeleid en legt de ver- eischte eeden in handen van den Voorzitter ai. De Voorzitter feliciteert den heer Tesselaar met zijn. benoeming en spreekt den wensch uit dat deze evenals zijn voorganger toegewijd de belangen van de gemeente Warmenhuizen zal behartigen. De heer Tesselaar hoopt hieraan te kunnen voldoen^ Ingekomen stukken. Ingekomen is verder het verslag van den Armenraad te Alkmaar over 1929. Zal circuleeren. Een schrijven van het Algem. Ned. verbond over het toenemend euvel in aankondigingen vreemde woorden te bezigen. Voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van verschillende visschers in de gemeen te om het hengelen op snoek te verbieden in gemeente water. Voorgesteld wordt af te wachten, hoe de nieuwe visscherijwet nadere bepalingen zal vaststellen over 't visschen met de hengel. De heer Molenaar zou het niet goed vinden dat als iemand voor liefhebberij vischte hem dat werd verboden Gaat het echter ten koste van de broodwinning van de beroepsvisschers, dan is het wat anders. Spr. kan zich met het voorstel van- B. en W. wel ver eenigen. Een motie van de afdeelingen van de Holl. Mij van Landbouw ln Noord-Holland, gericht aan Regeering en Volksvertegenwoordiging. De rekening 1929 van den Keuringsdienst Waren Voor kennisgeving aan te nemen. Een verzoek van de Federatie „N.H. Noorden" der Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken om over 1931 wederom eene subsidie toe te kennen. Als voren. Een proces-verbaal van de opneming van kas en boe ken van den gemeenteontvanger van het tuinbouwbe drijf. In kas was en moest zijn bij den gemeenteontvan ger f 8297.02%, bij den ontvanger van het tuinbouw bedrijf f 2751. Een besluit van Ged. Staten tot verdaging van hunne beslissing omtrent het raadsbesluit van 23 Oct, j.1. tot opheffing van de O.L. school te Schoorldam. - Voor kennisgeving aangenomen. Aanleg lichtpunten in Gemeentewoningen. Wat betreft het onderzoek naar den aanleg der kosten van de electrische Uchtleiding voor de noodzakelijke lichtpunten in de ge&eentewoningén, ÖéeTeri T5. en W. mede, dat deze kosten in totaal zijn geraamd op pl.m. f 400. De heer Slot zegt, dat B. en W. zich onthouden van het geven van een advies. B. en W. hebben nagegaan, hoeveel of het zou kosten om alle lichtpunten te nemen voor haar rekening en spr. had een voorstel verwacht om alle lichtpunten voor de gemeente te nemen of niet. De heer De Groot meent dat men op een verzoek om alle lichtpunten voor rekening van de gemeente te ne men, afwijzend zou moeten beschikken. De heer Molenaar zegt dat de heer Donia in zijn huis verschillende liohtpunten heeft cn spr. zou willen dat de gemeente in de gemeentewoningen de helft van de kosten der lichtpunten zou dragen. De Voorzitter zegt dat het per lichtpunt ongeveer f 3 kost De heer Molenaar zou de noodzakelijke lichtpunten willen vergoeden. De heer De Groot merkt op dat het heel moeilijk is om te zeggen wat noodzakelijke lichtpunten zijn. De heer Slot zegt dat dit niet precies is te zeggen, maar of men voor 1 of 2 lichtpunten vergoeding krijgt of heelemaal niet, maakt geen verschil. De huurders vergoeden thans het geheele bedrag. De heer Swan vindt het onbillijk dat de huurders alle lichtpunten moéten vergoeden. De heer Molenaar zou alleen de noodzakelijke licht punten willen vergoeden en het aan de huurders zelf willen overlaten of zij nog meer lichtpunten wenschen. De heer Groot vraagt of geen billijke regeling Is te treffen met de menschen. De heer Slot zegt dat juist de minst noodzakelijke lichtpunten zooals in een gang of in een schuur voor de huurders het meest onontbeerlijk is. Het voorstel SlotSwan om het geheele aantal licht punten tot een maximum van f 3 per lichtpunt voor re kening van de gemeente te nemen wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Tesselaar, de Groot, Molenaar en Nannis. Ook het voorBtel Molenaar—Nannis om de helft te vergoeden wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Nannis. Molenaar en Slot. B. en W. vragen den raad machtiging om op nader te bepalen voorwaarden op te leggen aan den huurder van het Noorder Besseventje, een motor te plaatsen op dit stuk bouwland en hiervoor een bedrag beschikbaar te stellen van f 250. De heer De Groot zegt dat het bedoelde land heel laag ligt en door de plaatsing van de motor zal het land er op vooruit gaan. Als de huurder een goed jaar had ge had zou hij de motor zelf hebben geplaatst, doch hij wenschte dat nu de gemeente als eigenaar van het land het deed. De heer Swan vraagt of de huurder daarvoor rente zal geven. De heer De Groot verwacht dat de huurder daartoe wel bereid zal zijn, temeer waar het zijn bedoeling was zelf een motor te plaatsen. Aan spr. heeft de huurder al beloofd zelf voor olie en benzine te zullen zorgen. De heer Slot zegt dat de huurder het land heeft ge huurd en hij wist wat het was, dus zal hij geen aan spraak op de motor kunnen maken. Waar echter door de plaatsing het land er op vooruit zal gaan en productie ver zal worden is spr. er wel voor dat de motor komt. Do huurder kan door den slechten tijd de motor niet betalen, maar toch zou spr. gaarne zien dat hij er een gedeelte van betaalde. De heer De Groot meent dat dc rente en afschrijving wel ln de huur kan worden verdisconteerd. De Voorzitter denkt dat met de huurder wel een ge schikte regeling zal zijn te treffen, waarom spr. er dan ook geen bezwaar in ziet. Mot algemeene stemmen wordt het voorstel van B. on W. aangenomen. Door B. cn W. Is met ingang %*an 11 Nov. de fitter J. Slippens in vasten dienst van de gemeente gesteld. Overeenkomstig het advies ven de gascommissie stel len B. en W. voor nogmaals uit het reservefonds van het gasbedrijf f 3000 beschikbaar te stellen voor het verder vernieuwen der dienstleidingen. Goedgevonden. 4

Schager Courant | 1930 | | pagina 10