Uit het trainingskamp der Hollandsche Schaatsenrijders. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Uit onze Omgeving. ALKMAAR HOOGWOUD LANGEND IJ K OUDE N1ED0RP ANNA FAULOWNA Z IJ P E BARS1NGERH0RN De oudste vrouw? Tusschen kamraderen doodgedrukt. Omtrent steun aan de tuin ders officieel nog niets bekend. Plaatselijk Nieuws. omvattende lichamen vooringenomen zijn, het is zeker, dat zij beter in staat zijn de voortbrenging aan de behoefte aan te passen dan een groot aantal kleine producenten. Daar, waar trustvorming niet plaats had, zal het overleg op meer belemmering stuiten, maar uitgesloten is het niet. Het is zeer wel denkbaar dat, ook op vele andere gebieden dan de suiker, de leiders uit verschei den landen bijeenkomen en overeenstemming zoeken. Het eerste begin zal moeilijk zijn, het eerBte resultaat bescheiden, maar op den eersten stap zullen andere volgen, want het deel is zóó belangrijk, dat men de zaak niet licht zal laten varen, nadat men haar een maal ter hand heeft genomen. Onder het overleg zullen ook moeten vallen pogingen om. veel beter dan tot dusver, behoefte en verbruik in statistische cijfers na te sporen. De consumptie is het primaire, de productie het secundaire. De voort brenging kan nooit eon ander doel hebben dan de be vrediging der vraag. Die vraag te kennen Is dus van .essentieele beteekenis". Wat ons in dit betoog aanlokt, is de aansporing tot overleg, tot organisatie. Dat de regeeringen en de Volkenbond in dezen niets kunnen doen, geven we den heer Zimmerman niet toe, doch met hem zouden we juichen als particulieren die organisatie der voortbren ging tot etand wisten te brengen. Niet wie ze in het leven roept, is de hoofdzaak, doch wel, dat ze komt. Is dat bereikt, dan kunnen we verder zien en als dan blijkt, dat die organisatie het gebrek heeft van menige trust, dat hij zijn klanten vil t, dan zullen deze ■vanzelf op middelen gaan zinnen, om de winzucht van enkelen te beteugelen ten bate van het algemeen. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Uitspraken van zitting 16 December. Camille van B., arbeider te Alkmaar (in voorarrest) zedenmisdrijf, art 247 wetb. van strafr., 4 maanden gevangenisstraf. Bemard H., werkman (zwervend, thans gedetineerd) rijwieldiefstal, 2 maanden gevangenisstraf. J. N. van B., klinker te Alkmaar, mishandeling met een mes, 4 maanden gev. Jos. Anth. Th. van A. J., Amsterdam, verduistering. 5 maanden gev. voorw. met 2 proefjaren en f 50 boete of 50 dagen hechtenis. Anna IJ., huisvr,, C. L., zonder beroep, Alkmaar, ze denmisdrijf art. 250bis wetto. v. strafr., 2 maanden gev. voorw. met 3 proefjaren en f 40 boete of 40 dagen. Klaas K., werkman, Bovenkarspel, zedenmisdrijf, art 247 wetb. van strafr., vrijgesproken. A. J B., registratieklerk te Hoorn, valschheid in geschrifte, 6 maanden gev. voorwaardelijk met 8 proef jaren. Verduistering vrijgesproken. De controle op het kantoor werd van weinig beteekenis geacht. Nieuwe zaken op 6 Januari. De laatste maten van zijn levensparti tuur worden geslagen. Naar men ons mededeelt, is de toestand van den heer J. M. Otto, oud-directeur van het muziekkorps der d.d. schutterij, later Sted. Muziekcorps, die reeds geruimen tijd lijdende was, zoodanig verergerd, dat gistermorgen opname in het gem. ziekenhuis noodig werd geacht. De heer Jan Mijndert Otto, geboren 19 Febr. 1847 en dus bijna 84 jaar, volgde zijn vader op als diri gent van bovengen, corps en vervulde gedurende een reeks van jaren zeer verdienstelijk deze betrekking. Voorts was hij organist van de Groote Kerk en hij bespeelde het zware orgel nog in hoogen ouderdom. Jan Otto mocht een muzikale man genoemd wor den en wist met zijn corps op wedstrijden vele on derscheidingen te behalen. Door de Cinema Kolhorn werd op Tweeden Kerstdag een voorstelling gegeven in de zaal van den heer J. Modder alhier. De opkomst was niettegenstaande het slechte weer vrij goed te noemen. Als film werd vertoond het bekende drama in 5 acten van Herman Heyermans, genaamd: „Op hoop van zegen", met in de hoofdrol Me vrouw de Boer—van Rijk. Allereerst kregen we te zien een 1 acter die de vroolijkheid opwekte van de aanwe zigen, daarna het hoofdnummer. Door de aanwezigen werd deze laatste film met aandacht gevolgd en was men over deze film zeer tevreden. Ten slotte nog een komische, terwijl men hierna nog een poosje blijeen bleef om een dansje te maken. OUDKARSPEL. Wij verwijzen even naar een in dit nummer voor komende advertentie, waarin wordt aangekondigd de herhaling der openingsvoorstelling van de N.H. Cinema Noordscharwoude op Niemvsjaarsdag in d? tooneelzaal van den heer Corn. Vis te Oudkarspel. Opgevoerd wordt „Het Legioen der Gedoemden". NOORDCCHARWOUDE. Naar wij vernemen is men van R.K. zijde bezig met het oprichten van een vereeniging voor huis verzorging. Het doel is dan tevens om een R.K. Wijkverpleeg ster aan te stellen, die dan belast zal worden met kraam- en ziekenverzorging. Ken voorloopig bestuur is reeds gekozen. ZUIDSCHARWOUDE. Tot lid van den gemeenteraad is benoemd ver klaard in de vacature-Kroon de heer S. de Boer Kz. Bij het te Amsterdam gehouden examen van de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden slaag de mej. L. Gootjes te St. Pancras. leerlinge van den heer Du Burck te Zuidscharwoude. We vernamen, dat enkele tuinbouwers hun bedrijf zullen staken als gevolg van de buitengewoon slech- financieele uitkomsten in de tuinbouw. Volgens een in dit nummer voorkomende adver- tentio heeft zich te Oude Niedorp gevestigd de heer C. Postma als algemeen arts. Ingekomen personen. Mej. M. A. Kos van Amsterdam, A. A. Zwanenburg en gezin van Gouda, L. H. E. de Ridder van Winkel. Jac. Hengstdijk en gezin van Den Helder, Mej. J. Post ma van Workum. Vertrokken. H. Viersen naar Tietjerksteradeel. Mej. A. M. Groot naar Hilverrum. I. Winters naar Steenwijkerwold. Mej. J. Croos na.ir Den Helder. H. Klasens naar Emmen, A. C. Kapiteijn naar Den Helder, H. Heuvelman naar Emmen. ENGELBERG, 29 December. Van onzen specialen verslaggever. Zooals bekend is Zaterdag een ploeg Hollandsche rij ders bestaande uit C. Jongert, Edam; L. v. d. Ruit, Amsterdam; W. Keetman. Winkel; R. Koops. Zuid-La ren; K. Schenk, Wieringerwaard cn J. Langendijk van Oudkarspel naar Engelberg (Zwitserland) vertrokken om daar voor een week of drie te trainen. Reeds Vrijdag was ook nog een ploeg rijders naar Os lo vertrokken om daar in 't laatst van Januari aan de verschillende wedstrijden deel te nemen. Deze ploeg be stond uit: V. d. Scheer, Heiden, Boot, Zonderman en B. Blaise. De ploeg staat onder leiding van den heer van Laer. Na samenkomst van de eerste ploeg In hotel L'Europe te Amsterdam, werd aan de rijders nog eens verschil lende bijzonderheden gezegd. Tenslotte bracht een bus van 't hotel de ploeg naar 't station. Om drie uur werd welgemoed de lange reis aanvaard. Nog voor de Hol landsche grens gepasseerd was werd het donker. Met de Dultsche douanen was het heel gemakkelijk. Alles was direct goed toen wij vertelden Hollandgche hardrij ders voor Zwitserland te zijn. Het gezegde ..Hollëndl- scher Schlittschuhrenner" blijkt goregeld een toover- woordje te zijn, dat wonderen doet. Vanaf de Holland sche grens begon het te regenen, zoodat later het uit zicht op den Rijn slecht was. Nog voor Keulen gepas seerd was, zijn wij met onzen leider, den heer Mus- gulta naar den eetwagen gegaan en hebben daar een zee»* goed diner gehad. Daar echter in Koblenz de res tauratiewagen werd afgehaakt waren we na dezen stad op slapen aangewezen. Dat ging in de derde klas echter niet best, zoodat wij maar eerste klas coupé's opzochten wat in den niet te volle trein heel goed ging. Na een paar uur geslapen te hebben in de zachte kussens wer den We een weinig onzacht wakker geschud door een grooten Duitschen conducteur. Wij verstonden op dat oogenblik echter geen woord Duitsch, zoodat de brave man spoedig in woede ontstak. Een fooitje deed hem echter even spoedig kalmeeren en wij konden doorslapen En steeds maar door donderde de trein in de duisternis. De ééne groote stad achter de ander werd gepasseerd. Eindelijk 's morgens om half zes werd Bazel bereikt. Eerst het Duitecho station met de Zwltsersche douane beambten. Daar wij niet bij onze koffers waren moesten wij er later mee naar 't douanekantoor loopen. Na on geveer 10 minuten loopen kwamen wij daar aan. Zonder de koffers opengemaakt te hebben lieten ze ons den Burg. Stand. Overleden: Willem Raap, oud 68 jaar, weduwnaar van Neeltje Raap. Jan Leur, oud 69 jaar, eentgenoot van J. I. Heiligenberg. Geboren: Dirk, zoon van J. C. Noorden en A. Braaf. Theodorus Remigius, zoon van Th. C, Smakman en H. van Kampen. Ondertrouwd: Johannes de Leeuw en Catharina Adrl- ana Sophla de Schipper. Politie. Verloren: een paardendek. Inliohtingen ter secretarie. ST. MAARTENSBRUG. Blijkens een in dit nummer voorkomende adver tentie zal Daan Pool den 11 Jan. optreden in het lo kaal van den heer Bruin alhier. Afgaande op het succesvol optreden van den heer Pool, zoowel hier als elders, twijfelen wij niot of het publiek zal in grooten getale opkomen. Het optreden van Daan Pool beteekent voor de bezoekers een avond van ge not. Geboren. Wllhelmina Geertje, dochter van Klaas Bak ker en van Margaretha Hoep. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Arie Middelkoop, oud 81 Jaren, weduwnaar van Maartje Bakker. Loop der bevolking over de maand December 1930. Ingekomen: A. de Boer van Groesbeek; W. Scheer van Amsterdam; S. G. Bremer van Texel; K. de Vries van Rotterdam; A. Hooiveld en gezin van Anna Pau- lowna; A. Meijer van Weststellingwerf; M. van Vondel van Emmen; Joh. Rutten van Wijchen; R. Warrink en echtgenoote van Anna Paulowna; A. Sattler van Ber- kenwoude; P. Vette van Arnhem; E. Bergsma en gezin van Anna Paulowna; J. Struijf van Schagen; P. D. Bo- gaart van Sint Jansteen; D. Beens en gezin van Win kel. W. Schuiling en gezin van Wieringen; N. Mereboer van Callantsoog. Vertrokken: P. Wildeman en gezin naar Nieuwe Nie dorp; S. H. Wardenaar naar Heemskerk; A. de Graaf naar Wieringen; P. J. M. Heije en gezin naar Winkel; J. Kamps en gezin naar SijbekarspelH. van 't Oever naar Hellendoorn: G. K. Huisman naar Wieringen; C. Doorn naar den Helder; M. Nleuwland naar Texel; P. van der Weide naar Dalen; Jb. Kaper naar Haarlem; J. D. den Otter naar Wageningen; C. Kwantes naar Velsen. Verschillende berichten. In Zoeloeland. Midden in het hart van Zoeloeland hebben twee Afrikaansche reizigers de naar alle waarschijnlijkh. ld de oudste vrouw der wereld ontdekt. In de Omooti vallei, een zeer moeilijk toegankelijk dal, troffen zij een kraal en wilden van do daar verzamelde Zoeloes een foto nemen, toen een der mannen de blanken verzocht, ook de oeroude moeder van de kraal te wil len vereeuwigen: „Zij z,al wel spoedig sterven en wij willen haar beeld graag bewaren". Dc blanken wer den naar een hut geleid cn een hunner riep naar binnen: „Ik ben een blanke en wil graag met u spre ken." Het duurde geruimen tijd voordat een ver schrikkelijke gedaante uit de hutopening te voor schijn kwam, zoo verschrikkelijk, dat de mannen on willekeurig terugdeinsden. De oude vrouw geleek op een afzichtelijktn ouden baviaan, trillend en bevend van ouderdom. Zij had geen haar en haar oogen gluurden vanuit twee nau we spleten. Het leek een afschuwelijk droombeeld. Na veel moeite konden de blanken haar eindelijk tot spreken krijgen. Haar man was eon trouw aanhanger var Tsjaka en Digaan gewest. Zelf herinnerde zij zich TsjoKh, den groote Zoeloetpran, die in 1828 werd vermoord, nog goed. Hij was, zoo vertelde zij, de mooiste en sterkste van alle Zoeloes, meer dan tweo meter lang. En zij begon nu met historische Juistheid te verhalen van de ontzettende slachtingen, door Tsjaka aange richt, van het verschrikkelijke bloedbad, dat plaats vond na den dood van zijn moeder, waarbij duizen den het leven lieten. Zij betreurde het verdwijnen dier eenen kant van 't kantoor binnenkomen en konden wij er aan den anderen kant na onze passen getoond te heb ben. weer uit Daarna ging het verder naar het Zw'tser- sche station. Hier moesten wij voor 't eerst overstappen en in de wachthal van het station hebben wij het ont bijt gebruikt. Harde broodjes met jam en marmelade, geheel volgens Zwitsersche gewoonte. Om 7 uur vertrok de trein naar Luzern. Dit gedeelte van Zwitserland begint vrij vlak, doch hoe verder dat wij kwamen, hoe bergaohtlger het werd. Tenslotte za gen wij de eerste besneeuwde toppen van de bergen. Dicht bij Luzern kwam de sneeuw al wat lager, in de dalen, echter regende het flink.. Vanaf Luzern moesten wij nog een bootreis maken over het Vierwaldstatter- meer naar Stansstadt Geheel tusschen de besneeuwde bergen leverde deze boottocht een onvergetelijk gezicht. Toen wij In Stannstadt aankwamen stond daar een klein treintje klaar dat ons langs de tandradbaan naar boven moest brengen, naar ons eindpunt Engelberg. Ook dit was een schitterende tocht Reusachtige steile bergen en uitgestrekte wouden alles onder de sneeuw. Tevergeefs wachtten wtj echter op de zon. Het bleef regenen. Zelfs nog In Engelberg. Den geheelen dag van onzen aan komst bleef het dooien, wat hier een zeldzaamheid is. Direct na aankomst In ons hotel werden wij alle naar onze kamera gebracht welke uitstekend zijn gelegen. Voor aan de straat met het uitzicht op de hooge ber gen rond ona. De Zondag is verder besteed aan eten en rusten, terwijl wij 's avonds een flinke wandeling hebben gemaakt. Schaatsenrijden mogen wij nog macr heel weinig, daar wij eerst geheel moeten acclimatl- seeren. Wij liggen hier 11C0 M. boven den zeespiegel, dus moeten eerst aan de lucht gewend zijn. voor wij ons inspannen mogen. De eerste verschijnselen van luchtveranderlng, hebben sommige van ons al onder vonden. Neusbloeding, duizeligheid en moeheid waren alzoo de verachlllanda kwalen. Enkelen daarentegen hadden geen last en na een paar dagen zullen de mees ten wel goed fit zijn. In Davos. dat op 1800 M. hoogte ligt, duurt het meestal 8 dagen voor iedereen gewend wr.s. Maar een hoogte van 700 M. scheelt nog veel, zoo dat hier na een paar dagen de training wel op volle kracht kan beginnen. De le'cling zal hoofdzakelijk wel van de heeren Taconla on Jongert uitgaan, daar hier momenteel nog geen andere buitenlanders zijn. De ijsbaan is hier fraai gelegen en bestaat uit opge spoten water over bevroren sneeuw. Volgende keer iets over de werkelijke oefening. oertijden en de komst van „witman", die zooveel ver anderingen had teweeggebracht Zoo ratelde ze door. de oudo vrouw, een schakel met het duistere verleden, wachtend op de verlossing van den dood, geminacht door haar kraalgenooton, omdat de dood haar niet hytijds had gehaald. Wie weet, of deze vrouw, die thans reeds minstens 123 jaar oud moet zijn, niet nog jaren haar ellendig be staan zal moeten voortslepen? HET LOT VAN ZOEBKOF. Nieuwe ambachten. Onlangs ls er gemeld dat Zoebkof, de zwager van den Duitschen ex-keizer op het punt stond in een .gesticht voor zwakzinnigen te worden opgesloten, welk bericht op een verklaring van Zoebkof zelf blijkt te steunen. Aan de redactie van de Luxem burger Zeitung heeft hij nu medegedeeld dat hij zijn veiligheid ernstig bedreigd acht en vreest, op de zelfde wijze als generaal Koetjepof, te worden weg gevoerd. Zekere personen zouden, naar hij beweert, getracht hebben de intieme brieven, welke in zijn bezit zijn, te bemachtigen en voor geen middel te rugdeinzen om hun doel te bereiken. Heel Luxemburg kent thans Zoebkof. Hij was ge durende eenigen tijd handelsreiziger voor eon Ita- liaansche wijnfirma; op de jaarbeurs te Luxemburg fungeerde hij als barman en in de laatste maanden volgde hij een gezelschap van cabaret-artiesten, Zijn „nummer" stond op het programma vermeld als: „Alexander Zoebkof vertelt zijn memoires". Dit bracht hem. het vrij logies niet inbegrepen, ongeveer 1200 frank per maand op. BRUTALE INBRAAK. Een brutaal knaapje. Terwijl in het hartje van New York duizenden men- schen in den avond van gisteren voor het Paramount- theater, een reusachtige bioscoop, stonden, wist eon knaap tot dc vierde verdieping te komen, bedreigde met eon revolver den kassier cn maakte zich met •26.400 gulden uit de voeten. De kassier, iie meende dat de jongen in den korten tijd nog niet van de vierde verdieping naar buiten was kunnen komen, drukte op een eïectrischen knop, waardoor alle uit gangen automatisch werden gesloten. Een voor een werden de bezoekers door een aparte deur naar bui ten gebracht, doch de knaap was verdwenen. Agenten zetten het omringende blok huizen af. doch \an den jeugdigen boef vonden zij geen spoor. De kassier zegt, dat dc roover nog zoo jong was, dat er nog nooit een scheermes op zijn wangen kon zijn geweest. ROOFOVERVAL OP EEN BANK. Maandagochtend werd op de depositokas \an de Deutsche Bank in de Dueringerstrasso te Keulen een brutale overval gepleegd. Om 10 uur verschenen voor de loketten drie mannen, die onder bedreiging met revolvers eischten, dat de beambten het geld zouden afgeven. Toen eon der beambten de alarmklok in werking wilde stellen, loste een der mannen een «chot, dat den beambte slechts licht wondde. Twee der roovers vluchtten onmiddellijk, do derrie sprong neg over de betalingstafel en maakte 13.000 a 15.000 Mark en wat zilvergeld buit. De dieven zijn ontkomen. VLEESCHVERGIFTIGING? De 53-Jarige heer A. C. W., wonende in de Vlier boomstraat in Den Haag, en zijn 7-jarig zoontje, zijn gisteren ongesteld geworden, toen zij vleosrh hadden gegeten, dat vermoedelijk bedorven was. De vader herstelde spoedig, het zoontje werd door den genees kundigen dienst naar het ziekenhuis overgebracht. Nadat zijn maag leeggepompt was, knapte ook het jongetje op. Zijn toestand is goed. Noodlottig ongeluk ln het Geldkantoor te Amsterdam. Gistermorgen was de 21-jarige hulpstoker J. Schel- lekens van het Geldkantoor aan den N. Z. Voorburg wal te Amsterdam op de zolderverdieping begonnen de raderen van de lift schoon te maken en te sme ren. Hij verzuimde echter tijdens die werkzaamhe den de lift te stoppen, hoewel dit voorschrift is. Het gevolg was, dat de man door de raderen gegrepen en tusschen de kamwielen zoodanig verwond werd, dat de dood onmiddellijk intrad. Het treurig ongeluk verwekte in het Geldkantoor groote consternatie; het stoffelijk overschot van den stoker is naar een der gasthuizen overgebracht In het verslag van de j.1. Maandag gehouden raads vergadering van Noordscharwoude, welk verslag wij gisteren publiceerden, komt een en ander voor over steun aan de tuinders, waarop wel apart de aandacht gevestigd mag worden. Wij bedoelen het volgende: Het raadslid, de heer Kwadijk, van oordeel dat de nood in den tuinbouw steeds nijpender wordt; kennis genomen hebben van het voornemen van Ged. Staten, om stappen te doen tot leniging van dien nood, door een credlet van 70 pet. te verleenen. onder beding dat door do betrokken gemeenten de overige 30 pet. garant gesteld wordt, vroeg den burgemeeater: „Acht U het niet gewenscht reeds nu den raad een uitspraak te laten doen over een eventueel te verleenen credlet aan de tuinbouwers in den zin als boven om schreven?" Hierop antwoordde de Voorzitter, dat B. en W. het nog niet gewenscht achtten stappen te doen, daar van Ged. Saten nog geen schrijven is ingekomen. Toen hierop de heer Kwadijk aandrong op spoed om niet als in 1923 te laat te komen, en er op wees dat de Raad zich in principe zou kunnen uitspreken, evenals ook Koedijk heeft gedaan, herhaalde de burgemeester, dat officieel nog niets bekend was en tot een uit spraak van den Raad kwam het niet. Misschien is dat jammer, doch dit lijkt ons niet het voornaamste. Wat ons verbaast, is dat zooveel weken na het Statenbesluit, dat hulp aan de tuinders afhankelijk stelt van de medewerking der gemeentebesturen, nog geen enkel officieel bericht omtrent de van hen ver wachte hulp bij die besturen is Ingekomen. Natuurlijk kunnen wij. buitenstaanders, niet beoor- deelen. welke voorbereidingen er getroffen moeran worden. Toch lijkt het ons niet onredelijk, als wij aandringen op spoed. De nood is hoog. dat weten ook Ged. Staten, maai erger dan de nood zelf ia'soms nog de onzekerheid, of er wel op hulp kan worden gerekend.' Dit bedenke men ln Haarlem en op dc gemeente hulzen! De heer Kwadijk sprak ook over den nood de» arbeiders, die door werkloosheid worden geteisterd. Dat wij hierop nu niet terugkomen, is niet, omdat wij daarvoor geen oog hebben, doch alleen omdat het een aparte kwestie Is, welke ons thans geen aanleiding geeft er op in te gaan. Laten wij er alleen aan herinneren, dat op de Pro vinciale begrooting sinds vele Jaren f 200.000 wordt uitgetrokken voor bestrijding der werkloosheid, ook door gemeente- en polderbesturen. Er wordt echter bitter weinig van gebruikt. NOODLOTTIGE AANVARING. Een kind verdronken. Giflternamiddag te kwart over vijf heeft op het IJ ter hoogte van het Juliana-Dok der Amst. Droogdok- rnij. te Amsterdam een aanvaring plaats gehad tus- .srhen een motordekschuit van de Zuid-Hollandschrt Bierbrouwerij en de stoomboot „Daventria"' van do Deventerboot. Ken tragische omstandigheid is. dat door den schok het negenjarig zoontje van den schipper der dekschuit, dat met zijn vader een reisje meemaakte, 'overboord is gevallen en verdronken. DE EERSTE PARACHUTE-SPRONG BIJ DE MILITAIRE VLIEGERIJ. Uit 3andoen.g. Op Kali Djati ht-eft do adjudant-vllï- ger Conincx met goed gevolg den eersten parachute sprong gedaan van 1000 M. hoogte van een langs het vliegtuig aangebrachte stalen ladder. LIEBERMANN GRATIE VERLEEND. „Het Volk" meldt, dat de heer S. Liobermann. be kend uit de zaak van de Veendammer Hypotheek bank, die veroordeeld was tot een gevangenisstraf van tweo jaar en in de bijzondere gevangenis te Schevcnineen was opgesloten, gistermiddag om kwart over twaalf in vrijheid is gesteld. Het blad verneemt, dat dit i9 geschied, omdat voor hem gratie was aangevraagd, welk verzoek ls toe gestaan. Het geldt hier geenszins een bevoorrechting, maar is een gevolg van het feit. dat buitenlanders niet voorwaardelijk in vrijheid gosteld kunnen wor den. De heer Liobermann is onmiddellijk naar Antwer pen vertrokken. NACHTELIJKE SCHIETPARTIJ TE ROTTERDAM. In den nacht van Maandag op Dinsdag hoorde een agent van politie, die waoht had in den politiepost aan de Raahuisstraat, buiten drie knallen, welke veel op schoten leken. De agent begaf zich naar bulten, en daar rag hij een man de Halve Maanstraat in loopen. Hij hield den man aan en deze vertelde, dat er op hem geschoten was. Hij had op den hoekvan den Coolslngel en de Aert van Nesstraat met kennissen staan praton en Jujst toen zij afscheid namen, kwamen twee auto's aangereden, bestuurd door twee broers. Met één van de broers de oudste had de aangehoudene ruzie ge had om geld. Hij wist dat zij hem na dien tijd „zochten" en men had hem verteld, dat zij revolvers 'bij zich had den. Toen dan ook de jongste van do broers op hem af kwam en zijn jas begon uit te trekken, vluchtte de man langs de Meent, achter het postkantoor. De beide broers zetten hem na, en de vluchteling zag hoe de oudste uit zijn achterzak een revolver haalde en daar mee drie schoten die gelukkig misten ln zijn richting loste. Bij het postkantoor zijn drie scherpe patronen, drie leege hulzen en een platgeslagen kogel gevonden. In den loop van den nacht zijn de broers in hun woning op den Schiedamsche Dijk aangehouden. CONCERT. Naar wij vernemen, geeft de Schager Orkestvereenl- ging onder leiding van den heer Jb I. Hovenier, een uitvoering alhier, op Zondag 11 Januari a.s. De heer Joh. Rotgans, bariton-zangsr alhier, ver leent op dit concert zijne welwillende medewerking, terwijl Mej. E. Igesz voor de pianobegeleiding zorgt. STEUN VOOR DE UITGEWEKEN' RUSSISCHE DOOPSGEZINDEN. Wij verwijzen gaarne naar de adv. in dit nummer, waarin steun wordt gevraagd voor de arme uitgeweken Russische Doopsgezinden. Dat men het invullen van een girobiljet met kleine of grootere gift niet ultstelle of vergete. Vergelijk uw toestand op den Oudejaarsavond met dien van deze ongelukkigen, die zoovoel hebben uitgestaan en verdreven zijn van huis- en haard. Post gironummer van Ds. R. v. d. Veen: 108838. LANDVERHURING. Voor de verpachting van het perceel gemeentel&nd, ge legen aan de Loet alhier, groot 2.70.10 H.A. Dinsdagmor gen gehouden was slechts 1 biljet Ingekomen, n.1. van den heer H. Deutekom alhier, die inschreef voor f 360, aan wien het is gegund. De verpachting geschiedde voor 1 jaar.

Schager Courant | 1930 | | pagina 15