SchagerCourant ONTERFD...! Derde Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. StaatsloterF, Woensdag 7 Januari 1931. 74ste Jaargang. No. 8794 VOOR DEN POLITIERECHTER Middagzitting van 5 Januari 193L 80 BALEN AARDAPPELEN GEKAAPT. De eerste verdachte in 1931 had den politierechter, inr. Krabbe, niet de eer aangedaan te verschijnen en werd zijn zaak, reeds dateerende van 1928, bij verstek behandeld. Het betrof den heer Cornelis R., die een bezending aardappelen,' bestemd voor Duitschland, 80 balen, wat men noemt achterover had gedrukt en de goede kwaliteit aardappelen listiglijk had vervangen door minderwaardig soort. De heer Straatman, koopman te Medemblik, was in casu de benadeelde, en werd als getuige gehoord. Deze heer leed pl.m. f 1200 schade, waarop verdachte f 625 zou hebben afbetaald. i Gevorderd werd in deze procedure, een langen lij densweg noemde de Officier het, 1 maand gevangenis straf. Vonnis tegen verdachte, reeds eenmaal wegens valschheid veroordeeld: 1 maand gev. HET ZWAARD VAN DAMOCLES TEGENGEHOUDEN De taak van rar. Krabbe werd overgenomen door Kir. Ledeboer en versoheen voor hem de heer Jan9 R., los werkman te Den Heider, wiens zaak tot op dezen datum werd geschorst, teneinde alsnog te overwegen een voorwaardelijke straf op te leggen. Verdachte had zich aangesloten bij een geheelonthoudersvereeniging en waren sindsdien geen klachten ingekomen, zoodat het opleggen van een voorw. straf kon worden geadvi seerd. Gerequireerd als laatste consideratie 3 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proefjaren. Uitspraak over eenkomstig requisitoir. EEN AL TE VRIJMOEDIG OORDEEL. De niet verschenen heer Pieter A. J. K., wonende te Texel, had 20 Juli over het eiland uitgebazuind, dat zijn dorpsgenoot Dirk Cornelis Bruin, eigenlijk de gemeen ste kerel van Texel was. De heer Bruin was van meening, dat deze critiek de perken.van een zedelijke ibeoordeeling ver te buiten ging en deed klacht wegens die beleediging. Het bleek dat verdachte ook zijn hond op Bruin had afgestuurd en daarvoor veroordeeld was tot f 20 boete of 20 dagen. De Officier vorderde nu ook nog eens 20 gulden of 20 dagen, waarbij de politierechter zich met hart en ziel aansloot. OM CONTANTEN VERLEGEN. De 34-jarige in manchester uitgedoschte rondzwer vende grondwerker Pierus H., thans verblijf houdende in het Huis van Bewaring, was op 5 Nov. te Enkhuizen opgetreden als zwijntjesjager en had een onbeheerd staand rijwiel ontvreemd, welke fiets het eigendom was van den. melkslijter Simon Roos. Hij stond voor dit feit terecht en beweerde eigenlijk méér de bedoeling te hebben gehad om van de straat te komen. Hij was werkloos en geheel „Court d'argent'. Volgens den politierechter was hij echter niet alleen dienst- maar ook arbeidsweigeraar, wat mr. Ledeboer treurig noem de voor een man met een postuur, waarop menig man trotsch zou kunnen zijn. Bovendien was hij niet vrij te pleiten van overdreven liefde voor sterken drank. Eisch 5 maanden gev. Zijn verdediger, mr. Wynne, verzocht rekening te willen houden met den tijd, door verdachte in voor arrest doorgebracht en refereerde zich. Vonnis 5 maanden gev. EXTRA KERMIS-ATTRACTIE OP DE GROST- HUIZER KERMIS. De 23-jarige landbouwer Willem Gr., uit Avenhorn, had zich in den nacht van 6 op 7 Juli te Grosthuizen naar hartelust overgegeven aan het genot, dat de ker mis hem schonk en was natuurlijk gaarne aanwezig daar, alwaar gedanst en gedronken werd. Ook was met dezelfde intentie tegenwoordig de heer Jan de Wit uit Medemblik en deze heer raakte in conflict met ge noemden Willem Gr., met het resultaat, dat hij van het toneel werd geslagen en bloedend in het aangezicht FEUILLETON Uit het Etigelsch van DOLF WYLLARDE i. In Harrel's meestal koele oogen kwam een schittering van hoop en verlangen. Maar dat licht doofde het vol gende oogenblik alweer uit. „Ik denk niet dat zoo'n bof voor mij is weggelegd, dat Jack Morrence naar St. Alousie gedetacheerd wordt" zei hij kortaf. „Dat daarnaast is zijn vrouw." „En die andere dame?" „O, een verre nicht!" De dokter scheen in deze ietwat-onverschillige en bruusk-geuite mededeeling, een aanleiding te vinden om naar deze foto langer en ernstiger te kijken dan naar de andere. Hij stond zelfs op en nam het portret in de hand. Het was de beeltenis van een jonge vrouw in avondtoilet „Het is een heel mooi meisje," verklaarde de dokter op ernstigen toon, na een poosje van aandachtige be schouwing. „In het algemeen werd ze toch geen schoqnheid ge vonden." „Niet? En toch is ze voor mijn gevoel héél mooi, heel bijzonder vooral. Is ze blond?" „Donkerblond", Er klonk in Harrel's stem meer tee- derheid door, dan hij we wenschte; het was zijn bedoe ling om zoo zakelijk mogelijk te praten; „donkerblond haar, grijze oogen, een blanke, bleeke tint. Als ze lacht, komt er een kuiltje in haar wang en dat valt des te meer op, omdat ze gewoonlijk zoo ernstig is... en omdat ze nogal lang is. Bij kuiltjes in de wangen denk je gewoon lijk aan kleine vrouwen..." „Ze is ook een goede vrouw," besloot Dr. Meillet op beslisten toon en daarmede wendde hij zich van de foto af. Harrel hield een oogenblik den adem in. Het gezicht op de fotografie die Dr. Meillet zoo interesseerde scheen hem opeens toe te lachen met die ernstige glimlach die kuiltjes tooverde in haar wang. Het eenige wat hij zei was: „Ja, het is een goede vrouw." „Ondanks de kuiltjes?" vroeg Dr. Meillet op vroolij- ken toon. „Meestal denk je daarbij aan luchtige natu ren aan vrouwen met een tikje coquetterie. Het zou gewond. De getroffene constateerde tevens, dat hem een oog was dichtgemept. Reeds tweemaal vroeg dit landelijke vechtpartijtje de aandacht van den politierechter, doch werd toen niet afgewerkt, maar voor nader onderzoek verwezen naar den rechter-commissiaris. Die instructie was nu beëindigd en presenteerde de Oficier deze bekende aangelegenheid op nieuw ter openbare zitting. Gehoord werden als getuigen de beschadigde partij en nog vier andere lustige kermisgasten in het gezellige 1 okaal van caféhouder Bakker, waaronder zich ook bevond Jacob Grooteman, broeder van verdachte. Gedurende de behandeling van deze zaak werd wèl licht in de zaal, doch niet in de zaak zelf ontstoken, zoodat vrij spraak volgde. VOOR DE OVERMACHT BEZWEKEN. Een tweetal vrachtschippers, Jan B. en Arie Str., varende met groenten van de Alkmaarsche veiling naar Amsterdam, schenen het op 31 Juli niet te kunnen verduren, dat hun collega Theodorus Kuiper had aan genomen een partij bloemkool naar Amsterdam te ver voeren. Blijkbaar achtten zij zich door die concurrentie benadeeld en wisten zij den niets kwaads vermoedenden schipper op den wal te lokken, alwaar zij hem qualifi- ceerden als een onderkruiper en hem toen met ver eende krachten van dik hout zaagt men planken gaven. Schipper Kuiper was tegen die twee stevige kerels niet opgewassen en moest dus de vlag strijken. Thans echter verkeerde hij in betere conditie en trad hij als voornaamste getuige op tegen zijn terecht staan de mishandelaars, waarvan de heer Jan B. niet was verschenen. De heer Arie Str. beweerde echter meer het doel te hebben gehad om de heeren B. en Kuiper, die elkander te „grazen" hadden, te scheiden. Het scheen evenwel dat hij deze schoone taak van „scheidsrechter" wat al te hardhandig had ten uitvoer gebracht. De andere getuigen hadden althans niet veel gemerkt van zijn prijzenswaardige intenties. De Officier, het ten laste gelegde bewezen achtende, vorderde tegen de al te ijverige „broodvechters" ieder f 30 boete of 30 dagen. Opgelegd werd aan J. B. f 20 boete of 20 dagen en aan A. Str. f 30 boete of 30 dagen. LOS WERKMAN DEBUTEERDE ALS RUITENTIKKER. De 27-jarige los werkman Joh. Anth. P. te Alkmaar vestigde in den avond van 18 October de aandacht op zijn belangwekkende persoon door primo eenige ruiten te vernielen in het door den heer Goes, bakker aldaar, in gebruik zijnde pakhuis en secundo een winkelruit te verbrijzelen in het perceel van de firma Vroom en Dreesman. De heer P. stond heden deswege terecht, bewerende, dat de ruiten in het pakhuis waren ver brijzeld door een ongeluk, plaats grijpende tijdens het moment, dat hij zich onledig hield met het spelen van een „gezelschapsspel", door hem genaamd „kloeten", waarbij een steen als speelmateriaal wordt gebezigd. Op deze zelfde „toevallige" wijze sneuvelde het win kelruit van V. en D. De steen werd door den heer Seelen in de etalage van de confectie-afdeeling en was thans keurig verpakt, als „corpus delicti" ter zit ting aanwezig. Voorts bleek dat de heer P. en zijn mede „kloeteraars" vooraf eenige glaasjes bier hadden geconsumeerd. Aangezien de getuige de Graaf een verklaring aflegde in strijd met de door hem bij de politie afgelegde ver klaring, werd inspecteur Zoll opgeroepen, deze deelde echter mede het verhoor niet te hebben afgenomen. Op grond daarvan aanhouding der zaak tot 19 Januari, ten einde den verbalisant te hooren. EEN ONGEVRAAGD EN ONGEWENSCHT OORDEEL. De niet verschenen heer Egedius v. d. Z. had te Wer- vershoof in den nacht van 9 op 10 Nov in het openbaar de verschillende vertegenwoordigers der rijks- en ge- meente-politie beleedigd door hen „kwajongens" te noemen. Deze heer staat op de „zwarte lijst" en on gunstig bekend, maakt veel misbruik van sterken drank en is goed gesitueerd. Eisch dus een stevige boete en wel f 70 boete of 70 dagen. Vonnis f 40 boete of 40 dagen. HET EERZAME „HANDWERK" MISBRUIKT. De 33-jarige arbeider Hendrik B. te Uitgeest, stond terecht ter zake mishandeling van den uitvoerder Verdonk, welken heer hij op 17 October in het café van den heer Heinis een slag in ljet gelaat toebracht, zulks naar aanleiding van het feit dat de heer Ver donk geen aanleiding vond, hem als arbeider te enga- geeren. Te voren was de heer Verdonk nog zoo „edel moedig" geweest den verdachte een borrel te offreeren, Verdachte, die ver van diplomatiek optrad, beweerde in drift gehandeld te hebben, omdat hij met werk werd gepasseerd. De klap kwam zóó krachtig aan, dat de tanden door Verdonk's lip drongen. Eisch tegen den voor diverse feiten veroordeelden verdachte f 60 boete of 60 dagen. Uitspraak: f 40 boete of 40 dagen. ACHTER DE LANGOOREN HEEN GEZETEN. De 57-jarige los arbeider Klaas H. te Koedijk, thans in voorarrest, welke persoon was getooid met een ka- bijvoorbeeld niemand verbazen kuiltjes te zien in de wangen van Mademoiselle de Floissac!" „Maar die heeft ze niet..." „Neen, die heeft ze niet. Maar ze heeft andere aan trekkelijkheden." „Ze is inderdaad een heel mooi meisje." „En absoluut geen slecht karakter. Maar ze is impul sief, onevenwichtig, ze springt uit den band, een gevaar lijke natuur om mee om te gaan, Harrel. Van kind af aan is ze onhandelbaar en weerbarstig geweest. Ze kan haar temperatuur niet beheerschen, maar aan den an deren kant, ze is goedhartig, edelmoedig zelfs en direct bereid haar fouten te erkennen. Maar de toekomst ziet er niet erg aanlokkelijk voor haar uit. Ze is van goede familie, maar bezit geen penny, ze is aangewezen op een betaalde betrekking bij vreemden..." „Behalve als ze trouwt", viel Harrel den dokter in de rede. „Met wien zou ze moeten trouwen hier?" „Eerlijk gezegd weet ik dat ook niet! Ik had alleen maar zoo'n idee dat het toch eigenlijk ongerijmd zou zijn, als zoo'n mooi meisje niet trouwt." Terwijl hij dit zei dacht hij met ergernis aan den on- verkwikkelijken grap van Salmon over Adrian Dupigny's gevoelens over de gouvernante. Was er werkelijk geen andere toekomst voor Eulalie? „Het is vrijwel buitengesloten dat ze trouwt, zoolang ze in Trinity blijft", verklaarde de dokter, terwijl hij opstond en zijn breedgeranden hoed nam. „Mijn eenigen troost is, zoolang ze geen kans heeft om te trouwen, evenmin kans heeft om verliefd te worden. Ik durf niet denken wat er met dit ontstuimig wezen zou gebeuren, als die eens een onbeantwoorde liefde voor iemand zou opvatten. Het is een heel ander type, dan dat lieve, rustige Engelsche meisje daar!" Hij wees veelbeteekenend naar het portret op den richel en keek toen Harrel een moment recht in de oogen. Waarschuwde de dokter hem, dacht de jonge man, en waarvoor? Met een korten afscheidsgroet ging Dr. Meilier heen en Harrel bleef hem op de veranda nastaren. Tenslotte bedacht hij, had hij niets verkeerds gedaan, hij had ge lachen en pret gemaakt met het jónge meisje en daar mee uit. Maar hij zou de onuitgesproken waarschuwing van den wereldwijzen dokter te harte nemen... Bij zijn eerstvolgend bezoek aan Rêve d'Or, richtte hij zich zooveel mogelijk uitsluitend tot Salmon en hield Eulalie op een afstand, Hij probeerde niet, zooals an ders, met haar te schertsen en een luchtigen conversatie te voeren. En op den terugweg wenschte hij zichzelf ge luk met zijn zelfbeheersching, want het had hem werke lijk moeite gekóst om zoo teruggetrokken tegen het rakteristiek keelbaardje, wonderbaarlijk middel tegen kiespijn, naar hij meent, stond terecht wegens diefstal van eenige konijnen, eigendom van den veehouder P. L. de Wilde te Bergen, welk strafbaar feit was gepleegd in den nacht van 10 op 11 Nov. Eenigen tijd te voren was verdachte op het erf geweest van den boer om werk te vragen en had toen zeker meteen „poolshoogte" genomen. Geadviseerd werd een voorw. veroordeeling. Echter werd als voorwaarde gesteld ver dwijning van den onhyglënischen kiespijnbaard. Naar het scheen, souffreert deze patiënt aan een chroni sche vervuiling. Zijn vrouw heeft om deze reden al reeds de vlucht genomen. De zaak werd daarop geschorst tot 19 Januari. ONAANGENAME BETITELINGEN. De heer Arie Boon te Broek op Langendijk werd op 14 Nov. niet aangenaam getroffen door de houding van zijn dorpsgenoot, de 30-jarige bloemkoolkoopman Gerrit B., die hem kwalificeerde als 'n schurk, huiche laar en Phariseeër. De reden van deze minder waar- deerende beoordeeling bestond in de kwaliteit bloem kool door den heer Boon aan Gerrit B. geleverd. De mooie kool lag boven en onder bevonden zich de minder mooie exempla'ren. Eisch f 10 boete of 10 da gen. Vonnis f 7 boete of 7 dagen. WééR 'N BIERFLESCHJE-WERPER. De heer Dirk G., 'n 19-jarige landibouwerstelg te Anna Paulowna, had zich te verantwoorden wegens mishandeling van den heer A. Slikker, die hij in den avond, trots de waarschuwing van den politierechter, een bierfleschje in het gelaat wierp, waardoor Slikker bloedend werd verwond. De bierfleschjes-jongleur er kende het feit, dat gepleegd was in het café van mej. wed. Sanders aan den Ruigeweg te Oudesluis en gaf de schuld aan zijn zenuwachtigheid. De politierechter achtte deze zenuwstoring geen geldige verontschuldi ging, doch zijn nadere verklaring bracht aan het licht, dat verdachte was opgetreden om zijn broeder, die in de benauwdheid was geraakt, te verdedigen. De heer Slikker, de mishandelde werd door den rijksveldwachter de Beus afgeschilderd als 'n persoon, die niet zoo bijzonder gunstig bekend staat. Hij wordt gesignaleerd als 'n ruziezoeker. Nadat alle getuigen waren verhoord, kwam de Officier tot de neerslachtige conclusie, dat de zaak op de zitting steeds zwakker en zwakker was geworden en dit verval van krachten aanleiding gaf om vrijspraak te verzoeken, wegens bewijsgebrek. De politierechter onderschreef deze op vatting door Dirk vrij te spreken. EEN ALLESBEHALVE GALANTE BEHANDELING DOOR EEN ACHTERNEEF. De 30-.'arige landbouwer Hermanus P. uit Nieuwe Niedorp verscheen in het reeds lang ingetreden winter avonduur voor den politierechter, ten einde reken schap af te leggen van het hem ten laste gelegde feit, dat hij op 12 November aldaar mejuffr. Catharina Pooland, de echtgenoote van den heer A. Botman, welke dame hij op 12 Nov. volgens dagvaarding bij de keel had gegrepen, op den grond geworpen en haar herhaal delijk op het hoofd had geslagen. Dit gebeurde in het café van Botman aan den Ooijevaarsweg, alwaar beiden woonachtig zijn. Verdachte zat per rijwiel achter het jongetje van Schrama aan, waarop mej. Botman hem een kinderachtige lummel noemde. De beleedigde heer P. ging haar toen te lijf en ranselde onder meer 18 krulspelden uit haar golvende lokken. Mej. Botman moest zich onder behandeling van Dokter Pool stellen en zocht later haar toevlucht bij het beroemde genees krachtige bureau „Spirea".. Zij overlegde een nota van f 7.75 voor geleverde zenuwdranken. Dr. Pool had ge constateerd, dat haar heiligbeen gekwetst was, maar „Spirea" moest de geschokte zenuwen restaureeren. De verstandhouding tusschen partijen is niet van de aangenaamste. De heer Hermanus P. beweerde uit noodweer te hebben gehandeld. Hij had haar niet ge slagen, maar afgeweerd, omdat zij hem op den arm krabde. De rekening van „Spirea", gedekt door de handteekening van een mondarts werd geannuleerd. De heer Officier, hoewel verzachtende omstandighe den aannemende, achtte het feit toch ernstig en requi- reerde f 30 boete of 30 dagen, benevens toewijzing van de vordering van Dr. Pool ad f 2.Verdachte werd daarop veroordeeld tot f 30 boete of 30 dagen en schadevergoeding aan mej. Botman van f 2 wegens medische onkosten. AANGEZICHTSSLAGEN UITGEDEELD. De 20-jarige landarbeider (den titel „veehouder" wees hij nederig van de hand) Nicolaas Pieter K. te Wie- ringen, had zich op 19 Nov. schuldig gemaakt aan mis handeling van den veehouder Cornelis Klein, door hem een slag tegen zijn reukorgaan toe te dienen. De heeren kregen een eenigszins hoogloopende kwestie over de schapen van den „landarbeider", die over het land van Kllein liepen, omdat de afscheiding niet in orde was. Eisch f 15 boete of 15 dagen. Vonnis conform eisch. DE BETRAPTE NAAKTLOOPER. De 28-jarige timmerman Joh. T. stond terecht naar aanleiding van de omstandigheid, dat hij zich op 24 Aug. geheel ontkleed had vertoond op den Kanaaldijk vroolijke geestige kind te zijn. Hij nam zich echter voor in de toekomst dezelfde gedragslijn te volgen... maar helaas, de omstandigheden waren tegen hem! Drie dagen later bevond hij zich aan den rand van zijn plantage, op een punt waar zijn terreinen grens den aan die van L'Argent. Een pad scheidde de beide bezittingen, het pad waarlangs Eulalie gereden had op den dag, dat ze op L'Opale een schuilplaats had ge zocht tegen het noodweer. Het werk was gedaan voor vandaag: de laatste negers waren naar hun hutten gegaan. Harrel stond onder een groote bananenboom en berekende de kansen van den komenden cacao- oogst. Op de plaats waar hij stond, was hij van den weg af onzichbaar. Plotseling hoorde hij geluiden op het pad. Zijn eerste gedachte was, dat een paar negers van zijn buurman aan het praten waren, want aan de keelklanken kon hij duidelijk hooren dat er een neger aan het woord was. „En nu luister je naar mij; anders zal ik wel zorgen dat je luistert." „Zeker een of andere nikker die zijn vrouw bedreigt", dacht Harrel schouderophalend. Maar toch stapte hij onhoorbaar op zijn zacht linnen schoenen, in de rich ting van den weg. Hij kon even min een kind zien slaan als een beest slecht behandelen en de negers waren langzamerhand bang geworden voor zijn straf fende hand, wanneer ze misbruik maakten van hun bamboe. Harrei hield er een bijzondere manier op na om geluidloos te voorschijn te komen en dan kort en snel recht te d"en! Hij was bijna het hooge struikgewas gepasseerd, en zou weldra den uitersten rand van zijn terrein bereiken, die een paar voet hooger lag dan het pad, toen hij opeens het gevoel kreeg of zijn hart stilstond van schrik. „Laat me met rust!", riep een stem die Harrel kende, een stem waarin doodsangst klonk. Met een sprong was hij door het struikgewas heen en de noodkreet was nauwelijks aan Eula'.ie's mond ontsnapt of hij stond naast haar op het pad en greep de zwaarlijvige figuur van Ardian Dupïgny beet. Wat er in de volgende paar minuten precies ge beurde, kon hij zich later nooit meer helder te binnen brengen. Harrel was zóó verontwaardigd, dat zijn ge wone zelfbeheersching hem volmaakt in den steek liet. Hij herinnerde zich alleen dat hij, toen hij den neger beetpakte, in een paar weeke, vette schouders greep, en dat hij zich woest ergerde dat hij geen steviger wapen bij zich had, dan een licht bamboestokje. En na enkele oogenblikken vloog dat hem uit de hand, in tweeën gebroken door de forsche slagen, die hij er mee toe onder de gemeente Bergen en alzoo zich had schuldig gemaakt aan openbare schennis der eerbaarheid. Deze slotzaak werd buiten tegenwoordigheid van publiek be handeld. Sluiting. Trekking van Maandag 5 Januari 1931. 4de klasse 1ste lijst. No. 16408 f 25.000. No. 2079 f 5000. No. 17745 f 1500. No. 15548 f 1000. No. 6749 f 400. Nos. 3334 7267 en 11661 ieder f 100. Prijzen van f 65. 40 75 87 157 158 205 357 405 417 468 471 502 603 613 870 920 979 1129 1196 1238 1464 1491 1517 1585 1616 1622 1632 1724 1768 1771 1791 1874 1882 1923 2076 2173 2215 2237 2268 2298 2532 2561 2574 2591 2616 2664 2671 2708 2729 2746 2767 2840 2894 3025 3105 3187 3210 3220 3277 3304 3324 3333 3429 3477 3520 3644 3677 3718 3782 3835 3852 3922 3943 3948 4042 4072 4081 4087 4123 4186 4211 4212 4318 4327 4447 4466 4474 4497 4536 4548 4607 4756 4760 4801 4888 4977 5002 5035 5067 5144 5184 5288 5400 5405 5425 5427 5428 5446 5467 5499 5507 5543 5613 5638 5647 5687 5974 5987 6161 6228 6245 6299 6331 6342 6514 6590 6682 6690 6698 6719 6761 6767 6787 6819 6873 6912 6947 6964 7016 7052 7056 7065 7120 7139 7223 7348 7353 7364 7390 7586 7619 1635 7645 7646 7658 7720 7761 7789 7818 7839 7853 8015 8037 8051 8070 8088 8152 8173 8230 8327 8330 8338 8433 8446 8486 8538 8551 8615 8628 8666 8699 8701 8779 9087 9132 9258 9296 9379 9401 9407 9416 9482 9517 9666 9668 9674 9694 9745 9782 9784 9808 9815 9816 9824 9848 9882 9926 9966 10017 10023 10240 10252 10432 10472 10734 10811 10984 10986 11136 11156 11575 11584 11866 11867 12344 12366 12590 12609 12838 12859 13216 13264 13828 13918 14146 14178 14507 14510 14794 15003 15292 15339 15666 15684 16104 16122 16332 16398 16790 16833 17099 17154 17434 17435 17672 17688 17820 17861 18056 18061 18273 18297 18435 18466 18717 18752 19022 19027 19459 19474 19711 19732 19972 19977 20151 20340 20516 20551 20798 20802 ZOO N SLIMMERD. (Buen Humor.) Hoe leg je het toch aan om je vrouw geen verjaardagpresent te geven? Eenvoudig genoeg. Ik twist wat met haar den dag tevoren. diende Toen pakte hij Dupigny bij de borst en smeet hem met geweldige kracht in den greppel van zijn eigen bezitting. Nog voor Harrel zich omgedraaid had, om te zien hoe het met Eulalie gesteld was, begon de dikke neger zich al uit den grepepl omhoog te werken.' Hij was stijf en pijnlijk van de klappen, dien hij had opgeloopen en onder andere omstandigheden ook al niet van de lenigsten kroop hij op handen en voeten, als een monsterachtig, vadsig dier, tegen den kant op aan de zijde van zijn plantage, om toch maar zou gauw mogelijk buiten het bereik van zijn gespierden aan valler te komen! Het was zoo'n vermakelijk-wanstaltig schouwspel, dat er, ondanks het pijnlijke van de situa tie, een glimlach om Harrel's lippen speelde, toen hij zich naar het meisjes toewendde. Eulalie stond nu geleund tegen den hoogen kant van Harrel's terrein; ze was er zoo dicht mogelijk tegen aangekropen, maar de doodsangst van daarnet was al van haar gezicht weggetrokken, ofschoon ze nog heel bleek zag. Haar donkere oogen waren vol tranen, haar lippen trilden. Harrel had ternauwernood tijd om zich bewust te worden dat hij zich in de eigenaardige situatie bevond van als redder te zijn opgetreden van een meisje, dat hij zooveel mogelijk had willen ver mijden! Toen gebeurde het! Met een snelle beweging kwam ze op hem toe, en klemde zich aan hem vast, haaf lippen waren half geopend alsof ze iets zeggen wilde. Ze zweeg echter, maar de blik in de naar hem opge heven oogen, kon de jongeman niet misverstaan; dat was niet de reactie op de uitgestane angst, dat *was de blik van een vrouw die liefheeft „O, Digby," fluisterde ze Een moment hield hij haar tegen zich aan; hij kon den moed niet vinden om haar van zich af te duwen, maar hij besefte oogenblikkelijk dat hij absoluut geen voedsel mocht geven aan de gedachten dat hij ook maar iets meer dan vriendschap voor het meisje voelde. Hij moest haar door koel en beheerscht op treden duidelijk maken, dat hij niets te geven had in ruil van datgene, wat ze in haar emotie en natuurlijk zonder het te willen, verraden had. „Beste meid," zei hij kalmeerend, maar toch met Iets nuchter-zakelijks in zijn toon." Het is geen wonder dat je van streek bent. Wat een bruut! Je moet in 't vervolg dezen weg niet meer alleen rijden. Waar is je ponnie?" Wordt vervolgd. 10057 10073 10273 10275 10522 10553 10831 10850 11016 11018 11205 11246 11599 11684 11942 11943 12415 12416 12622 12624 12918 12921 13271 13466 13952 14044 14319 14349 14542 14661 15100 15127 15358 15500 15720 15761 16127 16176 16653 16661 16955 17027 17241 17255 17453 17531 17696 17712 17862 17894 18082 18107 18300 18335 18485 18488 18767 18781 19121 19245 19481 19531 19792 19815 19980 19995 20351 20418 20656 20663 20809 20902 10086 10336 10581 10928 11047 11256 11725 12181 12458 12634 12998 13528 14053 14379 14696 15194 15507 15863 16194 16669 17047 17259 17542 17728 17973 18117 18340 18531 18858 19321 19559 19840 20054 20459 20715 10163 10351 10670 10954 11049 11403 11756 12193 12476 12738 13012 13671 14055 14432 14697 15227 15553 15884 16209 16671 17060 17306 17549 17729 17991 18204 18395 18595 18876 19365 19631 19916 20063 20491 20745 10201 10396 10685 10956 11090 11427 11763 12220 12502 12761 13130 13672 14088 14442 14772 15261 15565 15919 16214 16681 17065 17354 17581 17752 18009 18235 18410 18623 18961 19436 19634 19946 20111 20505 20772 10214 10415 10697 10960 11092 11534 11828 12256 12577 12812 13204 13786 14133 14450 14785 15262 15661 16086 16296 16716 17093 17357 17606 17818 18051 18260 18432 18673 18977 19438 19668 19957 20143 20512 20783

Schager Courant | 1931 | | pagina 10