Saars&0osterman Flinke Slagersjongen Bekendmakingen. Binnenlandsch Nieuws. De afsluiting der Zuiderzee. De was der groote rivieren. Doodelijk verkeersongeval op den Muiderstraatweg. Meisje bedreigd. Gemengd Nieuws. Het Italiaansch vlieg-eskader over den Oceaan. Joffre's uitvaart. Drama uit de Chineezenwereld van Soerabaja. De Oceaanvlieger Levine wederom gearresteerd. Advertentiën. Jan Kaan Dz., JAN KAAN DIRKZn.. DE WESTF1IESCHE PM1DEN- cn «LISEDII J. DE RUIJTER BIJ Dik Rundvet, 5 pond, voor f 2.25 Dikke Bladreuzel, 5 pond v. 11.15 Dik per. Spek, 5 pond, voor 11.50 pek, 5 pond, voor f 1.50 Indienen van rekeningen. Rnnremeester cn Wethouders van Schagen verzoe ken hen die over 1930 iets hebben te vorderen van dc gemeente Schagen, hun rekeningen in te zenden vóór 1 Februari a.s. Schagen, 3 Januari 1931. Burgemeester en Wethouders van Schagen: J. CORNELISSEN. De Secretaris, ROGGEVEEN. Een nieuw gezichtspunt om de Zuiderzee- bedrijven in stand te honden. Op uitnoodiging van het te Harderwijk gevestigde comité tot behoud van de Zuiderzeevisscherij is dezer dagen aldaar een vergadering gehouden in de Stads- hal onder voorzitterschap van burgemeester J. de Jong Saakes; In zijn openingswoord wees deze erop, dat de Ka mer huiverig is voor de financieele offers, die een doorgaan met het werk der drooglegging zal vragen en dat de Minister van Waterstaat een slag om den arm houdt en uit zijn uitlatingen zeer wel valt op te maken, dat het werk na de totstandkoming van dén afsluitdijk zal worden stopgezet. Een en -ander wettigt het vermoeden, dat het doel van de droog legging: uitbreiding van grondbezit, in tientallen van jaren niet zal \yorden bereikt. De propaganda van het Comité, die er thans op gericht is om het ge deelte van den afsluitdijk, dat nog gemaakt moet worden, te vervangen door een brug van cement, verdient alle belangstelling en naar spr's meening is de regoering verplicht deze zaak zoo ernstig en eerlijk mogelijk onder het oog te zien. De heer Ten Bokkel Huinink zeide, dat allerminst wordt bedoeld een aanval op autoriteiten, doch dat de vergadering uitsluitend ten doel heeft om het zoo mogelijk in 'slands belang door een rustige en waardige actie daarheen te leiden, dat, voordat het te laat is, nog wordt teruggekomen op de wijze van uitvoering van de werken, welke zijns inziens in 1932 bij de finale dichting van den dijk ter afsluiting van de Zuiderzee de oorzaak van 'n nationale ramp kan worden. Onder de'huidige zeer critieke omstandig heden, nu millioenen voor het land op het spel staan, is er, zoo zeide hij verder, nog één afdoend middel en wel over de in dit jaar en 1932 nog resteerende dijkslengte een betonnen brug te bouwen. Teneinde felle stroomingen te voorkomen, wordt de brug over 8 K.M. noodig geacht, zoodanig geconstrueerd, dat do visschen de Zuiderzeekom kunnen bevolken. Be dijking van de andere polders dient dan achterwege te blijven, mede in 'slands belang, wegens hun diepe, ligging en te verwachten tegenvallers op de gronden. De kosten van de betonnen brug zullen ongeveer 48 milliocn gulden bedragen, tegenover 60 millioen volgens de tegenwoordige werkwijze, terwijl boven dien het dreigende risico van mislukking van de al- geheele dichting wordt uitgeschakeld. Uitvoerig be handelde spreker de naar zijn mecning, vele voor deden van de brug boven algeheele dichting, in 24 posten samengevat. De eerste post, inclusief uitscha keling van hot buitengewoon risico, rente en tegen vallers op de gronden, stelt spreker op f 450.0C0.000. Als andere posten noemt hij: instandhouding van de Zuiderzeevisscherij, eendenhouderij, pluimveebedrijf, garnalenpollerij, werven en timmerij, transport auto-bedrijven, eondvogelstand Naardermeer, volko men instandhouding van de natuurlijke invalha- vens als de Lemmer, volledige binnenscheepvaart, be houd van vloed en eb, van zoutwater (biologie der Zuiderzee), ontreiniging van het rioolwater van Am sterdam, mindere ijsvorraing uit een klimatologisch oogpunt, behoud van de Zuiderzeevisch als voedsel voor de Nederlandsche bevolking, afwending van ge varen door het IJmeer voor Amsterdam, dito van gevaar voor verzanding van de scheepvaarthaven van Harlingen, behoud van de zeilsport, van natuur schoon voordeelen voor vreemdelingenverkeer en directe werkverruiming door veel handarbeid voor de betonnen brug, totaal gekapitaliseerd f664.000.000 met post 1 een bedrag van f 1.114.000.000, waarvan de visschers voor reeds geleden schade wel 4 millioen toekomt, en indien noodig, zouden met 5 millioen de Zuiderzeekusten kunnen worden beschermd. Naar sprekers berekening dus ruim 1 milliard aan voor deelen. De verdwijning van de Zuiderzeevisscherij zou zijns inziens tot geestelijke en stoffelijke verarming leiden. Spreker zou wcnschen, dat een onpartijdige deskun dige commissie onverwijld een ernstig onderzoek instelde. De vergadering betuigde den heer Ten Bokkel Huininck hartelijk dank. De Beersche Overlaat werkt weer. De toestand bij Grave minder kritiek dan in November. De was van de groote rivieren blijft nog steeds aan houden en reeds is dc stand van de Maas bij Grave 10.82 meter plus N.A.P. geworden, zoodat het water de kruin van de Beersche Overlaat bereikt en deze gisteravond om half vijf is beginnen te werken, het water zich dus in de Beersche Maas stortte. Dit ver schijnsel op zichzelf is niet zoo verontrustend. Het is wittere noodzaak, dat bij een bepaalden stand van de Maas het water zich over het noordoostelijk deel van Noord-Brabant uitstort, maar toch is het van belang omdat het voor dc zooveelste maal bewijst hoe drin gend noodzakelijk het is dat de Maaswerken, welke thans onder leiding van dr. ir. C. W. Lely uitgevoerd worden, tot een goed einde gebracht worden en men in staat zal blijken de ontembaar lijkende Maas, in bedwang te houden cn te noodzaken op meer normale wijze haar overvloed van water te loozen. De aandacht is op het oogenblik het meest gecon centreerd op den Elftweg, den grooten verkeersweg tusschen Nijmegen en 's-Hertogenbosch. De toestand ziet er momenteel vrij kritiek doch niet hopeloos uit. Het water, dat einde November over de Beersche over laat kwam, is nog lang niet weggezakt. De „kommen" zijn nog tot aan den rand gevuld en dus is er slechts weinig water noodig om den Elftwég blank te zetten. De onverbiddelijke peilschaal te Grave wees Dinsdag avond half tien 10.89 plus N.A.P. aan. Dat beteeken- de dus dat het Maaswater over een hoogte van plus minus 7 c.M. over den overlaat vloeide. Venlo meldde Dinsdagmorgen nog 47 c.M. was. Daarvan kan nog ongeveer 20 c.M. hier verwacht worden. .~us aannemende dat de val, die Dinsdagmorgen uit Maastricht gemeld werd, aanhoudt, zal de Beer sche onverlaat in den loop van Woensdag over onge veer tien c.M. hoogte werken. De hoeveelheid water, die daardoor in de Beersche Maas gestuwd wordt, is belangrijk minder dan einde November. De overlaat werkt thans niet over de volle lengte en zal dat naar alle waarschijnlijkheid ook niet doen. Het valt te voorzien dat het water den Elftwog wel zal bereiken en ook daar even over zal heenvloeien, doch een stremming van het verkeer ten minste voor voer tuigen is niet te verwachten. Naar alle waarschijn lijkheid zal in den loop van Woensdag het voetgan gersverkeer gestremd zijn, doch indien de val aan houdt kan reeds Woensdagavond of uiterlijk Donder dagochtend stilstand en daarna val verwacht worden. Zoodat deze hoogwatermisère niet die afmeting zal aannemen als einde November. Buitengewone riviercorrespondentie inge steld langs een deel van de Maas. De minister van Waterstaat heeft gisteren ingesteld de buitengewone riviercorrespondentie langs de Maas van de spoorbrug boven Gennep tot St. Andries voor zooveel de Noord-Brabantsche zijde aangaat. Pont Loveer stopgezet Dc pont aan het Looveer, in den Rijn, is uit de vaart genomen. Passagiers worden naar De Lymers overgezet per rooi- en motorboot. De uiterwaarden loopen andermaal onder water. Motorrijder tegen een auto gebotst. Een doode en een zwaar gewonde. Gisteravond te ongeveer half zeven is de circa 40- jarige van T. uit Amsterdam op den wouwen straat weg te Muiden, halverwege Haltkelaarsbrug, met zijn motor in volle vaart tegen een sfcilstaanden transport- auto opgereden. De heer van F., die deerlijk verminkt werd, was op slag dood. De dame die op de duo gezeten was, werd In bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis overge bracht. Een dokter uit Muiden, die onmiddellijk ontboden werd, vreesde voor hersenontsteking. De stilstaande vrachtauto was niet van een achter licht voorzien. De bestuurder van dezen wagen verleen de assistentie aan den chauffeur van een personen auto, die met zijn voertuig van den weg was geraakt. Mej. S. W. werd in café Wagman binnengedragen, waar haar de eerste hulp werd verleend. Den heer v. T. kon geen geneeskundige hulp meer baten. Per Roode Kruis-auto van Weesp werd mej. W. naar het Burger Ziekenhuis te Amsterdam vervoerd. Zij bleef, ook tijdens dezen rit steeds bij kennis, doch klaagde over hevige pijnen in het hoofd. De burgemeester van Muiden, de heer J. L. de Raadt, kwam spoedig ter plaatse, en liet de vrachtauto, waar door dit noodlottig nngeluk veroorzaakt was, in be slag nemen. De dader maakt zich met ©en andermans auto uit de voeten. Een dokter had gistermiddag in den laten middag zijn auto voor het Ddaconessenhuis te Arnhem neerge zet. Toen hij het ziekenhuis verliet was de auto verdwe nen. De politie stelde een onderzoek in, waarbij het vol gende bleek: Een negentienjarig jongmensch had op den Raapop- scheweg een meisje met een mes bedreigd en was ver volgens met een auto weggereden. Het meisje had het nummer van de auto gezien en onthouden. Het bleek dat men inderdaad met de vermiste auto te doen had. Inmiddels had het jongemensch zioh op 't hoofdbureau van politie gemeld en medegedeeld dat hij de auto op den Zijpsohenweg had neergezet. Inderdaad werd de wa gen daar gevonden. De jongen is wegens den niet volvoerden aanslag op het meisje in arrest gesteld. Gistermorgen vroeg gestart. V.D. verneemt d.d. gister uit Rome: Het Italiaansche eskader van veertien marine vliegtuigen is hedennacht, bij volle maan, onder lei ding van den Italiaanschen minister van Luchtvaart, generaal Balbo, te 1.10 u. plaatselijken tijd, 3.50 uur Amst. tijd), van Bolama, in Portugeesch West-Afri- ka, opgestegen voor de vlucht naar Natal, in Bra zilië. Het traject over dit Zuidelijk gedeelte van den At- lantischen Oceaan, is ongeveer drieduizend kilometer lang en men verwacht dat het eskader achttien uur noodig zal hebben om de Braziliaansche kust te be reiken, zoodat de Italianen tegen 10 uur 's avonds (Amst. tijd) in Brazilië worden verwacht. In Natal (Brazilië) gedaald. V.D. verneemt later uit New York: De Italiaansche Oceaan-escadrille is te Natal (Bra zilië) gedaald. Geslaagde vlucht. Enthousiaste ont vangst. Nader meldt V. D. uit Rome: De Italiaansche Oceaan-escadrille is volgens la tere berichten te 20.12 uur G. M. T., nabij Natal vlot op het water gedaald. De afstand van 3000 km. werd dus in 17/4 uur tijds afgelegd. Het bericht werd in Italië met groot enthousiasme ontvangen. Sinds het vertrek uit Italië heeft het eska der dus ruim 8000 km. afgelegd. Tot Rio de Janeiro moet nog over een traject van 2350 km. in twee étap pes gevlogen worden. Uit Natal worde gemeld, dat de Italiaansche vlie gers bij hun aankomst door een duizendkoppige me nigte werden verwelkomd. Eerst daalden er zes ma chines, de andere volgden binnen een uur. Twee vliegtuigen in zee gedaald. Nadere telegrammen melden de vlotte landing van tien van de twaalf watervliegtuigen. De twee andere moesten wegens defect in zee dalen. De bemanning werd door in de nabijheid zijnde stoombooten opgeno men. De toestellen worden gesleept SNELLE STIJGING VAN DE WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Meer dan 230.000 werkloozen in één week. Uit Londen: Het aantal werkloozen bedroeg 29 De cember 2.643.127, of 234.756 meer dan de week te vo ren, of 1.132.896 meer dan in dezelfde periode van het vorig jaar. AMERIKA'S MARINE TIJDENS DEN OORLOG. Historisch overzicht van 16.000 bladzijden. Uit Washington, 6 Jan. Uit bijna 500.000 documen ten in de archieven van het ministerie van Marine is thans voldoende materiaal verzameld, om een begin te maken met het drukken van het l&d00 bladzijden tellende officieele verslag van de verrichtingen der Amerikaansche marine tijdens den wereldoorlog. Het verslag zal uit 20 deelen bestaan. Het overbrengen van het lijk naar de Notre Dame. Hedenavond om 9 uur vond de plechtige overbrenging plaats van het lijk van maarschalk Joffre uit do kapel van de Ecole Militaire naar de kathedraal Notre Dame Het kisten geschiedde in tegenwoordigheid van do bloedverwanten en de officieren van zijn staf, Langs den weg naar de kathedraal verdrong zich een enorme menschenmenigte. De lijkstoet, gevolgd door Fransche, Belgische en En- gelsche troepen, begaf zioh onder het gedonder van het geschut allereerst naar den Are de Triomphe ,waar bij het graf van den Onbekenden Soldaat een oogenblik halt gehouden werd. Een minuut lang heerschte alge- meene stilte. De groote zaken hadden order gekregen, om tijdens de overbrenging de lichtreclames uit te scha kelen. De straatlantaarns waren met rouwfloers omhuld en de monumenten van vlaggen der Fransche republiek voorzien. De kist van den maarschalk was eveneens met de tricolore bedekt. Enorm gedrang .onder de geweldige men schenmenigte. Angstige oogenblikken. Een geweldig aantal menschen, heeft elkaar bij het défilé langs de catafalk in de Ecole Militaire, staan te verdringen. De queue was reeds tot een 800 Meter lengte aan gegroeid, toen een groep officieele personen de school moest binnengaan en het défilé dan ook even werd stop gezet. Toen nu de voorsten niet opschoten, begon men den staart op te dringen, omdat men dacht nooit aan de beurt te zullen komen. De direct-opgedrongenen kwamen van het trottoir op de straat terecht; hetzelfde lot onder gingen hun voorstaanders en ten slotte werd een enorme menigte machteloos naar voren en naar buiten geperst. Honderden vrouwen en kinderen, die kneuzingen vrees den en bijna verstikt werden door den druk der massa, gilden wanhopig, toen zij zich gevangen zagen tusschen de stoomwals van achteren en den muur van de Ecole Militaire. Ouders deden de wildste pogingen om hun kleine kinderen boven de hoofden uit te tillen, om te voorkomen, dat zij werden doodgedrukt. Dagenen,die 't eerst waren opgedrongen en verschrikt zagen wat zij hadden gedaan, trachtte nu terug te komen, maar dui zenden hadden reeds hun plaatsen ingenomen en zij za ten nu zelf in de klem. De, arme agenten, die het cordon niet hadden kunnen bewaren, bliezen op hun fluitjes oen assistentie en staken de armen omhoog in een vruchte- looze poging om de menigte te kalmeeren en een sqort samenwerking met de collega's te bereiken. Tot over maat van ramp trachtte de bereden wacht voor de deu ren de menigte terug te drijven, met als gevolg, dat de druk in hent centrum nog grooter werd. Eindelijk, toen van alle kanten van Parijs polltiever- sterking was toegesneld, wist men paden door de me nigte te maken, den druk te verlichten en een kalmer atmosfeer te scheppen. Ongeveer 150 personen hadden lichtere of zwaardere kneuzingen opgeloopen. TREINBOTSING BIJ GLEIWITZ. De sneltrein D 31 A, die van Berlijn via Beuthen op weg was naar Opper-Silezië, is gistermiddag 4 uur 50 even voorbij Gleiwitz den personentrein 266 van de lijn Beuthen-Gleiwitz-Berlijn in de flank gereden, ten gevolge van het feit, dat de personentrein door een onveilig sein was gereden. Tien personen wer den licht gewond. De stoker van den personentrein kreeg ernstige kwetsuren. De locomotief van den D- trein viel om en werd zwaar beschadigd. POGING TOT INBRAAK BIJ GRAAF REVENTLOW. Twee inbrekers, die te Potsdam aan de deur van het huis van graaf Reventlow stonden te morrelen werden daarbij door den rijksweersoldaat Munkwitz betrapt. Toen hij hen wilde aanhouden verzetten de inbrekers ziich en takelden den soldaat zoo duchtig toe, dat hij later met zware wonden naar het ziekenhuis Is ge bracht De daders zijn ontkomen. Moord in een gerechtsgebouw. Wij lezen in het Bat Nbl. van 23 December: Een groote consternatie heerschte Vrijdagmorgen omstreeks half tien in het gebouw van het Land- gerecht achter de Javasche Bank. Het begin van het drama speelde zich eenige dagen tevoren op een andere plaats af, namelijk Passar Pabean. Daar werd zekere The Ting Hong op Woens dagmorgen door zijn landgenoot en Tjan King Sioe en Tjan King Hok mishandeld. Het einde van dit hardhandig optreden was, dat de politie zoowel aan gevallene als de mishandelaars naar den landrech ter verwees. Die zou Vrijdag de zaak beoordeelen. Zoo waren op den aangegeven tijd in het gebouw van het landgerecht aanwezig de geslagene The Ting Hong en de aangeklaagden, zijn twee aanvallers dus, Er bevond zich ook nog een zekere Kwee Tjing Kiet. Deze moest voor een andere affaire verschijnen. Ove rigens is deze man een vriend van The Ting Hong. Zooals het altijd gaat in het gebouw van het lanft- gerecht, daar waren tegen liet uur, dat de behande ling der zaken zou aanvangen, vele personen bijeen en onder hen bevond zich ook de chauffeur van den gevangeniswagen, de trouwe Mardjoeki. De geslagene The Ting Hong ging tegen half tien, gelijk velen doen, de gang door naar de rechtszaal, teneinde aan den bij de deur van die zaal zittende be ambte te vragen zijn naam op de lei te willen schrij ven, opdat zijn zaak vlug kon worden behandeld, zulks omdat hij niet lang van zijn zaken kon weg blijven. Zijn naam werd genoteerd, maar to cnhij van de plaats van dien beambte terugliep naar die van het publiek, zag hij een zijner mishandelaars, name lijk Tjan King Sioe, in de gang staan op een ma nier, dat het hem duidelijk was, dat deze hem op wachtte. En inderdaad, op het oogenblik dat The Ting Hong hem passeerde haalde Tjan King Sioe snel een kap mes te voorschijn en sloeg daarmede naar Ihe Ting Hong. Doordien deze het juist op een loopen zette, schampte het kapmes op zijn scnouder af, zonder zelfs een klein schrammetje te veroorzaken. The King Hong schreeuwde, de gang doorrennend, in het Ma- leisch om hulp. Op dit hulpgeroep snelden verscheidene aanwzigen toe en onder hen was Mardjoeki, die lang genoeg bij de politie is om te weten, dat in zulk een geval zoo snel mogelijk dient te worden te werk gegaan. Hij was onder degenen, die op bet geroep om hulp af gingen, dan ook de eerste. Zonder aarzelen greep hij Tjan King Sioe, dien hij in de gang zag staan met het kapmes in de hand, bij zijn baadje. En toen deze zich wilde verzetten, omarmde de politie-chauffeur hem zoo stevig, dat van verzet geen sprake meer kon zijn. Het was op dit oogenblik op het moment dus, dat Tjan King Sioe overmand was, dat Kwee Tjing Kiet, de man die voor den landrechter moest verschijnen voor een andere perkara, maar die een vriend is van den aangeranden The Ting Hong, met een mes in de hand kwam toeloopen en, terwijl Tjan King Sioe nog steeds door Mardjoeki werd omarmd, zijn mes in de borst van den weerloozen landgenoot stak. Hij trof hem ter hoogte van het hart en met zulk een for- schen stoot, dat al aanstonds duidelijk was, dat de man er het leven bij zou laten. Hij verloor zeer veel bloed en was kort daarna een lijk. Politiechefs waren spoedig ter plaatse en ook de hoofdcommissaris verscheen. In het sectie-bureau trachtte Kwee Tjing Kiet eerst vol te houden, dat hij zijn landgenoot niet had gestoken, terwijl deze reeds overweldigd was door Mardjoeki, maar het nuttelooze van deze houding inziende, gaf hij later toe, dat de lezing van den po- litie-chautfeur de juiste was. Nu voor het niet voldoen aan een bevel van de rechtbank. Meldden wij voor eenigen tijd terug, dat de oceaan vlieger Levine was gearresteerd wegens de vermoede lijke vervalsóhintg van Oostenrijksche bankbiljetten, waarvoor hij later op borgstelling weer op vrije voeten is gesteld, thans meldt het N.T.A. uit New-York, dat de officier van justitie aldaar zijn arrestatie opnieuw hieeft bevolen. LEVINE. Levine heert n.I. niet voldaan aan het bevel om voor de rechtbank te verschijnen, ten einde inlichtin gen te verschaffen over het feit, dat hij aandeelen ter waarde van 21.900 dollar ln bezat had van een verze keringsmaatschappij, die deze aandeelen als vermist opgegeven had. Heden overleed te Leeuwar den, onze beste Broer, in den ouderdom van 66 jaar. Namens de Familie, N. D. KAAN. Wieringerwaard, 5 Jan. 1931. Eenige en algemeene kennis geving. Heden overleed onze beste Vader, Behuwd- en Grootvader sedert 1926 Weduwnaar, van Geesje Koorn, in den ouderdom van 66 jaar. IJsbrechtum: D. A. KAAN. S. KAANde Jong. Dordrecht: A. DE VOS—Kaan. L. J. DE VOS. A. KAAN. S. M. KAAN. en Kleinkinderen. Leeuwarden, 5 Jan. 1931. Transvaalstraat 59. Bezoeken kunnen niet wor den afgewacht. De teraardebestelling zal plaats hebben op Donderdag 8 Januari, 's namiddags 2 uur te Bolsward. Algemeene kennisgeving. noteert PAARDENVLEESCH. Biefstuk (haas) 90 ct. p. p. Biefstuk 80 ct. p. p. Lappen 40 ct. p. p. Riblappen 45 ct. p. p. Rollade 45 ct. p. p. Baklappen 50 ct. p. p. Extra fijne baklappen 55 ct. p. p. Roastbeef 55 ct. p. p. Gehakt 35 ct. p. p., 3 p. f 1 Gekookt vleeséh 35 ct. p. J4 p. (Machinaal gesneden.) voor: VARKENSVLEESCH. Fricandeau cn Rollade 75 ct. p. p. Magere lappen 70 ct. p. p.. Carbonado 60 ct. p. p. Sausijsjes en gehakt 55 ct. p. p. Doorregen lappen 45 ct. p. p. Vette lappen 35 ct. p. p. 5 p. gemalen spek f 1.50 5 p. vet gerookt spek f 1.75 5 p. mager rookspek f2.25 Zuiver gesmolten rundvet per 5 pond f2.00 Beleefd aanbevelend, Molenstraat - SCHAGEN. öocöoöaocöcaoöcx) 0 Den 14 Januari hopen onze q geliefde Ouders, q T. BIJP0ST o en g G. BRAS {j Q hunne 50-jarige Echtvereeni- Q 0 ging te herdenken. Q 8 Namens hunne Kinderen, 0 Behuwd-, Klein- en Ach- 0 Q terkleinkinderen, Q 0 Receptie van 9^-1 uur. 0 Valkkoog, Januari 1931. OaOQOOsOOOOsOOsOOÉOCÉO Aan allen onzen oprechten dank die belangstelling toonden bij Je geboorte van onzen Zoon. Jb. ROOKER Dz. Tr. ROOKER—Glas Kd. Obdam, 6 Jan. 1931. gevraagd, bij G. J. PRANGER, Heiloo. is steeds verkrijgbaar: Beleefd aanbevelend.

Schager Courant | 1931 | | pagina 3